קהיליית הספורט המוטורי בפינלנד, קטנה. עולם קטן וסגור, כולם מכירים את כולם, מסתבר וזה עוזר.
פינלנד היא מדינה גדולה, גדולה מאד וחיים בה בסך הכל כ-5.5 מיליון תושבים, מרוכזים בעיקר בחלק הדרומי של המדינה שם מזג האויר "ידידותי" יותר, בצפון הוא ברוטלי, אגרסיבי לפעמים, מדי.

 

bluerose

מיקה האקינן בצעירותו

מיקה האקינן, פעמיים אלוף עולם בפורמולה-1 במדי מקלארן, גדל בפרברים של הלסינקי, הבירה וכאשר הגיע לגיל 6 אבא שלו קנה לו קארט. את הקארט הזה, שלדת ברזל קטנה עם מנוע רועש, כך כותב ג'ו סוורד בפוסט שפירסם לאחרונה, רכש האבא מבחור פיני מקומי בן-21 שבדיוק החליט לעבור מקריירה של נהיגת מסלול לנהיגת ראלי, לבחור קראו הנרי טויבונן.

טויבונן, אחד הכשרונות הגדולים ביותר שצמחו בפינלנד המשיך לקריירת ראלי בין-לאומית נהדרת ועשה היסטוריה בכך שבשנת 1980 הפך לנהג הצעיר בהיסטוריה שזוכה במירוץ במסגרת אליפות העולם בראלי, הראלי הבריטי, כאשר הוא נוהג על טלבו סאנבים לוטוס, מכונית עצבנית עם זנב מקשקש. אותו טויבונן נהרג ב-86' בקורסיקה בתאונה שהביאה לסיומה של התקופה היפה ביותר בתולדות אליפות העולם בראלי.

hqdefault

הנרי טויבונן

נחזור למיקה האקינן הצעיר. כאשר הוא התבגר מעט ויכול היה, על פי החוק, להתחיל להתחרות במירוצים, הוא גילה להפתעתו שהיריב העיקרי שלו גר באותו הרחוב בו הוא גר. קראו לו מיקה סאלו. האקינן וסאלו נהגו להתחרות כמעט בכל סוף שבוע. את שאר הזמן הפנוי שהיה לפיני המעופף הוא בילה על אגם קפוא, לא רחוק ממקום מגוריו, ליד הגה של פולקסווגן חיפושית חבוטה, משחיז שוב ושוב את יכולות השליטה שלו בהגה ובדוושות, יחד עמו היה בחור נוסף מיקה סהולברג, לימים נהג ראלי.

כאשר האקינן החליט לבצע את הקפיצה המתבקשת לפורמולה-פורד, את המכונית הראשונה שלו הוא רכש מפיני אחר, מתחרה גם הוא, ג'יי ג'יי לאטו, לימים נהג פורמולה-1 בקבוצת בנטון. מיקה, כמעט כמו כל פיני מצוי נהג מדי פעם להיכנס לסאונה בכדי לרענן את הגוף. יום אחד בעודו נכנס לסאונה מקומית הוא מצא את עצמו יושב על ספסל עץ בצמוד לבחור משופם עטוף מגבת, נכון, קקה רוזברג, לשעבר אלוף עולם בפורמולה-1 (וכן, אבא של אלוף העולם הנוכחי). שיחה קצרה והאקינן משכנע את אבא רוזברג להפוך לסוכן האישי שלו.

האקינן וגם סאלו המשיכו בקריירת המירוצים שלהם, מצאו עצמם מתחרים, שוב, ראש בראש באליפות בריטניה בפורמולה-3 ב-1990, לא סתם מתחרים. מתוך 17 מירוצים בסבב האקינן ניצח 9 מהם וסאלו "רק" 6.
סאלו אגב, בהמשך התפרסם כזה שהחליף את מיכאל שומאכר בפרארי כאשר האלוף הגרמני שבר את הרגל, בנוסף הוא הספיק, בדומה להאקינן, לנהוג בלוטוס וגם בטירל ובקבוצות נוספות.

15420995_10211237467589529_5769099506287842893_n

5 אלופי ראלי ועוד אחד שהאליפות נגנבה ממנו (משמאל לימין- ואטנן, מיקולה, קאנקונן, מאקינן, אלן, סאלונן)

פינלנד מדינה קטנה, אוכלוסיה קטנה וחובבת ספורט מוטורי, כולם מכירים את כולם. נוהגים יחד, מתחרים ראש בראש, קונים, מוכרים, משכירים מכוניות מירוץ אחד מהשני ומסייעים אחד לשני להתקדם כי הם יודעים שכאשר אחד יתקדם זה יקדם את כולם, ידחוף קדימה ולמעלה. הם גם מארגנים מירוצים מקומיים- אותם אלו שמתחרים שם באליפויות המקומיות דואגים גם לארגן את המירוצים, ככה הכל יותר פשוט כי בסופו של דבר רק הספורטאים יודעים מה הספורטאים רוצים וצריכים וזה עובד, זה עובד בעיקר כי המדינה לא מתערבת, היא מסייעת מתוך הבנה שהספורט הזה מקדם את כולם, כמו כל ספורט, המדינה לא מפריעה וזה עובד כי כולם מבינים שבסופו של יום פינלנד היא מדינה קטנה, שייצרה אלופי עולם בפורמולה-1 (רוזברג, האקינן וכן, גם ניקו משתמש בדרכון פיני למרות שאמא שלו גרמניה) ובראלי (מיקולה, ואטנן, סאלונן, קאנקונן, מאקינן, גרונהולם).
פינלנד מדינה קטנה.

כרמל-טרייל או איך רצים מירוץ שטח של 3 ימים..?!
זה כבר היה בידיים שלנו