ערב סוף השבוע המתקרב לגראן-פרי של סינגפור (ואף מילה על הראליספרינט מחר בבית-קמה) החדשות שמסעירות את עולם המירוצים הן העסקה המשולשת שנרקמה בין מקלארן, הונדה, רנו וטורו-רוסו (בעצם מרובעת) כאשר רד-בול כמובן ברקע.

אז לאחר שלוש שנים די צולעות וכושלות של הונדה מתחת למכסה המנוע של המקלארן המדשדשות ולאחר תקופה ארוכה של ניסיונות להתגרש בהסכמת שני הצדדים, הגיע הרגע הגדול, הגיעה המושיעה בדמות קבוצת טורו-רוסו הקטנה והאבא רד-בול שהסכימו להיכנס לעניין והעסקה יצאה לדרך.

החל מהעונה הקרובה, 2018, מכוניות המקלארן יסעו עם המנועים המוכחים של רנו, שאולי הם לא הכי טובים שיש אבל הם בהחלט יתנו לקבוצה האנגלית את האופציה להיות תחרותית שוב, להוות איזה גורם אמיתי על הגריד ולא רק אלו שמקבלים קנסות מגוחכים של הורדה בדירוג על עוד ועוד החלפת מנועים גמורים.

את מה שהתרחש מאחורי הקלעים ומה כל אחד מרוויח מזה, בחלק שלא דווח, עדיין קשה לאמוד אבל, היום תיערך מסיבת עיתונאים רשמית בהשתתפות כל הצדדים ועוד קצת יחשף. מה שכבר כן יודעים זה שטורו-רוסו, באדיבות רד-בול, יקבלו את חבילת המנועים של הונדה (ומשהו אומר לי, או מרגיש לי שהם "פתאום" יתפקדו טוב יותר).

כל כך רצינו לראות שוב את "החבילה" של מקלארן-הונדה מצליחים, מנצחים, מטפסים אל המדרגה העליונה על הפודיום וכולם היו מתחילים להשוות את זה לתקופת סנה ופרוסט והימים שהם שלטו על המסלול וזה לא קרה, זה טיבו של ספורט וזה טיבו המצער של הספורט המוטורי ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבים את הספורט הזה.

עוד קבוצה תחרותית על הגריד תעשה טוב לכולנו, לספורט. עוד גורם במשוואה שיכול בסוף שבוע נתון, כשהכל מתחבר כמו שצריך, בהחלט יכול לגרום לפרננדו אלונסו לזרוח שוב, לאיים על שלושת הראשונים ובעיקר להחזיר לו מעט על כל הסבל של השנים האחרונות.

בצל כל העניין הזה מתרבות השמועות על כך שפורשה, החל מ-2021, כאשר התקנון החדש של הפורמולה-1 יכנס לתוקף, יהיו הבעלים הרשמיים של קבוצת רד-בול.

היצרן הגרמני שלאחרונה הודיע על פרישה מסדרת מירוצי הסיבולת, ה-wec, מאותת כבר זמן רב שיש כוונה לאתגר חדש בספורט המוטורי. כאשר נשאלו השאלות לכיוון שטוטגרט לא הייתה תגובה כלל, בינתיים.

פורשה כבר התחרו בפורמולה-1, לפחות כספק מנועים רשמי של מקלארן, כן, ההם מתחילת הפוסט הזה, בעונת האליפות האחרונה של ניקי לאודה למשל, 1984 וכמו שהם יודעים הם עשו את זה מצוין.
השמועות האחרונות מדברות על הישארות בבסיס באנגליה, כריסטיאן הורנר ישאר המנהל בפועל והדמות המקשרת בין הצדדים יהיה מרק וובר האוסטרלי, בעברו נהג של רד-בול בפורמולה-1 וגם, כן כן, גם נהג סיבולת של פורשה לאחרונה.

אז לא, לא חשוב כרגע שאיפשהו בשנות ה-50 הם כבר היו בסבב וגם חזרו כספק מנועים לארווס בשנות ה-90 ונכשלו, כל זה לא מעניין כי, שוב, זה חלק מהספורט.
אני זוכר להם את שנות השמונים עם מנועי ה-TAG טורבו הנהדרים, הימים הראשונים והשנים הראשונות שנכנסתי לתחום הזה ברצינות ונכון, פורשה, כיצרן מתחבר אצלי תמיד דווקא למירוצי הסיבולת של ה-956/962 ולדאקאר עם ה-959/961 והכל בסדר, אשמח שיצטרפו וילחמו ראש בראש מול מרצדס (מי אמר ימי ה-silver arrows של שנות ה-30 חוזרים..?).

ומילה אחרונה על הראליספרינט בבית-קמה מחר (לא באמת חשבתם שלא אכתוב על זה כלום..).
אחרי פגרה ארוכה, ארוכה מדי, כמעט כרגיל, חוזרים מחר לעניינים עם הסיבוב השני באליפות ישראל בראליספרינט מתוך תקווה, שוב, לצאת לדרך חדשה.

אז כן, יש לי הרבה ביקורת על כל מה שהתרחש ומתרחש ועל הדמויות הבוחשות בקלחת הבוצית, המיוזעת והמדיפה ריחות רעים אבל, מחר, כאשר נשים את הקסדה על הראש, נהדק את החגורות חזק חזק ונראה את האצבעות של המזניק סופרות לאחור, הכל ישכח, לפחות עד לסוף המירוץ, אתם מוזמנים, יהיה הרבה אקשן.

 

אלונסו לאן
הנפילה