צפיתי במשחק נגד ווסט-ברומיץ', פעמיים. פעם אחת בשידור חי ושוב בשידור חוזר וקיויתי שמשהו ישתנה, זה לא קרה, הפסדנו ועפנו גם מהגביע, תמה העונה.

אני אוהד של ליברפול מאז 77-78, כן מאותו הגמר ההוא שניצחנו את מינשנגלדבך וקיגן עדיין שיחק אצלנו אבל זה לא ממש חשוב, זה רק לתת קנה מידה קטן לכמה זמן אני איתם, בניצחונות וההפסדים, בתקופות הגדולות וגם בנפילות הגדולות ומצטער, אני מאוכזב ומותר לי.

אני לא מבין גדול בכדורגל, בסך הכל שיחקתי בשכונה עם חברים בתקופת הילדות, כמעט כמו כולם, אבנים סימנו את השערים, אני עם חולצה אדומה מס-7 שאמא דאגה להדפיס לי, בגלל דלגליש, והייתי מאושר. אז לא, אני לא מתכוון להעביר ביקורת מקצועית אלא סתם לכתוב את אשר על ליבי כאוהד מהצד, אוהד מתוסכל.

אפשר לקנות בלם ב-70, 80 ואפילו 100 מיליון דולר, יורו, שטרלינג או ביטקוין, זה לא ממש ישנה וזו לא הבעיה, לפחות כמו שאני רואה אותה. ההגנה נראית אותו הדבר.

אי אפשר לבנות הגנה יציבה כאשר, מסיבות של מאמן או מפציעות, בכל משחק עולה רביעייה אחרת וכן, הבעיה היא בשיטה. כי כאשר קבוצה מתרגלת שיטת משחק מסויימת כולם כולל כולם אמורים לדעת לשחק בשיטה הזו. אז יכול להיות שיש שיטה במשחק של ליברפול אבל לטעמי השיטה דפוקה, ושוב, אני לא מבין בכדורגל.

בכל משחק שהוא מרבית הגולים שאנחנו סופגים נראים אותו הדבר, כדור רוחב נכנס פנימה בזוית כזו או אחרת, כולם מתבלבלים או מסתכלים אחד על השני והשוער (מינולה או קריוס, זה לא באמת משנה) מוציא את הכדור מהרשת.

בעיה נוספת- כאשר שוער, כל שוער, לא יוצא לכדורי גובה בתוך רחבת ה-5 שלו, הוא בבעיה, ההגנה בבעיה וכן, הכדור ברשת באופן קבוע. כאשר שוער לא יוצא לכדור גובה, כל שוער, זו בעיה של שיטה, זו בעיה של מאמן שלא דורש את זה.
כל כדור גובה שמגיע לרחבה, השוער נשאר תקוע על הקו ושוב, זה לא משנה אם זה מינולה או קריוס, זה נראה אותו הדבר, זו בעיה של שיטה.

גדלתי על ריי קלמנס, על ברוס גרובלאר- מי התקרב אליהם ברחבה? כל כדור הם יצאו, קלטו או איגרפו והכל היה בסדר.
אפשר להאשים את מינולה, כן, אפשר, ועדיף לנבחרת בלגיה לא לבנות עליו כשוער שני, אבל הוא לא הבעיה.

אני לא יודע מה קלופ עושה באימונים אבל אין ספק שמאמן הגנה הוא לא, לי לפחות ושוב, אני לא מבין בכדורגל. אפשר להגיד שהוא מקדם את אלכסנדר, שגומז בלם בחסד, שקליין פצוע, שואן-דייק הוא הבלם הכי טוב בעולם, הכל טוב, תכלס, אין תוצאות, כל כדור ברחבה זה גול!

ושוב לשוערים- פוסטר, השוער של ברומיץ, יצא לכל כדור גובה, זז ברחבה, היה דומיננטי, אז אולי הוא לא השוער המושלם אבל את העבודה שלו עשה יופי ואנחנו מדברים על ברומיץ', כן…? לא איזו מעצמת כדורגל… כן, הוא סומן פעם כשוער אגדי, בערך כמו כל שוער אנגלי (אגב, כמה שוערים אנגליים משחקים באופן קבוע בקבוצות הצמרת באנגליה..? )

זהו, שיחררתי לחץ
וזה שאני לא מבין בכדורגל, כבר ציינתי…?!

אין כמו המדבר
הכלבים נובחים והשיירה עוברת, או שלא...