סאנדנס-קיד

פוסט קצר על הזכייה של הסרט על איירטון סנה בפרס בפסטיבל סאנדנס

אני מתרגש.האמת היא שזו לא ממש בעיה בשבילי להתרגש ולעתים גם להזיל דמעה גם מבלי שיכנס לי משהו לעין (קשה לראות כי רוב הזמן אני עם משקפי שמש..) אבל הפעם אני באמת מתרגש.

לא, זה לא בגלל תחילת תקופת ההשקות של המכוניות החדשות בפורמולה-1, זה גם לא בגלל שהחלו אימוני טרום-העונה בספרד לקראת העונה החדשה. זה אפילו לא בגלל הראלי-רייד הנהדר שהייתי בו בשבת, זה פשוט בגלל הסרט החדש על איירטון סנה.

אני מניח שכול מי שקורא את מה שאני כותב פה, ב-באזר כבר הספיק להבין שאיירטון סנה הוא משהו מיוחד עבורי והחדשות על הסרט החדש שעשו עליו מצאו אותי שמח. החדשות שהסרט הזה גם זכה בשבוע שעבר בפרס מיוחד בפסטיבל סאנדנס גרמו לי כבר להתרגש.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

צילומי הסרט נמשכו זמן רב ועוד לפני כן חלו עיכובים רבים עד שהבמאי והצוות קיבלו את כול האישורים והחומרים שנדרשו להם. ברני אקלסטון עצמו, מר פורמולה-1, עשה בעצמו צרות לא קטנות עד שנתן את האישור לחומרים שברשותו. נודניק זקן.

את הסרט עצמו עוד לא ראינו, למעשה הרבה בעולם עוד לא ראו אותו. הוא יצא, בהסכמת המשפחה, קודם כול בברזיל וביפאן, עכשיו מגיע לארה"ב ובהמשך השנה בהדרגה יופץ באירופה וכנראה גם אלינו.

ממה שהספקתי להבין הסרט מתאר את הקריירה של סנה, שלוש פעמים אלוף עולם בפורמולה-1, בעיקר דרך היריבות המעניינת שהייתה לו עם אלאן פרוסט, בעצמו 4 פעמים אלוף עולם. השניים נלחמו עם סכינים בין השיניים ולאחר מכן הפכו לידידים טובים עם הרבה הערכה.

לאיירטון סנה נחשפתי לראשונה כאשר קראתי במגזין "טורבו" ז"ל על הגראן-פרי של מונקו ב-1984, שם גנבו לו את הניצחון מתחת לאף. מי ניצח? נכון, פרוסט. בהמשך הוא ריגש את כולם עם הניצחון הראשון שלו בגשם במדי לוטוס וכמובן האליפות הראשונה וגם השנייה במדי מקלארן.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אחד הניצחונות הגדולים שלו היה במסלול דונינגטון 1993 במדי מקלארן-פורד נחותה אל מול בוויליאמס-רנו העדיפות ובמסלול מוצף. שלל העקיפות שלו בהקפה הראשונה נכנסו למוזיאון הספורט המוטורי העולמי, לפנתיאון.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ואם כבר אני מזכיר את דונינגטון, אי אפשר בלי לחזור לדמעות שלי כאשר ראיתי שם את הפסל של סנה, בכניסה למוזיאון הנהדר שקיים שם.

זהו, עכשיו נותר לנו להמתין לסרט בסבלנות ואולי נארגן פה ערב צפייה חגיגית.

כבוד הנשיאה
הרהורים לפני

7 Comments

ניינר 31 בינואר 2011

אני רואה את ההקפה הזו של סנה ומבין מדוע היום פורמולה 1 די משעממת אותי

דובי מילר 31 בינואר 2011

ניינר – סנה יש רק אחד !

יגאל 31 בינואר 2011

דובי,
איך אומרים באנגלית; לא הייתי עוצר את נשמתי עד שהייתי נהפך לכחול בצפייה לכך שהסרט יופץ גם אצלנו בצורה מסחרית…

חבל.

ברגע שיהיה לי לינק להורדה- אתה תהיה הראשון לדעת.

דובי מילר 31 בינואר 2011

יגאל – תודה, אשמח לצפות בזה כמובן.
אני מניח שברגע שיתאפשר לי לרכוש עותק כפריט אספנות, אעשה את
זה, בכול זאת, מדובר ב-סנה.

דורפן 1 בפברואר 2011

אני לא אשכח את זה שנבחרת ברזיל לאותו מונדיאל לקחה איתה את הקסדה שלו – בכדי להביא את אליפות העולם הרביעית. והם הביאו אותה.

ניר 3 בפברואר 2011

נקווה שהסרט של סנה יגיע אלינו במהירות, בדרך כזו או אחרת. כל הביקורות עליו מצויינות.
דווקא בראיון עם היוצרים הם אמרו שאקלסטון לא עשה להם שום בעיות, רק הכריח אותם לשלם על הסנדוויצ'ים שלהם.

Comments closed