אנחנו ממש לקראת סיום החלק השני של תקופת אימוני טרום-העונה ואוטוטו מתחילה לה עונת מירוצים חדשה והדבר הראשון שאפשר להגיד על המכוניות החדשות זה שהן פשוט מכוערות, אין מילה אחרת לתאר את זה, את הצורה החדשה שלהן עם ה-hallo, אותו כלוב קדמי שאמור להגן על הנהג (וטוב שכך).

אחת לתקופה, למספר שנים, הפורמולה-1 מחפשת את עצמה מחדש, מנסה לייצר רעיון חדש שישפר משהו או שיתאים לרוח התקופה ואז מתחילה ביקורת והתנפלות תקשורתית על השינוי, האוהדים המסורים "העיוורים" גם הם נסחפים בשטף של ההשמצות, שלא נעלמות, עד שהסיפור מתהפך בגלל אירוע אחר או עד השינוי הבא.

לפני מספר שנים החליט מי שהחליט על מעבר לתצורה יותר "ידידותית" של מנועי המכוניות ובמקום מנועים מרובי צילידנרים ונפח עברנו למנועי 1.6 ליטר מוגדשי טורבו בעלי רעש אנמי צורם ולא "מירוצי" והקהל געש וגדש (האמת, הם פשוט נשמעים רע…אסמטיים משהו).

אז הצעקות עלו והכותבים כתבו ובאימוני טרום-העונה עסקו רק בזה אבל כשהחלה העונה, ככל שהקילומטרים עלו והתקדמו הדציבלים שעסקו במוזיקת המנועים הלכו ונעלמו, יחד עם רעש המנועים, השעמום על המסלול אגב, או הביקורת על מחסור בעקיפות, זה כבר סיפור אחר.

והנה, הגענו ממש לפני פתיחת עונת 2018, אנחנו שבועיים לערך לאחר שכל קבוצה הציגה את היצירה החדשה שלה, המכונית עם הגשר בשיניים וללא הסנפיר המכוער על הגב שהזכיר יותר מהכל את הכריש מ-מלתעות והביקורות משתוללות ,בעיקר על הצורה המכוערת ועל חוסר היכולת להבחין בנהגים ובחלק מהפעולות שאולי הם מבצעים במכונית.

אגב, גם הנהגים עצמם מעבירים ביקורת על ה-hallo, על הקושי שיש לראות החוצה דרכו בחלק ממצבי הנהיגה ובעיקר על הדרך להיכנס ולצאת מהמכונית, חלקם בצורה ישירה ונחרצת ואחרים מכבסים את המילים שלהם מאחורי אנשי יחסי הציבור או ברמיזות.

ספורט מוטורי הוא ספורט מסוכן ולאורך ההיסטוריה היו מקרים רבים, מדי, בהם נהגים נפצעו או נהרגו בגלל מכוניות לא בטוחות, בטיחותיות (כן, גם בגלל מסלולים אבל זה לפוסט אחר).
אין שום סיבה שבעולם שתצדיק "פשרה" ביופי או אסתטיקה של המכונית שתבוא על חשבון הבטיחות של הנהג וזו נקודה שברורה לכולם.

בשניות אלו ממש, בזמן שאני מקיש על המקדלת מסתיים לו יום אימונים נוסף על המסלול בברצלונה וכולם כרגע עסוקים בניתוח הפרשי הזמנים ומה ניתן להסיק מכך (לא הרבה לדעתי, לפחות לא עד המירוץ השני-שלישי של העונה) ולאחר שהזיעה תנוגב, המנועים יתקררו וכולם ינוחו מעט, יחזרו שוב לעסוק בעניין עיצוב המכונית, לפחות עד העניין הבא שיצוץ (או עד שמקלארן שוב יעשו משהו..).

יום ראשון, 25/3, בשעות הבוקר על פי שעון ישראל העונה תתחיל, עד אז, מתחיל היום ראלי מקסיקו וכולם עסוקים בשאלה אם סבסטיאן לואב יצליח לעשות משהו שם בחזרה החלקית שלו לאליפות העולם (עדכונים שוטפים בדף הפייסבוק שלי).

קלופ, מחשבות של אוהד