חסר-מזל ובר-מזל, אולי…

רוברט קוביצה התרסק בראלי זניח באיטליה ופתח את הדלת לברונו סנה.

הכי קל מבחינתי היה עכשיו לשבת מול הלפטופ הקשיש, הנאמן והטוב שלי (אני חייב לפרגן לו, אחרת הוא ישבוק..) ולכתוב פוסט ארוך ומנומק היטב על הפציעה של רוברט קוביצה הפולני בראלי חסר חשיבות באיטליה והוא בכלל נהג פורמולה-1 של לוטוס-רנו שסיים רק לפני מספר ימים את ימי האימונים הרשמיים הראשונים של העונה בולנסיה.

הכי פשוט מבחינתי היה להקיש על הקיבורד על כך שהוא אמנם שבר יד ורגל וכנראה גמר לעצמו כול סיכוי להתמודד על האליפות השנה, שלא לדבר על כך שאת העונה הוא לא יפתח ונותר לו רק לקוות להחלים, לחזור לכושר ולחזור לכסא הצר של המכונית שלו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

עוד יותר קל היה לי להתחיל לספר פה באיזה 400-500 מילים על הרבה נהגי פורמולה-1 שנפצעו או אפילו נהרגו במרוצים חסרי חשיבות עולמית או חשיבות היסטורית. הם השתתפו שם רק בגלל אהבתם להגה ולדוושות ולא בגלל הכסף, פשוט נהנו לנצל כול הזדמנות לנהוג באופן תחרותי, על המגבלות, לעשות את מה שהם הכי טובים בו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יכולתי גם לכתוב על כך שהפולני היה אמור להתחרות לפני שבועיים וחצי בראלי מונטה-קרלו אבל הקבוצה שלו, לוטוס-רנו, אלו שחתומים עימו על חוזה ומשלמים לו את המיליונים שהוא שווה, אסרו עליו בכלל להיכנס לתוך המכונית, הם חששו שהוא יפצע ולא יגיע לימי המבחן, לנהוג במכונית החדשה שלהם.

אבל אני אכתוב דווקא על זה שכנראה יזכה מההפקר. סנה, ברונו סנה, האחיין של איירטון סנה הגדול, שלוש פעמים אלוף העולם שבכול פעם שהוא נכנס למכונית מרוץ יש לו חתיכת משקולת על הכתפיים וכולם רוצים לבחון אותו עם המסלול אל מול ההישגים של הדוד שלו.

אני אכתוב על זה שאמא שלו, אחות של איירטון אסרה עליו בתחילת הדרך להתחרות במרוצי מכוניות מכיוון שחששה לגורלו, חששה שיפצע או חס וחלילה ייהרג. אבל את היעוד שלו בחיים, את הרצון הגדול להתחרות, להגיע לפורמולה-1, לפסגת הפירמידה של הספורט המוטורי.

הוא החל את הדרך למעלה באיחור באיחור רב, ניסה לעשות מספר קיצורי דרכים בין קטגוריה לקטגוריה, ניסה להגיע להשגים למרות הכול. הניצוצות והכישרון נמצאים שם, אולי לא ברמה של אלוף העולם וגם על קיצורי הדרך הוא משלם ביוקר, אף אחד לא קפץ על המציאה בשנה שעברה, כאשר החליט לנסות את דרכו בפורמולה-1 והוא נאלץ להילחם במכונית כושלת שלא ממש מתאימה לתחרות מול הקבוצות הגדולות. רוב העונה הוא היה עסוק בכלל בלסיים את ההקפה הראשונה ולא יותר מזה.

את העונה הנוכחית הוא חשב שלא יתחיל בכלל, לפני כשבועיים חתם רשמית על חוזה של נהג מחליף ונהג ניסוי של קבוצת לוטוס-רנו ורבים כבר החלו לדמיין ולפנטז על החזרה של השם סנה למכונית השחורה-זהובה, על הקסדה הצהובה עם הפסים הכחולים-ירוקים שדומה מאד לסנה האמיתי.

והנה, יד הגורל, זו שלקחה מאיתנו את איירטון היא זו שכנראה תסדר את כסא המרוץ לאחיין שלו. אין עדיין שום אישור לכך, בלוטוס-רנו עדיין מנסים לצאת מההלם, מלקקים את הפצעים ואני כמעט בטוח שיהיה מישהו שם שיגיד לקוביצה – אמרנו לך, אבל את ברונו סנה זה לא ממש מעניין, הוא באמצע החלום שאולי ימשיך להתגשם.

כן, רומן אברמוביץ'. קני דלגליש
תשעים דקות של כנות

4 Comments

דורפן 6 בפברואר 2011

אני מלא הערצה לקוביצה שהוא משתתף במרוצי ראלי חסרי חשיבות. זה כמו כדורגלן על שיורד לשחק בשכונה או הכדורסלנים שמשחקים בקיץ בהרלם. פשוט אהבת ספורט אמיתית

דובי מילר 6 בפברואר 2011

דורפן – אני בטוח שהרבה נהגים היו מוכנים לעשות את מה שהוא עשה ולהתחרות בעוד סוגים של מרוצים. הבעיה היא הקבוצות והחוזים שמגבילים אותם מאד.
בעבר לא היתה קיימת הבעיה הזו וחובבי הספורט היו זוכים לצפות באלילים שלהם מתחרים גם בקטגוריות עממיות יותר.
אני חושב אחת התאונות הכי זכורות ומיותרות היא של ג'ים קלארק ב-1968 במרוץ פורמולה-2 לא חשוב ב-הוקנהיים, גרמניה. ג'ים קלארק היה אלוף עולם כמובן.

ניר 8 בפברואר 2011

1) ההשוואה של קוביצה לירידת ליגה אינה נכונה. בניגוד לשחקני כדורגל שיכולים תאורטית לרדת לשחק בשכונה, לנהגי מרוץ יש הרבה פחות הזדמניות.
קוביצה בסך הכל (כמו כל נהג מרוצים) אוהב לנהוג מהר במכוניות ולהתחרות, ולכן השתתף בראלי. הוא לא הקריב פה שום דבר – הוא הלך לעשות FUN.
2) לגבי ברונו סנה, רק בגלל השם מגיע שיתנו לו הזדמנות בקבוצה תחרותית ואני מקווה שהוא יקבל כמה מרוצים ברנו. חבל שאין טסטים. זה לא יקל עליו.

דובי מילר 8 בפברואר 2011

ניר – לא ירידת ליגה אבל בהחלט דומה למשחק עם החבר'ה בשכונה.
ברונו סנה בחור חביב ויש לי רגישות גדולה לשם – סנה – בגלל איירטון אבל בפורמולה-1 צריכים לנהוג אלה שראויים וטובים ולא בזכות שם או כסף. לא מגיע לו שום דבר סתם ככה. אני מאד אשמח שינהג ברנו ויצדיק את האשראי עם תוצאות טובות, סתם בשביל ההרגשה הטובה. אבל לא ישנה לי אישית כלום גם אם לא ינהג שם מכיוון שלדעתי, לפחות כרגע הוא פשוט לא מספיק טוב.
הוא התחרה שתיים או שלוש עונות ב-GP2 הקטגוריה השנייה בחשיבותה לכאורה וגם שם, ששם המכוניות והמנועים זהים לכולם, לא הבריק במיוחד.
השם סנה עוד לא עושה אותך אלוף עולם – צריך גם ביצים גדולות והרבה אמונה.

Comments closed