מספר-3 לנצח

ה-18 בפברואר 2001 היה יום שחור לסדרת ה-NASCAR. עשר שנים למותו של דייל ארנהרדט.

בעוד יומיים יוזנק הדייטונה 500, המרוץ שיפתח רשמית את עונת ה-NASCAR של 2011 אבל אי אפשר להתחיל את העונה הזו ללא חזרה אחורה בזמן, ל-18 בפברואר 2001, לאותו יום ארור בהיסטוריה של סדרת הדגל של הספורט המוטורי האמריקאי, היום שבו דייל ארנהרדט נהרג.

ארנהרדט, שבע פעמים אלוף סדרת ה-NASCAR שתחת שמו רשומים 76 ניצחונות במרוצים, מוכר עד היום בזכות סגנון הנהיגה המיוחד שלו, קרוב קרוב לנהג שלפניו, מלחיץ, נוגע-לא נוגע ברכב שנוסע לפניו, גורם לנהג לעשות את הטעות הקטנה ואז הוא חולף על פניו עם חיוך קטן וממזרי מתחת לשפם הכל-כך מפורסם.

התאונה הכל-כך מיותרת וכל-כך לא נראית רצינית באותו הרגע קרתה בדיוק לפני עשר שנים ודווקא באחד מרגעי השיא של הקבוצה אותה הקים דייל ארנהרדט. הוא עצמו נהג במדי קבוצה אחרת אבל במרוץ ה-500 בדייטונה באותה השנה, שתי המכוניות של קבוצתו חצו ראשונות את קו הסיום, כשבמקום השני לא אחר מאשר הבן שלו, דייל ג'וניור.

התאונה ארעה כמעט במקביל, מעט מאחור ודייל ג'וניור, שהבין שמשהו לא כשורה, במקום לחגוג החל לרוץ לכיוון המכונית של אביו, שם כבר צוותי חילוץ טיפלו בו, זה היה מאוחר ומיותר. הויכוחים סביב התאונה ממשיכים עד היום. אירוע כואב סביב חגורת הבטיחות.

מותו של ארנהרדט, שהיה מזוהה עם הסיפרה -3 , ב-2001 עשה לסדרת ה-NASCAR  את מה שעשתה התאונה של אלוף עולם אחר, איירטון סנה ב-1994, לפורמולה-1. מלבד ההלם שגרמה, היא החלה לעורר מחשבות, החלה לגרום לאנשים בסדרה האמריקאית להתחיל לחשוב מעט יותר על הבטיחות במרוצים הסופר-מהירים הללו.

ביום ראשון בלילה ארבעים ושניים נהגים ישמעו את הקריאה המפורסמת במערכת הכריזה – ג'נטלמנים, הניעו את המנועים, וכן, באנגלית זה נשמע הרבה יותר מרשים, אבל בזמן שכולם שם יניחו את האצבע על כפתור ההתנעה של המכוניות ושנייה לפני שהמנועים ירעמו, כולם, במכוניות וביציעים יזכרו את מספר-3 האגדי שכבר לא נמצא עימם על המסלול אבל הרוח שלו, זו שכולם אמרו שהוא היה מפורסם בזה שהרגיש אותה על המסלול, תהיה שם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

חידון מספר 223. על מלכי השערים של המונדיאלים
חמשת החושים, סוג של סיכום שבועי