המלכה

היא המלכה ואנחנו הנתינים הנאמנים, שלא שוכחים אותה.

המלכה, אי אפשר לקרוא לה בשם אחר, פשוט מלכה. היא לא הייתה הראשונה שהחזיקה את הכתר, הייתה אחת לפניה שעשתה את המהפך הגדול שלה בעולם אבל, וזה אבל גדול, היא זו שזכורה לכל הנתינים, לכולנו ואי אפשר לשכוח.

כל אחד זוכר את הפעם הראשונה שלו, הפעם הראשונה שהוא ראה, חווה, הרגיש, לא משנה מה, את הפעם הראשונה. התמזל מזלי וזכיתי לראות את המלכה מקרוב, להרגיש, להריח, לממש, לבדוק, להתרגש, להזיע וגם להנות מלראות אותה מגרגרת ורוקדת בהנאה, גורמת גם לי, רק מצפייה בה, תחושות עילאיות.

השנה היא אי שם באזור 1987, אם אני זוכר נכון זה היה במהלך חג הסוכות ואני דווקא עכשיו נמצא בקורס במסגרת הצבא. דווקא עכשיו, כאשר המלכה עומדת להגיע לארץ הקודש, לבקר את נתיניה הנאמנים. לא יאומן.

אי אפשר להגדיר אחרת את המסר שהעברתי למפקד שהיה אחראי עליי מלבד איום קטן שאין מצב שלא אזכה לראות אותה מקרוב, גם אם זה אומר שאני עוזב ללא רשות את המחנה "הסודי" שבו נמצאנו, כולל כל ההשלכות הנובעות מזה. הודעתי רשמית שבשבילה אני מוכן לשלם את המחיר. הייתי טיפש.

מסתבר שלא הייתי צריך לאיים, קיבלתי אישור ומוקדם בבוקר, נרגש ומדוגם, רחוץ ומגולח יצאתי לדרך דרומה לקראת הפגישה שלנו. נעצור שנייה להסברים.

זכיתי לחוות מקרוב את כל מרוצי הראלי-קרוס שנערכו בישראל, החל מתחילת שנות השמונים ועד לתוך שנות התשעים. את תחילתם בבאר-שבע, דרך אשקלון וצפונה גם לעפולה. בכל המרוצים הייתי מארשל, שופט מסלול, זה שעומד עם דגלי הצהוב והאדום ומנפנף לנהגים במקרה של סכנה או תאונה. עשיתי את זה בכייף כי רציתי להרגיש את הספורט שאני כל כך אוהב, מקרוב. נהניתי.

פתאום ההודעה הגיעה. המלכה מגיעה לביקור בארץ הקודש וההתרגשות מתחילה. דאגתי מבעוד מועד שחבריי, אלו שעדיין לא התגייסו, יצלמו כל תזוזה הכי קטנה של המלכה, כל תנועה, קידה, הכול כולל הכול והם צילמו.

הגעתי בזמן, כמתוכנן, למסלול העפר האשקלוני ואיזה כייף היה לראות אותה מקרוב, לבנה צחה כשלג, עוטה על עצמה שמלה קצרצרה של אדום-צהוב-כחול עדינים , חושפת לא חושפת את החמוקיים הסקסיים שלה.

ואז החלה ההופעה שלה. היא הביאה איתה במיוחד את הנהג הקבוע שלה. זה שיודע הכי טוב לנווט את הסוסים והמרכבה. הם מדברים באותה השפה, צרפתית מתגלגלת, היא מגרגרת והוא נענה לה, היא רוצה לפנות ימינה ושמאלה והוא מוביל אותה לשם באלגנטיות, מותירים אחריהם שובל של אבק דק, שנדבק גם בנעליה, בשערה.

בסוף היא התעייפה, הודיעה שהיא אמורה כבר לעזוב. ריקוד אחרון ודי, נאותה לרקוד עם "פשוטי-העם" רק ריקוד אחד קצר שגרם לכולנו להבין עד כמה היא באמת מלכה, עד כמה היא מלכה אמיתית ואנחנו נותרנו מעריציה הנאמנים לעד.

קבלו את הפיז'ו 205 טורבו 16 , מלכת הראלי העולמית בין השנים 1984-1986.

פוסט זה מוקדש לידידי אביב קולין .

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


ליגה? אירופה!
הצעה לשינוי בחוקת הכדורגל: חילופים

15 Comments

בני תבורי 26 בפברואר 2011

גדול דובי, אני והראש המלוכלך שלי, כבר חיכיתי לסיום בין הסדינים…

בועז קורפל 26 בפברואר 2011

קראתי בשקיקה את הפוסט שלך ולמרות שלא ניחשתי נכונה את זהות המלכה שלך כי חשבתי על ליברפול…לקראת סוף הפוסט הבנתי שמדובר בקטנה הממזרה הזאת. אני מכבד את הוד מלכותה שלך אבל המלכה שלי שמגיעה מאותו עידן היא דווקא הלנצ'יה דלתה אינטגראלה שנהוגה בידיו האכזריות של מיקי ביאזון.

דובי מילר 26 בפברואר 2011

בועז – האינטגרלה זה כבר דור אחר. ב-87 התחלף עידן באליפות העולם בראלי והיא כבר המלכה של הדור החדש דאז.
רב השונה על הדומה בין השתיים ובכל זאת, כל אחת מהן מלכה בזכות עצמה.
סטטיסטית אגב, האינטגרלה הרחק לפני ה205 בניצחונות ואליפויות.

ari vatanen-המלך! 26 בפברואר 2011

בוא נגיד שהיא כן הביאה שתי אליפויות בWRC אחת מהן בידי ארי וואטנן הפיני שלפי דעתי הוא הגדול מכולם! ולא צריך להגיד שהוא מחזיק שיא בפייקס פיק עם ה405 T16 גרופ B שעד היום לא נשבר בקרטגוריה הזאת….
בועז לגבי האינטגרלה היא שייכת יותר לשנות ה90 המוקדמות אולי אתה מתכוון לדלתא S4?

שגב.

דובי מילר 26 בפברואר 2011

ואטנן לא זכה באליפות עם הפיז'ו, לצער כולנו. הוא חנך אותה ב-84 עם סדרת ניצחונות ואז נפצע ב-85, בראלי ארגנטינה.
את האליפויות הביאו סאלונן ב-85 וקאקנקונן ב-86.
אם אני לא טועה גם השיא של פייקס-פיק נשבר מאז..

דובי מילר 26 בפברואר 2011

אגב, אליפות העולם היחידה של ואטנן היא ב-81 עם הפורד אסקורט רוטמנס המפורסמת, כשלצידו כנווט לא אחר מאשר דיויד ריצ'ארדס, הבוס של פרודרייב היום ומי שהביא את האימפרזה.

ari vatanen-המלך! 26 בפברואר 2011

השיא של הפייקס פיק בהחלט נשבר רק בקטגוריה אחרת עם מכונית של מעל ל1000 סוסים ועוד איזה 20 שנה של טכנולוגיה קדימה ועל כביש אספלט ולא כורכר בוץ וחצץ כמו שהיה בשנות ה80 המאוחרות..מן הסתם גם הרבה יותר טכני…

בקשר לאליפות בהחלט טעית ולצערי זה עדיין לא משנה את העובדה שלדעתי הוא הנהג הכי טוב…

הנה הסרטון המפורסם מהפייקס פיק עם שיא של 10:45

דובי מילר 26 בפברואר 2011

אדוני המלך – לא אוהב להתווכח למי יש יותר גדול אבל לגבי אליפות העולם בראלי –
בבקשה :-
http://www.rallybase.nl/index.php?type=championlist&subchamptype=wcd

בועז קורפל 26 בפברואר 2011

לא חיברתי אותה דווקא לדור של ה-205 אלא דיברתי באופן כללי. הלנצ'יה היא בעיני הייתה דוגמה לשליטה דומיננטית כמו שצריכה להיות מכונית שולטת. עם כל הכבוד לקסארה ול-C4 של לואב, האליפות הייתה דלה במכוניות מתחרות אמתיות ולכן כבודן במקומו מונח כמו גם לאימפרזה, לגאסי, אסקורט וסיירה. אגדות אחת אחת.

דובי מילר 27 בפברואר 2011

בעניין הדומיננטיות אין ספק שאתה צודק.
אבל אולי זה מה שיפה בתקופה של ה-205, של מכוניות קבוצה-B, שהיה מגוון גדול של מכוניות ונהגים "תותחים" והאליפות הייתה מרתקת.

אביב קולין 28 בפברואר 2011

נראה לי שאני היחידי שהבין ישר על מה אתה הולך לכתוב, כי בעייני יש רק מלכה אחת,אגב כזוכת הדקאר היא הוצגה גם באולם התצוגה של דוד לובינסקי בשנוצינו בת"א ב1987, אין ספק שמלכת הראלי העולמי,מלכת הראלי קרוס ומלכת הדקאר היא המלכה האמיתית. ולנו נותר להסתפק באותם שנים בקרבות של אהוד לביא ודני פרומצ'נקו כל אחד עם ה GTI שלו…..היה לי העונג להיות עם 3 מלכות כאלו אבל בגרסה הצנועה ועם "צ" מאחור כרכב שירות בשירותי בקבע.
דובי,אכן ריגשת אותי,מלכה יש רק אחת!!!

מעריצה 5 במרץ 2011

מקסים!!
ריגשת, מלכה יש רק אחת וזאת בלי ספק הפיז'ו 205 טורבו 16….
לעולם לא נהניתי כל כך לקרוא על ראלי.
אני די חדשה בתחום, זה קרה די במקרה אבל זאת אהבה ממבט ראשון!
אני (או האנשים מסביבי) לא חשבנו שאני, ה-פרינססה שחולה על שופינג תתאהב בדבר כזה!!
איי איי איי מה שראלי עושה לאנשים.
ואתה דובי בהחלט מגביר את אהבתי עם הפוסטים המרתקים שלך, אני מחכה לפוסט הבא בכליון עיניים…
תודה לך!

ari vatanen-המלך! 6 באוגוסט 2011

אישה כמוך זה חלום של כל גבר D:

דובי מילר 6 באוגוסט 2011

נזכרת קצת מאוחר, לא..?
אתה בטוח שהיא עדיין מחכה לך..?

Comments closed