יום האישה הבינ"ל

היא צריכה להחליט איפה היא רוצה להיות בשנה הבאה וסרבל המרוצים חייב להישאר סגור. יום אישה בינ"ל שמח לדניקה פטריק.

עונת 2011 עומדת להיות אחת מעונות המפתח עבור הקריירה של נהגת המרוצים, אולי הבולטת ביותר כיום בספורט המוטורי העולמי וכשאני מתכוון בולטת אני מנסה, משתדל, ממש משתדל להימנע מהנוכחות שלה, מהיופי שהיא משדרת ומתרכז רק בהישגים שלה על מסלול המרוצים. אני מתכוון כמובן לדניקה פטריק.

בסוף השבוע האחרון עשתה הגברת הראשונה של הספורט המוטורי האמריקאי קפיצה משמעותית ביכולות שלה וסיימה במקום הרביעי במרוץ בלאס-וגאס בסדרת המשנה של ה-NASCAR בארה"ב שם היא מתחרה במקביל למחויבות שלה לסדרת האינדי וזו בדיוק הבעיה שעומדת בפניה, ההחלטה איפה היא רוצה לרכז את מאמציה בעונה הבאה.

לאף אחד אין ספק כלל שדניקה פטריק היא כבר מזמן הרבה יוצר מגימיק יפה על המסלול, יפה מאד, היא כבר עברה את המשוכה הגבוהה הזו, הוכיחה את עצמה בכסא המרוץ של החד-מושביות הקטנות והשטוחות, אבל מאד קורץ לה לקבל את הלגיטימיות הזו גם בסדרה הכי נחשבת, סדרת ה-NASCRA.

בעונה הקודמת היא רק טעמה, ניסתה, נגעה עם קצה האצבע העדינה שלה במים הקרים, אחרי כן נרטבה קצת יותר והחליטה שזה טוב והיא רוצה עוד. השנה זה כבר לא סתם רוצה עוד אלא מחויבות לכמות נכבדה של מרוצים, כמעט בכל סופי השבוע שבהם אין לה מחויבות כלפי הקבוצה שלה באינדי ונראה לי שאם הייתה יכולה הייתה מוותרת לחלוטין כבר על האינדי שצולעת לשום מקום כרגע.

לי אישית אין ספק שמקומה של דניקה פטריק חייב להיות ב-NASCAR ואם אפשר בסדרת ה-SPRINT CUP הבכירה עוד יותר טוב. הרבה יותר אקשן ותחרות וכמובן שגם הנאה מבחינתה ומבחינתנו הצופים.

באינדי היא לא תתקדם לשום מקום מכיוון שזו סדרה שהולכת לאיבוד ולצאת משם למשהו טוב יותר דוגמת הפורמולה-1 היא לא תעשה, זה פשוט קצת גדול עליה. ה-NASCAR  עם כל השואו מסביב מתאים לה בדיוק, היא יכולה לפרוץ את הדרך להרבה בנות כמוה, שרוצות, מנסות, מדשדשות,היא תהיה פורצת הדרך עבורם, תשים את המין היפה והחזק על המפה או יותר נכון בכסא המרוץ של המכוניות הכי מוכרות בארה"ב, משם לא ירחק היום שתהיה אחת שתנצח וגם תיקח אליפות.

פטריק היום היא מכונת יחסי ציבור אדירה ויודעת לשחק עם זה היטב. כאשר הייתה צריכה להוריד את סרבל המרוצים, להישאר בלי כלום תחתיו ולהצטלם, כל זה בכדי לקבל עוד מעט חשיפה בתקשורת היא עשתה את זה. נכון, לא כולן היו עושות את זה וגם לא לכולן יש מה להראות כמוה אבל, למרות שנהניתי מאד מהתמונות, כמו כל גבר מזיל ריר מצוי, אני חושב שזה היה מיותר. אנחנו צריכים להכיר אותה ולהכיר בה בגלל היכולות שלה לסובב את ההגה וללחוץ על הדוושה הימנית הכי חזק שאפשר, לא בגלל המראה שלה.

בסופו של יום היא תימדד על פי התוצאות שלה על המסלול ולא על מידות ה-90-60-90 הזולות משהו.

מבחן בגרות
שחר גרינשפן ומבחן התוצאה

29 Comments

אביב קולין 8 במרץ 2011

דווקא אני חשבתי על שרון אבר… או על האגדה מישל מוטון

ירון 8 במרץ 2011

עד המוות יוטה קליינשמידט!

ניינר 8 במרץ 2011

המקום של הפצצה הזו הוא בסבב הספרינט, אין שאלה בכלל. אני מחכה ליום בו היא תנצח מירוץ בסבב הזה וכל הרד נקס ייצאו מדעתם מהעובדה שבחורה נתנה להם בראש.
אני מאוהב קשות בבחורה הזו ומבואס רצח שהיא תפוסה!

דובי מילר 8 במרץ 2011

הצרה הגדולה, אם אפשר להגדיר את זה כך היא שנשים לא ממש הגיעו רחוק בספורט המוטורי בתקופה האחרונה, למעט דניקה פטריק.
אני כמעט בטוח שהשם הראשון שאפשר להזכיר במובן של הצלחה הוא(השם) פט מוס, אחותו של סטרלינג מוס ואשתו של אריק קרלסון. מוס הייתה נהגת ראלי נהדרת שזכתה להישגים רבים בשנות ה-60, כאשר האליפות הנחשבת הייתה אליפות אירופה.
אחריה ברשימה נמצאת מישל מוטון הצרפתייה, שוב בתחום הראלי שהצליחה לנצח מירוצים באליפות העולם במדי אאודי וכמעט זכתה באליפות העולם.
על המסלול ניתן להזכיר בעיקר את ללה לומבדרי ודזירה ווילסון שזכו לחווית הפורמולה-1, לא בהצלחה גדולה.
קליינשמידט היא המנצחת הראשונה של הדאקאר וכיכבה גם ברכיבה על דו-גלגלי, מה שאולי קשה יותר מלנצח את הדאקאר, כפי שעשתה, עם מכונית.
במוטוריקה הישראלית שרון אבר אכן שווה איזכור בזכות הצלחתה במסלולי הראלי-קרוס באשקלון.

מיכל 8 במרץ 2011

על אף הבנתי המועטה מאוד בספורט זה, התרשמתי מאוד מדברייך!

גם אני טוענת שאין כל קשר ליופי שלה וליכולות המקצועיותשלה….

לא צריך לתפוס את זה כאילו היא נשכבה על הגדר בצילומי העירום האלה כדי לפרסם את הענף, בסופו של דבר זה ירייה ברגל…

ההשוואה הכי טובה בשביל להבהיר כמה לדעתי זה לא רלוונטי איך הוא נראה:
כשבחורה שלא מבינה כל כך בכדורגל רואה ברצלונה ואומרת כמה פיקה חתיך, מיד נפציר בה – יא בחורה, רואים שתא לא מבינה בכדורגל.
אז מעתה ואילך כל פעם שמישהו אומר עליה שהיא יפה בוא נגיד לו -מה זה לעזאזל משנה?!
כמו שאני יודעת להעריך את פיקה, מסי ורונאלדו על פי היכולת שלהם בכדורגל כך נצטרך להתחיל להתרגל להעריך את הספורטאיות שלנו על פי היכולות שלהן ולא על פי הנתונים המולדים "עוטפים" שלהן….

תודה דובי על פוסט מעולה!!

יום האישה שמח לכולם

(על אף הסתייגותי מימים בעלי אופי ליברלי שכזה)

צור שפי 8 במרץ 2011

מיכל, למה את מסתייגת מיום האשה ומימים אחרים "בעלי אופי ליברלי שכזה"? (ומהם אותם ימים?)

צור שפי 8 במרץ 2011

מצטער, אבל הצילומים החשופים חותרים תחת המסר.

מאשקה 8 במרץ 2011

מסכימה עם צור שפי

דובי מילר 8 במרץ 2011

נכון וזה בדיוק מה שהתכוונתי בפוסט.
שהיא תפסיק להתעסק בשטויות ואנחנו נתחיל להתייחס אליה כנהגת מרוץ!

אלון 8 במרץ 2011

דובי, לא הבנתי את "נתחיל להתחייחס אליה כאל נהגת מירוצים". היא נהגת מירוצים מצויינת וככה בדיוק מתייחסים אליה. נכון להיום היא הספורטאית היחידה שמתמודדת שווה בשווה מול גברים.
היא לא גימיק שמורידה את הבגדים בשביל יחס. היא מנצלת את איך שהיא נראית בשביל לעשות עוד כסף בדיוק כמו רונלדו, בקהאם, טום בריידי והמון אחרים.

דובי מילר 8 במרץ 2011

היא בהחלט לא גימיק ולדעתי לא ממש לוקחים אותה ברצינות, לפחות לא בכל מקום.
היא לא צריכה להוריד שום בגד בכדי להוכיח שהיא יודעת לנהוג.
שתתרכז רק בנהיגת מרוץ, עצם הורדת הבגדים, ולמרות שיש הרבה מה לראות, רק מורידה מהערך שלה.
כסף היא מקבלת מספונסרים גם בלי להוריד את הבגדים.

אלון 8 במרץ 2011

האישה הראשונה שניצחה אינדי, מקום רביעי ב nationwide בשבת. קשה לי להאמין שיש מישהו שלא לוקח אותה ברצינות.
שרפובה יכולה להצטלם בתחתונים ולא נשמע אף אחד שלא יקח אותה ברצינות כשחקנית טניס, אותו דבר לגבי טום בריידי. נראה לי שהיא מקבלת יחס שונה בגלל שהיא אשה שמתחרה מול גברים.
האם היית כותב אותו דבר על ג'ימי ג'ונסון או קייל בוש אם הם היו מתחילים לפרסם הלבשה תחתונה?

D! במולדת 8 במרץ 2011

אני מסכים עם רוח הפוסט
אבל מסכים גם עם הטענות שעולות פה שאישה לא צריכה להמנע מהתחתונים בגלל סיבות כאלו. זוהי פמיניסטיות הפוכה. גם שחקני כדורגל עושים פרסומות לבשמים בחצי עירום.
מעבר לזה – עד היום לא היה לי מושג מיהי. הענף הזה לא מושך אותי אבל הישגים כאלו, אישה בענף גברי, דווקא כן.

מיכל 8 במרץ 2011

אין להשוות בין אובייקטיפיקציה של נשים לגברים. כלומר בין הכמות שהדבר נעשה. ביום אתה מקבל בערך 3500 מסרים כאלה לגבי נשים, לגבי גברים זה אפילו לא שליש….אני לא אומרת שעכשיו צריך לעשות את אותה אובייקטיפיקציה לגברים בכלל לא.

D! במולדת 9 במרץ 2011

מיכל, באמת שאין מה להשוות ואת צודקת שאין צורך באוייקטיפיזציה של גברים על מנת להשוות.
כל שאני אומר הוא:
א) אני חושב שבחלק מהזכות לחירות קיימת זכות האישה לבחור מה לעשות (ולא רק בעניין הזה) – זכות שחוגים מסויימים מעידיפים לשלול ממנה בתואנה שהם יודעים יותר טוב ממנה מה טוב בשבילה ובשביל כלל הנשים ומכיוון שהיא מתנהגת כמו שהיא מתנהגת בגלל הבניה חברתית ולא כי באמת יש לה בחירה חופשית. אפשר להסכים (או להבין) עם הטיעון הזה אבל אי אפשר באמת לדון בו. גם הלך המחשבה הנוכחי נובע מאיזושהי תפיסה חברתית שמושפעת מתרבות ושיח.
ב) דווקא יצא לי בזמן האחרון לשאול הרבה נשים מה הבעיה המרכזית שיש הם בעולם הגברי שאנחנו חיים בו וכמו שאני מבין את זה הן כולן דיברו בעיקר על פחד, או מעין תחושת רדיפה. אני יותר ממבין איך האובייקטיפיזציה שאת מדברת עליה תורמת לעניין אני רק לא לגמרי מסכים עם הדרך. אני מאלו שמאמינים שיש הבדל בין נשים לגברים, הבדל שנובע גם ממגדר ולא רק ממין. אני חושב שהדרך לפתרון הבעיה נובע מערנות (או ערות) ולא מנסיון דרקוני לשלול כל מה שמצטייר כיחס מיני לאישה.
ג) סיכוי יותר מגדול שאני לא רק לא מבין נכון אלא גם טועה.

מיכל 9 במרץ 2011

היי, אני מסכימה עם חלק גדול מהדברים שאמרת.

בהחלט לא ניסיתי לצייר איזשהי דמות פטרונית שיודעת יותר טוב וצועקת לכולן "תודעה כוזבת". לא כך הדבר ואם זה היה הרושם אני אתקן את דבריי-
אני נגד זה שמיתוס היופי הוא אמת המידה העיקרית לנשים בימינו באמצעות מנגנונים שונים ומתוחכמים.
לי באופן אישי אין בעיה עם עירום ומיניות, להפך!אני חושבת שחלק מהמאבק של הגל השלישי הוא לתקן את הרושם שלנשים אין מיניות או שכולנו רוצות לסגור את הרגליים בפני גברים או נשים.

אתה צודקבהחלט שאחד הדברים המרכזיים זה תחושת הפחד והרדיפה. כאן החוויה הגברית והנשית שונה בתכלית. ללכת בתחושה בטחון בעולם לעומת הוויה בתחושה של פחד ופגיעות. בכללי אני חושבת שמערכת המגדר היא יותר יציבה במובן הסטריאוטיפים שהיא מצליחה לשמר מאשר מערכת המין.

בקיצור נדמה שאנחנו מסכימים . באשר להתמודדות עם הבעיה זאת שיחה אחרת לחלוטין. בקצרה אומר שאני אכן מאמינה שצריך לנקוט במהותנות אסטטרטגית על מנת להעביר את הצורך החזק בשינוי המבנה….

אני באופן אישי לא צריכה יום אישה בשביל להיות פמיניסטית, אצלי כל יום הוא יום אישה בו מאבקים נשיים הם על סדר היום, ולמעשה נדמה לי כי יום האישה קיבל תחפושת צרכנית דיי דוחה- יום האישה, בואי תעשי משהו טוב בשביל עצמך- תורידי שערות, תעשי ניתוח חזה, תגדילי שפתיים, קני קרם פנים אנטי אייג'יינג. …נראה לי מפספס את הנקודה מה גם שצרכנות זה ממש מחלה של העולם המודרני בעיניי.

D! במולדת 9 במרץ 2011

אמן

דובי מילר 8 במרץ 2011

אלון- בוא נשמור על פרופורציות. למרות הערכה הרבה שיש לי לדניקה פטריק, הליגה שבה היא מתחרה, האינדי, כבר שנים רבות לא נחשבת למשהו רציני לצערנו. היא בעיקר חייה על ההיסטוריה שלה. נכון שיחסית לליגה הזו היא נמצאת בצמרת אבל יש לה עוד דרך ארוכה ולכן אני חושב שהיא חייבת לעבור לנהיגה מלאה ב-NASCAR.
לא ראיתי את שרפובה בתחתונים ולמרות שזה עשוי להיות דבר מעניין אני מעדיף את הספורטאיות לשפוט על פי ההישגים בספורט ולא על פי הנתונים הטבעיים שלהן, ממש כמו שלא מעניין אותי כריסטיאנו רונלדו או כל ספורטאי-גברי אחר.
באם ג'ימי ג'ונסון או כל נהג NASCAR אחר לא היה נשפט על פי צילומי הדוגמנות שלו מכיוון שהוא מתחרה, כביכול, בסביבתו "הטבעית" ולא צריך לעשות פעולות נוספות לקידום אלא "רק" עבור כסף.
במקרה שלה היא עושה את זה ממש לא רק עבור הכסף.
ההישג שכן צריך לקחת בחשבון מבחינתה הוא למשל המקום ה-4 שהשיגה במרוץ בשבת בלאס-ווגאס, זה בהחלט שווה הרבה, יותר מאשר מקום רביעי באינדי למשל.

אלון 8 במרץ 2011

דובי, אתה אומר שאתה מעדיף לשפוט כל ספורטאי לפי הרמה המקצועית שלו ולפי ההשגים בספורט ולא הנתונים הטבעיים אבל שזה מגיע לפטריק שומעים בעיקר על המראה החיצוני והפרסומות הפרובקטביות. תאר לך פוסט דומה על שארפובה שטניס היה מכסה בקושי 20 אחוז מהפוסט והשאר על המראה. היית יוצא שוביניסט אבל אצל פטריק זה עובר כי היא מתחרה מול גברים.

פטריק בחרה לקדם כך את עצמה וזו זכותה בעיקר כי היא נהגת מצויינת. אין לה אבא שנהרג בדייטונה או היסטוריה משפחתית כמו לאחים בוש. היא מנצלת את מה שיש לה.

אני מסכים איתך שהיא עדיין לא בליגה של הגדולים אבל כמות החשיפה שלה יוצרת כזה לחץ שספורטאים רבים (לא רק מהספורט המוטורי) היו קורסים ממנו.

דובי מילר 8 במרץ 2011

אלון, בדיוק נגד זה אני יוצא. אני טוען שצריך לשפוט אותה נטו על פי יכולות הנהיגה שלה, כמו גם כל ספורטאי אחר.
לצערנו עדיין כאשר מזכירים אותה(כמו גם ספורטאיות מצודדות אחרות..) זה תמיד בליווי הצורה החיצונית שלה וחבל.
אכן היא בלחץ רב, בעיקר בגלל הרף הגבוה שהציבה לעצמה כאשר החלה את הקריירה המתוקשרת – ניצחון באינדי 500 היוקרתי.
ספורטאים מקצוענים כבר לא ממש קורסים מלחץ ועומס, יש להם צוותים שמגנים עליהם, במקרה שלה זהו הארוס שלה או בעלה , אני לא ממש זוכר כרגע אם הם התחתנו.
אני בהחלט מצפה שאם תתקדם בזהירות שבנה-שנתיים הקרובות ב-NASCAR היא תצליח שם בגדול – רק שתעבור כבר באופן מושלם.

אריק רוזנבלום 8 במרץ 2011

או ! כבר הרבה תגובות – זה טוב..

מנחם לס 8 במרץ 2011

אתמול וול האמריקאית זכתה באליפות העולם בהחלקה על סקי, וארה"ב נשים ניצחה את פינלנד 0-4. שתיים משחקניות הכדורגל, וכן וון, כבר היו ערומות בפלייבוי. נהדרות שלושתן. כל קשר בין גופן האלוהי וכשרונן העילאי בספורט הוא מקרי לחלוטין. מה עניין שמיטה להר סיני?

יבור 9 במרץ 2011

"…וכשאני מתכוון בולטת אני מנסה, משתדל, ממש משתדל להימנע מהנוכחות שלה, מהיופי שהיא משדרת…". ואחר כך אתה שם שלוש תמונות ששתיים מהן מראות שלא ממש הצלחת…

דובי מילר 9 במרץ 2011

אם זה מה שאתה חושב סימן שבאמת לא הבנת את כוונתי בפוסט הזה וחבל.

דורון 9 במרץ 2011

דובי,

באיזה ענף ספורט אמרת שהיא עוסקת?

(סתם, סתם, הבלחה שוביניסטית סרת טעם…)

S&M 10 במרץ 2011

אני לא מבין כלום ב"ספורט" הזה.
בחיפוש בגוגל יש לה יותר תמונות בלי בגדים מאשר עם בגדים, וגם אלו עם הבגדים הן בעיקר תמונות יחצנות. משמע, היא מחשיבה את עצמה לדוגמנהגת (על משקל דוגמגישה) ולא לנהגת. וכך הקריירה שלה תיבחן, כדוגמנית.
בדיוק כמו שראפובה.

תום 10 במרץ 2011

לשראפובה יש איזה 3 או 4 גראנד סלאמים. אולי התכוונת לקורניקובה?

דורפן 13 במרץ 2011

דובי – ואני חושב שיש ערך רק לצילומי העירום שלה. היא אומרת לכולם – זה גוף של ספורטאית לא של דוגמנית – וזה יפה הרבה יותר.

נועה 27 במרץ 2011

דובי,
אני קוראת את הכתבות שלך והפעם התאכזבתי!
אוקיי, אתה באת כתבת עליה, השתמשת במילים יפות עליה אבל בגדול-אתה עוד גבר שוביניסט שמתעסק -שוב- במידות ה 90-60-90 שלה וביופי המדהים שלה!
זה מכעיס שגברים מזילים עליה ריר בלי להתחשב בכלל בדרך שהיא עברה וביכולות שלה,והיא עברה חתיכת דרך! המיקום שלה בעולם הראלי מבחינת תחרויות ויכולות הוא הרבה יותר טוב מהרבה נהגים גברים שיש שם!
אז תפסיקו להתעסק בטפל ותתעסקו בעיקר וההעיקר הוא שהיא נהגת ראלי משובחת!
אני מבינה שהפוסט הזה עוסק בזה שלא צריך להתייחס אליה כקישוט יותר אבל כל ההתעסקות הבלתי פוסקת הזאת במראה החיצוני שלה מיותרים לגמרי! התמונות בעירום שלה מיותרות לגמרי, ואתה לגמרי סותר את עצמך בפוסט הזה! בעיניי דניקה פשוט נהגת ראלי….

Comments closed