החלה העונה החדשה או שהקודמת ממשיכה?

ווטל מנצח באוסטרליה ואני חושב על מה נשתנה.

LAT

אתמול החלה עוד עונה של הפורמולה-1 והאמת? זה נראה כאילו המשך טבעי של העונה הקודמת, כאילו לא חיכינו 3-4 חודשים כי המנצח בסופו של מרוץ היה אותו אחד שניצח את המרוץ האחרון לעונת 2010, סבסטיאן ווטל האיש שרוכב על השור האדום. במקום אחר כתבתי על הקשר שבין העונה הזו, ההיסטוריה וגם המזרח התיכון וכאן אסתפק בתהיות לעונה החדשה.

המקום השני, זה שבו זכה לואיס המילטון הוכיח שלפחות אצל מקלארן העסקים כרגיל. מפזרים הרבה עשן באימוני טרום-העונה, הנהגים בוכים ומקטרים עד כמה המכונית שלהם דפוקה, אפשר לחשוב שהם נוהגים באיזו קרקשה מודל אנטיוכוס ולא במכונית עם מנוע מרצדס מודל 2011. באימונים המקדימים הם קרטעו ויצרו הרבה כותרות. הגיע זמן ההוכחות והופ, כאילו כלום, מעניין.

בפרארי העסקים כרגיל. כמו שמקסי, אחד שיודע דבר או שניים בפורמולה-1 אמר לי פעם וכבר חזרתי על זה פעם או פעמיים. כאשר פרארי טובים באימוני טרום העונה ומספרים עד כמה המכונית שלהם טובה, זה אומר שהיא בינונית ולא יותר. אם הם לא היו מדברים סימן שיש להם פצצה ביד. נכון לעכשיו, יש להם שם באיטליה עוד הרבה עבודה. הרבה מאד.

עוד שני דברים חשובים שראוי להזכיר בפוסט הזה. רנו, או לוטוס-רנו בשמם הנוכחי קיבלו מכה חזקה בטרם החלה העונה כאשר רוברט קוביצה נפצע בתאונת ראלי לא קשורה וכולם חשבו שהעונה שלהם גמורה, הפתיעו את כולם. זה שיש להם מכונית טובה ואולי אפילו טובה מאד ידענו, הרי קוביצה הספיק לקבוע את הזמן המהיר ביותר בברצלונה יומיים לפני שנפצע. רנו לא נשברו ואתמול הנהג הרוסי של הקבוצה, ויטלי פטרוב, זה שאף אחד לא ספר אותו, הצליח לסיים במקום השלישי הנהדר מבחינתו, פעם ראשונה על הפודיום, נהיגה חפה מטעויות ושטויות שהיינו רגילים ממנו בעונה הקודמת. יופי.

ועכשיו השאלה הגדולה – בשביל מה אנחנו צריכים כל כך הרבה קבוצות שלא שוות כלום? מתחת למקום העשירי גג עד המקום השניים-עשר עוד אפשר לסבול ולשרוד קצת אבל מתחת לזה מתגלגלות קבוצות שחוץ מלהוציא שם רע לפורמולה-1 ושנראות כמו חלטורה ולא יותר מזה, הן ממש לא עושות כלום על המסלול. נכון, הן נותנות במה לנהגים חדשים או כאלו שלא מוצאים את מקומם בקבוצות הצמרת, אבל מה יוצא לנהגים מזה שהם נוהגים במכוניות שלא ממש מתחרות על משהו. חבל על הכסף, על הדלק שהם מבזבזים שם ובעיקר חבל על הסכנה שהמכוניות האיטיות יוצרות על המסלול. הפרשי המהירויות, אתם יודעים.

הבטיחו לנו שבעונה הנוכחית, בגלל החלפת סוג הצמיגים וחברת הצמיגים שמספקת אותו יהיו 4 עצירות להחלפת צמיגים, דבר שיגרום לאקשן על המסלול כי העצירות לא יהיו קבועות ומתוכננות. בפועל זה לא ממש שינה משהו. אף אחד לא באמת סיכן את חבורת הצמרת ואם באטן לא היה עושה טעות אין לי ספק שהוא זה שהיה מדלג עם המקלארן למקום השלישי בסיום המרוץ. הוא היה מהיר מצמד הפרארי וגם מפטרוב ברנו. לוטוס-רנו, סליחה.

דבר אחרון. יותר מדי עזרים נוצרו העונה בכדי לסייע לנהגים לייצר עקיפות. צמיגים בעלי תרכובת גומי רכה, מדפים מתכווננים בכנף האחורית שנמצאים בשליטת הנהג בכדי שיוכל לשנות את האחיזה והגרר, יותר מהירות בישורת ויותר אחיזה בפניות וגם מערכת KERS, מערכת שאוגרת אנרגיית חום מהבלמים ומתרגמת אותה לכדי 80 כוחות סוס בהם הנהג יכול להשתמש לזמן קצר לצורכי עקיפה. פעם נהגי מרוץ נכנסו למכונית, לא לפני שהשאירו את הביצים שלהם במוסך, נהגו הכי טוב שיכלו, עקפו ואנחנו נהנינו. מאז שנכנס המרוץ הטכנולוגי הפכו הנהגים לטייסי קרב שעסוקים במיליון עזרים במקום לנהוג.

אולי נתחיל בקמפיין להחזרת ההגה לידיים של הנהג? מנועים עתירי-נפח וסוסים, צמיגי סליקס שמנים וכנפיים קטנות, ללא יותר מדי הצמדה, כמו פעם, תחי הרומנטיקה, אבל עד שמישהו יעשה משהו נסתפק בלצפות בזה ביוטיוב.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שוער אוֹלֶה! (הגול ה-100 של רוג'ריו סני)
לגבי מאמן זר...

7 Comments

מולי 28 במרץ 2011

דובי, יש לך הימורים איך ייגמר?

דובי מילר 28 במרץ 2011

מולי – כמו שזה נראה כרגע סבסטיאן ווטל גומר את הסיפור מוקדם, מאד מוקדם והולך להשתזף בים.
אבל..אני לא נביא ונבואה ניתנה ל..
אז נחכה ונראה.
כמו שבטח אתה יודע, אני בכלל בעד באטן.

אביב קולין 29 במרץ 2011

באמת חבל שהמכונית נהיית מטוס משוכלל והנהג הופך לטייס.

גמל (סתם גמל) 29 במרץ 2011

"מנועים עתירי-נפח וסוסים, צמיגי סליקס שמנים וכנפיים קטנות, ללא יותר מדי הצמדה, כמו פעם"
זה לא יפגע בבטיחות?

דובי מילר 29 במרץ 2011

למה ? זה בסך הכל יגרום לנהגים באמת לנהוג ולהפגין את היכולת שלהם, יפריד בין הילדים לגברים.

ניינר 29 במרץ 2011

נראה לי שאנחנו בדרך לעוד עונה משעממת. מזל שיש נאסקאר

צור שפי 31 במרץ 2011

ב"מארקה" היתה כתבה שהראתה את ההגה של הגיבור הלאומי פרננדו אלונסו והתמקדה בעובדה שיש לו על ההגה 47 כפתורי תפעול שונים. אני מניח שהמצב אצל המתחרים די דומה וזה מחזק מה שכתבת. זו כבר מזמן לא תחרות נהיגה נטו.

Comments closed