אז למה אלישע צריך ללכת?

למה גם אני הולך עם העדר

.

.

.

.

.

.

.

.

הערה: אין שום חשיבות בעיני למשחק מול שאלקה, חוץ מזו שאומרת שלא אוכל לנסוע העונה לראות את מכבי בחו"ל. כל השאר, באמת לא משנה. ועכשיו לפוסט. 

אוהדי כדורגל כל הזמן מתווכחים. אתה יודע שהבנאדם שעומד מולך לא מבין שום דבר, ואתה יודע שאתה צריך להסביר לו, כדי שיבין. זה לא יעבוד, אבל אתה מתווכח איתם, כי בכל זאת, זה מה שאתה רגיל לעשות, ואתה נורא רוצה שישמעו את דעתך. אם מתמזל (נניח) מזלך, אתה גם נעשה עיתונאי ספורט, והרבה אנשים קוראים את מה שאתה כותב על הקבוצה שאתה כל כך מבין בה, ואתה יכול לשטוח את דעתך המלומדת בפני המון אנשים אחרים.

כך לדוגמא, במשך שלוש השנים האחרונות אני מוצא את עצמי מגן על אלישע לוי בוויכוחים עם אוהדי מכבי אחרים. אני מנסה להסביר להם את זה ומסתמך בעיקר על סטטיסטיקות. אני מזכיר להם שבמשך שלוש עונות ברציפות אלישע לקח הכי הרבה נקודות כל עונה (כולל עונת הקיזוז), שזה בעצם לעשות את מה שהוא אמור לעשות מבחינת הטבלה. אני מזכיר להם די הרבה שחקנים צעירים שעלו מהנוער, את ההתקדמות של ליאור רפאלוב ואייל גולסה, ואת הזינוקים לצמרת של בירם כיאל, שלומי ארבייטמן, תומר חמד ודקל קינן, ואת העובדה שלמרות ששחקנים עוזבים כל הזמן הוא מצליח לבנות רוב הזמן קבוצה מנצחת.

אני משתדל גם להגיד שמכבי לא חייבת לזכות באליפות כל עונה, ולא שוכח לספר להם על זה שהקבוצה, מאז שאלישע התמנה לתפקידו, נטולת בלגאנים כמו שקורים בשתי התלאביביות.

אני אוהב את אלישע לוי, למרות הראיונות המשעממים שהוא נותן. אני אוהב שיש בו כנות מסויימת, כזו שאין לגוטמן ולקשטן, שהוא מסוגל לבוא ולהגיד שהקבוצה שיחקה רע, שצריך לפתור את הבעיה, שהוא משדר שקט כזה, כמו בנאדם רגיל שחוזר הביתה ויודע שהיה לו יום רע בעבודה.

ולאחרונה, אחרי הדרבי, אני משוכנע, בפעם הראשונה מאז שהתמנה לתפקיד, שאלישע חייב ללכת. כי אי אפשר להחליף את כל השחקנים בקבוצה, למרות שאני רוצה. כי אם הוא לא ילך, הם לא ירגישו את האדמה שלהם רועדת.

כי מגיע לו ללכת בתנאים שלו, ולא שיפטרו אותו. כדי לשמוע כל מיני פרשנים עוד שנתיים וחצי, שיסבירו ש"הטעות הגדולה של מכבי חיפה, שהיא וויתרה על אלישע לוי". כי את הכסף סופרים במדרגות, ואלישע עשה למכבי חיפה הרבה מאוד ממנו.

כי למרות שמגיע לכל אחד מהשחקנים ששיחקו בדרבי (חוץ מגוסטבו בוקולי וולדימיר דבאלישווילי) לעוף ממכבי הרבה קודם, הסיבה שבגללה אלישע צריך ללכת, היא כי השחקנים כבר לא משחקים בשבילו. הם אדישים. לא אכפת להם. במשחק הכי חשוב של השנה, בטח בעונה כזו, הם נעלמים, מוותרים על אחריות, מוותרים על המשחק. נכנעים. ולפעמים, כשאתה רואה שכל מה שבנית קורס לך מול העיניים, עדיף לך לעזוב. זה לא המעשה הפחדני לעשות, זה המעשה ההגיוני לעשות. צריך לדעת לוותר בזמן, וכמו מהמר, לדעת מתי להפסיק.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הג'וב הבא של אלישע
שקיעה נוגה (מכבי חיפה במבט מגרמניה)

34 Comments

שמרלינג 16 בדצמבר 2011

מסכים ומזדהה.
יש עוד סיבה בגללה אלישע צריך ללכת והיא מקצועית גרידא. הקבוצה נראית רע הרבה בגלל החלטות שלקח. הרבה זרים שהביא פשוט לא תורמים. שחקנים ישראלים שהגיעו לא מתאימים לקבוצת צמרת. ההרכבים שהוא מעלה לא מוכיחים את עצמם. זה לא רק מוטיבציה ונחישות, זאת גם יכולת נטו.
אם חיפה לא תתאושש באופן מרשים ותתמודד על האליפות עד סוף העונה (לא שולל על הסף, אין קבוצות מרשימות בליגה), אנחנו צפויים למאמן חדש בקיץ.

רפאל 16 בדצמבר 2011

מדוייק מאד!

אני גם בתור אוהד חיפה שוטח את טענותיי בפני חברי בדיוק בנושא הזה.אלישע איבד
ממזמן את חדר ההלבשה ומשום שכך זה עובד בכדורגל הישראל ומאמן הוא ממש לא סמל במועדון(כמו פרגי או וונגר לדוגמה) שנשאר לשנים הוא חייב ללכת.

יונתן 16 בדצמבר 2011

איזה חבל שאין משחק באורווה השנה ואי אפשר לעשות לו שלט שהוא סוס מת

הופמן 17 בדצמבר 2011

לא מסכים כמובן. אלישע נכשל קשות השנה, אז מה? מי אמר שבתנאים הנוכחיים מאמן אחר יצליח להביא הישגים שבכלל דומים למה שהוא עשה במכבי (שתי אליפויות פלוס, בארבע שנים – נניח שהשנה לא ניקח – ובניגוד למאמנים אחרים במכבי בעבר, לא עם התקציב הגבוה בליגה, וכשהסגל מתחלף לו כל עונה מחדש)?
אלישע נכשל ואלישע צריך לקבל את ההזדמנות לתקן.
לדעתי כל ההבדל בין מי שחושב שאלישע צריך ללכת עכשיו או בסוף העונה לבין מי שלא הוא שאלה של סף הסבלנות. בישראל נהוג שמאמן שלא מצליח צריך מיד ללכת הביתה. במקומות אחרים זה לא הכרחי. אני לא רואה סיבה שלא ננהג קצת כמו במקומות אחרים. יותר מכך – אני מצפה שבמכבי חיפה יתנהגו אחרת.
בעיני הדבר הלא הגיוני הוא לא שאלישע לא מפוטר או התפטר, אלא שאחרי שלוש שנים עם שתי אליפויות, אחרי חצי עונה לא מוצלחת כבר דורשים ממנו ללכת הביתה.

עופר פרוסנר 17 בדצמבר 2011

הופ, הדיעה שלך היא נכונה, ואני שותף לה, אבל הבעיה היא לא באלישע, וזה מה שניסיתי לכתוב כאן – הבעיה היא הסביבה שבה אלישע עובד, שכרגע לא נותנת לו אופציות להצליח. וכשאי אפשר לעשות את מה שאתה מסוגל – עדיף לוותר וללכת כשכבודך עדיין אצלך.

הופמן 17 בדצמבר 2011

פספסתי את זה. בקריאה חוזרת אני חושב שאני מבין יותר למה אתה מתכוון. אבל במקרה כזה, ההחלטה היא שלו. אם הוא חושב שהוא יכול לתקן את מה שקרס ושהוא מסוגל תוך כדי כך להתמודד עם הסביבה, שיישאר ויתקן.

מוזגטס 17 בדצמבר 2011

דווקא בגלל הסיבות שמנית אלישע צריך להישאר. רק הוא לדעתי יכול לעמוד בחום שנוצר. רק הוא יכול ליצור שינוי ומה שהוא עשה עד כה במכבי מקנה לו את כל הזכות לאמן עד סוף העונה הבאה. יש לו את כל הקרדיט לדעתי ללמוד ולתקן את הטעויות שהוא מודה שעשה העונה.
שדמי כתב יפה על העדר עמוד שידרה במגרש. לחיפה אין עכשיו עמוד כזה. הרבה באשמת אלישע. פיטוריו או התפטרותו יכולים להביא אותנו, רחמנא לצלן, למצב של מכבי תל אביב. מצב של רכבת מאמנים שלא מצליחה כי אין שדרה חזקה לקבוצה.
אלישע הוא העוגן שלנו כרגע. לא יענקלה, לא השחקנים, לא הזיות על רובן בן משיח בן דויד. אם אלישע לא יצליח לפחות המערכת תירגע והחלטות יתקבלו מתוך מחשבה ולא באימפולסיביות. אבל אם אלישע יצליח אנחנו נרוויח מכבי חזקה ומחוזקת שתהפך שוב לאור לגויים במדינת הכדורגל המפוארת שלנו.
בקיצור, שישאר, לדעתי הוא אפילו לא שוקל לעזוב.

ניתאי 17 בדצמבר 2011

לא מאמין שאלישע יכול לתקן את המצב היום. הוא כבר ידע להוציא אותנו מכמה בורות קשים, אבל במצב הנוכחי הוא פשוט איבד את "זה" (או את הקבוצה, ליתר דיוק). הקבוצה כבויה, השחקנים המובילים לא שם, תמיר כהן בן זונה, וכל מה שעופר כתב למעלה. צריך לזכור שלאלישע יש קו מנחה שהוא קבע וזה ההסתמכות על קטן, לטוב ולרע. בעונה הזו זה בעיקר לרע. וגם את זה (את עיקרון ההסתמכות) הוא לא ישנה.
להערכתי העונה הזו אבודה. לא גביע, לא ליגה, כלום.
עכשיו נשאר לשחר להחליט מה עושים עם העונה הבאה – האם נותנים לאלישע עוד צ'אנס בהסתמך על 3 העונות הקודמות, או שממשיכים למאמן הבא. באווירה הנוכחית לדעתי התשובה ברורה.

אוהד מכבי 17 בדצמבר 2011

אלישע לוי יסיים את העונה במכבי חיפה. בחיפה אין סנסציות כמו בת"א.

קסיוס קליי 17 בדצמבר 2011

שוסטר הלך אחרי אליפות עם ריאל.
לא היה לו מה לתרום יותר למרות שזכה באליפות.
ריאל הבינו שזה גבול היכולת שלו, והוא לא הצליח להראות ניצוצות של משהו אחר.

גם אם פפ לא יקח שנתיים רצוף אליפויות (תיאורטית כי הוא כבר חתם בקטאר) הצדדים כנראה היו נפרדים.
זה שהוא זכה בליגת האלופות ואליפות ספרד ואחראי על הקבוצה הכי טובה בהסטוריה לא רלוונטית אם הוא הגיע למיצוי.

כל אחד ייפרד לדרכו ויבוא עידן חדש.

מכבי חיפה לאורך השנים האחרונות גרמה ליותר עוגמת נפש מאשר לשמחה, למרות האליפויות.
האליפות הראשונה פשוט נלקחה למרות יכולת מזעזעת ואיכשהו איבדנו פחות נקודות מהפועל.
"האליפות" השנייה נרמסה ע"י מכבי חיפה עצמה אחרי שהובילה בפער של 12 נק' ולא יכלה להחזיק מעמד במשחקים קריטיים. אני לא מדבר על לנצח, אני מדבר על להוציא תיקו.
ובאותה עונה ממש היינו אחראים לתצוגת ה 0-0-0 באלופות.

האליפות האחרונה הייתה תיקון.

שכחתם שאלישע לא רצה את בנאדו מה שהציל לו את ההגנה.
בלית ברירה העלה את חמד מה שהציל לו את ההתקפה.
בלית ברירה העלה את ורד מה שהציל לו את הקישור.
ועשה טובה שנתן לסיידו לשחק מה שהציל את הקישור האחורי.

השחקנים המשמעותיים שיחקו רק אחרי שאלישע מיצה את כל האפשרויות האחרות, נכשל, ובלית ברירה החליט להשתמש באותם שחקנים שציינתי ושהם גורם מאוד מרכזי באליפות.

עצמות עצלות 17 בדצמבר 2011

"השחקנים המשמעותיים שיחקו רק אחרי שאלישע מיצה את כל האפשרויות האחרות, נכשל, ובלית ברירה החליט להשתמש באותם שחקנים שציינתי ושהם גורם מאוד מרכזי באליפות."

למה זה דבר רע. לדעת להודות שטעית ולהשתמש בכלים אחרים שיש לרשותך הם לדעתי מעלות. הלוואי ויובל נעים היה ״נכשל״ באותה הצורה בבית״ר.

ניתאי 17 בדצמבר 2011

האליפות הראשונה הייתה לא פחות מנס. אחרי שנים של הליכה במדבר עם רוני לוי, פתאום חבורת צעירים שלוקחת אליפות משום מקום… אני הייתי בהיי חודש וחצי בערך. יכולת או לא.
בעונה השנייה הפער מעולם לא היה 12. סתם אשליה אופטית. גג 6 נקודות.

יניב 17 בדצמבר 2011

מאמן במכבי חיפה לא שופטים רק לפי התוצאות בליגה. בכל זאת הוא מנהל את המערכת המסודרת והחזקה בליגה .
מאמן במכבי חיפה שופטים גם על אירופה- ושמם הוא אחראי על הקמפיין הגרוע ביותר בתולדות ליגת האלופות, הדחה מבזה מול דינמו מינסק ושמיטת יתרון מדהים בבית נוח כמו השנה .
מאמן במכבי חיפה שופטים על נצחונות במשחקים הגדולים ומהכריעים- ולאלישע יש יותר כשלונות מהצלחות בסעיף הזה – לפחות אליפות אחת וגביע אחד הוא הפסיד במשחק כזה , זה לא המאמן שמכבי חיפה היתה צריכה להשאיר 4 שנים .
יש לי יותר מתחושה שאלישע יגיע לידיים של שירצקי , לשם הוא מתאים בדיוק .

הופמן 17 בדצמבר 2011

מוכרח לחלוק על "הקמפיין הגרוע ביותר בתולדות ליגת האלופות". יותר גרוע לחטוף חמישיות ושישיות בכל משחק. ה 0 נקודות ו 0 שערים פשוט יותר "קליט".
מכבי אמנם לא הבקיעה אבל גם לא ספגה הרבה שערים, מול קבוצות מאוד חזקות, עם קבוצה מאוד צעירה וחסרת ניסיון. אמר מישהו איפשהו וצדק – כשקבוצה מובילה עליך 0:5, היא מורידה את הרגל מהגז ואז אתה יכול לגנוב איזה שער כבוד. לשמחתי לא הגענו למצב הזה. אני מבין שחלק מאוהדי מכבי היו מעדיפים כן להגיע אליו, כדי "שלא ייכנסו להיסטוריה".

יניב 17 בדצמבר 2011

אוקי אחד מעשרתהקמפיינים הכי גרועים בתולדות ליגת האלופות. מרגישים טוב יותר עם היכולת של אלישע להתמודד עם סיטואציות מאתגרות.
זה לא חוכמה לנצח הכי הרבה משחקים בליגת לוזון כשיש לך את הגב , הסגל והעוצמה של מכבי חיפה מאחוריך.
זו חוכמה לנצח כמאמן חיפה את המשחקים הגדולים בארץ ובזירה האירופאית.
ואם היינו סוגרים "עולם" סטטיסטי של משחקים כאלה היינו מגלים מאזן עלוב.
בואו גם נגיד שכמאמן מחוץ לחיפה לא היו לו הישגים גדולים, שנת השיא כמאמן סכנין שהביאה אותו לחיפה היא בסופו של דבר שנה סבירה , כזו שיש לא מעט מאמנים אחרים בליגה .

MOBY 17 בדצמבר 2011

להגיע לשלב הבתים זו הצלחה של עונה – נקודה. לא כל אחד מגיע לשם להזכירך.

los blanco 17 בדצמבר 2011

הקמפיין של דינאמו זאגרב השנה יותר גרוע: הם אמנם הבקיעו 3 שערים אבל גם חטפו 22! יחס של 19- לעומת חיפה שלא הבקיעו אבל ספגו "רק" 8

ברק 17 בדצמבר 2011

אני עדיין מחפש את המערכת שתייצר בארץ את הפרגוסון או הוונגר הישראליים – מאמנים שיכולים לצאת מבורות שהם חפרו לעצמם. התקופה הנוכחית של מכבי היא בדיוק הזדמנות אם אנחנו יכולים לעשות את זה. נראה לי שהתשובה היא לא, משתי סיבות: אחת – הקהל, שרק מתחיל להראות כמה הוא יכול להיות דפוק (לצערי); השנייה – אלישע לא נראה לי הטיפוס של פרגוסון.

יותר מתאים קשטן בהפועל ת"א או רן בן שמעון (לא יודע איפה). גם עטר לא נראה לי טיפוס של פרגוסון.

קסיוס קליי 17 בדצמבר 2011

גם 99.9 אחוז מהמאמנים בעולם בהיסטוריה הם לא טיפוס של פרגוסון.

לא נמאס לכם להגיד פרגוסון?

הייתי חוטף שפעת ממזמן אם הייתי חוזר על זה כ"כ הרבה כמוכם..

יאיר אלון 17 בדצמבר 2011

בולשיט, לדעתי לפחות.

מכבי חיפה תחת אלישע לוי היא קבוצה מצליחה מאד, לא חושב שיש פה בכלל ספק.
אפשר לומר שהיא יצאה לוזרית בעונה האליפות של הפועל, אבל אלה דברים שקורים.
אפשר לומר שרב הזמן היא לא משחקת כדורגל יפה, אבל מי בכדורגל הישראלי כן?

אין אלטרנטיבות טובות יותר בשוק, למרות שאני מאד מחזיק מרובן עטר.
אלישע הוא מאמן טוב שמתאים לשקט של מכבי חיפה.

אני חושב שהאופציה הנכונה היא להשאיר אותו הקיץ ולתת לו לנסות ולהתגבר על הכישלון של העונה הזו (שמפה לשם עוד יכולה להסתיים עם מקום באירופה וגביע) להראות לשחקנים שיש מעמד למאמן, כי עכשיו אולי הם מרשים לעצמם לא להשקיע כי המשכורת מובטחת ואלישע כנראה יעזוב בקיץ.
אם הוא הם יראו שהוא נשאר, והם ירצו להישאר שחקני מכבי חיפה לא תהיה להם ברירה אלא להשקיע.

משום שאין לנו בישראל תקדימים של מאמנים שנשארו המון זמן בקבוצה, בטח בקבוצות צמרת ישר מתחילים לדבר על מיצוי אחרי 3-4 שנים, פשוט כי אנחנו לא רגילים לזה.
אבל לטעמי זו שטות גמורה ואם חושבים שאלישע מאמן טוב שאחרי חיפה יכול להצליח בכל אחת מהגדולות האחרות אין סיבה שלא יישאר ויצליח במכבי חיפה.

יאיר 17 בדצמבר 2011

אכן, מאמן ש"מאבד" חדר הלבשה או את אמון השחקנים , צריך ללכת. הדוגמא של הפועל חיפה היא קלאסית – מאמן שהיה ברור שאיבד את זה מול שחקניו התעקש להישאר עד שהועף, ומאמן חדש עם אותו סגל ממש נותן בראש למכבי ת"א וחיפה. אז כן, זה המאמן. לפעמים.

יאיר

http://allsportil.co.il

תומר חרוב 17 בדצמבר 2011

אני חושב שהבעיה שמסתמנת פה היא עמוקה יותר מאם אלישע לוי כן או לא. הבעיה היא שמאוד קשה לרצות אוהדי כדורגל ישראלי, במקרה הזה את אוהדי חיפה.
אני יודע שאנשים פה לא אוהבים לשמוע את זה אבל מכבי חיפה בכדורגל זה הדבר שהכי דומה למכבי תל אביב בכדורסל. זה בא לידי ביטוי בבית הדין, בקנייה של שחקנים וייבושם בספסל כדי שלמתחרות לא יהיה, בזה שמדברים בתוך המערכת על המאמן הבא בשבוע בו הוא משחק מולם וגם מוציאים לתקשורת בדיוק באותו שבוע את העובדה שאמיר אדרי חתם בחיפה לשלוש שנים (למרות שהחתימה הייתה לפני מספר שבועות).
זו המערכת הכי מקצועית בארץ ללא ספק, אבל זו גם המערכת שהכי קשה לרצות ובכלל זה גם את האוהדים כמובן. האם אוהדי חיפה חושבים שתחת רובן עטר לא יהיו להם משחקים משמימים בהם נראה שהקבוצה חסרת שיטה וארגון? האם לרובן או לכל מאמן אחר לא יהיו נפילות בבחירת שחקנים? יהיו גם יהיו. זה מצחיק בגלל שרובן ואלישע הם שני מאמנים מאוד דומים בגישות שלהם, לטוב ולרע.
בסופו של דבר הכל תמיד יחזור לאותה נקודה. במועדון שהדמות הכי דומיננטית בו ובהצלחה שלו היא הבעלים, אף מאמן בסופו של דבר לא ירצה לחלוטין, אף אחד כולל שחקנים לא יהפוך בו לדמות, לסמל אמיתי. איזה סמלים יש לחיפה בשנים האחרונות? בנאדו שעבר לבית"ר? דוידוביץ? קטן?
ואני חולק על כך שאלישע איבד את חדר ההלבשה. לא חושב שזה נכון. פשוט נעשו יותר מידי טעויות בבניית הסגל העונה, היו כמה פוסטים של דרור רייכר בפגרה שבה דנו על העניין הזה. וניהול הסגל המזעזע הזה הוא מנת חלקו של אלישע בדיוק כמו של צ'זיק ושחר.

יניב 17 בדצמבר 2011

במובן הזה אני מסכים איתך, אני חושב שהקונספט של שחר שדיבר על יצירת מובילות דרך בניית סגל איכותי ורחב המתבסס על מיטב התוצרת והכשרון של הכדורגל הישראלי , לא רלוונטי בעידן של יציאה המונית של כשרונות גדולים עד בינוניים לאירופה.
לחיפה היה צריך להיות היום לצד מחלקת הנוער החזקה גם מערך סקאוטינג מתקדם שהיה יכול להנחית פה 3-4 זרים שהם ההבדל בין מועדון מוביל לעוד מועדון, ההשקעה הכספית בבוליאט מדגימה עד כמה לחיפה יש כיס עמוק אבל אין לה את היכולת הניהולית להביא את רמת הזרים הזו .
בנוסף חיפה הצליחה לבנות גרעין ישראלי חזק שויתר על החלום האירופאי כמו קטן, דוידוביץ ובנאדו שיחד עם זרים איכותיים ידע תמיד להוציא את הצעירים גדולים.
שחר לא זיהה בזמן שהמגמה השתנתה והיום כבר אין לו נבחרת ישראל מחוזקת בזרים איכותיים אלא סגל ישראלי בינוני עם זרים בינוניים – וזה לצד לחץ תקשורתי , קהל אוהדים מפונק ומאמן בינוני מביאים אותנו לדוש בפוסטים האלה כל הזמן.
ולכן אני מסכים שגם עטר ייכשל בחיפה , או לפחות ייכשל בפרמטר שמצפים ממנו וזה להביא תארם, לנצח באירופה ולדרוס את הליגה .
היה ראיון מדהים עם הבן של פדרמן בוואלה הסו"פש שדיבר על זה שהוא מרגיש שכמערכת מקצועית ושיווקית מכבי היא בטופ ובכל הקשור לסקאוטינג שום דבר לא התקדם מאז שנות ה80, העובדה שבמועדונים ישראליים מובילים המגלגלים עשרות מליוני שקלים לא מוצאים את הכוח והחזון להקים מערכות סקאוטינג שהם מעבר לצפייה בקלטות ולשיחות עם סוכנים מעידה לא מעט על רמת הספורט פה

רועי מ 19 בדצמבר 2011

מסכים כמעט עם הכל תומר. אבל את מי מכבי יבשו? את חנן קרן? זה מה שתארמו יל? כי כולם אומרים חנן קרן. אמישה סתם לא הצליח.
והפיינל פור? ומה לגבי הזרים? כל אלו ממש טובת מכבי שלנו מכבי תל אביב.

ונחזור לענין קודם כל להעיף את יניב קטן הוא רק מפריע, מידי פעם הוא צץ לבקר את הקבוצה שלכם.
אותה בעיה יש בהפועל תל אביב שחקנים טובים הלכו ואין במאגר השחקנים הישראלים ארים להחליפם, גם זרים טובים קשה יותר למצא. אולי פשוט צריך לבחור שנים במחיר של 5 ולהוציא 3 מיליון על זר ולא חצי מילון?
בכל מקרה אלישע לא הבעיה של חיפה. הרי צעקו לו ללכת הבית גם לאחר האליפות הראשונה. פשוט צריך גם להרחקי אוהדים שמפרעים להצגה. למועדון מותר להרחיק מפריעים. אני לא חייב למכור לאף אחד מנוי זאת הבחירה שלי. וכאמור אנחנו רוצים הכל ועכשיו. ואין סבלנות. אז יגיע רובן מנתניה שלי. ומה אז?? בעוד שנתיים ירגמו אותו בביצים כי הוא לא לקח תואר. זה הכל יחזור על עצמו בסופו של דבר.

כריש 17 בדצמבר 2011

אלישע תשאר,תהרוס אותם יותר!

שמעון שוואעי 17 בדצמבר 2011

דעתך הייתה נחשבת לולא הבחירה המוזיקלית :)

בפוסט פרידה אין מושלם מרונן בן טל וחבורתו http://www.youtube.com/watch?v=Oy5HlejYX-w

MOBY 17 בדצמבר 2011

אאוטצ'
אך הנוסטלגיה, תודה על העלאה מהעבר.

MOBY 17 בדצמבר 2011

1. אסור לפטר את אלישע.
2. אם ירצה ללכת זה משהו אחר, אבל אם הוא הולך היום מחר שבוע הבא איזה תחליף טוב יותר יש בשוק?..(תשובה: אף אחד).
3. העונה לא נגמרה והמצב קשה מאוד ואולי אנוש. תנו למאמן לעבוד. אולי יש לו עוד שפן בשרוול.
4. חייבים להעיף כמה שחקנים ולו כדאי להרעיד את חדר ההלבשה (יניב צא "גבר" רד לספסל ל3-4 מחזורים).

פרלה 17 בדצמבר 2011

מה שאלישע הביא לחיפה היה רוח צוות ומשחק קבוצתי הרבה יותר מטקטיקה ומשחק אטרקטיבי. אלישע הביא יציבות וקור רוח. אלישע ידע לחלץ ולהיחלץ ממשברים תוך כדי משחק גם מפיגור ומשיויון בדקות הסיום.
השנה הכל הפוך, הכל קורס, פותחים משחקים על הפנים ונשברים מהר מאד, ולא שומרים על אחד אפס וזהו. וגם רוני לוי הלך כשנשאר מאד בודד על הספסל ובחדר ההלבשה.
אלישע איבד את השפעתו ומכאן שאינו רלוונטי עוד.
כל עוד לא הוכיח אחרת, ולא בטוח שתהיה לו הזדמנות עד לסוף העונה.
עם הסגל הנוכחי קשה לי לראות מאמן שמוציא פחות.

קסיוס קליי 17 בדצמבר 2011

והעיקר שיש מגמת שיפור לדעתו.
מילא היה אומר שאנחנו משחקים על הפנים ואין שום דבר שעובד.
והיה מוסיף שבינתיים כולם נכשלו וצברנו מומנטום שלילי, כמו שקורה בספורט ואם נישאר ביחד אולי, לא בטוח, אבל אולי נתגבר על זה.
ובינתיים ניתן מלחמה על המגרש ומי שלא אז לא ישחק בהרכב השנה.
יהיה מה שיהיה.

אם היה אומר את זה לא הייתי כותב מילה אחת רעה על אלישע למרות שהוא מחרבן לנו את הצורה.

אבל לא, הוא חייב להראות שהוא מנותק לחלוטין מהמציאות.
מי היה רוצה מאמן כזה? מי בכלל היה רוצה להיות בקשר עם אדם כזה?

זה לא רק התוצאות המזעזעות, ושחיפה כושלת על פי כל דבר מדיד.

זה שהוא מנסה לבלבל לעצמו ולנו את המוח ברמה כזו שכל בלבול מוח בעבר של כל מאמן שהוא בעולם, מתגמד לזה.

ואחרי זה מתפלאים למה הקהל מנותק ממנו.
קודם כל שיחזור לכדור הארץ.
אחרי נוכל לדבר על קשרים וניתוקים.

עופר פרוסנר 18 בדצמבר 2011

שמע קסיוס – המשפט שלך: "מי בכלל רוצה להיות בקשר עם אדם כזה?", הוא כל כך מלא בשנאה ובבוז, שזה ממש חבל לי. מאיפה זה מגיע? מה אלישע באופן אישי עשה לך כל כך רע, שאתה מרגיש ככה? מאיפה מגיע רגש כזה?

איפי טומבי 18 בדצמבר 2011

אלישע לוי תמיד עורר אצלי רגש אנטי באופן פבלובי כמעט, כמו שאר חברי כנופיית השרוכים. עם זאת, אפילו הוא רשאי להעביר משחק על הקווים בלי לחטוף (כמעט) מוט בראש. מאמן עברי, מי יידע חייך?

אלון 24 בדצמבר 2011

צר לי להעלות את הפוסט הזה מהאוב אהל בקשר לשאלה שבכותרת אז התשובה היא "כי הוא חטף ארבע שלישיות בחמישה משחקים כולל מול האחרונה בטבלה"

Comments closed