סיכום מחזור 18 בליגת העל (ומבט למס' 19)

עוד מחזור. עוד סיכום. עוד ניצחון לקרית שמונה.

.

.

.

.

.

.

.

.

1. אני מנסה לחשוב על עוד דרכים לתיאור של מכבי, ולא מצליח. זו פשוט הקבוצה שהכי קל לשחק נגדה בליגה. מעניין אם הם יצליחו להגיע לפלייאוף העליון. מה שכן, זה היה מגעיל פשוט לשמוע את האוהדים שורקים בוז לדבאלישווילי, וזה היה מגעיל כל הסיפור של הגאורגי עם יאיא פטי. בקיצור, הרבה גועל נפש.

2.  אשדוד צריכה להיות מבואסת ממש מהמשחק הזה: אם הם רק היו משחקים קצת כדורגל, הם היו מנצחים. אבל משום מה הם לא שיחקו. ועדיין היו קרובים לנצח, רק שזה מעיד יותר על מכבי מאשר עליהם. לאשדוד יש קבוצה סבבה, אבל אין להם שום סיבה לבוא למשחק חוץ בקרית אליעזר ולשחק ככה. הם צריכים לזכור שהם מקום שני בליגה, ושיש להם סיכוי ללכת על אליפות.

3. והסיכוי הזה הולך ובורח, כשההזדמנות הכמעט אחרונה שלהם היא ביום שני במשחק העונה. אם קרית שמונה מנצחת, היא פותחת פער של 9 נקודות מהמקום השני ומהמקום השלישי. וזה כבר פער רציני. אבל אני לא מחדש כאן כלום. מה שכן, נראה שהשחקן הכי חשוב בקבוצה בחודש האחרון הוא אלעד גבאי, שכן כמעט כל גול שאני רואה שהם הבקיעו, מתחיל מהתקפה שלו מצד ימין והגבהה. לתשומת לב הקורא עלי עותמאן – ככה מגביהים כדור מימין.

אלעד גבאי. אתר עירוני קרית שמונה

4.  ובגלל שזה מחזור אמצע שבוע, נעשה פה גם מבט למחזור הקרוב: היריבה של מכבי היא עירוני ראשון לציון. הקבוצה לא ניצחה 15 משחקים. ממה שאני קורא (לא ראיתי הרבה משחקים) הרוב בגלל חוסר מזל. אם ראשון לציון תשחק כמו שהיא יודעת, אני חושב שהם יכולים לנצח את מכבי, שלמרות שקנתה אין ספור חלוצים בקיץ, תגיע כמעט בלי אף אחד מהם לסופרלנד.

5.  אני לא מבין איך אותם שחקנים ואותה קבוצה שניצחה את מכבי ואת מכבי תל אביב בשלישיות קלילות, והייתה בראש הטבלה, לא מצליחה לנצח. קראתי בפורום של אוהדי הפועל (שוב, לא ראיתי את המשחק מול בית"ר) שהשחקנים פשוט לא התאמצו. אני מאוד מקווה שזה לא נכון.

ואחת בקטנה: אז כמה רייטינג יהיה למשחק העונה? מישהו מוכן להמר על זה?

לא מכוונים למטרה, מכוונים את החץ
ההפסד לבלקבורן

9 Comments

הופמן 30 בדצמבר 2011

לא מסכים. אם אשדוד היו משחקים קצת כדורגל, היינו מנצחים אותם. עד השער שלהם, ולפרקים לא קצרים גם אחריו, אשדוד שיחקו בונקר מוחלט. ובצירוף השלומאליות של ההתקפה שלנו, זה מה שהציל אותם.
מכבי משתפרת ממשחק למשחק מאז המשחק מול נתניה. את העובדה שזה לא בא לידי ביטוי בתוצאות יכולים להסביר רק מיסטיקנים. זה קשור גם להגנה הגרועה כמובן. אבל מה שקרה בשני המשחקים האחרונים הוא עניין למומחי וודו.

יונתן 30 בדצמבר 2011

לא יודע אם לא התאמצו אבל הפועל נראית נורא כבר חודש. ולא משנה אם זה קשטן טביב או כל תרוץ אחר, לשחקנים יש חלק גדול בתצוגות הנפל וכדאי שיתעשתו במהרה. חיפה ומכבי הגישו להפועל אליפות על מגש והיא מתעקשת לבעוט בו בשאט נפש. אחת העונות הכי מוזרת שאני זוכר. יאללה אשדוד

תומר חרוב 30 בדצמבר 2011

אכן עונה הזויה לגמרי. אייל לחמן מעמיד קבוצה רכה שלא באה לשבור רגליים, אולי כדור הארץ החל להסתובב לכיוון השני.

אמיר 30 בדצמבר 2011

הוא לא צריך לבעוט ברגליים שיש לו שחקן מגעיל כמו שטראובר בקבוצה, הוא כבר עושה את הנזק בעצמו.

Sooner 30 בדצמבר 2011

הפועל זו חבורת סמרטוטים שרק המועדון הרקוב הזה מסוגל לייצר. לכל מועדון יש נפילות וקבוצות חלשות, חבורת מארגני חרמות שלא ברא השטן, רק השחקנים של הפועל יכולים לייצר מצב של 9 נקודות מאחורי קרית שמונה בתוך חודש ממקום ראשון בחלוף שלישיות על מכבי וחיפה, אבל זו כבר פתולוגיה של מועדון ועל כך בפעם אחרת. העליבות שהיא הפועל תשוב ותיחשף בגדול רק במשחק מול חיפה בקרית אליעזר שיוכיח שיש עונה גרועה פעם ב, ויש שיטה

שמרלינג 30 בדצמבר 2011

על רקע היכולת המאכזבת של חיפה צריך לזכור, היא חלק מהליגה. אין קבוצות טובות בליגה הזאת כולל קרית שמונה. זה בלוף. קרית שמונה כבשה עד עתה 1.28 שערים למשחק. זה מאוד מקרי המקום הראשון שלהם.
בגלל זה אני חושב שהכינוי 'משחק העונה' ממש לא שייך למשחק של אשדוד. רמת העניין קובעת מהו משחק העונה.

אביעד 31 בדצמבר 2011

על החשיבה ה"חדשה" העונה העיד מבחינתי דבר אחד – אשדוד לא היו ממש טובים מולנו. ובכ"ז הם היו בשוויון 20 דקות לסוף. בעבר, תיקו היה השאיפה של שדוד בקריית אליעזר. ביום רביעי, יוסי מזרחי הכניס חלוץ במקום קשר 20 דקות לסוף. תיקו לא היה מספיק טוב עבורו.

ברק 31 בדצמבר 2011

אז הנה הסבר איך הפועל לא מצליחה לנצח:
להפועל יש סטטיסטיקה טובה נגד "גדולות על הנייר" וסטטיסטיקה פחות טובה נגד קבוצות שמדורגות בחלק העליון של הטבלה.הפועל השיגה בשנה שעברה (בעונה הסדירה) 23 נק' נגד קבוצות המדורגות 3-8 לעומת 32 של מכבי חיפה. השנה בסיום הסיבוב היו לה 10 נק' נגד 1-8 לעומת 17 של אשדוד. גם מאזן הבית המדהים של הפועל בסיום הסיבוב (7 נצחונות ותיקו) כלל תיקו נגד רמת השרון ושום נצחון על קבוצה שמדורגת 1-6. הפועל היא ההוכחה הטובה ביותר שהטבלה לא משקרת: אם הפועל לא מנצחת את רמת השרון וכן מנצחת את מכבי חיפה סימן שרמת השרון מדורגת מעל מכבי חיפה.

מדד 3 בינואר 2012

ציון 4

Comments closed