על השיעמום (ומי שמשלמת עליו). סיכום המחזור ה-21

הבלוג יוצא לבדוק מה קורה בגל השיעמום ששוטף את ליגת העל

.

.

.

.

.

.

.

.

***

1. משעמם. מאוד משעמם. משעמם עד כדי כך, שנהיה קשה לראות משחקים לבד. אז לקחתי את בת זוגתי יעל לראות איתי את המשחק באיצטדיון וינטר. הנה הסיכום שלה:

"'אל תדאגי, במשחק הזה, מינימום חמישה גולים. לא יודע להגיד של מי, אבל מינימום חמישה'.

במילים אלה ממש שכנע אותי אחד עופר פרוסנר להתלוות אליו למשחק של מכבי מול רמת השרון. 90 דקות, 0 גולים ועשרות שרירים תפוסים לאחר מכן, זה האוברסטייטמנט הגרוע ביותר ששמעתי החודש.

התרשמותי הבלתי מקצועית: הירוקים מפחדים מהכדור. מהעונה הזוועתית שעוברת עליהם אני רק חוטפת רסיסים בתור זאת שמחכה לאוהד בבית, אבל על המגרש הם נראו מהוססים, מפוחדים, ובעיקר מחפשים משהו להתחבא מאחוריו עד שיהיה אפשר סוף סוף ללכת הביתה. אף אחד לא לקח על עצמו להתבלט, לפרוץ או להראות דומיננטיות כלשהי.

אפילו ההנחה שהם ירוצו כדי להתחמם, ובאמת שהיה קר נורא, לא הוכיחה את עצמה: הם זזו לאט וקיבלו החלטות באיטיות מכאיבה ממש, במקרה שבו מישהו בכלל הראה סימנים של החלטה ולא של קבלה מעונה של הדין.

אני לא מכירה את השחקנים, אבל הכינויים שתפסו את אוזני, ביניהם "הנכה", "הפנסיונר" ו"ילד מתקשה" הלמו היטב את המתרחש על המגרש. לא היתה הארכה, ולא היתה סיבה שתהיה הארכה. גם ככה יותר מדי פעמים מצאתי את עצמי שולחת יד ומחפשת את השלט שיריץ את העינוי הזה קדימה. כל מה שחיכה לי שם היה שקית גרעינים חצי מכורסמת".

ובכן, לא הייתי יכול לנסח את זה יותר טוב בעצמי.

צילום: יעל גורן

2. לפני המשחק (עשרה ימים לפני המשחק לערך), הלכתי לעמוד של עירוני רמת השרון בפייסבוק, כדי לשאול על מחירי הכרטיסים. בצורה מאוד יפה השיבו לי שהמחיר הוא כך וכך בד"כ, ושנשים נכנסות חינם. אחר כך שאלתי אותם אם גם למשחק מול מכבי חיפה. אמרו לי שכן, השבתי תודה.

נשים שהגיעו למשחק ביום שבת שילמו מחיר מלא. החלטתי לבדוק את הנושא, וכתבתי בעמוד הפייסבוק שוב את הטרוניה. הבטיחו לי שיחזרו אלי. ממש לפני כמה דקות, בזמן המשחק של הפועל חיפה מול הפועל תל אביב, התקבל אימייל מאבישי רן, מנכ"ל עירוני רמת השרון בו היו כתובים הדברים הבאים:

עופר שלום,

לאחר בירור מקיף, מצאנו שהטענה שלך נכונה. ראשית, אנחנו מתנצלים על אי הנעימות. שנית, אשמח להעניק לך מגוון ממוצרי הקבוצה החדשים לכשיצאו לקהל האוהדים שלנו ברגע שנחזור
לאצטדיון גרונדמן. (אמור לקחת כחודשיים). בברכת שנה טובה ונקווה לראותך במגרשים.

אבישי רן, מנכ"ל
הפועל ניר רמת השרון

מעט לאחר המייל התקשר מר רן, והסביר לי את שקרה: היה בלגאן עם חברת השמירה, ואשתו התקשרה לספר לו, וברגע שהוא שמע על זה, הוא התקשר והורה להם להכניס נשים. המנכ"ל אף סיפר לי  שחוץ מנשים, בקבוצה נוהגים להכניס בחינם גם ילדים מתחת לגיל 6. הוא התנצל שוב, ואמר לי שבאמת לפעמים עושים טעויות.

אני מאמין לאבישי רן. אני מאמין לו כי לא השתמשתי בקלף העיתונאי לרגע אחד. כי לא ראיתי סיבה לא להאמין לו, כי לא שמעתי על מנכ"ל של חברה שחוזר אל מישהו שהתלונן בפייסבוק, וכי באופן כללי הם היו מאוד בסדר איתי. זהו. סתם סיפור על זה שגם אם עושים טעות, אז יש מנהלים בכדורגל שמתקנים. והוא השאיר אותי אופטימי, שאפשר גם אחרת.

3. בסוף השבוע עלה בבלוג פוסט של עירד צפריר על הפועל תל אביב. הפוסט ניתח את המצב הניהולי של הקבוצה, בצורה מצוינת אם יורשה לי, ולמחרת הכל שוב השתנה (או המשיך בירידה במדרון) אצל האדומים, כששדרת הניהול המרכזית התפטרה. בקרמן הגיב לדרמה בפוסט הזה, אותו אני ממליץ לקרוא יחד עם הדיון שהתפתח בתגובות. ככה שבכל מה שקשור לאספקטים הניהוליים בהפועל תל אביב, דה באזר מכסה אתכם.

אבל מה שמעניין (אולי) זו ההתמוטטות המוחלטת של קבוצת הכדורגל עצמה. מעבר לעובדה שהצליחה לנצח רק משחק אחד מתוך השבעה האחרונים שלה בליגה, קשה לראות כדורגל ממהפועל תל אביב. היא נראית לא הרבה יותר טובה מהקבוצה שלי. כושר החוץ שלה גם כן מזעזע (שלושה ניצחונות מ-11 משחקים), ובסך הכל, בלי באדיר שהורחק (לא היה פנדל, הפאול היה מחוץ לרחבה), הולך להיות קשה מאוד מול נתניה.

במילים אחרות: אני לא רואה איך ניצן שירזי מצליח לקחת עם הפועל תל אביב אליפות. ועדיין, אם היא מקבלת את הפנדל שהגיע לה – היא לא מפסידה את המשחק. ב-25 הדקות האחרונות הראו השחקנים של ניצן שירזי שאולי כן נשאר בהם משהו. השאלה למה זה יספיק עד סוף העונה.

4. מה נגיד על הפועל חיפה מהצד השני? משחקת כמו שקבוצת תחתית צריכה לשחק, מתפרצות מהירות (אפילו עם ערן לוי), מסירות חדות, מחצית ראשונה עם ניצול מצבים מקסימלי, שוער והגנה חזקים יחסית, והמון אמביציה.

בכלל, התחתית השנה נראית מאוד מעניינת לכאורה, אבל אם הפועל חיפה ובית"ר ימשיכו לנצח, נראה שעל הכרטיס האחרון לירידה יתחרו מכבי פ"ת והפועל באר שבע (אני מניח שראשון לציון והפועל פ"ת ירדו). אני מקווה שהקבוצה שתרד תהיה מכבי פ"ת, בגלל שהפיטורים של בלבול היו כל כך מטומטמים. ואני גם מקווה שראשון לציון תצליח איכשהו להישאר בליגה. כרגע נראה שזה יהיה מירוץ הרבה יותר מעניין מאשר זה שבצמרת.

5. נחזור למכבי. המחזור האחרון סימן שני אירועים חשובים בהיסטוריה של הירוקים. לעזיבתו של דבאלישווילי אני צריך להקדיש פוסט נפרד, אבל אני רק רוצה להגיד שגם ארבייטמן וגם חמד לא היו מגיעים לאיפה שהם היום בלעדיו.  התנועה של הגאורגי בלי כדור, ראיית המשחק המצוינת שלו והשערים הנפלאים. ולדימיר – לא נשכח אותך. תודה רבה רבה. צירפתי עבור כולכם סרטון עם כל השערים שלו, ואני לפחות אשתדל לעדכן אתכם על קורותיו בפולין.

האירוע המרגש השני היה הכניסה של רועי עטר למגרש. כבר לפני כמה שבועות כתבתי כאן שהגיע הזמן להעלות אותו, כשהעונה נגמרה, כדי לתת לו להרגיש דשא. עכשיו רק תנו לו חולצה עם מספר משלו (עלה עם מספר 11 משום מה), ובואו נראה קצת קסם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ואחת אחרונה לסיום:  בן כספית, עוד עיתונאי שמשום מה מתעסק בספורט, טען השבוע טענה מטומטמת ומגוחכת בעיני, שהשנאה של אוהדי הפועל תל אביב לטביב נובעת מגזענות. אולי כספית יודע איזו עדה זה דאוויל.

*

ג'ים רוצה את אלכס
סיכום שלב הדיוויז'נל

44 Comments

יואב 16 בינואר 2012

שיעמום מבורך.
אלי נתן, אלי לוקח.

אמיר 16 בינואר 2012

פוסט מצוין…
זה שהמנכ"ל שלהם חזר והתנצל זה באמת מוערך למרות שאני עדיין
לא מאמין לו, ובטוח שאם תבוא למשחק הגדול הבא של הקבוצה שלו מול הפועל ת"א לדוגמא אישתך שוב לא תיכנס בחינם.
והתוספת לגבי בן כספית גאונית, הוא ומענואל רוזן כנראה מקבלים קצת כסף מטביב כדי להיות כתבי חצר שלו.
מאנשים במקום שהם יושבים בו הייתי מצפה לחקור את מה שקורה
בקבוצה שהם אוהדים ולא להתרפס בפני בעלים שהפיל עליהם לכתוב
איזו אמנה מפגרת לפני כמה חודשים.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אמיר – אני רוצה להאמין לו, ואני חושב שצריך לתת לו לפחות ליהנות מהספק. ניכר שהם רוצים לעשות משהו אחר ברמת השרון, הלוואי ויצליח להם (בינתיים מצליחים יפה בלי איצטדיון ביתי).

וחברה שלי, לא אשתי :)

ירון 17 בינואר 2012

עד המשחק נגד הפועל יש עוד איזה חודשיים…

AAA 17 בינואר 2012

ציון 8. החלק עם כניסת נשים למשחק מול רמת השרון מעולה.

amitpros 17 בינואר 2012

מכבי התקדמה,כבר שמי משחקים לא ספגנו.
ההתקפה עם גאדיר ותורג'מן היא ככל הנראה ההתקפה הגרועה ביותר של מועדון כדורגל מכבי חיפה ב90 שנות קיומו.
ויש פרגון לרמת השרון

amitpros 17 בינואר 2012

צריך להיות שני כמובן,ודבא חלוץ נהדר שעשה את החלוצים מסביבו לטובים יותר.
ושאלתיאל יש רק אחד.
קוואק.

guy 17 בינואר 2012

Direct ולא Direkt

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

זה היוטיוב עושה חביבי, אבל תודה על הכוונה הטובה

שמעון שוואעי 17 בינואר 2012

ואם כבר קטנוניות: זוגתי או בת זוגי, לא בת זוגתי.

תומר חרוב 17 בינואר 2012

אני לא הייתי דואג יותר מידי להפועל תל אביב. בכל זאת בשבת מגיעה אליה "המוציאה ממשברים". אפילו חיפה וביתר ניצחו אותנו.

יפה מצדו של המנכל שחזר אליך, אני גם בוחר להאמין לו.

הסעיף הראשון מצוין, אבל תסביר לה שזה חד פעמי, בעונה הבאה תחזרו לדרוס את הליגה.

בן כספית פשוט אדיוט. הייתי בחצי גמר הטוטו בפתח תקווה עם אוהדי הפועל. אם מישהו שחושב שיושבים שם אנשים מהגווארדיה האוסטרו הונגרית של בנק לאומי אז כנראה שהוא מעולם לא ישב עם אוהדי הפועל למרות שהוא מגדיר את עצמו כאחד כזה.

אפריים 17 בינואר 2012

כל-כך צודק במה שכתבת על בן כספית.
מי שרגיל לשמש ככלי לספינים של פוליטיקאים עושה את זה בטבעיות גם כשהדבר נוגע לקבוצה שלו. די עצוב.

איברה 17 בינואר 2012

לדעתי הוא מגדיר את עצמו מכביסט דווקא.

קסיוס קליי 17 בינואר 2012

למעט ורד , חיפה חייבת לפרק את כל הקישור שלה.
ואל תגידו לי גולסה. מאז פרשת לאציו הוא גמור, פיזית נפשית לא יודע מה עובר עליו, אבל הוא שחקן גמור.

בסדר, מחיפה אנחנו לא מצפים ליותר מזה.

אז ככה נראית עונה שהגדולות לא שם.

הפועל תתרסק זה רק עניין של זמן, לדעתי כל האוהדים כתבו את זה למעט כמה מאוהדי הפועל. לי לא היה ספק שזו פצצת זמן מתקתקת ולא צריך להיות גאון. הייתה להם תקופה יפה וזה נגמר.

לגבי המנהל של רמת השרון?
אוקיי ו?..
התנצל התנצל, זה לא מספיק. הוא צריך לזכות אותך בכסף.

אם ניתנה הוראה מסודרת שנשים נכנסות בחינם לא הייתה אמורה להיות בעייה.
ואם הייתה זו אשמתו כי זה חלק מהדברים שצריך לדאוג להם לפני.
אני אני לא אוהב את דפוסי העבודה בישראל ואני מניח זו הסיבה לתקלה.

אי אפשר להתספק כל הזמן בהתנצלויות, עם כמה שזה עדיף מאשר שסתם לא יתייחסו אליך אבל זה המינימום שהוא היה צריך לעשות!

אתה הגעת בגלל הסיבה הזו!
וזה לא קטנוני.
היהודים זה העם הכי עצלן שיכול להיות, פיזית ומחשבתית. הם לא אוהבים לעשות דברים עד הסוף.

שמרלינג 17 בינואר 2012

לגבי היהודים, וואלה?!

ניר 17 בינואר 2012

מזלו של העם היהודי שהתברך בקומץ איכותי של טוקבקיסטים שלא מתעצלים מחשבתית ויודעים להסביר לכל זוכי פרסי הנובל, מנהלי חברות הענק, יוצרי הקולנוע והסופרים מאיפה משתין הדג.

ניר 17 בינואר 2012

המנכל דווקא הציע כפיצוי את "אחד ממגוון מוצרי הקבוצה החדשים לכשיצאו לקהל האוהדים שלנו ברגע שנחזור לאצטדיון גרונדמן".

אני לא יודע מאיפה להתחיל…
1. למה מוצרי הקבוצה החדשים? – את כל המוצרים הישנים הם תרמו לאוהדי רמת השרון בבתי יתומים במנצ'סטר?
2. למה כשיחזרו לאצטדיון גרונדמן (דרך אגב הנצחה יפה ומבורכת)? – רק אז תפתח חנות המזכרות המודרנית ובמקום אחר לא ראוי להעניק את המוצרים החדשים?
3. אחד ממגוון המוצרים החדשים??? – באיזה מוצרים מדובר בדיוק?
התחושה שלי שבסוף תקבל כפיצוי את אורן ניסים בהשאלה לחודשיים לא כולל הובלה.

ניר (אחר) 18 בינואר 2012

אם הכוונה שלו לא היתה אמיתית, הוא הרי לא היה חוזר אליו בכלל. העבודה שלו קשה יותר מלכתוב טוקבקים מלגלגים. תן קרדיט למישהו שמנסה לעשות.

שמרלינג 17 בינואר 2012

אחלה פוסט. מצפה לקרוא מה שיש לך להגיד על דובישוילי. לדעתי הסיפור שלו מסמל במיוחד את ההתנגשות בין התדמית של חיפה בעיני עצמה ומה שהקבוצה שלנו באמת יכולה לעשות באירופה. דבא הוא גם מאוד אלישע.
הסרטון המושקע זרק אותי לחפירה באתר הקבוצה. תקנו אותי אם אני טועה, אבל דבא הוא החלוץ הזר הכובש ביותר במדי מכבי חיפה אי פעם למעט קולאוטי שהתאזרח ואלון מזרחי שהגיע מגלקסיה רחוקה.

Sooner 17 בינואר 2012

לא יראה כלום אם אישה תשלם כמו גבר על כרטיס למשחק, גם אם טעו כשאמרו מראש שתהיה כניסה חינם. לשלם על כרטיס זה נוהג של אוהדים. לא זול אבל זה מה יש

Cabrio 17 בינואר 2012

אם מפרסמים שאישה לא תשלם על כרטיס, מאשרים אחרי שאלה ספציפית למשחק הזה שאישה לא תשלם על כרטיס, ובסופו של דבר מגיעים למגרש והיא נדרשת לשלם על כרטיס – משהו לא בסדר, לא?
אין לי מושג איך הגעת לדיון על האם נהוג או צריך שאישה תשלם או לא. הכותב כלל לא נגע בכך.

MOBY 17 בינואר 2012

השיעמומון הוא כי אנחנו לא רלוונטיים.
אם הייתי אוהד של קרית שמונה לא הייתה עונה מרתקת יותר..
מהפכים,חזרה מפיגור, נסיעות מתישות לאשדוד ולב"ש. חזרה באוטו צוהל..
היו ימים…

יוני 17 בינואר 2012

דבר ראשון, זה בת זוגי, לא בת זוגתי. בת זוגתי היא הבת של זוגתי. אלא אם הלכת עם הבת של יעל.

להיות אוהד מכבי חיפה זה באמת משעמם השנה. השינוי יכול לבוא רק בגביע או מהצעירים כמו עטר ג'וניור. הרי לא באמת משנה אם מסיימים מקום 5 או 9. ומכבי ת"א עושים מאמץ לקראת מקום 2-3. בסוף הם יסיימו כמו בעונות עם נמני, במקום השלישי המכובד.

לגבי התחתית, אני נוטה להסכים שהיורדות יהיו הפועל פ"ת שלי, ראשון ועוד אחת. ממש קשה השנה לקבוצת תחתית להישאר בליגה. כל הקבוצות התעוררו לאחרונה. ב"ש עם 4 נצחונות מאז גיא לוי, הפועל חיפה עם בנין, בית"ר גם בפורמה. אני שמח שהמשחק היחיד שהייתי בו היה הדרבי. אושר גדול.

קורא 17 בינואר 2012

מה שרשמת על מכבי מזכיר את נבחרת ישראל – מקום שלישי פרווה עם יכולת דלה והתנהלות לוזרית.

אסף רביץ 17 בינואר 2012

הנה מה שאני לא מבין- כל שבוע שעובר נהיה ברור יותר שהעונה הזאת מספקת את אחד הסיפורים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי, אולי הכי גדול אי פעם. ואיפה התקשורת? למה אף אחד לא קולט את גודל המאורע? נראה כאילו זה כבר נהיה מובן מאליו, משעמם. סיכום המחזור ה-21 באתר הספורט הטוב בארץ לא יכול לדלג על סכנין כאילו שום דבר חשוב לא קרה שם.

ואל תגידו לי שקריית שמונה היא ברירת מחדל, שהיא ראשונה רק בגלל שהגדולות האמיתיות עלובות השנה. היא ראשונה כי היא סגרה עכשיו סיבוב שלם של 13 נצחונות ו-2 תיקו וספגה בו 5 שערים, היא ראשונה כי היא מנצחת באופן קבוע במגרשים כמו ב"ש, נתניה, עכו וסכנין. אחוזי ההצלחה שלה כרגע זהים לאלה של מכבי חיפה בסוף העונה שעברה וגבוהים מרוב האלופות של השנים האחרונות.

השקט הזה מצוין להם, אבל צריך לדבר עליהם. כל הזמן. על זה שאף אחד לא יודע איך לכתוב את השם של שחקן העונה (חרסיסיץ'? גרזיצ'י'ץ'? גרזיץ'?), על זה שרב"ש לא רק הבין שהקבוצה שלו צריכה חיזוק למרות התוצאות אלא גם הביא שחקן שכבר אחרי משחק וחצי נראה כמו בול פגיעה, על כך שהם מתמודדים בקלילות עם מכת פציעות- הדבר שהיה אמור לעצור אותם בגלל הסגל נטול העומק, על כך שגם הם איבדו את שני הכוכבים שלהם בשנה האחרונה, על סלאח חסארמה.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אסף, אתה צודק. אני משתדל לכתוב על קרית שמונה כמה שאני יכול, אבל הבעיה העיקרית היא שאני לא רואה אותם מספיק. למעשה, את המשחק היחיד של הקבוצה שלי מול קרית שמונה, פספסתי בגלל שהייתי בחו"ל, ולא ממש ראיתי אותם משחקים.

אני משתדל לכתוב על מה שאני רואה, ואין לי צ'רלטון (לא מוכן לעשות), אז אני בדרך כלל מוגבל למשחק של מכבי ולמשחק המרכזי. אני חושב שמה שהיא עושה זה מדהים. בלי צל של ספק. אבל אני מוגבל כי אין לי מה לכתוב עליהם, ובאופן אישי אני משתדל לכתוב על מה שאני רואה/יודע.

מה שכן, שוב – אתה צודק. אני אנסה לתקן את זה.

אזי 17 בינואר 2012

גם אם היה לך צרלטון לא היית רואה את קריית שמונה
בשבת שידרו את מכבי, שידרו את חיפה… אבל בזמן המשחק של ק”ש נגד סחנין שידרו ליגה אנגלית בשתי הערוצים (1 ו 2).

זה בעיה שקבוצה של 15 אוהדים לוקחת אליפות.
עם כל הכבוד ליכולת הנפלאה שלהם ולשרצקי הענק, אם את תושבי קריית שמונה הקבוצה הזאת לא מעניינת, למה שאותי היא תעניין?

אדום בדם 17 בינואר 2012

בן כזבית!

the x man 17 בינואר 2012

די אני כבר משתגע, פשוט לא יאמן מעטפת ההגנה שמקבל אלישע מהתקשורת. זה בלתי נתפס הוא לקח את האימפריה הכי גדולה בכדורגל הישראלי וברוב חוצפתו הוא מרוצה מתיקו 0 עם פאקינג רמת השרון.

די לגניבת דעת מה הוא יורד לכל הכתבים ? מתי מישהו יעז לומר המלך הוא עירום. צריך לקרוא את הראיון של ניר ענבר בהארץ ולהבין איזה תנאים עודפים יש לאלישע והחסר הכבוד הזה מביא אותנו ל-20 נקודות מהמקום הראשון עם התקציב הגבוה בתולדות מכבי חיפה.

אין מועדון בעולם שהיה נותן למאמן כושל וחסר יכולת כזה להמשיך רק יעקב שחר והאגו שלו נותנים לאפס הזה להמשיך, אם פיטרו את מורינו אחרי 2 אליפויות אפשר לפטר גם את אלישע זה לא סוף העולם גם אם הוא יתפטר זה לא יהרוג אותו ולא יפגע בכבודו.

מעניין אם שחר היה משאיר בתפקיד מנהל מכירות שאחרי 3 שנים מוצלחות מוביל את העסק לפשיטת רגל רק בכדורגל הוא פתאום נהיה גנ'טלמן.

אני פשוט לא מאמין שהגעתי למצב שאנ מקווה שנקבל רביעייה מצהבת ואז לא שחר ולא אף אחד יעזור לאלישע אוהדי מכבי חיפה יגרשו אותו במו ידיהם.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אם אתה מקווה שנקבל רביעייה בשבוע הבא, אתה לא אוהד של הקבוצה הזו.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

ואני אגיד לך יותר מזה: חבל לי שיש אוהדים כמוך למכבי.

the x man 17 בינואר 2012

לא אתה תיתן לי ציון על אהדתי למכבי חיפה, לפני שידעת להגות את המילה ירוק הייתי ביציעים של קרית אליעזר וגם בקרית חיים באליפות השנייה.

תמשיך להגן על אלישע, אתה בטח מרוצה שהפכנו לסמרטוט של הליגה ושאלישע מרוצה מתיקו אפס נגד רמת השרון ומסתכל על הצד החיובי שהוא שיתף ל-2 דקות את שובל גוזלן.

אולי תכתוב פעם אחת ביקורת על אלישע ועל מה שהוא עשה העונה או שהוא קדוש ואסור לבקר אותו כי הוא הביא 2 אליפויות. אם לא הגב הבלתי מובן שמקבל אלישע מהתקשורת שחר כבר מזמן היה זורק אותו.

אבל אתה כנראה מחכה לקרובות תחתית מרגשים כדי להתעורר.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אני חושב שביקרתי את אלישע לא פעם ולא פעמיים. וגם כתבתי כאן שהוא צריך ללכת.

אבל אתה לא רוצה ביקורת, אתה רוצה דם. אני לא מחלק לך ציונים על אהדה – אבל אוהד שכותב: "הגעתי למצב שאני מקווה שנקבל רביעייה מצהבת" – הוא לא אוהד בעיני.

ושוב, אתה לא מסביר איך, חוץ מלהרגיע את תאוות הדם הזו, של לפטר לפטר לפטר לפטר, הפיטורים של אלישע ישנו משהו במכבי של העונה. כן, אני חושב שהוא יכול לקבל קרדיט.

ובניגוד אליך, שכנראה לא מסוגל לראות מעבר לתאוות הדם הזה, אני מעדיף שהמועדון שלי יהיה כזה שמאמנים ירצו לבוא אליו. וכמו שאני רוצה שאותי לא יפטרו מהעבודה שלי, גם אם אני נותן ארבעה חודשים גרועים, כי יש חוזה ויש קרדיט ויש יחסי אנוש (שכחתי, בישראל של שנת 2011 אין יחסי אנוש, כולנו מספרים וכולנו נמדדים רק על פי העבודה בכמה חודשים האחרונים, וצריך לפטר את כל מי שלא בסדר), אז אני לא רוצה שיפטרו את אלישע.

the x man 17 בינואר 2012

את הקרדיט שלו אלישע קיבל עם הארכת החוזה ותקציב הכי גבוה בהיסטוריה של מכבי חיפה. לצערי הוא מזמן בחריגת יתר. בוא נראה מה הוא השיג העונה :

הדחה מול קבוצה בלגית אפורה וגם זה אחרי הפסד מביך לקבוצת חובבים מבוסניה.

הדחה מליגה האירופאית מול קבוצות שלא מתאימות לליגה הלאומית כאן רצף הפסדים בסיבוב השני שרק לוזר מומחה כמו אלישע יכול להשיג יש לך ספק שמאמן כמו גוטמן גרנט רוני לוי ואפילו קלינגר היו מעפילים מבית כזה ?

החתמת זרים הזויה במקרה הטוב על סף חקירה משטרתית במקרה היותר רע. מי משלם על בלם עם קצר במוח כמו בולייט מיליון יורו ? מי מחתים שחקן כמו דה חסוס אחרי אימון אחד פשוט לא יאמן.

החתמה סיטונאית של שחקנים מחלישים מצד אחד ושחרור שחקנים שיכלו לתרום למכבי מצד שני. מי משחרר את אזולאי וזגורי בשביל תורג'מן ועזריאל רק אדם חלש דעת שלא מבין כדורגל.

בניית סגל לא מאוזן ולא נכון מצד אחד 5 בלמים ו-7 חלוצים ומצד שני אין בכלל קישור לא התקפי ולא הגנתי. שלא לדבר על הצבת שחקנים שלא בתפקידים שלהם.

אני לא אדבר על תחלואי העבר של הסתמכות יתר על קטן ודריכה במקום של כל הצעירים שכביכול הוא קידם.

פתיחת עונה נוראית בליגה בלי רצף של נצחנונת עם שיטת משחק לא מובנת לאיש מלבד דון אלישע וסאנצ'ו דרסליה. זה שעם התקציב הגבוה בהיסטוריה מכבי נראית כמו שהיא נראית מצדיקה את פיטוריו. זה לא שאנחנו בעונה אפורה של מקום 5-6 כמו אצל רוני לוי אנחנו פשוט בקריסה טוטאלית. מתים מהלכים שנעים רק בכח האינרציה ובלי מכת חשמל זה ימשך כך עד סוף העונה. 20 נקודות ממהקום הראשון ו-9 מירידת ליגה עם קצב צבירת נקודות הגרוע בליגה בסיבוב השני.

המזל הגדול שלוזון הגדיל את הליגה ל-16 קבוצות כי בליגה של 12 העונה אנחנו יורדים ליגה.

אין מנוס אלישע חייב לעזוב כמה שיותר מהר

לפטר את אלישע
להביא את עטר
להתחיל לבנות את הקבוצה לעונה הבאה כל השאר זה בזבוז זמן ועצבים.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

ועדיין – אתה לא עונה לי על השאלה שלך: אם היית מביא המון הצלחות לעבודה שלך, ופתאום נקלעת לתקופה לא טובה, ארוכה של כמה חודשים – היית אומר שצריך לפטר אותך? היית מתפטר?

לחלק גדול מהתגובה שלך אני לא מתייחס כי אני לא מסכים (לוזר מומחה זה אחד שלוקח שתי אליפויות בשנתיים? פתיחה בלי רצף של נצחונות? מה אתה רציני? אתה מצפה שמכבי כל הזמן רק תנצח? באמת נראה לך?) את כל העובדות עם מספרי הנקודות אני יודע בעצמי, ועדיין לא ענית לי על שאלה אחת: בעבודה שלך, אתה היית מתפטר? היית מצפה שיפטרו אותך?

כי הגיע הזמן שנפסיק להסתכל על זה בצורה כזו, בצורה אימפולסיבית שלא מסתכלת על הבנאדם: ואלישע הוא בנאדם. כמו מרקו בלבול, כמו דרור קשטן וכמו ניצן שירזי. ואפילו כמו אברם גרנט.

the x man 17 בינואר 2012

מי שמפסיד ב-2 גמרי וגביע ומפסיד אליפות מול בלומפילד ירוק כולו ומול קבוצה שמתחננת שתנצח אותה הוא אכן לוזר כמה שלא תנסה להתווכח. הפסד אליפות הקיזוז עדיין צורב לי בלב ואני מאמין שכך כל אוהד ירוק רק על זה ששחר נתן לו עוד עונה לאחר מכן אלישע צריך להוקיר תודה.

אני לא מצפה שמכבי כל הזמן תנצח אבל אני מצפה שהיא תראה כמו קבוצת כדורגל ולא כמו אוסף של יצאניות בפנסיה שמחפשות לקוחות שיעשו בהן את זממם.

אשר לשאלה שלך אם אני אחרי 3 שנים של הצלחה יחסית בעסק רואה שבשנה הרביעית התפקוד שלי וההחלטות שלי מובילות את העסק לאבדון ופשיטת רגל כן הייתי מודה בכשלוני מתפטר ומייחל שמחליםי יעשה עבודה טובה ממני ויחלץ את העסק.

להודות בכשלון זה לא בושה לקחת אחריות זה מעלה. אם בצ'לסי פיטרו את מורינו אחרי 2 אליפיויות ואת אלוף העולם סקולארי אחרי 3
חודשים ואם באיירן מינכן פיטרו את ואן חאל אחרי דאבל וההעפלה לגמר ליגת האלופות ושאלקה פיטרה את מאגת אחרי שהוא העפיל לשמינית גמר ליגת האלופות גם למכבי חיפה הקטנה מישראל יש זכות לפטר אדם נפלא ונחמד אך מאמן שכשל העונה כמו אלישע.

אופי טוב זה לא סגולה לחסינות אין סופית יש שלב שצריך לומר די זה בלתי נסבל והשלב הזה אצל אלישע הגיע כבר לפני חודש. זה שהוא ושחר מתעלמים מהמציאות זה דבר אחר אבל לצערי שניהם ישלמו על זה בריבית דריבית גם העונה וגם בעונות הבאות.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אז כל הכבוד לך שהיית מתפטר. כל הדוגמאות שנתת (מוריניו, סקולארי, ואן חאל ומגאת), הצליחו? יש מישהו אחד היום בצ'לסי שלא היה מעדיף את מוריניו בקבוצה? זה שמישהו גדול עושה טעויות זה אומר שגם מכבי צריכה לעשות? ואיך בדיוק יעזור לפטר אותו? מה זה יעשה?

וכמו שכתבתי – אם אלישע יחליט להניח את המפתחות – בעיני ראוי. הייתי גם שמח לו היה עושה את זה. אבל לא לפטר. דרך ארץ.

the x man 17 בינואר 2012

מה זאת אומרת מה זה יעשה ? אולי זה יעיר את הקבוצה המתה שמשוטטת כמו זומבי על המגרש בחודשיים האחרונים. כמו שכבר כתבתי להביא כבר עכשיו את עטר להציל את מה שנשאר מהעונה הזו ולהתחיל לבנות את העונה הבאה.

אלישע נמצא בלופ שהוא לא יכול לצאת ממנו מישהו אחר צריך לעשות לו את העבודה. מכבי חיפה זו מועדון כדורגל לא מתמודדת בשיא גינס מי לא פיטר את המאמן שלו לתקופה הארוכה ביותר.

אני בטוח שאם תשאל את בעלי ואוהדי ווסטהם הם כולם יסכימו שגרנט הוא אדם נחמד אבל רוב מוחלט מכה על חט שהוא לא נזרק כבר בנובמבר 2010 כך הם היו נשארים בליגה.

עם כל הכבוד לדרך ארץ וג'נטלמניות זה לא המטרה העיקרית של קבוצת כדורגל המטרה זה קודם השגים והצלחה ואז כל השאר.

עופר פרוסנר 17 בינואר 2012

אף אחד לא יסכים שגרנט אדם נחמד, והם ממש כעסו שלא פיטרו אותו. אבל הוא הוריד אותם ליגה. זה משהו אחר.

בלי קשר – מה זה "להביא את עטר". למה שעטר יבוא עכשיו? הוא תחת חוזה ועם קבוצה שהוא צריך לנהל.

ואת השורה האחרונה שלך – שווה לך להפנות להפועל תל אביב, ששמו השגים והצלחה בראש רשימת המטרות, ושכחו מדרך ארץ. תראה מה קורה שם עכשיו.

אני מבין מאיפה אתה בא – אבל אני לא חושב שאפשר מאמצע העונה לבנות משהו חדש. אנחנו נסכים שלא להסכים, חוץ מבדבר אחד: נכון שאתה לא באמת רוצה שנחטוף רביעייה מהצהובים?

the x man 17 בינואר 2012

נסכים על זה שאנחנו לא מסכימים הלוואי ואני אוכל את הכובע ואלישע יצליח להחזיר לחיים את מכבי חיפה.

אשר לשורה התחתונה שלא יהיה לך ספק כמו כל משחק אני רוצה רק נצחון ירוק והלוואי שיהיה גם מרשים וסוחף ועם יהיה בונוס של איזה קרע בשריר לעטר זורק הבקבוקים אז דיינו.

הופמן 17 בינואר 2012

פוסט מצוין. יאללה פינה קבועה ליעל.

ניתאי 18 בינואר 2012

לגבי נקודה 1 יש גם חצי כוס מלאה – זה לא היה משחק גביע. תגיד לה שהיא הרוויחה חצי שעה מהחיים שלה.
לגבי דבא, כמו שאתה אומר, הקליפ לא מייצג חצי מהתרומה שלו. הבישולים (הנגיעה לחמד בנצחון על מכבי ת"א שנה שעברה – קלאסה כדוגמא), התנועה – הכל. תודה על הדגים.

פראליה 19 בינואר 2012

ככל שאני חושב על זה יותר, לדו נושף חזק בערפו של רוברטו בקרב על החלוץ הזר מספר שתיים הכי טוב בכל הזמנים

הופמן 21 בינואר 2012

טוב זה לא כזה קשה

Comments closed