מחשבות על העתיד (וגם סיכום המחזור ה-33)

הבלוג מתחיל להרהר בהמשך דרכו כאוהד כדורגל ישראלי.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

בימים האחרונים  אני עושה עם עצמי הרבה חושבים לגבי איך להמשיך מכאן בכל מה שקשור לאהדה האקטיבית שלי (הליכה למגרשים) בישראל. בשנים האחרונות תחושת האי נוחות  שלי כשאני לא נמצא במגרש לראות את מכבי, הלכה וגדלה. יכול להיות שאני אומר לעצמי שאני צריך את זה, ויכול להיות שאני צודק, אבל בפעם הראשונה אי פעם – מתחיל להימאס לי. לסיכום השבוע יש שני חלקים. הראשון – הוא טקסט שכתבתי בעקבות המיאוס הזה. הוא קצת ארוך, אז תסלחו לי. החלק השני הוא הסיכום הרגיל.

***

כמה חודשים אחרי שהתחלתי לצאת עם בת הזוג שלי, סיפרתי לה שיש לי חוק בחיים: אני אף פעם לא חוזר אחורה. היא שאלה מה זה אומר, והסברתי לה – דירה, עבודה, חברה – אני לא חוזר אחורה אחרי שעזבתי או הועזבתי. יש לעניין הזה סיבה, אבל ההחלטה הזו שלא לחזור, מקורה במחשבה שהמון פעמים, לחזור אחורה עבורי, פירושו להיתקע ולא להתקדם.

למה אני כותב לכם את זה? כי היום, עם ההחלטה של בית הדין של ההתאחדות לכדורגל להעביר את עונש הורדת הנקודות שניתן למכבי פ"ת לעונה הבאה (בניגוד לשאר העונשים שניתנו העונה), משהו פקע בי. וירד לי הרצון ללכת למשחקים של הקבוצה שאני אוהב, או של כדורגל ישראלי.

בסוף זה ייראה ככה

חבר הגיב על הסטטוס שפירסמתי בנושא בפייסבוק, וכתב שבעונה שעברה בה העבירו לנו את המשחק ללא קהל לעונה מאוחר יותר, זה חלק מהעניין עליו אני מתעצבן היום. לא הייתה לי תשובה בשבילו. כמו הרבה דברים אחרים – דברים מעצבנים אותך כשהם מגיעים אליך, או נוגעים בנקודה רגישה.

עכשיו מה יקרה אם אני אפסיק לראות כדורגל ישראלי? אתנתק ממכבי חיפה? קודם כל, אני מעריך, יהיה לי חור שלא אוכל למלא אף פעם, בשום דבר. אבל החור הזה יתאחה. אני אתחיל לעקוב אחרי ארסנל כל שבת בסטרימינג, אולי אצפה יותר בליגה גרמנית. יהיה לי יותר זמן לעשות דברים אחרים, אולי אתמקד בקבוצה בליגה נמוכה ואלך אחריה.

יש לי חברים שעשו את זה. שהפסיקו ללכת למגרש, והחיים שלהם בסדר. גם אח שלי ככה. אבא שלי ככה. המון אנשים מסביבי, החליטו שהם מפסיקים. לכל אחד זה קרה בזמן אחר. מסיבה אחרת.

עכשיו איך זה קשור להתחלה? אני חושב שאם אני אפסיק עם האהדה האקטיבית שלי, אני לא אחזור אחורה. אני אפסיק, וזה יפסיק, וזהו. השאלה היא, אם בכלל, כמה כמוני יש?

***

1.  את המשחק מול מכבי נתניה ראיתי בטלוויזיה. לא היה לי איך לנסוע, ואת השלום האחרון שלי לקופסא (בתקווה) אמרתי במשחק הראשון בין שתי הקבוצות העונה. אני מנסה לחשוב מה אני יכול להגיד על המשחק הזה. אם בכלל יש משהו להגיד. אז ככה – ולדימיר דבאלשוילי הבקיע במחזור סוף השבוע עבור פולוניה ורשה. אף אחד לא הבקיע עבור מכבי חיפה. אני לא יודע אם הקבוצה הזו תצליח להגיע לאירופה בעונה הבאה, אבל מצד שני, כמו שכתבתי בחלק הראשון, אני לא יודע אם אני ארצה בכלל לראות אותה.

2.  ב-15.05.99 הגיעה האלופה הטרייה הפועל חיפה למשחק חוץ בכפר סבא, והובסה 7:3. אחד ממבקיעי השערים לזכותה באותו משחק היה רן בן שמעון. להגיד שלא הופתעתי מה-0:5 של סכנין על קרית שמונה יהיה אנדר אנדר סטייטמנט. יש דברים שלא משתנים.

3.  ג'ורדי קרויף הגיע לאשדוד, ואני מניח ששנינו ראינו את אותו משחק. אני לא יודע את מי הולך למנות כמאמן, והדיבור הוא שהמאמן מהסעיף הקודם לא הולך להתמנות למאמן הצהובים. אם הקשבתם למה שאמר דני דבורין בשידור של המשחק בין הפועל באר שבע למכבי לוזון, אז הוא לגמרי צדק. בארץ רוב הפרשנים הם מאמני עבר או קשורים למאמנים, ולכן האנטי המיידי הזה לכל איש מקצוע זר שמגיע לכאן. ראינו שמהליגה הקפריסאית יצאו דברים קצת יותר טובים העונה מאשר הליגה שלנו.

4. ערוץ 1 הולך לשדר ביום שני את מכבי תל אביב מול מכבי נתניה. אני לא מבין, איך הם לא משדרים עד סוף העונה רק משחקים של מכבי פתח תקווה. באמת, זו פעם ראשונה שאני זוכר בישראל קבוצה שכולם רוצים לראות מה יקרה במשחקים שלה. עד שיש קבוצה אחת עם כזה עניין העונה, אתם לא משדרים אותה? לא מובן לי.

5. והנה השלט שעשה לי את השבוע, היישר מאוהדי הפועל ב"ש. סחטיין עליהם – צריך להגדיל כדי לראות. (באדיבות הפייסבוק של אסף כהן).

לראשונה בחיי (אני בעד באיירן)
האם מוריניו מאבד את זה?

20 Comments

לוזון 18 באפריל 2012

קיצור תולדות הגועל בכדורגל הישראלי: בראשית לא היתה אלימות, לא היו איומים, לא היו שופטים מושחתים, לא היו מכירות משחקים, לא היו אוהדים בקומה, לא היו כדורגלנים שנרצחו, לא היו אוהדים שמבצעים פוגרומים, לא היו קשירות שרוכים, לא היו שחקנים שתוקפים שופטים, לא היו שירקעס של העסקונה שהסריחו עד לב השמים, לא היתה רמה של ליגה חובבים ז' בשלזיה עילית, לא היו קבוצות עם מוסר תשלומים של שוטף+אף פעם, לא היו סוכנים ומאמנים שגזרו יחד קופונים, לא היו עיתונאים שפיארו שחקנים על סמך הרכילות שסיפקו להם מחדר ההלבשה, או עיתונאי חצר בכלל, ולא היתה שום סיבה להיגעל מהכדורגל הישראלי.
ואז באה מכבי פ"ת.

עופר פרוסנר 18 באפריל 2012

יש רע הכרחי בכל דבר. יש סיכוי שלא הייתי מבוגר מספיק כדי להבין את זה כמו שאני מבין היום. יכול להיות שזה קשור לעובדה שאני לא מתפרנס יותר מכדורגל ישראלי, שמרשה לי פרספקטיבה שונה. יש סיכוי שהעובדה שמכבי לא בצמרת, פתאום פתחה לי את הראש ונתנה לי להסתכל על דברים אחרים שלא הייתי משתין לכיוונם אם הייתה בצמרת.

אבל יש גם הרגשה אישית של בנאדם. וזה לא קשור למכבי פ"ת המועדון. אין לי בעיה עם המועדון, אני גם חושב שמבחינה כלכלית הוא נוהל תמיד בצורה טובה. אבל זה העניין – זה לא קשור למועדון. זה קשור להתאחדות לכדורגל. וזה קשור לאיכסה שאני מרגיש, כשפתאום אני יכול להתרכז בדברים אחרים בכדורגל, שלא התייחסתי אליהם היום. אין לי שום דרך להתעלם מהם, ותאמין לי שאני מנסה.

בגלל זה כתבתי כאן על עצמי. יש לי חבר טוב שכתב טור שטוען שבית הדין צודק, כי אסור להוריד את הקבוצה ליגה, ויש עניין של נסיבתיות. הוא אוהד של קבוצה שירדה ליגה, והוא אומר שזה יכול לגמור קבוצה ל-15 שנה. להפסיק את הקיום שלה. וואלה, גרם לי קצת לחשוב ולשנות את דעתי. ועדיין… הבעיה היא לא מכבי פ"ת, היא ההתאחדות.

אזי 18 באפריל 2012

או זה
או שלא היתה עיתונות מספיק רצינית…

אמיר 18 באפריל 2012

1. אני מקווה שמכבי פ"ת ירדו וכן זה בגלל משפחת לוזון וגם בגלל שהם קבוצה בלי אוהדים ואין להם זכות קיום בימים אלו בליגת העל. (עדיף קבוצות עם אוהדים כמו הפועל ר"ג והפועל י"ם/קטמון).
2. אני החלטתי כבר לא לעשות מנוי להפועל ת"א שנה הבאה אחרי הרבה שנים, זה בהתחלה בא בגלל טביב, אבל עכשיו זה גם בא בגלל כל הרפש מסביב לכדורגל שלנו. כן אני בטח ילך לכמה משחקים במשך העונה,
ויש מצב שאם טביב יעזוב אולי אני יכנע ויעשה גם מנוי. אבל נמאס לראות את הכדורגל הזה להשקיע בו את הכסף שלי ואת הזמן שלי ובסוף לקבל יריקה בפרצוף בסוף העונה.
3. אני שמח שיש לי קבוצת כדורסל שהיא ממש שלי, כל עוד אין לכם משהו כזה אתם לא תבינו את ההרגשה, ולכן אני ממש רוצה שהשינוי פה בארץ יהיה לכיוון הגרמני הרבה יותר מזה האנגלי.

4. לא יודע מה איתכם אבל אני מוכן שנגורש מאירופה ל5 שנים (גם ככה הנבחרת שלנו מבזה והקבוצות חוץ מהפועל וחיפה גם, חכו תראו את ק"ש שנה הבאה) הכל כדי שתיהיה התערבות של הכנסת בהתאחדות ופירוק המרכזים והקמת מנהלת ליגה!

תולעת 18 באפריל 2012

אין ספק שחברי הכנסת הישרים והמבריקים שלנו הם הפתרון לשחיתות בהתאחדות. יחד עם ברקוביץ' (גיבור מעמד הפועלים הגדול בדורו) תהיה פה מהפכה נפלאה.

לא כל כך הבנתי את סעיף 2.

תולעת 18 באפריל 2012

סעיף 2 של הפוסט, לא של אמיר

עופר פרוסנר 18 באפריל 2012

אני חושב שהוא די ברור. כתבתי – יש דברים שלא משתנים.

תולעת 18 באפריל 2012

לא הבנתי למה אתה רומז שרב"ש הוא החוט המקשר בין התנהגות "לא ספורטיבית" של הפועל חיפה ב99 לבין התנהגות "לא ספורטיבית" של ק"ש ב2012. למה נגיד לא קישרת את סכנין, שנהנתה מחוסר עניין מוחלט של האלופה גם כאשר היא נלחמת על אירופה ב2012 וגם כאשר היא נלחמה על הירידה ב2005.

עופר פרוסנר 18 באפריל 2012

אני אגיד לך למה – כי יש הבדל בין לעשות מהפך ולעלות ל-2:1 ולהמשיך להציל מצבים ולחטוף גול ברגע האחרון, לבין לחטוף שביעייה וחמישייה.

תולעת 19 באפריל 2012

מי שעשה את המהפך היו השחקנים הזרים בוקולי וקולאוטי. הישראלים הלכו על המגרש ועל איך שבאדיר שיחק באותו משחק עדיף לא להרחיב.
בעצם אולי באדיר הוא החוט המקשר בין ההפסד של חיפה לסכנין ב2005 להפסד של הפועל לכפ"ס ב2008.

ברק 21 באפריל 2012

סטטיסטיקה זה לא הצד החזק שלך.
הפועל ר"ג מביאה 1000 אוהדים למשחק על העליה.
כנראה שהרושם המוטעה אצלך נוצר כי לשניים מהם קוראים רון קופמן ונתנן דטנר – זה כוחה של התקשורת

גורדיטו 18 באפריל 2012

גם אותי השלט הזה הצחיק קשות, ביחוד שבזמן הראיון עם שילה ראו אותו כל הזמן מאחור.
אבל למה להלחיץ ככה את ברלד?

אזי 18 באפריל 2012

הפחד האמיתי שלי הוא שאם אני אפסיק לעשות מנוי, אני גם לאט לאט אפסיק להתעניין בקבוצה (בעיקר בלי ספורט 1/2)
היום אני הרבה יותר מעורה בכל פסיק שקורה במכבי מאשר לפני שהייתי מנוי (ואני לא מנוי כל כך הרבה שנים)
תמיד הייתי אוהד של מכבי, אבל אף פעם לא כמו שאני בשנים האחרונות, ואם לא יהיה לי מנוי, אני אהיה אוהד מכבי, בדיוק כמו שאני אוהד מנצ'סטר ובדיוק כמו שאני אוהד ריאל…
"היה משחק לא… כמה נגמר?… ניצחנו.. אחלה… מעניין אם ניקח אליפות…"

ואין שום דבר בעולם… שום דבר.. שהוא טיפשי ומלהיב ומרגש וחסר חשיבות וממלא כמו גול כשאתה במגרש…
יש בחיים אהבות, וילדים, ושמחות, ועבודה, ותחביבים…. אין שום דבר שהוא כמו גול כשאתה במגרש..

פראליה 20 באפריל 2012

מה שצודק צודק

הופמן 18 באפריל 2012

אהבתי את סעיף 2. מעניין אם זה מקרי או שזה אומר משהו על האופי של בן שמעון.

יואב 18 באפריל 2012

עופר,
רן בן שמעון יהיה כנראה המאמן של מכבי.

הייתי במגרשים בקצף אתמול(בטורניר שהבן שלי השתתף בו) והמקום משדר כבוד, סדר, עוצמה.התרשמתי.

אותי לא מעניין לוזון, איכות הליגה ואיך זה נראה(חרא כמובן).יש לי את מכבי וכאן היא משחקת-זה מה שיש.ואם יש לי תקופות של בצורת איתה(וזה קרה לי לפעמים), זה רק בגללה/בגללי. לא בגלל גורמים חיצונים.

עופר פרוסנר 18 באפריל 2012

יואב – אתה איש גדול ממני

יואב 18 באפריל 2012

ממש לא. ולפי איך שניתן לשפוט את אהבתך למכבי חיפה, אתה גם לא תפרוש(:

תומר חרוב 19 באפריל 2012

קשה לי להאמין שתפרוש. לא נשברת מכדורגל ישראלי, אתה סובל מתסמין "דלה ימפולסקי משחק בקבוצה שלי". מצד אחד הוא רץ הרבה ונלחם ויכול גם לכבוש שער מפעם לפעם אבל מצד שני לא ברור לך מה הוא בדיוק עושה. הוא עושה שיגועים, לפעמים זה לטובתך ולפעמים זה לרעתך.

Comments closed