המסע (והפעם: הכדורגל של עמית פרלה)

המשך הסדרה: עמית פרלה מספר על הכדורגל שלו

אנחנו ממשיכים בפרויקט פתיחת העונה של הבלוג, "הכדורגל שלי". ואחרי הפוסטים היפים של MG – מתן גילור על הכדורגל של אבא שלו ושל מארק בלינדר על איך המשחק הפך אותו לישראלי,  ואחרי שבני תבורי בבלוג שלו כתב כל כך נפלא (כרגיל) על העונה הקרובה  ואף הוסיף כאן,  בורוביץ' שביקש לקחת הפסקה מהמשחק, ותומר חרוב (המצוין) שהכדורגל שלו כבר לא כל כך מלהיב אותו, וכמובן גם פוסט ההימורים השנתי של דורפן, מגיע אלינו עמית פרלה , עוד אוהד ירוק ויקיר של הבלוג. פרלה כבר התארח בבלוג של ניר הופמן עם פוסט מעניין שאף זכה לתגובה של מכבי, ועכשיו הוא מגיע לכאן, כדי לספר לנו על הכדורגל שלו. אליך, פרלה…

ביום שבת הלכתי עם אבא שלי לבית הכנסת, וישבנו במקומות הקבועים שלנו. זו השנה האחרונה שלו, של הבית, אז אבא שלי סיפר לשכנה הקבועה שלנו בשורה 16, שאם היו שואלים אותו כשהיה צעיר, היה מספר שהוא בכלל אוהד של הפועל. "הפועליסט". על הצד של ספר התנ"ך שלו, שגם אני הלכתי איתו לבית הספר, היה כתוב "יחי הפועל".

אני לעומת זאת, זוכר את הרגע הזה ברכב של הוריי, חוזרים מטיול שבת בין צומת שער העמקים לצומת יגור, מקשיבים לשירים ושערים ברדיו ושומעים שמכבי הבטיחה את עלייתה לליגה הלאומית* (מהזיכרון, אני חושב שזה היה שער של מיקי בן שטרית) כשבמקביל הפועל יורדת לארצית. באותה שנייה עמדתי על דעתי ובלבי קבעתי שאהיה אוהד של מכבי.

לא מעט שנים אח"כ, בניחום אבלים בביתם של אוהדי הפועל שרופים (שקיבלו מברק מטל בנין באיטליה, וביקורי תנחומים של כל יתר הסגל) קוננו אלה גם על דור שלם של אוהדים אדומים, ועל הדורות עתידיים ש"אבדו".  אני למשל, כבר יותר משלושים שנה שאני ירוק.

ובשלושים שנה האלה, אני גאה על כך שראיתי את האליפות הראשונה באיצטדיון, ושעמדתי בגשם שוטף במשחק הידידות בו ניצחנו את פ.צ. קלן של פיזנטי וליטברסקי. שראיתי את ההפסד ליונייטד מבנין אגד ש"ראיתי" משחקים מסטלה מאריס (זכור לי נצחון 0:3 על הפועל ירושלים). ואני מרוצה מזה שהילדים שלי בוחרים רק בגד ירוק ובלון ירוק וקש ירוק וכוס ירוקה שכל הנכדים רבים עליה בגלל שני הדודים שזה מה שעושה להם את זה. ואם ירצה השם, הצאצאים בכל הגילאים שלי ושל אחי ואחותי יזכו לספר לדור הבא שהם ביקרו באצטדיון הישן עוד כשהיו רכים בשנים.

*דף המשחק באתר המועדון – http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/828/@game

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

העוצמה שבחולשה
פראיירים

5 Comments

פיני 22 באוגוסט 2012

ואני, אני בכלל אוהד בית"ר.

הופמן 22 באוגוסט 2012

יפה פרלה. לשנה הבאה בארינה הבנויה.

דוד מירושלים 22 באוגוסט 2012

יפה.

איציק 22 באוגוסט 2012

רק שאף אחד במשפחה לא "יחזור בשאלה" ויעבור להפועל. אתה ממש מזכיר לי חרדי חרדי. עכשיו נשאר גם להתחיל להתעמק בספר הזוהר הירוק :-)
עלה והצלח.

פרלה 22 באוגוסט 2012

תודה למחמיאים ובעיקר לעופר על הבמה.
ההזדהות עם המועדון היא בהחלט סוג של חויה דתית (בעיקר כשאני מצרף לזה את ההליכה ברגל לאיצטדיון ממרומי הכרמל כאשר המשחק מתחיל בטרם יצאה השבת).
לפני הנצחון המונומנטלי על אולימפיאקוס, כטוב לבנו בבירה ובאוזו, הצטרף אלינו לשולחן דדי צוקר וניתח יחד איתנו את הפן הפשיסטי של החוויה. קשה מאד שלא להנות מכך מצד אחד ולעיתים להתפלא על עצמך מצד שני, הוא אמר.

Comments closed