קצת על ההפסד לאשדוד

הבלוג חזר מקרית אליעזר אחרי עוד הפסד של מכבי. אחר כך הוא החליט לכתוב על זה. אין פואנטה.

(צילום מסך)

אני חורג כאן מכללי הטקס ומפרסם פוסט על המשחק של מכבי, מסיבה אחת פשוטה. יש תחושה לא טובה, תחושה של משבר. של בלגאן. ואני רוצה מצד אחד להגיד – כן, יש משבר. אסור לטאטא, אסור להגיד שאין. אבל גם להגיד שיש סיבות לאופטימיות. ואני יודע שאנשים רוצים להגיב. ושיש להם מה להגיד. דברים שהם לא אמרו כשהם יצאו במהירות מהאיצטדיון היום, לא כועסים כמו שקטים ומהורהרים. כמו שאני יצאתי מהאיצטדיון היום, שקט ומהורהר. העצבות פינתה מקומה להתחבטות. לשאלה האם משהו יכול להשתנות. ואם יכול, איך בדיוק זה יקרה.

אני חושב שמכבי שיחקה טוב היום. דקל קינן היה בסדר גמור, בטח להופעת בכורה מחודשה בתפקיד של בלם כשלא היו לו כמעט בכלל אימונים כדי להשתלב בקבוצה, ו-20 הדקות של אביחי ידין היו לא רעות בכלל. גם מג'ואל דמאו אני מרוצה מאוד, הדרך שבה הוא השתלט על המשחק. וגם מזה שעידן ורד התחיל בספסל (למרות שעלה ולא תרם כלום) ומזה שדלה ימפולסקי לא היה בסגל וגוסטבו בוקולי כן.

ושוב אני מזכיר, צריך לתת לרובן עוד ששה משחקים לפחות כדי להתחיל להסיק מסקנות יותר חותכות, אבל את המשחק הזה גם יש לנתח כמו שצריך ולהגיד את האמת עליו. אני לא ארחיב, כדי לשמור משהו לסיכום המחזור – אבל הנה הדבר שכדאי שנחשוב עליו לקראת השבוע הבא: את עידן ורד הכניס עטר במקום גולסה. אחר כך את עמאשה במקום שלומי אזולאי, ולבסוף את אביחי ידין במקום ג'ואל דמאו.

מדובר בשלושה חילופים לא טקטיים, כאלה שבהם המאמן אומר שהשיטה שלו עובדת, למרות שמכבי לא הצליחה לפצח את הבונקר של אשדוד ולמרות שהיה נראה לפרקים שהשחקנים רק מתמסרים לרוחב, לא בועטים מרחוק (למעט ידין פעם אחת) ופשוט לא מצליחים לעשות שום דבר פרודוקטיבי. רובן החליט באופן מודע במשחק הזה "להתאבד" על השיטה שלו. ונכשל.

אחרי שהוא התעקש על ימפולסקי ו-ורד, ולאט לאט התפכח מהאמונה הזו, אולי רובן יהפוך להיות פרגמטיסט גם בקשר לשיטה שלו, ויעלה בהרכב עם דמאו וידין ביחד. אם בסופו של דבר כן יעשה את זה, נקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי לעונה הזו. אני לא חושב שזה יקרה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המבורגר ויחסים בינלאומיים
ברוך שובך, ילד

90 Comments

הרבי מיעוטו 23 בספטמבר 2012

ועם כל תחושת המשבר שלכם- הנה משהו שכנראה לא ייכתב בעתונים מחר: חיפה היא עדיין אחת משלושת הקבוצות הטובות בליגה, ולאורך זמן זה יתבטא, גם עם המתולתל לא ישנה שיטה. שלטתם בשלוש מתוך ארבעת המשחקים שלכם באופן מוחלט, וגם מול מכבי לא הייתם רעים. מדובר בשחקנים חדשים שפוגשים מאמן חדש ושיטה חדשה, ששונה לחלוטין מהשיטה של אלישע שנה קודם, ושיטות חדשות לוקח זמן ללמוד, בטח כששניים מעמוד השידרה המרכזי של הקבוצה מצטרפים בעשר הדקות האחרונות של חלון ההעברות. אז יש מה לשפר, ויש לקחים להפיק, אבל המצב הרבה פחות חמור מכפי שהטבלה משקפת, ובהתחשב בעובדה ששיחקתם כבר מול 2 משלושת המועמדות לצמרת ומול אשדוד המפתיעה- לוח המשחקים שלכם הולך לתת לכם זמן להחלים

שמרלינג 23 בספטמבר 2012

נכון מאוד.

מורן 23 בספטמבר 2012

בגדול? צודק… בקטן הלחץ יעשה שם הרבה נזק בתקופה הקרובה

שמרלינג 23 בספטמבר 2012

לא הבנתי מה הקשר בין הרכבת דמאו וידין ביחד לבין פרגמטיזם.
עד המשחק הנוכחי, חיפה פתחה עם שני קשרים אחוריים בכל המשחקים בליגה. פעמיים תמיר כוהן וגולאסה ופעם אחת דמאו וגולאסה.
ימפולסקי עלה מהספסל רק בגלל חוסר בשחקנים במרכז המגרש (פציעה של תמיר כוהן והיעדר קשר זר בתפקיד). היום הוא לא עלה כי היה את ידין ואני צופה שלא נראה אותו הרבה עכשיו כשיש גם את צעירי.
ורד עדיין אחד השחקנים הכי מוכשרים בליגה.
עטר פתח היום עם אזולאי כנראה בגלל בעיית החדות של ההתקפה ושלומי הרי יודע לכבוש. לא עבד לו.
כנראה שהבעיה העיקרית של הקבוצה עד עכשיו היתה סגל לא מתואם שחלק גדול ממנו לא עבר מחנה אימונים ביחד וזה בנוסף לסדר המשחקים הקשה. בהגנה, צוצאליץ' ודוידוביץ' היו חלשים במיוחד.

עופר פרוסנר 23 בספטמבר 2012

אני מניח שזה עניין של תפיסה: גולסה בשום פנים ואופן לא משחק העונה כקשר אחורי. הוא משחק כשחקן אמצע תוקפן, שבעיקר מסתובב במרכז המגרש ולא ממש יודע מה הוא עושה.

לשחק עם שני קשרים אחוריים קודם כל מונע יתר בעייתיות מאותה חולשה הגנתית אותה סימנת בצורה מדוייקת בסיפא של דבריך.

אני חושב כמוך שוורד הוא שחקן מוכשר מאוד. אבל גם ראובן עובד שחקן מוכשר. גם ערן לוי שחקן מוכשר. יש המון שחקנים מוכשרים, אבל השאלה היא מה הם עושים עם הכישרון הזה. ורד כרגע מבזבז אותו, אתמול הוא לא עשה דבר ב-45 הדקות שלו, והמשיך את היכולת הגרועה שלו משלושת המשחקים הראשונים של העונה.

שמרלינג 23 בספטמבר 2012

ורד, להבדיל מערן לוי ועובד, הוא שחקן חרוץ ששומר על כושר גופני גבוה ולרוב הוא לא בעייתי כלל. הוא, לדעתי, בעל הפוטנציאל הגבוה בקבוצה. הוא מזכיר לי את התקופה בה רפאלוב לא היה אפקטיבי למרות הניצוצות וכמוהו הוא זקוק לכיוון וכוונון.
גולסה לא משחק כקשר אחורי פשוט משום שהוא לא יודע איך לעשות את זה והתפקוד שלו על המגרש כמעט ולא מורגש. לתפיסתי, כמו שכתבת, הוא קשר אחורי ותמיד כשמשחקים עם שני קשרים אחוריים אחד שואף יותר למרכז והשני הוא יותר 'גרזן'.
האידיאל מבחינתי הוא קישור בסגנון מה שהיה בתקופת רוני לוי: קשר אחורי נטו אחד, עידן טל פיזי אבל גם מנהל משחק וכובש, וזנדבג-בוקולי באגפים, עולים ויורדים, כובשים ומחלצים כדורים. טוב, קצת נסחפתי עכשיו…

עופר פרוסנר 23 בספטמבר 2012

שמרלינג, אני יש לי קצת אנטי לוורד. אולי זה כי כל פעם לפני משחק של בית"ר הוא נפצע, אולי זה כי הוא מתעקש לעשות את הפעולות הלא נכונות, ואולי זה כי פתאום הביאו את ורד אז הוא קצת מפחד מהכדור. הוא, איך להגיד, קצת מפונק. אבל אתה יודע, זו התרשמות אישית.

שמרלינג 23 בספטמבר 2012

אני קצת מקושר אליו דרך קרוב משפחה. הוא אוהד בית"ר שרוף. לא מתבייש להודות בזה ולשיר שירי בית"ר בליווי תנועות מתאימות. במיוחד כשהוא שותה :)

MG 23 בספטמבר 2012

סיכום מחזור 4 – מכבי חיפה-מ.ס. אשדוד:

הטוב:
1. אם הייתם עושים סקר באצטדיון לפני המשחק איזה חלק מהמערך מדיר שינה מעיניהם של אוהדי מכבי, 99.99% היו עונים: "מרכז ההגנה". אז החששות התבדו. מרכז ההגנה והקישור האחורי (דמאו) היו מצוינים. אשדוד בעטו פעמים לשער וניכר שיפור גדול לעומת המסננת שמרכז במחזורים הקודמים. לעניות דעתי, אין כל סיבה לשחק עם דמאו וידין ביחד נגד קבוצות שבאות להתגונן. את הכדורים במרכז המגרש הרווחנו ואשדוד התקשו לפתח התקפות. הבעיה הייתה בהתקפה. להוריד שחקן נוסף לקישור האחורי יהיה יעיל רק נגד התל-אביביות וק"ש. אגב, אני דווקא חושב שרובן חרג מהשיטה שלו ועלה עם שני חלוצים ששיחקו באמצע והחליפו מקומות.
2. מאיר איינשטיין בסיום 'שער השבת': "בסיום המשחק רעש מחיאות הכפיים גבר על רעש שריקות הבוז" – ברור לי שזה לא ימשך הרבה אם הניצחונות ימאנו להגיע, אבל אולי, רק אולי, יכול להיות שמתחילה לנו קצת, טיפה, קמצוץ, של תרבות כדורגל?
3. אייל גולסה תופקד בעמדה יותר קדמית והיה לא רע בכלל (למה הוחלף?). אבל מעבר לכך, לראשונה מזה חודשים הרבה, הוא בא לקבל כדור והורגש שהוא לוקח את המשחק עליו. אם המגמה תמשך, יש לנו כבר 3 שחקנים שלא חוששים מהכדור (קטן ועזרא בנוסף), ולכן יהיה הרבה יותר קשה לייצר לחץ על החלק הקדמי שלנו.

הרע:
1. המסירה האחרונה – או יותר נכונות לקוי במסירה האחרונה. הדבר נובע משתי סיבות:
א. חוסר ביטחון של שחקני הקישור הקדמי. אדון פסיכולוג, אתה מקבל לא מעט כסף, אז יאללה לעבודה.
ב. חוסר תנועה של ההתקפה. עומדים 4 שחקנים על קו ה-16 ואף אחד לא זז לשום כיוון. סתם יוצרים פקק תנועה באמצע. אני בספק עם זה מה הם עשו באימון.
2. אין לשחקנים תחושת אחריות. בשכונה יש כלל ברור. כאשר איבדת כדור האחריות היא קודם כל אליך לנסות להשיגו חזרה. שחקנים מאבדים כדור ומבזבזים את האנרגיה על הנפות ידיים וריצת אמוק לשופט (מהלך שמוכיח עצמו כיעיל ביותר פעם אחר פעם).

המכוער:
1. משיכות הזמן – אני לא בא בתלונות לשחקני אשדוד שפועלים בצורה לגיטימית וגם לא לשמואלביץ שלא הוסיף את הזמן שבוזבז (אגב, גם אם היה מוסיף 5 שעות לא היינו מבקיעים). אני מאשים את ארגון השופטים! לדעתי בתופעה הזו יש דרך אחד יעילה להילחם. נקודה שלמה מתוך הציון שניתן לשופט על המשחק צריכה להיקבע אך ורק על סמך אורך תוספת הזמן. המשקיף צריך לבצע מדידה משלו וחריגה של יותר מדקה (לשני הכיוונים), תעלה לשופט בנקודה שלמה בציון המשחק (והציון הזה מאד חשוב להם). צריכים גם להיות כללים ברורים. (למשל תופסת על חריגה של 10 שניות בהוצאת חוץ וכו').
2. ניר ביטון – אתה מקום ראשון בליגה וקבוצתך ניצחה לראשונה מאז האיחוד (18 שנים) את מכבי חיפה בחוץ. זה מה שדחוף לך לעשות עכשיו – להתגרות בקהל? וקטן – מה אתה הולך לחנך אותו? תן מאמן שלו להתעסק על הערס הזה. המזל הוא שהקהל לא הגיב ויציע ג' יישאר פתוח גם במשחק הבא.

אגב, יש מצב ששנה הבאה שניים מהאצטדיונים החדשים בארץ יהיו ללא קבוצה בליגת העל או שמכבי פ"ת תעלה?

משה 23 בספטמבר 2012

1. לא ראיתי מה שניר ביטון עשה אתמול אבל באופן כללי הוא השחקן הכי לא ערס בליגת העל. ייתכן כי התגובה שלו נבעה מהתגרות, גם אם זה לא מצדיק תגובה.
2. אני לא אוהד חיפה אבל יש לי הרבה סימפטיה לקבוצה ולכן חורה לי שכל התגובות הן אשליה עצמית אחת ארוכה וכדאי שמישהו יגיד לכם את זה בפנים : אתם לא נראים טוב בשום פנים ואופן. שלטתם, תקפתם, ניסיתם אבל חוץ מההחמצה של אנדלובו במחצית הראשונה ופנדל שהגיע לכם(שאפשר לקזז עם כרטיס אדום ועונשין שהגיע לפיליאבסקי) האם הייתה הזדמנות אחת ראוייה לציון במהלך המשחק ? האם יצרתם מצבים ? אם נוציא את קטן מההרכב האם מישהו מסוגל ליצור הזמנויות ?
3. גולסה, ורד, ימפולסקי, ידין, דמאו, תמיר כהן, חן עזרא, בוקולי, אנדלובו, עמאשה, אזולאי, עזרא, קטן-13 שחקני ליגת על טובים על 6 עמדות, מתי יגיע המרמור והלחץ מחדר ההלבשה ? מצחיק שהשחקן הכי טוב בארץ שיחק דווקא בקבוצה השנייה.

משה 23 בספטמבר 2012

עכשיו שמתי לי שכתבתי את עזרא פעמיים, 12 שחקנים.

MG 23 בספטמבר 2012

1. משה, איך הבנת ממה שכתבתי שאנחנו נראים טוב? אני חושב שדי הובן מדברי שאני ממש לא מרוצה מהשמחק ההתקפי.
ההגנה נראתה טוב וזה מה שכתבתי.
אאמן לי שאני לא משלה את עצמי לרגע.
2. לא דיברתי על טעויות שיפוט עד היום ואני לא מתכוון להתחיל. טעויות שיפוט, כל עוד לא יוחלט אחרת, הן חלק אינטגרלי מהמשחק, אלא אם למישהו יש הוכחה שנעשו בזדון.
3. אני ממש לא מסכים איתך. מכל הרשימה שכתבת אני חושב שיש 6 שחקנים טובים (כדי לא לפתוח דיון מטופש על השחקנים עצמם, אמנע משמות). מבחינתי שחקן שלא יודע לשבת על הספסל יכול לשבת ביציע. יש לידי אחלה מקום וקנה לו קרטיב בהפסקה.

משה 23 בספטמבר 2012

התגובה קושרה אל התגובה שלך בגלל ניר ביטון אבל בערך כל שאר אוהדי חיפה שכתבו כאן יצאו מעודדים מסיבה לא ברורה.
לגבי השחקנים, גם אם לא תיכנס לשמות מדובר ב-12 שחקני הרכב לגיטימים בכל קבוצה בליגת העל(בטח בהשוואה לחתאם עבדל חמיד או מוראד אבו ענזה). תרצה או לא תהיה תסיסה ובחיפה העיתונות המקומית תחגוג על זה(תקשיב למשל לסמרטוט כמו יוני הללי מדבר על עטר ומבין שהאיש פשוט מחכה בסיבוב). בעיני זה מאוד מזכיר את בניית הקבוצה בשנה שעברה, רוחב ועוד רוחב. איך ברשימה כזו אין חלוץ אחד שאפשר להמר שבסיום העונה ייתן 15-20 שערים ?

MG 23 בספטמבר 2012

תסיסה תלויה בתוצאות.
אם ינצחו גם המורל יעלה ויהיה בסדר בחדר ההלבשה. אם לאו, יהיה לרובן עוד אלמנט להתמודד איתו.
יוני הללי לא שווה תגובה.
אם עמאשה יחזור לכושרו לפני הפציעה הוא שווה את המספרים האלה. תן לו עוד חודש לפני שמשחיזים את הסכינים.

רינס 23 בספטמבר 2012

תרבות כדורגל לא תהיה פה אף פעם. הקהל של חיפה נמצא בקונפליקט. הוא פשוט לא יכול לגרש בבושת פנים את המאמן ששנתיים שלמות הוא יילל בשביל שיביאו לו ולכן הוא ירגיש מטופש אם הוא יתייחס אליו כמו שהוא רגיל כבר להתייחס למאמנים זה הכל.

ויכסלפיש 23 בספטמבר 2012

האיחוד באשדוד הוא מ-1999, 13 שנה ולא 18

MG 23 בספטמבר 2012

טעות סופר, אבל תודה על התיקון.

נועם 25 בספטמבר 2012

לגבי משיכת זמן – אני בעד הכנסת מזכירות עם שעון בכדורגל, כמו בכדורסל. משחקים 90 דקות.
סוגר לך את הפינה.

אחד משני החוקים שהייתי משנה בכדורגל.
החוק השני היא שיטת הניקוד.

MG 23 בספטמבר 2012

לכותב הפוסט – אתה לא יודע שמכבי זה ת"א?
הנה – התגובה נכתבה בסיכום השבועי של פרוסנר.
חסכתי לכם טרחה רבה.
אפשר לעבור הלאה?

איציק 23 בספטמבר 2012

איפה זה ת"א???

MG 23 בספטמבר 2012

זה המקום בין הים להר הזבל הגדול.
קשה להבחין, משום שהריחות די דומים…

yaron 23 בספטמבר 2012

MG,
לכלכת… :-)

אזי 24 בספטמבר 2012

הרגע קלטתי שאתה טוען שתל אביב יותר מסריחה מחיפה..
ד"ש למפעלים הפטרו כימיים… :)

MG 24 בספטמבר 2012

אני טענתי כזה דבר?
רוב הערים בארץ מריחות כך, ולכן אני גר 50 מטרים מהשדות שבשרון…

אזי 23 בספטמבר 2012

ת"א היא הכל!
היא גם במישור הפיזי וגם הרוחני…

ניינר 23 בספטמבר 2012

MG אני מקווה שבקרוב מאד תל אביב תהפוך לקנטון עצמאי המנותק מהמדינה המטורפת הזו, ואז נוכל למנוע מכל המלעיזים להכנס, ולחיות כמו בני אדם בעיר הנפלאה שלנו.

MG 23 בספטמבר 2012

למה כתבת את זה בתגובה לאזי? מה הוא אשם?
קודם כל, אני מקווה שהבנת שמה שכתבתי היה בהומור.
שנית, הלוואי וזה יקרה ויעבירו את מקום עבודתי מחוץ לפקקים, זיהום האוויר והרעש. עד אז, אין לי ברירה, אלא להיכנס – זה פרנסה, אז אני מבקש שתיתן לי את הסכמתך ;)
שלישית, האם זה לא המקום בין הר הזבל הגדול לים? מה הקשר בין זה לבין מלעיז?
רביעית, יש כמה אנשים שאני חושב שגם אתה תעדיף שכניסתם תימנע לפני כניסתי (והמבין יבין…).
ונסיים בחידה – אתה יודע איפה בת"א ממוקמת השגרירות הפולנית?

ניינר 23 בספטמבר 2012

MG התגובה היתה אליך, מערכת התגובות כאן לא משהו…כמובן שהכל נאמר בהומור פרט לתקווה שלי שאכן יום אחד תל אביב תהיה קנטון עצמאי.
בעניין השגרירות הפולנית, זה ברחוב סוטין פינת אורי ויש על גדר הבית תערוכת צילומים שמנסה להעביר את יופיה של פולניה לממתינים בתור.
טוב, בגלל שביקשת יפה, קבל פס כניסה חופשית לתל אביב אבל חנייה עליך!

MG 23 בספטמבר 2012

ניינר, למזלי המעסיק מספק לי חנייה.
אבל נפלת בתשובה.
התשובה הנכונה היא: מאזה 69 פינת רח' קרליבך.

ניינר 23 בספטמבר 2012

MG גדול! :)

yaron 23 בספטמבר 2012

אין דבר כזה מאז"ה פינת קרליבך :-)

MG 23 בספטמבר 2012

איזה יק"ה :)

איציק 23 בספטמבר 2012

כנראה עוד לא הגעת לקצה הקרחון :-)

יוסי 23 בספטמבר 2012

סחתיין פרוסנר.
הסיקור ההיסטרי והאפוקליפטי (ראו ברזל, רצון) של חיפה פשוט מעורר בחילה.
יש הרבה מה לשפר אבל האמת היא שחיפה נראית לא רע, בטח בהשוואה לארבע השנים האחרונות.

אסף 23 בספטמבר 2012

במקום להביא כל כך הרבה שחקנים, יענקלה היה צריך להביא את רב"ש

MG 23 בספטמבר 2012

אסף, כבר כתבתי בער, אבל לא אכפת לי עוד פעם…
יש 3 סיבות מדוע לא הביאו את רב"ש:
1. החברות עם איזי חשובה מאד לשחר. איזי אמר בראיון שברגע ששחר ראה מה רב"ש עשה לו הוא החליט שהוא לא יהיה המאמן בא באופן סופי.
2. שחר אמר במסיבת העיתונאים בתחילת האימונים, שעטר היה סגור כבר לפני העונה שעברה, אבל שחר חשב שצריך לתת לאלישע את ההזדמנות להעפיל לליגת האלופות, לאחר שהקבוצה זכתה באליפות תחת שרביטו.
3. אור שחר לחץ שחז מאד להביא את רובן, למרות שצ'יזיק רצה לחכות עם זה ע"מ לתת בוסט שיווקי לאצטדיון החדש. לפעמים, שהילד שלך רוצה משהו, אתה נותן לו גם אם אתה לא חושב שזה הדבר הטוב והנכון לעשות.

אני לא יודע מה מהשקל שיש לכל אחת מהסיבות, אבל כולן ביחד גרמו לכך.

אדום עולה 23 בספטמבר 2012

אני לא יודע מה היו השיקולים אבל בתכלס כדי לקחת אליפות כדאי שלקבוצה בסדר גודל הזה תהיה יכולת להשיב בחיוב על כמה מהסעיפים הבאים
האם לחיפה יש את אחד משלושת המאמנים הישראליים הכי טובים בארץ?
האם לחיפה יש את אחד משלושת השוערים הכי טובים בליגה?
האם לחיפה יש את אחד משלושת הזרים הכי טובים בליגה?
האם לחיפה יש את אחד משלושת הישראליים הכי טובים בליגה?
האם לחיפה יש את אחד משלושת הכשרונות הצעירים הכי טובים בליגה ?
האם לחיפה יש את אחד מהחלוצים הכי טובים בליגה?
האם לחיפה יש את אחד מהבלמים הכי טובים בליגה?

בכל אליפות או עונה גדולה בירוק היו הרבה תשובות חיוביות פה, להערכתי היום אין לה אפילו לא אחת

עוזי 24 בספטמבר 2012

נקודת מבט מעניינת על המצב שלנו. אני מסכים עם כל הסעיפים חוץ מסעיף מהמאמן. רובן עטר הוא מאמן טוב מאוד, ובטוח המאמן הנכון למכבי חיפה.
לגבי שאר הסעיפים, הייתי אפילו מחמיר ואומר את ה.. הכי טוב בליגה. תמיד היו לנו כאלו ועכשיו אין כלום. עם זה באמת לא לקוחים אליפות.

אדום עולה 24 בספטמבר 2012

עוזי , השאלה היא לא האם הוא אמן טוב, כי הוא מאמן טוב.
השאלה אם הוא הכי טוב שששחר היה יכול להביא .
והוא לא.
בן שמעון טוב ממנו, וכנראה שגם אופציה זרה היתה יכולה אולי להתאים .
וזו גם התשובה לדוידוביץ או לאנדלובו.
הם לא רעים.
הם פשוט לא הכי טובים .
והציפיות הם להכי טוב, לאליפות כל שנתיים ולאליפות עם כדורגל משובח.
ופעם גם היה לחיפה את הבעלים הכי טוב , ואולי גם פה מתחילים להרגיש את סימני השאלה
באיזשהו שלב בחיפה הפסיקו לחפש את הכי טוב והתחילו לחפש את הכי טוב לחיפה.
וזו הבעיה הכי גדולה שלהם .
דרך אגב עשיתי את השאלון הזה על הקבוצה האהובה שלי- והתוצאות לא פחות רעות .
אבל הציפיות בהפועל השנה , קצת שונות , בכל זאת לנו אין את הבעלים הכי טוב ולפני חודשיים היה לנו את הכי רע

עופר פרוסנר 24 בספטמבר 2012

עוזי – אם רובן לא ייקח אליפות – הוא לא המאמן המתאים למכבי

עוזי 24 בספטמבר 2012

אדום עולה, מסכים שוב. רב"ש היה המאמן הכי טוב הפנוי בשוק ושחר ויתר עליו מכל מיני סיבות שחלקן הוזכרו כאן. אני אישית רציתי את רובן כמאמן כי אהבת נעורים זה לא משהו שנפתרים ממנו בקלות :) אני לא מוכן להודות שטעיתי כי אני עדיין רואה אפשרות להוציא משהו טוב מהקבוצה, עם רובן ועם הסגל הנוכחי.
לגבי הויתור של שחר בשנים האחרונות, גם אם לוקחים בחשבון את מדיניות השפיות שהוא מתעקש עליה (ובצדק), עדיין יש מקום לביקורת. גם הוצאות מבוקרות צריך לעשות בחוכמה, כל מיני חן עזריאלים למינהם זה בושה למורשת הויינרית ששחר בנה במכבי חיפה.
עופר, אני לא מקבל את הצורת שיפוט הזאת. אף מאמן לא יכול לחתום על אליפות בתחילת העונה, במיוחד כשהיריבות שלך גם כן מתחזקות. אני כן מצפה ומקווה שנשחק באירופה שנה הבאה, יהיה מאוד עצוב לחנוך את האיצטדיון החדש במשחק ליגת טוטו.

עופר פרוסנר 25 בספטמבר 2012

עוזי – מה ז"א? גרנט לקח אליפות בעונה הראשונה שלו כמאמן. רוני לוי – כנ"ל. אלישע לוי – כנ"ל. השאלה שלי היא למה אני צריך לצפות למשהו אחר?

אדום עולה 25 בספטמבר 2012

עופר
לפי ההיגיון שלך אתם צריכים להחליף מאמן כל שנה , ככה תוכלו לקחת אינספור אליפויות.
הימים השתנו , מי שמגיע היום למכבי הירוקה לא מקבל את הסגל שגרט או רוני לוי קיבלו.
גרנט למען השם מצא שם את בניון .

עוזי 25 בספטמבר 2012

עופר, אדום עולה די ענה בשבילי אבל אני אוסיף גם שהיריבות הן לא אותן יריבות.
מעבר לזה, אני לא חושב שכרגע אליפות היא השאלה. אין בכלל ספק שמכבי חיפה העונה לא מציגה את היכולת המצופה ממנה ובטוח לא את התוצאות. לעטר כמאמן יש אחריות מלאה על כך. אבל מבחינתי, רובן עטר זה לא עוד איזה מאמן שעובר בקבוצה, עטר הוא בשר מבשרה של מכבי חיפה. הוא מייצג יותר מהכל את מכבי חיפה בעיני. אם נוותר עליו עכשיו אנחנו די מוותרים על הקבוצה. לפני שקופצים פה עם השוואות לסגידה לנמני במכבי ת"א אני אומר שאין שום דבר דומה בין המקרים. האהדה לרובן בקרב האוהדים של מכבי חיפה אף פעם לא עירבה וגם לא תערב אלימות בין אוהדים. זה הבדל ענק.

תולעת 24 בספטמבר 2012

איך אפשר לדעת את התשובות במחזור רביעי? זה נכון רק בדיעבד.

אדום עולה 24 בספטמבר 2012

תולעת, זה ברור שבסוף העונה התמונה תיראה קצת שונה ואולי כולנו נאכל את הכובע
אבל את העונה בונים לפני העונה , ובנתונים שהיו בקיץ למכבי הירוקה אין כוכבים ברשימת ההכי טובים.

תולעת 24 בספטמבר 2012

לפני תחילת העונה ורד, גולסה, עזרא וקטן בהחלט מתחרים בקטגורית הישראלים והשלושה הראשונים גם בקטגורית הצעירים. זה נכון גם לגבי עטר ודוידוביץ' וצ'וצ'אליץ' ועמאשה.

אדום עולה 24 בספטמבר 2012

רק עזרא אולי נכנס לקטגוריה של הצעירים.
קטן כבר לא שם ודוידוביץ לא .
הם טובים. לא הכי טובים
זה הכי קל להסביר בשוערים , אניימה ו אדל , עמוס ואיינוגבה טובים היום מדוידוביץ.
תמוז, עטר, דמארי טובים מעמאשה. גם סבע
ואפשר להמשיך.
זה לא היה ככה לפני ארבע וחמש שנים
אז היה אפשר להעלות מאמן מהנוער ולקחת שלוש אליפויות ברצף כי השחקנים בחיפה היו הכי טובים בפער ניכר.

קורא 26 בספטמבר 2012

אני ממש לא מסכים איתך. דקל קינן הוא אחד מהבלמים הטובים בליגה אם לא הטוב שבהם, ואביחי ידין הוא בין הקשרים הטובים בליגה. דוידוביץ' בהחלט נכנס בשלישייה (והוא שני רק לאניימה לדעתי בארץ). עם זאת, הבעיה של חיפה היא החוליה הקדמית שלא מסוגלת לייצר שום דבר יצירתי. זה לא קשור רק לחלוץ, זה קשור גם לזה שאין קשר שיודע להכניס כדור עומק טוב, ולצערי לא הביאו זרים מתאימים.

יוני 23 בספטמבר 2012

רובן חושב שהוא עדיין בנתניה וגמר לנו את העונה לפני שהחלה.אם זה היה אלישע הוא היה צריך להסתובב עם שומרי ראש.

1. תמיר כהן נפצע והבאנו ארבעה שחקנים אחרי שהעונה כבר החלה. חוץ מצעירי שאנחנו לא מכירים, עושה רושם שהרכש היה נכון. אבל איפה היה מר רובן עטר (ושחר) כל הקיץ? קבוצה בונים בקיץ, הם לא ראו כל הקיץ שאין קישור אחורי. אבל אני בכל זאת מסתכל על חצי הכוס המלאה, לפחות הגיע רכש טוב. מה שחסר לי עדיין בקבוצה זה קשר בסגנון של בוקולי בשיאו.

2. רובן מאוהב בתדמית המאמן האטרקטיבי שהוא קיבל בתקשורת (שלא ממש נכונה אבל נעזוב את זה). הוא מעלה בהרכב שחקנים שכבר שכחו מה זה לעזור בהגנה ולרוץ ואח"כ מתפלאים שכל מתפרצת של היריב זה חצי גול. בנתניה זה עבד כי שם אף אחד לא ציפה ממנו לקחת אליפות (ובתכלס הוא אף פעם לא היה קרוב להילחם על התואר עם נתניה). אבל אצלנו זה לא עובד כי אליפות לוקחים עם קבוצה לוחמת ולא פרימדונות.

3. שחקני נוער. כמה דיברו על עטר מקדם הצעירים בנתניה בלה בלה בלה. יש איזה שחקן נוער שמקבל דקות?

4. קראתי שזו פתיחת העונה הכי גרועה מאז 1977! אין מה להוסיף.

שמתי לב שלא מעט אוהדים בטוחים שעטר הוא איזה מאמן ענק ומנסים לשכנע את עצמם שכל מה שקורה בקבוצה לא קשור אליו. לא צריך להיכנס לפאניקה, לא צריך לקלל או לדרוש פיטורים, אבל צריך להגיד את האמת שבינתיים עטר אכזבה לא קטנה. שיהיה לנו בהצלחה!

ניתאי 23 בספטמבר 2012

עופר, מצד אחד אתה כותב שמכבי שיחקה טוב היום, ומצד שני שצריך להחליף לשיטה של שני קשרים אחוריים.
המשחק אתמול מראה שמה שחסר למכבי (חיפה) זה היכולת לפרוץ בונקר. כרגיל. לא השתנה. ועוד כל מיני אגורות: שוער שעושה עצירה משמעותית כשצריך, חלוץ שמבקיע מהזדמנות אחת או שתיים. אבל במערך? מה היה עוזר עוד קשר אחורי? להשיג עוד שליטה במרכז המגרש?
המשחק אתמול הוא טעות סטטיסטית שקורת בכדורגל. אם זה היה באמצע עונה רגילה בכלל לא היינו מתייחסים לזה. עכשיו זה פשוט מצטרף לפתיחת העונה הזו.

אריק 23 בספטמבר 2012

הגול שקיבלתם מרביבו דומה לגול הראשון של ק"ש ודומה 45645 גולים כאלו שנתניה קיבלה, תתרגלו. לא צריך שני קשרים אחוריים, למה אתם משחקים נגד ברסה? צריך ששחקני הקישור יואילו, אם לא קשה להם, להשתתף קצת במטלות ההגנה. זה קצת מוגזם לתת פטור לורד/גולאסה, קטן, עזרא, ושני חלוצים (נדמה לי גם ששני המגנים שלכם לא ממש מגנים) כי אז בא מישהו בשקט מעיגול האמצע עד 20 מטר מהשער ובועט באין מפריע, או שיש מתפרצות שהבלמים צריכים לאלתר משהו כדי לעצור. אבל מה לרובן ולטקטיקה?

אזי 23 בספטמבר 2012

כמה דברים כלליים (לא ממש ראיתי את המשחק, אבל הרוח נשמעת לי ברורה)

האוהדים של חיפה (שמייצגים פה את האוהדים של כל קבוצה מצליחה בליגה) אוכלים את הדגים המסריחים שהם שמו בדייסה.
היה לכם הכל. 50% הצלחה בפרמטר של לקחת אליפות, אבל לא. רציתם משחק התקפי. "מה שווה אליפות אם הקבוצה משחקת בונקר?" "הוא לא יודע לעשות חילופים" "יש לו כריזמה של צנונית במקפיא".
אז הנה, קיבלתם את רובן. האיש והסללום.
מאמן שחושב קודם כל נתקיף, ורק אחר כך נתקוף.
ושלא תבינו אותי לא נכון, כל קבוצה בליגה שלקחה אליפות אי פעם, חוץ מהפועל של גוטמן ומכבי של קשטן רצתה לשחק יותר התקפי…
תודו שעדיף לקחת אליפות..

MG, בקשר לכפיים והתרבות, תיקח את זה בערבון מוגבל. גם במכבי נמני קיבל אורח נשימה יותר ארוך מכל מאמן אחר. ברגע שהקהל דורש את הכוכב שלו כמאמן, ואז מקבל אותו, ברור לו שהוא לא יכול לשרוק לו בוז.
עד שהמצב נהיה כבר חמור מדי…

MG 23 בספטמבר 2012

גם באליפות של שפיגל אף אחד לא ביקש עוד התקפה (גם אצל שום, אבל לא לקחנו אליפות).
אני מסכים איתך. אצל אלישע שיחקו 6-8 שחקני בית בחלק גדול מהעונה האחרונה, ולכן קיבלתי כדורגל בינוני בהבנה ואהבה. חבל שרוב האוהדים לא הרגיש כך.
לגבי החלק האחרון, סביר להניח שאתה צודק. אני אמשיך למחוא כפיים גם אחרי שנובס בבלומפילד (עד אז אני מאמין שנהיה כבר עם 5 נדוקות) ואווקה שכמה שיותר יצטרפו – ימים יגידו…

אביעד 23 בספטמבר 2012

הבעיה ההתקפית אתמול היא גם אותה בעיה התקפית שהייתה מול קריית שמונה – האגפים.
באגף שמאל שיחק עזרא הימני שחותך לאמצע. באגף ימין עוד לא הבנתי בדיוק מי שיחק.
המשמעות מבחינתי היא שבהיעדר אגפים, המגרש "מצטמצם" וזה רק מקל על קבוצות מתגוננות שפשוט מצופפות את האמצע.
פקק כזה יכול בעיקרון להשתחרר אם המגינים היו מנצלים את השטח באגפים ובאגף שמאל טואטחה באמת מנסה ויוצא לו לפעמים משהו, אבל באגף ימין יש את משומר שכמה שהוא לא מנסה, לא יוצא לו כלום.
כל עוד לא נרחיב את המגרש עם שחקנים שיכולים לחתוך לקו, ניתקל בבעיות מול בונקרים.

tomer 23 בספטמבר 2012

כל הביקורות על עטר ועל מכבי חיפה יותר ממוצדקות אין הרבה מה לעשות חוץ מלנצח פעם אחת ואז עוד פעם ועוד פעם ואז לסתום לכולם את הפה.

כל זה לא משנה את העובדה שאם שמואלביץ היה שופט הגון ולא סמרטוט שפוחד מג'קי שיאכל לו את הראש אז הוא היה שורק לפנדל + צהוב שני למכשיל ואז הכל היה משתנה. בכלל כל העונה מכבי חיפה הפכה לאיזה שפו ניסיונות של שופטים עלובי נפש הגיע הזמן שמישהו ירים כבר את הקול ככה זה לא יכול להמשך.

תולעת 23 בספטמבר 2012

חבל שליעקב שחר אין כח בכלל בהתאחדות.

tomer 23 בספטמבר 2012

אני מעריך שאמרת את זה בציניות תל אביבית מתחכמת. אבל אם אחת התל אביבות היתה עוברת התעללות מהשופטים כמו שמכבי חיפה עברה העונה זה היה בעמוד השער של כל העיתונים. מעניין איך היה נגר המשחק אם בדקה ה-45 אתמול היה תיקו 1-1 ואשדוד בלי תארים היו עם 10 שחקנים.

תולעת 23 בספטמבר 2012

להזכירך מכבי לא קיבלה פנדל במשך עונה שלמה (כמדומני היה זה בעונה שארבייטמן הבקיע מחמישה נבדלים במשחקים שונים, כולל נגד מכבי), לא זכור לי שראינו על זה כתבות בכל העיתונים (חוץ מפעם אחת, בידיעות, שנערכה טבלה שהעידה שאיבדנו בטעויות שיפוט כמעט 15 נקודות).
גם מעניין איך היה נגמר המשחק אם פיליאבסקי מורחק ודוד רביבו מקבל בעיטה חופשית 17 מטר מהשער.

MG, ניכר שלא קראת את תגובתו של תומר שקשר בין כוחו של ג'קי בן זקן (שרצה לפרוש מההתאחדות ולהקים מנהלת) ובין טעויות השיפוט נגד קבוצתו של יעקב שחר (שיו"ר ההתאחדות התחנן בפניו שייקח חלק מועדה מטעם ההתאחדות).

MG 23 בספטמבר 2012

ניכר שאת לא קראת!!!
הוא כותב שהשופט פחד מג'קי שיאכל לו את הראש או בשפה אחרת יתנפל עליו. ממש אין קשר לכוחו או חוסר כוחו של ג'קי בהתאחדות.
תומר – תקן אותי אם אני טועה בפירושך.
ג'קי יעוד כמתנפל על שופטים (בצדק או שלא בצדק), אבל מעולם לא שמעתי טענה שהוא פועל נגדם במסגרת תפקידו בהתאחדות.

tomer 23 בספטמבר 2012

אתה טועה באותה עונה הוא הבקיע מ-50 נבדלים. אם שמואלביץ היה שורק לפנדל ומוציא אדום כמו כל שופט הגון אז בכלל לא היה עולה עניין פילאבסקי. מה גם שלא התכוונתי לכח של ג'קי בהתאחדות התכוונתי לבכיינות האין סופית שלו שהוכח אתמול שמשפיעה על שופטים.

תולעת 23 בספטמבר 2012

אה, מה שעבר לשמואלביץ' בראש כשראה את הנפילה של אנדלובו זה ג'קי בן זקן (שהורחק מארבעה משחקים, כולל אתמול) ש"יתנפל" עליו. הכל נשמע יותר הגיוני עכשיו.

עופר פרוסנר 23 בספטמבר 2012

אני לא נוהג לצאת לעולם בעד מכבי תל אביב, אבל בוא רק ניזכר בזובור מהשופטים (באין דרך אחרת לקרוא לזה) שמכבי תל אביב עברה לפני שלוש עונות – באמת לא ראיתי קבוצה "גדולה" נדפקת כמוה אף פעם. אני לא חושב שמכבי נדפקה באופן מיוחד אתמול, כולה פנדל שלא נשרק.

tomer 23 בספטמבר 2012

מה זה "כולה פנדל שלא נשרק" דקה 45 עם הפנדל היא חייב לבוא גם צהוב שני . זה לא משפיע ? זה לא משנה מומנטום ?

משגע אותי הפוזה של אוהדי מכבי חיפה "שיפוט לא משפיע". תגיד את זה לשלמה שרף גילי לנדאו ורחמים שאשאו שהמציא חוקים חדשים בענף השיפוט.

עופר פרוסנר 23 בספטמבר 2012

שמע, אני מנסה לחשוב על ביקורת אופרטיבית. אם אתה מעדיף להתעסק בזה, ואתה מרגיש שזה יתרום למשחק הבא, אז סבבה. יש לנו גישות שונות.
אני לא חושב שהשופט אשם בזה שמכבי לא ניצחה אתמול. ואם במכבי חושבים ככה, אז חבל.

MG 23 בספטמבר 2012

תומר, אף אחד לא אומר ששיפוט לא משפיע, אבל הוא חלק מהמשחק.
פעם הוא לרעתך ופעם לטובתך.
בהנחה שהשופט חסר פניות ותם לב, אין מה לדון בזה יותר מדי, כיוון שזה לא בשליטתנו (אני מתכוון לקבוצה).
הקבוצה והאוהדים צריכים להתעסק בדברים ברי שינוי/שיפור.

אזי 23 בספטמבר 2012

אני משתולל במשרד ומעיף מקלדות על הקירות על מה שכתבת עכשיו!

"כמו שחיפה עברה העונה"? היו ארבעה משחקים! דברים איתי אחרי עונה שלמה כזאת (ועוד כמה פחות חמורות אבל עם אותו רעיון)

MG 23 בספטמבר 2012

אזי רישמית הוא המגיב המצטיין של דה באזר!
האם יש עוד מגיב שמסוגל להקליד תגובה תוך כדי שהוא מעיף מקלדות את המקלדת על הקיר?
הרגת אותי עם התגובה הזאת :)

איציק 23 בספטמבר 2012

MG, לא היתה עובר את מבני שנה ראשונה ברפואה עם התשובה שלך :-)
הרי ברור שהוא מקליד עם מקלדת אחת ומעיף אחרת.

פנדלוביץ' 24 בספטמבר 2012

MG, תגובת המקלדת שלך קרעה אותי מצחוק.:-) :-):-)

MG 23 בספטמבר 2012

אני לא אגיב לעניין השופטים, כיוון שכפי שכתבתי בתגובה למעלה טעויות שיפוט הן חלק מהמשחק, אבל לעניין שחר:
1. הוא מזמן אינו חבר התאחדות.
2. אם היה לו כוח בשנים האחרונות, לא היה קיזוז ובליגת העל היו 10 קבוצות.
3. איגוד השופטים הוא גוף אוטומוני וכל עוד לא יוכח אחרת גם ללוזון אין שם השפעה (וטוב שכך), אז אני לא מבין את הקשר בין כח בהתאחדות לתגובה של תומר.
4. נניח שלשחר היה כח שיכול איכשהו להשפיע על איגוד השופטים. אבוי אם היה עושה בו שימוש (אמנם שיחקנו אתמול בפסים, אבל הם לא היו שחור-לבן ולא שחור-אדום).

תורג'י 23 בספטמבר 2012

שמע.. אתה בכיין.

הארכיון 23 בספטמבר 2012

לגבי טעויות השיפוט- מישהו הזכיר את זה שחיפה היו צריכים לקבל אדום ברור בדקה ב70?
בתור אוהד אשדוד הייתי סקפטי מאוד לגבי גניבת ניצחון בחוץ, זה הזכיר ממש את מה שהקריה אשתה לבילבאו ביום ה' האחרון.
משום מה אני לא מתרשם מהעובדה שצברנו 12 נקודות מאחר ובשנים האחרונות אנחנו פותחים יפה ונרדמים באיזור המחזור ה18.
אשדוד צריכה להוכיח את עצמה לאורך זמן ונוצרה לה הזגמנות יפה השנה ביחוד לאור העובדה שהפועל לא בכושר, מכבי תתפרק בהמשך וחיפה לא בזון.

tomer 23 בספטמבר 2012

תמסור לג'קי שישלח בדחיפות את כל הקבוצה לבדיקת סידן וצפיפות העצם. למרות שמדובר לכאורה בבחורים אתלטים צעירים רובם ככולם קורסים לפתע במהלך המשחק ומתחילים להתפתל מכאבים. אני באמת מקווה שזה לא בעיה בריאותית חמורה ובכל מקרה החלמה מהירה לכולם.

yaron 23 בספטמבר 2012

הרבה אמוציות בתגובות… נראה שאוהדי מכבי חיפה לא כ"כ מורגלים למצב שעבור אוהדי מכבי ת"א הוא דיי טבעי…
בסופו של יום אשדוד גנבה לחיפה נצחון.
השופט לא שרק לפנדל (לדעתי כי מהזוית שלו זה לא היה כ"כ ברור), אבל גם אני לא מתכוון לעסוק בטעויות שיפוט יותר מדי.
חיפה שיחקה לא רע בכלל ופשוט החמיצה כמו משוגעת (לחץ).
קשה לצפות מקבוצה בלחץ, בלי הרכב מגובש, עם שחקנים שעשו אימון וחצי להתחבר במשחק הראשון.
ההגנה של חיפה (כולל שוער) כנראה שלא תהיה מהבולטות בליגה.
ורד שחקן מוכשר – להוריד אותו לספסל זה התפקיד של הקהל והתקשורת. לעשות ממנו שחקן זה התפקיד של המאמן.
בתור אוהד מכבי ת"א אני מקווה שאת העונה הזאת פיספסתם. בנסיון להיות אובייקטיבי, אני מסכים עם עופר שמגיעים לעטר עוד 6 מחזורים.

ניב שטנדל 23 בספטמבר 2012

מכבי אכן שיחקה טוב. ולמעלה מכך – כבר ארבעה מחזורים שהיא משחקת טוב. יש בעיה, ויש לחץ, ואין נקודות. אבל לא צריך להשתולל, למרות הדיכאון. החיזוק הנוכחי מספיק טוב כדי לחזור לתלם.
מה שכן, אני עדיין מקווה ששחר יפיק לקחים בשלב מסוים, ויתחיל לשים כסף על מעט זרים טובים במקום על הרבה ישראלים בינוניים.

יונתן 23 בספטמבר 2012

פרוסנר עדיין לא מאוחר לשנות את כותרת סיכומי המחזור ל "מכבי -יומן השרדות״

מכבי 23 בספטמבר 2012

ברכותיי, הצלחתם להכנס לנעליים של מכבי.

אזי 23 בספטמבר 2012

פרוסנר, בסוף הצליח לך :)

סחבק 23 בספטמבר 2012

אני לא מסוגל להבין איך יש דיון שלם על מכבי חיפה בלי להזכיר את המחרב הרשמי של הקבוצה, משומר.

אתמול, כשהכל הלך קשה, דווקא הילד הפלגמט עם הרגל מעץ דרש שוב ושוב את הכדור, וחבורת חדלי האישים משום מה מסרה לו פעם אחר פעם.

השיא הגיעה בדקה ה90, שבה דני אלבס התימני חתך מהאגף ומ18 מטר ניסה לבעוט לשער עם התותבת.

כל מי ששואל מה יהיה עם עידן ורד – שימו לב לכל אותם הפעמים שמשומר עולה, לא מוסר בזמן, ועד שהוא מוסר לורד אופצית המסירה היחידה שנותרת לורד היא להחזיר לאותו משומדבר, והנה לה עוד כרונויקה של התקפה שהלכה קיבינימט.

ועכשיו ברצינות, אלבס ומייקון ביחד לא נוגעים בכדור בהתקפה במשחק אחד כמו משומר, שמתעקש להרוס כל התקפה שהוא משולב בה. תצרפו לזה את העובדה ששאר הקשרים והחלוצים שלנו מתחבאים מאחרי שחקני הגנה ולא עושים תנועה, וקיבלתם את קטן 20 מטר מהשער, נסגר כי אותו תמיד שומרים, מוסר ימינה למשומר שמוצא בכל פעם דרך חדשה לאבד את הכדור.

אין שום הסבר הגיוני ללמה השחקן הכושל הזה מתחיל כיום את עונתו השישית בירוק, ובעמדה בה כיכבו בעבר שחקנים טכניים כמו חרזי וז'אנו.

אחרי שיעלו את הליצן הזה ליציע, ויושיבו את הראיס קטן על הספסל עד דקה 80 (תוך שיתנו את המושכות סוף סוף לגולסה כפליימייקר ולא ככלבוייניק בקישור), כשמאחור יש את דמאו כגרזן וידין כ50 50, יראו בחיפה כדורגל.

תעירו אותי כשעטר יתעורר.

סתם אחד 23 בספטמבר 2012

"אחרי שיעלו את הליצן הזה ליציע, ויושיבו את הראיס קטן על הספסל עד דקה 80 (תוך שיתנו את המושכות סוף סוף לגולסה כפליימייקר ולא ככלבוייניק בקישור), כשמאחור יש את דמאו כגרזן וידין כ50 50, יראו בחיפה כדורגל. "

ואימרו אמן.

רן 24 בספטמבר 2012

סחבק, כל מילה בסלע!!
העניין הוא שיש סיבה. היא אמנם לא הגיונית, אבל הסיבה היא זו: http://www.youtube.com/watch?v=lla9Gbppk84
כן! בגלל אותו פגז מעיך בכינון ישיר, ששיחרר הגרזן מצנעא לרשת של אלימלך הוא עדיין בהרכב (אבל אינעל דינק, איזה גול!!!).
השער הזה השאיר אותו בהרכב בשנה שלאחר מכן ומשום מה הוא פשוט נשאר שם עד היום (אין לי שמץ של מושג איך, אבל כנראה שהוא מתחבא ממש ממש טוב כשמחליטים על הניפויים או שפשוט השיער של המאמנים האחרונים של חיפה פשוט מסתיר להם את אגף ימין).
אבל העניין הוא שזאת פשוט קטסטרופה מהלכת על שתיים איך שהוא משחק.
הוא פשוט ל א ט ו ב!!! אין דבר טוב אחד שניתן להגיד עליו. ומה שהכי הורג אותי זה, שכל פעם שמדברים על להביא שחקן אחר במקומו, ישר הוא מתחיל (או שאלה העיתונאים הליצנים {ע"ע הללי}) לבלבל את המוח על עזיבה אפשרית – תגיד לי, אדון משומר, אתה לא רואה שאתה פשוט לא טוב?!?!?!
איך הוא עדיין משחק????

סחבק 24 בספטמבר 2012

כמות איבודי הכדור שהיו למשומר במשחק הזה, ומספר ההתקפות שהוא חרב, עולות גם על הגולאסו הזה. חיפה לא הייתה צריכה להגיע למצב של 1:1 בדקה ה87 מלכתחילה. זכור לי עוד גולאסו כזה שלו נגד נתניה (לא זוכר אם בליגה או בגביע), בעוד משחק שפרט לבעיטה הזו הוא היה פשוט חושך.
נקווה שעטר בונה על דגני לכשיהיה כשיר (או כל אחד אחר) להחליף את הלחוח האנושי שתוקע לנו את האגף כבר שש שנים..

MG 24 בספטמבר 2012

זה היה בגביע. בעיטה ברגל שמאל מ-20 מטרים לשערו של לירן שטראובר.
אגב, אני לא חושב שמשומר הוא כל כך נורא (כנראה שגם רוני לוי, אלישע לוי ורראובן עטר חושבים כך).
אמנם הוא לא ברמה של חרזי, אבל הוא מאד משתדל ויש לו כושר גופני מצויין ומהירות יותר משל מרבית המגינים בליגה.
השאלה מהי האלטרנטיבה? כבר ניסינו מגן איטי (עלי עותמאן) ושילמנו על כך ביוקר, אז אני לא חושב שדגני הוא התשובה.
לצערי, כרגע, משומר הוא החשקן הטוב ביותר במכבי חיפה למשבצת הזו.
אגב, הבעיה הזו קיימת בכל שאר הליגה.
חוץ מגבאי ואולי פנסטיל בפוטנציה, אני לא רואה מישהו שעדיף עליו.
גם אל ז'אנו באו בהמון טענות (ובצדק).
אז אלא אם נביא שחקן זר בינואר בעמדה הזו או יגדל איזה חרזי חדש, אני לא רואה פתרון לבעיה.

טל 12 24 בספטמבר 2012

כאוהד נתניה,אני חושב שסגנון המשחק של עטר ,חסר בו יכולות וויסות של קצב המשחק.לפעמים צריך את הסבלנות,את הפס אחורה כדי לארגן את ההתקפה.באופן כללי נראה לי שזה חסר בחיפה.

עטר אוהב לשחק מהר קדימה.להגיע בכמה מסירות מהירות לאזור המסוכן.סגנון משחק שהיה טוב כנראה לנתניה. ובעיקר ב"קופסא".לגבי ההתאמה של הסגנון לחיפה,אני לא בטוח.

מבחינה אחרת, נראה שלחיפה יש בעיות אובייקטיביות .אין לה מספיק שחקנים איכותיים שעושים את ההבדל בחלק הקדמי,לדעתי.שעמאשה יחזור לעצמו ביחד עם אזולי על המגררש(שהיה לא רע)המצב אולי יהיה טוב יותר,גם מבחינת יכולת הסיום,אני מניח,אבל עדיין נראה לי שחסרים שחקנים בעלי ראיית משחק.מבשלים טובים.כאלו שמרימים את הראש לתת פס טוב לגול.

בעבר הלא רחוק היו לחיפה שחקנים כמו דבאלישווילי ומסיללה שבישלו הרבה שערים,בנוסף לקטן.רפאלוב שנתן עונה טובה לפני שעבר לבלגיה. אבל כיום אני באמת לא רואה מי מהשחקנים יכולים לתת את הפס האיכותי לגול. למעט קטן כמובן.

יכול להיות שאני טועה וכאשר יהיו שחקנים(גולרים) שעושים תנועה טובה לעמוק יהיה גם מי שימסור להם כדור טוב לגולים.ואחרי כמה כדורים ברשת חיפה ירוצו קדימה כמו שצריך.אולי עזרא? גולסה?

שלו 24 בספטמבר 2012

עטר טעה שהוציא את אזולאי ולא את אנדלובו..אזולאי מסתדר יותר טוב עם צפיפות,אנדלובו פשוט צריך כדורים ארוכים…לעת עתה צריך לייצב הכל ולשים את אנדלובו על הספסל.לא צריך להתבייש שרכש שרצית לא מספיק טוב כרגע..אני בטוח שעטר עוד יוציא ממנו את המיטב.מכבי חיפה בשמונה השנים האחרונות משעממת,שנה שעברה לא יכולתי לראות תשעים דקות רצוף,זה לא היה כדורגל!יש שינוי סוף סוף אל תהיו צבועים..רוצים התקפה???תהיו מוכנים להפסדים מינמליים.גם אם נסיים מקום 10 הקדנציה של עטר תמדד רק החל מהשנה הבאה תזכרו את זה.

שלו, רומא לשעבר. 24 בספטמבר 2012

הי חבר יופי של שם יש לך.
כדאי שתוסיף לו עוד תוספת כדי שלא יבלבלו ביננו.
בכל זאת אני צהוב, צהוב-אדום, אדום (מכבי תל-אביב, רומא, מ.יונייטד) ואתה בטח לא רוצה להיות מזוהה איתי…
בכל מקרה אני אשאיר עצמי כשלו, רומא לשעבר.

טרנטה 24 בספטמבר 2012

המון תגובות וכמעט כולן מתייחסות לקבוצת תחתית עם נקודה בודדת ולא למוליכת הטבלה המושלמת.

dunga 24 בספטמבר 2012

כי כולם יודעים שקבוצת התחתית עם הנקודה תסיים איפה שהוא בצמרת ואילו "הקבוצה המושלמת" תמשיך להיות קבוצה קטנה ומסכנה שבמקום לשחק כדורגל משחקת בונקר ומבזבזת זמן כמו בימים הטובים של יהוד.

שגיא נאור 24 בספטמבר 2012

אני חייב להגיד שיש כאן את פורום הכדורגל האיכותי והאינטליגנטי הראשון שיצא לי לפגוש. ח"ח למטקבקים, התרגלתי כאן לפוסטים איכותיים בענפים אחרים/יורו אבל כדורגגל ישראלי?! ונאמר שאפו.
ולענייננו, בתור ירוק אני נוטה גם כן לאופטימיות למרות מצב הנקודות . אני לא כל כך אוהב את המשפט שמאמנים נוטים להגיד "צריך לקחת נקודות גם ביכולת חלשה". לזה קוראים במילה אחת מזל. לאורך זמן מזל לא מחזיק מעמד, מה שכן מחזיק מעמד לאורך זמן זה יכולת.
לכן, אם היכולת טובה התוצאות יגיעו עם הזמן – כשהיכולת רעה גם התוצאות הרעות יגיעו בעקבותיה (רלוונטי בהפוך גם לאוהדי היונייטד).
ברור שבסוף סופרים נקודות ולא יכולת אבל אנחנו במחזור הרביעי בסה"כ כשחוץ מהפועל המשחקים הקשים מאחורינו.
לעניין המערך, כמו שכתבו כאן לפני, בשביל לפרוץ בונקר לא צריך שני קשרים אחוריים ולזה מספיק דמאו אבל בשביל להימנע ממצב ששחקן קישור רץ חצי מגרש לבד בלי הפרעה של קשר אחורי (טסבסקי מק"ש ורביבו מאשדוד) צריך עוד קשר אחורי. צריף להבין ששני קשרים אחוריים נותנים יותר שקט לשחקנים ההתקפיים להתרכז יותר בהתקפה ולעשות תנועות עומק בלי לחשוב על המגן אותו הם יצטרכו לסגור במתפרצת. דקה 65, 70 כשהקבוצה בפיגור והיריבה מתגוננת אפשר להסתכן במתפרצות על מנת לנסות להשיג שוויון.
לעניין קטן ליציע וגולסה בנעליו – אלישע ניסה את זה לפני שנתיים כשקטן היה פצוע אבל גולסה פשוט לא לקח עליו.
אם כבר גולסה, לדעתי התפקיד התפור עליו זה אחד משלישיית קשרים באמצע שיכול לעלות קדימה כי יש לו חיפוי של עוד שניים מאחוריו, משהו בסגנון אינייסטה כזה בשלישייה המרכזית של בארסה. גולסה לא שחקן קו ולא קשר אחורי קלאסי.

Comments closed