מחשבות עצובות לצד סיכום מחזור חמש

לבלוג לא מתחשק השבוע כותרות מתחכמות

 

1. כשמחפשים מאור זוסמן בגוגל מקבלים 59,300 תוצאות. הכותרת בתוצאה הראשונה מספרת את הסיפור. כתוב בה "מאור זוסמן ז"ל – קו לחיים". כמו אותו סיפור מפורסם של המינגוויי, יש פה חמש מילים, אבל אם קוראים טוב אפשר לקבל את כל הסיפור. מה שאי אפשר לדעת הוא הגיל הצעיר של מאור, שלוש שנים בלבד. בשביל רוב האנשים, גוגל הוא המורשת של מאור. אני שואל את עצמי אם מאור חיפש את עצמו בגוגל, או שהיה עסוק בדברים חשובים יותר. אולי בגילו הוא בכלל לא השתמש בגוגל. יש סיכוי שחלקכם יחפש עכשיו ויקרא עליו, וחלק אחר ימשיך הלאה. וזה בסדר. זאת דרכו של העולם. המתים מתים והחיים ממשיכים הלאה. כמו בהרבה דברים שאני כותב, גם פה אין שום פואנטה. סתם סיפור עצוב שאני מכיר קצת יותר מקרוב. יהי זכרו ברוך.

2. אני רוצה לכתוב במעבר חד, אבל זה עדיין לא הזמן. עוד יהיה מעבר חד, אבל הפעם נישאר קצת בי ונעזוב את מכבי ואת הכדורגל בצד לשנייה. אור ליום שני, עברתי תאונה עם המכונית שלי. במזל לא קרה כלום, והנזק הסתכם בג'אנט ושני צמיגים. נהגתי עייף מדי. חברה שלי, שאולי אתם מכירים מכך שהיא כותבת פה מדי פעם, הייתה לידי. איילון צפון, קצת לפני תחנת וולפסון. בנאלי. פה יש המון פואנטה, אבל רובה מיועדת אלי. כמעט והצטרפתי למאור הקטן, ובמזל אני כותב לכם טקסטים. וכמו שקורה במקרים כאלה, פתאום הכדורגל לא נראה מספיק חשוב שאכתוב עליו הררים של מילים. מכיוון שאני טיפוס שטוחן לעצמו בראש כמעט כל דבר שקורה, המטרה העיקרית של העניין הזה הוא להעלות על הכתב. אם הייתי מת, גם אותי היו מחפשים בגוגל. אבל עכשיו אין סיבה לחפש. ובגלל שאין סיבה לחפש בגוגל, ומכיוון שמדובר בהיגיון שככל שאני קורא אותו שוב, יש סיכוי סביר להניח שאני היחיד שמבין אותו, אז אני חושב שזה הזמן למעבר חד. ובכן – כדורגל.

3. טוב, אולי לא באמת כדורגל, אבל בטח על מכבי. ואי אפשר לקשר בינתיים בין שני הדברים האלה. מכבי הרי זה סטייט אוף מיינד. שבוע שעבר דיברתי על קללה וניסיתי להסיר אותה. זה לא עבד. אבל הפעם אין לי משהו גרוע להגיד על רובן עטר – אני חושב שהוא עלה עם הרכב טוב – וראו את זה בהתחלת המשחק. אני פשוט קצת מפחד שהשנתיים האחרונות השאירו על הקבוצה סוג של אווירה לוזרית וסף שבירה נמוך – אם לא מבקיעים תוך חצי שעה אז נגמר ויורדים להגן, ומגינים לא משהו. בקיצור, מכבי צריכה ניעור. אפשר גם מהסוג הזה של אחרי שמשתינים, אבל אפשר גם מהסוג של השב"כ. אם לא תנצח את הפועל ר"ג בבית, אני כנראה אצטרך לכתוב פה משהו מאוד מוזר או חריף. ולא בקטע טוב.

4. דיברתי היום עם טל בן יהודה, ואמרתי לו שלמרות הכל מכבי תל אביב היא עדיין הקבוצה הכי טובה בליגה. דברים לא משתנים תוך שבוע, ובטח לא אחרי הפסד אחד. הפסד חוץ בבאר שבע, מול קבוצה מאומנת, במחזור החמישי הוא בעיקר מבחן עבור הגרסיה – סוג של בדיקה לפיין טיונינג. מצבים נייחים זה דבר צורם, אבל ייתכן וזה לא היה משנה לו היו מנצלים את המצבים שלהם. אבל הם לא ניצלו. אני חושב שבסופו של דבר מה שגרסיה יעשה זה רוטציה נרחבת יותר. זה אומר שני דברים חשובים: אלירן עטר יפתח פחות וקולואטי ודאבור ישחקו יותר. אני מאמין שזה רק יעשה להם טוב.

5. יש סיכוי שבאר שבע תשחק בתחתית. זה לא שהדבר הזה זר לאלישע לוי. אבל נראה שיש שם רגיעה. אני מתפתה לכתוב כאן שהשחקנים עומדים נכון, אבל כאמור, היה שם הרבה מאוד מזל. אבל יש שם גם שחקנים בלי פחד. לבאר שבע במשך שנים היו שחקנים שהיו מתחילים משחקים טוב ונשברים נורא מהר. אלישע, כך נראה, נתן להם קצת רוגע. זה שווה הרבה נקודות בליגה כמו שלנו.

המלך מת יחי המלך...לא ככה.
שמחה גדולה הלילה

37 Comments

דניאל 3 באוקטובר 2012

הסיםור של המיגגווי הוא שש מילים. (למכירה: נעלי תינוק. מעולם לא נלבשו)

תרגיש טוב!

B. Goren 3 באוקטובר 2012

סע בזהירות עופר. כל השאר, שולי.

MG 3 באוקטובר 2012

עופר, תתאושש מהר.
אם לא נפגעתם, אז השאר שטויות.

סיכום מחזור 5 – הפועל עכו-מכבי חיפה:
הטוב:
1. ההגנה – כשידין ודמאו (מצויין) באמצע וקינן וצ'וצ'ו/פילאבסקי בלמים, יצטרכו להזיע נגדנו לא מעט. לדעתי, במשחק כזה, אין צורך בשני קשרים אחוריים, אבל לפחות לא ספגנו.
2. דודו גורש – לא רק קבלת החלטות מצויינת (בעיקר מתי להוציא התקפה מהר ומתי ליפול ולתת להגנה לנשום), אלא משרה ביטחון על שחקני ההגנה שלו שנראים שהם בוטחים באיש בין הקורות (בניגוד לשחקני ההגנה שלנו).
3. שחזרתי הביתה מהמקום בו צפיתי במשחק הבן שלי ביקש "שיר מכבי" (מכבי זה אצלי בלב / וגם שלפעמים כואב / תמיד אני אשיר לך / כן-אני מבטיח/ רק אותך אני אוהב). גם ילד בן פחות משנתיים יודע שאין קשר בין רמת האהדה לרמת הכדורגל וההישגיות.

הרע:
1. הפתיחה הגרועה ביותר בתולדות הקבוצה – מה יש להוסיף?
2. הנוער – שיחקו מצויין וניצחו 4-0, אבל אין בשורה. הנוער צריך לתעל שחקנים מוכשרים לתפקידים הבעייתיים בקבוצה הבוגרת (אולי למעט עילויים). לא נראה באופק המגן שיושיעינו.
3. המחצית השניה – טרם כבשנו העונה בחצי השני וכן ספגנו בו את מרבית השערים. ברור שהלחץ משפיע, אבל האם יכול להיות שיש בעיה עם הכושר הגופני? פה אני אודה לתומר חרוב אם יוכל להביע את דעתו על מאמן הכושר.

המכוער:
1. למנהיג והקפטן של הקבוצה מותר להיות חלש. מה שאסור לו להיות זה "אנמי" (ואני לא מדבר על כמות ההמוגלובין בדם). שקטן בורח מכדורים זה מאותת לשאר השחקנים לחץ ויאוש. מאז שהוא חזר מאנגליה זו פעם ראשונה שאני רואה אותו עושה זאת וזה מאכזב.

אגב, למישהו יש מושג כמה כסף היה לי אם הייתי שם 100 ש"ח בתחילת העונה על כך שלמכבי יהיו 2 נקודות מתוך 15 אפשריות?

פראליה 3 באוקטובר 2012

השבת הזו (הנוער והבוגרים) הזכירה לי יותר מכל את הימים היפים של שנות ה-80 והיטיב לבטא זאת בערב שלמה שרף – מכבי חיפה צריכה עם הנוער לנצח את עכו שלוש-ארבע.

חוסר האונים המוחלט של עטר והשחקנים מעצים את ההישגים המצויינים של שני קודמיו עם סגלים הרבה פחות מוכשרים. בינתיים נייחל לשינוי גישה בקיץ, לקראת העונה הבאה.

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

טחנו מספיק את חיפה.
אבל אם מביאים את הבלם מביתר , את הקשר האחורי מבני סכנין , חלוץ מבני יהודה ו3 שחקנים ממכבי נתניה, למה כולם מופתעים שזה נראה , משחק ומרגיש כמו קבוצת אמצע טבלה .
ואם זו קבוצת אמצע טבלה אז למה מתפלאים שהיא מוציאה תיקו בעכו. זה מה שקבוצות אמצע טבלה עושות .
 

MG 3 באוקטובר 2012

ההתקפה של הפועל ת"א מורכבת משחקנים ממכבי פ"ת, הפועל פ"ת והפועל חיפה.
מצטער, אבל אני לא רואה את ההבדל.
גם ראיל מדריד מביאה שחקנים מקבוצות פחות טובות וקבוצות אמצע טבלה באיטליה מספקות קבוע שחקנים ליובה, מילאן ואינטר.

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

מי בהפועל הגיע מהפועל פת? להיפך הפועל עשתה בעונות האחרונות את ההעברות הגדולות בליגה . תסתכל מאיפה אדל הגיע? ההבדל בין פתיחת העונה הסבירה לבין קטסטרופה בהפועל זה אדל .
וחיפה אספה את הבינוניים מכל הליגה ואחרי זה אתם מתפלאים סיכום מחזור אחרי סיכום מחזור למה זה קורה

MG 3 באוקטובר 2012

טוטו אמנם הגיע דרך בית"ר י-ם, אבל הוא שחקן בית של הפועל פ"ת.
בוא נעזוב אותו. דמרי ובן חיים הגיעו ממכבי פ"ת וורמוט מהפועל חיפה. העניין הוא לא הקבוצות מהן הם מגיעים, אלא בשחקנים עצמם.
גם בקבוצות מרכז טבלה יש שחקנים טובים וכמובן בינוניים. אנחנו פספסנו בשנים האחרונות, אבל מקבוצות מרכז טבלה גם הבאנו את: רביבו, מזרחי, גלאם, ז'אנו, קייסי, חזן, זגנברג, רוני לוי ועוד. רוצה לומר שהבעיה היא בבחירת השחקנים בלבד.
אגב, ממני אתה בטוח לא זהית פליאה. אתה מוזמן לחזור לתגובות לפוסטים קודמים ולראות שצפיתי את ההפסדים למכבי ת"א וק"ש ורק 4 נקודות מעכו+ר"ג. אם נפסיד לר"ג אני אהיה, לראשונה העונה, מופתע.
זה כמובן לא מפריע לי להיות מאוכזב ומבואס וכך שהתחזיות התממשו.

איציק 3 באוקטובר 2012

MG,
כאשר מכבי חיפה תביא שחקנים מקבוצות אמצע הטבלה באיטליה גם מצבה יהיה טוב :-)

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

לפי ההיגיון שלך כריסטיאנו רונאלדו הגיע לריאל מקבוצה קטנה בפורטוגל.
איזה דבילים הם שעל שחקן מקבוצה קטנה מפורטוגל הם שילמו כל כך הרבה .

MG 3 באוקטובר 2012

ידעתי!
היה לי ברור שמכל התגובה תתייחס לחלק הכי לא מהותי בה ושרשמתי במפורש "בו נעזוב אותו".
סבבה, נתתי דוגמא אחת לא טובה מתוך 4 (למרות שאתה הבאת את בית"ר י-ם כדוגמא לקבוצת מרכז טבלה). עכשיו אפשר לחזור להתייחס לעקרון?

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

התגובה שלי לעיקרון מופיע למטה. דאם יו אייפד

טל בן יהודה 3 באוקטובר 2012

"עצובות"?

נסה "מחשבות מדכאות של הלייף לצד סיכום מחזור חמש".

אם אני ארצה לבכות באמצע היום עבודה שלי במשרד, פשוט אכנס לחשבון בנק שלי באינטרנט ואראה את המספר שנמצא ליד המילה "חובה"… אני לא צריך את הדברים האלה.

שיהיה רק טוב

תיקו תיקו 3 באוקטובר 2012

כמה מילים של אכזבה מהפועל ב"ש, דוקא על רקע נצחונה.

יש קהל גדול למדי ואדוק, יש תקציב לא רע שנופל רק מארבע הגדולות, יש מסורת (נשכחת אמנם, אבל עולה על מחצית הליגה ובכלל זה ק"ש ואשדוד), יש בעלת בית רצינית שמעניקה שקט ויציבות (ועל פי מה שידוע לי עומדת בפני לחצים רבים להשקיע באפיקים רווחיים יותר), יש מחלקת נוער שאמורה למשוך כל נער מוכשר בכשליש מהמדינה.

אז למה הם מבסוטים מלהישאר בליגה? ולמה הם מסוגלים לנצח את מכבי בבית רק פעם בעשר שנים ולחגוג כאילו זכו במונדיאל? ולמה הסגל שלהם הוא מהפחות מרשימים בליגה? ולמה הכשרון הבולט היחיד שהם יכולים להביא הוא לגיונר סוג ב' שמגיע לעונת שיקום והסרת חלודה (ואח"כ כנראה יעזוב)? ולמה הפוטנציאל הרציני ביותר שלהם הוא בכלל צעיר ממכבי?

לא ברור לי בכלל העניין הזה. למה שבב"ש לא יגיעו (לפחות) לרמה של בני יהודה, ק"ש ואשדוד?
אוהדי ב"ש טוענים שקשה מאוד לשכנע שחקנים לעבור לדרום. אני לא כ"כ קונה את זה. זה שיקול אחד של שחקן מתוך מכלול, לא יותר מזה. ובק"ש מתים לשחק (ולאמן)?
שיעשו רפורמה כוללת במחלקת הנוער ובסקאוטינג של הזרים. בהצלחה.

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

קשה לשכנע שחקנים להגיע למועדון כושל וזה מה שבאר שבע היתה בשנים האחרונות.

צור שפי 3 באוקטובר 2012

תודה על ההפנייה ל״קו לחיים״ – חשוב ונותן פרופורציות. ואל תנהג עייף.

ירוק 3 באוקטובר 2012

עופר, בלי שטויות. אתה צריך להיות בריא וכשיר לתעד את המשך העונה המביכה הזו.

וברצינות – סע בזהירות!

פרלה 3 באוקטובר 2012

1. אף אחד מהחלוצים לא מקבל קרדיט – קולאוטי עלה 9 משחקים בהרכב ולא כבש על אף ששיחק משחקים כמעט מלאים. הסבלנות השתלמה והוא סיים כמלך השערים. חייבת להיות היררכיה אחרת לא נקבל כלום מאף אחד.
2. החלק האחורי נראה נכון ומיוצב ולכן עכשיו הכל יקום ויפול על יכולת הבישול והכיבוש. מי שלא תורם בענין הזה יישב ביציע.
3. איזה תענוג הביא עטר ג'וניור בשער נפלא בנוער.
4. אולי החיבור מחדש בין הקהל לקבוצה הוא הלגימה המלאה בכוס הריקה שאנו מביטים בה.
5. שבת נראה לי תזמון טוב לקבל את "הירוקים".

MG 3 באוקטובר 2012

ויתמכו בכך מילות השיר: "רוברטו קולאוטי קולאוטי קולאוטי – מכל הלב שיתן לנו גול".
גם דנטה לופז לא קיבל מספיק קרדיט (או שכן?) ונמכר אח"כ באיטליה עבור משהו כמו 12 מיליון אירו.

wazza 3 באוקטובר 2012

מה קורה עם ערן רוזנבאום? היה דיבור שיעלה לבוגרים אבל גם בנוער לא ראיתי אותו

MG 3 באוקטובר 2012

שנה שעברה נבחר למצטיין מחלקת הנוער.
באופן די מפתיע, למרות שהיה ברור שיש בעיה בתפקיד זה כבר בסיום העונה שעברה, בחרו להשאילו לרמה"ש (אם זכורני אינו מטעני).

איציק 3 באוקטובר 2012

ראשית, פרוסנר, רק בריאות.
שנית, תיקו תיקו, המסורת של הפועל באר-שבע נשארה כל-כך רחוק מאחור שהיד לא מגיעה לשם. לדור שלם זה נשמע כמו צ'יזבט או הגדה אורבנית ושייך לפוסט אחר מהיום. רק זקנים כמוני עדין זוכרים את זה, ולא יודע כמה זמן זה יחזיק מעמד, סניליות נותנת את אותותיה.
לגבי המחזור הנוכחי, אתייחס רק ל-20 הדקות האחרונות של המשחק הפועל באר-שבע מכבי תל-אביב. 20 דקות אלו היו יותר משעממים מכביש הערבה. אם זה נחשב למשחק טוב יחסית אז כניראה שהלא כלום מה"סיפור שאינו ניגמר" הגיע כבר. כאוהד פאסיבי של באר-שבע, אני לא מאוכזב מהתוצאה, אבל כמו שההגנה של מכבי תל-אביב ניראת, פלא שהם לא הפסידו יותר משחקים. לא ראיתי פעולות התקפה מלהיבות מבאר-שבע, פרט לברוכין (שגם ממנו לא ראיתי הרבה, אבל מההסברים של נוימן הבנתי שזה המצב). גם בהתקפה היתי מצפה להרבה יותר מקבוצה שבפיגור. אם לא מבחינת היכולת, לפחות שינסו לרוץ מהר, כי אם מה שראיתי זה מהר, שמישהו יסביר לי מזה לאט. מכבי זו קבוצה מועמדת לאליפות (אולי גם מכבי השניה), אז ממנה ציפיתי למשהו, אבל 20 דקות ראשונות של העונה שראיתי לא עושות לי חשק לראות עוד 20 דקות.
אני לא בא "ללכלך" על הכדורגל הישראלי, אני בא לומר שאני לא אוהד שרוף, אני אוהד פוטנציאלי. כדי שאפנה זמן כדי לראות כדורגל, צריך לפתות אותי. כמו שהכדורגל נראה מ-20 דקות אלו, הוא לא מועמד לפתות אותי. אני אפילו עלול להעדיף לראות את אישתי רוקדת פלמנקו, ואני אפילו לא אוהב… פלמנקו.

עומרי קנדה 3 באוקטובר 2012

אתמול הדירקטוריון של בטר פלייס שלח את המייסד והיזם הביתה . למה? כי הוא כבר לא מתאים להוביל את הארגון .
הם לא שלחו את המנהל הישראלי (קפלן) או את סמנכל השיווק . אלא את האיש שהיה אמור להיות הפתרון ועכשי הוא הבעיה .
למה אני מעלה את זה.
כי אולי אחרי 20 שנה הגיע הזמן להעלות את יענקלה שחר לדירקטוריון כחבר הנהלה בעל מניות ותו לו .

MG 3 באוקטובר 2012

מי יעלה אותו? הוא הבעלים.
אין איזשהו הסכם שליטה שהאחרים יכולים לעשות ע"מ להדיחו. לו יש 50% ולגיסו 50% (גיסו לא היה מסוגל לנהל את מאיר, ולכן הניהול הועבר לשחר).
בכל מקרה, כבר כמה עונות שאור שחר מקבל יותר ויותר סמכויות ליום בו ינקל'ה יחליט להעביר את הסמכויות במלואן.

עמרי קנדה 3 באוקטובר 2012

בעלים? אתה רוצה להגיד לי שאם מישהו הוא הבעלים לאוהדים אין מילה? הוא יכול לעשות הכל? מוזר כי בקבוצות אחרות לפעמים זה מצליח

MG 3 באוקטובר 2012

בקבוצות אחרות זה לא יעקב שחר…
שמע, אני באמת לא יודע מה היה קורה אם האוהדים היו יוצאים נגדו (אני לא חושב שיש להם על מה ואני בטוח לא אצטרף לכזה דבר), אבל הוא לא הקשיב לדעת האוהדים לגבי רוני לוי ואלישע לוי. מה גורם לך לחשוב שהוא ישנה את דרכיו כזה נוגע אליו?
זה הבייבי שלו. הוא אוהב את זה. הוא לא אוהב רק את העובדה שהוא מחזיק בקבוצת כדורגל, אלא שהוא מנהל אחת.
לא מדובר על ארקאדי או מיץ'. שחר הוא כדורגלן לשעבר – זה זורם בעורקיו.

פאקו 3 באוקטובר 2012

לא מגיב בד"כ בפוסטים שלך, לא כי אני לא אוהב אותם, אלא כי אין לי שום דבר חכם לומר על ליגת העל בארץ. גם מניח שמה שעברת יותר חזק מכל מה שיאמרו לך כאן. מציע שפשוט תתייחס לזה כאל מתנה כפולה – גם אחת שכבר קיבלת וגם אחת שתעזור לך בהמשך (כך אני מתייחס לפחות לחוייה דומה שעברתי לפני כשנתיים).

אדום עולה 3 באוקטובר 2012

קבוצות גדולות קונות כוכבים ושחקנים משלימים מקבוצות קטנות .
קבוצות שמתיימרות להיות גדולות לא יכולות במשך כמה עונות לקנות בעיקר שחקנים משלימים מקבוצות קטנות.
בשבת מה שהיה חסר לכם מול עכו זה את השחקן שייתן את הגול שישחרר את הלחץ ויביא את היתרון האיכותי לידי ביטוי.
הייתם חייבים לנצח . ולא ניצחתם . כמה פעמים זה קרה לחיפה בשנים האחרונות שמשחק שחייבים לנצח נגמר במפח נפש. כמה גמרי גביע או משחקי אליפות נגמרו ביבבות ומבט לעונה הבאה.
וזה הקטע הכי בעייתי כשאתה קונה במשך שנים שחקני אמצע טבלה משלימים , כשאתה מתפשר על מאמן כמו אלישע 4 שנים ו, וכשאתה שורף את ההכנסות ממכירת טאלנטים אמיתיים על אוסף בינוני אתה לא מנצח את עכו . ואתה הולך לשבוע מלחמה לפני המשחק מול הפועל רמת גן .
זה נורא פשוט ואל תתן לי הרצאה על זה שפעם קניתם את האווירון וזה עבד.

פרלה 3 באוקטובר 2012

אני אזכיר לך את האליפות הראשונה של אלישע (בה לא נרשם כל הפסד ל"גדולות") שהוסיף את קרופניק וקולמה לסגל ששנתיים כשל בליגה תחת רוני לוי…
זה לא מתמטיקה: ורד, עזרא, ידין, שראנוב, תמיר כהן – זה שחקנים שבשני משחקים טובים הופכים את כל ההתייחסות לשיטת הרכש של הנשיא. מה שכן, יש לו יותר פרינציפים מכל הבעלים הטריים…
כשהוא היה חדש גם הוא שפך יותר כסף לכל כיוון (ומוצדקת הביקורת על הבזבוז יתר על עזריאל, דגני, ימפולסקי)

yaron 3 באוקטובר 2012

עופר,
תודה לאל שלא נפגעתם. זה קורה לכולם כל הזמן, אבל יש משהו מלחיץ כשאתה יודע שהיית אחראי. יותר קל לנו להמשיך הלאה אחרי שאיזה פסיכי כמעט הורג אותנו על הכביש מאשר כשאנחנו אשמים, וזה טבעי – את עצמינו אנחנו יכולים להעניש או פשוט לקחת לתשומת ליבנו ולנסות יותר בפעם הבאה :-)
לגבי מכבי חיפה – זאת לא שאלה של הרכב או חוסר מזל, אלא האם עטר איבד את הקבוצה או שעדיין לא. אני מעריך את האוהדים על הסבלנות, אבל נראה לי שהיא תיגמר עם כל תוצאה פרט לנצחון על ר"ג
לגבי מכבי ת"א – מצד אחד חוסר ריכוז והשקעה שמבחינתי הם לא באים בחשבון, ואני מאוד מקווה שגם מבחינתם של גרסיה וקרויף.
דווקא עטר אחד השחקנים הכי רציניים השנה. הבעיות היו מצד יואב זיו וגונזלו בראש ובראשונה. מצד שני מסתבר שאולי להתמודד עם בונקר למדנו, ושיש לנו סבלנות כל עוד התוצאה מאופסת, אבל פיגור של שער במחצית הראשונה עדיין גדול עלינו…
לגבי ב"ש – אחת ההחתמות המשמעותיות ביותר השנה היתה של אלישע, ולדעתי הם יסיימו בפלייאוף העליון. ברקת הוכיחה המון עם המהלך הזה.

עופר פרוסנר 3 באוקטובר 2012

כמה תגובות

1 – תודה לכל מי שדרש בשלומי.

2. לפרלה – הספר אצלך בשבת. החרם עושה את שלו, התגובות בבלוג יורדות, ומתי, שמגיע גם מהקריות וגם מחולון (דאבל טראבל) גם הוא היה גורם. אני מתנצל על הזמן שלקח, ולוקח אחריות מלאה על המצב.

3. לעומרי קנדה – האם אתה משווה ברצינות בין אלי טביב ליעקב שחר? גם אם יש ביקורת (ויש ביקורת) על הבעלים של מכבי, האם יש מישהו עם שכל בקודקודו שחושב שהוא עושה דברים בשביל לפגוע בקבוצה? בספר שלי ושל רוב האוהדים הירוקים, שחר ילך כשהוא יחליט. האיש הזה אחראי למחלקת נוער אדירה, מתקנים נפלאים (לאיזה עוד קבוצה יש מתקנים נפרדים למחלקת הנוער ולבוגרים?) ושינוי בגישה. מבחינתי האיש היחיד שיחליט מתי הוא הוא יעזוב זה הוא. ותחסוך לי כל מיני "אם ואם ואם". המצב הנוכחי הוא מה שמשנה.

4. אדום עולה – כמו שפרלה כתב, זה לא מדע מדויק. העניין פה הוא אורך רוח. אני לא מאמין שמכבי תיקח אליפות השנה, ולמרות שכתבתי בטור קודם שאני מצפה מרובן לאליפות, הרי שזה היה בעיקר כדי לתת חומר למחשבה. הייתי רוצה שהוא יבנה קבוצה. וכשאני אומר לבנות קבוצה, אני מתכוון לזה שאני מוכן לוותר על שנה, אם בעונה הבאה אני אדע שגולסה למשל, יתחיל כשהוא בעמדה שהוא מכיר, יודע ונוח לו איתה. הייתי רוצה להתחיל עונה בלי שהבלמים שלי לא ברורים. הייתי רוצה להתחיל עונה עם שני חלוצים שאני יודע מי הם, ושני קשרים אחוריים שאני יכול לסמוך עליהם.

הווה אומר – אני לא יודע אם רובן מסוגל לעשות את זה, אבל אני חושב שבאקלים כדורגל נורמלי, אם הקבוצה תשתפר מבחינת הכדורגל שלה במהלך העונה, ונראה מהלכים שתורגלו באימון (כמו השער השני של הפועל באר שבע, למשל) אני חושב שהאליפות היא משנית לכך. הבעיה העיקרית עם זה, היא שאי אפשר להיות בטוחים שהשחקנים האלה יישארו במכבי לאורך זמן (מעבר לעוד עונה) ולכן הלחץ גדול מאוד להביא תוצאות.

עמרי קנדה 4 באוקטובר 2012

בוודאי שלא השוויתי את שחר לצורר ההוא. אבל גם אם הוא תרם כל כך הרבה עדיין ניתן לבוא בביקורת, לא צריך להפגין מול הבית. אבל שלטים באיצטדיון או צורות אחרות זה לגיטימי.
לא כל מה ששחר עושה זה קדוש , בשנתיים האחרונות הוא בעיקר טועה .

MG 4 באוקטובר 2012

הקהל דרש את עטר – שחר נתן את עטר.
אולי שחר צריך להניף שלטים באצטדיון נגד דרישות הקהל…

אדום עולה 4 באוקטובר 2012

אין ויכוח , גם אני כאוהד אדום אשמח אם העונה תשמש כעונת בנייה , בוודאי בסיטואציה שהפועל נכנסה ליגה. הויכוח הוא על רמת הסגל הנוכחי בהתחשב בכסף שהוא עלה . וכמובן על יכולתו להיות שלד לקבוצה אלופה
,עקרונית אני לא מאמין שגם עם עטר יעשה את מה שהוא עשה כל כך בנתניה שזה לפתוח רע ואז לתת סיום מפואר ולהתברג למקום שלישי אני לא מאמין שזה יספיק לשנה הבאה.
בהפועל דרך אגב אני בדיוק מקווה שזה יהיה המצב , כי אליפות יהיה קשה לקחת השנה , הסגל הזה לא מאוזן ורק אדל וההגרלה שומרים עלינו.
בהפועל בניגוד לחיפה יש שלד לקבוצה אלופה, השאלה זה רמת המאמן ובניגוד לחיפה ופה התסכול זה שאלת התקציב לשנה הבאה.
בתקציב של השנה , בשלד הנוכחי ועם המאמן הנכון העתיד שלנו טוב יותר.

 

Yavor 4 באוקטובר 2012

עופר – תנחומיי על מאור. מהסרטון הקצר בערוץ 2 זו נראית אבידה נוראית. תחזק את מי שצריך, ליבי איתכם.

יואב 4 באוקטובר 2012

עופר,
הכל שטויות, רק תנהג בזהירות.

אלון זוסמן 7 באוקטובר 2012

החיים חזקים מכול דבר אחר הטור שכתבתה מוכיח את זה! תודה עופר!

Comments closed