דברים שרציתי לומר

הבלוג פותח עונה, ומספר על הדברים שהוא באמת רוצה שיקרו העונה. אבל באמת

soccerball1png1

העונה של מכבי כבר התחילה הרי עם משחקים הליגה האירופית, וניתן להגיד שאפילו התחילו בהצלחה – אבל עד שלא נעלה לליגה האירופית (וניתן להגיד שאנחנו עם רגל אחת שם, בכל זאת היה ניצחון יפה וההגנה משחקת מצוין), הרי שלא משנה הנתונים הגבוהים של הקבוצה – (ממוצע של 3 שערים למשחק, לא ספגה ולו שער אחד קטנטן), הם לא שווים כלום.

כן, ככה זה כשאתה מכבי חיפה – הדרישות גבוהות מאוד, ואין מקום ליותר מדי טעויות. הקבוצה שנבנתה העונה, שלדעתי היא הכי חזקה בליגה יחד עם האלופה המכהנת (שעניינה אגע בפוסט סיכום המחזור שיתפרסם אם הכל יהיה בסדר, מחר), היא עד כדי כך טובה, ששחקנים כמו אביחי ידין, רן אבוקרט ואייל גולסה בכלל לא נמצאים בתמונת ההרכב הראשון, לפחות לא כרגע.

אז לרגל פתיחת העונה, כמה דברים שהייתי רוצה לראות העונה, חלקם קשורים רק למכבי, חלקם קשורים לכדורגל, חלקם קשורים לאוהדים, חלקם קשורים אך ורק אלי וחלקם לא קשורים, אבל חשוב לי לכתוב אותם.

*שיביאו עוד חלוץ לקבוצה. כתבתי על הנושא כבר בבלוג החדש שלי בהארץ (אתם מוזמנים לקרוא ולשתף גם אותו, אגב, הוא יתפרסם בתדירות של פעם בשבוע), על תפקידו של השחקן שלא היה שם, אבל אם אנחנו מדברים ברצינות – הרי שאם מכבי תעלה לשלב הבתים של הליגה האירופית, אין מניעה גם כספית מלהביא את אותו שחקן. יש משהו משותף לארבעת השחקנים שהגיעו העונה (ראיו, אבוחצירא, גבאי ואבוקרט) – מדובר בשחקנים מוכחים. שחקנים שעשו משהו, בקריירה שלהם, שחקנים שלא צריכים להוכיח את עצמם ושיודעים להתנהל תחת לחץ (כן, גם אבוקרט, אני מבטיח לכם שלא קל לשחק בקבוצה כמו הפועל חיפה). גם החלוץ שיגיע צריך להיות שחקן מוכח, סטייל ראדה פריצה. אין לי שמות כי אני לא סקאוט, אבל העונה עד כה, אני מרוצה מהשלל שהגיע.

*שיפסיקו לרדת על משומר. אני לא חושב שמשומר שחקן טוב, אני כן חושב שהוא מתאמץ. אבל אני בעיקר לא חושב שמשומר אשם בזה שהוא משחק – הוא לא המאמן, הוא לא עוזר המאמן ואין לו מניות בקבוצה. אם יש לכם תלונות על משומר, יש להפנות אותן לאריק בנאדו. טוב עשה אריק שהתייחס לנושא, ויותר מזה, הייתי מצפה שיגיד גם שהוא בוחר להרכיב את השחקנים הכי טובים מבחינתו ואם יש לקהל בעיה אז א. חבל ו-ב. שיקללו אותו. מוריניו עשה מלקחת על עצמו את כל החרא קריירה, בנאדו יכול ללמוד ממנו (לא שאני מאשים כאן את אריק, אגב, פשוט כמה אפשר כבר לקלל את משומר?).

*שהפועל באר שבע תהיה טובה. קראתי את רון עמיקם בגלובס בטקסט לקראת העונה החדשה (טקסט שלא הצלחתי למצוא – אבל חפשו את פרויקט פתיחת העונה של גלובס – יצא להם מצוין), והוא טען שב"ש שברה את מחסום ארבע הגדולות, בעיקר בגלל כמות המנויים שהיא מכרה. אני חושב שאם הקבוצה תעשה שתי עונות טובות והאיצטדיון יהיה מוכן בזמן, הרי שגם כמות המנויים הזו יכולה לעלות עוד ועוד – הבעיה הכי גדולה של ב"ש זה הגועל נפש של איצטדיון שיש לה, ואחד טוב יותר יעשה שירות מצוין.

*שעירוני רמת השרון תרד ליגה. ככה, כי אני שונא את הקבוצה הזו, כי אין לה בושה, וכי מגעיל אותי שאחרי כל הדיבורים בעונה שעברה – הם עדיין מארחים בגרונדמן. מדהים שכל משחק מחדש מאשרים אותו, למרות אלפי הצופים שעלולים להגיע. אינשאללה תרדו ליגה רמת השרון, אתם ביזיון.

*שאיצטדיון עופר יהיה מוכן. אני לא אוהב את השם סמי עופר, אבל אני מאוד אוהב את השם עופר. מדובר בשם נהדר, מלא אמוציות, שם של אדם שאוהב איצטדיונים, לפחות כמו שהאיצטדיונים אוהבים אותו. ואין ספק שזה יהיה איצטדיון נהדר, שראוי לשם עופר. אבל מה, הוא עוד לא נפתח. וזה לא לעניין, עדיין אין דשא, עדיין אין כבישי גישה נורמלים, עדיין לא רואים את סוף הבנייה. אז קדימה – תביאו את עופר לחיפה – כי הגיע הזמן!

*שאלי טביב יעשה משהו טוב. אני לא יודע מה, רק שיעשה משהו טוב. שכלנו, כל מי שיודע מה הולך לקרות, יופתע. אנחנו רוצים להיות מופתעים מטביב, רוצים שהוא יתן כסף, ישים מעות, יראה שהוא השתנה, אולי אפילו יכה על חטא. ושיביא שחקן ערבי לבית"ר.

*שתמיר כהן יסתום את הפה לאנשים. כתבתי עליו פוסט לפני כמה זמן, ושמעתי שבתוכנית סיכום המחזור ביום שבת הפרשנים המכובדים שבפאנל נכנסו בו כמו אני לא יודע מה, על זה ש"שחקן ברמתו" משחק ברעננה. פשוט שיסתום לאנשים את הפה.

*שמשחקים מרכזיים יישארו ביום ראשון. אני יודע, זה דופק את כל העניין עם הפוטבול, אבל לא אכפת לי. יש לי קורס בימי שני בערב ואני פשוט מבואס כמו אני לא יודע מה שאני הולך להפסיד משחקים בגלל זה.

*שיבואו המון אוהדים למשחקים. שמחירי הכרטיסים באמת יהיו 50 שקל, או 40 שקל, או 20 שקל. שבעלי קבוצות יבינו שאין טעם לייקר סתם כרטיסים ולהשאיר יציעים ריקים, שיעשו מבצעי מבוגר ב-50 שקל פלוס ילד ב-5, שחולצות בצבע הקבוצה יזכו בהנחה, שיחלקו כרטיסים אם צריך בבתי ספר, אלפים כל שבוע, רק שיהיו איצטדיונים מלאים. כרטיס שלא נמכר זה לא אסון, רק הזדמנות.

*שלא יהיו הרבה משחקים באיצטדיון רמת גן העונה. אני לא חושב שאני צריך להוסיף.

*שניקח גביע. זה כבר המון זמן, ונמאס לי.

*שאני אצליח לכתוב ולפרסם את סיכום המחזור שלי כל שבוע כמה שיותר מוקדם. אני נורא שונא שזה נמתח כמו מסטיק, זה מעצבן אותי – ושיפסיקו להתווכח כבר בכל פוסט על מי זו מכבי. כי ברור שאני צודק.

*שיהיה כיף. כי זה כיף ללכת למשחק, כיף ענק. כיף שאין כמותו. אני כותב את השורות האחרונות האלה ברכבת לחיפה, לפני מסע לבית הוריי לאסוף אוטו, ואני מתרגש כבר מיום שבת בבוקר. תעשו כיף, הא?

תודה לך פנדורי / יניב פרנקו
יומן האליפות של הג'איינטס - קדם עונה זו העונה האכזרית ביותר

69 Comments

חדש בשכונה 25 באוגוסט 2013

״שלא יהיו הרבה משחקים באיצטדיון ר״ג העונה״-מסכים, מסתפק באחד כזה להכתרה, כמו בשנה שעברה, הלוואי. ולא אקטר שאשב ביציע המזרחי, אפילו שבקושי רואים משהו.

יואב 25 באוגוסט 2013

אתה טועה ומטעה- מכבי כבר עלתה לליגה האירופית, והיא האלופה המכהנת.. כנראה שהתכוונת לכתוב טור על מכבי חיפה

GGMU 25 באוגוסט 2013

אל יתהלל חוגר כמפתח, אוהדים של קבוצה שלקחה אליפות פעם בעשור לא צריכים לקשקש יותר מדיי מי המכבי האמיתית, בוא נעשה בדיקה של ה-25 שנה האחרונות, ונראה מי המשמעותית יותר וראויה לתואר המכבי הבכירה…

אמיר 25 באוגוסט 2013

למה 25 ? בוא ניקח שנתיים אחרונות…

או שאתה פשוט רוצה לספור מהתחלה וזהו?

מכביסט ותיק 25 באוגוסט 2013

כל אחד עושה בדיקה לפי המתאים לו. אני איתך גגמו..גם בכדורסל צריך לבדוק שנתיים אחורה ורואים שמכבי ת"א קבוצה בינונית לחלוטין. אפילו ב-6 שנים האחרונות קבוצה בינונית. אני בכלל שמח שאתם "לקחתם" את השם מכבי ומנחסים אותו לעצמכם. זה אומר שאתה רוצים להיות כמונו. לא יעזור לכם. לא הייתם אינכם ולא תהיו. כל עשור יש קבוצה אחרת שמנסה לומר שהיא האימפריה האמיתית– הייתה הפועל פ"ת הייתה הפועל ב"ש היתה נתניה היו הטינופות באדום וגם אתם מחיפה. רק אנחנו נמצאים כאן לאורך כל הדרך 70 שנה.

מכביסט ותיק 25 באוגוסט 2013

"מנכסים" ולא מנחסים למרות שאתם ממילא נאחס

גורביץ' 25 באוגוסט 2013

נכון, הייתם פקטור מאד דומיננטי בשנות ה-80 ובעשור הקודם. ובעשור הכי "דומיננטי" שלכם ב 40 שנה האחרונות לקחתם אותו מספר אליפויות כמו מכבי חיפה. גם בעשור הזה עם כל הכסף המטורף של גולדהר, אנחנו אותו מספר אליפויות. אפילו בית"ר בשנתיים הגדולות של גאידמק דרסה את הליגה, אפילו את זה אתם לא מצליחים.
ככה שב-30 שנים האחרונות יש רק team to beat אחת וזאת מכבי, חיפה.

דגש 26 באוגוסט 2013

בשנת המאה של מכבי חיפה אולי כדאי שתכבד קצת יותר את ההיסטוריה היותר ארוכה של המועדון? רצופת קרבות בליגות יותר צנועות מהליגה הבכירה? אם רבים פה לאיזו קבוצה יש יותר הישגים אני חושב שהוויכוח מטופש, בעקבות האימוץ הירוקים את זיכרון של דג זהב.

למכבי צריך לקרוא מכבי כי ככה קראו לה שנים, כי זה השם שלה. לא כי היא זכתה בו, אלא כי ככה מקובל כבר עשורים בספורט הישראלי. למה מקובל? לזה יש שורשים היסטוריים, אבל הם לא משנים. אי אפשר, פשוט אי אפשר, לקרוא לשתי קבוצות באותו שם, ואי אפשר להעביר כינוי מקבוצה לקבוצה. לכן המאבק של אוהדי מכבי חיפה חסר סיכוי. והוא די קטנוני. נראה כאילו הם נעלבים שמתעלמים מהם ("למה אתם קוראים להם מכבי? אנחנו לא מכבי?") אבל הם ישמחו להתעלם מיתר הקבוצות ששמן מתחיל גם הוא ב"מכבי". למרות שחלקם יכחישו את זה כדי להצדיק את עצמם.

אני לא מבין מה רע לכם ב"חיפה"? אם לנו היו קורים "תל אביב" אני בטוח שהיו כמה אדומים וכתומים שהיו מתרעמים.

אייל 26 באוגוסט 2013

מצחיק שאתם פה 70 שנה.
אבל אתה אישית ראית הכי הרבה אליפיות של מכבי חיפה וגם הכי הרבה ניצחנות של מכבי חיפה.

כל מה שאתה יודע זה מכבי חיפה פה ומכבי חיפה שם.

יפה שאתם תמיד "פה" אבל אתם תמיד תהיו קבוצה קטנה לידינו.
רק קהל של קבוצה קטנה יכול לשיר "יום יבוא ואת האליפות ניקח"
רק הקהלים של בני יהודהאשדודהפועל רעננהמכבי תל אביבמכבי פתח תקווההפועל רמת גן וכו' יכולים לשיר כזה שיר..

עכשיו תן כבוד לקבוצה מספר 1 בשנות חייך

שלום 26 באוגוסט 2013

שאומרים מכבי מתכוונים רק למכבי מהכדורסל
אין דבר כזה מכבי מהכדורגל

שחר האדום 26 באוגוסט 2013

לכם קוראים חיפה להם מכבי ולנו הפועל וגם אם תנסו לשכנע את עצמכם זה לא ישנה
נ.ב הלוואי שתקחו אליפות(אני מסתפק בפלייאוף עליון ונצחון בדרבי על מכבי)

יואב 26 באוגוסט 2013

עופר,
זה לא אני. רק לרקורד.
הפסקתי כבר עם הטירחון הזה.
ופוסט יפה.

אייל 26 באוגוסט 2013

כנראה שיואב לא יודע שרק בחיפה יש מכבי, להלן עובדות על יואב:
*יואב ראה יותר אליפויות בישראל של מכבי חיפה מכל קבוצה אחרת
*יואב ראה את מכבי חיפה מביסה את קבוצתו יותר פעמים ממה שקבצותו ניצחה את מכבי חיפה.
*כל מה שיואב גדל עליו זה השגים בארץץ ובאירופה של מכבי חיפה
*אם אבא של יואב נולד אחרי 1960 גם הוא ראה יותר אליפיות של מכבי חיפה מכל קבוצה אחרת
*מכבי חיפה הקבוצה הכי אהודה במדינה-עובדה.

*סביר להניח שיואב יתכחש לאמת והוא בטוח שקבוצתו תיקח 20 אליפיות ב20 שנה הקרובות- זה מצויין בשביל מכבי חיפה כי זה מה שהופך את מכבי תל אביב למועדון לוזרי שלוקח אליפות פעם בעשור.

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

ועדיין לאוהדי מכבי(האמיתית, לא החיקוי המנוזל) יש יותר אוהדים ממכם. יש יותר תארים ממכם, יש יותר אליפויות ממכם.
עדיין בשנה שאתם "שוברים את שיא המנויים" עם 6000, אנחנו שוברים עם 11,000.

עדיין האווירה אצלכם במשחקים זה של בית קברות
ועדיין אתם מעתיקים מאיתנו כל שיר שיש(באמת שאתם צריכים להתבייש)

אבל, לכם יש שיא אחד שבחיים לא נצליח לשבור(בעצם, אף אחד באירופה לא יצליח לשבור)
בו אתם לא רוצים להתגאות? בכל זאת שיא…

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

כשאתם תעפילו לליגת אלופות ליגה אירופית שלא בהגרלה אלא ממש לנצח את היריבה אז תדבר….

המלוח 26 באוגוסט 2013

אתה יודע ששני הדברים כבר קרו, נכון?

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

לא ידעתי שמחלקים תארים לפי מי שהיה הכי הרבה פעמים בליגת האלופות…
אתם נהיים פתטים מיום ליום

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

ובשני המקרים מלוח עליתם כי היריבה מכרה משחקים פשטה רגל לא רצתה לשחק…..
עזוב לך תתווכח עם האדומים הפתטים אצלכם למי יש יותר גדול ומי "שולטת" בעיר. תשאיר לנו את האליפויות והדברים החשובים באמת :-)

המלוח 26 באוגוסט 2013

ננסה שוב:
אתה זוכר שכשעלינו לצ'מפיונס ניצחנו את פאוק בחוץ לפני הפסיקה על הניצחון הטכני, נכון? אתה מבין שהניצחון הטכני לא שינה דבר, נכון?
אתה זוכר שב-2011/12 שיחקנו בשלב הבתים של הליגה האירופית אחרי שעברנו את פנאתינייקוס, נכון?
זהו, אתה חופשי להתעסק בדברים החשובים באמת.

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

את האמת אני לא זוכר אבל זה רק מכיוון שאתם לא מעניינים….

דגש 26 באוגוסט 2013

וזה בדיוק הדבר הכי יפה באוהדי חיפה, כל כך חשוב להם להגיד שחיפה הכי מצליחה שפרטים כמו עובדות והיסטוריה לא מטרידים אותם. העיקר שהצלחתם להוכיח לעצמכם את הדברים שמעניינים רק אתכם בהוכחות שתקפות רק אצלכם.

יקי 27 באוגוסט 2013

גם לכם יש שיא באירופה (ואחד הרבה יותר מביך לדעתי) שבחיים לא יצליחו לשבור

צהוב בדם 27 באוגוסט 2013

0-0-0-0
שיא שלעולם לא ישבר באירופה, מקסימום יצליחו להשוות
אין יותר מביש מזה
אפילו שתנסה להכניס את סנטה קולמה, כאילו שאתם לא הפסדתם לאף קבוצת נגרים אף פעם

MOBY 25 באוגוסט 2013

שאזכה לראות את ורד רץ ופותח זוית כמו שצריך.
שנצליח למכור את גולסה וכמה שיותר מהר.
שישכפלו את תאי הגזע של בוקולי ויזריקו לשאר הקבוצה.
שיתנו לגוזלן צ'אנס ראוי.
שיתנו לצהובים את המשחק המרכזי. אני רוצה לקחת את הילד להיפרד מקרית אליעזר. 7 בשבת נראה לי מתאים.
גביע נשמע לי מתאים זה אומר שיהיה דאבל.

אלכס (החיקוי) 25 באוגוסט 2013

איתך לגמרי. רק הקטע עם "מכבי" נראה לי מטומטם.

מישהו פה בפוסטים אחרים הביא דוגמא של "אמא", וזה היה נפלא.
לך יש אמא, ולו יש אמא, ושתיכם קוראים לה אותו הדבר -"אמא". עכשיו אתה תתווכח איתו על למה זה שהוא קורא לאמא שלו ככה זה לא בסדר?

זהו, הייתי חייב להוציא תסכול אצור מחלק מהתגובות לפעמים. סליחה שזה היה פה.
:)

אורח 26 באוגוסט 2013

+1
(על זה שמישהו אשכרה קרא את התגובה שלי וזכר אותה :) )

רומן 25 באוגוסט 2013

אני חושב שלמה שמכבי חיפה עשתה היום בקרית אליעזר קוראים מש"ל.
הצגת כדורגל באיכות שרק מכבי חיפה מסוגלת לספק במדינה הזאת, אין לנו יריבה ראויה בליגה הזאת, צהבת תתחילו להכין את התירוצים!

דגש 25 באוגוסט 2013

אם טוב לך.
רק תסביר לי בבקשה: מה היה להוכיח, למה היה צריך להוכיח את זה, ומה ההוכחה?

רומן 26 באוגוסט 2013

להוכיח מי הקבוצה הטובה בארץ.
אחרי שראינו את כל המועמדות, ראינו מה יש להם להציע, ראינו את מכבי חיפה שהוכיחה שהיא רמה מעל כולם.

דגש 26 באוגוסט 2013

לא אמרת למה אתה צריך להוכיח את זה. מי הכי טובה בארץ זה דבר משתנה, בעוד 9 חודשים נדע מי הייתה הכי טובה בעונת 13-14. אבל גם אם אתה רוצה להוכיח מי הכי טובה השבוע אין לך הוכחה.

המלוח 26 באוגוסט 2013

רומן, טוב ללמוד שאתה אוהד חיפה. תוספת נהדרת לאלי הירוק וGA02.

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

אתה רציני???

לפני המשחק שלכם מול ק.שמונה, אני מודה שקצת חששתי שהשנה תהיו יותר טובים(לאור התוצאות ה"מופלאות" שלכם באירופה).

אחרי אתמול אני רגוע לגמרי.
אתם קבוצה לא בינונית, גרועה.

שיחקתם אתמול 85 דקות נוראיות, ק.שמונה היו הרבה יותר טובים ממכם, הגיעו ליותר מצבים ממכם והחזיקו יותר בכדור ממכם.

על זה אתה מתגאה??

רומן 26 באוגוסט 2013

אתנה עיוור?
שליטנ מוחלטת במגרש, נגד קבוצה נהדרת.
סגירה מושלמת בקישור האחורי (כל פעם שני שחקנים קפצו בצורה מתואמת על המוביל כדור), הגנה של בונדס ליגה, הנעת כדור מהירה בהתקפה.

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

כנראה שמרוב "אהבה" נהיית עיוור…

בדיוק כמו שאני לא מתגאה במשחק של מכבי החל מדקה 7, ככה הייתי מציע לכם לא להתגאות במה שהיה אתמול…

הדבר היחיד הטוב שאתם יכולים לקחת מאתמול הוא התוצאה…

כל השערים שלכם נבעו מטעויות קשות מאוד בהגנה של ק.שמונה, לא שלטתם במרכז השדה אלה ק.שמונה שלטו

מרכז ההגנה שלכם היה נראה מאוד חדיר ואיטי וק.שמונה בעטו יותר ממכם לשער…

תלך לראות אותו שוב פעם בטלוויזיה ותבין

רומן 26 באוגוסט 2013

טוב נפגש במחזור 3, תנסו רק לא לקבל הפעם 3 עד המחצית.

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

פעם שעברה אתם חטפתם 2 עד המחצית

רומן 26 באוגוסט 2013

אנחנו לא קיבלנו 3 חתיכות מקבוצה שוויצרית בינונית ב 30 דקות

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

חחחח ואתה משווה אתכם לבאזל?
אם הם בינונים אתם הגרועים בליגה ג'.

קודם תכתבו איזה שיר או שניים שהם לא העתק ישיר של השירים שלנו ואז תדברו

אור 27 באוגוסט 2013

הלוגיקה שלך:
קריית שמונה= "קבוצה נהדרת"
באזל= "קבוצה שוויצרית בינונית"
פרופרוציות.

דגש 25 באוגוסט 2013

שיהיה בהצלחה לכולם. נראה מה יהיה לך לומר על מכבי (שגם הכינוי האלופה הולך מבחינתי).
לגבי גביע: עד שלא תפגינו יותר ענייניו וקור רוח אני לא רואה איך תעשו את זה, אלא אם תהיו ממש ממש טובים.

edgecator 26 באוגוסט 2013

נמצא החלוץ הנכסף, וקוראים לו גוסטבו בוקולי.

עמית 26 באוגוסט 2013

אם גוטמן לא רץ אחרי המשחק הזה למשרד הפנים לאזרח את בוקלי אני לא רואה סיכוי לנבחרת שלנו להתקדם! שחקן אם הכי הרבה נשמה היום במכבי חיפה.
נקודה למחשבה היא שמכבי שיחקה עם ההרכב חצי שני שכלל את אבוקרט ושיימן שבדר"כ לא ישחקו מעניין מה היה קורה אם גולסה/טוואטחה ושחקני ההרכב הראשון המלא היו עושים לקריית שמונה.

צהוב כחול 45 26 באוגוסט 2013

להגיד שחיפה זו מכבי אז אפשר להגיד שסוסיאדד היא ריאל

dvirtop 26 באוגוסט 2013

עד 1908 הייתה רק יונייטד אחת… שפילד יונייטד :)
פרוסנר משעשע… יש אצלנו הימורים מתי הוא ישבר ויפסיק עם השטות הזו… אני שמתי את הכסף שלי על שנה הבאה, אחרי שלוש אליפויות רצופות של מכבי :)

עופר פרוסנר 26 באוגוסט 2013

איפה זה אצלנו, אפשר לשים כסף?

tnhr 26 באוגוסט 2013

עוד הוכחה שאתה יותר אוהד מעיתונאי!
זה נהיה מביך מכתבה לכתבה…
דני נוימן קטן לידך…

אורח 26 באוגוסט 2013

זה בלוג, לא כתבה עיתונאית…
אתה כנראה לא מבין לאן אתה נכנס ומה אתה קורא.
שוב פעם הבעיה הקשה שלך עולה כשאתה מגלה לתדהמתך שמישהו כותב "מכבי" ולא מתכוון לקבוצה שלך.

תגיד, אם נניח שלאשתך (או חברה שלך) קוראים מיטל (וכמובן שיש לה שם משפחה) ואתה קורא לה מיטלוש, אז לאף אחד אחר אסור לקרוא לחברה שלו מיטלוש (גם אם קוראים לה מיטל)?
ממש קשה לחיות ככה…לא?

בן 26 באוגוסט 2013

אוהדי מכבי ת"א היקרים (לא באמת)
חלאס. אתם מביכים

יוסי 30 באוגוסט 2013

תקרא טיפה עיתונים ספרדיים. שם בדרך כלל ריאל זה סוסייאדד או בטיס, אתלטיק זה בילבאו ואתלטיקו זה מדריד. לא צחוק.

דני גרין 26 באוגוסט 2013

תראו, זה נכון שזה כיף גדול להתחבט בשאלה "מי הקבוצה הגדולה באמת", כי אחרת נישאר עסקים בעובדה שרמת הכדורגל בארץ היא באופן יחסי די נמוכה…אבל בוא נשאיר את הנושא הזה בצד.

ולפני שאתחיל , גילוי נאות – אני אוהד מכבי חיפה.

ניתן לבחון את הישגי הקבוצות משתי זוויות –
הראשונה היא בטווח העבר הקרוב, וכאן ניתן לומר שמלבד השנה האחרונה, חיפה עם ידה על העליונה.
השניה היא בטווח העבר הרחוק, וכאן קשה לקבוע, כי מהו עבר רחוק? 10 שנים? 40 שנים?

עניין מיהי "מכבי" מבחינתי הוא די ברור – זה ענין של היסטוריה מקומית, שעל פיה מכבי תמיד היתה ת"א. וזה בסדר. כמו שחיפה תמיד היתה מכבי. כי ככה זה. וזה בסדר. זה חלק מהמורשת של הכדורגל הישראלי.
סובייקטיבי לחלוטין ולכן הדיון הזה הוא לולאה אינסופית…וזה מה שכיף.

אבל אם כבר השוואה בין מכבי לחיפה, מה שכן הייתי מציין כעובדה חד משמעית היא את ההבדל בין חיפה לשאר קבוצות הליגה בשנים האחרונות, והוא אספקט ניהול נכון של מועדון כדורגל. וכן , זה לא יהיה נדוש לומר שזה הכל שחר. למי שלא זוכר או יודע – חיפה היא הקבוצה היחידה שניתן לומר שההנהלה שלה, הצוות המנווט, נשאר יציב , בלי להשתגע, ועם מטרות ואג'נדה ברורים. יש אינספור דוגמאות מצחיקות ומביכות כמו גאידמק, טביב, פרוספר, רמון, ועוד ועוד.

אז יאללה – שיהיה כדורגל טוב, נקי מאלימות, ונקי ממשומר בכדורגל.

צהוב בדם 26 באוגוסט 2013

סוף סוף אוהד חיפה נורמאלי(ידעתי שיש דבר כזה!)

אתה צודק לגמרי לגבי הניהול, ההבדל אבל בין מכבי ת"א לשאר הקבוצות שהבסיס שלנו ברמה אחת מעל כולם(ביחד עם חיפה).

לקחו 4 שנים של ניהול נכון לייצב את המערכת, כי מה שהיה במכבי היה מתחת לכל ביקורת.

אבל זה בדיוק מה שמפחיד את כל אוהדי חיפה, אתם יודעים שאנחנו לא בית"ר, ולא הפועל. שחוקי המשחק השתנו ושלא יהיה לכם טיול כמו בעשר שנים האחרונות

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

אחלה פוסט!
היה כיף היום בקריה (כמו תמיד…)
יש לנו קבוצה מצויינת, וכן עדיין חסר החלוץ כדי להוסיף לנו את הקילר אינסטינקט.
אם חשבתי שמשומר גרוע בא שיימן והראה שיש עוד לאן לצלול (טווטאחה תחזור!!!!!).
ולגבי כל הדיון שמתקיים מעליי.
א. אנחנו מכבי מכיוון שאנחנו מכבי, אתם תקראו לנו חיפה, שהתקשורת תקשקש אבל אנחנו נמשיך לצעוק לשיר מכבי בגרון ניחר.
ב. בפוסטים שלפני (בעיקר טלב"י) התרברבתם שהנה תבואו לעכו תנצחו וכבר מהמחזור הראשון תהיו מקום ראשון וכולם יראו לכם את הגב…
הופה עברו כמה ימים והעולם חזר לסדרו מכבי מקום ראשון החיקוי הזול והצהוב מתחרה עם האדומה הדוחה שלנו על המקום השני שלישי.
ג. צהובים קטנים, תודו שאתם מפחדים. דיברתם על שושלת, הלכתם עם חזה מנופח שנה שעברה בקריה רק כדי להתריס. והנה האלופה האמיתית כאן, האימפריה לא מוותרת לאימפריה של שנות השלושים במאה הקודמת.
כי רק בחיפה יש מכבי.
יום ירוק ירוק לכולם…..

עומר 26 באוגוסט 2013

אל תגיד קריה , כי יש רק אחת כזו – קרית שלום.

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

גם את זה אתם רוצים לנכס?????
דייייייי
תיכף תתבעו את המושג כדורגל , את הנחיתה על הירח ובכלל לידת האדם….
תתעסקו בדברים החשובים כמו להזמין את כיכר רבין לחגיגות האליפות של 2024….

עומר 26 באוגוסט 2013

זו הייתה בדיחה (לא מוצלחת כנראה ) , אני בכלל אוהד של מכבי חיפה.

wazza 26 באוגוסט 2013

חזק עומר

ירוק גאה 26 באוגוסט 2013

עומר אז היית אומר מכבי הייתי מבין :-)

סחבק 26 באוגוסט 2013

פוסט לתפארת פרט לנקודה אחת –

משומר.

אתה צודק, הקהל לא צריך לקללל אותו, ובטח שלא לשרוק לו בוז במהלך המשחק, זה לא יגרום לו לשחק יותר טוב.

אבל הוא לא צריך להיות בהרכב מכבי חיפה (כמחליף, כשגבאי מורחק/פצוע, אז בסדר, למרות שעקרונית הייתי שמח שהנוער ינפיק לנו את הטאלב של אגף ימין).

הוא גרוע. הוא לא מסוגל לשמור על קו הנבדל, היכולות הפיזיות המרשימות שלו עוזרות לו לכפר על טעויות נוראיות שהוא עושה בהגנה פעם בחמש דקות בערך.

הוא גרוע. הוא מחרב התקפות (ואני לא מתכוון להתקפות בהן הוא רץ על הקו ומרים גרוע, זו נחלתם של כל המגינים בליגה שלנו). הוא מעורב (יותר נכון מתערב) במשחק ברמה שמסי לא מעורב במשחק של ברצלונה. אתמול לקראת סוף המשחק היה לנו כדור חופשי שאיכשהו הגיע אליו והוא פשוט מסר אותו ליריב.

הוא חונק את אגף ימין. 50% מהסיבה שעידן ורד לא פרץ במכבי חיפה זה כי משומר לא יודע לשחק עם עוד שחקן על הקו. הוא לא מוסר בזמן, אחרי שהוא מוסר הוא לא יודע לפתוח, והוא חותך לאמצע ומנסה לבעוט/למסור עם התותבת וזה פשוט מביך.

חייב ללכת לעבודה, ובאמת שקצרה היריעה, אז לגופה של ההערה שלך – מותר למחות על השיתוף שלו, וטוב שזה נעשה ברשת, אבל כשמגיעים למגרש שריקות בוז לא יועילו לאף אחד.

יש שאלה כזו – את מי היית מזמין לארוחת ערב דמיונית –
אני הייתי מזמין את רוני לוי, אלישע לוי, רובן עטר ואריק בנאדו, ודורש מהם שיסבירו טוב טוב איך הבלוף הזה עדיין בהרכב הקבוצה שלי.

שבוע ירוק אנד רול, ובראבו גוסטאבו, איזה גול!

טל בן יהודה 26 באוגוסט 2013

אני כל כך שמח שכל הסוגיה הזו של "מכבי" מאחורינו ולא צריך להתעסק בזה יותר…

עופר פרוסנר 26 באוגוסט 2013

ענקקקקקקקקקקקקק

אופיר מ. 26 באוגוסט 2013

אני לא בטוח שצריך חלוץ.
יש יתרון רציני בלהביא חלוץ ואולי להשיג יותר נקודות בשלב הבתים אם נגיע לשם.
יכול להיות שזה יחזק את הקבוצה ואם יביאו מישהו "מוכח" כמו שאתה אומר הקבוצה תיראה טוב יותר בהתקפה.
מצד שני, צריך גם לחשוב קדימה ואת זה אני אוהב שבנאדו עושה.
הרי יש סיכוי די גדול להביא חלוץ שלא יפגע ושיהיה עוד אכזבה כמו כמה חלוצים שנחתו בישראל.
אף אחד לא מבטיח שיבוא לפה ראדה פריצה כזה, הרי הביאו לפני שנה במכבי ת"א חלוץ כביכול עם ניסיון, ותיק, ארנשואו הזה, בסוף הוא לא תרם כלום לקבוצה.
מעבר לזה, אם חלוץ זר כלשהו יתפוס את המקום של אחד משחקני ההתקפה (אבוחצירא – למרות שהוא לא פוגע בינתיים, תורג'מן, או שחקני ספסל כשרוניים) זה ידחוק שחקנים צעירים ומבטיחים אחורה, שחקנים שיקבלו פחות דקות משחק.
לא תהיה לנו את ההתרגשות לראות שחקנים ישראליים עם פוטנציאל שצריכים לצבור ניסיון, כמו גוזלן, ריאן, תורג'מן (למרות שהוא לא שחקן בית). אם יבוא חלוץ זר שיתקבע בהרכב, קיים סיכוי שהוא ישדרג את מכבי חיפה, אבל מצד שני שוב שחקנים כמו גוזלן יתייבשו ל הספסל, נפסיד סיכוי שיגדל לנו סקורר רציני שבעוד שנה-שנתיים יהיה שחקן הרכב ויהיה אולי תומר חמד או עדן בן בסט הבא.
ואם כבר הזכרנו אותם, אז מה שיקרה זה שינואר בגלל חוסר בדקות משחק ישאילו את הצעירים האלה לקבוצות אחרות שהם ישחקו שם, וככה יעשו גם שנה הבאה, בוסף הם אולי יפרחו אבל לא בטוח שישארו.
ואולי יהיה עוד תומר חמד אבל במובן של נותן עונה טובה בקבוצה בעונה שנגמרת לא החוזה ואז בורח כשחקן חופשי…
אני הייתי רוצה לראות יותר את גוזלן וריאן משחקים ולהתלהב מכמה גולים ובישולים של שחקני בית גם אם זה במחיר של התלמדות ואיבוד נקודות מדי פעם. בעתיד זה ישתלם.
חוץ מזה שיש מספיק קבוצות תחתית חלשות שהם יוכלו להתחיל לצבור ניסיון נגדם ולהוכיח את עצמן.
אם נגד קרית שמונה אתמול שיחקו 2 שחקנים שלא בהרכב בדר"כ (שיימן במקום טוואטחה, אבוקרט במקום בוקולי) ועידן ורד שיחק מחצית במקום קטן, ועדיין בעזרתו של בוקולי שנכנס וגם בזכות השחקנים ששיחקו ניצחנו את קרית שמונה, אז נגד הפועל עכו, בני סכנין, רמת השרון וכדומה אפשר גם לשלב 2 שחקנים אחרים במקום הההרכב הקבוע.
אולי אפילו נופתע לטובה.

צהובה וכחולה 26 באוגוסט 2013

* שלא יהיו הרבה משחקים באיצטדיון ר"ג? שלא יהיו בכלל. הבטיחו לנו שיהרסו אותו וכלום.
"שנים רבות, או או או, אני יושב ומחכה, בכל שבוע בא אה אה אה, לא משנה לי תוצאה, עוד יום יבוא או או או וזה בסוף יקרה אה אה אה, הלב הוא שוב ישמח אה אה אה, כי האיכסטדיון הוא סוף סוף יושמדדדד"

* שאליעזר טביב יביא ערבים לבית"ר? חיחיחי, ועוד אמרתם על הטור של בן יהודה שהוא חי בסרט

* שיהיו משחקים בימי שבת, כמה שיותר, ובתקופת החורף לא יזיק אם ישכילו לקיימם בשעות הצהריים. קודם כל צריך להתחשב בקהל שמגיע למגרשים, רק אח"כ בקהל שמחמם את הספות.

* סוגיה חשובה ביותר: שלא נגיע למצבים שרק חמישה ימים לפני המשחק מכריזים על מועד ושעת המשחק.

* 1906

כריסטי ברטו 26 באוגוסט 2013

כמו העקרב שלא יכול אחרת, גם אלי טביב יעשה בבית"ר בדיוק את מה שעשה בכפ"ס ות"א. הוא יחנוק את הקבוצה, יגנוב ממנה כסף באלף ואחת דרכים וקומבינות כמו להעסיק את בתו כמנכ"לית. ההתאחדות כרגיל תפנה עין ותתעלם, וכשסוף סוף האוהדים יצליחו לגרש אותו הוא ישאיר אחריו חורבן והרס גמור, כזה שייקח לבית"ר שנים להתאושש ממנו. ובינתיים הלה פמיליה ידאגו להבריח אפילו את מעט האוהדים השפויים שעוד נשארו לבית"ר, אחרי שכל הנורמלים כמו איציק אלפסי נטשו את הספינה הגזענית הטובעת. אנחנו בצד האדום של ירושלים נהנה מכל דקה ודקה של הקרקס הזה.

מכביסט 26 באוגוסט 2013

ישנן נקודות שאני מסכים איתך:
אני מקווה שב"ש תהפוך לקבוצה רצינית, שמחירי הכרטיסים ירדו דרסטית (ובלי קשר, שיעודדו את רעיון החולצה. בדומה לסלקציה בחו"ל- כשבנאדם בא עם הלבוש הראוי למקום, אז הוא מתנהג בהתאם), משחק מרכזי ביום ראשון (ומבחינתי כמה שיותר לצמצם את שעות המשחקים – היה הרבה יותר כיף כמו בילדות עם שירים ושערים. כאשר אתה יושב באיצטדיון ושומע על התפתחויות במגרשים אחרים. פתאום באמצע המשחק כשלא קורה כלום – כל הצועק קופץ וחוגג. זה חלק חשוב באווירה).

אבל, יש גם דברים שאני ממש לא מסכים איתך עליהם!
סמי עופר?! באמת?!?! וואלה משפחה שעשתה את הכסף שלך על חשבון ההון הלאומי, משפחה שבקומבינה גומרת את המשאבים שלנו ללא התנהגות אחראית קטנה כלפי הסביבה ומי שחי פה, אז אתה מכבד אותם?! חשוב לזכור שאחוז גדול מהאיצטדיון נבנה על ידי תושבי ישראל וחיפה – הכסף שהגיע מהטוטו, מהעירייה וגם רוב ההון של משפחת עופר. אז למי מגיע כל הכבוד? אני בהחלט שמח שיש איצטדיון חדש וטוב בארץ לחיפה. אגב, לדעתי 35 אלף צופים זה מיותר לגמרי. אין קבוצה בארץ שצריכה איצטדיון שהוא יותר מ20-25 אלף גג! מכיר את התירוץ של "בעתיד", לא תופס. להפך! ככול שהטיסות לחו"ל יהיו זולות יותר ואנחנו זוכים ליותר "קירבה" לכדורגל באירופה, ככה לאנשים יותר קל "לוותר" על הכדורגל הישראלי ולהתמקד רק בכדורגל באירופה.

לגבי רמת השרון. אני פותח ומודה שאני אוהד מכבי וכן, מאוד רציתי שהם יארחו בר"ג כדי שיקל עלי את הדרך להשיג כרטיס למשחק. אבל להגיד שבגלל זה מגיע להם לרדת ליגה????? יש מספר נתונים שאתה לא יכול להתעלם מהם:
1. הגיעו כמעט 40 אלף צופים למשחק האליפות, דמיין מה היה קורה לו חצי מהקהל הזה היה מגיע לגרונדמן – אסון! ואני לא צריך להזכיר לך את מקרה אמיר רנד, אסון ערד או כל דבר אחר בארץ שמעיד על ההתנהלות פה. אף נכות או חלילה מוות של ילד, אישה או מבוגר שווים את ה"ספורטיבית" שאתה בטח תתלונן עליה.
2. "ספורטיביות" – די, היה כבר פער עצום והיה ברור שמכבי אלופה. אם במחזור ההוא או אחריו. זה לא שלחיפה עוד היה סיכוי. אז מה כאב לכם שלאוהדי מכבי היתה הזמדנות נוחה להיות במשחק האליפות ולרמה"ש לעשות ג'ובות? שלזכות רמת השרון ייאמר שהם מכרו כרטיסים ב50 שקלים!! זה מה שאתה מאחל לבעלים שהיתה לו הזדמנות להיות חמדן כלפי האוהדים אבל לא ניצל אותה??? באמת שאם זה היה מחזור אחרון, והפער בין מכבי לחיפה הוא 3 נקודות ומטה אז אני מסכים איתך שאי אפשר להעביר את המשחק. ואגב "ביתיות בר"ג", כל אוהד ישראלי יודע – אין דבר כזה ביתיות בר"ג. איצטדיון פח זבל ושייסגר בהקדם!!
3. כי ביקשת – כן, מכבי יש רק בתל אביב. אתם חיפה! ואני רוצה לראות אותך מנסה לכתוב באתר הארץ (מזל טוב על הטור) "מכבי" כשאתה מתייחס למכבי חיפה. ניראה איך העורך שלך יגיב… בהצלחה.

עופר פרוסנר 27 באוגוסט 2013

התגובה הזו אליך ולכולם – כי הכוונה שלי כנראה לא הובנה. איצטדיון עופר – לא איצטדיון סמי עופר. עופר. כמו עופר פרוסנר.

טרנטה 26 באוגוסט 2013

חייב להגיד לך שחבל שהתגובות מביכות ולא מתייחסות לנושא שעליו כתבת. אני הייתי מוחק. הצטיינו – אלה שציינו שהסדר הקוסמי חזר וחיפה חזרה למקום הראשון והשאירה את המאבק על המקום השני למכבי והפועל חיפה. חחחחחחחחחחחחחח חזק.
קשה לי להאמין אגב שאתה לא נהנה מהעניין אגב ואפילו טרחת לציין זאת בטקסט שלך.
לגבי הכדורגל – קשה לי להתייחס לנושאים הקשורים לחיפה כי לא ראיתי את המשחקים שלכם אלא רק שערים. אני מעריך שתהיו קבוצה חזקה השנה.
* בית"ר – כולי תקוה שירדו ליגה עם המשיח שלהם.
* באר שבע – השאיפות שלה יישארו לנצח קבוצות גדולות ולא להסתבך בתחתית. אני לא רואה אותם הופכים לפקטור בצמרת.
* רמה"ש – לא מבין מה אתה רוצה מהם.
* סמי עופר – כמו שנאמר כבר למעלה. משפחה שעשתה את כספה על גבי, גבך וכל אחד אחר כאן. לא הייתי מתגאה בשם כזה לאצטדיון שלי.
* תמיר כהן – מי זה?
* מסכים לגבי אצטדיון רמת גן ומחירי הכרטיסים. הייתי גם מוסיף את מחירי המזנונים.
מחכה בקוצר רוח לסיכום המחזור וכל התגובות הפבלוביות.

תומי 26 באוגוסט 2013

קודם כל ברצוני לומר שהוויכוח האינסופי הזה לגבי השם ״מכבי״ הוא הויכוח הכי סתמי ואידיוטי שיצא לי להיות חלק בו. בתור חיפאי מלידה הורגלתי שמכבי זה ירוק והפועל זה הסרדין המצחין מהקריות. היום אני חי בתל אביב וכשאני מדבר עם אוהדי מכבי תל אביב אני מכנה אותם ״מכבי״ כי אין לי כוח להיכנס לוויכוח סרק הלא מהותי הזה שהוא סובייקטיבי לגמרי. לגבי המשחק אתמול, בגלל ענייני רוטציה ופציעות בנאדו לקח הימור( שאני במקומו לעולם לא לוקח) ועלה עם אבוקרט בתור קשר אחורי(שזה לא תפקידו) ועם ראיו וקטן עייפים(שגם כך לא ידועים במשחק הגנה משובח) וכתוצאה מכך למעשה עלה בלי אמצע בכלל, ונתן לקריה המאוסה של איזי לשלוט במרכז השדה. כמו כן הייתה ניכרת העייפות על שאר הקבוצה שלא ביצעה את משחק הלחץ שמאפיין אותנו, ונתנו לבלמי הקריה להניע כדור בחצי. למרות כל זאת עלינו ליתרון של תורג׳מן במחצית השניה ואז בנאדו בעצם עשה שינוי מתבקש בכך שהכניס את ידין בוקולי וורד במקום קטן, אבוחצירא ואבוקרט ולמעשה בכך הכריע את המשחק. דבר נוס, אני מאוד אוהב את המשחק של אלון תורג׳מן במשחקים עד עכשיו. הוא עושה לחץ, עושה הגנה, משחק מצויין עם הגב למרות מימדיו הפיזיים הלא גדולים . כמו כן הוא משתתף בהנעת הכדור ויורד עד לחצי לקבל כדור ולא מחכה כמו עציץ למעלה. כמו כן הוא כובש באחוזים יפים, והוא מקבל ביטחון וימשיך להשתפר. מחזיק ממנו ומאמין שיתן מספרים יפים העונה.

שאול הרשע 31 באוגוסט 2013

ואוו נפל לי השער מהראש…
מכבי חיפה
מכבי תל אביב
מכבי פתח תקווה
מכבי וואטאבר

ואוו
אם מורידים את שם העיר, נשאר רק מכבי! אולי השם מכבי מרפרר לכל אותן מכבי ? אני סתם שואל..כתל אביבי נראה לי הגיוני שמכבי זה הצהובים של גולדי
אבל לכל אחד המכבי שלו…לא חבל לריב ?

Comments closed