תיאום ציפיות מול עמידה בציפיות/עידו גבעון

עידו גבעון בהופעת בכורה בבלוג, מנסה לנתח לא את התוצאות של מכבי חיפה עד כה, כי אם את הסיבות לאכזבות של האוהדים שלה

לפני הפוסט – אני מבקש לנחם את ידיד הבלוג מתי סין קרונה על מות אביו דניאל.דניאל עלה לארץ בשנת 1951, ומיד אימץ את מכבי חיפה כקבוצתו, וזכה איתה ב-12 אליפויות וב-6 גביעים. הוא גם היה אבא, וסבא, וממה שאני יודע, איש מצוין. מתי, בשם כל משפחת פרוסנר ודה באזר, אני מאחל השתתפות בצערך ובצער המשפחה, ושלא תדע עוד צער.

***

ועכשיו לפוסט, הופעת הבכורה של עידו גבעון במסגרת הזו, ונקווה שלא האחרונה. 

***

רבים וטובים מתנסים בשנים האחרונות במשחק החברה הפופולרי "ניתוח משברים" בכל הנוגע למכבי חיפה. מה לא שמעתי. הדלפות מחדר ההלבשה, לחץ מהקהל, פילוג בין השחקנים, מאמנים לא מקבלים קרדיט וכן הלאה. לכל אחד הסברים שונים ומגוונים, אבל אף אחד לא באמת הצליח לשכנע אותי שהוא הבין באמת מה עובר על הקבוצה. כי חלק מההסברים אולי היו נכונים לתקופה מסויימת ובתנאים מסוימים, אבל בהינתן שלל השינויים שעברו על הליגה מאז האליפות האחרונה, אי אז לפני כ-5 שנים, אני אישית לא השתכנעתי מאף אחד בינתיים. ולכן, אמנם אנתח מעט את מצב הקבוצה אבל אני מזהיר מראש, אני לא מתיימר להיות מי שהבין איך ולמה באמת נפל המועדון הזה למעמדו הנוכחי.

תיאום ציפיות ועמידה בציפיות

ההבדל המהותי בין ההדחה המביכה מול נומה קאליו, לבין חוסר היכולת של הקבוצה לקחת (מה לקחת? להתמודד) אליפות הוא נושא העמידה בציפיות. כמו שאני קורא את המפה, המטרות במכבי, כרגע, ועם כל הצער שבדבר, אינן לקחת אליפות. ואני אחדד: אין בכוונת העומדים בראש, בעלי המאה והדעה, להוציא כסף ברמות שמכבי ת"א עושה. אי לכך, האפשרות להתמודד על האליפות לא ריאלית כרגע. לכן גם ממש לא הופתעתי בתחילת העונה שעברה, שגם זו לא התפתחה כעונה מוצלחת מידי. וכך גם, לדאבוני וככל הנראה כרגע, לא אהיה מופתע כאשר לא באמת נילחם בצמרת לאורך כל העונה.

ההפסד לנומה קאליו שונה בתכלית. גם עם הרכב הטלאים שפתח מול האסטונים, פעמיים, היינו צריכים לנצח. כי הבדל הרמות בין המועדונים אמור להיות גורם מכריע בסופו של דבר, לאורך 2 משחקים. כי הערך של הסגל של מכבי, לפי טראנספרמרקט (תסלחו לי מראש, אבל אני אשתמש באתר הזה כדי לחזק כמה טיעונים בפוסט. אני מבין שזה לא המדד המדויק ביותר, ועוד לא ברור לי ממש על מה מבוססים המספרים שם. אבל בואו נניח שלכותבי האתר יש ידע רחב והוא כן מהווה אינדיקציה טובה.) הוא 13.2 מליון יורו, בערך פי 3 משל נומה קאליו האסטונית (מוערך בכ-4.2). גם ללא עטר ופלט, שני הנעדרים המשמעותיים ביותר כנראה, היה רוני לוי צריך לנצח. חבר שנסע למשחק, סיפר לי שמשכורת ממוצעת בקבוצה האסטונית, ככה הוא שמע בנסיעתו, נעה סביב 1,500 דולר לחודש. אחרי המשחק, החבר'ה האלה פשוט שמו טרנינג והלכו הביתה. אני מתכוון, צעדו. ברגל. בלי אוטובוס. תיק ובו המדים המיוזעים מהמשחק, על כתפיהם. כי בנומה קאליו השחקנים מכבסים את המדים בבית. התמונה מתחילה להתבהר? כן, קבוצה של חבר'ה שבקושי מתפרנסים מכדורגל, ספק אם חיים אורח חיים ספורטיבי באמת, ניצחה חבורה של ישראלים מנופחי חזה, שמרוויחים פי 10 ופי 20 מהם. לא רק ניצחו, אלא כשהכסף על השולחן, כשיש ממש משמעות למפגש הזה, לא באיזה משחק-ליגה-אחד-מבין-רבים או במשחק אימון חסר משמעות. ההפסד הזה הרי מנמיך אוטומטית את כל הציפיות להכנסות מהעונה הקרובה במכבי. הפסד עם השלכות.

ולכן, הדחה מול קאליו הפתיעה אותי יותר מאשר חוסר תחרותיות בליגה. כי על ההדחה הזו רשום בגדול "אי עמידה בציפיות". אפילו מה שמצופה מהקבוצה, המינימום ההכרחי, פשוט לא מצליחים לבצע. וההפסד הזה גרר תגובות קשות מאוהדים רבים של הקבוצה.

הטור הזה נכתב בהשראת שיחה בקבוצת וואטספ בנושא הגעה אפשרית של רועי קהת. האם שחר הציע באמת חצי מליון, או מליון יורו. ולמה בעצם זה עוד לא נסגר ומה המסר שעובר בהבאת רועי קהת לקבוצה.

מאקרו

תראו, כן יבוא קהת או לא יבוא קהת, זו ממש לא השאלה. ערך הסגל במכבי, כמו שציינתי, מוערך בכ13.2 מיליון יורו. אלופת המדינה הפועל ב"ש מוערכת ב13.55 מיליון יורו, לא הבדל משמעותי. מכבי ת"א, מוערכת בכ-24.2. כן, כמעט פי 2.

אמנם זה לא הביא לאליפות צהובה, בהינתן הצטברות תנאים מסוימים (עייפות מליגת האלופות כנראה השפיעה, החלפת מספר מאמנים בעונה בטח לא עזר, חוסר שקט תעשייתי מסוים בחודשיים האחרונים לעונה בשילוב עם הגעה לשיא של הפועל ב"ש כקבוצה ברגעי מפתח), אבל הביא להם עליונות איכותית גדולה יותר מול רוב הקבוצות בישראל ומספר הישגים מספקים בשלוש השנים הקודמות. במילים אחרות, מכבי ת"א משתמשת בהרבה כסף כדי להגדיל את מידת הוודאות, לפיה היא תהיה ברמה הכי גבוהה בישראל ותתמודד על כל התארים.

נכון, כסף הוא לא חזות הכל. עובדה, ב"ש (וקרית שמונה בזמנו ואיזה דוגמא שתרצו להשתמש בה, מכל ליגה) זכתה באליפות. וכמו שמראים התקציבים (וגם השמות, הרי אף אחד מחוליית ההגנה שם לא נקנה בכסף גדול), הסגל של ב"ש לא מוערך בהרבה יותר מאשר הסגל של מכבי.

אבל, ניתן להגיד שתקציב גדול יותר יביא להישגים טובים יותר. באופן כללי, במצטבר ולאורך זמן, אין מה לעשות, זה נכון. ויעקב שחר לא מתכוון להגדיל את תקציב הרכש. הוא לא עשה זאת עד כה בכל שנותיו במועדון, ואין שום סיבה להאמין שהוא יעשה ככה בזמן הנראה לעין. למעשה, נראה שהוא מצפה שרוני לוי יוציא מים מהסלע ויקרה המשהו הבלתי סביר הזה, שמדי פעם קורה לקבוצות נחותות כלכלית.

ולכן, מה שהייתי מצפה ממנהלי המועדון זה להגיד בקול רם וברור לקהל "חברים, יש קבוצות אחרות שהרימו את הרף גבוה מדי. אנחנו, כמועדון, לא מתכוונים לטפס לרף הזה. אם נצליח, זה יהיה בדרך שלנו. עם תקציב נמוך בהרבה משל המתחרים."

הודעה כזאת כמובן לא הייתה עוזרת הרבה למחלקת שיווק מנויים. גם ההפסד לנומה קאליו לא עזר.

אבל אני מאמין גדול בתיאום ציפיות. ואני גם מאמין גדול בקהל של מכבי.

אותו קהל שכנראה לא יקנה 18 אלף מנויים השנה, ז"א פחות מבשנה שעברה.

חבל לי על אלו שקונים מנויים עם ציפייה גדולה להישגים. על אלו שלא מבצעים מולם תיאום ציפיות ומבחינתם מכבי נבנית כדי להתמודד על כל התארים. אני, למשל, קונה את המנוי שלי כדי להנות ממה שיש, אבל עם ציפייה לשחזר את הישגי העונה שעברה. שעם כל הצער, היו קרובים למיצוי הפוטנציאל של הקבוצה. גביע ומקום רביעי, כמה משחקים טובים, כמה פחות טובים, הגעה למפעל אירופי ותואר.

וכאן נכנס לתמונה עניין מיצוי הפוטנציאל. לעניין זה לרוב משייכים את עבודת המאמן. תפקידו, בהנחה ולא הוא הרכיב את סגל השחקנים של הקבוצה, הוא להוציא את המיטב ביותר מהחומר הקיים. עם רוני לוי זה לא בדיוק קורה, כרגע. עם 5 המאמנים האחרונים מאז אלישע לוי, שלגבי העבודה שלו יש טיעונים לכאן ולכאן, זה לא ממש קרה. אולי עם בנאדו למשך כחצי שנה.

אז כן, אולי השנה רוני לוי יוציא מהקבוצה את המיטב ועוד קצת. אבל לא הייתי שם את הז'יטונים שלי על זה. בעיקר כי לא קרה שום דבר שונה השנה מאשר בחמש השנים האחרונות.

 

מיקרו

ומן המאקרו אל המיקרו – אם רועי קהת מגיע למכבי, האם זה שדרוג משמעותי? האם זה מה שצריך להטריד את אוהדי הקבוצה?

התשובה שלי היא חד משמעית לא. לי אין סיבה משמעותית להאמין שרועי קהת שחקן טוב משמעותית מגילי ורמוט, למשל. כי רועי קהת, עם כל הכבוד, אמנם שיחק 28 פעמים השנה בליגה האוסטרית, אבל כבש רק פעם 1 ומשתמע שהוא לא בדיוק השתדרג שם. ההסבר הכי טוב שאני מוצא למעמדו כרגע: מו"מ שלו עם קבוצות ישראליות, לפחות עפ"י הפרסומים בתקשורת, הוא כנראה דבר רלוונטי, על הפרק. שחקנים שמצליחים בחו"ל, כמו נאתכו, חמד וכיאל, לא יעלו על דעתם לחזור לארץ, אלא אם יציעו להם משהו יוצא דופן. את המסקנה הזאת אני שואב בעיקר מראיונות שהם מעניקים וגם, ובכן, מהמציאות. לא שמענו על מו"מ קונקרטי של נאתכו, רפאלוב או תומר חמד לחזור ולשחק בארץ.

אז כנראה שרועי קהת הוא לא בדיוק הדיל-ברייקר. האס המבריק שיעלה את הציפיות מהקבוצה. לדעתי, סביר יותר להניח שגם הוא, אם יגיע, ייתקל בחבלי לידה קשים כמו שקרה לאלירן עטר, גילי ורמוט, יוסי בניון ובינוניים אחרים שהגיעו לקבוצה והסתנכרנו עם הרמה הכללית. כן, הוא יוסיף עומק ואיכות לסגל. אבל לא הרבה יותר מזה.

אם נחזור למאקרו לרגע, כדי למצוא אס שכזה, במיוחד במצב המנטאלי של הקבוצה בשנים האחרונות, כנראה שצריך לשים סכום גדול במיוחד, חסר תקדים, ולהביא שחקן מוכח וטוב. לפחות אחד.

 

אנומליית בית"ר?

*ביתר ירושלים – נקודה קטנה אני רוצה להגיד בנוגע לבית"ר. בשנתיים האחרונות הנרטיב סביב הקבוצה הזאת הוא שאלי טביב קוסם. שהוא מביא שחקנים אלמוניים שפורחים דווקא ובמקרה במועדון הזה. רבים משתמשים בעיקר בשם שלומי אזולאי כדי להוכיח את הטענה הזו. רבים יגידו שהעונה הקודמת, היתה מוצלחת בהרבה לבית"ר ירושלים מאשר למכבי חיפה. מקצועית וגם ניהולית. טוב, אני אחלוק על דעתם.

הנרטיב סביב בית"ר אומר שאלי טביב משקיע הרבה פחות מיעקב שחר, אבל בעזרת ניהול נכון וסקאוטינג איכותי, מביא תוצאות טובות יותר. אז אני לא קונה את הסיפור הזה. כי בית"ר אולי מתהדרת פחות ברכישות נוצצות, אבל נתון נוסף משיטוט בטרנספרמרקט, מעלה ששוויו של סגל השחקנים בבית"ר מוערך בכ-12.4 מליון יורו. ממש לא הרבה מתחת למכבי או לא ב"ש. ז"א, בסופו של דבר, כאשר שחר מסתפק במשומר וטביב באלעד גבאי, עם כל הכבוד לשני המגינים האלה, שניהם מסתפקים. ונכון הדבר גם לעמדות נוספות במגרש (דקל קינן, נטע לביא, דרינצ'יץ' ועטאא ג'אבר במכבי לדוגמא). עמדות רבות מדי במכבי מאוישות ע"י שחקנים שלא נקנו בכסף גדול ולא מקבלים משכורת מפציצה. למעשה, כשבוחנים את הסגלים לעומק, אפשר לראות שההשקעה הכספית דומה ממה שמספרים לנו בתקשורת.

כשאני שומע לפעמים שהתקציב של מכבי נע בין 60-70 מיליון ₪, לעומת 20 או 30 מיליון בבית"ר אני לא ממש קונה את זה. בעיקר כי לא מפרסמים דוחו"ת כספיים. כי אין שקיפות. שמתם לב לאקראיות שבה מפרסמים את המספרים האלה בלי שום סימוכין? לטווחים הגדולים מדי שבהם משתמשים, שהרי יש הבדל משמעותי בין 60 ל70 מליון. 2 שחקנים ששווים 5 מיליון, לדוגמא.

אם אין דוחו"ת כספיים, מאיפה מביאים העיתונאים את המספרים על 70 מיליון?

אם התקציב במכבי הוא 70 מיליון, לאן זה הולך? מישהו יודע? כמה מוקצה להעסקת הסגל הנוכחי? כמה מוקצה לתפעול מחלקת הנוער והמתקנים השונים? כמה מוקצה לשיווק והוצאות על אצטדיון? כמה מוקצה למחנות אימון?

ואם למישהו יש תשובות לכל השאלות האלה – יש לו גם תשובה לגבי הקבוצות האחרות בצמרת הטבלה? אולי אם היו לנו נתונים היינו יכולים לקבוע טוב יותר מי "מצליח" ומי פחות.

נכון, למכבי יש הכנסות גדולות בהרבה מהקהל. שהרי היא מביאה, בממוצע, בערך פי 2 צופים למשחקיה מבית"ר. למרות אצטדיונים ביתיים בגודל דומה. זה לא אומר כלום על ההשקעה של שחר בקבוצה.

לנושא ההשוואה בין 2 המועדונים, אולי דווקא הייתי אומר שלמכבי הייתה עונה טובה יותר מבחינת הכנסות, קהל ובהתאם – ההנאה שמקבלים הצופים שמגיעים למשחקים (שהרי תמיד כיף יותר להגיע למגרש מלא).

בנוסף הייתי גם אומר שבסופו של דבר, בית"ר לא הייתה מתמודדת רלוונטית על האליפות בשום שלב של העונה, ממש כמו מכבי, שתיהן זכו בכרטיס לאירופה. רק שמכבי זכתה גם בגביע.

ולמרות זאת, בעקבות הנרטיב סביב התקציב הצנוע של בית"ר כביכול, נתפסה העונה כהצלחה. מה לעשות, נדמה שמבחינת תדמית, לפחות בנוגע לתיאום ציפיות, בבית"ר עושים עבודה טובה יותר.

גם איתי שכטר, שלא פוגע בבית"ר ממש כמו שלא הצליח בחיפה (3 שערים ב-16 הופעות, ספרו לי עוד על בישולים וחיבור לקהל), מצטייר בתקשורת כמי שנולד מחדש מאז המעבר. למרות שמבט על המשחקים שלו בבית"ר מראה המשך ישיר ליכולת שהוא הציג בחיפה במשך כשנה.

ההשוואה לבית"ר ירושלים, לאורך זמן רב, הורידה אצלי את האסימון. הבעיה במכבי היא לא רק חוסר בהשקעה כספית. היא גם התנהלות לא נכונה בתקשורת ומול הקהל.

ההופעה במגרש פתוח ביום שלישי ה19.7
לא לפיצול

134 Comments

bhr 25 ביולי 2016

החטא הקדמון של מכבי חיפה הוא חוסר בתיאום ציפיות מול העונות של אלישע. מכבי הגיעה לליגת האלופות ושיחקה טוב עם פאקן שחקני בית גדיר וגולסה וככה. אבל אלישע אכזב אותכם. קללת העז רודפת אותכם מאז. מכבי תקום אם תחזור להבנות על הבסיס הזה שחקני בית ותוסיף לו 2-3 כוכבים במקום לבזר כסף על אופיר קריאפים אביחי ידינים שלומי אזולאים וכאלו.

פרלה 25 ביולי 2016

זה דרך אגב הכיוון המוצהר על פי דבריו של גורם בכיר במועדון בעת הטיסה לטאלין. היה גם אזכור לשושלת הראשונה שב תוך שנתיים נזרקו לסגל הבוגר 20 שחקני נוער שתחת שרף הפכו לאלופים.

גיא זהר 25 ביולי 2016

היו אכן שחקני בית. חלקם עזב לאירופה (כיאל, חמד, רפאלוב), חלקם פרש (קטן, בנאדו) וחלקם סתם גולסה או גדיר שהם משענת קנה רצוץ. ואלישע הוא בינוני, אל תבלבל.

MOBY 25 ביולי 2016

שינוי יהיה כאשר חמד או רפאלוב יחזרו לקבוצת הבית שלהם.
אא הכסף שהשקיעו ביוסי, עטר, ושכטר היה מושקע בשחקני בית, עמוד השדרה להערכתי לא היה כזה פריך.
יחד עם החטא לאלישע יש גם את הזלזול בסמל הירוק האחרון קטן, וכל עוד אין לנו מחליף ראוי לקפטן לא נשתפר.

ארז 25 ביולי 2016

סלח לי אם זאת נקודה רגישה, אבל למתבונן מבחוץ כמוני נראה שקטן התאמץ למצב את עצמו כ"סמל" בעיקר כי שנים ארוכות כבר לא היה לו מה למכור על המגרש (בטח ביחס לפוטנציאל ואפילו ליכולת בשנים הראשונות). אז שנים עשה פוזות של קפטן, נתן עד שני משחקים טובים בעונה, תחזק קשרים ומסרים לקהל וקיבל שכר מופקע, כולל עונת שכר ללא משחק בשנה האחרונה. ודאג להיעלב למכביר.
אשמח לשמוע מה מתן, עופר, כותב הפוסט וירוקים שרופים אחרים כאן חושבים לגביו.

הופמן 25 ביולי 2016

הירוק הזה מסכים איתך ארז.

ירוק 25 ביולי 2016

מובי, אתה שוב גולש לתחום הפנטזיה…
ידידי, חמד לא יבוא אלינו. מה יהיה עוד שנתיים-שלוש אין לי מושג, אבל כרגע – אין שום סיכוי. אם כבר, אני בכלל לא פוסל שהצעה הזויה מבית ג'ורדי תביא אותו למכבי ת"א. אני בכלל לא אפול מהכסא. גם לא מאשים אותו אם הוא יעשה את זה (אם כי ברמת העקרון אני לא אבין אותו אם הוא יחליט לחזור, צריך להשאר באנגליה לדעתי).

MOBY 25 ביולי 2016

ירוק כפי שאתה כבר רואה הכל עניין של מחיר (למרות ההתעקשות שלך לא להבין את זה).
במחיר נכון חמד יכול להיות אצלנו – המחיר לא חייב להיות כסף מזומן, אורך חוזה, אופציות לשנים רבות, סרט קפטן, ועוד רעיונות יצירתיים (שחלקם דוברו גם עם היוסי- שאני לא אבין לעולם מה איבדנו איתו) – בכל מקרה המחיר יהיה כבד!
בנוגע לקטן – כל עוד הגב החזיק הוא היה האיש עם מגע הזהב לידו אסופה של שחקנים בינוניים מקבוצות בינוניות (ראינו מה קרה לנו בלעדיו) העפילה לאלופות והיתה כפסע לעונה מושלמת (הקיזוז) אז נכון שלא לקחנו אליפות בשנתיים האחרונות (אבל גמר גביע ומקום שני ובעיקר רלוונטיות במאבק זה מה שאני רוצה) ואז הגיע היוסי והרוני וההצלחות המופלאות שלו בלהדיח קפטן (יחד עם שחר אין בכלל ספק).

vered s 26 ביולי 2016

את הקריירה של יניב קטן במכבי חיפה צריך לחלק לשניים. יניב קטן הצעיר היה שחקן אגף מהיר איכותי חזק מוכשר עם איכויות אירופאיות. בתור שחקן מיקצועני בקבוצה אירופאית הוא ניכשל לחלוטין. לא היתה לו מוכנות לז׳אנר. משום בחינה גם מקצועית וגם אישית. יניב קטן היה קלולס. בחלק השני של הקריירה שלו במכבי חיפה הוא היה מיטרד. על אף ההישגים. יניב קטן חזר בתור פליי מייקר. תפקיד שבמכבי חיפה היו לו הרבה משמעויות היסטוריות והשפעה על אופי הקבוצה והמועדון. אפילו השפעה על האוהדים. הפליימייקרים של מכבי חיפה היו תמיד סוג של קוסמים ראובן עטר, אייל ברקוביץ׳ ולפניהם שחקנים מוכשרים בעלי מעמד היסטורי של פליי מייקרים גאוניים. של חשיבה מהירה על הדשא, להטוטנים, בעלי יכולות טכניות משובחות, כושר המצאה משוגעים גאונים. אתם תחליטו. האנשים האלו לא בהכרח הנהיגו את הקבוצה בטח לא מיחוץ למיגרש אבל הם היו הדי אנ איי של מכבי. גם כשלא היו היישגים. מכבי חיפה תמיד היתה הקבוצה הכי מלהיבה הכי התקפית הכי שמחה. ברגע שנתנו לשחקן אגף מהיר חזק גולר ככל שיהיה להיות הפליי מייקר של מכבי חיפה – הקבוצה ניפגעה. שווה לכתוב על זה מאמר רציני ומפורט גם על שחקני נוער שאולי נימחקו בתקופתו של יניב קטן על שינוי האישיות של הקבוצה על המיגרש ועל זה שקבוצה נימצאת במשבר מיתמשך של זהות ושל שייכות וגם לא פחות חשוב על הכוח הדרמטי שניתן לחדר ההלבשה בתקופתו כי הוא הגיע שבור ומתוסכל ובמכבי חיפה בנו אותו. נתנו לו. הוא החזיר בחזרה. הוא מוכשר והכל. אבל לא היה שום סיכוי שיניב קטן ימשיך לרוץ על הקו כמו משוגע בשביל ליגה ישראלית ובטח לא שיעבוד הוא בשביל שחקני נוער מוכשרים. זוה תמיד היה חלק מהקטע של מכבי חיפה. הפליי מיייקר פשוט היה שם כמו קסם. כן נכון עולה מהנוער. ילד. שנותנים לו במה. שלוקח את הבמה. ובכל העונות שיניב קטן היה פליי מייקר נינעץ בעמדה זה לא היה אפשרי. עם כל הכישרון שלו הוא לא היה ברקוביץ׳ או עטר ולכן לא יכל לכוון את הקבוצה למקומות מתוחכמים ומעוררי ההשראה. זאת היתה מכה אפורה למכבי חיפה. ויש לה השלכות ותוצאות עד היום. החזרה של יניב קטן נתנה כוח עצום לחדר ההלבשה לשחקנים במידה מסויימת גם למאמנים. לעסקנים. ושלא תהיה טעות – יניב קטן היה שחקן כדורגל גדול ובן אדם טוב. הוא רק לא פליי מייקר.

איאן ראש 26 ביולי 2016

חוץ מזה שקטן היה שחקן גדול מסכים עם השאר.

פרלה 25 ביולי 2016

מצטרף לדברי הניחומים למתי סין קרונה על פטירת אביו דניאל ז״ל.
הפוסט מקיף ובעיקר לא מתיימר.
גם אני הופך בעניין הזה ולא באמת מבין עד הסוף.
כשאני מודד את הסגל בכל אחת מעונות השפל הללו אני תמיד עם מסקנה אחת, שווים מקום שלישי.לפחות.
רק עם אריק בעונה של עטר הגענו לכך. אאל״ט.
ההדחה בטלאים היא, בין היתר, תוצאה של שאננות.
איך נלחמים כל השנה על אירופה ובסוף מגיעים אליה עם סגל והרכב שבאופן מוצהר חסרים בהם שחקני הרכב ראויים בעמדות משמעותיות.
למה ג׳ורדי מנצל כל שחקן סגל עד הרגע האחרון ואנחנו לא יכולים להשתמש בסטויקוביץ׳, ידין ודגני כל עוד הם כאן. אם הם בהרכב אני חושב שאנחנו עוברים.
איך שחר ורוני ששילמו מחיר של פתיחה ארורה לעונה הקודמת בגלל בניית סגל מאוחרת לא הבינו שהשנה המחיר רק יעלה כשנגרעו מהסגל יוסי וחן ואחרים ולהרכב נזרקו אלה שאינם מיועדים אליו.
משומר הבטיח ערב המשחק, באופן אישי, שהם בשיא הריכוז, בתגובה לאמירה שלי שאני מקווה, שהאצטדיון הקטן ונטול התאורה לא יתן להם הרגשה של משחק אימון. השחקנים אולי היו מרוכזים אבל מישהו אחראי לאי הופעתם למחצית השניה. דווקא בהארכה ראינו מה יכול לקרות כשרצו להשתלט על המגרש אבל בינתיים, איש לא יחלוק שזה ממש לא זה.
הציפיות הריאלית היו לעבור את החבר׳ה החביבים מאסטוניה השנה ולקחת לפחות 7 מ 9 הנקודות בפתיחת העונה הקודמת. בניית הסגל המאוחרת גובה מחיר במזומן ומכניסה אותנו ליתרת חובה שהריבית עליה מייבשת אותנו כבר יותר מדי עונות ברצף.
מניין יבוא המומנטום….

יואב 25 ביולי 2016

לורמוט נגמר הדלק.
קהת הוא משאבת דלק.
מוזר שזאת ההשוואה שבחרת.

ארז 25 ביולי 2016

יואב, אתה מתעלם מהנתון בפוסט לגבי (אי) המספרים של קהת עונה. לא מספרים של שחקן שסביר שישדרג אותך כרגע. בהקשר הזה ההשוואה הגיונית מאוד דווקא.

ירוק 25 ביולי 2016

קהת ברמה אחרת מורמוט. האם הוא ישנה משהו משמעותי אם הוא יבוא לבד? ממש לא.

יניב פרנקו 25 ביולי 2016

די נו. יואב צודק. ורמוט שחקן הרבה מעבר לשיאו, קהת יכול להיות דומיננטי בליגה הזו כמו אצילי היום. אי אפשר להשוות.

ארז 25 ביולי 2016

אני לא מתווכח על פוטנציאל. הנתונים של קהת בשנה האחרונה הם לא דבר מעודד. אתה לא יכול לבנות כשחקן מוביל על שחקן שמגיע אחרי עונה כזאת, עם כל הכבוד לשנתיים מצוינות בקריית שמונה.
אם אני לא טועה, אתה היית די בטוח שורמוט הולך לפרוח במכבי. התעלמת מאיך שהוא נראה בעונה-עונה וחצי שלפני המעבר.

יואב 25 ביולי 2016

ארז,
זה גם מה שאמרו על זהבי.
רועי הכי קרוב אליו שיש בתכונות.

yaron 25 ביולי 2016

כל הוויכוח הזה "קהת או וורמוט" הוא ויכוח של קבוצה קטנה…
בקבוצה שרוצה אירופה ומאבק על האליפות היה ברור שצריך את שניהם.

יואב 25 ביולי 2016

ארז,
בארץ הוא דו ספרתי.

בורדו פאפי 25 ביולי 2016

אני מניח שההתמקדות בקהת כרגע היא תוצאה של "קללת זהבי".
אני לא משווה מבחינת תפקוד במגרש וכד', אבל נראה לי שמקרה זהבי יצר תחושה שבקרב הליגיונרים יש כאלה שהבאתם תחשב "שיחוק".
הרי אף אחד לא ידע כמה טוב זהבי עומד להיות והנה קרה מה שקרה. אני מניח שבצורה דומה מסתכלים על ליגיונרים דוגמת קהת, נביא אותו ואולי יהיה שיחוק מטורף.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

כן, הרגשתי שהייתי צריך להסביר למה אני משווה את קהת לורמוט.
אז השוויתי את קהת לורמוט, דבר ראשון כי לפי מה שאני מבין, החוליה הקדמית המועדפת כרגע היא גילי באמצע, עטר ורוקביציה באגפים ופלט בחוד. הרכב ראשון זה לרוב נתון לפציעות ולכן רבים בסגל יקבלו הזדמנויות גם (מוגרבי, ריאן, אוברניאק ועטאא במיוחד). ז"א, אם יגיע קהת, זה כנראה יהיה על חשבון ורמוט ולמשבצת שלו, באמצע.
דבר שני כי גילי הוא אחד מאלה שמגיע ע"ב עונות מוצלחות בעבר. כמו שקהת לא בשיאו, גם גילי (ועטר, וזהבי בזמנו כמובן) הגיע ככה למכבי ולא ממש הצליח לשדרג ולהשתדרג.
מבחינת פוטנציאל, הוא אכן עשוי להיות יום אחד דומיננטי בליגה, כמו אצילי. אבל אני לא באמת מצפה שזה מה שיקרה.

ירוק 25 ביולי 2016

עידו, סחטיין על הפוסט המקיף. בעיקר לאור העובדה שכשאני חושב על העניין הזה ומנסה להבין אותו, את האמת – נגמרו לי המילים.

שלו 25 ביולי 2016

בלי ציניות, יש לחיפה נווער כל כך טוב.
איך במקום להאמין בו בוחרים בנביאי שקר מבחוץ.
אני מניח שאם היו משלבים יותר ברצינות שחקני בית, במקום חמש שנים לחפש פיתרון מידי כאן ועכשיו, היא הייתה יותר תחרותית.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

שחקני נוער בארץ יוצאים לרוב לא בשלים בכלל לליגה. לכן כולם היו מופתעים כ"כ מההשתלבות המהירה ויוצאת הדופן של נטע לביא (ושל דור פרץ, לתקופה, בקבוצה אחרת).
בשנים האחרונות קיבלו במכבי צ'אנס יותר מדי שחקנים שהצליחו בנוער. שובל גוזלן, אם אני לא טועה, שבר (!) את שיא הכיבושים לעונה בליגה לנוער, עם 28. ובליגת העל הוא בעיקר נראה כמו נער חלש ואיטי, שלא מתאים לרמה ולא מבין את המשחק. צר לי. ואי אפשר להגיד שהוא לא קיבל הזדמנויות.
כמוהו אפשר למנות את אעיד חבשי, שחר הירש, עדי קונסטנטינוס, יובל יוסיפוביץ' וקצרה היריעה מלמנות את כולם. האמת היא שרוב שחקני הנוער זקוקים לעוד 4-5 שנים בד"כ בקבוצה קטנה יותר בשביל להתפתח. נכון הדבר גם לגבי תומר חמד וליאור רפאלוב, שהגיעו ליכולת ראויה רק בגילאים 22-23 ויצאו לאירופה אפילו מאוחר יותר.
ז"א, בגיל 18, כשיצאו מהנוער, היו זקוקים לעוד כמה שנים של חינוך והתפתחות.

שלו 25 ביולי 2016

נכון, אבל לו היו משקיעים במעבר הזה ב 2011,
העונה כבר היה להם פירות.
שחקן או שניים בשנה זה מספיק.
נניח ששחקן כזה משחק שנתיים שלוש בבוגרים ונמכר לחו"ל, אז גם אפשר לקנות זרים.
שלומי אזולאי, הוא גם תוצר מחלקת הנוער של חיפה אם אני לא טועה.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

לא הבנתי את הטענה.
אתה מתכוון שבשנת 2011, כשהאלופה הייתה מכבי חיפה, שחר היה צריך להוריד את הרגל מהגז, ולתת כמה שיותר במה לשחקני נוער? ועוד על איזה שנתון אתה מסתכל. של שחקנים כמו דור חוגי, דור כוכב, קונסטנטינוס, ריאן וגוזלן. אף אחד מהם עוד לא התפתח לשחקן מוביל בליגה.

זה מה שהיית מייעץ כיום למכבי ת"א או ב"ש לעשות?

במכבי חיפה, בטח שזה לא יקרה. ההנהלה לא מרשה לעצמה, זה הדבר היחיד בערך שאנשים מסכימים איתי פה עליו, להגיד בפה מלא שהיא מכוונת לפחות מאליפות.
אז במועדון כזה, ששואף למקסם הכנסות ממנויים וכרטיסים בכל שנה, אין את הפריבילגיה להגיד שהשנה זו שנת "השקעה".

אפשר להפסיק להשתמש בדוגמא של שלומי אזולאי? זה שהוא גדל בנוער בחיפה, לא אומר שהיו צריכים לתת לו לחכות 5 שנים בסגל הבוגרת עד שיתפתח. הרי העובדה היא שהוא לא הלך לקבוצה בכירה אחרת ופרץ, אלא חיפש את עצמו כמעט 5 שנים בקבוצות דרג 3,4 בישראל. שנים בהן הוא לא בלט במיוחד ולא משך את תשומת הלב של המועדונים הגדולים. עד שהייתה לו עונה אחת טובה בי-ם.

שלו 25 ביולי 2016

מה שהייתי ממליץ ליורדי לעשות,
כבר מזמן,
זה להתחיל להשקיע בנוער, ולדאוג ששחקנים שלו שמסיימים את שלב הנוער ישחקו בקבוצות אחרות ויתבשלו תחת חוזה במכבי, בהשאלה.
שחקן שבשל או כמעט בשל שיחזור למכבי ויתחרה על המקום שלו.
ולהביא אנשי מקצוע מהילדים עד הבוגרים.
כי הפתרון של לקנות כל מה שזז בשוק הוא טוב ונוח כדי להקפיץ אותך מהמקום שמכבי הייתה לפני ארבע שנים למקום שהיא נמצאת היום.
אבל ברורו לכולנו (ומתן כתב את זה נכון) שיש הבדל בין משכורת לשווי.
היום מתא לא מסוגלת לשלם לשחקן את השווי שלו, כי אחרת ילך למתחרות שלה, אז היא מנפחת לו את המשכורת.
אבל לכמה שחקנים היא יכולה לעשות את זה, 15, 20?
הבעיה של רוב שחקני הנוער הטובים שהם לא מתפתחים לשחקני בוגרים טובים. בזה אפשר להשקיע.
אני לא מאמין ששחקן שגדל בחיפה, ירצה לשחק במתא.
כלומר בתנאים פחות או יותר שווים הוא יבחר כל יום מחדש לשחק בחיפה אם ירגיש שיש לזה אופק.

לנושא שלומי אזולאי,
לו היה מושאל מחיפה כל שנה אבל חוזר אליה, בתום כל עונה, היה אפשר לדון איתו על ההתקדמות שלו ושיפור החוזה תוך השאלה לעונה נוספת, כאשר הוא היה בשל אפשר להחזיר אותו לקבוצה.
עכשיו חיפה תלויה ברצונו או אי רצונו של מיץ'.
וזה שחקן שהשקיעו בו מגיל צעיר.
אני מבין שזו הייתה תפיסת עולם של כל המועדונים לאורך ההיסטוריה.
אבל זו פרדיגמה שצריכה להישבר.
אשמח שדווקא מכבי ת"א תעשה את זה (לדעתי מקרה קהת, גם מוכיח שהיא הבינה, כלומר רצה אחרי שחקן שהיה שלה), אבל בטח שב"ש וחיפה צריכות גם לייצר בסיס פרמידה רחב יותר לקבוצות שלהן.
גם אם ההשקעה היא לטווח בינוני ולא קצר.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אוקיי שלו. עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון.
ואני אגיד לך למה, לדעתי, זה לא מה שקורה במציאות.

כי מאחורי השמות האלה, של שחקני הנוער, הכדורגלנים עצמם, יש בני אדם.
והם מגיעים לגיל 18, 19, 20 והם אומרים "טוב את דור פרץ, בן 18, מקדמים, ואותי לא. מחזיקים בכרטיס שלי ומשאילים אותי לאיזה קבוצה דרג ז. לא מתאים לי"
למעשה, השחקנים נמנעים מהמצב הזה, שבו הם מושאלים לקבוצות קטנות מתוך שאיפה שאולי יום אחד הם יתאימו למערכת הרצויה. כי הם יודעים שלא כולם בסוף יתפתחו ויגיעו לרמה הרצויה. חלקם יצטרכו להישאר בקבוצות הנחותות.
ולכן, חלקם גם יילחמו בגיל צעיר על לשחרר את עצמם מהחוזים, לצאת עם הכרטיס ביד ולחפש את עצמם בשוק העבודה.
וזה היה נכון שבעתיים לפני שדאגו לתנאים שלהם השנה (כל נושא "לא משחק מול האקסית", שפגע בתפוקה שלהם כשחקנים, הוצא מהחוק).

אז הקבוצות (מכבי חיפה ות"א, בעלות מחלקות הנוער הבכירות), אכן שואפות לפזר בליגה כמה שיותר מושאלים. זה נכון כלכלית ויכול להשתלם מאוד במידה ומישהו מהם יפרוץ פתאום. אבל זה לא תמיד עובד כמו במודלים התיאורטיים שאנחנו מריצים כאן.

סוס ים 25 ביולי 2016

כמו לך, אין לי מושג מה קורה שם כבר כמה שנים.
תחושת הבטן שלי היא שלשחקנים פשוט כבר לא טוב במועדון הזה. אין לי מושג למה. לחץ, בעיות חברתיות, יחסים עם המאמן, יחסים עם הכלב של המאמן, יחסים עם ההונדה שהם מקבלים. לא יודע, משהו שם לא עובד…
אבל מה שעוד יותר לא ברור לי הוא כמות הכסף שמתבזבז על רכש ומשכורות לשחקנים לא מספיק טובים, שלא מסוגלים לסחוב קבוצה. או צעירים מדי או גמורים שקיפלו את הזנב וחזרו מאירופה. כבר שנים שלא מגיע שחקן ישראלי בשיאו, או זר "גניבה" שיסחוב את קבוצה. זה מדהים בכל שנה מחדש. זה כנראה עניין של תחרות כספית שנוצרה בשנים האחרונות אפילו על שחקנים בינוניים שכאלה. אבל שוב – בעיקר נראה לי שלאף אחד לא טוב שם כבר כמה שנים.

יניב פרנקו 25 ביולי 2016

אני עדיין חושב שמכבי חיפה תסיים גבוה את הליגה.
הפציעות של פלט ועטר משמעתיות ויש עוד מספיק זמן לעוד רכש שהיה צריך להגיע.
המהלכים של חיפה נכונים, השיקום פשוט ייקח עוד זמן.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

מסכים, נסיים גבוה. בסופו של דבר. אבל נעבור שוב את החודשים של ה"משבר" ש"כולם מופתעים ממנו".

אבל אני לא מסכים, המהלכים אינם נכונים. נכון, יש מהלכים נכונים ומוצלחים, אבל לצידם אי אפשר לשכוח שהקבוצה ניגשה למשחק הכרעה באירופה, כזה שעלה לה בהדחה מוקדמת וכואבת, עם הרכב טלאים מזלזל. ואפשר להאשים את אלילת המזל עד מחר. אבל לא עשו את המאמצים הנכונים כדי להעמיד קבוצה ראויה, השאירו יותר מדי מרווח לטעות והפסדנו בגלל זה.
וכמו שהשאירו מרווח לטעות באירופה, ככה גם לליגה קשה לי מאוד להאמין שנגיע מוכנים.
השבוע הראשון של אוגוסט, הוא שלב שבו היית, בתור מאמן ואוהד, רוצה לדעת מי בהרכב השנה בוודאות. גייב אור טייק שחקן אחד, גג, שאולי יגיע כחיזוק ברגע האחרון.
מי יהיה מגן ימני השנה? קל. משומר. האם זה התפשרות? האם זה שדרוג של הסגל?
ומי יהיה מגן שמאלי? אלוהים יודע.
ומי יהיה קשר אחורי יחד עם נטע לביא? וכמה אפשר לסמוך בכלל על נטע בתור עוגן לעונה שלמה?
ומה יהיה עם עמדת השוער?

זה יותר מדי שאלות בשביל השלב הזה של העונה, והיא עוד לא התחילה. ואני גם לא מנחש שהשאלות האלה ייפתרו עד ספטמבר. אם בכלל. זה גורם לאוהדים לטפס על הקירות. לפחות לאלה שהאמינו שהשנה, דווקא השנה, נחזור לקדמת הבמה. ניוז פלאש…

yaron 25 ביולי 2016

נראה לי שבנו על אזולאי ולפחות מגן שמאלי מה שהיה מאזן את הקבוצה.
מצד שני זה נכון, עושים את אותן שטויות שנה אחר שנה.
הפארסה עם סטויקוביץ' ששנה שעברה עשה שריר ושידרג חוזה והשנה מנסים להיפטר ממנו… למה שידרגו לו אם לא ראו בו את השוער הבכיר לכמה שנים?
דבר נוסף זה שחיפה מבזבזבת סכומים גדולים בהעברות של לחץ במקום להוציא את הכסף בקיץ ולבנות קבוצה ראויה. נראה ששחר מנסה בכל שנה את שיטת מצליח וכשזה נכשל זורק כסף במקומות הלא נכונים.

ירוק 25 ביולי 2016

יניב, תגיד – אתה רציני? לא נשמע כמו משהו שמתאים לך להגיד. אתה יכול לתת לי דוגמה (אחת) למהלכים שהם "נכונים"?
השינוי ייקח זמן? התחלת לבלות עם רוני לוי? אתה נשמע כמוהו :)

מה זה נסיים גבוה? בסופו של דבר אולי נסיים שלישי או רביעי, כי כל הקבוצות האחרות פשוט חלשות. אבל שוב נגמור את הליגה אחרי חודשיים ולא נאבק בצמרת בכלל.

אזי 25 ביולי 2016

אתה מדבר על התקציב של מכבי תל אביב שהוא פי שניים משל מכבי חיפה ולכן חיפה באופן מוצהר לא מתמודדת מולה.
לצורך הדיון, בו ניקח את זה כאקסיומה שמכבי חיפה לא מתמודדת על האליפות.

אני מניח, שבכל שלב בשנים האחרונות, מכבי חיפה החזיקה בתקציב השני בגודלו בליגה, או לפחות לא בפער משמעותי מהמקום השני.
ובכל זאת, מאז האליפות האחרונה של מכבי חיפה ב 10/11, היא סיימה במיקומים: 4,5,2,5.
רק פעם אחת מתוך 4 במקום השני. פעמיים במקום החמישי!

זה נכון שחיפה מוותרת מראש על מאבק האליפות בגלל התקציב שלה, אבל אולי כשמוותרים מראש על מאבק האליפות, גם מוותרים מראש על התחרותיות?
באר שבע לעומת זאת, לא מוותרת על מאבק האליפות למרות פערים דומים, זהים או גדולים יותר מול מכבי תל אביב.
באר שבע סיימה שנתיים במקום השני והשנה במקום הראשון.

אני מסכים שלמכבי תל אביב התקציב הגדול בליגה ובאופן סטטיסטי יותר קל לה לקחת אליפות, אבל קבוצה שמוותרת מראש על התחרותיות כי יש קבוצה עם תקציב גדול יותר, לא צריכה להשתתף בליגה תחרותית.

יניב פרנקו 25 ביולי 2016

2 הערות פה :
מכבי חיפה זה ארגון שהיה רגיל לנצח בזכות יתרון לגודל – לקחת לו את היתרון לגודל זו דרמה עצומה וטראומה בניגוד למועדון כמו באר שבע בסיטואציה הנוכחית.

ההערה השנייה היא הטעות שאנחנו עושים בהסתכלות על תקציב – למכבי חיפה יש נניח שכר שחקנים שגדול פי 2 מבית"ר (נניח) – אבל בבית"ר מתחילים כל שנה בלי גיבנות של חוזי עבר והרבה מאוד טעויות – מכבי חיפה סוחבת בתקציב שלה את כל השנים האחרונות.
זה דומה למצב בהפועל השנה – אם גוטמן היה יכול לשלוח עוד 10 שחקנים השנה הביתה הוא היה עושה את זה ומתחיל מלוח נקי – אבל הוא כבול ללא מעט חוזים ארוכי טווח שתוקעים את המערכת למרות שכר שחקנים גבוה.

מה שגולדהאר נתן לג'ורדי בשנה הראשונה כשאיפשר לו לדוגמא לשלוח את ברק יצחקי לקפריסין זה משהו ששחר פשוט לא מסוגל לתת כרגע – ולכן רק מימד הזמן יכול לרפא את מכבי חיפה – הבעיה היא שהלחץ מייצר עוד טעויות וזה גלגל.

גיא זהר 25 ביולי 2016

לא רק לטביב אין גיבנת הוא פוגע לא רע בזרים החדשים שמביא בניגוד לזרי הפינצטה של חיפה וטביב אומן בלנצל סיטואציות כגון אייבנדר או שכטר (תהיה יכולתו אשר תהיה) בלהביא שחקנים טובים בזול (נפל עם גבאי ונס זמיר ובמיוחד עם פרדה למרות שמי יודע כמה באמת עלה לו).

יניב פרנקו 25 ביולי 2016

טביב זה שירצקי של לפני שנתיים. לוזון של לפני חמש שנים. אתם רוצים שמכבי חיפה תהיה שכונה , שיגידו למאמן את מי להרכיב לפי פוטנציאל ההשבחה. שימכרו כל טאלנט למכבי תא , שלא ישאפו לתארים ושיעבדו על השבחה נטו.
לא היה מחזיק במכבי חיפה קונספט כזה בכלל.

השמן 25 ביולי 2016

מסכים לחלוטין. טביב לפחות עד הקיץ הנוכחי, מנהל קבוצה קטנה. אם אצילי יישאר בחוזה חדש זה אולי יהיה סימן לשינוי

גיא זהר 25 ביולי 2016

גם אם אצילי ישאר זה יהיה על מנת למכור אותו לכל המרבה במחיר. האחים קצב מבינים את זה מצוין.

אזי 25 ביולי 2016

יניב, אין לי את המספרים, אבל לדעתי בשום שלב מכבי חיפה לא היתה שווה פי 2 יותר ממכבי תל אביב, גם לא בשנים הכי טובות של חיפה ובשנים הכי טובות של מכבי.
אני לא יודע להגיד אם מתישהו חיפה היתה שווה יותר ממכבי, אבל גם אם כן, אני מנחש שלא בהרבה.

ברגע ששניידר התחיל לשפוך כסף במכבי תל אביב, ואחריו גולדהאר, יעקב שחר חזר לאסטרטגיה שעבדה לו מול גאידמק.
"בא פסיכופת שיורה כסף לכל הכיוונים. או שלא יעבוד לו או שיגמר לו."
תחושה שלי בשנים האחרונה זה שמכבי חיפה הרבה יותר מתרצת את אי ההצלחה שלה אל מול הגדול של מכבי תל אביב, מאשר מכריזה שתתמודד מול מכבי תל אביב למרות הגודל.
אז או שאתה מכוון להתמודד מול מכבי תל אביב, ומחפש את האסטרגיה הנכונה לעשות את זה למרות היתרון הכספי של מכבי תל אביב (שחר יכול לנסות ללמוד מקבוצתו האהודה בכדרוסל איך מכוונים לטופ למרות פערי תקציב)
או שאתה מכוון למקומות 3-4 ולא כועס על השחקנים שהביאו אותך "רק" לשם.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אזי, אתה מסלף את דבריי.
לא אמרתי שמוותרים מראש על התחרותיות. אלא שהאוהדים צריכים להבין שכרגע, כמה שזה קשה להגיד את זה בקול, מכבי ממוצבת כדרג שני בארץ מבחינת השקעה בסגל שחקנים. זכייה באליפות תהיה הפתעה ובזכות התעלות יוצאת דופן והצטברות של תנאים, ולא מכורח השקעה נכונה בלבד של ההנהלה.

בנוגע לסיום במקומות 2-5, 2 דברים:
1. מה לעשות, יש עוד קבוצות שמשקיעות סכומים דומים למכבי, כמו שכבר אמרתי.
2. יש קבוצות שממצות את הפוטנציאל ומעבר לו, ויש קבוצות שאפילו את המינימום המתבקש לא מצליחות לעשות. זה קורה שבעתיים בקבוצה ש"לא עומדת בציפיות", נכנסת למשבר, מסחררת את הסגל מספר פעמים בעונה ומנהלת משבר מתמשך כל העונה במקום להתמודד על המקום השלישי, כמו שבית"ר עשתה העונה למשל.

ואת השאלה שלך תשלח לאוהדי ווסטהאם, מארסיי וולנסיה.
שאלה דבילית של אוהדי שמנת. וסלח לי על הניסוח.

השמן 25 ביולי 2016

למה שיסלח לך? בן אדם קרא את הפוסט שלך הגיב בענייניות ובאופן מפורט בלי לפגוע ואתה נכנס בו ככה? מכוער
ולעניין הפוסט, אם שחר יודע שאין לו צ'אנס לאליפות אז הוא גונב דעת, אבל לדעתי הוא באמת עד כדי כך יהיר. העובדה היא שבחיפה כרגע קיים ואקום מנהיגותי חמור, אף אחד שם לא באמת לוקח אחריות, כולם עסוקים בלזלזל במכבי תל אביב ובלהתהדר בהישגי העבר, עם היו מסתכלים לרגע על באר שבע, הדרך לגאולה הייתה קצרה הרבה יותר.

אזי 25 ביולי 2016

וואו באמת?
סליחה, חשבתי פשוט שהיכולת של מכבי חיפה לא מספיק טובה לטענתך.
כנראה לא הבנתי נכון את "על ההדחה הזו רשום בגדול "אי עמידה בציפיות". אפילו מה שמצופה מהקבוצה, המינימום ההכרחי, פשוט לא מצליחים לבצע. וההפסד הזה גרר תגובות קשות מאוהדים רבים של הקבוצה."

שלך, אוהד שמנת.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אני חושב שהתפזרנו עם ההתכתבות הזאת.
כשאתה כותב, קבוצה שמוותרת על התחרותיות, אני חושב על קבוצות כמו הפועל חיפה של יואב כץ ומ.ס. אשדוד.

מכבי של השנים האחרונות אמנם לא מצליחה לאיים על האליפות, אבל כן נעשו ניסיונות להרים קבוצה שתרוץ בצמרת. חלקם הצליחו יותר, רובם כשלו, על זה אנחנו מסכימים.

וכשאתה אומר שקבוצה שמוותרת על התחרותיות, לא צריכה להשתתף בליגה, ואם אני מבין נכון אז גם האוהדים שלו יכולים/צריכים לנטוש אותו, אז סלח לי, אבל אני חושב על מושגים כמו אוהדי שמנת, רולקסים ופרוות. אני מאוד מבין ומזדהה עם אוהדים של קבוצות מרכז טבלה נצחיות, חסרות שאיפות אמיתיות.

אני לא מתכוון לוותר על מכבי ואני חושב שיש גוש גדול של אוהדים כמוני, שלא יוותר גם אם נסיים במקומות נמוכים בשנים הקרובות. אגב, אני מאמין שעוד יהיו שנים טובות יותר גם בחיפה.

בלייק 25 ביולי 2016

פוסט מעניין.
מעניינת אותי גם ההנחה שעשית (ואתה ממש לא הראשון) לחיפה שתקציבה נמוך משמעותית מזה של מכבי ולכן לא צריכה לכוון לאליפות. לעומת זאת, כשמשווים את חיפה לבית"ר ירושלים אז אי אפשר להתיחס לתקציב כי אין לנו נתונים מדויקים ואמיתיים. כלומר, יש לך נתונים מדויקים לגבי התקציב של מכבי? של חיפה?
גם אם נניח שהשווי המוערך בטרנספרמרקט קרוב לשווי המציאותי, אז טביב הביא שחקנים בחינם או בסכומים מצחיקים, משלם משכורות נמוכות ומצליח להשביח את שווי הקבוצה. שחר, לעומתו, זורק מיליונים על שחקנים, אם ברכישת כרטיסי שחקן ואם במשכורות, ומצליח להוריד בערכם של השחקנים כך שהסגל מוערך דומה לזה של בית"ר.
5 שנים חיפה לא זכתה באליפות. בשתיים מהחמש זכו קבוצות עם תקציבים נמוכים מאלה של שחר.

"אבל, ניתן להגיד שתקציב גדול יותר יביא להישגים טובים יותר. באופן כללי, במצטבר ולאורך זמן, אין מה לעשות, זה נכון. ויעקב שחר לא מתכוון להגדיל את תקציב הרכש. הוא לא עשה זאת עד כה בכל שנותיו במועדון, ואין שום סיבה להאמין שהוא יעשה ככה בזמן הנראה לעין. למעשה, נראה שהוא מצפה שרוני לוי יוציא מים מהסלע ויקרה המשהו הבלתי סביר הזה, שמדי פעם קורה לקבוצות נחותות כלכלית.

ולכן, מה שהייתי מצפה ממנהלי המועדון זה להגיד בקול רם וברור לקהל "חברים, יש קבוצות אחרות שהרימו את הרף גבוה מדי. אנחנו, כמועדון, לא מתכוונים לטפס לרף הזה. אם נצליח, זה יהיה בדרך שלנו. עם תקציב נמוך בהרבה משל המתחרים."

יעקב שחר לא הגדיל את תקציב הרכש בכל שנותיו במועדון?? ממש מסכנים, חיים על פירורים.
כדאי שגם הקהל יסתכל למציאות בעיניים, אם יש רצון אמיתי לתיאום ציפיות. למעשה, שחר הגדיל והגדיל והגדיל. נכון, הוא גם אמר שאף שחקן בחיפה לא ירויח יותר מ- 100,000 דולר לשנה, ששחקן שלא רוצה להישאר ישוחרר ועוד פנינים פחות רלוונטיות (אמרו לי שמכבי סגרו עם גולסה, רפאלוב לא יימכר גם לא תמורת 5 מיליון יורו וכו). חיפה רכשה בעונות השחונות המון שחקני רכש, רבים מהם בסכומים גבוהים מאוד. אני לא אתפלא אם היא נותנת פייט גם למכבי בתחום הזה (כנראה שראיקוביץ' מטה א הכף).
אני מזכיר את זה כי השנים האלה מראות שזה דווקא לא עניין של כסף בחיפה (מוזר שבכלל צריך להגיד את זה), זה לא סך התקציב. זה מי שמוציא אותו ועל מי שהוא מוציא אותו. גם אם שחר יחליט להגדיל את התקציב, אפילו כפול מהנוכחי. אם לא יקרה נס, זה פשוט יהיה תקציב כפול שיירד לטימיון. השינוי שצריך לעשות בחיפה (וקשה לי להתיימר ולקבוע מהו במדויק, אבל אותי לימדו ללכת לראש קודם כל) הוא לא התקציב. משהו צריך להשתנות. אם כבר לקחת משהו ממכבי, אולי ששחר יעבור לגור בחו"ל? לדעתי זה יכול להכריח את הקבוצה לשינויים שישימו אותה על דרך אחרת, שאולי סוף סוף תהיה הנכונה.

עודד 25 ביולי 2016

מסכים. אגב רוב המחאה נגד שחר היא לא על כמות הכסף שהוא מוציא (למרות שגם בזה יש ירידה בשנים האחרונות. לראיה- המדיניות שלו להביא רק שחקנים חופשיים, בעוד שהמשכורות לא עלו בצורה משמעותית), אלא על ניהול התקציב.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

כן, מה לעשות, יעקב שחר בכלל לא מביא שחקנים באותו סדר גודל כמו מיץ' גולדהאר.
כשמיץ' מביא ארגנטיני ששווה, לפי טרנספרמרקט 4.5 מיליון יורו (ובפעם הקודמת ששילמו עבורו דמי העברה זה היה 2.8, לא סכום סטנדרטי בארץ), ושחר מביא שחקן שמוערך ב800 אלף יורו (פחות מחמישית), אז אפשר להבין שהם משתמשים אחרת בכסף שלהם. לפי דיווחים, סקאריונה ירויח בת"א כ-1.3 מיליון יורו. לא זוכר שהיה שחקן בארץ שקיבל חוזה כזה בעבר.
אגב, עם אחוזי הפגיעה של ג'ורדי למדתי לפתח אדישות לשחקנים האלה ועברה לי בכלל התחושה ש"ת"א הפציצה ברכש והתחזקה הפעם בטירוף".
האם שחר מביא שחקנים ביותר מ100 אלף יורו? כן. האם זה הטופ בארץ? לא.
כן, יש שחקנים יקרים בסגל ויקרים פחות. אבל בתור מכלול, שחר לא משתמש בקלף של כסף כדי להכריע את הכף לטובתו.
גם מכבי ת"א לא בדיוק פוגעת עם כל שחקני הרכש שג'ורדי הביא. אבל מיץ' הכניס את היד כ"כ עמוק לכיס בשנים האלה, שבסופו של דבר ההצלחות כיפו על הכשלונות, ואלה שהצליחו גם סחפו למעלה את הכושלים, עד כמה שניתן.

אתה צודק, אין לי נתונים מדויקים על אף אחת מהקבוצות הנידונות. אבל יש לי נתונים טובים יותר לגבי שווי השחקנים שכל קבוצה מביאה, שווי החוזים שלהם ורמתם. בזמן שמכבי ת"א הביאה בשנה שעברה את אלי דסה כחיזוק בהגנה, במכבי חיפה הביאו את סאן מנחם.

זה נכון שקבוצות עם תקציב קטן יותר זוכות באליפות מדי פעם. כמו שאמרתי, זה מה ששחר מצפה שיקרה לו, בעזרת מזל והצטברות של תנאים נכונים. זה נקרא להשאיר הרבה מקום לטעויות. אולי זה יקרה, אבל לא הייתי בונה על זה. בטח לא בתור אסטרטגיה.

בלייק 25 ביולי 2016

יעקב שחר לא מביא שחקנים באותו סדר גודל של מיץ' גולדהאר? כן, בשוליים, כמו עם ראיקוביץ'. סקאריונה הגיע בשביל חוזה של 1.3 מיל' יורו (אגב, ע"פ דיווחים זה גם 900 אלף יורו וגם מיליון יורו, אז אנחנו לא באמת יודעים), אבל הגיע ללא עלוחת כרטיס. שנתיים ב- 2.5 מיליון יורו. שחר שילם את זה (שכר + כרטיס) על מספיק שחקנים כושלים ב- 5 העונות האחרונות. מכבי של קרויף השאילה המון זרים (ארנשואו, גורי, מראבל, אניימה ועוד ועוד). אולי גם שחר יכול להשאיל 2-3 זרים במחיר נמוך, ולשלם על 2-3 זרים נוספים תקציב גדול יותר ולפגוע?
אני מניח שתקציב הרכש ותקציב השחקנים של מכבי גבוה מזה של חיפה, אבל לא באופן משמעותי כפי שמתבטא בתוצאות הקבוצות בשנים האחרונות (בדיוק כמו שהיה בתקופת לוני, רק הפוך).
אתה גם מציין שאחוזי הפגיעה של ג'ורדי נמוכים, אז זאת אפשרות גדולה יותר לצמצם פערי תקציב. תביא מנהל מקצועי מחו"ל.
(מאמר מוסגר: הרי למה מביאים מנהל מקצועי כזה? כדי שיביא זרים טובים יותר מאשר מנהל מקצועי ישראלי יכול להביא, לא? אז בנתיים,קשר אחד שהוא הביא התברר כבלם, והרכש הוביל את חיפה להדחה מביכה באירופה. העקיצה שלך כלפי ג'ורדי הזכירה לי שיש גם לחיפה מנהל מקצועי זר).
שחר לא משתמש בקלף של כסף כדי להכריע? ספר את זה ליואב כץ שכבר סגר עם מוגרבי.
ואני אחדד לגבי הקבוצות הקטנות. זה לא ש"מידי פעם" הן זוכות במשהו. ב- 5 עונות המשבר של חיפה (שעליהן אתה כותב בפוסט), 2 קבוצות זכו באליפות עם תקציב נמוך משמעותית. אגב, אחת מהן היתה עם תקציב כמעט זהה (ע"פ דיווחים, כן?) ואחת עם תקציב נמוך משמעותית. גם מכבי של אוסקר הביאה אליפות עם תקציב שהוא אולי גבוה מזה של חיפה, אבל לא באופן משמעותי. הרכש הכי יקר היה אבו זייד….

עידו גבעון 25 ביולי 2016

בלייק.
אתה מסכים איתי שמיץ' משקיע יותר משחר על השחקנים בסגל? שהוא מרשה לעצמו לפרוץ כמה תקרות זכוכית, ששחר לא מעז?
גם אם מדובר על חוזה של מיליון יורו לעונה, השחקן היקר בסגל הירוק, לפי הדיווחים המקובלים, מרוויח כחצי מיליון. זה אומר חצי. זה הבדל משמעותי.
לדעתי ההבדלים כן משמעותיים.

ולגבי המאבקים של שחר מול יואב כץ או סכנין – תעשה לי טובה, זה לא מה שהתכוונתי להכריע את הכף בעזרת כסף.
התכוונתי לשים ג'ובה רצינית שלא תשאיר מקום לספק, שתבנה סגל נוצץ ביותר שירוץ בצמרת ללא ספק. להכריע בעזרת כסף איפה שזה באמת משנה.
כמו שעשה גאידמק וכמו שעושה מיץ'. וכן, מיץ' משתמש גם בניהול נכון. אתם מאוד נעלבים כשאומרים שמיץ' השתמש רק בכסף. אבל בחייאת, בלי הרים של מזומנים זה פשוט לא היה יוצא לפועל.

בלייק 25 ביולי 2016

אני לגמרי מסכים שהתקציב של מכבי הוא הגורם המשמעותי בהצלחות של מכבי בעונות האחרונות. אני גם מרוצה מהניהול. זה לא סותר ולא מעליב, לפחות לא אותי.
ופריצת תקרות זכוכית זה בדיוק מה שהתכוונתי. אפשר גם לחשוב מחוץ לתבניות הישנות שהתרגלנו אליהן. אני מתכוון לשחר, לא אליך כמובן. לשלם לשחקן מיליון יורו לעונה נשמע מטורף (אלא אם אתה ערן זהבי אולי), אבל אם שחר קונה שחקן במיליון יורו ומשלם לו 400 אלף לשנה, ואחרי שנתיים הוא לא בקבוצה במקרה הטוב (במקרה הרע הוא לא בקבוצה ומקבל עוד כסף מחיפה), אז זה שווה ערך מבחינה תקציבית. פחות או יותר.

ג. סמסא 25 ביולי 2016

אני יודע שסייגת לגבי השימוש בנתונים מהאתר אבל הם נראים לי תמוהים מאוד. בניון לבד הרוויח בשנה האחרונה בחיפה כמו 4 המשתכרים הבכירים של בית"ר. בלי לדבר על עטר, (שכטר ששחר שילם את רוב שכרו) ורמוט וכו'. בבית"ר הציפיות היו נמוכות בצדק לאחר שנמכרו שנים משחקניה המובילים למכבי ת"א והופעה ביזיונית באירופה. יש פערי תקציב משמעותיים בין הקבוצות ולכן אני עדיין חושב שהעונה של בית"ר היתה מרשימה בהרבה.
מעבר לכך גם אם מתעלמים מהבדלי התקציב בית"ר הוכיחה עליונות מקצועית על חיפה בעונה שעברה (3 נצחונות ליגה אם אני לא טועה) וכנראה גם השנה כשהצליחה לעבור במוקדמות קבוצה הרבה יותר טובה מזו שחיפה נכשלה לעבור. בכל מקרה מאחל לחיפה בהצלחה כי הפוטנציאל שלה הוא עדיין בלי ספק גבוה משל בית"ר תחת טביב.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אמנם סייגתי לגבי הנתונים מהאתר, אבל אני עדיין מאמין שהוא אינדיקציה לא רעה בכלל למציאות. הוא מעודכן ומפוצץ בנתונים, שעד כמה שאני יודע, ידועים כאמינים.
האם בניון הרוויח כמו 4 המשתכרים הבכירים של בית"ר?! אתה יודע להגיד לי את זה בוודאות?
מי הם 4 המשתכרים הבכירים של בית"ר וכמה הם הרוויחו?

yaron 25 ביולי 2016

עידו, אתה מיתמם…
סטויקוביץ', בניון, עטר, וורמוט, שכטר, פלט (ויש עוד!)
איפה אתם ואיפה בית"ר מבחינת משכורות.

גיא זהר 25 ביולי 2016

יש הבדל בין הערך הריאלי של שחקן (בטח אם הוא בן 36) לבין המשכורת שלו. בזה בדיוק אומן טביב – להשביח את השחקנים שלו שמשלם להם מעט. ערך השחקנים לא רלוונטי בהשוואה בית"ר חיפה אלא התקציב.

yaron 25 ביולי 2016

גיא, אני דיברתי על משכורות.
להשוות את מה שחיפה משלמת (כולל לשחקנים שלא משחקים) למה שבית"ר משלמת זה מגוחך.
רק לדוגמא – טביב הציע לאצילי שדרוג ל-180-200 אלף השנה.
האם טביב אומן? סביר להניח שכן, אבל שוב, הוא בונה ציפיות ריאליות.

גיא זהר 25 ביולי 2016

ירון, אני איתך לגמרי ומחזק את דבריך כמה האתר הזה לא אמין. לדוגמא: סגל השחקנים של ב"ש וחיפה דומה מבחינת הערך אבל התקציב של חיפה גבוה יותר (70 מליון זה חרטא במקרה הטוב 55-60) בלפחות עשרה מליון כי המעטפת של חיפה מעובה יותר.

yaron 25 ביולי 2016

היום פורסם שבית"ר עברה את הבקרה.
33 מיליון תקציב
מתוכם 20 מיליון שכר שחקנים.
40 מיליון תקציב + החזר חובות עבר.

ג. סמסא 25 ביולי 2016

תראה המקורות שלי לא טובים בהרבה משלך אני ניזון מהתקשורת בקטע הזה. בניון הרוויח 600 אלף דולר לעונה. בבית"ר של טביב אין שחקן שמרוויח יותר מ200 אלף דולר. וכן כמו שירון ציין, להשוות את המשכורות שטביב משלם לאלו ששחר משלם (ומשלם גם לשחקנים שכבר לא בחיפה או "מנודים") זה לא רציני.

yaron 25 ביולי 2016

אני מסכים שבחיפה צריכים לעשות תאום ציפיות ולהבין שלהתחיל את העונה עם "המטרה היא כל התארים ושלב בתים באירופה" (בנאדו בעונתו השנייה) זה לא רציני אבל להסתפק בזה ולא להתייחס לבעיות האחרות גם לא רציני.
יש בחיפה בעיית מוטיבציה רצינית – שחקנים יכולים לירוק דם למשחק אחד, גג שניים אבל אז באה נפילת מתח וירידה במוטיבציה. זה קורה תחת כל המאמנים האחרונים!
יש בעיית סקאוטינג רצינית – חיפה לא הצליחה להביא אפילו שחקן אחד שהפך ל- game changer בשנים האחרונות.
יש בעיית ניהול מקצועי – הקבוצה מחליפה מאמנים כמו גרביים ופוגעת להם בביטחון בשלבים מוקדמים של העונה.
אם מסתכלים על העונה האחרונה אז ניתן לומר שחיפה עמדה בציפיות בצורה סבירה ובטח שאי אפשר לקרא לה כישלון. ובכל זאת, הלחץ על המאמן ליווה את הקבוצה לאורך כל העונה.
תיאום ציפיות זה באמת חשוב אבל בלי תוכנית מסודרת לכמה שנים ועקביות זה רק יפגע בקבוצה.

גיא זהר 25 ביולי 2016

ירון אבל למה חיפה צריכה להציב מטרות שהן נמוכות יותר משל ב"ש (עזוב את השנה בשנה שעברה למשל כשהיה להם מאמן מוכח, מסורת וסגל לא פחות טוב)?

yaron 25 ביולי 2016

אני לא טוען שחיפה צריכה להציב מטרות נמוכות, אני אומר שיהיו עקביים ושרימו קבוצה בהתאם למטרות.
אם המטרה השנה היתה אירופה ומאבק על האליפות אז עם כל הכבוד הקבוצה נכשלה בבניית הסגל.
אם המטרה היא כרטיס לאירופה ואולי עוד גביע אז זה בסדר ושייקחו את הזמן ויחפשו בפינצטה.
ב"ש מגדילה את התקציב כל שנה וכך גם את הציפיות.
חיפה דיי קופאת במקום. הייתי מצפה שהכניסה לסמי עופר תביא להגדלת תקציב וזה לא קורה.
כמו שזה נראה מהצד שחר צריך למכור 70% מהמניות ולהישאר נשיא כבוד.

גיא זהר 25 ביולי 2016

מה שאני טוען שלא בהכרח צריך תקציב של 80 מליון להתמודד על האליפות ושהתקציבים של חיפה היו מספיקים להעמיד קבוצה תחרותית הבעיה זה יענקלך

yaron 25 ביולי 2016

מסכים לגמרי.
לחיפה אין בעיית תקציב.

vered s 26 ביולי 2016

מסכימה עם ירון. למכבי חיפה אין בעיית תקציב. ההפסד שלה לקבוצה החובבנית בליגה האירופאית זה בזיון שהיה אמור לטלטל את המערכת. אבל מכבי חיפה כמו אישה מוכה אומרת טוב אבל הוא היתנצל והוא אמר שעכשיו הוא יתנהג יותר יפה. מאמן מכבי חיפה שהיתעקש והדגיש שאין מעליו מנהל ספורטיבי לפי דעתי אפילו באתר אין שום איזכור לתור קרלסן ברשימות של צוות מקצועי או ניהולי – חיפשתי ולא מצאתי. אז גם אם יש אז ממש קשה למצוא ניכשל במשימה שהיא לנצח קבוצה ברמה של לידה שניה אולי פחות. מה זה לטלטל? אם המאמן של מכבי חיפה אומר שדווקא טוב שהפסדנו – אז צריך לכנס מסיבת עיתונאים ולומר שמאמן מכבי חיפה הולך הביתה בגלל שהוא אמר שטוב שפיספסנו את הליגה האירופאית במשחק כזה מול קבוצה כזאת. אני לא רואה אפילו איך ההכנות לעונה ניפגעות. זה מסר.

vered s 26 ביולי 2016

ליגה שניה.

עודד 25 ביולי 2016

טור נחמד, אבל יש פה כמה הנחות יסוד מוזרות. דבר ראשון- האתר טרנספר מרקט הוא בערך הכי לא אמין שיש בהערכת שווי שחקנים וקבוצות. השווי של נומה קאליו למשל הוא מיליון יורו ולא 4.2 מיליון יורו. תקציב של קבוצת תחתית בליגה הלאומית במקרה הטוב.
לגבי תאום ציפיות- זה לא משהו שהולך לקרות תחת שחר. הוא בונה על אשליות של אוהדים כדי למקסם את רכישת המנויים ולהקטין את ההוצאה מהכיס שלו. חוץ מזה, ביום שבו הקהל של מכבי יסתפק במודע בשנה של אמצע טבלה ולא ידרוש מאבק על כל התארים, נהפוך סופית להפועל פ"ת ומכבי נתניה. לא מבין למה לעודד את זה. אם הפועל באר שבע אם אותו תקציב, ובית"ר אם תקציב נמוך יותר מסיימות כל שנה מעלינו, אתה מבין שהבעיה היא לא בגודל התקציב, אלא בדרך הניהול שלו.
עוד נקודה- קהת בן 24, ורמוט קרוב ל31 לדעתי. השוואה לא נכונה. קהת הראה כדורגל טוב בשנים האחרונות בארץ. קורה שלא מתאקלמים באירופה, וזה לא אומר שהוא לא יכול לחזור להיות שחקן מוביל בארץ.
ולבסוף- יענקל'ך. פשוט לך.

yaron 25 ביולי 2016

עודד, צריך לזכור שבבית"ר יש תיאום ציפיות ולכן יש הרבה פחות לחץ. בית"ר מכוונת לכרטיס לאירופה וזה מוריד את הלחץ מכל המערכת.
הם מתייחסים לעונה הקודמת כהצלחה וחיפה ככשלון.

עודד 25 ביולי 2016

אני מסכים איתך. אלא שירידת הלחץ מלווה גם בירידה בהכנסות. בגלל זה ממוצע הקהל של בית"ר במשחקי בית הוא משהו כמו 6000 ושל מכבי בערך 20,000.
אגב, הציפיות הנמוכות מבית"ר בהחלט פגעו במעמד שלה כ"קבוצה גדולה". הם בדרך להפוך להפועל פ"ת ומכבי נתניה לפני מכבי חיפה. זה בכל זאת לא מעודד אותי.

yaron 25 ביולי 2016

אני לא חושב שהציפיות הנמוכות הן אלה שפגעו במעמד שלה אלא התקציב הנמוך.
אם הם יצהירו שהמטרה אליפות וילחיצו את השחקנים והמאמן (בלי להעמיד תקציב וסגל מתאימים) זה ישפר את מעמדם?

עודד 25 ביולי 2016

לטעמי כן. זה מין מעגל כזה שצריך לפרוץ באיזושהי דרך. כדי לחזור לקדמת הבמה צריך להצהיר שרוצים לחזור לשם. הורדת ציפיות היא דבר שפוגע בקבוצה בטווח הארוך. פוגע בהכנסות מקהל, מספונסרים, ובעיקר משדר לבעלים כמו טביב שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים ולא תהיה לכך שום השלכה.

yaron 25 ביולי 2016

להצהיר שרוצים להיות שם עם תקציב של פחות מ-40 מיליון זאת בדיחה.
טביב שם על הקבוצה 10 מיליון בשנה ולא מוכן לשים 30 ובצדק מבחינתו. הקהל לא באמת תומך בו, לא מוכן לקנות מנויים ומטיל עליו כל שנה קנסות של יותר ממיליון שקל…

עודד 25 ביולי 2016

מסכים שהבעיות בבית"ר הן יותר מגוונות ממכבי חיפה, כולל קהל נוראי. אבל לא הכל חייב להיות מהיום למחר. אפשר לפחות להגיד משהו על כוונה לחזור לצמרת ולנסות לקנות את אמון הקהל מחדש. אגב, בית"ר צריכה חיזוק פחות מקיף ממכבי חיפה כדי לחזור לצמרת הגבוהה, למרות תקציב נמוך יותר.

yaron 25 ביולי 2016

אם הקהל של בית"ר רוצה לחזור לצמרת האמיתית שיתחילו בלקנות 10,000 מנויים ויפסיקו להעניש את הקבוצה ברדיוסים, קנסות והוצאות אבטחה.

גיא זהר 25 ביולי 2016

ביתר רחוקה מאוד מ40 מליון. אולי 30. וטביב שם עשרה מליון כמו שיואב כץ שם שבעה וינקעלך שם 30. טביב היה מאוזן לטענתו בשנה שעברה (ואני מאמין לו). אולי שם 2-3 מליון

yaron 25 ביולי 2016

גיא, תגובה שלי מלמעלה:
היום פורסם שבית"ר עברה את הבקרה.
33 מיליון תקציב
מתוכם 20 מיליון שכר שחקנים.
40 מיליון תקציב + החזר חובות עבר.
איך שלא תהפוך את זה, טביב שם לפחות 10 מיליון בשנה.

עודד 25 ביולי 2016

אגב, יענקלה לא שם 30 מיליון בחיים. שקר גס.

רומן 25 ביולי 2016

הציפיות במכבי חיפה צריכות להיות תמיד אך ורק אליפות.
יש סגל שחקנים לאליפות ויש מאמן לאליפות, ההפסד לאסטונים בא לנו בטוב, ממילא השנה לא ממש בנינו על לזכות בליגה האירופית.
קהת לא שחקן שיעשה את ההבדל, אין מה להתאבד עליו.
בכלל אין מה להתאבד על רכש, יש שחקני בית מצוינים, שישחקו ויהנו.

עודד 25 ביולי 2016

אחי אתה צריך לשים איזה סמיילי בסוף. שיבינו את הציניות.

yaron 25 ביולי 2016

הוא לא ציני ;-)

רומן 25 ביולי 2016

אני אופטימי כרגיל.
הציפיות צריכות להיות אליפות, זאת מכבי חיפה אחרי הכל.
אני מסתכל על הסגל ורואה הרבה שחקני בית, רואה שחקנים שאני אוהב, למה הפסימיות?
למי אכפת מהפסד באירופה?
פתיחת עונה טובה תביא רוח גבית, טירוף ביציעים והכרמל שוב ירעד..
בלי שום טיםה של ציניות

בלייק 25 ביולי 2016

למי אתה מתכוון כשאתה אומר שחקנים שאתה אוהב?

ירוק 25 ביולי 2016

רומן, עזוב – בוא נעשה תרגיל. בוא תנסה לגבות את הדברים (ההזויים, כמובן) שלך באיזו עובדה קטנטונת. תן לי משהו, מה אכפת לך. משהו שיראה שיש לנו "סגל לאליפות" ו"מאמן לאליפות" (גילוי נאות – כשאמרתי את צירוף המילים האלו לא הצלחתי להתאפק מלהתפוצץ מצחוק).

אני תוהה מה יגרום לך להתפכח ולהבין שהמאמן הזה הוא גנב דעת בינוני. באמת תוהה. מקווה שזה לא אבוד בשבילך.

רומן 26 ביולי 2016

עם גישה כזאת באמת לא נקח כלום.
אני אדם מאוד אופטימי מטבעי, רוני לוי הביא לנו 3 אליפויות זה עובדה.
נפטרנו מהטרח הזקן והמייבב, שלחנו אותו להרוס את הצהבת.
מאמין שיעקב שחר עוד יעשה החתמה אחת גדולה (הלוואי בוזגלו, הגיע הזמן לחזור הביתה).
יש לנו שחקנים ברמה גבוהה מאוד בארץ, וורמוט, אלירן עטר, איסמעיל ריאן, פלט, נטע לביא, ג'אבר עטאאה, קינן, ווליאנטה…
הכל עניין של גישה, אם יחדירו בהם אמונה ורוגע, אם יכנסו לזן ויתחיל להניע את הכדור בהנאה ולא בפניקה, מבחינת חומר שחקנים צריך לדבר על אליפות, לא פחות.

עודד 26 ביולי 2016

רומן אני מקנא בך על האופטימיות..
בתכלס- יענקלה ממשיך לנהל ביד רמה את המועדון. נכון זה טוב שבניון עזב, אבל לא מספיק. אגב, כשכתבת "זקן ומייבב" חשבתי בהתחלה על צ'יזיק (:
לגבי השחקנים- ורמוט שנתיים מעבר לשיא ובדעיכה מתמדת. מה שכן- הוא באמת משתדל לדעתי. עטר- מצוין כשרוני לוי לא מתעקש לריב איתו. ריאן- לא שחקן. פלט- הפצוע ההולנדי. עטאא- לא שחקן. קינן- מעבר לשיא.

רומן 26 ביולי 2016

למה אתה אומר שריאן לא שחקן? ברור לך שאם הןא הולך לסכנין הוא סוגר עונה של 10 פלוס גולים ועוד 10 בישולים

vered s 26 ביולי 2016

מסכימה עם רומן בקשר לאימעיל ריאן. הקבוצה לא בנויה נכון לא מאוזנת לא מאומנת טוב. דברים כאלו.

רומן 26 ביולי 2016

אההה ושכחתי את מיקיטה רוקאביצה שחקן שחקן שחקן

עודד 26 ביולי 2016

רוקאביצה אחלה שחקן, מקווה שישחקו איתו נכון. לגבי ריאן, ככה התרשמתי בכל פעם שהוא דהר ללא תכלית ומחשבה ליד היציע שלי. יש לו לפעמים הרמות טובות, אבל שום דבר מעבר.

פנדה 25 ביולי 2016

אני הבנתי לאן כל זה הולך אחרי ש(שוב הביאו קשר אחורי "תותח" ואחרי משחק אחד כבר החליטו להעביר אותו להיות בלם, בבחינת "עוד חוזר הניגון".

מכבי חיפה הפכה ל"בית קברות לקשרים אחוריים".

עודד 25 ביולי 2016

מכבי חיפה מתמחה בלהביא שחקנים לעמדות שלא קשורות אליהם. רק בקיץ הזה התעקשו לשחק עם קוגלמעאכאר כקשר אחורי ועם רוקאביצה כחלוץ מרכזי.

יניב פרנקו 25 ביולי 2016

רוקאביצה שיחק גם בביתר חלק קטן של המשחקים כחלוץ 9. אבל מה לעשות שפלט ועטר פצועים.

עודד 25 ביולי 2016

מה שאפשר היה לעשות זה לשחק עם גוזלן כחלוץ מרכזי. נכון- גוזלן לא יבקיע גול גם עוד ארבע שנים, אבל לרוקאביצה יש סיכוי גבוה יותר להבקיע מעמדה שנוחה לו.

פנדה 25 ביולי 2016

ולא ברור לי בכלל למה להביא בלם? יש לך את ווליאנטה ואת דקל קינן, שבוא נאמר את האמת – היו החלק הטוב בהגנה שנה שעברה. בטח שלא צריך לבזבז על זה מקום של זר, כשאתה חושב לוותר על הזר הכי טוב שלך (סטוייקוביץ') כדי לפנות מקום לזר.
כנ"ל לגבי מגן ימני, ואלו שני התפקידים המקוריים של השחקן.
אז למה הבאת אותו? ועוד על תקן קשר אחורי (וקשר אחורי טוב דווקא צריך מאד). אם אתה מביא אותו לתפקיד שלו, אז זה שטות לבזבז שם זר. אם הבאת אותו לתפקיד וזה בכלל לא התפקיד שלו אז זה לא שטות, זה בזיון. אתה לא יודע איזה שחקן אתה מביא? איפה הסקאוטים? מחקר מינימאלי על השחקן?
יכול להיות שהוא שחקן מצויין, מגן ימני בחסד וכו', והוא שדרוג למשומר. אבל מה זה עוזר כשאתה בכלל צריך מחליף לטווטחה?

רוקביצה כחלוץ מרכזי, אגב, הוא פחות הנפצה כי הוא לפחות שיחק בעמדה הזאת בעבר. פשוט יותר הגיוני לשים ב-9 את עטר/פלט, אבל שניהם לא כשירים עכשיו.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

בלם צריך להביא כי כרגע מה שיש זה את דקל ו-וואליינטה. שעם כל הכבוד, אני לא הייתי בונה על שיתוף שלהם ב100% מהמשחקים.
כי שוב, כשניפגש עם אחת הקבוצות הבכירות, "במקרה" אחד מהם יהיה מורחק/מוצהב/חולה/פצוע, ושוב יעלה בהרכב אעיד חבשי או אבו אביד, שפשוט מהווים חור בהגנה ומלחיצים את האוהדים מראש.
אי אפשר להסתדר רק עם 2 שחקנים שמאיישים את אותם 2 עמדות לאורך כל העונה, בכל המסגרות.

פנדה 26 ביולי 2016

אבל בשביל בלם שלישי לא מבזבזים משבצת של זר. זו בדיוק היתה הנקודה שלי. אם הוא קשר אחרוי שיכול לשחק גם בלם במידת הצורך, סבבה. אבל זה לא המצב.

מתן גילור 25 ביולי 2016

חלק ניכר מהתגובות לטור הן בבחינת שיח חרשים, כשאנשים לא מבחינים בין שווי לתקציב. שני דברים שונים שלא בהכרח יש ביניהם מתאם גבוה.

פנדה 25 ביולי 2016

כשאני מסתכל עכשיו על הסגל של חיפה, אז אני חייב לציין שהמצב מצחיק, כי המרחק מסגל סביר, לפחות מבחינת מי-יכול-לשחק-איפה הוא לא גדול.
הסבר:
אם צריך להביא שחקן , אז מה לעשות שחייבים מגן שמאלי. סאן מנחם הוא בקושי ברמה של מחליף, ואפילו אין לו מחליף בעמדה. את קוגלמאכר כדאי לדעתי לשמור ולראות אם הוא דווקא כן קשר אחורי. ביחד עם עטאא ובעיקר נטע לביא, עדיף להתמקד קודם כל במגן שמאלי.
את הזר הזה צריך להביא על חשבון אוברניאק. כרגע הוא הזר הכי חלש, ואם רוקביצה עושה את העבודה, אז לא צריך את אוברניאק, שני זרים על אותה העמדה (קשר ימני) זה מיותר, ואוברניאק באמצע לא מוצלח. ככה למעשה (בהגיון שלי) אתה "מביא" קשר (קוגלמכר) במקום קשר, ומפנה מקום למגן שמאלי.

ז"א שתיאורטית אפשר להגיע לסגל יחסית מאוזן ע"י החלפת זר אחד. (יש חלוצים, יש קשרים התקפיים, קשרים אחוריים ככה-ככה, בלמים יש (קוגלמאכר מחליף איכותי) וגם מגינים). הבעיה היא שהקבוצה לא נראית ככה נכון לעכשיו. חלק מזה נופל על כך שהרבה שחקנים לא כשירים בכלל אבל חלק מזה נופל לדעתי על המאמן.

עודד 25 ביולי 2016

ממ רוקאביצה ואוברניאק לא על אותה עמדה בכלל. עטאא לא שחקן.

פנדה 25 ביולי 2016

שניהם קשרים קדמיים. אוברניאק קשר ימני/מרכזי. כימני יש לו את רוקביצה על המשבצת, כמרכזי הוא לא מוצלח.

גיא זהר 25 ביולי 2016

רוקביצה קשר? את זה אפילו רוני לוי לא ניסה. ומגן שמאלי מאוד קשה למצוא, בכל העולם.

פנדה 26 ביולי 2016

קשר קדמי/קיצוני ימני. זה לא כאילו אתה משחק עם 4 שחקני כנף.

ניר 25 ביולי 2016

הבעיה היא מה שהמרצה שלי לסוציולוגיה הגדיר "חדר מורים בעייתי", מגיעה מורה חדשה מלאת מוטיבציה לבית ספר, נכנסת לחדר מורים של ותיקים ועייפים ותוך שנה נדבקת בחוסר החשק שלהם. לפעמים צריך להחליף את כל חדר המורים בשביל לסדר את הקבוצה.

אורן השני 25 ביולי 2016

ומה עם בעיית הבעלים הגמור והמנהלת שהוא בחר?

ניר 25 ביולי 2016

לא ראיתי אופציה יותר טובה לבעלים על השולחן..

אורן השני 25 ביולי 2016

נכון. ועדיין להאשים את השחקנים (ו/או המאמן לצורך העניין) כל שנה ולקרוא לזה "הבעיה" זו הבריחה של שחר מאחריות. אלא אם לא הבנתי את האנלוגיה שלך נכון.

ניר 25 ביולי 2016

אולי גם מנהל בית הספר לא מדהים, ויש לו חלק בדיאןאיי החולה, אבל הוא לא בר החלפה כרגע.

עודד 26 ביולי 2016

גם הוא בר-החלפה, ועדיף כמה שיותר מהר. גם ככה עוד כמה שנים המנהל החביב ייצא לפנסיה.

אביאל 25 ביולי 2016

בקשר לבית״ר, אני לא קונה את זה שאתה לא קונה את המספרים של בית״ר, אם פשוט היית מסתכל כמה כסף חיפה הוציאה על רכש, בנוסף למשכורות (נתון שמתפרסם בעיתונים השונים) לעומת בית״ר ירושלים היית רואה את ההבדל.

מה אתה בעצם טוען ? שהתקציב של חיפה הוא יותר בכיוון של 30 מיליון או של בית״ר לכיוון ה70 מיליון ? אם אתה חושב כמו החלק השני, כנראה שנעלמת ממפת הכדורגל בעשור האחרון ולא ראית את ההתנהלות של אלי טביב בבית״ר, הפועל ובכפר סבא, נראה לך שהבנאדם יכניס את היד כל כך עמוק לכיס ? אתה שמעת איזה משכורת הוא מציע למאמנים או לשחקנים ? בדיוק ההפך משחר.

אז בית״ר בעידן טביב היא הפתעה והפתעה גדולה מאוד, בטח ביחס לכך שהתקציב היה דומה בתקופה שלפני טביב ובית״ר נלחמה על הירידה אז, שלומי אזולאי זו רק דוגמא אחת. תראה את אביינדר, גבאי, שכטר שקמו לתחייה, את רואדה, ארסו, רוקוביצה, פריירה – רכישות זולות ומצוינות של זרים, תראה איך נותנים מקום לקלנטיס או אצילי בתור צעירים מבטיחים – זה הרבה מעבר למקריות ותאמין לי שאני מאחרוני אוהבי טביב.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אני חושב שהתקציב במכבי חיפה הוא אמנם גדול בכמה מיליונים מאשר בבית"ר, אבל רוב ההפרש הולך לטיפוח מחלקת נוער (כולל המתקן בנהלל, קבוצות במקומות שונים בארץ, המתקן בכפר גלים, מסעות לטורנירים באירופה וכו'), מחלקות השיווק השונות (חנויות, חנות כרטיסים עצמאית, מחלקת מדיה מפותחת), ופחות על רכש ותקציב לסגל השחקנים.

אלעד גבאי לא הראה כלום יוצא דופן בבית"ר, ולא הייתי רוצה אותו בתור המחליף של משומר.
לגבי שכטר, אנחנו באמת צריכים להתעכב על גניבת הדעת הזאת?
כל אלו (השחקנים שמנית) בסופו של דבר, שחקנים בינוניים ולא יציבים, שגם את בית"ר הובילו למקום 3 ותו לא. זה לא סגל שירוץ לאליפות כנראה.
אז יופי, בבית"ר בלי לחץ וציפיות, עם שחקנים באותו סדר גודל בערך, ממצים קצת יותר את הפוטנציאל. האם עושים את זה עם חבורה של הומלסים שהגיעו משום מקום ובקושי סוגרים את החודש? אההה לא נראה לי.

אביאל 25 ביולי 2016

עידו – אתה לא קורא מה שאני כותב, תשווה לפי העיתונים, כמה חיפה שילמו על שחקנים ואיזה משכורות הם חתמו איתם ביחס לאלה שטביב רכש לבית״ר ותראה את ההבדל הגדול.

אלעד גבאי, עשה בדיוק מה שמגן צריך לעשות, הגן מצוין, תקף טוב מאוד והיה יציב לכל האורך העונה, זו התכונה הכי חשובה למגנים, מעדיף את משומר ? תהנה.

כתבתי ליואב למטה, מה גניבת דעת כאן ? השפיע הרבה על בית״ר ועובדה שטביב השאיר אותו, אחרת הוא לא היה בבית״ר היום.

מה זה מקום שלישי ותו לא ? בית״ר עם מצבה הנוכחי ובעיקר התקציב שלה לא יכולה להתחרות במכבי ובב״ש, זה השיא מבחינתה בעונה האחרונה והיא עשתה את זה יפה מאוד – ראינו את חיפה עם כל הרצון לרוץ לאליפות ואיפה גמרתם.

לא יודע איך להגיב לפסקה האחרונה שלך, מי טען את זה ? טענתי שביחס לתקופה שלפני טביב, בה התקציב היה דומה (ולעיתים גם גבוה יותר) בית״ר שיחקה טוב מאוד, היתה התקפית והעפילה פעמיים למפעלים האירופיים, בטח עם שחקנים שרובם אלמוניים או הגיעו בעיקר בגלל שהם לא היו טובים במקום אחר וזה בדיוק ההבדל בין שחר לטביב, שחר בעונות האחרונות מביא שחקנים שהיו טובים מאוד בקבוצה מסוימת ונחלשו בחיפה, טביב עשה בדיוק את ההפך ומה שטביב עשה הוא קשה וגדול הרבה יותר ועל זה בדיוק מדברים במגע הקסם של טביב.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אז אני לא קונה את הסיפור הזה.
להבנתי טביב ושחר, שניהם משקיעים כספים בסדרי גודל דומים. את האמת אין לנו באמת איך לדעת.
ולהבנתי, הם מגיעים להישגים זהים (מקום 4 וגביע, לעומת מקום 3 ותקופה יפה במהלך החורף).

בכל הנוגע לניהול תקין של המכלול והמועדון – אני חושב שנסכים ששחר עושה עבודה טובה יותר. לא שזה מה שהאוהדים מחפשים אבל זה כנראה נכון.

yaron 25 ביולי 2016

עידו, זה לא רציני,
התקציב של מכבי חיפה הרבה יותר מ-40 מיליון
(היום פורסם שבית"ר עברה את הבקרה.
33 מיליון תקציב
מתוכם 20 מיליון שכר שחקנים.
40 מיליון תקציב + החזר חובות עבר.)

אביאל 25 ביולי 2016

עידו – כמו שירון אמר, מה לגבי הבקרה התקציבית ? מה זה בדיוק לא קונה, ממתי זו איזה דרך הצגה של דברים אם אין גיבוי בפרטים או עובדות ? האם כל העיתונים ממציאים את התקציבים של חיפה ובית״ר ? ואם כן, למה ? ושוב, אתה מתחמק, תסתכל על הסכומים שחיפה מוציאה על רכש ומשכורות לעומת בית״ר, שם הפער הגדול.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אני לא מתחמק.
בבקשה ממך, תביא נתונים. משהו שאפשר לסמוך עליו. מי יודע מה המשכורת של חסוס רואדה, קליימן וקלאודמיר?

הבקרה התקציבית זה גוף יותר בזוי מהאו"ם. הרי אין שם שום אכיפה, וכבר הוכח שהם יקבלו כל דו"ח לא מאושר וכל בעלים חסר גב כלכלי. מעבר לעובדה שהבקרה לא בדיוק מפרסמת בצורה רשמית מה התקציב של כל קבוצה.

זה לא שכל העיתונים ממציאים לגמרי. אבל כששחר אומר שהתקציב של מכבי חיפה הוא 70 מיליון – את זה אני לא קונה. כי לאיפה הלך הכסף? איך רעננה ובית"ר מעמידות סגלים באותה איכות בחמישית מהכסף, כביכול?!
אולי שחר מנפח מספרים? אולי שחר קצת מנפח, וטביב קצת מצניע, והאמת איפה שהוא באמצע? אין לדעת.

יואב 25 ביולי 2016

שכטר וגבאי קמו לתחיה? באיזה יקום מקביל?

גיא זהר 25 ביולי 2016

יש עיתונאים גונבי דעת שטוענים ששכטר קם לתחיה. מאחד מתוך מאה עלה לחמש. ממש ג'יזס קרייסט

אביאל 25 ביולי 2016

יואב – לא יודע כמה משחקי בית״ר ראית בעונה שעבר, אבל אלעד גבאי היה מגן מצוין לאורך כל העונה, כולל גול נצחון חשוב מאוד לבית״ר. בקשר לשכטר, הוא הגיע לבית״ר ונתן ישר כמה משחקים מעולים, כולל נגד מכבי ת״א אם הזכרון שלי לא בוגד בי ובכלל הוא הכניס רוח לבית״ר בדיוק ברגע שהיא קצת התחילה להתערער והחוד של בית״ר בשנה שעברה עם רוקוביצה ואצילי היה נפלא.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

בוא נבחן את הטענות:
אלעד גבאי – אתה אומר שהוא היה מגן מצוין לאורך כל העונה. אני לא. שום דבר יוצא דופן הוא לא הראה. גול נצחון חשוב? אההה גם משומר ניצח את אלופת המדינה, בדקה ה-90, במשחק על האליפות. זה מה שעושה ממנו מגן טוב? בשביל זה היית מחזיק שחקן הרכב לעונה נוספת?

שכטר – שולח אותך להסתכל שוב על הבישולים שלו מול מת"א, שאחד מהם היה השתלטות לא מוצלחת על כדור, שהתגלגלה לשחקן בית"ר שבעט פצצה מטיזינבי. ומעבר לזה, הוא "הוכשל" ברחבה. או יותר נכון התחזה בפעם ה1000 השנה, רק שבמקרה השופט שרק לשם שינוי.
ויודע מה? סבבה. נתן 3-4 משחקים טובים בחודש הראשון שבו הוא היה בבית"ר. ומאז מה? 3 חודשים נוספים של כלום?
איך האזכור של רוקביציה ואצילי קשור לטיעון?

אביאל 25 ביולי 2016

עידו – כמו שכתבתי, תבוא לטדי, תשאל את אוהדי בית״ר את דעתם על הביצועים של גבאי ושכטר, תאמין לי שאוהדי בית״ר הם לא בדיוק האוהדים הסבלניים ביותר בנוגע ליכולות של שחקנים, זו החותמת.

עידו גבעון 25 ביולי 2016

אתה מאתגר אותי לבוא לטדי, כאילו שלא הייתי שם פעמיים העונה. לא יצאתי עם רושם שהם אנשים שאני רוצה להחליף איתם מילה. קודם שיבינו מה פסול בלשיר לקבוצה הגזענית של המדינה.

וכן, גם האוהדים האלה שאתה מדבר עליהם, פרצו לדשא במשחק האחרון של העונה, במטרה לפגוע פיסית בשחקנים. המחאה, כפי שהשתקף מפרסומים מסוימים של ארגון לה פמיליה (בדף הפייסבוק האלים שלהם, דרכו הם מעבירים מסרים), היתה נגד היכולת הביזיונית של הקבוצה בפלייאוף העליון ומתוך מטרה להבהיר לשחקנים שהאוהדים לא מעוניינים להסתפק במקום ה3 ולא ימחאו להם כפיים על עונה כזאת.
זו גם חותמת?

אביאל 26 ביולי 2016

עידו – שמע, אתה דיי מדרדר את השיח כאן, במיוחד עם דיבורי האוהדים המיותרים שאני לא מבין איך הם קשורים לשיחה. תמשיך עם דוקטריינת אתה לא קונה את זה ונראה לאן תקשורת הספורט תגיע.

עידו גבעון 27 ביולי 2016

סליחה, אולי לא התנסחתי במדויק.
אבל הדברים שאמרתי, אני עומד מאחריהם. הקהל אכן פרץ למגרש, וזה אכן היה בתור "מחאה" על ההישגים הספורטיביים של הקבוצה.
בשבילי זה אומר משהו.
בסופו של דבר, כשנבחן את העונה של בית"ר (עם אוהדי בית"ר, או עם מי שתבחר), השמות שיופיעו כאחראים לעונה המוצלחת יהיו קודם כל: אצילי, רוקביציה, קלאודמיר, קלטינס וקליימן. אחריהם ברשימה יבואו איינבינדר וקליימן ואולי בהמשך שכטר וגבאי.
ז"א, 2 אלה, היו חוליות פחות משמעותית בשרשרת ארוכה של שחקנים שנתנו עונה טובה. או יותר נכון חצי עונה טובה, כי בסופו של דבר חצי עונה פחות טובה השאירה אותם רק עם מקום 3.

MOBY 25 ביולי 2016

חיפה צריכה להתחיל לשחק כדורגל, כל עוד נתקשקש על בלם…. ומגן….. אז איבדנו את זה. מאז ומעולם ההרכב של חיפה היה 2 בלמים וכולם למעלה {המגינים היו מספיק מהירים כדי להגיע מספיק מהר להגנה בכדי לרוץ ליד המתקיף ולנשום לו לאוזניים (לרוב זה עבד)}.
היום 6 שחקנים (לרוב 7) לא עוברים את החצי לכיוון ההתקפה.

דניאל 25 ביולי 2016

שאלה שלא קשורה לפוסט: למה אתה לא כותב יותר על הליגה הארגנטינאית?

אמנון 26 ביולי 2016

גם אני מצטרף לשאלה/בקשה בנוגע לכתיבה על הליגה הארגנטינאית וכדורגל בדרום אמריקה. היו בעבר די הרבה קוראים ומגיבים לפוסטים המעניינים

לדוגמה: השבוע מסתיים אחרי אלפיים שנה טורניר הקופה ליברטדורס לשנת 2016.
לגמר הגיעו אתלטיקו נסיונל מקולומביה, הקבוצה הטובה ביותר בטורניר, ואינדפנדיינטה דה ואלה/ואז'ה מאקוודור. סיפור יוצא דופן בפני עצמו שאפשרי אולי רק בדרום אמריקה.
היא הדיחה בשלבי הנוק אאוט את ריבר פלייט, אונאם ממקסיקו ואת בוקה ג'וניורס שאותה ניצחה פעמיים.

דניאל 26 ביולי 2016

??

עידו גבעון 27 ביולי 2016

היי. מצטער שלקח לי יומיים להגיב.
הסיבה העיקרית שבגינה הפסקתי לכתוב היא עומס. אני לא מוצא זמן לזה. זה חבל לי יותר משזה חבל לכם.
הלוואי ואוכל בעתיד לחזור ולכתוב.
מה שזה לימד אותי, בכל אופן – זה להעריך את האתר הזה. את הכותבים השונים שמפריחים בו חיים, ומשקיעים כ"כ הרבה ימים ולילות. כי לכתוב ולהגיב פה זה דבר שלוקח זמן ואנרגיה, שלא לכל אחד יש. זה לא מובן מאליו.

הופמן 26 ביולי 2016

פוסט טוב עידו. מסכים לגבי הציפיות של האוהדים וכתבתי את זה בעבר. בטווח הארוך כסף מביא תארים, ופחות כסף מביא פחות תארים. לנו יש פחות כסף וצריך להשלים עם זה. יחסית לשאר הליגה מצבנו עדיין מצוין.
עם זאת אני לא מסכים לכך שצריך להנמיך את המטרות. המטרה צריכה להיות אליפות, ובשנה נתונה כשהכל מתחבר אצלנו ושום דבר לא מתחבר אצל המתחרות האחרות, זה יכול לקרות – וכבר קרה בעבר בליגה שלנו, ואפילו בשנה האחרונה בליגת על אחרת. זה שהמטרה צריכה להיות אליפות לא אומר שהאוהדים צריכים לצפות לזה. הם צריכים לצפות לקבוצה איכותית וחזקה, ולקוות גם לאליפות – וההבדל בין לצפות ללקוות הוא הבדל משמעותי.
אני מצטרף למי שכתב למעלה שהמהלכים שנעשים נכונים. לדעתי שחר זיהה היטב את הבעיות והביא את האנשים הנכונים לפתור אותן (תור, בן דב).
הבעיה היחידה, אך הגדולה מאוד, היא שרוני לוי לא יכול, לדעתי, להוציא מהסגל הטוב שיש לו (בהנחה שכל הפצועים חוזרים ושמביאים קשר אחורי ומגן שמאלי) את המאה אחוז שדרושים בשביל שניתן עונה טובה (בעונה טובה אני מתכוון למקום 1-3 שכולל מאבק בצמרת עד הסוף). אבל הלוואי שאתבדה. כאמור, לא מצפה, אבל מקווה.

ירוק 26 ביולי 2016

אבל הופמן – לא מביאים את השחקנים (בוא נניח שזה בודדים) החסרים. וגם משהו באווירה ובהתנהלות של המועדון כנראה מקולקל ומשפיע על השחקנים. ואתה אומר שהובאו האנשים "הנכונים" – על סמך מה? תור נראה מרשים ברזומה, אבל אם בנתיים הוא הביא את פיראס מוגרבי (סקאוטינג איכותי בבני סכנין, טוב שהביאו בחור סקנדינבי בשביל זה), קשר שהוא בכלל בלם או מגן, והיום אני קורא שאנחנו אולי רוצים את גדי קאניוק (וואט דה פאק) – כנראה שהוא לא האיש המתאים, או שלא נותנים לו לעבוד כמו שצריך.

עם השורה שלך על רוני לוי אני מסכים לחלוטין כמובן. הוא לא מוציא אפילו קרוב למאה אחוז.

עודד 26 ביולי 2016

ירוק, ההימור שלי היא שבאמת לא נותנים לקרלסן לעבוד כמו שצריך. אגב, מוגרבי לא עליו. תור הוא סקאוט ותו לא. רק קגלמעאכר עליו. בפועל, לא משנה את מי הביאו או יביאו, שחר מנהל את המועדון, ובגלל זה הוא נראה ככה. יענקלך.

הופמן 26 ביולי 2016

ירוק – אם לא יביאו זה יהיה באמת כישלון רציני. אבל גם את קאגלמאכר הנחיתו פה והחתימו בלי שאף אחד יידע. וזה נכון גם לגבי קניוק, אנחנו כבר יודעים שלא צריך להאמין לכל מלפפון קיצי. יש אינטרסים האינטרסים שונים. בסופו של דבר השאלה היא אם סומכים על האנשים שיעשו את הפעולות הנכונות. אני סומך על שחר, מי שלא – לא יעזור כלום, כל פעולה תיראה כפלופ, גם אם את התוצאות אפשר יהיה לראות רק בטווח הרחוק.
כנ"ל לגבי תור. הרזומה שלו מרשים וכך גם הדיווחים עליו. הוא יישפט לאורך זמן, לא אחרי כמה חודשים.

ירוק 26 ביולי 2016

דעתך היא לגיטימית (והלוואי ותצא בצד הצודק בסוף), העניין הוא שבאמת אני לא רואה סיבה לסמוך על שחר לאור השנים האחרונות. אומר את זה בצער.

הופמן 26 ביולי 2016

אני גם לא יודע יותר מאף אחד אחר כמובן. ואני גם אופטימי מטבעי אז אולי אני נותן יותר מדי קרדיט ומאמין גם כשכבר לא צריך. אבל בכל מקרה אני חושב שאין יותר מדי ברירה אלא לקוות לטוב. זה לא שיש איזו אלטרנטיבה שאנחנו צריכים לשקול בינה לבין הקיים.

צהבי 26 ביולי 2016

גם ביתר ובעיקר אתם קבוצות פח אשפה
בלי אצילי ביתר לא בפליאוף בכלל
ואתם ? מקום 6 5 אולי 4

Comments closed