מחזור 1: מכבי חיפה – הפועל ת"א. סיכום

תמיד טוב להתחיל עונה בניצחון. אבל זו לא עונה רגילה. הפעם אנחנו לא מועמדים לאליפות, ולכן צריך לכתוב על התהליך שאנחנו עוברים, שסביר להניח לא יסתיים העונה

במשחק פתיחה חשוב לנצח. אני אומר את זה, כי אני זוכר את ה-0:3 שחטפנו מבני יהודה בעונה שעברה. וזה הרגיש חרא. ממש ממש חרא. והפעם ניצחנו, ועוד את הפועל תל אביב, מה שתמיד אקסטרה משמח.

זה לא היה משחק טוב. המחצית השנייה הייתה טובה מהראשונה, ויש נקודות שאני פחות מרוצה מהן ויש כאלה שאני יותר, אבל כשבאים לסכם משחק, צריך לנסות ולהתחשב בכל הגורמים. והגורם הכי חשוב הוא, שכאמור זה היה משחק ראשון.

למה זה חשוב? כי זו קבוצה שנבנית. במשך שנים היינו (האוהדים) מתעצבנים שהקבוצה מגיעה למשחק הראשון כשהסגל לא שלם. אני זוכר איך אני הייתי כועס כשאין חלוץ או בלם בסגל. אבל הפעם אני לא כועס למרות שהסגל לא שלם. הסיבה היא שקיפות: המנהל המקצועי של הקבוצה, קרלסן, הסביר בראיון לפני כמה זמן שהקבוצה עדיין בבנייה, וככה זה עובד מבחינתו. ואם סמכות מקצועית שמבינה בכדורגל אומרת ככה, אני סומך עליה ומקבל את זה. הוא מבקש מהקהל סבלנות, והקהל, כך נראה, מעניק לו.

ובכלל, ניתן להגיד שסבלנות ניצחה את המשחק היום: מחצית ראשונה שבה הפועל תל אביב הייתה הרבה יותר טובה ממכבי, אבל אפשר היה לראות שהסגירה של השחקנים, טובה. שהם מתאמצים. שהם לא מתרגשים. שיש להם סבלנות. והסבלנות הזו השתלמה במחצית השנייה. כאילו הם ידעו שהטעות של הפועל תל אביב תגיע, והיא הגיעה. שני שחקנים חופשיים לגמרי ברחבה. היו יכולים להיות עוד שערים, אבל כאמור, סבלנות.

אני די נהניתי מהמשחק היום. לא כי הוא היה משחק טוב. להיפך, אני חושב שמכבי לא משחקת כרגע כדורגל חיובי במיוחד, אבל אני כן רואה ניסיון להתאים את הכדורגל ליכולות של השחקנים, במקום מה שרוני לוי עשה, שזה להתאים את השחקנים לשיטה ולכדורגל שהוא ראה. וכרגע אין יכולת לשחק כדורגל גדול או טוב. מה שכן אפשר לעשות, זה מתפרצות קטלניות ומהירות (כולל אחת היפות של מכבי בשנים האחרונות, עם הפריצה של מוגרבי והעקב של קהת רוקאביצה) ועיבוי של מרכז המגרש, החלק שמנצח בשנים האחרונות משחקים בליגה הישראלית, גם עבור מכבי תל אביב וגם עבור הפועל באר שבע.

מה לא היה טוב? מול קבוצות קצת יותר טובות וקצת פחות פריכות מהפועל תל אביב, אני לא יודע כמה זה יחזיק. ואני גם תוהה, אם יצא שקבוצה תשחק נגדנו בונקר, איך אנחנו אמורים לפרוץ אותו, כי בשיטה הזו, שבה הקבוצה מתעקשת על מרכז שדה מעובה והגנה באטרף של כל השחקנים מלבד פלט, קהת סיים את המשחק סחוט לחלוטין, וזה הרבה בגלל ההגנה שעשה. אבל כשקבוצה תתגונן ממש נגדנו (הפועל שיחקה פתוח יחסית)? לא ברור. ואגב, זו שאלה שנשאלת כבר 5 שנים.

שאלה נוספת היא המגנים: המגן השמאלי הקרואטי עדיין לא חתם בעת כתיבת שורות אלה (כתבה על חתימתו עלתה וירדה באתר הרשמי בשני בצהריים), ויש לקוות שיחתום בגלל שההגנה שלנו היא עדיין לא מה שהיא צריכה להיות. התפקוד הסופי של גרי עדיין מחכה להחלטה, ובאמת צריך עוד קשר באמצע, מהסוג ההורס. גם עניין השוער עדיין לא ברור – מה בדיוק קורה עם סטויקו?

כאמור, יש הרבה עניינים. אבל לנו יש סבלנות. אני מסתכל על העונה הבאה, כשהעונה היא מקרה מבחן, מקום לניסוי וטעייה, לבדיקה ועוד בדיקה, לנסות להבין מחדש מה זו ומי זו מכבי חיפה. נקווה שהמסע הזה יהיה קצת יותר כיפי מהעונה שעברה.

עוד משהו. מי שקורא אותי וגם עוקב אחריי ברשתות החברתיות, יודע שאני נזהר מאוד מלהיכנס בקולגות באופן ספציפי. כן, יש לי כמו לכל צרכן תקשורת ספורט אחר, ביקורת עליה, אבל אני דואג שזה לא יהיה אישי, אני אף נוטה להגן על עיתונאים אחרים אם נכנסים בהם, מהסיבה הפשוטה שאני מאמין בקולגיאליות. גם אם יש לי תלונה (ויש לי) על תקשורת הספורט, וגם אם אני חושב שאני מעדיף לקבל את החדשות שלי מהאתר הרשמי, אני עדיין מעריך את העבודה שהם עושים.

אבל הפעם אני רוצה לעשות משהו אחר: אני רוצה לדבר ספציפית על עיתונאי אחד בשם שמעון אלבז. הוא כותב בידיעות אחרונות. לפני שאני אכתוב עליו את מה שאני חושב, אני מבקש מכם שתקשיבו לדקה הראשונה שבלינק הזה

http://103fm.maariv.co.il/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=GJLMFJ&c41t4nzVQ=KH

הקשבתם? יופי. למי מכם שלא יודע, גילי ורמוט בילה את הערב בבית חולים, שם ילדה אשתו (זה זמן טוב להגיד לו מזל טוב מהבלוג). עכשיו, אני מניח שזה לא היה מסובך מדי עבור אלבז לבדוק. מרימים טלפון, שואלים, מתעניינים. עושים את הדבר הזה, נו, עבודה עיתונאית.

אבל כנראה שאין שום משמעות לעבודה עיתונאית. וזה הורס לכל העיתונאים האחרים. כי הקורא לא מבדיל בין אתר לאתר. מבחינתו כולם הופכים לכאלה שאי אפשר לסמוך עליהם, אם עד עכשיו הוא קצת סמך. וכשבאים לדבר על מצב עיתונות הספורט, לפני שמדברים על תרבות של צעקות וצהוב, צריכים להתעסק בבסיס עצמו: להביא מידע נכון ומדויק לקוראים/מאזינים/צופים שלך. כי בלי זה, בשביל מה עושים את זה?

הבהרה: אחרי פרסום הטקסט הזה, הובהר לי שאלבז לא היה העיתונאי היחיד שכתב שוורמוט לא ישחק מסיבות מקצועיות, ובין השאר גם תומר לוי (ספורט5) ודורון בן דור (one) עלו עם הטעות הזו, אז אני מבקש להתנצל בפני אלבז – שלא עבד ברמה נמוכה באופן ספציפי או מיוחד, אלא יישר קו עם הרמה הנמוכה של עמיתיו. אלבז – אני מבקש סליחתך שמסגרתי אותך כבודד במערכה. 

הבהרה 2: אתם מוזמנים לצפות בסרטון הזה, 2:30 דקות פנימה, דובר מכבי חיפה דודו בזק, מסביר מדוע ורמוט לא הגיע למשחק.
https://www.facebook.com/Mhfootballclub/videos/1203633426345123/. אני חושב שזה די סוגר את הנושא הזה. 

רוני לוי פוטר. ועכשיו?
סכנין - מכבי. מחזור 2. הפסד. סיכום

תגובות

 • עומרי (ירוק)

  מעולה עופר. תבוא כל שבוע (ושיהיה אחרי נצחונות)..
  יש עוד הרבה עבודה וזה רחוק מלהראות טוב, אבל סופסוף קצת רוחות של שינוי. זרזיף אופטימיות.

  צריך לדעתי לנסות את גארי כבלם.

  בעניין אלבז, אתה עושה חיים קלים לוואן לדעתי. כמה נמוך עוד האתר הזה יכול לרדת? הצד החיובי הוא שנראה שפגעו להם בזרם ההדלפות הבלתי פוסק (מי אמר רוני) והם מתחילים להתפתל. אני אוהב את זה.

 • פרלה

  איזה כיף שיש מי שכותב על מכבי ויש מה לקרוא בבוקר שאחרי נצחון.
  אני דווקא חושב שהיתה לא מעט התרגשות בפתיחה אצלנו. וזה טבעי וגם בסדר.
  והשחקנים שמעולם לא שיחקו יחד ו/או בהרכב הזה ערכו היכרויות בזמן אמת: ״אה, אתה הצ׳כי, נעים מאד. באיזה תפקיד אתה? ימני? שמאל(נ)י?״ ומי אתה? אני קאגל מאכער אבל תקרא לי גארי. אני מאורוגוואי אבל שיחקתי בגרמניה יש פה עוד אחד ששיחק שם. ניקיטה. אבל הוא ישראלי אוסטרלי מאוקראינה. נראה לי די בכושר. טוב הוא פה כבר מתחילת הקיץ.״ וכו׳ וכו׳
  אהבתי את התפקוד של גארי שלא הפסיק לדחוף רגליים ליריב עד הסוף. חלק מהפעמים הוא גם לקח איתו את רגלי היריב כשהצליח לצאת קדימה. לא חשבתי שהוא יספיק שם והוא היה יותר מבסדר. נכון שהמסירות האחרונות שלו לא היו רגישות מספיק.
  לעניין ההתמודדות העתידית עם בונקרים: אני חושב שיש הרבה חכמת משחק וגם טכניקה בחמישיה הקדמית שלנו. יחד עם מגינים שיהיו קצת יותר מנוסים ובטוחים בעצמם זה בהחלט אמור להספיק.
  היה הרבה משחק בנגיעה אתמול ועם ההיכרות בין החדשים (7 שחקני שדה חדשים בהרכב שלא תורגל) זה אמור רק להשתפר.
  לאורך המחצית הראשונה היו ממש ויכוחים בין רנה לקהת על מיקומו ותפקודו של האחרון. מהצד זה היה נראה מאד מקצועי מצד שניהם ולא איזו פוזה פרימדונית. נראה לי שהיתרונות הגדולים של הצוות והסגל הם אגו קטן ונכונות גדולה ללמוד. ויש ממי.
  מאז אלישע לא הצלחנו לנצח 2 רצוף בפתיחה והעונות נגמרו לנו לפני היורה. הנה אנו במחצית הדרך. גשם גשם בוא.

 • פרלה

  עופר,
  למעט כלי תקשורת אחד כולם התייחסו להיעדרות של גילי כענין מקצועי של רנה. אתה לא עושה הנחות לאחרים? דווקא אלבז כי דיבר בקולו ברדיו? בן דור הגדיל וכתב שהשחקנים היו בהלם כששמעו על כך שייעדר מהסגל.

  • עופר פרוסנר

   תודה פרלה - הוספתי הבהרה בסוף הטקסט.

   • ארז

    ההבהרה ענקית, פרוסנר...

 • זמיר אלי

  כל הכבוד לכותב , משאיר מאחור את כל הכתבים ובראשם את יוני היללי , כל הפאנל של הכתבים לא נתן ניצחון למכבי חיפה , נהפוך ממשחק למשחק את הסטיגמה שקיימת היום על מכבי חיפה

  • ארז

   להגיד למישהו שהוא משאיר מאחור את הללי זה כמו להחמיא לספורטאי אולימפי "רגיל" שהוא טוב ממקביליו בפאראלימפיקס. וסליחה מהפאראלימפים, אין כאן שום כוונה לפגוע. רק להצביע על הבדל מהותי ומובנה.

 • ניר

  בעיניי היה משחק לא רע אבל זה הרגיש שההרכב משקף אך זה שהמאמן עוד לא לגמרי מכיר את השחקנים, בעיקר בחוליית ההגנה, וזה היה עולה במשחק מול קבוצה אחרת.

 • גורביץ'

  מה עם יומן אליפות ? סתם צוחק..
  מתחילת המשחק אמרתי שהמזל שלנו זה שהמשחק הוא נגד הפועל, כי הקהל לא היה מקבל כדורגל רע כמו של המחצית הראשונה, אבל הפועל קבוצה מושלמת בשבילנו - מצד אחד קבוצה של גוטמן ששולטת בכדור ונראה שיש לה כדורגל, ומצד שני כמו תמיד אימפוטנטית. אז לקהל ולקבוצה היה סבלנות ובמחצית השנייה זה השתלם.
  כיף לראות כמו שאתה כותב שחקנים בלי משקולות על הרגליים, בלי תחושה של אדום באוויר, בלי אופיר קריאף שיקבל אדום דקה 10 ויגמור את המשחק. צריך לעשות הקרנה לכל הקבוצה של התיקולים של קגלמאכר באמצע, שילמדו איך לוקחים כדור בצורה נקייה.
  פיראס היה מדהים מחצית שנייה, שווה הרכב גם אחרי שעטר חוזר, יונתן לוי נלחם, כיף לראות ילד שעולה עם רעב כזה מהנוער, פלט מניה בטוחה, וכרגע החוליות החלשות זה אבו אביד בימין - חלש מאד, ולויטה שכל התקפה של היריבה אתה בטוח שזה גול.

 • ליאור

  עיתונות הספורט רדודה שטחית - אין בזה חדש.
  בנושא חיפה הם יצטרכו בפעם הבאה לבוא למתחם האימונים וללוות את הקבוצה ולא להסתפק ברכילות ובקבלת "מסרונים רקובים"
  לבן דור נדמה לפעמים שהוא הדובר של מכבי חיפה וההודעות שהוא מוציא בשמה - מביכות.
  העניין היותר חמור ש"עבודה " עיתונאית אחת נשענת על אחרת מבלי לבדוק את מקורות המידע .
  חיפה עשתה צעד נכון כשהחליטה לנתק את צינור החמצן מאותם עיתונאים . גם הקהל מבין את זה !

 • אורי

  תודה רבה, מצטרף לבקשה ליומן מקום שלישי.
  בהחלט לראשונה זה כמה עונות יש אופטימיות בתחילת עונה.
  קהת שחקן, בדיוק מהסוג שחסר לנו בעונה שעברה.
  ומוגרבי נראה כמו אחד השחקנים הטובים בארץ.

  • מתן גילור

   שמו המלא של היומן הוא "יומן מקומות 3-4 וחצי גמר גביע הטוטו"

   • עופר פרוסנר

    :)

 • אורי

  או שאולי ורמוט באמת הודח מראש ובלי קשר אישתו ילדה אתמול?
  אתה דיברת איתו או שאתה, כמו כל הכתבים, ממציא המצאות?

  • עופר פרוסנר

   אני בעיקר ממציא המצאות. הסיבה לכך היא שאני פובליציסט כשזה מגיע למכבי. כל מה שאני כותב זו דעתי. את הדעה שלי (שוב, לא אמת, דעה), אני כותב בבלוג. הבלוג לא מתיימר להפיץ חדשות. את החדשות אמורים לכתוב עיתונאים שמקבלים כסף כדי לסקר את הקבוצה. אני בסך הכל אוהד עם מקלדת שיש לו עבודה אחרת ועיסוקים אחרים. מה התירוץ שלהם?

   • צור שפי

    ההקנטה מצד אורי מיותרת אבל השאלה שלו לגמרי לגיטימית ואלא אם הבנתי לוקה בחסר לא ראיתי עליה תשובה כאן - האם לא יתכן שאכן התקבלה החלטה מקצועית להשאיר את ורמוט מחוץ לסגל בלי קשר ללידה (מזל טוב).

    • עופר פרוסנר

     לגיטימית. אבל לפני כמה ימים הוציאו במכבי חיפה הודעה רשמית שאין שום ציטוטים יותר בלי שם של גורם במועדון - ולכן כל ציטוט שלא מובא בשמו, אינו קשור למועדון ואינו נכון. אני אלך עם המועדון במקרה הזה עד שאראה שאני טועה. אם אטעה, כמובן שאין לי בעיה לשנות את דעתי. ובקשר להקנטה, אולי היא לא מיותרת. אתה יודע, כל אחד ומה שעושה לו את זה :)

   • yaron

    עופר,
    "ההתנצלות" שלך לאלבז יותר מכוערת ממה שכתבת במקור.
    ממש לא מכובד ובייחוד ממי שמעיד על עצמו שהוא "נזהר מאוד מלהיכנס בקולגות באופן ספציפי. כן, יש לי כמו לכל צרכן תקשורת ספורט אחר, ביקורת עליה, אבל אני דואג שזה לא יהיה אישי, אני אף נוטה להגן על עיתונאים אחרים אם נכנסים בהם, מהסיבה הפשוטה שאני מאמין בקולגיאליות.
    אני האחרון שמחזיק מעיתונאות הספורט בישראל אבל גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום...
    השאלה אם וורמוט לא נכלל בסגל מסיבות מקצועויות או אישיות היא שאלה לגיטימית. אם אתה לא יודע מה הסיבה אין סיבה לתקקוף ולהעליב מי שכתב שהסיבה היא מקצועית.

    • עופר פרוסנר

     אם יתברר שטעיתי, אני מבטיח להתנצל.

     • שגיא

      ולקחת את ההודעה של דודו בזק כאמת קדושה, זה גם לא רציני. גם דוברים רשמיים משקרים. לפעמים, לא פחות מעיתונאים.
      בוא נחכה ונראה כמה ורמוט נמצא בתוכניות של רנה. איך שאני רואה את זה, הוא לא שם.

 • אלון

  אני חושב שיש לנו נשק אחד מאוד יעיל נגד בונקרים וזה פלט. אולי החלוץ הזר הכי טוב בליגה כרגע רק שישאר בריא.
  אני מקווה שההגנה תתייצב. כרגע אי אפשר לסמוך עליה לבד אז הקשרים צריכים לעשות הרבה הגנה. ברגע שתתייצב(אם) קהת והקשר הצ'כי יהיו הרבה יותר חופשיים להצטרף קדימה יחד עם רוקביצה פלט ומוגרבי/עטר בעיקר נגד הקבוצות הקטנות.
  המפתח פה זה הייצוב של המגנים והאם נצליח למצוא בלם יציב ליד וואליינטה.. כרגע חבשי המועמד הכי טוב ולא יודע אם זה דבר טוב.

  • גיא זהר

   לויטה דווקא שוער ליגה סביר. הבעיה שלכם ה יא שקבוצה נמדדת בד"כ לפי החוליה חלשה שלה וכרגע ההגנה שלכם תעלומה במקרה הטוב (וזה בתנאי שהמגן השמאלי החדש תותח). לכן בשביל לשמור עליה עלה גודס עם שלושה באמצע. מבחינת פריצת בונקרים נגד חלשות דווקא לא רואה בעיה אחרי שהפצוע הנצחי עטר יחזור ואם ניתן להוציא משהו מהגוויה הקרויה ורמוט (היחידי אצלכם שיכול לפרוץ בונקר מהאמצע).
   ההצהרה של גודס על מאבק על האליפות היתה קצת נמהרת כמו גם החגיגות.

   • עופר פרוסנר

    איזה חגיגות? איזו הצהרה על אליפות?

    • יניב פרנקו

     עופר תראה את הראיון סיכום שלו בסוף המשחק, בעיני ראיון מצוין , אבל האיש הציב מטרה גבוהה

     • עופר פרוסנר

      אני אגיד ככה (וזה גם לגיא זהר)
      1. כל הכבוד לו שהוא רוצה אליפות. גם אני רוצה אליפות. אני פשוט לא מאמין שתהיה אחת כזו השנה למכבי. בטח לא כמו שהקבוצה נראית עכשיו.
      2. לגבי חגיגות? נו, לא ראיתי חגיגות יוצאות דופן. אבל מכבי באה השנה מהמקום הכי נמוך שיש (אתם לא אוהדים אז אתם לא מבינים מה ההדחה מול האסטונים עשתה), והאוהדים היו די מבואסים. אפילו מאוד מבואסים. אז אולי זה נראה ככה מהצד. אבל לא יודע, בסך הכל ניצחו משחק. נראה לי שלהיות שמח כשמנצחים משחק זה סבבה.

      • אורי

       החגיגות של מוגרבי ולויטה בגול הזכירו לי חגיגות זכייה בליגת האלופות

      • עופר פרוסנר

       אני חושב שיש לנו כותרת

   • Lord Anthony

    הוא בסך הכל אמר את הדבר המתבקש.
    מועדון בסדר גודל של מכבי חיפה צריך להתמודד על האליפות כל עונה.

    • גיא זהר

     בתיאוריה זה נכון. גם מילאן צריכה להיאבק כל שנה על האליפות. בתכלס היה יותר חכם מצידו ולו בשביל שלא יציקו לו בעתיד להתחמק בהצהרה "שאנחנו שואפים הכי גבוה שאפשר".

   • איאן ראש

    איזה קטע. וואלה גודס.

 • מתן גילור

  אשרינו שהגענו לרגע שאוהדים מתאכזבים שלמרות הסולד-אאוט "רק" מעט למעלה מ-27,700 צופים היו באצטדיון.

  • גיא זהר

   לפי ידיעות היו בכלל 31,000 איש באיצטדיון שמכיל (לפי ויקי) 30,696 שזה בכלל מעניין. אבל אין מספר רשמי של צופים שיוצא? מוזר מאוד.

   • ארז

    יש. זה המספר שמתן ציין.

    • גיא זהר

     וואלה? אז רק על זה ועל ידיעת ההמשך בווינט http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4845002,00.html מגיע לאלבז אות הצטיינות

     • ארז

      הבנתי שאחד מה"עיתונאים" שמסקרים את חיפה מוכר ידיעות למספר גורמים שונים, כשחלק מהם מפרסמים את המידע תחת שם של עיתונאי שלהם. אבל הידיעות הן כמעט מילה במילה אותו דבר. לא עוקב מספיק אחרי מה שקורה שם בשביל לדעת.

      • גיא זהר

       עזוב, מה הבעיה לבדוק מספר צופים רשמי? נגמרו ימי הניחושים בחלק מהאצטדיונים. מי שמחרטט בעניין בסיסי כזה זה אומר דרשני.

     • גיא זהר

      ואני בזיון גם

      • ארז

       תבלה גבר. אני כשאני בזיון בד"כ שומר את זה לעצמי.

      • גיא זהר

       חחחח, גדול. הלוואי.

      • פרלה

       מספר הצופים מפורסם על המסך באיצטדיון. אמש זה היה 27,700 ועוד קצת. לא זוכר את 2 הספרות האחרונות. אשתדל להשתפר

 • יניב פרנקו

  מבחינת מכבי חיפה - אני חושב שיש הרבה מאוד כישרון בקבוצה, וזה ייראה מאוד טוב בהמשך.
  אני אישית הייתי שולח את קאגלמאעבר לעמדת המגן הימני ואז יש לכם 2 מגינים טובים (על הנייר) בהנחה שהחדש הוא שדרוג גדול על הקיים.
  יש לכם את נטע לוי לשלישיה האמצעית - שזה בסדר גמור ועוד זר שאני מניח שיגיע לקישור האחורי .

  התקפית קהת נראה טוב מאוד ועוד ייראה בהמשך, מוגרבי זה שיחוק (למרות שורטה יוציא הרבה שחקנים גדולים בהמשך) ויחד עם פלט ורוקאביצה זו התקפה חזקה.

  לקרלסן יש גם כמה קלפים טובים לטריידים שיכולים מאוד לשדרג אתכם בלי לפגוע.

  • ז'וטא

   עם כמה שאני אוהב את נטע ורוצה לראות אותו מתפתח וממצה את הפוטנציאל, אני לא חושב שהוא יכול להחזיק לבדו את האמצע.
   גם בעונה שעברה הוא הגיע לשיא כאשר לידו שיחק טנק בדמותו של פירס.
   לדעתי הוא יושב דווקא על המשבצת של ואצק אבל עדיין מאוד לוקה ביציאה קדימה וצריך להשתפר באספקט הזה של המשחק.
   יכול להיות שגארי עדיף בעמדת הבלם או המגן הימני, אבל אתמול (ולא רק) הוא הוכיח שיש לו מה לתרום גם מעמדת הקשר ההורס, היה מעולה אתמול ושני רק למוגרבי. קצת יותר דיוק במסירות קדימה לאחר חילוץ הכדור והוא היה מושלם.

  • גיא זהר

   נטע לוי? הפועל היא לא אינדיקציה לכלום.

 • סמי

  1) יש מספיק כישרון וכסף שהושקע בקבוצה הזאת כדי שלא ידברו על שום דבר אחר. תהליכים זה לכאלה שצריכים לתרץ חרא תוצאות.
  2) איך אתה מצפה לשחק כדורגל עם עוד נגר עלהמגרש? גם ככה לזר שעולה כמו קבוצה בינונית בלאומית אין יכולת התקפית, אז איך עוד אחד כזה יקדם אותך לאנשהו?
  3) אם אתה

 • מכביסט שמאלני

  אני בתור אוהד מכבי ת"א לא מעז לדבר על אליפות , ופתאום אני רואה ברשתות החברתיות כל מיני אוהדי חיפה שמדברים על אליפות, קצת מוזר.

  הייתי שמח עם היית נותן את דעתך על השיר החדש של האהודים שלכם שצוחק על הטרגדיה של רובי שפירא, כמו שגיל שלי הביע דעתו על השיר החדש של הפאנטיקס.

  • עופר פרוסנר

   מכיוון שלא הייתי במגרש אתמול - אודה לך אם תפרט

   • מתן גילור

    לא היה שום שיר כזה במגרש אתמול.
    נראה לי שהוא מדבר על שיר ששני אוהדים הקליטו והופץ בוואטסאפ ומעולם לא שרו אותו באצטדיון (אני מניח שעליו הוא מדבר).

    • סחבק

     נו באמת, כבר שנים יש שיר על רובי שפירא (יותר נכון בית בשיר), ששרו גם בדרבי הטוטו האחרון, שלא לדבר על השיר החדש שהבית שעוסק בסרדינים בו פשוט מבחיל.
     אני לא מבין, יש להם בעלים שהוא קריקטורה מהלכת, כמה זה קשה לכתוב כמה חרוזים על הDUDE שעושה מגבית לפני שהוא מדליק את הדוד, למה צריך לבזות את כבוד המת בצורה מבחילה שכזו.
     חוץ מזה הכל טוב, 555, הלואי וננצח גם את סכנין

     • מתן גילור

      מה נו באמת? המגיב התייחס לשיר ספציפי ולזה עניתי. לא מתאים לך? לא נורא.

      • סחבק

       תגובתי הייתה גם למתן וגם לעופר.
       צריך להיות חרש כדי לטעון שהקהל שלנו לא שר על רובי שפירא כבר הרבה שנים.
       מתן, זה לא שזה לא מתאים לי, יותר כמו שמבר דעת כמוך אפשר לצפות להסתכלות קצת יותר רחבה, מה גם שהיה גם היה בית על רובי (אפילו בטלויזיה שמעו), הגם אם לא מדובר בשיר המבזה שאליו התכוון מכביסט שמאלני.
       הקהל שלנו נפלא, ואני לוקח אותו על מגרעותיו הרבה לפני שהייתי מוכן לשקול קהל אחר, אבל ביקורת צריכה להשימע, ודאי בפורום כזה. כל שיר על רובי רק מונע מצלקת ליקוי המאורות שהייתה האליפות ההיא להגליד.

      • מתן גילור

       סחבק, כשננהל דיון על רפרטואר השירים של מכבי, לא אחסוך שבטי. הדיון היה על שיר ספציפי שאין לו קשר לרפרטואר זה ולכן לא צריך להתייחס לאחד כשמתייחסים לשני.
       כמובן שאין לי מושג מה שומעים בטלוויזיה במשחקים של מכבי :)

      • סחבק

       מה ששומעים ביציע, רק בלי האקוסטיקה :)

       (ואם הילדים עוד לא נרדמו, לא שומעים כלום כי הטלויזיה על מיוט),

       אבל לפרוטוקול, סחבק מנוי מתקופת בית שני (הפעם לא הסתייע להגיע), וכשאני מגיע, אני שומע את השיר הזה ומתבאס.

      • במבי

       אז אל תבוא :)

       רובי מת!

      • סחבק

       גם אמא של במבי מתה. לפני המון זמן.
       צריך להיות סוג מאוד מסוים של נכה חברתית כדי למצוא בזה משהו ששווה להעלות מן האוב 15 שנה לאחר מכן, כמשהו משמח.

  • גורביץ'

   אתה בתור אוהד מכבי לא מעיז לדבר אליפות, כי יש למכבי ת"א תחרות השנה (לא חיפה.. ב"ש כמובן), וכולנו יודעים איך מכבי ת"א מתפקדת כשיש לה לשם שינוי תחרות. (רמז - לא טוב).
   אז כאילו, גם אני במקומך לא הייתי מעיז לדבר על אליפות

   • מכביסט שמאלני

    מעניין בעונת פאקו היה לנו תחרות עם ק"ש וב"ש והתמודדנו מצוין, התגובה שלך חסרת מודעות כמו החגיגות שלכם אתמול בסיום המשחק.

    • גורביץ'

     ק"ש וב"ש בעונה של פאקו היוו תחרות ואני חסר מודעות.. תרשה לי לגחך
     אליפות זה אליפות, אבל קצת תחרות והמערכת ה"בריאה" של מכבי קרסה

     • Ollie Williams

      כנראה למדו מהקבוצה שלך, כמו ב 95,96, 2003, 2010
      ואם אתה טוען שבאליפויות האחרות הייתה לחיפה תחרות צמודה, ובכן "הרשה לי לגחך"

      • מתן גילור

       יש מוזרים שיטענו שקבוצה שמגיעה לרבע גמר גביע אופ"א או קבוצה שצוברת 5 נק' בליגת האלופות הן תחרות, אבל אני בהחלט מקבל את הגישה שעדיף לגחך על אותם מוזרים.

      • Ollie Williams

       מכבי ת"א הוציאה 4 נק' בליגת האלופות ב 2004. לא זוכר אותה נותנת יותר מדי תחרות בדרך לאליפות.
       אבל זה בסדר, אני רגיל לסטנדרטים גמישים במיוחד בדיונים עם אוהדי הקבוצה שלכם

      • מתן גילור

       אני מניח שאתה חותם על כל מילה שכל אוהד מכבי ת"א הוציא אי פעם מפה או המקלדת. בהצלחה עם זה. לי אין עניין להגן על דברים שאחרים כתבו. הת"א נתנו יופי של תחרות הן בעונת 2008/2009 והן בעונת 2010/2011. מי שמגחך על זה צריך לבדוק אולי הסטנדרטים שלו הם הגמישים.

      • יואב

       ביג לייק אולי.

      • גורביץ'

       יפה שנתת את שתי הדוגמאות האחרונות של 2003 ו 2010, כי שנה אחרי זה חיפה למדו מהטעויות וחזרו לקחת אליפות. בוא נראה אם מכבי ת"א בנויה מהחומר הזה.
       לגבי התחרות עם הפועל ת"א בשנים 2009 - 2011 - הם היו קבוצה אדירה שבשיאם סביר להניח שבמירוץ לאליפות, הם מנצחים לפחות שלוש מארבע הקבוצות של מכבי ת"א ב-4 שנים האחרונות, ולהזכירך האוהדים שלכם בשנים האלה לבשו חיתולים לפני משחק נגדם כי היו ידעו מראש מה תהיה התוצאה.
       חיפה ניצחו אותם משתיים משלוש השנים הרצופות שהייתה התחרות, בוא נראה מה אתם שווים עכשיו מול ב"ש

      • יואב

       ו95? ו96?
       האם הייתם קבוצה אדירה באמצע התשעים? כן.
       האם מכבי לקחה בק טו בק על הראש שלך? כן.
       האם מכבי שלי יודעת להתמודד מול יריבה חזקה? יססס.
       תודה על תשומת הלב(((((:
       במקומך, הייתי ממעט לדבר על חיתולים שלא תנזל לך החמאה על הראש, חמוד.

      • גורביץ'

       אל תרתח אדון עזריאל..
       התעצבנת קצת ? יופי, עשיתי את שלי..

      • יואב

       חייכתי קצת ברחמים(:

      • Ollie Williams

       זאת אומרת שאתה שופט את מכבי חיפה דאז לפי סיום העונה העוקבת להפסד האליפות, ומחיל את התנאי הזה על מכבי ת"א כדי להוכיח שהיא כשלון בתחילת העונה העוקבת. כל הכבוד.
       שיהיה לכם בהצלחה בפלייאוף האירופית בחמישי הקרוב!

  • סחבק

   ומכביסט שמאלני, באתר בו טלב"י כותב, להגיד שאתה, ומכן שנרמז ששאר אוהדי הצהבת פועלים כמותך, לא מעיזים לדבר על אליפות זו חתיכת גניבת דעת.

   נכון שאישית הייתי מעדיף שרנה היה עונה אה -לה סימאונה, פרטיטו פרטיטו, אבל התשובה שלו לגיטימית בסופו של דבר.

 • מכביסט שמאלני

  הוא מספר על אגדות שיש פה עיר של פועלים
  שתתחילו לחפש תבינו הם לא קיימים
  מבין אותך יא רובי בוא נגיד את האמת
  אם נולדתי אדום גם הייתי מתאבד
  והוא סרדין והוא מסריח
  כל החיים בעיר יהיה לי לשטיח

  • רועי

   למה לתת לזה במה ?
   לא מובנת מאליה דעתו של פרוסנר על שיר כזה ?

  • עופר פרוסנר

   שלושה דברים:
   1. זה גועל נפש.
   2. אם שרו את זה, זה גועל נפש. זה קצת מצחיק אותי שאני צריך להגיד שלשיר דבר כזה זה גועל נפש, אבל זה אומר יותר על המקום ממנו בא מי ששואל. קח את זה איך שאתה רוצה.
   3. אני אקח את דבריו של מתן, אדם ישר כמו סרגל, שהשיר הזה לא הושר אתמול באיצטדיון. ואני שמח שלא שרו אותו.

   • מכביסט שמאלני

    אני רק מנסה לפתח דו שיח בין קהלים לא מעבר לזה, לא מצדיק אף שיר נבזי, ואין לך חצי מושג על המקום ממנו אני בא.

    • עופר פרוסנר

     כאמור - אמרתי קח את זה להיכן שאתה רוצה. אין דו שיח בין קהלים במובן הזה: יש גועל נפש ויש נורמטיביות. ויש גבול ביניהם. אני חושב שהבעיה מתחילה כשאנחנו מדברים על "קהל". אני באופן אישי למשל, בחיים לא משתמש בהומו כשם גנאי. פעם, כשהייתי צעיר וטיפש, הייתי עושה את זה. לא הבנתי מה זה אומר, וגם אם כן הבנתי, לא הייתה לי רגישות מספיק כדי להבין את הטמטום שלי עצמי.
     אני לא מתעסק עם "הקהל הפנאט של הפועל תל אביב" או עם "קהל ששר שירי ביבים של מכבי תל אביב" או "הקהל האלים של מכבי חיפה". מדובר באנשים. יש שתי קבוצות יחידות בארץ שאני כן מתייחס אליהן כ"קהל" ואלו בית"ר ירושלים ובני סכנין - וגם זה מבוסס על ביקורים אישיים שלי במגרשים הללו ועל חוסר הנעימות שאני חש.

     ולא, אין לי בעיה עם קללות. ואפשר להגיד בן זונה ואפשר גם להגיד דברים יותר נוראיים. העניין הוא שזה גבול שכל אחד מאיתנו שם לעצמו. אנחנו אנשים מבוגרים, עם שכל ישר. אני לא מוכן להיות חלק מאספסוף או מעדר. ההתייחסות הזו לאוהדי כדורגל כמן ישות אחת הומוגנית היא הדבר הכי מזיק לתרבות האהדה שיש במדינת ישראל. ואני מקווה שנפסיק איתו. אז כן, אני לא יודע מאיפה אתה מגיע, ואני אומר לך שהשאלה הזו אומרת עליך הרבה יותר ממה שאתה חושב - כי אין פה שום עניין לדו שיח: יש גועל נפש ויש לא גועל נפש וביניהם יש גבול מאוד ברור.

 • שלו

  אני חושב שהדבר המרכזי שחיפה צריכה להתרכז בו הואלהיות רלוונטית.
  היא הראת אתמול שהיא רלוונטית לפחות מול רוב הליגה.
  אם בסוף מרץ היא תהיה בסביבה היא יכולה לקחת אליפות. בעונות האחרונות כבר באוקטובר זה לא היה רלוונטי.
  לי אין בעיה שהקבוצה שלי לא לוקחת אליפות או מסיימת שלישית או רביעית כל עוד היא משחקת ורלוונטית.
  עם פתיחה טובה יבוא הביטחון.
  זה טוב לכדורגל שתהיינה 3-4 קבוצות חזקות (גם לדירוג האירופאי)

 • עמרי כהן

  אני חושב שהאופן שבו רוב תקשורת הספורט ידועה למרבית חברי קהילת דה-באזר. בסופו של דבר זה לא מפתיע אף אחד.
  איכשהו הזומבים ימשיכו להקליק וימשיכו להקשיב, יזדעזעו ביחד עם הכותרת הצעקנית של העיתונאי ואז יסיטו את המבט קדימה וישימו לב שהם מאחרים בבלימה בפקק.
  כמו שכתב ארז, ההבהרה ענקית גם לדעתי.
  אבל אלבז עשה שירות גדול, כי הוא חשף את ערוותה של תקשורת הספורט בצורה כל כך מחוצפת. רובם פחות טיפשים ממה שנהוג לחשוב והם הולכים מאוד מאוד קרוב לקו ולרוב נזהרים מלחצות אותו או לפחות מנסים להסתיר את זה בצורה מסוימת. במקרה הזה הוא אפילו לא חשב על להיזהר, פשוט חתך אותו ברגל גסה. מגיע לו הרבה שהשם והמהלך שהוא עשה יוזכרו לדראון עולם.

 • טום

  אז הם צדקו? גילי באמת לא נכלל משיקול מקצועי?
  http://m.one.co.il/Mobile/Article/16-17/1,1,4,0/276667.html

  • ז׳וטא

   "בחיפה אמרו"... מי אמר?
   "אמר לחבריו"... מי אלה חבריו?

 • עדי אבני

  מהצד של המפסידים, המשחק היה מתסכל מאוד. גם ברמה המקצועית וגם ברמה המנטלית.
  נראה לי שגוטמן גם כן מתחיל להבין שאין לו כרגע כלים התקפיים מלבד עזרא ושוינפלד. ואם בעונה שעברה היה קאדר של הרבה שחקני קישור התקפי שהיה בינוני אבל היה אפשר לברור אותו ליום נתון, הרי שהשנה ויתרנו על רובו- ספורי ונסאר הלכו לסכנין, אסולין לספרד, זגורי, אנטל, דודו ביטון ובומבה הם מנודים לא רשמיים. כשבמקום שבעת אלה הבאנו רק את עזרא ואת שובשיץ', שהוא יותר קשר אמצע מקדר התקפי, זה גורם לחוסר גדול. הפועל חייבת עוד קשר/ חלוץ לצד ימין ואולי גם הפשרה של זגורי.
  אבל לא פחות מזה מטריד אותי הצד המנטלי. הפועל, ששלטה במחצית הראשונה (אם כי שליטה עקרה ללא נסיון איום אמיתי), התפרקה לחלוטין לאחר הגול של פלט- הקישור הפסיק ללחוץ, הנעת הכדור הפסיקה וכולם נראו מבוהלים. אילולא יום טוב של הרטש, זה נגמר גם בשלישייה

 • פראליה

  1. ורמוט - ככל הידוע לי, אשתו ילדה, לא הוא. לא קונה את ההודעה היבשה של הדובר. אחד הדברים הראשונים שאפשר לזהות אצל המנג'ר, הוא רוצה שחקנים שעובדים על המגרש, ורמוט לא עונה על ההגדרה הזו ולכן כרגע לא יהיה רלוונטי. יכול לעשות שינוי תפישה בגילו? לא נותן לזה סיכוי גבוה.

  2. גארי - עשה משחק חכם וטוב, הכי טוב שלו מאז שהגיע, לא מבין את הספקולציות על תפקודו כבלם או מגן, מישהו ראה אותו משחק בלם או מגן? לגבי קשר אחורי שיוצא קדימה, בינתיים הוא לא עושה זאת ברמה של נטע, ולכן הספסול של נטע תמוה, למרות ההופעה הטובה שלו גארי.

  3. השחקנים זזים טוב ועובדים אחד בשביל השני, וזה כבר חידוש.

  4. ה- 19 הזה, יש בו משהו, לא.. ? לא זוכר מתי היה לנו שחקן כזה חכם.

  • אלכס

   +1

 • תום

  אני מרגיש שנכחתי אתמול במשחק שונה מזה שכותבים עליו היום.
  הגעתי עם אפס ציפיות ויצאתי מאוכזב: לא הצלחתי לספור יותר מ2 מסירות רצופות בקישור, ואצ'ק וקהת לא השתתפו בהתקפה, ורוקאביצה עם נגיעה זכורה אחת (מבריקה) בכדור. למה יש 10 קשרים בסגל אם הכדור עובר ישירות מהגנה להתקפה בכל פעם?
  קאגלמאכר היה בסדר, אבל לא יותר טוב מילד בשם נטע לביא של העונה הקודמת.

  החיובי הוא מוגרבי, והמאמן שלפחות הודה שהורה לשחקנים לשלוח מהר כדורים קדימה כי ידע שהפועל ילחצו גבוה ורצה למנוע מהם לחץ מיותר (?)

 • תום

  מצד שני, ייתכן שכל זה חלק מתוכנית על להפוך אותנו ללסטר של המזרח התיכון, ואז אני בעד!

  וארדי = רוקאביצה
  מאחרז = מוגרבי
  קאנוטה = נטע לביא
  אוז'ואה = פלט
  מורגן = דקל קינן

 • אורן

  פרוסנר,
  מאד אוהב לקרוא אותך אבל אכזבת עם הקטע עם התקשורת.
  ורמוט לא היה בחמשת החילופים של גביע הטוטו. יש מצב שהמאמן לא מחזיק ממנו.
  וגם האחזות הזו בדובר מכבי חיפה.זכור לי הרבה טורים שלך שהרגשת שמרמים שם קצת במערכת.
  כתבת דברים חד משמעיים שהם ממש לא נראים ככה.
  לא מתאים לך.

 • אורי

  מעניין, אישתו של ורמוט יולדת כל 4 ימים כנראה, אחרת למה הוא שוב לא בסגל???

 • גיא

  לא מגיעה לאדון אלבז התנצלות? או שאתה שוב חושב שהוא לא היה בסגל, שלא לדבר בהרכב, בגלל שאשתו ילדה?
  אם זכור לי הבטחת להתנצל אם יתברר שהדובר של חיפה עירבב אותך ודווקא אלבז פירסם ידיעה נכונה.

Comments are closed.