סכנין – מכבי. מחזור 2. הפסד. סיכום

הבלוג מסכם את המשחק הנוראי שהיה בדוחא אתמול, למרות שרנה סיכם את זה הרבה יותר טוב

כמו שלא התרגשתי מהניצחון בשבוע שעבר, אני לא מתרגש מההפסד לבני סכנין. הסיבה: לא ראיתי שינוי מיוחד משני המשחקים, ויותר מזה, לא ראיתי שינוי מיוחד מהבעיות של מכבי בשנים האחרונות. בשבוע שעבר כתבתי בסיכום המשחק מול הפועל תל אביב את הדברים הבאים:

 

ואני גם תוהה, אם יצא שקבוצה תשחק נגדנו בונקר, איך אנחנו אמורים לפרוץ אותו, כי בשיטה הזו, שבה הקבוצה מתעקשת על מרכז שדה מעובה והגנה באטרף של כל השחקנים מלבד פלט, קהת סיים את המשחק סחוט לחלוטין, וזה הרבה בגלל ההגנה שעשה. אבל כשקבוצה תתגונן ממש נגדנו (הפועל שיחקה פתוח יחסית)? לא ברור. ואגב, זו שאלה שנשאלת כבר 5 שנים.

 

ובכן, ראיתם בעצמכם – אנחנו לא ממש יודעים איך עושים את זה. הבעיה העיקרית של המשחק של מכבי אתמול הייתה חוסר באינטליגנציה. בטוויטר כתב לי מישהו שלא יהיה מהפך כי אין מנהיג – אבל זה זכר למכבי של יניב קטן ויוסי בניון, כשמנהיגות התגלמה בזה שיש איזה שחקן אחד שכל פעם שקצת קשה ישר מוסרים לו את הכדור ומקווים שיהיה בסדר. אז אתמול לא היה כזה, כי איך בקבוצה כזו יכול להיות כזה? שעל הדשא, חוץ מדקל, לא היה אף שחקן שדה עם עונה מלאה בקבוצה? מצד שני, אם כל השחקנים חדשים ועדיין הבעיה הזו מתעוררת, אז כנראה שצריך לשים עליה את הדעת בצורה קצת יותר רצינית. אני חוזה שמכבי תתמודד הרבה השנה עם בונקרים, ואני הייתי מאוד רוצה לדעת מה היא מתכננת לעשות – ההיגיון אומר לשחק מהאגפים ולבעוט הרבה מרחוק, כדי לנצל את יכולת תפיסת המיקום ברחבה גם של פלט וגם של רוקאביצה. הסיבה שאני כן אופטימי בעניין הזה? אני חושב שהמאמן לומד את הקבוצה יחד עם השחקנים וככל שיהיו לו יותר אימונים הוא גם יכיר אותם טוב יותר.

 

מה שמביא אותי להגנה – שליוותה את ז'ורז'יניו בדרך לשער. שני האשמים העיקריים כאן – וליינטה ואבו עביד, סובלים מבעיה שצריך לראות אם אפשר יהיה לפתור אותה – הם לא מספיק טובים. זה לא חייב להפריע – מכבי תל אביב משחקת כבר כמה שנים עם מגנים שמאליים פחות טובים (כך לפי דיווחים שאני מקבל מאוהדים צהובים), ועדיין מסתדרת יחסית טוב – זו שאלה של שוער וכמה ביטחון הוא משרה על הקבוצה. לויטה הוא עדיין סימן שאלה מאוד גדול – אבל אנחנו רק בתחילת העונה.

 

מעקב מולנסטיין: מאוד אהבתי את התשובה שלו בסיום המשחק לשאלה מה היה ההבדל בין שבוע שעבר לשבוע הזה: "שבוע שעבר ניצחנו, והשבוע הפסדנו". ניכר בו שיש לו פתיל קצר וניכר בו שהוא לא ממש שם זין. אני חוזה גם התפרצות זועמת אחת לא עוד הרבה זמן. אבל מה שלא אהבתי הוא שלא ראיתי התייחסות למשחק עצמו – להגבהות הבלתי נגמרות, לשימוש הלא מושכל בקרנות ארוכות, לחוסר התכליתיות של הקישור המעובה – אבל כן אהבתי מאוד את החילוף של גוזלן/אבו עביד, מהסיבה הפשוטה שהוא מראה מאמן שאוהב להתנסות ושלא מגיע עם חילופים מהבית, אחת מהתכונות הכי מעצבנות של רוני לוי.

 

פעם כתבתי על מכבי ועל כדורגל שאני רוצה שיפתיעו אותי – אז זה הפתיע אותי. וגרם לי להתעניינות. להתרגש קצת. כן, אפשר לצחוק עלי (מה שבטח חלק או רבים מהקוראים יעשו), אבל אני רוצה כדורגל כזה שיתאגר אותי לחשוב.

 

בשורה התחתונה – מכבי לא מספיק טובה. זו עונה של בנייה, אבל במובן היותר עמוק של המילה. לא בונים קבוצה, או יותר נכון, לא בונים 'רק' קבוצה, אלא בונים תרבות חדשה של מועדון. וזה דבר שלוקח וייקח הרבה זמן.

 

בגלל זה אני לא מבין למה האוהדים כל כך כועסים על ההפסד אתמול. איזה ציפיות יש מהעונה הזו? האם אתם רואים את הקבוצה הזו מצליחה ישר? הרי אנחנו נמצאים במקום הכי נמוך שיש, אפשר רק לעלות. אז למה לא לתת זמן, לא להתעצבן. הנה, 1,200 אוהדים מילאו, בפעם הראשונה עבור מכבי, את יציע האורחים בסכנין. יש המון רעב. המון. עדיף לבוא בחיוביות, לא בשליליות. וכמה טוב שיש פגרה, גם כי מכבי צריכה אותה אבל בעיקר כי אני נוסע – ולא אוכל לצפות במשחקים בשבוע הקרוב.

 

שתי נקודות נוספות.

 

  1. מוטי חביב – הוא חביב, הר' שלו מידבקת (רררררוקאביצה) ובסך הכל אני לא מכיר אותו, אבל הוא עושה עבודה נוראית כשדר – לא מספיק מסביר מה קורה על המגרש, ההתעסקות שלו במעמולים ובבקלאוות בסכנין הייתה סרת טעם, ובאופן כללי הוא מפספס. וחבל, כי ניכר בו שהוא כן בעניין, כן מגיע מוכן יחסית, כן רוצה להעביר לצופים מידע (אלון חרזי איתו זה שיפור כל כך גדול מג'ימי טורק קשה לי להסביר כמה.
  2. שמעון אלבז – בתגובות בטור הקודם אמרו לי שאני לא בסדר. שאני נכנס בו בצורה לא יפה ושזה לא עסק. אבל זה כן עסק שלי כי אני קהל היעד (כביכול) שלו. כשהוא כותב, זה מכוון אלי כאוהד מכבי. אבל אני כן רואה שהוא לקח לתשומת לבו והחליט לא להשאיר כלום ליד המקרה. כך לדוגמא ביום שישי בתוך ארבע שעות התפרסמו שתי כתבות פרי עטו בynet, כשבראשונה ורמוט היה בסגל ובשנייה כבר לא. עכשיו, אין לי בעיה עם עדכונים של חדשות, זה לגיטימי וזה האינטרנט – אבל אולי לא צריך לפרסם אם זה לא לגמרי בטוח ונכון?


WhatsApp Image 2016-08-28 at 12.17.41

היום (ראשון) אלבז הגדיל לעשות ובכתבה עליה הוא חתום כתב: "גילי ורמוט, שלא נכלל גם אמש בסגל, לא הגיע למשחק. בחיפה לא נוהגים לחייב שחקנים שלא נכללים בסגל להגיע למשחק החוץ, אך נראה כי מעמדו של ורמוט התערער ולא בטוח שימשיך במועדון. למרות זאת, בקבוצה עדיין שואפים להשאיר את הקשר".  טוב, ורמוט או יישאר או ילך, אחד מהם בטוח נכון, לא?  הנה גם סקרינשוט של הידיעה. עכשיו קוראי בלוג יקרים, יכול להיות שאני כבר לא סגור על מה בדיוק קורה שם – אבל אשמח אם מישהו מכם יכול להסביר לי אם מבינים משהו אחר חוץ מ"מכבי חיפה לא רוצה להשאיר את ורמוט אבל כן רוצה להשאיר אותו".

יאללה פגרה.

 

מגרש פתוח -4
תביאו כסף

72 Comments

אלון 28 באוגוסט 2016

ורמוט בחופשת לידה

שלו 28 באוגוסט 2016

לפני זה הוא היה שנתיים בחופשת הריון.

yaron 28 באוגוסט 2016

שמירת הריון ;-)

יהורם 28 באוגוסט 2016

למה לא להבהיר ששגית בעניין ורמוט? אתה כותב רציני ואני נהנה לקרוא אותך, אך כנראה שהעדרותו כבר שבועיים מהסגל אינה נוגעת לאשתו. מדברים על מכירה לביתר.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

טביב לא קונה, מקסימום משתתף בשכר

Wazza 29 באוגוסט 2016

מעולה

עופר פרוסנר 29 באוגוסט 2016

כי לא שגיתי בקשר לוורמוט בשבוע שעבר. הוא נעדר בגלל שאשתו ילדה ובדקתי את זה.
כמו שכתבתי בסיכום הקודם – כל מה שהיה צריך לעשות הכתב היה להתקשר ולברר.

yaron 28 באוגוסט 2016

עופר, וורמוט לא היה בסגל בגלל הברית/ה?
לא הבטחת התנצלות?
אבל חשוב מכך, הוא לא היה יכול לעזור בפריצת בונקרים?

עופר פרוסנר 29 באוגוסט 2016

ראה התגובה שלי ליהורם. אין לי מושג מה היה השבוע. יש לי תאוריה אבל אני לא כותב אותה כרגע, כי היא תאוריה. בקשר ללידה אני לא כתבתי סתם.
וכן הוא היה יכול לעזור השבוע. בטח. נקווה לטוב.

אלון 29 באוגוסט 2016

התאוריה היא שלמאמן אין מושג בכדורגל אם ורמוט לא בסגל
אבל יותר נח להאשים את התקשורת

dk 29 באוגוסט 2016

ורמוט שחקן שכשהוא טוב הוא ממש טוב, אבל הבעיה שלו היא שרוב הזמן הוא לא טוב (או יותר נכון שהוא טוב רק במצבים מסויימים) ככה שלהגיד שלמאמן שאתה לא מכיר בכלל (וגם אני לא) אין מושג בכדורגל על בסיס זה בלבד זה די לקטול אותו מראש בלי סיבה אמיתית

אלון 29 באוגוסט 2016

אם השחקנים שיש לו בסגל מאמן שלא שם את ורמוט בסגל אין לו מושג
לא תשכנע אותי אחרת

dk 29 באוגוסט 2016

אני לא מנסה לשכנע אותך, רק להציג צורת חשיבה אחרת, אני (שאין לי מושג באימון כדורגל אבל עברתי שעות צפייה רבות של המשחק בכל מיני אסכולות ורמות) אישית הייתי עולה עם שחקנים מהנוער ולא עם ורמוט, לא תמיד צריך לחשוב מה האלטרנטיבה כמו מה התרומה של השחקן, בטח כשהמחשבה היא על העתיד

yaron 29 באוגוסט 2016

השאלה היא לא אם לעלות איתו אלא אם להוציא אותו לגמרי מהסגל.
שחקני נוער וכו' זה בסדר אבל לא בכל משחק והרבה פעמים לא ל 90 דקות.
הוא יכול גם להיכנס בדקה 60-70 כשדברים לא עובדים.

dk 29 באוגוסט 2016

השאלה היא האם ביחס לכלים שיש למכבי ויתור על ורמוט מעיד על חוסר מושג בכדורגל או לא, לדעתי אסור לשלב אותו בהרכב ואפשר לנסות לשלב אותו כמחליף (סיטואציה לא פשוטה לשחקן ולכן לא בטוח שזה יצליח) אבל כך או כך לגיטימי לוותר עליו

אורן 28 באוגוסט 2016

אז הדובר של חיפה לא אמין?שוקינג!

omer 28 באוגוסט 2016

1. מכבי חיפה היא אימפריה שקורסת כבר כמה שנים ברצף בפתיחת העונה. אז טבעי שאפילו הפסד לגיטימי (בכל זאת, סכנין זה אחד ממגרשי החוץ היותר קשים בליגה וחיפה וב קבוצה די חדשה) יציף טראומות טריות אצל האוהדים ואפילו בתוך המועדון.

2. לוקח את מוטי חביב בכל יום לפני איינשטיין הצווחן, וייץ המשעמם וארבל שלא קשור לענף בכלל.

אורי 28 באוגוסט 2016

מכבי לא הפסידו בסכנין
מכבי הערב באשדוד

אורי 28 באוגוסט 2016

ואני מניח שאם ורמוט לא יהיה בסגל בחודש הקרוב, הוא כנראה בחופשת לידה

שמעון כסאח 29 באוגוסט 2016

מכבי==מכבי ת"א רק בכדורסל.

גיא זהר 29 באוגוסט 2016

מכבי כדורסל היא מכבי פוקס

שמעון כסאח 29 באוגוסט 2016

הייתם מתים.

yaron 28 באוגוסט 2016

עכשיו ברצינות לגבי מה קורה עם וורמוט.
אמרת שמעכשיו אין יותר "אמרו", " גורמים במכבי חיפה" וכו' ובצדק.
חשבתי שאני הקורא היחיד של מדורי הספורט בדה באזר אבל מסתבר שיש עוד כמה.
השאלה היא איך לקרא ואני כבר שנים לא מתייחס ל"אמרו" כיותר משמועות ויעיד על כך וויכוח "ההוכחות" המפורסם שלי עם יניב :-)
אז מה אנחנו כן יודעים על וורמוט? שהוא לא בסגל כבר שני משחקים. לא נשמע כמו מישהו שנמצא בתוכניות של הצוות המקצועי אבל לך תדע.
דרך אגב אותה שיטה בדיוק עם מכבי תל אביב (עלה לי בדמים להיות מנומס ולא לכתוב רק מכבי…) ובן בסט / אזולאי. בן בס"ט בסגל, אזולאי לא.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

הקטע עם אזולאי הזוי. אם אין דרישה לשחקן אפשר להבין ייבוש, אבל אם יש לו דרישה, למה לא למכור ולמזער נזקים?

השמן 28 באוגוסט 2016

יש דרישה לשחקן, תוך הסתמכות על זה שהדוד מקנדה יספוג את ההפסדים. מה לא ברור? למה שמכבי תמהר למכור במחיר הפסד? אולי אפשר להשתמש בו הטרייד? אולי מכבי חיפה תסכים להעלות את ההצעה?

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

טרייד של מה? אצילי? השחקן לא התאקלם ואתה יכול למזער נזקים אז מזער. עוד עשרה ימים נסגר חלון העברות ואז גם הרגת את השחקן ויותר חשוב, הפסדת כסף

השמן 28 באוגוסט 2016

טרייד על עאבד, נניח, אבל זו ממש לא הנקודה. כמו שאמרת עוד עשרה ימים, למה למהר ולמכור במחיר הפסד? עם הוא יישאר שחקן של מכבי ולא ייראה דשא כל העונה אסכים איתך. אבל לדבר על ייבוש וכו' עשרה ימים לפני תום החלון? סתם ספין מצד השחקן

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

עאבד? אתה לא רציני? לדעתי המנייה של אזולאי בירידה. גם אצל ביתר וגם אצל חיפה מרכז השדה כמעט סגור והקבוצות פרט לחיפה אפילו את השכר שלו לא מסוגלות לשלם. אם גולדהאר עשה דווקא לשחר זה מוזר בעיניי. דרך אגב לגורדנה אין דרישה, אבל כל יום שהוא בבש הוא הפסד כספי חאלונה

השמן 28 באוגוסט 2016

עאבד, כמו שאמרתי, הוא לא הנקודה. הנקודה היא למה מצפים מגולדהאר לצמצם הפסדים ביוני, כשהחלון פתוח עד סוף אוגוסט. בן בסט כבר היה בדרך החוצה, והנה הוא נשאר בסוף. לא ממש ברור לי על בסיס מה אתה טוען שהמנייה שלו בירידה. ומעבר לזה גם אם תצדק ובסוף גולדהאר ישחרר בפחות מהסכום שכבר הוסכם עם שחר, זה עדיין שיקול לגיטימי, שיש בו מעבר להכניס לשחק. אבל שוב, אם בשביל להכניס לשחר, אזולאי יישאר ביציע כל העונה זה יהיה מטומטם. לדעתי הוא יימכר/יושאל בשבוע הקרוב

Ollie Williams 28 באוגוסט 2016

חבל לי על שלומי אזולאי שנתקע במצב הזה שלא באשמתו, אבל הוא יכול לבוא בטענות אך ורק ליעקב שחר.

yaron 28 באוגוסט 2016

גם לעצמו, הוא ילד מפונק שחושב שמגיע לו.

פרלה 29 באוגוסט 2016

למה שלומי אזולאי צריך לבוא בטענות לשחר?

yaron 29 באוגוסט 2016

הטענה היא שהיה דיבור על אזולאי לחיפה ועטר למכבי לא כטרייד אבל עם קשר ושברגע שחיפה ביקשו פתאום 2 מיליון על עטר גולדהר חזר בו מ-450 עבור אזולאי.

מתן גילור 29 באוגוסט 2016

עדיין לא הבנתי את הקשר. יש רק קבוצה אחת אופציונלית בעולם? שיעבור לקבוצה אחרת שתהיה מוכנה לשלם את הסכום הזה.

Ollie Williams 29 באוגוסט 2016

ולכשתגיע אולי הוא גם יעבור. נכון לעכשיו למיטב ידיעתי ההצעה היחידה היא מחיפה.

מתן גילור 29 באוגוסט 2016

ואיך זה הופך את שחר לאשם במצבו?

Ollie Williams 29 באוגוסט 2016

כי אם לא המשחקים בקקי שלו, כבר מזמן אזולאי היה הופך למחליף של קהת ו-ואצק במקום של מדוניאנין ונוסא.

מתן גילור 29 באוגוסט 2016

נניח ששחר אשם בזה שהוא לא במכבי. איך הוא אשם *במצב של אזולאי*? המצב של שחקן במת"א נגזר רק מההתנהלות של שחר? מוזר…

yaron 29 באוגוסט 2016

אני דווקא בקטע של להודות לשחר שהקפיץ את המחיר :-)

Ollie Williams 29 באוגוסט 2016

זה מזכיר לי איזה סיפור פייסבוקי שכזה שנתקלתי בו. שי או דרור נובלמן, לא זוכר מי.

הוא מספר איך הוא חזר מנתב"ג ברכבת עם מזוודה, והחליט לעשות קטע לנהג מונית שאוטומטית דיבר איתו באנגלית. הוא ביקש להגיע לגורדון פינת דיזנגוף – ברגיל נסיעת מונית של כ 40 ש"ח. הנהג באנגלית מתחיל לספר כמה זה רחוק ואיזה מזל שהוא נפל עליו, כי הוא יעשה קיצור דרך ואז זה יעלה רק 100 שקל אבל עם כל נהג אחר לפחות 150. אז הנובלמן המדובר, עדיין באנגלית, אמר תודה, וכשנכנס למושב האחורי אמר בעברית "טוב יאללה יאללה, שים מונה". הנהג הסתכל עליו בתסכול במראה ואמר לו משהו "איך אתה עושה את זה לאנשים, אין לך לב אתה?!"

אז לדרוש 2.2 מליון יורו על אלירן עטר, ואז לבכות לכתבי החצר שזה לא הוגן שלא משחררים לך את אזולאי ב 450 אלף.

גורביץ' 29 באוגוסט 2016

בול אותו הדבר

Ollie Williams 29 באוגוסט 2016

יש פה מוסר השכל, אני בטוח שאם תתאמץ גם תוכל למצוא אותו

גורביץ' 29 באוגוסט 2016

יוסף המספר אתה..
מוסר ההשכל – אם לא תביא בתחילת מועד ההעברות חלוץ ב 2.2 מיליון דולר, תחכה לסוף מועד ההעברות ותביא בלחץ חלוץ אחר ב 3.5 מיליון.

Ollie Williams 30 באוגוסט 2016

או לחילופין, לא לצאת להקפות אליפות אחרי נצחון דחוק במחזור הפתיחה

וזה בסדר, לא תיארתי לעצמי שתצליח להבין את המסר, או מה ההבדל בין חלוץ שכבש בחצי השנה האחרונה בשבדיה כמעט את אותה כמות שערים שעטר כבש מאז שעזב את מכבי ת"א

גורביץ' 28 באוגוסט 2016

הגבהות בלתי נגמרות זה לא כזה נורא נגד בונקרים, כשיודעים להגביה כמובן. עכשיו לגבי החלק השני של המשפט, אללה יוסתור. תיתן לאבו עביד וליונתן לוי עשרים הגבהות חופשיות בלי שמירה, ולא בתנועה מהאגף, והם יצליחו להעביר אולי חצי הגבהה כמו שצריך. אי אפשר לעשות התקפה כששני המגינים שלך לא מסוגלים להרים כדור חד לחמש כשהם חופשיים לגמרי (לא מעיז לדבר כמובן על רוחב מדויק, כדרור או סתם משהו התקפי מפתיע).
ואצק לא עובר קו ראשון קרנות פעם אחר פעם (ובעצם גם פיראס שבועט במקומו), על מה הם עובדים באימונים ? מה כזה קשה להרים קרן שתעבור קו ראשון של שני מגינים ?
פלט כשהוא טוב הוא הסקורר הכי טוב בארץ (לראייה הצמד נגד ב"ש שנה שעברה בחצי גמר), כשהוא לא טוב הוא השחקן הכי מעצבן בעולם – פאקינג איי, שחרר כדור בנגיעה, בשתי נגיעות, בשלוש, רק תשחרר..
on the bright side – קגלאמכר נראה כמו אחלה שחקן, אולי לא אס התקפי, אבל אחלה שחקן, מאד אהבתי איך שהוא שיחק, בעיקר אחרי שגיא גודס הסיט אותו לאגף ימין, ואולי כמו שכולם טוענים – אולי הוא צריך לפתוח באגף ימין ונטע צריך לפתוח במקומו בקישור האחורי.
מולנסטיין – מגיב בזמן אמת, רואים שיש לו מח כדורגל, ניכר שהוא עוד לא מכיר מספיק את הכלים שיש לו (או יותר נכון שאין לו..), אבל בינתיים כמו שעופר כתב, מרענן לראות מאמן שמאתגר קצת את המערכת.
נ.ב. – אני לא חושב שהכעס של הקהל הוא על הקבוצה, יותר כעס עצמי על זה שאין מזל. בינינו, לא משנה שהם שיחקו חרא אתמול, ניצחון מגעיל אתמול בסכנין, והקבוצה יוצאת לפגרה עם תחושה של משהו חדש וטוב, ואולי ביטחון להמשך. במקום יוצאים לפגרה עם הרבה סימני שאלה.

אדם 28 באוגוסט 2016

ממה שאני ראיתי במשחק הראשון קגלמאכר ממש לא מגן ימני. איך שאני רואה את זה הוא קשר אחורי מצוין נגד קבוצות שמחפשות להניע ולא מסתגרות ובלם מצוין נגד כל השאר.
בנוגע לאבו עביד זו גם חידה בעיניי. כל שנה שעברה רק רציתי לראות אותו בתור בלם. הוא חזק, מהיר, לא מתפשר אבל חסר מאבד את עצמו כשהוא בחצי ההתקפי, וזה כולל חזרה להגנה. מעניין מה רואים באימונים שמונע מלחשוב שיש לו סיכוי להיות בלם מצוין (כמו טיבי)

גורביץ' 28 באוגוסט 2016

משום מה בשום מקום ברחבי האינטרנט, וזה כולל את דף השחקן של אבו עביד בהתאחדות, לא מצוין הגובה שלו. בעין גסה הוא נראה לי די נמוך, הוא אמנם מהיר אבל לא מספיק חזק כדי להתמודד עם חלוצים סוסים כמו ווקאמה, ושאר ירקות במבנה דומה יחסית. האינטלגציית משחק שלו בשלב זה של הקריירה גם לוקה בחסר, ואני עדין פה בתיאור הזה.. ככה שלשים אותו בלם לדעתי, זה no-go

miranda veracruz de la hoya cardenal 29 באוגוסט 2016

גיא גודס?…

dk 29 באוגוסט 2016

ענק גיא גודס!!! זה כאילו ישב לי במאחורה של הראש ולא ידעתי להצביע על זה עד שלא כתבת על זה (שמולסטיין דומה לו)

השמן 28 באוגוסט 2016

בעיני יותר משחסרה למכבי חיפה יכולת לפרוץ בונקרים, חסרה לה יכולת להתגונן מול בונקרים. כל השערים האלה שהם סופגים במתפרצות, במצב המנטאלי הלחוץ כל כך, לא מאפשרים לקבוצה להתרומם.
מכבי תל אביב החזיקה רוב תקופת קרוייף בהגנה הטובה בליגה באמצעות כמה מרכיבים עיקריים:
משחק לחץ – שחיפה ממש לא עושה מספיק
גרזן רציני בקישור (כמעט תמיד אלברמן) שבולם חלק גדול מהמתפרצות באיבן – לחיפה אין כזה מאז קולמה והם תמיד נראים חלשים פיסית משמעותית ממכבי תל אביב ובאר שבע בשנים האחרונות
צמד בלמים שאחד מהם מהיר ביחס ללידה (טיבי) ואחד אומנם איטי מאוד, אך יציב מעין כמוהו ובעל חוש מיקום מצוין. לחיפה יש בלם אחד איטי אף יותר מגרסיה, וכזה שלא יציב במיוחד ןנווה להיסחף אחרי החולשה של הקבוצה (קינן), ובלם נוסף איטי גם כן ילבית, שגם לא נותן את האספקטים הנוספים שנניח שיר צדק או גרסיה נותנים מבחינת מנהיגות. בשער של סכנין (ראיתי רק תקציר, אז ההערה הזו היא בעירבון מוגבל) אפשר היה לראות שקינן ממוקם גבוה מידי, ואיטי מידי מכדי לחזור בזמן ולעזור לולינטה, טיבי לדוגמא היה מספיק להגיע לדעתי.

dk 28 באוגוסט 2016

"גילי ורמוט, שלא נכלל גם אמש בסגל, לא הגיע למשחק. בחיפה לא נוהגים לחייב שחקנים שלא נכללים בסגל להגיע למשחק החוץ, אך נראה כי מעמדו של ורמוט התערער ולא בטוח שימשיך במועדון. למרות זאת, בקבוצה עדיין שואפים להשאיר את הקשר"

מעמדו של ורמוט התערער – הוא כבר לא שחקן הרכב לגיטימי (במקרה הטוב יעלה כמחליף) וכתוצאה מכך לא בטוח שירצה להמשיך במועדון על אף שזה שואף להשאירו (אחלה חילוף שלישי לדקה ה86)

אני לא צורך צהובוני ספורט בכלל ולא מאמין למילה שכתובה בהם אבל הפעם לפחות הוא הצליח לכתוב את זה בצורה כזו שאפשר לפרש את הכתוב בצורה הגיונית

מאיר (חדש בשכונה) 30 באוגוסט 2016

רק לא בעברית. מעמדו התערער, משמע על ידי גוף שלישי, לא על ידו. הגוף הדלישי יכול להיות רק מכבי חיפה. אבל שם דווקא רוצים להשאיר אותו, אז איזה ערעור יש פה. כתבי הספורט העילגים סומכים על זה שאתה אינטלגנט ותנחש מה הם התכוונו…..

מאנו 29 באוגוסט 2016

עופר, אני אוהב את האופטימיות שלך. "בנייה", וכל זה. עזוב, מולנסטיין יסיים את העונה במקרה הטוב, רק כי ליענקלה לא יהיה נעים לפטר אותו (אחרי שנסיים במקום ה-5). במקרה הרע הוא מפוטר לפני החלון של ינואר.

מאנו 29 באוגוסט 2016

ולא כי זה אשמתו, פשוט כי מכבי חיפה מורכבת מבינוניאדה. גם ה'כוכבים' הם לא כוכבים – מפונקים (עטר) וכאלה שנתנו עונה אחת טובה בקריירה (ורמוט).
רק פלט נותן עבודה בקבוצה הזאת, ונטע לביא. לויטה לא רע, דקל נשמה. זהו בנתיים. מוגרבי נתן משחק טוב נגד הפועל. לא רואה שזה יקרה שוב יותר מדי.

עומרי (ירוק) 29 באוגוסט 2016

דקל אדם נהדר וספורטאי למופת, בלם לרמות האלו – הוא כבר לא. מחליף במקרה הטוב.

פרלה 29 באוגוסט 2016

משחק מתסכל מאד.
הציף את הבעיות הצפויות במרבית משחקי הליגה. למקרה שתור לא פירט בפני רנה את כל מה שצפוי לו.
מולנסטין חושב אחרת מאיתנו ומקבל אשראי אפילו מאיתנו.
שיחקנו בלי מגינים בחלק הקדמי של המגרש ולפצח ככה בונקר זה לא לענין.
העבודה של שלהי הקיץ תיבחן בנובמבר.

אלון 29 באוגוסט 2016

המגנים זאת בעיה חמורה, לא ברור לי איך שחררנו את דגני בכזאת קלות. בהנחה שהמגן השמאלי שהבנו יהיה בסדר, אני מהמר עד נובמבר משומר שוב בהרכב.

פרלה 29 באוגוסט 2016

לגבי התקשורת. להגיד "לא מקצועית" ברובה ורוב הזמן זה אנדרסטייטמנט. בעד להאיר עליה בזרקור גדול תוך נכונות להכרה בטעויות.
בענין ורמוט. חבל לי שלא היה בסגל. יכול להיות שזה מקצועי ואולי זה מקצועי גם בדברים שמחוץ למגרש.
בענין היעדרותו בשבוע שעבר, יכול להיות שלא הגיע למגרש בגלל הךידה ולא היה בסגל מטעמים אחרים…

49ers 29 באוגוסט 2016

עופר, מדוע להתפלא על אלבז…?
אולי אינך זוכר, או שהספקת לשכוח, את יוני הללי.
הלה, חוץ מלעסוק בצהוב, לחרחר ריב ומדון, היה אלוף בלכתוב את הבאות:
"בחיפה נוטים לשחרר את xxx אם כי בהחלט יתכן שישנו את דעתם"
"יתכן ש yyy יעלה בשבת בהרכב, אם כי המאמן עשוי להחליט אחרת"
אם זה לא היה עצוב, היינו בוכים מצחוק.

אביטל 29 באוגוסט 2016

למרות שאתה כותב בצורה מאד מעניינת ותמיד כיף לקרוא את טוריך המדוייקים אתה חייב לבדוק את הפיקסציה הזאת שלך לקרוא למכבי חיפה "מכבי". שחרר טיפה

הוגה דעות 29 באוגוסט 2016

אתה כ"כ פָּתֶטִי כל עוד אתה קורה למכבי חיפה בשם מכבי בלבד ..שחרר אחונה!!לא יעזור..

לעולם לא תהיו מכבי האורגינל!!

סמי 29 באוגוסט 2016

הגול הוא 100 אחוז קגלמאכר. הוא זה שאמור לעצור פריצות ממרכז המגרש ולא בלם ב1 על 1 עם אף אחד מאחוריו מול הקשר עם הפריצות הכי טובות בליגה.

זיו 29 באוגוסט 2016

מכבי לא ניצחה אתמול את אשדוד ? לא הבנתי.

קורא 29 באוגוסט 2016

הבבונים האלה שמתלוננים על מכבי ככינוי למכבי חיפה זה הדבר שאני הכי אוהב בפוסטים שלך

מתן גילור 29 באוגוסט 2016

אפילו טוב-טוב הגמד לא ההתמודד עם כזה ריכוז של טרולים :D

אבי 30 באוגוסט 2016

צודק.
אני אוהד מכבי (תא)
ונהנה לקרוא פה את הטורים והתגובות .
אבל כל הויכוחים הילדותיים האלה קצת הורסים ומורידים את הרמה.
מי שנכנס לטורים של עופר , יודע שעופר קורא לחיפה "מכבי" וצריך להתרגל לזה ולכבד את זה.

מכבי זה שם אקסלוסיבי 29 באוגוסט 2016

שמעו סיפור.
אני אוהד את מכבי ת"א. גדלתי בגוש דן. עד גיל די מתקדם, לפי מה שהכרתי, כל האנשים שהכרתי הסכימו ש"מכבי" זה רק מכבי ת"א, הפועל זה הפועל ת"א וחיפה זה מכבי חיפה.
כל מה שהיה חשוב לי זה שהקבוצה תצליח ותנצח.
עד שפתאום….
קצת אחרי הגיוס לצבא והיכרות עם אנשים שלא מגוש דן, זה הכה בי:
יש אנשים שאומרים מכבי ולא מתכוונים למכבי ת"א. כנ"ל עם השם הפועל, אבל זה שם פחות מיוחד ואקסלוסיבי לקבוצה, אז מעולם לא הרמתי את קולי בנושא.
ככל שעבר הזמן ניסיתי לשכנע את הפריפריאלים האלה, המעתיקנים, שיידעו שבכל מקום שאומרים מכבי מתכוונים רק למכבי תל אביב. אבל העקשנים האלה לא הבינו. וככל שהם לא הבינו, ככה היה לי חשוב יותר להדגיש ולהסביר להם.
אבל מה לעשות, הם לא מגוש דן אז קשה להם להבין.
הזמן התקדם וגיליתי שאני עדיין אוהב את הקבוצה שלי, ואוהב לדבר על כדורגל, אבל אחד המאבקים שהכי חשובים לי הוא המאבק בשימוש המחתרתי בשם מכבי לקבוצות שלא מת"א.
אחד מאויבי האומה שלי הוא עופר פרוסנר, כיוון שהוא מקבל במה באתר עם קהל גדול ורחב. באופן בלתי נשלט החלטתי להיכנס לכל הפוסטים שלו ולהזכיר לו באופן עקבי שהוא טועה ואני צודק.
שתדעו שהוא פתטי ועלוב ואני נאור ומודע לעצמי.

ד"א רק שתדעו שגם בספרד כל מי שאומר ריאל מתכוון לריאל מדריד ולא לאף ריאל אחרת וככה זה יהיה לתמיד.
ובאנגליה סיטי זה רק מנצ'סטר סיטי. ככה זה תמיד היה וככה זה יישאר. אז חבל על האנרגיות שלכם.

yaron 29 באוגוסט 2016

"שלשום בערב שאלה אותי אשתי אם אנחנו יכולים לנצח את מכבי ואמרתי כן" :-)

חוץ מזה, אני חושב שהתכוונת ל – באנגליה מנצ'סטר זה רק מנצ'סטר יונייטד :-)

Lord Anthony 29 באוגוסט 2016

ויונייטד זה רק לידס יונייטד

מכבי זה שם אקסלוסיבי 29 באוגוסט 2016

בדיוק! אני מנסה להגיד לפרימיטיבים האלה מהפריפריה והם לא קולטים!
אפילו הבאתי להם דוגמא מציטוט של יעקב שחר!
אין. לא קולטים. איזה מתסכל זה יו

עופר פרוסנר 30 באוגוסט 2016

צוחק :)

אבשלום 2 בספטמבר 2016

הערה טכנית:
במשפט: "אבל כשקבוצה תתגונן ממש נגדנו (הפועל שיחקה פתוח יחסית)? לא ברור. ואגב, זו שאלה שנשאלת כבר 5 שנים".

סימן השאלה צריך להיות אחרי המילה "נגדנו", כי הרי אתה לא מעמיד בסימן שאלה את זה שהפועל שיחקה פתוח יחסית, אלא את זה שלא ברור מה יקרה אם קבוצה תתגונן ממש נגדנו.

Comments closed