הערת בעל הבלוג: אתמול לא יכולתי לצפות במשחק ולכן עידו גבעון היקר מחליף אותי בסיכום. תבלו

***

לפני המשחק, דיברתי עם השותף ליציע על הציפיות מהמשחק. אמרתי לו שלדעתי, באמת שאי אפשר לדעת. יכול להיגמר פה 3-0 לכל אחד מהצדדים באותה הקלות. אולי גם 0-0. באמת לך תדע. לא היו לי שום תלונות על ההרכב. אני אמנם סומך מאוד על פלט ומרגיש מתחילת השנה שבשום משבצת רוקביציה לא מוצא את עצמו אצלנו. אבל אני בנוי לניסויים.

אבל כשעושים ניסוי השאיפה היא להשאיר את מרבית המשתנים ולבודד רק אחד. כדי לבחון אותו. כשמשנים 5 עמדות (מגן ימני, בלם, מגן שמאלי, קשר ימני וחלוץ) זה מתכון לבלאגן.

כשהבנתי, במהלך המחצית הראשונה, שיש בלאגן במגרש וחצי הרכב מרגיש כמו ניסוי, חשבתי שזה מה שהייתי רוצה לראות בגביע הטוטו. להמר על ההרכב לגמרי זה לזלזל בליגה וזה גם עלה לנו באיבוד נקודות. לזכות המאמן ייאמר כמובן שלא הייתה לו את האפשרות לבצע ניסויים בגביע הטוטו ובמשחקי אימון, כי הוא הגיע רק שבוע לתחילת העונה.

הנ"ל אמנם נותן בעיניי הנחה מסוימת לשחקנים שבוצע עליהם הניסוי, בדגש על מריו מוסה שנחת לפני כמה ימים וקיבל בתור הופעת בכורה משחק מבולגן, בו חצי מהשחקנים חדשים לעמדות שלהם ונאלץ להסתגל גם לקצב, לחום ולמצבי הרוח המשתנים של הקבוצה הזאת.

בכלל, להבנתי שילוב של שחקנים זרים בתוך מערכת מתפקדת הוא קל וזורם בהרבה מאשר שילוב שלהם במערכת שבונה את עצמה מחדש (שוב ושוב, כבר 5-6 שנים רצופות), בלי שלד איתן ובלי ביטחון עצמי. שילוב של 4 שחקנים זרים כל עונה מחדש מגדיל את הסיכון שנאבד אותם במערבולת הבלאגן שעובר על הקבוצה, ולפחות חלקם ישחקו פחות טוב מהפוטנציאל שלהם.

שילוב של בלאגן נורא בהגנת בנ"ד בתוספת כשרון אישי בהתקפה שלנו הוביל לכמה דקות טובות בפתיחה. זה לא הוליד גול ומהר מאוד המשחק הפך לתחרות איבודי כדור. הרמה במשחק, ובמחצית הראשונה במיוחד, הייתה ירודה מאוד. כמות לא הגיונית של איבודי כדור וכדורים שעפים בלי כתובת. תוך זמן קצר הבנו שקאגלמאכר אינו מגן ימני. זה מתבטא כשהוא לא מבין מתי לצאת קדימה ולחשוף את האגף, אפילו אם לכדור גובה פשוט, מתי לרדת לגליץ' ומתי לעזור בהתקפה.

מעבר לרושם שהוא גם לא כדורגלן מבריק, לפחות ממה שראינו ממנו בינתיים, עלתה לי המחשבה שאולי הרכיבו אותו כמגן ימני כדי להראות לקהל.

רציתם שהוא יהיה מגן? סיפרו לכם בתקשורת שהוא יכול? תראו בעצמכם. עכשיו תנשכו את השפתיים, בקרוב יחזור משומר.

לקראת המחצית התדיינו בחילוף המתבקש. או אז אמרתי שאין חילוף כזה. אני מסתכל על הספסל ואין שום דבר טוב יותר שם מאשר על המגרש, עם כל הצער שבדבר. היתרון היחיד יבוא בהמשך, כשהשחקנים יהיו עייפים וחילוף יביא שחקן רענן.

הגול אמנם הגיע מפעולה אישית של ורמוט, אבל מעבר לכך הוא הראה משחק פושר מאוד וכמות הפעולות הטובות שלו לא שווה את רוב הדקות החלשות שלו. על אחת כמה וכמה כשבדקה ה-70 כבר אפשר לזהות אותו תופס את הצד ולא עוזר בהגנה. התקווה היא כמובן שעטר יחזור לכושר בהקדם ואז יהיו לנו יותר תשובות בחלק ההתקפי. אבל למישהו יש ספק שכשעטר יחזור מישהו אחר ייפצע?

מהדקה ה-80 החל המופע הקבוע של בני יהודה. שחקנים נשכבים על הרצפה, השופט זורם עם ההצגה. תביאו אלונקה, אה בעצם אל תביאו הוא יכול לרוץ. אה בעצם הוא שוכב. זה היה פשוט ביזיון בעיניי. ביזיון של האוהדים שבאו לראות משחק, של השחקנים שעומדים חסרי אונים מסביב ובעיקר ביזיון של השופט. שחקן נשכב על הדשא ל3 דקות? מבקש אלונקה ואז קם? המינימום זה לתת לו כמה דקות להתייבש בחוץ. נשכב פעם שנייה? ואז קם ומיד נשכב שוב?

ואז שחקן נשכב באמצע התקפה שלנו וכולם מסמנים להוציא כדור החוצה. כשרק 10 דקות קודם בנ"ד לא התחשבו בורמוט ששכב להתחרדן ליד הרחבה שלהם. אז הוצאנו כדור ונתנו להם לבזבז זמן ולהרחיק, כי אנחנו רכים וג'נטלמנים. אבל באותם רגעים הרגשתי מושפל. כי לא סופרים את הקבוצה שלי. כי הקבוצה הבאה שתבוא להסתגר מולנו תעשה בדיוק את אותו הדבר.

לא עפתי על המהלך של טב"ח בזמנו, אבל מזמן הבנתי מאיפה זה בא. במכבי עוד לא הבינו את זה ואנחנו משלמים את המחיר כל שבוע, כבר שנים.

בסופו של דבר אפשר לבוא בטענות רק לעצמנו. בעיקר על 5-6 בעיטות פנויות מ15- 20 מטרים שלא הולכות אפילו למסגרת. וזה לא שאני שוגה לחשוב שאם הם לא היו מבזבזים זמן היה לנו יותר סיכוי להכריע את המשחק מהם. אבל זה היה בזבוז זמן קיצוני ומגעיל.
ולא נסיים בלי מילה על אלון תורג'מן, שבשנה שעברה גרם לנו את כאב הלב הזה:


ואתמול החטיא במחצית הראשונה 3 פעמים. ברגל שמאל. מתוך הרחבה.

 

סכנין - מכבי. מחזור 2. הפסד. סיכום
סיכום מחזור 4. הניצחון על באר שבע