הרבה זמן לא היה משחק כמו שהיו מול אשקלון ביום שבת. ובכזה, אני מתכוון ל'סגרנו אותו כבר בחצי ויולנו להתרווח ולחשוב על כדורגל במחצית השנייה". פעם היו המון משחקים כאלה למכבי חיפה, אני זוכר עונות אלה, שהיו בהם הרבה כאלה משחקים שידעת שהם אמורים להיות קלים, והקבוצה הפכה אותם לקלים והם נזכרים בסוף בקלים.

ומכיוון שכבר קראתם את כל מה שהיה אפשר לקרוא על המשחק מול אשקלון, ומכיוון שאני מחכה תמיד כי אני בביקור בארץ ובשבילי לקחת כמה דקות ולכתוב זה זמן אבוד של ביקור, וגם כי היה לי השבוע יומולדת, אני חושב שאני אקצר בקשר לאשקלון, ואתן את זה בבולטים:

*אני מרגיש שהשחקנים עושים את מה שהמאמן מבקש מהם בדיוק. והוא גם מכין את הקבוצה בדיוק לקבוצות שמולה (כמו שאפשר היה לראות בשבוע אחד מול מכבי תל אביב ואשקלון). אני לא יודע אם זה יעבוד כל הזמן (כי שום דבר לא עובד כל הזמן) אבל אני מרוצה מזה.

*הצעירים: נטע, סאן, ריאן, גלזר: ארבעה שחקנים צעירים ממש, שמשחקים מצוין עד כה בהזדמנויות שניתנו להם.

*פלט את עטר: שני חלוצים שמתפקדים מצוין. וגם כשעטר לא משהו הוא לוקח שני שחקנים ששומרים איתו, במיוחד בקבוצות קטנות עם הגנה פחות טובות

*אשקלון קבוצה מאוד לא חכמה. מאוד. אחרי ה-0:2 זה היה נראה כאילו הם עדיין ב-0:0. אני מאמין שהיא תרד ליגה.

ועכשיו – למשחק החשוב. אני חושב שהיום אין יותר מדי מה להגיד: רק צריך לנצח. זה משחק מאוד מאוד חשוב, ולא בגלל הליגה (שמרענן מאוד וכיף מאוד שאנחנו עדיין רלוונטים בנובמבר), אלא בגלל שזה דרבי. ודרבי אסור להפסיד, אבל ממש אסור להפסיד. ותיקו בדרבי זה די גרוע, אז נותר רק לנצח.

אני מאוד מקווה שהשחקנים יודעים מה מונח על הכף, ואת העובדה שלא משנה מה הם עשו עד עכשיו ומה הם יעשו אחר כך – הדרבי הוא חשוב מאוד בלי קשר, במנותק לכל שאר המשחקים.

אז יאללה, תביאו לדרבי.

 

הניצחון על מכבי תל אביב. Everything in its right place
השיטה הגרועה ביותר בספורט?