למה אני לא עושה מנוי העונה

במכבי חיפה יש העדפה מוחלטת כמעט של הצורה על התוכן, אבל, גם כאן, מכבי חיפה נכשלה

הרבה זמן לא כתבתי על מכבי חיפה. יש הרבה סיבות, חלקן טובות (יש לי עבודה חדשה שלוקחת ממני הרבה מאוד מהזמן שלי, ומתגמלת אותי בצורה שמשאירה אותי גם עייף וגם מסופק וגם מרוצה), וחלקן גרועות (הכדורגל, צוות האימון, הבעלים, וכו' וכו'). אבל היות שהשבוע, ביום שלישי, נפתחת מכירת המנויים למועדון הכדורגל האהובה עלי, החלטתי לכתוב על הסיבות מדוע אני ככל הנראה לא אחדש את המנוי שלי. (כן, יכול להיות שאומרים מינוי, לא -אני לא אכתוב מינוי. אצלי זה מנוי).

 

קשה להסביר מה הוא בשבילי המנוי, אבל אני אנסה. בשלוש השנים האחרונות (מאז ה-1 ביולי 2014) אני מבלה את רוב זמני בברלין שבגרמניה, המנוי היה בשבילי כמו חיבור לבית. יש משפחה, יש חברים ויש מכבי. כמו בפרסומת, רק בפחות צ'יזי ובהכי אמיתי שיש. יש כתובת, גוש, שורה, כסא, שאליה אני יכול להתחבר. אני יודע איך המגרש נראה משם, ואני זוכר שערים שראיתי משם. וזה לא העניין של הכסף, למרות הכעס על הקבוצה שהעלתה מחירים בין העונות הקודמות על ריק.

 

אז מה קרה דווקא השנה? את הראיון של יעקב שחר לא שמעתי, אני שומר אותו לרגע שבו ארגיש חלש בגלל איזו החתמה שתקרה. אני חושב שיש פה משהו יותר עמוק מזה, משבר אמון כלשהו, רצון אקטיבי לשנות משהו. להראות משהו. אני חושב שזו התחושה הזו, שיעקב שחר הוא רק חלק ממי שמנסה לשמר אותה, שהתפקיד שלי כאוהד כדורגל הוא להיות ארנק של הקבוצה לעודד ואף פעם לא לתהות אם משהו לא בסדר.

 

במכבי חיפה, ואני מכיר קצת את המועדון מאז סיקרתי אותו, מתייחסים אל רוב מי שמבקר מבחוץ, כאויב למערכת. למעשה, המערכת רגישה כל כך לביקורת, עד שפעם אחת שמעתי אפילו על גורם מתוכה שביקש ש"ארגיע" את עצמי עם מה שאני כותב. מה המשמעות של הדבר הזה, אם כך? למועדון אין שום עניין בתוכן, בדבר עצמו, בקבוצת הכדורגל, במקצוענות אמיתית, בהצלחה. ואני כותב את זה בכאב, אבל אני משוכנע בכך לחלוטין. אבהיר את זה רגע: אני לא אומר שבמכבי לא נמצאים אנשים שרוצים להצליח, ממש לא. אני אומר שני דברים: הראשון, הוא שהמדד שלהם להצלחה הוא לא ניצחונות על המגרש, תארים או כדורגל יפה, אלא שלא יגידו שום דבר רע עליהם. שרידות. להמשיך לשמר את מה שיש (זה השיח מהסוג של "אתם יודעים מה היה אם יעקב שחר לא היה כאן?"). והשני, שאין להם את המחויבות שהייתה להם פעם להצלחה. פשוט אין. הם לא מוכנים להתחרות, ומעדיפים שבמקום שיגידו את האמת הפשוטה הזו (במקום המשפט החלול והריק מתוכן "מכבי חיפה מתחרה על כל התארים כל שנה"), כלי התקשורת והאוהדים ימשיכו כאילו הכל כרגיל.

 

ומה בעצם המשמעות של הדבר הזה? והכן, העדפה מוחלטת כמעט של הצורה על התוכן. דוגמא טובה לזה ניתן למצוא בסרטון שהוציאה הקבוצה לרכישת מנויים: קטעים מההיסטוריה, חולצות מההיסטוריה, קולות מההיסטוריה. היסטוריה. אבל, גם כאן, מכבי חיפה נכשלה: האמת שיצאה מהסרטון הזה, היא קריאה לקהל לעשות מנוי לא בגלל העתיד, לא בגלל תקוה, לא בגלל סיכוי שעל הדשא יהיה השנה משהו ששווה לראות, אלא בגלל מה שהיה. פעם.

 

אין שום מחויבות להצלחה במכבי חיפה. אני יכול לכתוב כאן מה אני חושב על גיא לוזון, אבל זה לא משנה. בואו רק נגיד שהוא בדיוק המאמן שמגיע למכבי חיפה של יעקב שחר ב-2017. שם דהוי וריק מתוכן למועדון דהוי וריק מתוכן שמתהדר בהחתמות של הריג'קטים של מכבי תל אביב ואופיר מזרחי – כשהם יודעים שהדבר הזה אפילו לא מתקרב להיות משהו שדומה למה שצריך להיות במכבי חיפה.

 

אז אני ויתרתי על מנוי. אני רוצה להסתכל קדימה, לא אחורה. ואני מחפש תוכן. כן, אלך לכל משחק שאהיה בו בארץ. וכן, אמשיך לצפות בכל מה שאני מצליח לצפות בטלוויזיה בסטרים הגרוע. ואמשיך לדבר על משחקים עם כל החברים האוהדים שלי ולהשתגע ולהתעצבן. אבל לא אעשה מנוי. ואני מקווה שהרבה מאוד יעשו כמוני, כדי להעביר מסר: כל האוהדים האלה זה לא דבר נתון. אני מאוד מקווה שבהרבה משחקים בעונה הקרובה יהיו 4000 ו-5000 אוהדים, ואולי אז מישהו שם יתעורר. אני בספק.

 

והלוואי ואני טועה. אבל הצ'אנסים שאני נתתי נגמרו.  

 

הים השחור
על עקרונות מקצועיים לעומת אידיאולוגיה

117 Comments

יואב 24 ביוני 2017

עופר,
זכותך לגמרי.
אבל עשרות אלפי אוהדי חיפה הם כן נתון. וזה נתון שאני מתגאה בו בהקשר הצהוב הפרטי שלי.

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

תסביר, יואב. הוא לא אומר שהוא מפסיק להיות אוהד, במובן הזה הוא כן "נתון". אבל צריך לעשות משהו – וזה אחד הדברים שאוהדים יכולים לעשות כדי להוביל שינוי. מובן שעם ההסטוריה שלכם אני לא צריך לספר לך על הצורך בדברים כאלו.

יואב 24 ביוני 2017

אני אישית אף פעם לא עשיתי חולצות שחורות, מחאות, טיטולים ואי חידוש מנוי. סתם סבלתי בשקט(:
אני אומר שהכח והעוצמה של חיפה זה הקהל שלה. וזה נתון. וככל שההצלחה מתרחקת, הרעב גובר.
ועדיין מדובר במועדון שהוא שחקן פעיל בשוק, כן? שמבזבז, מחפש, משנה. מהצד, זה לא מרגיש כמו מועדון שמסתפק בבינוניות.
אבל זה מהצד…

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

לסבול בשקט זו בהחלט אופציה…
מסכים לגמרי בעניין הקהל – רק שרק להגיע ולתמוך זה לא תמיד מספיק (לצערי).

לגבי המסקנה מהצד שלך, אתה דווקא מפתיע אותי, לא חשבתי שאתה כזה נאיבי. הנסיונות האלו הם בעיקר רעשי רקע והרבה מסך עשן לאוהדים. וגם כשהם לא – זה ברור לכולם שהדרך המקצועית של המועדון שבורה, זה ברור שצריך לשנות, אבל אף אחד לא משנה.
פשוט תקשיב לאיך יענקל'ה מדבר בראיון הזה שעופר הזכיר. תגיד לי אם מה אתה חושב.

יואב 24 ביוני 2017

אוקיי, לא מכיר את הראיון.

גיא זהר 25 ביוני 2017

להביא את לוזון זו בינוניות

פרלה 25 ביוני 2017

ולהשאיר אותו זה חטא

זינק 24 ביוני 2017

למה אתה חושב שהמדד שלהם (אפשר לכתוב של שחר וזהו) הוא לא תארים, ניצחונות, כדורגל יפה? באמת שואל
מושקעים כספים אדירים ומשאבים, איפה זה מתיישר עם מה שאתה כותב?

יניב פרנקו 24 ביוני 2017

התקופה הזו – שלוש, חמש , עשר שנים, היא הערת שוליים בחייך כאוהד.
אבל תחשוב אם אתה מעוניין להתנתק בנקודה הזו. ובוא. מכבי חיפה של היום. יש כמה טרגדיות גדולות יותר.
יום אחד מכבי חיפה תחזור לעצמה , גם הפועל, אז נהיה שם לחגוג ונגיד לעצמנו שהיינו שם בהכי קשה (כלומר במקרה שלך זה פלייאוף עליון לא מוצלח).

ניב 25 ביוני 2017

צודק.

הופמן 25 ביוני 2017

נוכל להגיד שהיינו שם גם אם לא עשינו מנוי/מינוי. שנים הייתי אוהד בלי מנוי, ורוב מוחלט של האוהדים בארץ הם אוהדים בלי מנוי, במכבי חיפה זה נהיה מקובל שאוהד הוא גם בעל מנוי, וזה מעיד דברים טובים על האוהדים, אבל מנוי הוא לא חזות הכל.

גיא זהר 25 ביוני 2017

הופמן, היום דווקא רוב מוחלט של האוהדים שנמצאים במשחקי הבית של בש, מכבי, חיפה והפועל (ביחד לפי חישוב גס כ700 אלף) ועוד נגיד 100 אלף מהאוהדים של השאר הם מינויים.

maorbe 25 ביוני 2017

וכל המשפחה תודה איזה יופי שחיכית, כי כשהיה טיפה קשה (שה שה שה) אתה תזכור שגם היית, לא התייאשת וזכית.

Ollie Williams 25 ביוני 2017

מה שאתה אומר על אהדה הוא נכון.
אבל כשמתייחסים אליך כאל צרכן ותו לא, מחאה צרכנית היא דווקא צעד נכון.
תמיד יהיו את אלה שיבואו לא משנה מה, בקבוצות כמו חיפה/מכבי/הפועל תמיד יהיו לפחות 3000 איש שיגיעו לא משנה באיזה מצב ומי מהם שיוכל יגיע גם לכל משחק חוץ.

ולגבי ההשוואה לאיזה מצב גרוע יותר, תמיד הכל יחסי. גם הפועל במצב נהדר לעומת רוב קבוצות ליגה ג', זה לא אומר שהמצב שלה טוב ביחס לעבר שלה ו/או הפוטנציאל שלה.

ומי כמוכם יודע שהכל יחסי, הרי חלקכם חוגגים עד עכשיו את הגול של אוגו יותר מכל גול שהפועל כבשה העונה, למרות שעל פניו מקום שני והפסד בגמר גביע אמור להיות חלום רחוק בשבילכם.

אלעד 25 ביוני 2017

אתה בטוח שנחזור? תשאל אוהדים של הפועל פ"ת או של מכבי נתניה אם בטוח נמחזר. אתה יודע מה, תשאל אוהדים של ביתר שפעם הייתה אימפריה והיום היא רואה במקום שלישי הישג… לא לעולם חוסן… יש גם דוגמאות מהעולם…

פה איתמר 24 ביוני 2017

מסכים עם פרנקו.
מה בעצם מותרך מאוהדי הצלחות?
אתה אוהד את ההצלחות של ה 90's ועכשיו שקצת קשה נשבר?

זה גם השיח השולט באנפילד?

אליפות רק אחת לוקחת מה לעשות.

tazza 24 ביוני 2017

תקרא שוב את התור:
הוא אומר משהו שנשמע חזק מאוהדי חיפה המון זמן- אין מחוייבות. עופר כאן מתלונן על חוסר מחויבות להצלחה וזה למה הוא נשאר אוהד אבל לא מממן את אותם לא מחוייבים. זו הדרך הכי טובה לאהוד את מ. חיפה לדעתי.
אם אוהד מכבי ת"א יגיד היום שהוא מפסיק לאהוד את מכבי בגלל שלא לקחו אליפויות בשנתיים האחרונות- זה להיות אוהד הצלחות.

יניב פרנקו 24 ביוני 2017

חוסר מחויבות להצלחה זה אלי טביב וג׳קי בן זקן – זה לחפש איזון כלכלי, למכור שחקנים לגדולות וכך הלאה.
מכבי חיפה זה פשוט ניהול לא מספיק טוב עם כיס שכרגע לא מספיק עמוק – הייתה תקופה שאותה בעלות סיפקה ניהול קצת יותר טוב עם כיס יותר עמוק.
אני בכלל הייתי מקבל כרגע אמירה פחות חזקה – עד פתיחת הליגה אני לא מחדש – בואו, תחזרו אחרי ותראו לי בניגוד לקיץ הקודם שאתם קודם בונים ואז אני קונה – אבל בסופו של דבר , זה מה שיש כרגע בכרמל וזה גם לא מעט

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

הכל יחסי פרנקו, זה ברור. זה לא כזה משנה.
הבעיה היא לא בניהול לא טוב, הבעיה היא בזחיחות ובחוסר רצון לשנות. תראה מה רשמתי למטה.

פה איתמר 25 ביוני 2017

בול בפוני.

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

וואו, פרוסנר, כל מילה. אתה יכול לשים בטוויטר שלך? אשתף בכיף.

פרנקו ואיתמר – אתם לא קוראים את עופר נכון. הוא לא נוטש. כן, הוא מיואש קצת אני מניח (גם אני), אבל זה לא אומר שהוא וויתר. לדעתו, וגם לדעתי – חרם מנויים (ומחאה רחבה יותר לדעתי, כל מה שלא כרוך באלימות לגיטימי) זה כלי שעשוי להיות יעיל בניסיון לגרום לאלו שבצמרת להבין שהם צריכים, חייבים לשנות.

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

אה, וגם מה הקשר "אליפות רק אחת לוקחת"? לא לקחת אליפות זה לא העניין. העניין הוא חוסר הרצון להתחרות באמת. וגם הזלזול באוהדים לדעתי.

פה איתמר 25 ביוני 2017

פרנקו כתב יפה.
1. שחר מביא כסף מהבית, נכון? (אולי לא הרבה כמו אלונה/גולדהאר אבל בטוח לא פחות מאשר הביא בשנים ״המוצלחות״

2. אתם מועדון הכדורגל הכי מצליח ב35 שנים האחרונות בליגה ובאירופה וגם אז שחר ניהל ושלט.

3. הוא באמת מנסה כל מיני דברים.

4. סבבה טיעון של ״אני לא נהנה ולכן ביטלתי את המנוי״. אבל הטיעון שלכם (שלך ושל פרוסנר) אחר. מה אתם רוצים להשיג במחאה? הרי אפילו בין האוהדים אין תמימות דעים לגבי דרך הפעולה הנכונה או מה לא בסדר בדרך הנוכחית…

עופר פרוסנר 25 ביוני 2017

אז אומר שוב: זו לא מחאה. אני לא אוהב את מה שקורה, אני מרגיש לא בנוח,אני לא מחדש מנוי. למה אני צריך לתת פתרונות? זו לא העבודה שלי. ישלמו לי לעבוד במכבי, אתחיל לחפש פתרונות.

פה איתמר 25 ביוני 2017

הכל לגיטימי.
אני יותר מזדהה עם זה מאשר עם מה ש א נ י ה ב נ ת י מהפוסט:
לא מחדש כדאי לשנות.

קפטן קוקי 24 ביוני 2017

מחזק אותך במאבקך הצודק בכל מה שקשור למנוי
גם לזה שאתה לא עושה, זה כבר לא שאלה של הצלחות אלא של ניהול מתסכל ומזלזל שצריך להצביע נגדו ברגליים.
אבל בעיקר – פשוט לא מסתדר לי שצריך להגיד מינוי, זה ממש לא מתאים העניין הזה, וגם אני מתעקש להגיד מנוי.

tazza 24 ביוני 2017

אם מישהו מרגיש שהוא נלקח כמובן מאליו, פשוט צריך להראות לו הפוך.
הלוואי והרבה אוהדים היו כמוך.

childish Lion 24 ביוני 2017

מת על אוהדי קבוצות אחרות שקוראים לנו אוהדי הצלחות,
מתי מותר למחות? אחרי חמש שנים? 10? 25?
אין קשר ליכולת עברנו תקופות מחורבנות ועדיין הגיע קהל, כרגע הרצון שהקבוצה לא תתנהל בצורה מבישה ושתזלזל באינטלגנציה של הקהל.
עד אז כנראה שאנחנו אוהדי הצלחות

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

כל מילה כרגיל :)

אהד 24 ביוני 2017

מפונקים

עומרי (ירוק) 24 ביוני 2017

מה נעשה בלי האישור המוסרי שלך

אהד 25 ביוני 2017

אתם מפונקים, אז כנראה מה שבא לכם.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

מותר לכם למחות – כמובן, אבל מותר גם לאחרים לחשוב שיש במחאה מעט הגזמה.
ודרך אגב – מחאה באה בהרבה צורות.

Childish lion 25 ביוני 2017

אין לי בעיה שתגידו לנו שאנחנו מגזימים אבל לקרוא לנו אוהדי הצלחה זה באמת על גבול המעליב.
באופן כללי אי חידוש מנוי זה המחאה הכי אפקטיבית ולא אלימה שיש במיוחד שאפילו שלטים אי אפשר להכניס לאיצטדיון

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

לא אוהדי הצלחות – אבל קבוצה שב30 שנה ראתה 12 אליפויות והמקום הכי נמוך שסיימה היה 6 – זו אולי הקבוצה שאוהדיה קיבלו הכי הרבה טוב בימינו אנו.
ומה הקושי שלכם ? שהביאו את אלברמן ועמב״ה ?

עופר פרוסנר 25 ביוני 2017

פרנקו – לא יודע מה זה אוהד הצלחות או לא. אני אוהד מכבי חיפה כבר די הרבה זמן, ותאמין לי שלא באמת אכפת לי אם היא מצליחה או לא. מה שאני לא מוכן לקבל זה שהקבוצה לא מחויבת לניסיון להצליח. זו התחושה שאני מקבל.
אני גם חושב שמן הראוי שלא תגיד "אוהדי הצלחות" אלא תתייחס אלי – קרא לי "אוהד הצלחות" שכן אני כתבתי את זה. מי כמוך יודע כמה זה מתסכל כשמתייחסים לגוף שלם של אוהדים כמקשה אחת.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

כן, אבל אני לא קראתי לכם אוהדי הצלחות.
פשוט לא חושב שא. מצבכם כה נורא שדורש מחאה וצעדים דרסטיים ב. שאני חושב (ואת זה כן כתבתי פה) שהקבוצה שלך מאוד מחויבת להצלחה – אלא ופה הבעיה – שהיא כרגע לא יודעת איך לעשות את זה בכלים שיש לה .
וג. ומנסים להגיד לכם פה – שעוד לא הגעתם למקומות גרועים יותר שמחאות לפעמים מביאות מועדונים ושאולי כדאי ללמוד קצת מכשלונם של אחרים.

עופר פרוסנר 25 ביוני 2017

ההיפך פרנקו, ההיפך: אני רואה את המועדונים האחרים ולא מוכן להגיע למצב שלהם. אז אני מתעורר מוקדם, סטייל החלון השבור. אין הרבה דברים שאכפת לי מהם יותר מאשר מכבי חיפה, ואני לא מוכן לראות אותה מדרדרת לתהומות כמו קבוצות אחרות.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

אני מאמין לך שאתה מאמין בזה – אלא שאני חושב שכיחיד (שמייצג בדיון קהל) לא חשבתם לגמרי עד הסוף.
לתחושותי (בלי קשר שאני חושב שמצבכם המקצועי לא כזה קטסטרופה) – הגאולה קרי בעלות חדשה או שינוי אמיתי בקיים תגיע מסמי עופר מלא ולא מאצטדיון ריק ועצוב.

אנשים כמו עופר פרוסנר לא עושים מנוי – זו הצהרה ודרדור כדור שלג שאחר כך – קשה לעצור אותו – ושתגלה 1000 קופים מפגינים ליד משרדי מאיר אולי זה יהיה מאוחר מדי.

Lord Anthony 25 ביוני 2017

פרנקו אני חושב שאתה מפריז בערכו של הקהל שמגיע למשחקים.
מה שחשוב יותר זה בסיס האוהדים, ולא בהכרח כמה אוהדים מגיעים למשחקים – זה חשוב בטווח הארוך.
גם, לדוגמא, הסיבה שגולדהאר רכש את מכבי תל אביב היא שזאת הקבוצה עם בסיס האוהדים הכי גדול בארץ.
לכן, מה שיותר חשוב זה לשמר את הבסיס הרחב – האנשים שיקנו מרצ'נדייז ושיהפכו את שידור משחקי הקבוצה לאטרקטיביים לזכיין.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

זה כבר תלוי בזהות הרוכש – אבל למכבי חיפה כרגע הקהל שמכניס הרבה כסף ממכירת מנויים וכרטיסים זה גורם משיכה להרבה רוכשים על הנייר – בביתר כקיצון שני זה לא רלוונטי.

עופר פרוסנר 25 ביוני 2017

אני לא חושב שבגלל שאני לא עושה מנוי כל כך הרבה אנשים לא יעשו מנוי, אבל אני מקווה שכך. ובוא נדבר על מה שכתבתי: אני לא מבקש להתערב בהנהלה, לא רוצה לנהל את הקבוצה, לא רוצה קבוצת אוהדים ולא רוצה איזה משהו מטורף – רק שהקבוצה הזו תתנהל כמו שהייתה מתנהלת פעם. כשהבעלים מעיד שהוא לא מתכוון להיות תחרותי מצד אחד, ומצד שני כל המערכת מספרת שהקבוצה מתמודדת על כל התארים, וואלה, אני לא יודע איך זה עובד ביחד.

אז בוא נתחיל מקצת פחות בלבולי מוח מהם. ואני אגיד לך משהו יותר מזה: אם היו האנשים בהנהלת הקבוצה יוצאים החוצה ואומרים: תקשיבו – לא בטוח בכלל שנצליח העונה. אנחנו מנסים, אבל אנחנו לא מספיק טובים. אבל תעמדו איתנו.

אתה יודע, את האמת. אם היו אומרים, אני חושב שהייתי עושה מנוי וגם די בקלות. אבל שלא יזיינו לי במוח. זה מחרפן אותי.

אורן השני 25 ביוני 2017

למה אתה מצפה שיגידו את האמת? האינטרס שלהם שהאוהדים, במיוחד אלו שלא מנויים כל שנה, יאמינו שתהיה קבוצה תחרותית ששווה לקנות בשבילה מנוי, לא להפך. במילים אחרות, עבודת שיווק סטנדרטית.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

ההבדל בין 10 ל18 (באלפים) זה הבדל של 8 מליון שקלים – העלות של אלברמן לבדו זה בערך שליש מזה.
אני לא חושב שהם מרמים או שהם גאוני שיווק.
זה מי שהם כרגע – קצת לא יוצלחים עם ארנק מנופח (אבל לא מספיק מנופח) שיכולים לקנות את כל מי שבאר שבע ומכבי לא רוצים לפני כולם.
ואת האמת – בסגל שבתחילת הקיץ החזיק את קגלמאכר, ורמוט, עטר, דמארי, קהת ,רוקאביצה ואת גלזר ולביא שאין ספק שיש בהם משהו ואת מחלקת הנוער ומצבת המושאלים הטובה בליגה -לסגל כזה הלא יוצלחים צירפו את אלברמן , בן הרוש , דוס סנטוס המוכר ואופיר מזרחי וכנראה סולליך ועל זה עוד 3 זרים .
מה אני אגיד לך – הם באמת מנסים כמיטב יכולתם. אבל זו יכולתם כרגע.
בנקודת הזמן הזו – זה המכסימום שהם יכולים.

holden 24 ביוני 2017

פראיירים לא מתים=הם רק מתחלפים,
תמשיכו לרקוד על פי החליל של החלילן מנס ציונה ולגדוש את היציעים,
רק יעקב שחר הוא שורש הבעיה במועדון,
איך למען השם לא רואים את זה?
מבחינתו מזמן אין את האמביציה לכבוש את הליגה,
יעקב שחר רוצה או מצליח חלקי להפוך את המועדון לסובארו של שנות ה-80,
לא הכי טובה מבחינת ביצועים,
לא הכי מבריקה,
אבל עם עדר ישראלים שקונים אותה,

האדון הנכבד עשה מהסובארו וולוו, עשה מהסובארו הונדה,
כבר עדיף בלעדיו ועדיף לדווש על אופניים.
אמר לי חבר השבוע:
אם שחר יעזוב מכבי תהיה כמו בני יהודה"
עניתי לו בשלווה: " כבר עכשיו מכבי כמו בני יהודה"

יואב 25 ביוני 2017

הולדן,
החבר שלך זקוק לריאליטי צ'ק בדחיפות.
כן, בלי שחר(או איתו) אתם קופי בני יהודה. ממש אחד לאחד. בהשקעה, במנויים, בסיקור ובהתיחסות. תאומים סיאמים.

holden 25 ביוני 2017

הכוונה שלו ושלי היתה בהישגים בשנים האחרונות,
מכבי היא מועדון מפואר אבל עם חוסר הישגים משווע בשנים האחרונות,
לא מחשיב הנפת גביע סתמית.

חיפה הגיו למצב שהם מצליחים עם שיניים במחזור האחרון (ולא רקק השנה) להתברג למקום בפליאוף העליון) ואז חוגים אילו זכו מונדיאל,
דווקא בגלל ההישגים והעבר והאוהדים וקבוצת הנוער המצליחה , דווקא בגלל זה זה כשלון ענק,
אמרו אולי אלו שחקנים,
אמרו אולי המאמנים,
אמרו אולי האוהדים,
אני אומר-
אולי זה בעצם ראש המערכת?
לא אולי—– בטוח
בשנים האחרונות הוא מקבל החלטות על גדר החלטות לא שפויות ולא סבירות,
משחרר שחקנים טובים מהמועדון, מאידך רוכש גלות שהמועדון לא זקוק להם.
כמו שבני יהודה לא מתעתדת ומתיימרת לכבוש ההגמוניה בתל אביב
ככה חיפה לא מתיימרת לקחת אליפות בליגת העל,
שניהם מסתפקים בלעבור את הכביש בשלום ובבטחהמבלי להידרס או חלילה לנשור ליגה

במבי 25 ביוני 2017

הבעייה היא לא יעקב שחר, כלומר לא יעקב שחר אישית. הבעייה היא אובדן הדרך והזהות. אין אף אחד בקהל ששכח את מה שמכבי חייבת ליענקלה אבל פחות ופחות עיוורים למה ששחר חייב למכבי.
הכל קם ונופל עליו. ביום שבו יבין שהכדורגל השתנה ושמה שעבד לו לפני 10 ו20 שנה לא עובד יותר, וייקח צעד אחורה או ימכור – מכבי תחזור. אם לא יתעורר ובקרוב, הדברים ייקרו ממילא, רק בהרבה יותר מכוער.
הרעב הוא עצום, כן, אבל גם הייאוש מתחיל להתגבר.
מקווה בשביל כולנו שהכל יסתדר.
אגב שנה הבאה נגמרות 7 שנים רעות…

פרלה 25 ביוני 2017

אני זה מכבי.
אני לא איבדתי שום דרך.
בעלים שאיבד את זה, מאמן שלא ראוי לזה ושחקנים שעושים במכנסיים לא ישנו את העובדה שאני זה מכבי.
אין לי שום כוונה להמיר את הכסא הקבוע ברכישת כרטיסים באופן מזדמן או קבוע.
גם בימים של כעס וטינה אני ממשיך לתייג את עצמי כאוהד של מכבי וכאוהד כדורגל באיצטדיון.
ואוהד שיכול להרשות לעצמו (פיננסית, משפחתית וכו') אך נוכחותו במשחקים נתונה בסימן שאלה הוא גם אוהד. רק קצת אחרת. לדעתי.
אין לי כוונה להפוך לאוהד כורסא או אוהד הצלחות או אוהד כשמתאים או כשמשעמם או אולטראס או אוהד שמחנך מרחוק את נושאי המשרה.
חבר טוב הזכיר לי שהוא התיישב לידי ביציע בדיוק בשנים בהן לא הצלחנו. כי אנחנו מסוג האוהדים של יציעי 2 ו 4 בקרית אליעזר.
במשחק האחרון של העונה האחרונה לא נכחתי כאקט מחאה והעברת מסר נקודתית.
אני לא נגד מחאה.
אבל נדרש שינוי בד.נ.א שלי כדי שלא יהיה לי מנוי של מכבי.
מנוי או מינוי זו השאלה היחידה.

עומרי (ירוק) 25 ביוני 2017

פרלה – מכבד את דרכך והיא כמובן סופר לגיטימית. אבל שואל – איך הקהל (שהוא מכבי לדבריך) עושה כמיטב יכולתו כדי לשנות את המצב? מה עושים? באים למגרשים ומתבאסים ומקווים לטוב?

פרלה 25 ביוני 2017

יש הרבה דרכי מחאה יצירתיות.
כניסה מאוחרת
יציאה מוקדמת
דממה
שירים
אי כניסה ללא דף מחאה
ממחטות לבנות
מטליות ירוקות
חרם רכישת מוצרים
דוא"ל מאסיבי למועדון
עצומות
וכו'
אני חושש מבעלים שיראה בנו תחנה חולפת או מיקסום לפרסום אישי או השאת רווחים.
שחר רחוק מלהיות מושלם. אני מעדיף אותו על פני הלא נודע.
אולי גם קל לי עם זה כי הייתי כאן לפניו. וב"ה אהיה גם אחריו. מאחל לו אריכות ימים אבל עדיין אני צעיר ממנו ב 30 שנים.

גיא זהר 25 ביוני 2017

ההכנסה הכי גדולה מהאוהדים היא מקניית מינויים/כרטיסים. חוץ מזה שהבנתי שמערימים עליכם קשיים בהכנסת שלטי מחאה (ואביזרי עידוד).

holden 25 ביוני 2017

ממש תפחיד את שחר עם ממחטות לבנות , נו באמת?
אנשי עסקים מבינים רק שפה של מספרים וכסף,
כל עוד סמי עופר יהיה גדוש במינויים שממשיכים להאכיל את המפלצת לא יהיה זעזוע אמיתי.
מטפחת ? ממחטה לבנה?
ווט דה פאק

אם לא יגיעו אוהדים בהמוניהם זה אולי יעזור, כל דבר אחר הוא או נאיביות, שלא לאמר טיפשות , או חוסר הבנה מוחלט ביחסי עלות תועלת.
רק טיפשים אוהבים מישהו ללא תנאי

פרלה 25 ביוני 2017

המטרה שלי היא לא להפחיד.
אוהב ללא תנאי ולא רק את מכבי, גם אם תקרא לי טיפש.

holden 25 ביוני 2017

פרלה, אז אם ככה אתה בטוח נאיבי,
על אנשים כמוך שחר חולם בלילה,
תהנה מהעונה המתדפקת בפתח,
מי יודע, אולי שחר יפתיע ויביא בחלון העברות את …. יוסלה בניון,

אני טיפסתי על גדרות התייל בקרית אליעזר ונסעתי לנצרת עלית ולבית שמש לראות את מכבי,,
אז היא היתה קבוצה ולא מותג כמו היום,
היום היא ממש לא מעניינת אותי,
אולי ששחר יפרוש זה ישתנה

יואב דובינסקי 25 ביוני 2017

אני לחלוטין לא מסכים שמכבי חיפה לא מחוייבת להצלחה. היא עשתה השבוע רכש שהוא גיים-צ'יינג'ר של כל הענף ושמעניק לה יתרון עצום על מכבי תל אביב. אין שום מועדון בארץ שיכול להתמודד מול חנה קנייזבה מיננקו.

רועי 25 ביוני 2017

העתק הדבק לאוהד מכבי ת"א כדורסל.

גיא זהר 25 ביוני 2017

גם בעניין ההשקעות של הבעלים.

גיל שלי 25 ביוני 2017

בול רועי, בול

כחול ישן 25 ביוני 2017

רעיון מצויין, הגיע הזמן להעיף את שחר החוצה! זה הרי ברור שיש עשרות אנשים שרק מחכים (ויכולים) להחליף אותו.

מחכים לכם במצולות הליגה השנייה, בהנאה וציפייה.

(נכתב ע"י אוהד הפועל פ"ת שמחכה לנקמה על שנות ה90).

גיא זהר 25 ביוני 2017

מתוך ראיון ב2004 עם השותף של שחר: :לא מפריע לך ששחר משקיע כל-כך הרבה מרץ בקבוצת כדורגל שכמעט לא מרוויחה, במקום להשקיע יותר מרץ וזמן בעסקים האחרים, המשמעותיים יותר?

"מה פתאום, אין לי שום דבר נגד העיסוק של שחר במכבי חיפה. ההפך הוא הנכון. אני רואה את יענקל'ה נהנה מאוד מהעיסוק בתחום, ויש לכך גם הרבה השלכות חיוביות על עסקי מאיר והפניקס. זה כמו להשקיע בעוד תקציב פרסום.

"יש עוד הרבה שיקולים חיוביים, כמו חשיפה גדולה של המותגים שלנו באמצעות מותג מפורסם כל-כך כמו מכבי חיפה. אפילו אם היו פה ושם שנים שבהן הקבוצה הפסידה, הרי שמדובר בכסף קטן יחסית ולא משמעותי. אני מסתכל על העסק הזה שנקרא מכבי חיפה באופן חיובי מאוד, שמקדם את עסקי החברות שלנו, ולא ההפך".

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

מה רצית שהוא יגיד בריש גלי על זה ?

עומרי (ירוק) 25 ביוני 2017

אתה באמת חושב שזה לא נכון?

גיא זהר 25 ביוני 2017

יניב, הרי שנינו מסכימים ששחר (וגם מיטש ומשפחת ברקת) לא פראיירים. למה לא להאמין לו? (לא בעניין אם הוא מרוצה או לא, אלא בעניין ההפסדים הזניחים יחסית). נכון שב13 השנים האחרונות התקציבים עלו, אבל בהתאמה גם ההכנסות הן מאירופה (השתתפות בצ'מפיונס נכון לתקציב 2010 מייתרת השקעה לשנתיים הבאות) והן מהמעבר למזהם שלא לדבר על הוצאות שמוכרות לצורכי מס.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

כל מי שנכנס לכדורגל עושה את זה מסט שיקולים אישי – אבל אם זה היה כזה כלכלי – היינו רואים עוד מותגי רכב שלוקחים פה חסויות (ואפילו זולות יותר) או תור של אנשי עסקים.

גיא זהר 25 ביוני 2017

יניב, יש כאן כמובן סט של שיקולים וגם מבנה אישיותי מסוים. מצד שני, מעריך ששחר (ואלונה) לא נשאר בחיפה כל כך הרבה זמן סתם.

Lord Anthony 25 ביוני 2017

זה לא כזה כלכלי, אבל מצד שני גם לא מדובר בפילנטרופים כאלו גדולים כמו שנוטים לעתים להציג אותם

עומרי (ירוק) 25 ביוני 2017

הופה, הפוסט הזה לא היה שלם בלי שמישהו יבוא ויגיד שבלי שחר אין מכבי חיפה וש"אין אף אחד שעומד בתור".
פיהוק

כחול ישן 25 ביוני 2017

צודק, זה פשוט מאוד, קורה תמיד, ולא מסעיר בכלל. ברגע האמת כל אותם "רוכשים פוטנציאלים" נעלמים. פיהוק גדול.

אבל לכו על זה, משמרות מחאה ליד הבית, הפגנות ליד המשרד, תמררו לו את החיים.

לנו ולהפועל ת"א זה עבד מצויין

גיא זהר 25 ביוני 2017

לא הבנתי כחול, אתה מתגעגע למאיר שמיר?

כחול ישן 25 ביוני 2017

ברמה אישית לא. הליגה הלאומית סתם סובלת מיחסי ציבור רעים.
יום שישי, ארבע בצהריים, מגיע עם הילדים חמש דקות לפני, מלא מקום לשבת. יוצא לארוחת שבת בלי פקקים. הרמה נמוכה אבל זה לא שבליגה העליונה יותר טוב.
תביא לי את הלוזונים פעם בעונה בגביע ואני מאושר.

ברמת הקבוצה, במבחן התוצאה, מישהו יכול להגיד ברצינות שעכשיו יותר טוב? אז שמיר לא היה הבעל בית המושלם אבל היה בעל בית.

גיא זהר 25 ביוני 2017

כחול, יש יותר מומחים ממני לענייני שמיר, אבל הדברים פורסמו (ענייני האצטדיון לכאורה, מכירת השחקנים לחיפה, הרס מחלקת הנוער, לא באמת קבוצה הישגית, לכאורה עדיין שולט בענייני הקבוצה). זה כמו שמישהי תחייה עם טייקון מתעלל ואח"כ הוא יעזוב אותה והיא תתגעגע אליו.

כחול ישן 25 ביוני 2017

גיא,
1. אני גם לא מומחה גדול לענייני שמיר אבל לי זה מזכיר בחורה (או בחור לצורך העניין, לא ממש משנה) שמשגעת את חבר שלה, אתה לא אוהב אותי, אתה לא מתייחס אלי, אתה בוגד בי, אתה רע אלי. בסוף נמאס לו והוא הולך. אז היא צדקה כל הזמן או שנמאס לו?
2. פעם היינו מתוסכלים שוואליד באדיר עזב אותנו, היום אנחנו מתלוננים שדניאל גרץ הלך. יחי ההבדל הקטן.
3. הייתי מאוד שמח לשמוע למה חושבים ששמיר עדיין מתעסק בענייני הקבוצה ולהראות איזושהי הוכחה לכך.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

אתה באמת מתוסכל שדניאל גרץ הולך ?

אלי 25 ביוני 2017

קהל של הצלחות תמיד הייתם ותמיד תשארו
אתם רעננה עם קהל
מועדון שלא רלוונטי לכלום
אתם אירופה כמו שרכבת ישראל היא אירופה..
יאללה לכו לים…

MOBY 25 ביוני 2017

יש מדוזות

אבא של אלי 25 ביוני 2017

הורדת כבר את הטיטול? יצור

בן 25 ביוני 2017

אוינק אוינק

מתן גילור 25 ביוני 2017

1. אם לא יקרה משהו מאד בלתי צפוי, אני אחדש העונה הן מינוי בית והן מינוי חוץ.
2. מה שעופר אומר, אם הבנתי נכון, זה לא שהוא מפסיק ללכת למשחקים של מכבי אליהם יוכל ללכת, אלא שהוא רוצה ליצור לחץ על הקבוצה שיהיה לי אינסנטיב לגרום לו (ולעוד אוהדים) לרכוש כרטיס לכל משחק. אינסנטיב שלא קיים במקרה של כמות מנויים גדולה מאד.
3. אוהדי מכבי הביאו את הכמות הגדולה ביותר העונה הן למשחקי הבית והן למשחקי החוץ. זאת למרות ש:
א. זו העונה הגרועה ביותר של הקבוצה ב-30 השנים האחרונות (ובצם הגרועה ביותר שאוהדים בגיל של עופר ושלי אשכרה מסוגלים להפנים).
ב. האצטדיון של הקבוצה במקום השלישי גדול יותר (לעניין הראשונים בבית).
ג. הראש בראש עם הקבוצות במקומות 1-2 מאפשר להם להביא כמות גדולה יותר למשחקי חוץ (לעניין הראשונים בחוץ).
לכנות את האוהדים שהגיעו בכמות הגדולה ביותר הן בבית והן בחוץ למרות העונה הכי גרועה שחלקם הגדול חווה "אוהדי ניצחונות" זו הטרלה גרועה מאד.

49ers 25 ביוני 2017

אני מבקש להבין (ללא שום ציניות…) מה היה קורה ו\או יקרה בלי שחר.
אשמח לקבל תשובה מנומקת.

מתן גילור 25 ביוני 2017

תהיה קונקרטי יותר – מז"א "בלי שחר"?
האם זה מצב בו שחר שם את הקבוצה עם המדף ובמחיר סביר אחרי שעשה את המקסימום להביא אותה במצב האידאלי למכירה?
האם זה מצב בו שחר בעצמו עם הקשרים שלו מנסה לחפש רוכש ראוי שיחליף אותו ולא אחד כמו כבירי?
האם זה מצב בו שחר, לא עלינו, לא קם מחר בבוקר?
האם זה מצב בו הקבוצה ממשיכה לעוד 10 שנים בלי אליפות, יורדת ל-5,000 מנויים ואז מנסים למצוא רוכש?
התשובה לכל אחד מהמצבים הנ"ל יכולה להיות שונה מאד.
לכאורה, שחר מציג את זה כאילו האופציה השניה היא זו שעתידה לקרות, אבל לא בזמן הקרוב (כפי שניתן ללמוד מהראיון שלו לבלוג האוהדים 'מצד שני', כעת חיה לפני שנה).

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

בלי שחר = עושה ברלוסקוני – מודיע שהקבוצה למכירה – דורש הרבה כסף כי למה לתת בחינם ועד אז מעביר את הקבוצה לתקציב מבוסס מקורות עצמאיים בלבד.

במבי 25 ביוני 2017

תלוי מה זה "הרבה כסף". אם אכן יהיה רוכש ראוי עם כיסים עמוקים וידע מקצועי וניהולי או לפחות נכונות להביא אנשים עם הנ"לים – ושחר לא מערים קשיים מצידו – אין לרובנו שום בעייה עם כמה עונות "פחות הישגיות" (כאילו שב-6 השנים האחרונות כן היינו הישגיים)
מכבי במצבה הנוכחי עדיין שווה יותר ועדיין עם פוטנציאל גדול יותר מאשר מת"א לפני גולדהאר.

יניב פרנקו 25 ביוני 2017

הרבה כסף זה מה שאתה חושב שמכבי חיפה שווה היום בתוספת איזה תשלום על השקעות עבר ולקיחת כל ההתחייבויות קדימה.

גיא זהר 25 ביוני 2017

תקציב ממקורות עצמאיים זה כ30 מליון. לא כל כך מעט.

במבי 25 ביוני 2017

שמעתי על מספרים שמתקרבים יותר ל-60 מיליון. המנויים לבד זה עשרות מיליונים. יש עוד תאי צפייה, כרטיסים למכירה ביום המשחק, זכויות שידור. ההכנסות הטבעיות של מכבי חיפה הן בוודאי הגדולות במדינה כרגע.

יניב פרנקו 26 ביוני 2017

כן. הכי גדולות , הערכה מושכלת שלבד ממנויים וכרטיסים חיפה עושה 20 מליון ועוד תמיכות התאחדות ועוד נגיד מהספונסרים אמיתיים (לא החסות שהונדה מעבירה) – בקיצור לפני מכירת שחקנים זה משהו כמו 40 מליון ממקורות עצמאיים – אבל זה עשרות אחוזים פחות מהיום.

גיא זהר 26 ביוני 2017

במבי, קבוצה עצמאית לא תמכור 17 מינויים, אולי 10 ואז ההכנסות מכרטיסים ומסביב לא יעברו בשום תרחיש יותר מ20. ההכנסות מכל הגורמים מסביב בערך 10 ואם תהיה אופטימי 15. ויניב הקבוצה שמכניסה הכי הרבה כסף, לפחות בשלוש השנים האחרונות היא מכבי.

יניב פרנקו 26 ביוני 2017

שמתי בצד אירופה ומכירת שחקנים – אתה צודק.

Lord Anthony 26 ביוני 2017

רק בשביל ההשוואה למכבי פ"ת אמור להיות העונה תקציב של 25 מליון ש"ח – הגבוה בתולדותיהם.

גיא זהר 26 ביוני 2017

ביתר לא עוברים את השלושים

ניינר / ווריור 25 ביוני 2017

לא מבין איך בכלל מישהו רוצה לקנות מנוי לקבוצה שגיא לוזון מאמן אותה

פרלה 25 ביוני 2017

האופציה של להחליף אינה קיימת.
האפשרות להפסיק להיות אוהד מכבי מבאסת יותר. אותי לפחות.
אני לא אוהד רק הקבוצה בתנאי ש…

הופמן 25 ביוני 2017

פרלה אתה חוזר על זה אז גם אני אחזור על זה: אף אחד לא מפסיק להיות אוהד כי הוא לא עושה מנוי. זה שהחלטת שמנוי זה הקריטריון זה עניין פרטי שלך.

פרלה 25 ביוני 2017

אוקיי. לא רואה את עצמי עובר מלהיות אוהד במגרש לאוהד מחוץ למגרש

עופר פרוסנר 25 ביוני 2017

אני מרגיש כאב פיזי מהמחשבה שלא יהיה לי מנוי פרלה. אבל איך שאני רואה את זה, אתה הולך על הפיתרון הקל, להמשיך לעשות את כל מה שעשית מתוך מחשבה שיהיה בסדר. ובכן, אני (ואני לא יודע עוד כמה אחרים) מוכנים לשכב על הגדר ולסבול כדי שלך יהיה אחר כך טוב יותר, למרות שאתה לא מוכן לסבול אפילו שנייה בשביל זה.

ככה אני רואה את זה. ואני רציני לגמרי.

ניר 25 ביוני 2017

גם לי די נמאס מההתנהלות של מכבי חיפה. אין לי בעיה עם העדר הצלחה, אבל יש לי בעיה עם מה שקורה כל עונה. מדברים על רכש זוהר, זורקים כל מיני שמות לכתבי החצר, ובסוף ההחתמות לא יוצאות לפועל, אחרי שחלק מהמנויים כבר נמכרו על סמך שמות שלעולם לא יגיעו. פעם זה טוני מוניוס, פעם אחרת זה החלוץ של אלבניה. זו התנהלות עלובה ולא רצינית של ההנהלה.

אני מצפה ממכבי חיפה כצעד ראשון להבראה להפסיק לזרוק שמות שאין שום כוונה להחתים לעיתונאים, ולהתחיל להחתים באמת שחקנים משמעותיים. הדרך היחידה לשפוט כרגע את מכבי חיפה היא על פי סגל השחקנים הנוכחי שלה, ומדובר בסגל לא מספיק מוכשר.

בן 25 ביוני 2017

"אחרי שחלק מהמנויים כבר נמכרו על סמך שמות שלעולם לא יגיעו"
שמע, מי שעושה מנוי רק על סמך שמות של שחקן כזה או אחר סובל משתי בעיות: 1. הוא כנראה קצת דביל שהוא מאמין למשהו שכתוב בתקשורת במהלך הקיץ. 2. הוא אוהד הצלחות שמתנה את המינוי שלו ברכש כזה או אחר, ואז מלכתחילה עדיף שלא יעשה מינוי וישאר בבית. או שאם ילך לנו טוב הוא ידפק ב 100ש"ח לכרטיס ואז גם ידפק מזה כלכלית.

ניר 25 ביוני 2017

שמות מביאים מנויים, זו עובדה. תיזכר בבקשה מה ההחתמה של בניון עשתה למספר המנויים.

בן 26 ביוני 2017

כן, שמות מפוצצים יכולים לעודד אנשים לעשות מנוי, אבל מי שעושה מנוי רק על סמך פרסומים בתקשורת על שחקן X או Y, עוד לפני שחתם אפילו, לא יכול לבוא בתלונות לאף אחד.
ושוב, מנוי עושים מתוך אהבה ונאמנות לקבוצה. כל תנאי אחר שאוהדים מציבים לעצמם ולמועדון, הופך אותם לקצת פחות אוהדים ולקצת יותר לקוחות.

הופמן 25 ביוני 2017

מסכים. גם אני כנראה בדרך לשם.
פרלה – הבעיה היא לא עם העונות הלא מוצלחות. הבעיה היא עם התחושה שלמועדון שלנו חדרו האנשים הלא נכונים. אם זה עיתונאים שמחליטים להפיל אנשי מקצוע ובאופן פלאי זה באמת קורה, ואם זה אנשי מקצוע שמעורבבים עם סוכנים ועיתונאים.
אני לא אגיד ליענקל'ה שחר "לך", אבל אין לי שום סיבה לתמוך בדרך שהוא בחר בה ובאנשים שהוא בחר לשתף איתם פעולה. ולעשות מנוי, עם כל הרומנטיזציה, היא הבעת אמון בדרך הזו.
שיעיפו את כל הגורמים הזרים מהמועדון, ואחזור להיות איתו. לא יקרה כלום למכבי אם שנה אחת לא יהיו לה מנויים. להיפך. זו יכולה להירשם בהיסטוריה של המועדון כשנה שבה האוהדים הכריחו את הבעלים להחזיר אותו להיות מה שהיה.

פרלה 25 ביוני 2017

נוכח היעדר ערובה לכך ששינוי יהיה לטובה אמשיך בדרך בה התחלתי כשמכבי שבה ללאומית בתחילת האייטיז.
לא הבטיחו לי להיות אוהד של מועדון מצליח ותחרותי.
אני גם מאד מוטרד מהמצב וכואב ודואג אבל לא עושה צעד נמהר כמו ויתור על הכסא הקבוע עם השכנים הקבועים והמשפחה.
לא מצליח לדמיין את עצמי מחוץ לאיצטדיון כשמכבי על המגרש בחיפה.

פראליה 25 ביוני 2017

אם החבר'ה המבוגרים פה (ואני ביניהם) לא יחדשו מנוי זה פחות רלוונטי לטווח הארוך, בגדול לדעתי יהיו יותר מחדשים מלא מחדשים. מה שעצוב הוא שאת השדרה המנהלת כרגע את המועדון זה, ממש לא מעניין שהמועדון מאבד את הדור הצעיר, זה שבא רעב כבר כמה שנים ורואה שממה של כדורגל. לקחת אוהד של קבוצה קטנה למגרש הגיוני יותר, כי לה יש תקווה, הם חיים על הסיכוי להפתעה. לקחת אוהד צעיר לראות מועדון בלי תקווה זה קשה הרבה יותר, אתה הופך אותו לנגרר שבמוקדם או במאוחר מפסיק להיות איכפת לו. ועוד בעיה, כדורגל זה מה שהם הכי אוהבים בחיים.

שלו 25 ביוני 2017

לכתוב על אוהדי חיפה אוהדים של הצלחות זה גם חוטא להיסטוריה.
גם בעונות שהיא ירדה ועלתה ל ומ הליגה השנייה היה לה קהל גדול.
אני זוכר איך באו לאותו חצי גמר ב 83.
באלפים.
גודל האיצטדיון גם יכול להשפיע על עוצמת המחאה, האוהדים יכולים להלחיץ את המערכת ופשוט לדחות את מועד קניית המנוי, זה לא שהם יגמרו, מקסימום זה יהיה במקום אחר.
לו היו 12000 מנויים היה הרבה יותר קשה לבצע מחאה כזו.
אני לא חושב שהמחאה היא על כך שהקבוצה לא לוקחת אליפות, היא בעיקר על כך שהיא לא רלוונטית לאליפות. שאין דרך.
כשאתה מחתים את עמב"ה על חשבון שחקן בית זה מראה שאין לך חזון.
מה יתרון לוזון על כל אוהד כדורגל אחר שהיה נבחר לאמן את הקבוצה, גם הוא לא היה שחקן, וייתכן שראה הרבה פחות משחקים.
אני חושב ששחר הביא צוות זר מתוך הנחה שאם יכשל זה לא יהיה הדבר הכי גרוע שיש.
השחרור המסיבי של שחקני הבית נראה לי בעייתי, בסוף לא יכול להיות שאתה מגדל נוער משחרר אותו רק כדי לא להצליח עם שחקנים שקנית.

holden 25 ביוני 2017

אכן באותו חצי -גמר מפורסם ומלהיב הגענו ברכבת מיוחדת עד לאזור האצטדיון,
להבדיל מהיום למרות שחיפה הפסידה בפנדלים חזרנו חזרה מאושרים וגאים ,
פחות חשוב ההישג עצמו,
חשובה ההזדהות עם המועדון, ההזדהות עם השחקנים,
לא להרגיש שמסתכלים עלייך בתור ארנק מהלך.

תמיד בחיפה היה וימשיך להיות קהל אוהדים אדיר, גם לפני שחר ויהיה גם אחרי עידן שחר,
יש אנשים שהאמינו בתורה ובדת וחזרו בשאלה, עם השנים הם פיקפקו בדת,
אבל מוזר לי שיש אנשים ששומרים אמונים ולא מפקפקים בהתנהלות של אדון שחר יעקב

פרלה 25 ביוני 2017

אני לא מכיר אפילו אוהד אחד שלא מפקפק בהתנהלות לשחר או נמנע מביקורת עליו.
הדיון כאן הוא אחר.
אני לא יוצר זהות בין שחר לבין קבוצת הכדורגל שבבעלותו.
הוא עשה ים של טעויות בשנים האחרונות והתנהלותו מעידה על אובדן (מיישם את הכללים החדשים של האקדמיה ללשון העברית) דרך.
אני מרגיש שהתנתקות מהיציע היא צעד שיכרסם בזהות העצמית שלי.
אני ממש לא משוכנע שזה ישפר את עתיד המועדון.
הכשלים והמשבר יוצרים אצלי צורך להתאחד ולהתקרב ואני לגמרי מבין את מי שחושב ומרגיש אחרת.
מי שתופס אותי כטיפש ו/או פראייר ילדותי ימצא את הדרך להתמודד עם זה.
מי שחושב שזה הצעד הקל מפספס את העובדה שאין כאן שום צעד מבחינתי.
אני מחדש את המנוי מדי קיץ בדיוק כמו שאני מצפה כבר מהמועדון להוציא ״כסא לכל החיים״.
זו האישיות שלי ואני חי איתה בשלום.
זו הדרך בה אני תופס נאמנות לשבט ולקהילה.
זה האופן בו אני מפרש מחויבות.
יכול להיות שאני כבר אולד סקול אבל האמת שהייתי כזה כבר בגיל school.
במוקדם או במאוחר ניפגש ביציע.

אריק 25 ביוני 2017

צודק, כל מילה בסלע. אני בעצמי עם התהיות האם לחדש מנוי או לא. אחרי מה שאני רואה שקורה במועדון ואחרי ההצהרה של שחר "לא נשקיע יותר בשחקנים משכורות של חצי מיליון יורו ולא נקנה שחקנים במיליון יורו…" אני מבין כמה אנחנו רחוקים מהקבוצה שהייתה פעם. כמה אנחנו רחוקים מהניהול של קבוצות צמרת אחרות. כמה ההנהלה מטומטמת וכמה מזלזלים בנו האוהדים.. כמוך אני באמת מקווה שיהיו 4,000 אוהדים במשחקי הביתה כדי שמשהו יתעורר.
אני אוהד הקבוצה לפחות 25 שנים ואני לא מפחד ששחר ילך, אם ילך אדע שיש סיכוי למשהו לפחות.. תהיה תקווה.. איתו אין לנו כלום ולא יהיה כלום.
אתם האוהדים בסך הכל המכבסה של קבוצת מאיר.

בן 26 ביוני 2017

יש לי שאלה. למה בעצם אוהדים באים בטענות על זה שהבעלים אומר "זה מסגרת התקציב, זה השכר שנשלם, לא נחרוג מזה" ? הוא לפחות מנסה להיות ישיר ולומר שהוא לא מתכוון לשלם בוכטות לשחקנים- הדי מחורבנים בוא נודה על האמת- הישראלים. הוא לא בא ומסבן אותך ואומר שנרוץ לאליפות ושהשאיפה לזכות בכל התארים.
אני כבר עכשיו משלים עם העובדה שאת העונה הקרובה נסיים ככל הנראה במקומות 3-4. עדין, אני אעשה מנוי ואקווה שננצח כל משחק כו'. אני לא מרגיש שמישהו מזלזל בי (אם כי בהחלט יש ניתוק וחוסר הבנה של ההנהלה לקהל האוהדים הרחב). כשהתחלתי לאהוד את מכבי אף אחד לא הבטיח לי אליפויות ורבע גמר ליגה אירופית. הבטיחו לי 11 שחקנים עם חולצה ירוקה והסמל של מכבי על הדשא.

איאן ראש 27 ביוני 2017

אני לא בקי בפרטים לגבי הכוונות של שחר אבל אנחנו תמיד מתלוננים שמשלמים לכדורגלנים יותר מדי כשהביצועים שלהם ירודים. מצד שני זה גורם לטובים יותר לחתום אצל יריבות ולא בטוח שאלו שנשארנם על המדף זולים משמעותית. את התוצאות רואים בשטח.

סחבק 25 ביוני 2017

מנימוקים גיאוגרפיים ואילוצי חיים, יצא שרק אחרי גיל 30, כשחנכו את סמי עופר, עשיתי לראשונה בחיי מנוי.

הגם שהמחשבה שרק מחאת מנויים תביא לשדוד מערכות (אמיתי, אחד שמעיף גם את הדובר המזעזע, את המאמן ההזוי ועוד כמה שאריות מתקופת ציזיק, ומביא על אמת מנג'ר/מנהל מקצועי/ספורט ווטאבר שינתק את הקבוצה מהתקשורת ויקבל צאנס אמיתי של כמה שנים לעבוד) תגרום למשהו לזוז בקבוצה, אני עדיין מעדיף לחדש ולהשאיר את המחאה לאחרים, אבל בעיקר בגלל שאני סבור שלחדש מינוי זה משהו אחד, לעשות מנוי זה משהו אחר, ואני עונה לישות הרבה יותר סמכותית מיענקלה שחר (אם אשתי תוכל להשתמש בטיעון "ביטלת את המנוי, אין מצב שאתה עושה חדש" הלך עלי).

עמ;לק 25 ביוני 2017

לדעתי מי שעושה מנוי מזיק לקבוצה, עוד כמה שנים כאלו (אפילו כמה בודדות) עלולות להיות בלתי הפיכות מבחינת מכבי חיפה.
וכל עוד המנויים והקהל ממשיכים לזרום לשחק לא מפריע כלום, כי הישגיות לא בלקסיקון שלו, ובשביל להביא את הקהל למגרש הוא מוכן לעשות הרבה מאוד – כולל ספינים הזויים על מנהל מקצועי ספרדי שחותך אחרי שחתם על חוזה (נו באמת..), הכל מלבד לשנות קונספציה ולהפנים שלא הוא זה שמכתיב את השוק.
וזה לא יקרה מאחר ושחר הוא אדם יהיר שלא מסוגל להודות בטעות (ולא, להגיד טעינו – אנחנו יודעים במה ונתקן, לא נחשב הודאה בטעות), וכי הוא בגיל שדברים רק נעשים גרועים יותר.
לפיכך המוצא היחיד שלנו הוא היום שאחרי שחר, לא יודע מה יקרה אז, אבל לפחות תהיה לנו תקווה, ואיצטדיון ריק לבטח יזרז מאוד את היום שאחרי שחר מבלי להשפיל אותו.

סטיב 25 ביוני 2017

4000-5000 מנויים זה פחות או יותר מה שהיה לכם גם ב ק. אליעזר, לא בטוח מה גרם לגידול הפרוע של ימינו אנו. אני משער שהאצטדיון היפה המחיר הנח והתקוות לפני כל תחילת עונה גרמו לכך

במבי 25 ביוני 2017

כי בקריית אליעזר היו בדיוק שני צעיפים שנוחים לצפייה. עדיין ממוצעי הקהל היו מהגבוהים בארץ עונה אחרי עונה, פתאום מול סכנין ורעננה מגיעים 11 אלף. אין ספק שלמכבי יש בסיס אהדה נרחב מאוד. ליציע ג', אגב, שאליו נכנסו 2000 אנשים, הייתה רשימת המתנה של מעל 1000 איש.

סמיר זמפיר 25 ביוני 2017

האם מישהו מאוהדי מכבי היקרים והכואבים פה באתר, מוכן להסביר לאוהד ומנוי ותיק, שבעשור האחרון איבד את הקשר הגאוגרפי והמנטלי אך לא הרגשי עם הקבוצה- מה בדיוק שורש הבעיה? התקציב? ההחלטות המקצועיות? לא רודפים אחרי הכוכבים הבאת גדולים? אין השקעה בזרים באמת טובים? אין ניהול מקצועי רציני?

או אפילו- מה הקונצנזוס(כמה שאפשר) בין האוהדים לגבי מה היה צריך להיעשות ולא נעשה?

האם ההבנה, שהאידיאולוגיה של המועדון, שדחפה את האוהדים- ש"נהיה שם דבר באירופה", נגמרה בדרכה הנוכחית, מביאה לדכדוך הזה?

הרגשתי שבעבר זה היה המנוע העיקרי לאהדת הקבוצה. מנוע שמנתק את הקשר הפוליטי לאהדת קבוצה בישראל. הפוליטיקה היחידה הייתה כדורגל. יפה ומצליח.

המועדון כמובן לא יכול לטעון זאת היום. בעבר שחר אמר שכל המשקעים הרציניים, גד זאבי, ארקדי, רובי- השתגעו וילכו בסוף. והוא זה שיישאר הרגוע והשפוי. לא נראה שברקת או גולדהאר הולכים לאנשהו. או שהם משוגעים.

בעבר, הליגה הייתה "קטנה" על מכבי. גם כשלא לקחנו אליפויות. כמובן שהתחרנו עליה. אבל יותר מזה, אנחנו התעסקנו עם אספרילייה וברולין בשמינית, כשכל שאר ישראל ראו אותם בכדורגל עולמי.

אני חושב שהאידיאולוגיה הזו, שגובתה גם בהצלחות ובאישושים מסויימים(פסז למשל), הפכה את המועדון מקבוצה עירונית פלוס, לקבוצה לאומית.

בלעדיה, בלעדי כדורגל יפה-אליפויות-אירופה, מה יש למכבי חיפה למכור? כמו שבעל הטור כתב- היסטוריה. מצחיק, כי כשאני התחלתי לאוהד בסוף האייטיז היו אומרים לי שאין לנו היסטוריה.

ולסיום, השאלה שבאמת מציקה לי, האם יש וכמה קרובה הסכנה שיחל דרדור ברמת הכמות והעניין?

טרנטה 25 ביוני 2017

עופר – ההישג הגדול שלך הוא כאן בדה באזר. מליון תגובות ואיש (כולל אותי) לא התרעם על כך שאתה קורא לחיפה מכבי.
לעניין עצמו – מחאתך כמובן לגיטימית. זה בדיוק מה שאני עשיתי בשנות הלוני. מועיל? לא יודע.
בלי יעקב שחר אתם תהיו באותו המקום בו אתם כיום. לימבו.
לא תהיו הפועל אבל גם האופטימיים ביותר בקרב החיפאים לא מאמינים שאתם יכולים לקרוא תיגר מקצועית בלי גביר נדיב.
זה כמובן לא הופך את שחר לפילנטרופ כמו שהוא מנסה להציג את עצמו. אם זה לא היה טוב לעסקיו הוא מזמן לא היה פה כפי שכבר רשמו כאן.
העונה הזו אתבאס כל כך לראות את אלברמן אצלכם. כל כך אוהב אותו…

funfun 26 ביוני 2017

והנה כדי להוסיף שמן למדורה
http://bit.ly/2rPZEyV

S&M 30 ביוני 2017

לא הצלחתי לקבל תשובה למה מלכתחילה כן עשית מנוי עד העונה.
זה כי אני לא מצליח לקלוט איך אנשים אינטליגנטים כמוך (כמוכם), שרואים כל יום כדורגל מהעולם ברמה פי כמה יותר גבוהה, עדיין טורחים לראות כדורגל ישראלי, ועוד גרוע מזה – לראות את זה במגרש. וואו.

Comments closed