מה לעשות, אין מספיק ישראלים טובים / אלון רייכמן

זאת ועוד על שביתת השחקנים

MT1

ברורה לי לגמרי מהות השביתה של הכדורסלנים הישראלים. גם הטיימינג (המעצבן עבור חובבי הכדורסל) מובן. בקיץ הרי, ה"שוט" של ניר אלון וארגון השחקנים לא יהיה אפקטיבי וכואב כמו עכשיו, פסע לפני הפלייאוף (שאמור להיות מסקרן במיוחד השנה). זה הזמן לתפוס את המנהלת בגרון.

אבל אם נניח לרגע בצד את הפנסיה והדרישה ל-3 שחקנים צעירים בכל קבוצה, נשארנו עם סלע המחלוקת העיקרי, שבסופו של דבר נע בין זר אחד יותר או פחות. חוק רוסי ו-4 זרים כפי שרוצים הישראלים, או חוק רוסי ו-5 זרים, כפי שמציעה המנהלת (שזה אגב, כבר טוב יותר עבור הישראלים מהמצב הנוכחי, בו ניתן לשחק עם חוק רוסי ו-6 זרים, כפי שעושות מכבי ת"א וגלבוע-גליל העונה)

אבל נדמה שהשובתים בוחרים להתעלם משתי נקודות חשובות:

1. איך שלא מסובבים את זה – אין מספיק ישראלים טובים בכדי למלא את המכסות הללו.

אנחנו לא ארה"ב, גם לא ספרד או איטליה. ההיצע כאן דל. השובתים רוצים רוב ישראלי בחמישיה – כלומר 3 ישראלים בכירים. תכפילו את זה ב-12 קבוצות ליגת העל, ותקבלו 36, פלוס עוד כמה על הספסל (הרי יהיו רק 4 זרים).

הרי חבר'ה ותיקים כמו מאיר טפירו, עידו קוז'יקרו, יניב גרין, משה מזרחי ודרור חג'ג' מכדררים עדיין בליגת העל כי אין להם תחליף. גם לא בלאומית. זה לא שמתחבאים שם עשרות כשרונות המתדפקים על דלתות ליגת העל ולא נמצא להם מקום כי יש זר על הבלטה שלהם.

2. הנקודה השנייה נוגעת לקבוצות המשתתפות במפעלים אירופיים. וזו לא רק מכבי ת"א. אם להפועל ירושלים למשל, יש שאיפות לשחזר אי פעם את ימיה הגדולים ביורוקאפ, או אם מכבי חיפה שואפת לארח את משחקי המפעל באולמה המשודרג בעונה הקרובה, ההצעה של הישראלים שמה להם מקלות בגלגלים.

עם פחות זרים, הרמה הכללית תרד. כדי לייצר קבוצה חזקה שתתחרה ברמות הגבוהות במפעלים האירופיים, צריך או יותר זרים או לרכז אצלך את הישראלים הכי טובים, משימה שעד היום היתה בעיקר נחלתה של מכבי ת"א. והפטנט של להחתים עוד זר או שניים שישחקו רק באירופה ויאלצו לנוח בליגה, בעייתי מכל כך הרבה סיבות.

עכשיו יקומו החכמים ויגידו – "אבל רגע, זה הרי עניין של ביצה ותרנגולת. תן לישראלים הזדמנות ובמה בליגת העל, ולאט לאט יהיו לך יותר ישראלים טובים". ואני טוען שזה פשוט לא נכון. כי ישראלי טוב יקבל את ההזדמנות ויפרח גם במתכונת הנוכחית (ניצן חנוכי, בן רייס, גל מקל, דגן יבזורי ואחרים). מי שפחות מוכשר, ישמש כמחליף על הספסל (אלכס צ'וברביץ', ליאור שגב ודומיהם) או יירד לחגוג בלאומית.

חוקים חדשים ואפליה מתקנת מאולצת, אינם תחליף למחסור בכישרון וליכולת בינונית. ואת זה מתקנים מהבסיס. מהגלאים הצעירים. מהילדים והנוער. עם מאמנים בכירים שיבחרו לטפח את הדורות החדשים, עם האקדמיה בוינגייט שמראה ניצוצות של הצלחה,עם אגודות כדורסל ששמות את תקציביהן ויהבן על הדור הבא. ואז, לכל פרח ולכל כישרון יהיה מקום בגינה הרחבה של כדורסל הבוגרים, בכל קונסטלציה ובכל חוק. גם אם משלמים עליו מס כפול.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

יומן אליפות צהוב-כחול (24): שלוש חתיכות בבקשה
קווים לדמותם

167 Comments

אנונימוס 29 במרץ 2013

הטיעון הראשון הוא מעט מעגלי, ולי אישית כבר די נמאס לדוש בו. אני חייב אבל להתייחס לטיעון השני. הרי מה נעשה בלי ההצלחות של הפועל ירושלים/מכבי חיפה ביורוקאפ. לאן נוליך את הבושה.
או במילים פחות עדינות – לאף אחד לא באמת אכפת מהיורוקאפ. או הצ'אלנג' קאפ, או היורוצ'אלנג', או הבלקנית או כל אחד מהמפעלים האלו שמלבד למלא לערוץ הספורט משבצת שידור שבועית, ועוד כמה אינצ'ים בעיתון, לא באמת משנים ותורמים דבר כמעט לאף קבוצה ישראלית, וגם להפועל ירושלים כמעט ואינם תורמים.
ואם בשביל שנה טובה פעם בכמה שנים ביורוקאפ של קבוצה אחת המייצגת עיר ישראלית צריך להפוך את כולן לסוג של קבוצות D-LEAGUE אמריקאיות, אז עוד פחות צריך להיות לנו אכפת.

חנן 29 במרץ 2013

אנונימוס, אני מסכים, ועוד:
לפני 15 שנה היה פה כדורסל לא פחות טוב מהיום, ובעיניי הרבה יותר מעניין. שיחקו אז שני זרים בכל קבוצה. מה השתנה מאז ועד היום? האם הכישרון הישראלי זרם לחלל תוך 15 שנה והישראלים שהיו טובים מספיק לקבוצות כמו הפועל תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל חולון, הפועל אילת ומכבי חיפה לא מספיק טובים לאותן קבוצות היום? איך העובדה שבתקופה ההיא עם שני זרים הכדורסל היה מושך הרבה יותר מסתדרת עם תפיסת אין מספיק ישראלים טובים?

גיסנו 29 במרץ 2013

זה דווקא מסתדר בדיוק.

אז היו מספיק ישראלים אז לרמה הזאת ניתן היה להגיע עם שני זרים. היום אתה צריך 6 זרים בשביל אותה רמה (ולדעתי הרמה רק יורדת, אגב). וזה לא שכל הזרים שמגיעים לכאן מבריקים….

הכדורסל גווע וזה לא הכי מטריד אף אחד. קבוצות מעדיפות להחליף 4 זרים בעונה במקום להשקיע בשני צעירים. והסיבה? כמו בכדורגל, ההשקעה בנוער עקומה עד לא קיימת, אין סבלנות, וחסרים כ"כ הרבה יסודות בסיסיים לכל השחקנים שאי אפשר לתקן את זה בעזרת חוק עקום.

כשיבנו פה נוער כמו שצריך ושחקנים יגיעו מוכנים, פיזית וטכנית, לרמה אירופית סבירה, לא יהיה צריך כ"כ הרבה זרים בשביל רמה סבירה.

אנונימוס 29 במרץ 2013

למה שישקיעו בישראלים יותר ממה ששקיעים כיום (וגם בעבר, תחת ההנחה הלא מוכחת שכך אכן היה) אם אפשר בחצי מעלות המס לקבל שחקן יותר טוב באפס השקעה?

אורן 29 במרץ 2013

גיסנו,
יש פה שחקנים סופר מוכשרים(מסכים עם הטענה שהכמות לא גדולה)שלא מקבלים הזדמנויות.בעיני,יועד בית יוסף לא פחות מוכשר ממורן רוט.טישמן כשרון אדיר.שני אלה משמשים כיום כשחקני ספסל ,כשבית יוסף כמעט לא רואה דקות.שוטבין זה שחקן שחייב היה לקבל דקות.בטח לא שמעת על אלכס צרנוביץ מחולון.אחלה שחקן.אתמול פיני גרשון דיבר על אכזבה מגיל אמיתי.גיל אמיתי הוא שחקן טוב בליגה הלאומית.יש לו חדירה יוגב אוחיונית לסל.בחולון הוא קיבל 2 דקות להוכיח את עצמו.לך תצבור בטחוון ככה.רם אליאספור,גבוה 2.08,פיזי מאד,עדיין לא מלוטש מספיק.שחקן של ירושלים.לא קיבל שם דקות משחק ועבר לחולון כדי לא לקבל דקות גם שם.וזה ממאמן שנחשב מאד בכדורסל,כמו דן שמיר.תגיד שזה בגלל שחולון בתחתית ותראה ששנה שעברה כשחולון היתה בצמרת הוא עשה את זה לגיל אמיתי.אחרי זה כל מיני עסקנים קוראים להם עצלנים.לא מבין מה משאיר את השחקנים האלה במשחק.

חנן 29 במרץ 2013

גיסנו, ולפני 15 שנה? ההשקעה בנוער אז הייתה גדולה מהיום? או שאולי הכדורסל היה מעניין כי הקבוצות הורכבו משחקנים שנשארים בליגה לאורך זמן ושהקהל היה יכול ליצור איתם הזדהות רגשית, ולא מאמריקאים פוסט קולג' שמשתמשים בה כתחנה זמנית למשך שנה אחת ועוזבים? האמת היא שגם אז הכדורסל הישראלי הרוויח הרבה מאוד מריבוי הישראלים בקבוצות, ושגם אז היו ישראלים מספיק טובים בשביל לאייש את כל העמדות בליגה.

איציק 29 במרץ 2013

לכול המגיבם לגיסנו,
הרמה של הישראלים ביחס לאירופה ירדה!!! העובדות לא מבלבלות אותכם!!! ראו ביאזה דרג היו נערים, נוער, צעירים אז והיכן הם היום. אפשר לדוש למה זה קרה ואיך מתקנים. למה זה קרה פחות חשוב. איך מתקנים מאוד חשוב. ברגע זה העובדות הם שאין רמה. לפני 15 שנה בן רייס היה מקבל 5 דקות מהספסל עם שלושה זרים בלבד והיום הוא שחקן חמישיה. זה ההבדל.
כל מי שמוכשר טיפה מקבל לבסוף דקות אם מקבל החלטות טובות היכן לשחק. הבעייה שכולם רוצים ישר ליגת על. אולי עדיף שנה שנתיים להשתפשף עם דקות משחק בליגה השניה? על הפטנט הזה לא חושבים כי כולם אילוים כמו אלו בש"ס.
דבר נוסף, לפני 15 שנה לשחקן הישראלי לא היתה כמעט האופציה של אירופה. היום כל פישר מחפש תחילה קבוצה בבלגיה או במקום אחר. אני לא נגד ומאחל להם בהצלחה, אך זה מקטין את מכסת השחקנים הישראלים הפנוים לליגה הישראלית. אז מה, נחזיק את המקל משני הקצוות? גם כל האופציות פתוחות החוצה וגם העילגים צריכים לקבל דקות בארץ. איזו מדינה…

חנן 29 במרץ 2013

איציק, מה זה מי שמוכשר מקבל דקות? אתה מודע לעובדה שכמות הדקות שזמינה לישראלים בליגה היום נמוכה משמעותית מאשר בליגה של שלושה זרים או שניים כמו שהייתה פה בשנות התשעים? אין פה עניין של כישרון, אלא של תנאים. ועד שלא תתן לי סיבות אובייקטיביות לירידה בכישרון הישראלי בכדורסל ההבדל היחיד בין שנות התשעים להיום הוא שהיום יש 4-6 זרים בכל קבוצה ואז היו 2-3. אני אשאל גם בשרשור הזה, היה נראה לך הגיוני אם כל קבוצות הליגה בכדורגל היו מכילות בתוך הסגלים שלהן 9 זרים בהרכב ועוד שניים על הספסל? איפה זה היה משאיר את הכדורגלן הישראלי?

איציק 29 במרץ 2013

חנן,
אתה מודע שכשהיו שנים או שלושה זרים כל הצעירים היו בדרג א' ועולים לשלבים מתקדמים? אתה מודע שהשחקן הישראלי אז יכל לשחק כמעט אך ורק בארץ והיום יש דלתות פתוחות? אתה מודע לכך שכול העולם השתנה, והחוקים באירופה שונים לחלוטין מאז (בכדורסל אנחנו באירופה, להזכירך), ואנחנו צריכים להתאם את עצמינו?
ההשוואה לכדורגל היא לא יותר מביזרית. אם בכדורגל לא היתה הגבלת חילופים היה אפשר להשוות. במצב הנוכחי זו זריקת סיסמאות שווא.

חנן 29 במרץ 2013

תגיד, איציק, בכנות, אתה באמת חושב שרמת הישראלים ירדה אובייקטיבית? או שהישראלים "חמדנים"? או שהקבוצות רוצות תמורה לכסף שלהן ולכן הן מחתימות זרים? אתה באמת לא רואה שכשקבוצה יכולה להחתים שחקן ברמה מסוימת (זר) בחצי מהכסף של ישראלי באותה רמה רק בגלל הקלות מס לא מוצדקות לזר היא תעדיף להחתים זר על פני הישראלי? לא נראה לך שהמצב טיפה מעוות?
לא הבנתי למה לטענתך הדלתות לישראלים בחו"ל פתוחות יותר היום מאשר בשנות ה-90.
וההשוואה לכדורגל לא ביזרית בכלל, מפני שעם המצב הקיים היום יש כל הזמן על המגרש 3-4 זרים בקבוצה של חמישה שחקנים, לא כולל זרים על הספסל.

איציק 29 במרץ 2013

חנן,
אני חושב שהרמה היחסית ירדה, כלומר הלכנו אחורה. אני חושב שהכדורסלן הישראלי חמדן ביחס לרמה וההשקעה שלו. אני חושב שהוא צריך להילחם לא על 4 זרים כי אם נגד הקלות מס (ראה תגובה שלי למטה – לא תגובה לתגובה). בשנות ה-90 כאשר קבוצה אירופאית לא יכלה להחזיק 5-7 זרים (ישראל לא חלק מהאיחוד), לא היה מקום לישראלים ועכשיו יש (עדיין דרכון של האיחוד פותח דלתות). ההשואה לכדורגל לא במקומה מהסיבה שכתבתי. ברגע שלא יהיו הגבלות על כמות החילופים אפשר שיהיו גם 9 זרים (לא נראה בזמן הקרוב).

חנן 30 במרץ 2013

איציק, ההשוואה נכונה לחלוטין, כי כמעט בכל זמן נתון ובכל קבוצה כמעט בליגה (חוץ מהפועל) יש על המגרש בין 3-4 זרים ועוד זרים על הספסל, שזה שווה ערך ל-7-9 זרים בכדורגל.

ג'וני 29 במרץ 2013

הישראלים הטובים תמיד שיחקו וישחקו
מי שלא טוב פשוט לא משחק כמו בכל מקום עולם.
בשביל הישראלים הבינוניים יש מספיק ליגות נמוכות או שפשוט שיסעו לשחק בחו"ל
עודד קטש צדק שאמר שלא היה שחקן ישראלי טוב שלא שיחק ולא היה כזה שהתפספס.
אין ליגה בעולם שבה לא משחקים זרים.
כל המדינה הייתה רועשת וגועשת אילו בחו"ל לא היו מקבלים שחקן ישראלי ולכן לא מובן איך כמה שחקנים ישראלים בינוניים חושבים שחייבים לתת להם לשחק על חשבונם של זרים תותחים אחרת הם משביתים את הליגה .
הליגה הישראלית היא אחת הטובות באירופה ולכן היא מתאימה את עצמה לשם
היום בכל אירופה אין הגבלה לזרים ולכן אם שהכדורסל הישראלי יצליח באירופה הוא חייב הוא חייב לדאוג שיהיו פה לפחות 4 זרים איכותיים.

אחת הסיבות שנבחרת הכדורסל מצליחה ומעפילה לאליפויות אירופה זה הרבה בזכות שהישראלים בנבחרת מתמודדים בטופ של הענף אם זה ביוקוליג יורוקאפ N.B.A וגם בליגה שמפוצצת בשחקנים זרים איכותיים
לעומת זאת אחת הסיבות שאין כדורגל כדוריד וכדורעף בארץ זה משום שכמעט ואין זרים בליגה אלא בעיקר ישראלים כושלים ולכן הענפים האלה נכשלים ולא מגיעים לכלום משום ששחקן ישראלי לא ישפר את הרמה שלו באימונים אם הוא יתמודד עם שחקנים ישראלים ברמה שלו.

הכדורסל הישראלי לא יהפוך לטוב יותר אם הישראלים הבינוניים ישחקו אלא אם ידעו לטפח ולקדם את הכישרונות נצעירים שהם עתיד הענף לצידם של השחקנים הזרים שמאימים את הרמה באימונים ובמשחקים
במקום להתבכיין ולהתלונן שיעבדו קשה להילחם על דקות שלהם.

בסה"כ יש פה ישראלים טובים ואנחנו רואים את ההצלחה בנבחרת הבוגרת. פשוט צריך לדאוג לטפח ולקדם את השחקנים הצעירים הכישרוניים שמשחקים נבחרות הצעירות כדי שנראה בעתיד את הכספי ואליהו הבאים.

דון נאפולי 29 במרץ 2013

מה גורם לך לחשוב שהכדוריד בארץ פחות טוב מהכדורסל?
אל תמכור לי שטויות כמו העפלה קבועה לאליפות אירופה החלשה.

ג'וני 29 במרץ 2013

הכדוריד בארץ אפילו פחות טוב מהכדורגל העלוב שיש פה

הכדורסל רחוק שנת אור מכל ענף כדור בטח מהכדוריד שנחשב לענף קטן וזניח והתוצאות בהתאם
שחקני הכדוריד בארץ הם חובבניים שבשבילם הכדוריד הוא תחביב אחרי יום עבודה במקצוע שכל אחד מתעסק בו.

גיסנו 30 במרץ 2013

בליגה שאמורה להיות אחת הטובות באירופה, לא ממציאים חוקים הזויים ומכריעים עונה שלמה על משחק אחד רק כדי שיהיה רשום בספרים שיש יותר מאלופה אחת במשך 40 שנה.

אורן 29 במרץ 2013

אלון,
ראשית ,הטענה המרכזית שלך נכונה-אין מספיק ישראלים טובים.
מצד שני,איך יהיו?כל שחקן כשרוני שעולה מהליגה הלאומית,מקבל 2 דקות פה ושתי דקות שם.בתור מי ששיחק בנוער(לא היה לי כלום חוץ מיד לשלוש)יודע שזה שאלה של בטחון.ברגע שאתה מקבל דקות כאלה-אין לך שום סיכוי להוכיח את עצמך.קטש,נאור,טפירו וכו הצליו כי הם שיחקו עם 2-3 זרים.במציאות של היום,לא היה להם סיכוי להצליח.וההשלכות הם הרבה יותר מזה,כל שחקן עם טיפה ראש על הכתפיים יפרוש אחרי גיל נוער.במקום לתחזק קבוצה לעמית גל ,עם 300 צופים למשחק,ולשמש כמוסר כדורים לכל מיני סמיתים למיניהם,הוא יעשה אולי קריירה צבאית,או שייצא ללמוד ואחר כך לעבוד ממקום הרבה יותר רציני.אין שום אופק לשחקן הישראלי במציאות הנוכחית.אמנם זה יפריע למכבי בארופה,אבל הכדורסל הישראלי צריך להחליט-הצלחה של מכבי בארופה או כדורסל ישראלי.עצוב ששחקני עבר כמו קטש,לובין וברק פלג,שיודעים שלא היה להם סיכןי להצליח היום,משתפים פעולה עם העסקנים.אגב,אני אוהד הפועל.כולם מדברים על בר טימור,אבל לצערי גם הוא משמש כשחקן משלים בקבוצה,והוא מסוגל להרבה יותר.

ג'וני 29 במרץ 2013

אלון אני חולק עליך
לפי מה שאתה אומר זה נשמע כאילו אם כל שחקן ישראלי שישחק בטוח יגיע לרמה של קטש וטפירו..נוו באמת.
אתה שוכח שהמאמנים רואים את הרמה של אותם שחקנים ישראלים באימונים במשך כל השבוע ולכן הגיוני שהם לא יקבלו יותר מדיי דקות משחק אם הם לא מספקים את הסחורה באימונים.
קטש שיחק כי היה כישרון גדול ברמה של זר ולכן היה כוכב בארץ וגם הוביל את פאנתיינקוס לזכייה ביורוליג והוא צדק שאמר ששחקן לא יכול לתקדם ממשחקים כי ליגה זה רק פעם בשבוע.
שחקן יכול להתקדם מרמת האימונים
דווקא כל מאמן היה מפנטז אם היה לו מספיק ישראלים טובים משום שזרים תמיד אפשר להחליף כמו זבל לעומת זאת ישראלי טוב הוא באנקר שיכול לשחק המון שנים איתך בקבוצה.
אחת הסיבות שמכבי זוכה כמעט כל שנה בדאבל זה משום שיש לה יתרון בשחקנים הישראלים שהם גם שחקני הנבחרת.

למה הכדורסל הישראלי צריך להחליט – הצלחה שלך מכבי באירופה או הכדורסל הישראלי? מה מכבי ת"א לא חלק מהענף? כל ענף כדור אחר בארץ היה מפמטז אילו הייתה לו קבוצה בליגה ברמה של מכבי ת"א או אפילו של הפועל י"ם
למה י"ם ,גליל ושאר הקבוצות לא משחקות באירופה?
הנבחרת לא משחקת בטופ של אירופה?
מי אמר שכדורסל הישראלי זה רק מכבי ת"א?
נכון שמכבי היא הקבוצה הטובה במדינה אבל ככה זה כמעט בכל ליגה בעולם תמיד יש את 1-2 קבוצות הגדולות והעשירות וכל השאר שנשארות מאחור.

כמו שאמרתי קטש פלג וטפירו שיחקו כי הם היו טובים וזה ממש לא משנה כמה זרים היו בקבוצות שהם שיחקו.

מי שטוב משחק נקודה .
אי אפשר לתת לכל הישראלים לשחק בליגת העל רק בגלל שיש להם ת"ז כחולה זה בדיוק כמו שאין מקום לכולם בN.B.A כי זאת ליגה רק של 30קבוצות
יש מספיק ליגות אחרות

הכי קל ופשוט לפצוץ את הליגה בשחקנים ישראלים בינוניים ומטה אבל מה שיקרה אז זה שהכדורסל שלנו יהיה גרוע ומשעמם כמו שאר הליגות בענפי הכדור שיש שם בעיקר שחקנים ישראלים וכמעט ואין שחקנים זרים ואלה שבאים גם לא איכותיים.

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

אורן, אני חוזר על מה שכתבתי כאן בטור: מי שמספיק טוב, ימצא את מקומו בכל מסגרת. הרי אם ניצן חנוכי למשל, שחקן ישראלי טוב ולא יותר מכך, עוזב נניח בקיץ את ראשון לציון, יותר מחצי ליגה תרדוף אחריו. ולא מדובר באיזה עילוי, רחוק מזה. פשוט אין מספיק ישראלים טובים לפחות כמוהו. מי שלא מספיק טוב, לא יגיע רחוק גם אם ישחקו עם שלושה זרים בכל קבוצה…

עדי אבני 30 במרץ 2013

חוץ מאלה, כמובן, שהיו יכולים להיות לייט בלומרז אבל לא קיבלו הזדמנות עד גיל 22 ואז החליטו ללכת ללימודים/ עבודה ולעזוב את הכדורסל

ג'וני 30 במרץ 2013

אלון אתה צודק
מי שטוב משחק ואין לזה שום קשר לכמות השחקנים הזרים
דווקא זרים יכולים לתת הרבה טיפים לשחקנים הישראלים ולקדם אותם משמעותית
הבעיה שלא יודעים לעבוד פה עם הצעירים הכישרונים שהם דור העתיד ולכן עלול להיווצר חלל גדול בעתיד בנבחרת הבוגרת
אני פשוט לא רואה מי השחקנים שיוכלו בעתיד להיות מחליפים ראויים לכספי אליהו ואפילו לגרין בנבחרת
שיבק נאלץ להחזיר את גרין לנבחרת אחרי כבר כמעט פרש מכדורסל מםפני שאין לו תחליף וזה נכון
אין שחקנים גבוהים צעירים אחרים וזה באשמת המאמנים שלא מטפחים משקיעים ומקדמים אותם.

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

ג׳וני, כאן אנחנו מגיעים לנקודה הנוספת שציינתי, שחייבים לטפח את הכדורסלנים הצעירים (ובכללם כמובן גם גבוהים פוטנציאליים) מהיסודות. ואלה שמראים פוטנציאל מבטיח נחטפים לאקדמיה בוינגייט, שם מנסים לגדל את הכשרונות הבאים של הנבחרות.
אבל זה עדיין לא מספיק. העבודה האמיתית צריכה להתחיל ממש מלמטה, מהילדים, מבתי הספר לכדורסל, מקבוצות הנערים. שם זה עדיין לוקה בחסר.
שם, ניתן לקחת שחקן עם קצת פחות כישרון, ולהוציא ממנו שחקן טוב ולגיטימי בכל זאת, בזכות יסודות כדורסל נכונים וטובים.

ג'וני 30 במרץ 2013

או שפשוט אפשר לשלוח אותם לאקדמיות בספרד בסרביה צרפת סלובניה קרואטיה ששם יודעים לעבוד עם הכישרונות הצעירים.
אם עד עכשיו זה לא עבד בארץ לא יודע אם זה עוד יקרה במיוחד שבדור הזה יש הרבה פחות כישרונות מאשר בעבר.

MOBY 29 במרץ 2013

טוב אני חייב לנפץ את התזה הזו.
יש, יש מספיק ישראלים טובים. אין מספיק מאמנים עם ביצים, אין מספיק הנהלות עם חזון. והעיקר יש אלטרנטיבה פשוטה קלה וזולה יותר. וכשיש אלטרנטיבה אין סיכוי לשינוי.
נתתי כבר את הדוגמה הפשוטה, ראיתי את תומר שטיינהאור בצעדיו הראשונים בן 19 בליגת העל עם שחקני חיזוק הרבה יותר טובים ואיכותיים מחבורת האמריקאים שמסתובבים היום בליגה. אני רואה את כרמל בוכמן היום משחק. הפוטנציאל בבוכמן הרבה יותר גדול הוא משחק חכם יותר אחראי יותר. אין היום מאמן אחד שיתן לו לשחק דקות איכותיות בעמדות 3-5 על מנת שישתפשף וישתפר. וכיום מאמנים אותו מאמנים פחות טובים. והאתגרים פחות קשים.
"IF YOU BUILT IT HE WILL COME" אם נניח את היסודות היום נזכה לראות בחיינו את הגורדונים השפעים החזאנים ואז גם יחד עם המ.י.ק.י יהיה אפשר להתקדם.
המצב כיום הוא שאני לא מכיר 50% מהזרים בליגה. אני לא אזהה אפילו את הזרים של ת"א שלא ביד אליהו. והליגה לא כזו טובה כמו שמנסים פתאום לצייר.

ליאור 29 במרץ 2013

אתה לא יודע על מה אתה מדבר. בתור אחד שהיה שם ושיחק בגילאי נוער אני יכול להגיד לך שכל ילד שעובר את ה-2 מטר מסומן כסנטר הבא של הנבחרת אפילו אם הוא לא מסוגל לרוץ יותר מ-2 דקות ברצף וכל ילד שמוסר 3-4 אסיסטים במשחק (בלי קשר לכמה הוא מאבד) מסומן כרכז הבא של הנבחרת. מנפחים אותם לרמות לא הגיוניות. דיברו על בר טימור במונחים של עילוי. הבחור כבר בן 21 והוא נתן משחק אחד בלתי נשכח בכל החיים שלו. אתה יודע איפה היה עמרי כספי בדיוק בגיל הזה? בכה מול הטלוויזיה כשהקריאו את השם שלו בדראפט. והוא הגיע לשם אחרי שהיה שחקן חמישייה של אחת הקבוצות הטובות באירופה, קבוצה שלא צריכה אותו בשביל להיות כזו. אז בוא ניכנס לפרופורציות. לא, ממש אין ישראלים טובים.

אורן 29 במרץ 2013

כלומר,חוץ מלחכות שיקומו פה שחקני על כמו כספי ,אין מה לעשות?
לא יכול להיות שיבנו פה שחקנים טובים שיתרמו לליגה.כולם צריכים להמתין כמה שנים טובות עד שיקום פוטנציאל אנביאיי כמו כספי?
עד אז נעשה פה ליגה של זרים ונחכה למשיח(כספי הבא)הזה?
תתפלא,יותר משחשוב לי שיהיה ישראלי באנביאיי,חשוב לי שיהיו פה ישראלים טובים,אפילו לא אם הם כוכבי על.יש פה הרבה שחשוב להם שיהיה ישראלי באנביאיי.יש הרבה(לצערי הרוב)שחשוב להם ,יותר מהכל, שמכבי תצליח בארופה.ויש גם כמוני,שרוצים פה ליגה טובה עם ישראלים טובים.אין פה שום עתיד בלי הישראלים.

ליאור 29 במרץ 2013

הדבר היחיד שייפגע מריבוי זרים על הפרקט (על הפרקט, לא בטופס המשחק) זה הנבחרת. אם בוחנים נטו את רמת הליגה אני חושב שזה די טריוויאלי לדעת מי שחקן טוב יותר – פט קלאת'ס או אלישי כדיר, דווין/דונטה סמית' או גיא פניני.

לא כולם צריכים להיות כספי. גל מקל הוא שחקן של כמעט 40 דקות לערב בקבוצה שרצה יפה מאוד גם לפני שהוא הגיע באמצע העונה. כי הוא הוכיח שמגיע לו. דגן יבזורי מביא איתו לפרקט משהו שקשה למצוא בחוץ וזה ידית מצוינת מחוץ לקשת. לכן גם הוא משחק. השחקנים האלה משחקים הרבה ומשמעותיים מאוד לקבוצות שלהם אף על פי שאין פה חוק רוסי.

על מנת לשמור את רמת הנבחרת גבוהה אני בעד לעשות חוק רוסי של 2 ישראלים על הפרקט אבל ללא שום הגבלה של זרים. כי מה יותר טוב – חמישה ישראלים משמעותיים בסגל או תשעה ששומרים את הזרים מעבירות ונכנסים בגרבדג' טיים?

אבל יוזמה כזאת צריכה לבוא מהכיוון של האיגוד, כשזה מגיע מארגון השחקנים בצורה אולטרה-מופרזת של דרישה ל-3 ישראלים על הפרקט/3 זרים בטופס עולה ריח מסריח מאוד של חזירות.

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

אורן, כפי שכתבתי, לא צריך לשבת ולחכות. צריך לשפר את העבודה עם הילדים מלמטה, מהבסיס. עם מאמנים טובים יותר שיטפחו קבוצןת של ילדים מוכשרים וינחילו להם את היסודות הנכונים.
ואתה יודע מה? אולי בכלל שווה לוותר על המסגרת התחרותית ועל משחקי הליגה עד גיל נערים.
כפי שדורון שפר הציע בזמנו. לתת למאמנים לעבוד עם הילדים בשקט ובמקצועיות, בלי הלחץ של האגודה (ושל הורי הילדים) לנצח משחקים, גם על חשבון לימוד ותרגול יסודות כדורסל.

MOBY 29 במרץ 2013

ליאור אני תמיד שמח לדעת שאני לא יודע מה אני מדבר. זה קרה לי עם פרקינס זה קרה לי עם בלאט לפני כעשור זה קרה לי בצבא שוב ושוב. למזלי יש לי זכרון טוב וכמויות הטעיתי עד היום הם לטובתי.
בין לסמן שחקן גבוה לבין לסמוך עליו בדקה האחרונה שיקבור אותם מהעונשין המרחק גדול.
יותר נוח להפסיד עם קילינסוורת (באמת, זה שחקן שאתה רוצה בקבוצה שלך) מאשר עם בוכמן או וולפר (עוד בזבוז).

ליאור 29 במרץ 2013

קודם כל אני מתנצל אם נשמעתי תוקפני, לא זו הייתה הכוונה.

אני לא יודע מי אתה ומה אמרת לגבי פרקינס או בלאט, זה גם לא חשוב. אגב קילינגסוורת' – הוא דווקא כן שיחק בקבוצה שלי (מכבי חיפה) ואני יכול להגיד בביטחון מלא שהוא שחקן הרבה יותר טוב מאנטון שוטבין. גם אמריקאי בינוני מגיע עם נקודת זינוק הרבה יותר טובה – הוא ב-99% מהמקרים יותר אתלט משחקן ישראלי. מאיר טפירו שנחשב לשחקן העשור הקודם – פסגת הקריירה שלו הייתה הפועל י-ם. הייתי מצפה ששחקן כזה ישחק באחת מאריות היבשת, אם לא במכבי ת"א. גם טל בורשטיין הוא מבכירי השחקנים כאן ב-2 העשורים האחרונים ומחוץ לישראל המקסימום שהוא הצליח להגיע אליו זה קבוצה ספרדית שאף אחד כאן לא שמע עליה לפני שהוא חתם בה.

אין בלוף גדול יותר מהשחקן הישראלי.

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

MOBY, גם אני שותף לדיעה שלך שכיף יותר לראות ישראלי מככב בקבוצה שלך, או לוקח זריקה מנצחת משחק, מאשר איזה זר. אבל תלוי מי השחקן. את צפריר וולפר שהזכרת כאן, אני זוכר עוד מהנוער של ראשון לציון ובהמשך מהנבחרת הצעירה. הוא אכן סומן כפוטנציאל וזכה להזדמנויות בליגת העל – אבל זה לא היה זה. לאורך הקריירה שלו, הוא היה שחקן טוב לליגה הלאומית ושחקן מחליף סביר בליגת העל. לא יותר מזה.
וזה לא מפני שהוא לא קיבל הזדמנויות. היו לא מעט מאמנים שאהבו אותו והאמינו בו ונתנו לו קרדיט. אבל הוא לא פרע את השטרות כי, מה לעשות, הוא לא מספיק טוב.
אז כן, בסופו של דבר השחקנים הטובים יותר יקחו את הזריקה המכריעה. אם זה קילינגסוורת׳ שהזכרת (נניח), או ישראלים כמו מקל בחיפה, אוחיון במכבי (כולל פעמיים-שלוש ביורוליג!), טפירו בירושלים, אפיק ניסים באילת או דגן יבזורי בגליל. כולם לקחו כמה וכמה זריקות מכריעות משחק העונה. וכולם ישראלים.

מאשקה 29 במרץ 2013

מסכימה עם דבריו של MOBY
יש הרבה מחלקות נוער באגודות הכדורסל בארץ, ובאמת אין לנו מאמנים אמיצים והנהלות אמיצות של קבוצות שישתפו שחקנים צעירים. ההשגיות במפעלים האירופאים מכתיבה את הכול, והשיגים אין לבד של מכבי ת"א, וקבוצות ליגת העל מתנהלות כמו רכבת חד כיוונית בנושא שחקנים זרים.
אין לי ספק שזה גם משפיע על הרמה של נבחרת ישראל.
למה שחקן כמו אפיק ניסים היה צריך לשחק כל כך הרבה שנים בקבוצות באירופה במקום בארץ ? אם הוא היה יודע שיש לו סיכוי לשחק, לא היה שם פעמיו לקבוצות באירופה.
תמיד שחסר שחקן בקבוצה בעמדה כלשהיא, לא מסתכלים פנימה לחפש שחקן ישראלי, ישר מסתכלים על קלטות של שחקנים זרים.
בישראל יש אנשים גבוהים, ולמה עד היום אין שחקן גבוהה אחרי עידו קוג'יקרו שעבר כבר את גיל 30 ? תמיד מביאים סנטר זר במקום לתת צ'אנס לשחקן ישראלי גבוהה כמו אליספור למשל.

איציק 29 במרץ 2013

מאשקה,
אני לא מסכים איתך, כיוון שאת מסכימה עם MOBY ואני לא מסכים איתו (אבל לא אומר שהוא מדבר שטויות) :-) עדיין לדעתי הוא טועה.
אפיק ניסים שיחק בחו"ל כיוון ששם שילמו לו טוב, ושם מצא קבוצות שהוא התאים להם והם התאימו לו. לאפיק ניסים תמיד היו קבוצות בארץ. חלק מהישראלים שמשחקים/שיחקו בחול שיחקו בליגות פחות טובות משלנו אך טובות מהליגה השנייה שלנו (לא זוכר מה שמה של הליגה השנייה). הישראלים זו מסחטת כסף לא פרופורציונאלים לרמה שלהם. במחיר שלהם, גם אם היו משלמים מס מלא, אפשר להביא זרים טובים בהרבה. זה לא כיוון שהזרים מקבלים מעט כסף, זה כיוון שלישראלים יש עיניים גדולות כי הם יודעים שאין בררה ויקחו אותם למרות שהם בקושי יודעים לשחק. שחקנים כמו קוקיה, כדיר או רייס הם צחוק מעבודה, אבל בארץ הם בכירים. מה שאמיר בינו (לא כוכב גדול) ידע הם לא ילמדו לעולם.
מה שצריך לעשות זה לדאוג לצעירים. שיעלו בנערים ונוער לדרג א', אז אולי יהיו פה שחקנים, ואז הם גם ישחקו. כרגע יש אחד בשנתון, אז אחד נוסף כל שנה ואחד פורש כל שנה (או לפחות חושב לפרוש). הטובים ימצאו מקום. אם לא בארץ אז בחו"ל, ועיני לא צרה, בכייף שישחקו שם. הלפרין לא משחק בארץ לא בגלל שלא יקבל דקות משחק, גם לימונד לא בגלל זה היה בחו"ל, או ניסים. הם יצאו משם משיקולים שלהם בלבד.
פלאניניץ' שחקן מוגבל, משחק במכבי. ראית איך הוא נראה? מתי ראית שחקן ישראלי גבוה שיש לו יד כזו או רגל כזו? כולם רכרוכיים. שילכו קצת לחדר כושר בליווי מאמן כושר ותזונאי (לא מאשים רק אותם כי אם גם את המערכת). כשיגדלו גוף, אולי יקבלו דקות. אם אין כישרון לפחות כוח.
ניקח כדוגמא את כדיר, קוקיה ואליהו. שלושה בכירים שמקבלים דקות (כשהם בקו הבריאות). ספרי לי שלושה דברים אותם הם שיפרו משמעותית (כל אחד בנפרד ולא בייחד) בשלושת השנים האחרונות, והרי יש להם חסרונות מכאן ועד להודעה חדשה. למה? כיוון שאין להם מוסר עבודה ויש להם מקום העבודה מובטח!!! כשזה ישתנה, לא יהיה צורך בחוק רוסי, חוק גרוזיני או פרסי. כל מי שטוב, ישחק.

MOBY 29 במרץ 2013

השכר שמקבלים אליהו ופניני הוא מגוחך בעיני. לדעתי אם יגדל מספר הישראלים השכר רק ירד. לא חושב שארי עדי תומר ודורון קיבלו כל כך הרבה. לכן תומר הלך לצהוב כדי לקבל עוד ירוק. הוא רצה לשחק.האם היה נשאר בצהוב הוא לא היה מגיע לאן שהגיע.
גם קוזיקארו הוא כזה.
ושוב אני מגיע הרבה למבצר במשמר העמק ואני נמצא ברוממה. אני רואה מספיק כשרון ואני רואה הרבה מדי סיפורים של היה יכול להיות. אני שיחקתי באימונים עם אחת מהקבוצות האגדיות בכדורסל הישראלי שילד בן 17 מוביל אותה. לדעתי יש לי פרספקטיבה לא רעה.

ג'וני 29 במרץ 2013

אם באירופה שילמו כסף טוב לניסים הלפרין וכו' אז כנראה שהשחקן הישראלי הוא טוב.
בארץ לא רוצים לשלם בכלל אז איך אתה יכול להגיד שהשחקנים הישראלים מסחטת כסף לא פרופורציונאלים?
מה אתה רוצה שישחקו בחינם?
אל תשכח שהקריירה של כדורסלן היא קצרה ולכן הגיוני שיחשוב על פרנסה

מסחטת כסף לא פרופורציונאלים הם הכדורגלנים באירופה שמקבלים מיליונים על כלום .
בניון דוגמא טוב שחקן ספסל כבר כמה שנים טובות מקבל עשרות אלפי ליש"ט בשבוע..זה נראה לך הגיוני?

איציק 30 במרץ 2013

ג'וני,
הקבוצות בארץ גרעוניות. מי שטוב ויכול להרויח יותר בחו"ל, יבורך. אני לא נגד זה שיעשו לביתם, אך אני חושב שהסכומים באירופה לא הגיוניים וזה יתפוצץ מתישהו. עד אז, בכייף, שיעשו קופה על חשבון מחלקי היורו.

ג'וני 29 במרץ 2013

אפיק ניסים שיחק באירופה מפני ששם שילמו לו יותר מאשר בארץ
ברור שבארץ יש לו מקום בכל קבוצה אבל לא משלמים כמו שצריך.

יוסי מהאביטיחים 30 במרץ 2013

לאפיק נסים יש דרכון זר, מה שמאפשר לו לשחק שם כ"מקומי".
בנוסף, שחקן ישראלי שמשחק בחו"ל לא צריך לשלם את המסים השערוריתיים שמשלמים שחקנים כאן בארץ. לא סתם הלפרין וכספי לא רצו לחזור למכבי אחרי ששיחקו בחו"ל שנים.
חברו את שתי העובדות האלו ותגלו שכל אימת ששחקן ישראלי יכול לשחק בחו"ל, גם אם זה ליגה שניה בגרמניה, הוא יעשה את זה.

ואנחנו, במקום לתקן עוולות ולפחות להציע אלטרנטיבה שווה לשחקנים כאלו, מכריחים קבוצות לשלם פי שניים מס על ישראלים מאשר זרים, מביאים לפה 5 שחקנים בני 22 כל עונה (באוגוסט) שבאים לצבור נסיון אחרי קולג' (ומחליפים 3 מהם עד ינואר) ולא באמת יוצרים ליגה יותר מעניינת.

צר לי, אבל בתור אחד שחיכה כל השבוע לימי ראשון כדי לראות כדורסל ישראלי במשך שנים, הליגה כבר ממש לא מעניינת אותי. למי איכפת עם לגיון הזרים של גלבוע/גליל ניצח את זה של חולון? תוסיפו לזה את בזיון הפיינל פור (ואני אומר את זה בתור אוהד ירושלים) ובכלל אין שום תכלית לליגה.

ליאור 29 במרץ 2013

אני חושב שזה חבל שבמקום לחשוב איך מגדלים שחקן ישראלי טוב יותר, חושבים איך להבטיח את מקומם של שחקנים ישראלים בינוניים שיורידו את הרמה של הליגה.

שיחקתי בנוער ארצית של מכבי חיפה. אמנם לא משהו להתגאות עליו אבל ראיתי מקרוב גם אימונים של נוער לאומית. נתחיל מזה שאימן אותי מאמן שאני לא נותן לו גרם אחד מתחת ל-140 קילו (אחלה דוגמה אישית לחיים בריאים) שהיה מבקש ממני מידי פעם באמצע האימון לעלות למאפייה להביא לו בורקס וקפה (וזה לא שהייתי שחקן קצה ספסל…). נמשיך מזה שראיתי שחקנים בגובה 2.09 שכאשר הם על הפרקט את משחקת 4 נגד 5 (ולא כי הם שומרים גרועים אלא כי… הם פשוט לא מסוגלים לחזור להגנה). ראיתי שחקנים שזורקים באמצע התקפה מרבע מגרש ומשחקים 40 דקות לערב למרות זאת. ככה גדל שחקן ישראלי. שחקן אמריקאי גדל בתרבות אחרת לגמרי. אז למה את מתפלאת שמאמן מעדיף שחקן אמריקאי? למה בראד גרינברג למשל צריך להקריב את השאיפות של הקבוצה שלו (ויש, ברוך השם) בשביל ללמד את שוטבין וצ'וברביץ' דברים שהם היו צריכים ללמוד לפני 10 שנים?

MOBY 31 במרץ 2013

נו אז על פי דבריך לייבא מאמנים זה הפתרון.
בדיוק על זה אני מדבר. פניני שחקן בינוני שהמזל האיר לו והוט פדש מאמנים מעולים. 80% מהישראלים יורדים ללאומית ופוגשים שם נפילות שהזכרת. אני בדעה שהמאמנים הטובים שלנו הם מחזית המאמנים באירופה. תחייבו אותם לעבוד עם הבינוניים והם יהפכו לטובים הרבה יותר. שחקן בן 22 אמריקאי שיחק פי 8 ממקבילו הישראלי. הוא יותר משופשף יותר אטלתי ויותר זול בגלל המס בלבד. אם לא תהיה ברירה בלאט יוציא זהב משטובין ולא ממידלי.

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

תגיד, MOBY, בוכמן מפגיז 25 נקודות עם 12 ריבאונד למשחק בלאומית ואני פספסתי את זה? בוכמן נחשב לפוטנציאל גדול עוד בנוער של מכבי והתאמן בזמנו עם הבוגרים ששלחו אותו להתחשל בקבוצת הבת דאז, במגידו. מאז, גורנישט. הפוטנציאל נשאר על הנייר ובוכמן התגלה כשחקן רך ולא יציב. אם הוא היה טוב יותר, הוא היה יכול לתקוע יתד בכל קבוצה בליגת העל, בלי קשר לכמות הזרים שבה.

MOBY 30 במרץ 2013

מי מפגיז את המספרים הללו בליגת העל.ק?
תומר בגיל 19 היה רך ולא יציב בגיל 30 היה רך ולא יציב ובגיל 35 היה רך ולא יציב בליגה. בנבחרת הוא היה השחקן היחיד שהתמודד עם הענקים כי היה ברירת מחדל.
חוכמת משחק לא מלמדים, מרפקים אפשר לפתח. תן לו שנה הבאה 20 דקות בטוחות לעשות גם שטוחות בליגת העל והוא יהיה טוב יותר מכדיר. תשאיר אותו לשחק בליגה הלאומית או מספר 12 בליגת העל והוא יגמור כמו וולפר או אוחיון.

אנונימוס 29 במרץ 2013

מי מנסה לצייר שהליגה טובה? יש פה משהו חוץ ממכבי ת"א? ברמה אירופית אנחנו ליגה בינונית מינוס. גם 6 זרים לא משנים את זה. ואיכשהו גם היורוקאפ המהולל, שבו במקרה הטוב קבוצה ישראלית אחת משחקת (יש עוד 10 לפחות למי ששכח).
בכל אירופה אין הגבלה לזרים? בלכ אירופה גם אין שירות צבאי של 3 שנים שגומר ל90% מהשחקנים את הקריירה, ואין הנחה היסטרית חסרת הצדקה במס הכנסה לשחקנים זרים.
ולמי שלא שם לב – גם הכדורסל באירופה לא בדיוק נמצא בשיאו היום. בלשון המעטה. לא יודע אם יש בין הדברים קשר ישיר, אבל אני מתקשה להאמין שלהפוך ליגה לD-LEAGUE מאד עוזר.

ג'וני 29 במרץ 2013

אתה מצפה שבליגה אחת יהיו כמה קבוצות ברמה של מכבי ת"א?
תגיד תודה שבמדינה קטנה כמו שלנו שלא משקיעה בכלל בספורט יש אימפרייה בכדורסל אחד מענפי הספורט הפופולרים בעולם וזה לא דבר שמה בכך.

הבעיה שבגלל שהתרגלת להצלחות של מכבי אז אתה מצפה שכולן יהיו ברמה שלה אחרת אין זה לא זה וזאת טעות גדולה כי זה לא קורה בשום מקום בעולם.
אתה שוכח שבליגה שלנו חוץ ממכבי ת"א אין קבוצות עם תקציבים גדולים כמו שלה .שים לב שכולן פחות או יותר באותה רמה.
למעשה אם מוציאים את מכבי ת"א מהליגה אז אין ספק שהליגה הישראלית היא תהיה הכי תחרותית בעולם כי תכלס אי אפשר לדעת מי תזכה באליפות..פשוט כל אחת יכולה כי התקציבים שווים פחות או יותר וגם הרמה של הישראלים.

לא הבנתי מה הקשר בן שירות צבאי של 3 שנים ולזה שגומר ל90% מהשחקנים את הקריירה?

קודם כל רוב השחקנים לא עושים באמת צבא ככה שרוב הזמן הם מתאמנים ומשחקים
ברק פלג לדוגמא היה לא פחות ולא יותר מאשר קצין בסיירת מטכ"ל ועובדה שזה לא מנע ממנו לשחק בליגת העל ואפילו בנבחרת ולכן הצבא ממש לא הבעיה
כמו שאני תמיד אומר ואני חוזא
מי שטוב משחק ושום דבר לא יכול למנוע את זה
להפך דווקא אם השחקנים היו משרתים 3 שנים בצבא במיוחד בקרבי אולי הם היו בכושר גופני טוב שזה תמיד הייתה הבעיה של הספורטאי הישראלי.

חנן 29 במרץ 2013

הסיבה היחידה ליצירת המפלצת ששמה מכבי תל אביב היא שהכדורסל הישראלי מתאים את עצמו לקרקס שלה במשך עשרות שנים במקום לדאוג לכדורסל הישראלי. הרי ריבוי הזרים הנוכחי מיועד כדי לדאוג לכושר שלהם כשהם מגיעים לליגה האמיתית שלה – היורוליג, וכל זה על הגב של כל שחקני הכדורסל הישראלים. אז קם ארגון השחקנים ואמר שהוא מעוניין בכדורסל אמיתי, ולא בקרקס שמשרת את מכבי תל אביב. לא פלא שהוא זוכה לכזאת התנגדות, כולם פה התרגלו שזו הסיבה היחידה לקיומו של הענף.

אנונימוס 29 במרץ 2013

אני לא מצפה שיהיו פה כמה מכבי ת"א. אני כן מצפה שלא יספרו לנו שיש פה ליגה טובה, בזמן שכולנו רואים שאין פה יותר מתחנת מעבר לזרים בינוניים שמהווה ליגה אירופית בינונית מינוס, ושנפסיק לעבוד את מולך ה"ההצלחה באירופה" בזמן שהליגה פה בשביתה שכ"כ מפריעה וקשה לציבור שאפילו היו"ר בובה של המנהלת לא טורח לחזור מחופשה בחו"ל לכבודה

ג'וני 29 במרץ 2013

אתה יכול לצפות מה שבא לך אבל באירופה מכבדים ומעריכים את הכדורסל הישראלי
אני לא מבין מה זה תחנת מעבר לזרים בינוניים
בכל ליגה בעולם שחקנים זרים באים והולכים
יש העונה זרים מצויינים בכל קבוצה בארץ
אי אפשר להגיד שהזרים של מכבי ת"א מכבי חיפה אילת או חולון לא טובים. אפשר כן להגיד שהזרים עובדים קשה מאוד משום שאין מספיק ישראלים טובים ולכן הם נאלצים לשחק גם שהם עייפים ופצועים כדי שהקבוצה תנצח
היו"ר תיכנן מראש את הטיול בחו"ל לפני השביתה לכבוד הבת שלו שמתגייסת או משהו כזה ולכן אין סיבה שיבטל הכל כאילו קרה אסון לאומי
יש מספיק אנשים בכירים בכדורסל שיכולים להסתדר גם בלי פרנקל.

אנונימוס 30 במרץ 2013

אין שום קשר בין מה שכתבתי למה שענית. לא אמרתי שהזרים לא עובדים קשה, לא שהם לא מתאמצים. אני בטוח שהם כולם מלאכים וצדיקים ומפרנסים את משפחתם בכבוד. אבל זה לא מעניין אותי, כי אני לא בן של שחקן זר. אני ישראלי. ואני אוהב לראות ישראלים כמוני משחקים על הפרקט, ולא בחור מהברונקס שהיום הוא פה ומחר הוא שם.
ואולי באירופה מכבדים ומעריכים את הכדורסל הישראלי ועומדים בתור לתת לנו תעודות הוקרה.
בשורה התחתונה יש לנו נציגה אחת משוריינת ביורוליג, נציגה כושלת סדרתית ביורוקאפ, שתיים וחצי קבוצות שמסוגלות לשלם לשחקנים זרים איבותיים בשיאם, נבחרת בוגרים שבקושי הצליחה להעפיל לאליפות אירופה, ונבחרת עתודה חלשה. זאת המציאות, ליגה בינונית מינוס ברמה אירופית.

גיסנו 30 במרץ 2013

ג'וני עם כל הכבוד, אחרי כל הבלבולי שכל שלך לאורך הזמן בפוסטים על כדורגל על כמה שכדורסל מדהים וכדורגל חרא, אני מוכרח לציין שעם כל הכבוד גם כשאתהה מדבר על כדורסל אין לך קשר למציאות.

יובל 29 במרץ 2013

לגבי הטענה הראשונה, אין וואקום בחיים, שנה ראשונה,שניה, שלישית יהיו שחקנים בינוניים, אבל אחרי כמה שנים זה יגיע.
שחקנים יקבלו הזדמנויות שלא מקבלים היום ובעיקר ישחקו ליד שחקנים זרים טובים יותר.
מיקי,מוטי,ג׳מצ׳י,דניאל,קטש,שפר , גודס, בורשטיין ועוד שיחקו בליגה הראשונה כבר בגיל תיכון או תחילת צבא ,צברו נסיון והיו בשלים להוביל בגיל צעיר יחסית.
הליגה היום מלאה באמריקנים בשנה הראשונה או השניה אחרי קולג' שבאים לכאן מכמה סיבות ( החיים הנוחים , הדמיון לארה״ב ועוד) אך בעיקר משפרים את הנסיון והסטטיסטיקה שלהם בדרך לחוזה גדול יותר בליגות קשות יותר וזאת על חשבון ישראלים בערך בני גילם.
היום לא רואים בארץ שחקנים זרים ברמה של לפני כמה שנים ( כולל יוצאי nba בכירים) וחלק מהסיבה היא שהתקציב של הקבוצות מתחלק על 6 זרים . אותו תקציב על 4 יביא בהכרח זרים טובים יותר.

לגבי הטענה השניה, שמכבי, הפועל ירושלים וכל מי שחושש מאירופה יחזיקו שני שחקנים נוספים שישחקו רק באירופה , במאמר מוסגר אני לא חושב שמלקום תומס, פלנניץ' או הגאורגי ששיחק לפניו היו כל כך משמעותיים השנה ….
בנוסף, מכבי הגדולה של לפני כמה שנים שיחקה עם וויצ'יצ׳ץ׳, פארקר ובסטון בלבד.

יובל 29 במרץ 2013

מתנצל על הפיסוק של הפסקה השניה, חסרה איזו נקודה או שתיים…

אלון רייכמן 30 במרץ 2013

וגם חסר איזה זר או שניים ששכחת, כמו שאראס, קומאטוס, וכאלה.

MOBY 31 במרץ 2013

קומאטוס דפק ערבי 25/12 כל מחזור.

עדי אבני 29 במרץ 2013

אני רוצה להבין רגע מה פירוש המושג "טובים מספיק". טובים מספיק למה? המטרה של ליגת העל היא ליצור שחקנים טובים מספיק? להיות ברמה של הליגות האירופאיות הבכירות? ליצור עניין והזדהות של הקהל המקומי? קודם צריך להבין למה מתכוון המשורר ואח"כ לדבר על איכות

ג'וני 29 במרץ 2013

הכדורסל הישראלי משחק בטופ של אירופה ולכן הענף הרגיל אותנו להצלחות אם זה הנבחרת , מכבי ת"א או אפילו הפועל י"ם שיש לה מסורת יפה באירופה.
טובים מספיק זה אומר בטופ של אירופה אם זה היורוליג והיורוקאפ.
בכל ליגה בעולם לא משנה באיזה ענף תמיד יש רוב לזרים ואני לא רואה שיש בעיה להזדהות של הקהל המקומי.
בכדורגל ובכדוריד ובכדורעף הישראלי משחקים בעיקר ישראלים ולמרות זאת אין קהל ולא רייטינג כי הקהל מחפש רמה גבוהה ולא רק הזדהות .
אתה רוצה להזדהות? בשביל זה יש לך את הנבחרת שמורכבת משחקנים ישראלים והאמת יש לנו נבחרת לא רעה בכלל שתשחק הקיץ באליפות אירופה.
המטרה של הליגה הישראלית היא להיות בטופ של אירופה ולכן לא מתפשרים על איכות השחקנים.

חנן 29 במרץ 2013

אתה באמת משווה את כמות הקהל במגרשים בכדורגל לכמות הקהל בכדורסל, או את רמת ההתעניינות בליגה הישראלית בכדורגל לליגה הישראלית בכדורסל? בשני המקרים המספרים בכדורגל פי כמה יותר גדולים.
תדמיינו שנייה לעצמכם איך הייתה נראית הליגה הישראלית בכדורגל עם 9 זרים אמריקאים בכל קבוצה ותראו אם תחזרו אליי עם תחזית אופטימית לעתיד הענף.

ג'וני 29 במרץ 2013

בארץ אין כדורגל ולכן אין גם קהל של כדורגל
במשחקים של הנבחרת למשל הקהל (טרמפיסטים) תמיד בשקט ולא מעודד כי אין לו מושג בכדורגל ולכן אין אווירה בייתית וכתוצאה מכך כמעט כל נבחרת שמגיעה לכאן מנצחת בקלות את נבחרת ישראל לעומת זאת במשחקים של נבחרת הכדורסל האווירה בייתית מאוד ביד אליהו עם קהל שדוחף ומעודד את הנבחרת ולכן היא תמיד מעפילה בקביעות לאליפות אירופה גם במשחקים של מכבי ביורוליג יש אווירה חמה ומצמררת שאין דברים כאלה בשום מקום
באירופה יודעים שיש קהל כדורסל טובבארץ לעומת זאת אף אחד באירופה לא שמע על הקהל של הכדורגל הישראלי המשעמם שרק יודע לקלל כי הוא רוצה להצדיק את הכרטיס ששילם.

אגב בארה"ב כל מגרשי הכדורגל מלאים עד אפס מקום ועובדה שזה לא הפך את הכדורגל לפופולרי בארה"ב כי זה לא חלק מתרבות הספורט שם וזה נכון בהרבה מקומות אחרים
לא תמיד יש קשר בן כמות קהל לפופולריות.
מה שחשוב זה האיכות ואת זה יש בכדורסל בגברים ובנשים ולא בשום ענף אחר כי בארץ אוהבים ומבינים בכדורסל הרבה יותר מכדורגל או ספוט אחר.

בליגה בכדורסל כל השחקנים הישראלים והזרים הם כוכבים
בליגת הכדורגל בארץ אין אפילו שחקן בכיר ומפורסם אחד ואפילו לא בנבחרת אולי חוץ מאוואט .

אם בליגה האנגלית בכדורגל לא מפריע שבכל קבוצה לא משחקים יותר מ2-3 אנגלים אז אין סיבה שזה לא יקרה כאן.
אחת הסיבות שהכדורגל הישראלי הוא גרוע כי משחקים בה ישראלים ברמה של ליגה ג' ואין בה זרים איכותיים
אם אני לוזון הייתי הולך על חוק של הגבלה ל5 שחקנים ישראלים ואולי הנבחרת הייתה יותר טובה והקבוצות היו מצליחות באירופה.

חנן 29 במרץ 2013

בוא נשים את הדברים על השולחן: מכבי בעד שימור המספר העצום של הזרים בכל קבוצה כי זה מאפשר להם מצד אחד להבטיח תחרות שווה ביורוליג ומצד שני משמר את הפער שלהם משאר הקבוצות בליגה. הרי מאגר השחקנים העולמי גדול בהרבה מזה הישראלי ולפיכך קל הרבה יותר כשיש לך כמויות בלתי נגמרות של כסף להביא שחקנים הרבה יותר טובים מאשר הקבוצות האחרות שלהן תקציבים קטנים בהרבה. לעומת זאת, הפערים בין השחקנים הישראלים בליגה פחות גדולים פשוט כי הם מגיעים ממאגר שחקנים מצומצם בהרבה.
בנוסף, החוק השערורייתי שמבטיח הנחת מסים עצומה לכל זר לעומת ישראלים שלא מקבלים שום הנחת מס, ממריץ את הקבוצות להעדיף החתמת זרים על החתמת ישראלים.
שני הגורמים האלו (ששניהם כמובן קשורים למכבי תל אביב) עומדים במרכז המאבק. הסיבה היא כלכלית, לא "מספיק ישראלים טובים".

איציק 29 במרץ 2013

אם השחקנים הזקנים פלוס הליצן שמייצג אותם היו בעד השחקן הישראלי הם היו דורשים דברים אחרים לגמרי. אתן מספר דוגמאות:
1. ביטול הנחת מס לזרים.
2. תנאים סוציאליים לאחר הפרישה (עד כמה שאני מבין, יש אך לא מספיק).
3. התחייבות של המנהלת לכך שהמאמנים הבחירים יהיו מעורבים גם באימון הנוער. ליצור איזונים שיבטיחו שזה יקרה.
יש עוד אך אסתפק בזה. כיוון שכל זה לא מעניין אותם. הם דואגים לדקות שלהם כאן ועכשיו. הרמה לא מעניינת, אחרי המבול. אני רוצה דקות משחק והרבה ובשכר בשמיים. הם שוכחים רק שמי שמשלם להם את המשכורת זו לא אמא שלהם כי אם אנשים שרוצים לקבל משהו בתמורה. התמורה שהם רוצים לא משתלבת עם ארוחות השחיטות שהשחקנים רוצים לקבל באינסטנט. אם השחקנים לא יבינו, לא ירדו מהעץ, המשקיעים יעזבו, חדשים לא יבואו, והם ישארו בלי כלום, כיוון שלא יהיה מי שישלם להם על רמתם הנמוכה (זו כמובן הכללה, ויש גם די טובים אך מעטים מאוד).

אורן 29 במרץ 2013

איציק ,חבל מאד שאוהד ספורט כמוך משתמש במונחים כאלה לשחקנים כמו מתן נאור,קוזיקרו ומאיר טפירו,כמו גם לניר אלון.
הדה לגיטמציה והשפה שבא משתמשים עסקני ומאמני הכדורסל די תורמת לתחושה של מי הטוב ומי הרע בסיפור.לנאור ולקזויקרו יש רק מה להפסיד מהשביתה.יש להם חוזים לטווח ארוך ,והשביתה פוגעת רק בפרנסה שלהם.הם,תרצה או לא,נאבקים פה על עתיד הכדורסל הישראלי,וגם אם לא מסכימים איתם-יש דרך להתנהל מולם.מספיק לשמוע את השפה שהשתמשו בה צביקה שרף,פיני גרשון(לשניהם יש תכנית רדיו שמספקת להם במה),עמית גל וחיים אוחיון-כדי לדעת שאם אלה מי שאחראים על הכדורסל בארץ-אז טוב שיש מי שנאבק מולם.

איציק 29 במרץ 2013

אורן,
ניר אלון מיצג את כל מה שרע בספורט. קוז'יקרו טפירו ומתן נאור תרמו הרבה לכדורסל הישראלי אך מה שהם עושים עכשיו לדעתי מכוער. הם דואגים לעוד שנה שנתים פרנסה לעצמם בטענה של דאגה לענף וזה לא כך. מותר להם לדאוג לפרנסה שלהם ואף חובתם, רק שלא ימכרו לנו סיפורים (עד כמה שידוע לי רק למתן יש חוזה ארוך טווח).
אני חושב שפיני צביקה צודקים בטענות אך לא באים בידים נקיות. מה הם עשו כדי להרים את הענף? האם הלכו ללמד את הנוער את מה שהם יודעים? האם גידלו דור מאמנים צעירים שילמדו את הצעירים? אז אני מפריד בין המילים הנכונות למעשים. על זה היתי מצפה מקוז'יקרו ונאור להילחם. זה יתרום הרבה יותר.
לגבי הבעלים. הם לא מרויחים כסף מהקבוצות (הם גם לא פילנטרופים בכול מאת האחוזים), אך אי אפשר לדרוש מהם גם ליסבול וללכת נגד כל מה שהם מאמינים בו. אם הם ילכו, אתה בטוח שיקפצו אחרים לקחת את הקבוצות. אני לא רואה זאת, ואתה? הבעלים הלכו רחוק לטובת בשחקנים מבחינת כמות זרים, כמות צעירים. לא נתן לסחוט עוד את הלימון.

אורן 30 במרץ 2013

איציק,
ניר אלון מייצג את האינטרס של השחקנים הישראליים.
אתה קורא לו שרלטן,אבל מתעלם ממה שהמנהלת עושה,ומה שעשה שמעון מזרחי בתחילת השנה ,כאשר העלה את האפשרות של 6 זרים וחוק רוסי-דקה לפני תחילת הליגה,אחרי שכבר סוכם על מתווים אחרים.
כל אחד פה הוא פועל לפי האינטרס שלו.אתה יכול לאמר שהאינטרס של הליגה הוא שיהיה יותר זרים.לדעתי זה בדיוק להיפך.אבל ,מי שדואג לאינטרס שלו עצמו,כמו כל אחד מהצדדים,הוא ממש לא שרלטן.אגב,לטעמי יש יותר בעיה שמ"מ יו"ר איגוד הכדורסל דואג יותר לקבוצה שלו-מלשאר הליגה.
ואיציק-אתה יודע שכיף לי להדיין איתך.אתה חובב ספורט אמיתי ובגלל זה לא הסתדר לי עם המלים שלך.

איציק 30 במרץ 2013

אורן,
סליחה על התגובה המאוחרת, אבל נסעתי מבאר-שבע לחיפה לראות את דאלי וזה לוקח זמן :-)
אתה יודע שאם אני כבר מגיב כך אז כנראה משהו מאוד הרגיז אותי. ניר אלון הוא אחד מהם. אני ממש לא חושב שהוא דואג לשחקן הישראלי. אני חושב שהמינהלת הלכו הרבה לקראתם. אני חושב שאת לימון המינהלת אפשר לסחוט עד גבול מסוים אבל הוא תמיד היה כוחני ללא גבולות. אני לא אומר זאת על קוז'יקרו או טפירו. אני חושב שהם טועים בגדול, אבל הם לא שרלטנים. הם שחקנים בשלהי קרירה מבחינת מצב התפרקות מחצית החים :-) אבל הם מנהיגים וזיקני השבט שלא עושים דברים נכונים. הם שוגים, וזה קורה, ניר אלון לטעמי זה משהו אחר.
אתה יודע, לא מתילים על העם גזרות בהם הוא לא יכול לעמוד. כנ"ל השחקנים לא יכולים לדרוש מהבעלים משהו שהם לא יכולים לעמוד בו. הם צריכים להיות הגיוניים בדרישות ולחלקם לטווח הקצר והארוך. הם לא עושים זאת. נראה לי שהם יהיו אלו שיפגעו. אני אשמח על כל בעל קבוצה שיטבע אישית כל שחקן ששבת. אני לא נגד שימוש בזכות השביתה אך שביתה זה לא הפקרות, ומה שעשו השחקנים בעצץ אלון זו הפקרות. מי שחושב שזה הזמן היחיד לשבות, טועה ומטעה. בזמן שלהם הוא לקראת פתיחת הליגה. זה הזמן שהחוזה הישן פג וצריך לדרוש חוזה חדש. זה הזמן שגם פוגע בליגה (ראה דוגמא של ה-NBA).
לסיכום, הם שובתים גם על הדברים הלא נכונים, גם בזמן הלא נכון ונגררים אחרי האדם הלא נכון. זה חבל, ובמיוחד חבל שזיקני השבט לא רואים את הדברים האלו ולא עומדים בפרץ.

איציק 29 במרץ 2013

אורן,
עד כמה שאני מבין את המצב. כרגע אין הפרת חוזה בין איגוד השחקנים לבין המנהלת, וחוזה חדש צריך להחתם לקראת העונה הבאה. כלומר השביתה הזו הינה הפרת חוזה מצד השחקנים. כלומר, ניר אלון יכול לגרום לכך שגם השחקנים עם חוזה יאבדו אותו בגלל ההפרה (הרי גם לשביתה יש חוקים, לא כל אחד יכול לשבות מתי שבא לו). כלומר שחקן כמו מתן נאור יאבד (תאורטית) את החוזה הרב שנתי שלו. אם היו נכנסים לשביתה אחרי הקיץ (במידה ולא היה הסכם עם המנהלת) ומשביתים את פתיחת העונה הבאה אז המצב היה שונה, אך לניר אלון בער. היתה עונה יפה והוא חשב שניתן ליסחוט את כולם על-ידי איום בהריסת העונה היפה. הוא הצליח להרוס, אך זה יכול להרוס לכולם. אף אחד לא ירויח. חבל לי על נאור, קוז'יקרו וטפירו, אשר הלכו שבי אחרי שרלטן (כן, אני משתמש במילה בוטה, אך עוד לא ראיתי דבר אחד טוב שהוא עשה ובצורה ראויה). להם יש השפעה על השחקנים האחרים ואם הם לא היו נופלים בפח של אלון, הכל היה יכול להסגר בצורה טובה בהרבה. לבסוף תשאר ליגת חובבים ללא תקציב, ללא משכורות, ללא ספונסרים וללא צופים. אולי זה אפוקליפטי מידי, אבל ניר אלון כבר סימן את המטרה ורץ עמוק לכיוונה.

שיימס 30 במרץ 2013

איציק,
אני מסכים מאד עם אורן.
אני ביני לבין עצמי מאד מתקשה להחליט מי פה הצודק יותר והצודק פחות אבל ההתנהלות מול השחקנים היא ממש אל ראויה.
לא נשמע לי הגיוני לטעון נגד אנשים כמו נאור וקוז'יקרו שהם דואגים לתחת שלהם. פשוט לא סביר. אלו שני שחקנים שכמו שנאמר בשלהי הקריירה, וגם ככה, כמו שאנחנו רואים מומדברים על רמת הליגה, יוכלו לשחק כאן בערך עד מתי שירצו. להגיד את זה על נאור שעזב את המשחק, חזר לליגה ז', לא אכנס לו לכיס אבל סביר שוויתר על המון (המון) כסף שהיה עושה בקבוצה בליגה הראשונה, זה פשוט חסר כל הגיון.
אז ברור שזה בעייתי שהם מפרים הסכם, מצד שני כמו שנאמר, בזמן אחר לאף אחד לא היה אכפת מזה – וגם עכשיו זה בקושי יוצר סערה.
ברור שיש כאן בעייה ברמת הישראלים, אבל כמו שנדון הרבה למעלה כאן, זה ביצה ותרנגולת, אם אין נסיון על המגרש בגלל הרבה זרים גם שחקן עם פוטנציאל לא יתקדם- אין תחליף לנסיון.
אגב, אני מסכים איתך לגמרי בעניין הרעיונות שהצעת כאן.
ללא קשר לכך, הדיון הציבורי צריך להיות יותר הוגן עם השחקנים לטעמי, והעובדה שהתקשורת מייצגת בעיקר צד אחד של הוויכוח לא צריכה להשפיע על כולנו…

איציק 31 במרץ 2013

שמייס,
כמו שכתבתי לאורן, אני לא חושב שקוז'קרו רוצה את רעת הכדורסל, אבל הוא טועה בגדול. אני גם חושב שקוז'יקרו וטפירו רצו לדאוג לעצמם לשנה שנתים אחרונות. מתן נאור במצב של חוזה ארוך טווח ולכן הוא באמת דואג רק לשחקן הישראלי, אבל הוא טועה בגדול. אני לא רוצה לחזור על הכול, אודה לך אם פשוט תקרא את התגובה שקראתי לאורן קצת מעליך.

Lior 30 במרץ 2013

אורן,

נתחיל בזה שאני מסכים עם זה שהשחקנים טיפסו על עץ גבוהה מידי והם היו צריכים לחטוף את ההצעה של חוק בוסמן ל 5 שנים גם עם 5 וגם עם ארבעה זרים.
מתן נאור לא מסכן שום דבר מכיוון שהפועל תומכים ב 4 זרים ובשביתה ולכן הוא יקבל את כל מה שמגיע לו בחוזה איתם, קוזיקרו יחד עם עוד שחקנים בכירים כן מסכנים את עצמם בדאגה לדור הצעיר.

ניר אלון הוא עבד כי יימלוך, רודף פרסום ומקדם יותר מטרות אישיות ואגו מאשר את השחקנים, מעבר לזה יש אנטי של בעלי הקבוצות כלפיו ככה שבסופו של דבר הוא לא כל כך תורם.

אם היו מגיעים לכל קבוצה 5 זרים טובים אז אני מאמין שלשחקנים היה פחות אכפת כל עוד יש חוק רוסי, הבעיה מתחילה שרובם לא טובים ולא תורמים יותר מדי(נכון יש להם יכולת אישית ואתלטית יותר טובה אבל בכדורסל זה לא הכל)

יותר מדי זרים זה רעל בקבוצה, מאמנים בארץ שפנים ומי שמקבל שכר גבוהה יותר בדרך כלל ישחק, המון שחקנים ישראלים טובים מאוד באימונים ולא מקבלים את ההזמנות בגלל שיקולים זרים.

עד לפני 10 שנים זרים היו נשארים כמה שנים בכל קבוצה וגורמים להזדהות של הקהל עם הקבוצה, הזרים היו מודל לחיקוי ולמקצוענות, היום הליגה היא תחנת רכבת של זרים לכדורסל וחבל.

אורן 30 במרץ 2013

ליאור,
הצלחת לבלבל אותי.אז אתה כן בעד השביתה?
מתן נאור,אם לא תהיה ליגה,לא יקבל שכר.
אני מסכים עם הדעה שאין מספיק שחקנין טובים(יש,אבל לא בכמות שנדרשת).אבל אין ברירה אחרת,וצריך לתת פה יותר צאנסים.רק ככה ,הנוער היום לא יחשוב על קריירה חלופית.

Lior 30 במרץ 2013

אורן

בהתחלה כן , היום לא. אני חושב שחוק בוסמן ל 5שנים בסופו של דבר טוב לשחקן הישראלי(גם אם בסוף יהיו 5 זרים).

ומתן נאור(וכל שחקני הפועל תל אביב הישראלים) ייקבל את כל החוזה שמגיע להם גם אם לא תהיה ליגה, זה אחת הסיבות שהם עומדים בחזית ומוכנים ללכת עד הסוף גם במחיר של סיום הליגה.

אורן 30 במרץ 2013

קשה לי להאמין שהפועל תשלם לשחקנים הישראלים את החוזים אם תהיה שביתה.כן מאמין שהפועל תומכת במאבק.קצת יותר אמון במניעים של מתן נאור(אני באמת חושב שהוא הרוויח את זה ביושר).ובלי קשר,גם אני חושב שפתרון של 5 זרים וחוק רוסי,הוא אולי לא אופטימלי,אבל סביר.

יי 29 במרץ 2013

טישמן כישרון ענק, כל הצעירים פה מפגינים פוטנציאל נ.ב.א באימונים, ואז בא המאמן המרושע, שמעוניין בכישלון הקבוצה ובקידום זרים, ומספסל אותם בכוונה במשחקים? האם נולד המאמן שהפסיד משחק בכוונה (מסיבות טהורות…)? האם בעלי הקבוצות גוזרים קופון על הבאת זרים לארץ? השאלה הבסיסית היא (ואפשר לנסח אותה באחוזים סטיסטיים כמעט): מה היחס בין הרצון לליגה אטרקטיבית לליגה ישראלית, כאשר כל הנוגעים בדבר ברמה המקצועית, למעט ארגון השחקנים, מסכימים כי אין חפיפה מלאה בין השניים? כולם היו שמחים לליגה על טהרת השחקן הישראלי עם חיזוקים ראויים, הבעיה היא שכרגע זה בלתי אפשרי לקיים ליגה תרחותית ברמה סבירה בקונסטלציה הזו, לדעת הגורמים המקצועיים (מאמנים, ראשי קבוצות, אנשי המנהלת). אז תפסיקו לדבר באוויר. אין שחקנים צעירים ברמה גבוהה כרגע. אם יהיו אני מבטיח לכם שהם ימצאו את מקומם בליגה, ואגב, מותר להם לצאת גם לאירופה אם הם כ"כ טובים, ע"ע הכדורגלן הישראלי.

MOBY 30 במרץ 2013

לגבי ליגה תחרותית תסתכל על הליגה הלאומית.
תחרותיות יש שם וגם רמה סבירה בתקציבים מגוחכים.אני נהנה גם מהכדורסל. תגדילו תקציבים ושיהיו שני זרים מעולים ומאמנים סבירים (אין את זה) וההנאה תהיה רבה. לראות רת נהריה ועפולה יותר מהנה מלראות את הרצליה ואשקלון

מישהו בדיון פה בכלל עושה את זה?

ש. בן ד. 29 במרץ 2013

אתמול שמיר חשף את הבעיה העיקרית של בעלי הקבוצות/ המאמנים – אין *היום* מספיק שחקנים ישראלים טובים *בכסף קטן* כדי להעמיד את הקבוצה האיכותית ביותר שאותו מאמן יכול בתקציב נמוך.

לליגה שלנו יש מספר בעיות והיא צריכה להסתכל רק על עצמה ולא על הליגות באירופה וגם מכבי (זאת שכולם צריכים להתיישר לסטנדרט שלה – בלי טיפת ציניות) צריכה להתיישר ואם צריך שתעבור לליגה אחרת ותחזור בפלייאוף.

ההצעות של הבעלים היום מסריחות מצביעות ובראשם ההצעה של 3 שחקנים מתחת לגיל 21 בסגל לעומת ההצעה של השחקנים שלא כוללת הצעה כזאת.
מישהו יכול להראות לי קבוצה אחת (מלבד מכבי) שלא מחזיקה 3 חיילים בסגל שלה כדי לחסוך כסף?…

אם בעלי הקבוצות באמת רוצים לטפח את השחקן הישראלי צריכים לחשוב קצת מחוץ לקופסא (בדומה להצעה של שיבק על רישום שחקן צעיר ב-2 קבוצות)וניסיון לפתח את השחקנים הגבוהים בארץ (מישהו יכול להסביר איך אין וועדת חקירה על בזבוז הכשרונות של צ'וברוביץ', רותבארט והקזרנובסקים??).

אנחנו נמצאים בדור בעייתי – אין מספיק שחקנים (כמותית) שמשתתפים בכדורסל (או כל ענף אחר) תחרותי ומרבית הנוער שלנו עסוק בקשרים חברתיים או באמצעים אלקטרוניים כאלה ואחרים במקום לעסוק בספורט ואנחנו חייבים ליצור לו מודל לחיקוי (ואין לי בעיה שיהיה זר רק שיהיה כזה שמהווה מודל לחיקוי כמו הזרים של פעם) שיעודד אותו לעסוק בספורט הזה.

לצערי כרגע לא הפתרון של השחקנים (שלא מביא בשורה) ולא ההתניה של הבעלים (שכפי שאמרתי נראית לי קצת צבועה) באים לפתור את הבעיות האמיתיות שיש לנו בכדורסל הישראלי…

איציק 30 במרץ 2013

ש. בן ד.,
אוחיון לא גילה את אמריקה. הקבוצות הישראליות לא ריוחיות, והבעלים מוציאים כסף מכיסם. הם רוצים להפסיד פחות (לא להרויח יותר). מה לא הגון בזה? הרי הם מחזיקים את הענף. בכלל לא בטוח שאם הם יעזבו יבואו פרירים אחרים. אתה חושב שיהיה טוב יותר לכדורסל או לשכר השחקנים או לרמתם אם ההסתדרות, מרכז מכבי או בית"ר יקחו שוב את העיניינים לידים וינהלו את הכדורסל? אז צריך להקשיב ולהבין את מה שאומרים הבעלים. אם הם היו ריוחיים, היה אפשר לדון על חלוקת רווחים אחרת, אבל הם גרעוניים.

ש. בן ד. 30 במרץ 2013

אין לי בעיה עם אף אחד מבעלי הקבוצות (כולל אוחיון שלקח לי את הקבוצה, דווקא אותו אני יותר מעריך כי הוא אומר בד"כ את האמת…) שמשקיע ברוב המקרים כסף מכיסו ולעיתים לוקח כסף מהמשפחה שלו כדי להעמיד קבוצה ראויה.

הבעיה שלי היא שהם מציגים תמונה אחרת – אנחנו דואגים לשחקן הצעיר כי אנחנו מציעים חוק שהשחקנים לא הציעו. זה פשוט לא נכון ולא רלוונטי (לצערי) הפתרונות צריכים לבוא ממקומות אחרים ועל זה אף אחד (לא הבעלים ולא השחקנים) מדבר…

יי 29 במרץ 2013

קבוצה רוצה להצליח. נקודה. מאמן רוצה לנצח. נקודה. הוא משתמש בקאדר הטוב ביותר שהוא יכול להעמיד בגבולות התקנון והתקציב. אם מאמן מעדיף זר על פני ישראלי סימן שהזר טוב יותר. צדק קטש שאמר שהשחקן צובר ניסיון במשחקים, אבל משתפר באימונים. אם שחקן ישראלי יפגין יכולת גבוהה באימונים מזר, הוא ישחק לפניו, חד וחלק. מאמן ישחק עם השחקנים הטובים ביותר שלו. תנו לשחקן הישראלי קרדיט להצליח בלי גלגלי עזר והקלות למיניהן. בעד שיווין (בעניין המיסוי למשל), נגד אפליה. ואגב, אני בטוח שבעלי הקבוצות ישמחו להביא 2-3 זרים תותחים ולא 4-5 בינוניים בתקציב, אם היו להם השחקנים הישראליים התחרותיים והטובים. ובקשר להערה על הסנטרים הצעירים וועדות חקירה. אם אני זוכר נכון רותברט הלך לחו"ל ולא הבריק שם. אולי התקרה של השחקנים שכולם מהללים פה נמוכה ממה שחושבים. למה אף אחד לא מודה בזה?

trailblazer 30 במרץ 2013

הערה לגבי רותבארט:הוא דווקא נותן מספרים יפים מאוד בפולין,נכון שזו לא ליגה בטופ של אירופה,אבל הוא היה יכול בהחלט להצליח כאן אם היה מקבל צ'אנס באיזו קבוצה.

ש. בן ד. 30 במרץ 2013

יש לשחקנים שלנו בעיית אופי, אפילו בעיה חמורה, ורוטבארת לא נקי ממנה (הדוגמא הבולטת ביותר היא ארתור אברונין). הבעיה היקרית היא שאף אחד לא מרים את הכפפה ומנסה לפתור את הבעיה הזאת. והבעיה מתחילה מזה שכולם אומרים להם כמה הם לא טובים במקום לנסות לשפר אותם והם מוותרים מהר מאד…

סירקיס 30 במרץ 2013

המיסוי הנמוך לשנים הראשונות גורם לקבוצות לשחרר את הזרים אחרי התקופה. ככה שפאליו זרים שמחוברים לקהל אנחנו לא מקבלים.
ליגת העל מקבלת את הרוב המוחלט של המשאבים מרשויות הספורט. אי אפשר לשלוח את הילדים לשחק בקבוצות חצי מקצועניות ולחלטר בתחנת דלק במקביל, כשהכסף שהולך לספורט הולך כולו לאמריקאים שבאים והולכים כל שנה.
מכבי יכולים להרשות לעצמם לשחק באדריאטית עם כל הזרים שהם רוצים להביא, ולנסות לגדל ישראלים בליגה.

רפאל 30 במרץ 2013

לא ידעתי שיש שביתה. למעשה, לא ידעתי שעוד יש ליגה.
לא ידעתי שקיים משהו זולת מכבי ת"א באירופה.
לא ידעתי שמותר להיות שחקן טוב אם אתה לא אצל שמעון מזרחי.

רועי מ 30 במרץ 2013

הנוער כאן על הפנים.
או יותר נכון האקדמיום או איך שלא יקראו להן פשוט לא מייצרות שחקנים טובים, שחקנים חסרי אתלטיות, חסרה להם חוכמה שהייתה פעם. לחימה? לא קיימת ברובם. ויסודות כדורסל לקויים. ה מה שיש. אפילו במועדון שאני אוהד לא מייצרים שחקנים, וזהן מועדון היחידי ששוה מהו בכדורסל שלנו. מאז יותם הלפרין לא נכנס אף שחקן לקבוצה הבוגרת. גם לפני זה היה קטש שהצליח . למעשה היה מדבר כבר הרבה זמן.
בכלל כאמור השאלה מה בא קודם? זה בטח התחיל עם ירידה ברמת מאמנים בקבוצות הנוער. כנראה פחות כדורסלנים מגיעים ויש פחות "סחורה".
אז מה שנגרם זה שאין שחקנים טובים בכמות מספקת ומספר הזרים עלה. באמת שאני לא מבין את השביתה רבים על שחקן אחד.

בעניין המיסים יש צדק. אין הצדקה שהם ישלמו פחות מס. זה יכול להיות המחסום העיקרי בהחתמת זרים רבים אם יצטרכו לשלם עליהם יותר כסף.

אנונימוס 30 במרץ 2013

אגב אני בעקבות אירועי הימים האחרונים הייתי במקום השחקנים מוסיף דרישה שהמנהלת תפעל לכך שהטבת המס לשחקנים זרים תחול גם על מאמנים. אין סיבה שרק על הפרקט הזרים ישפרו פה את הכדורסל, צריך לתת להם צ'אנס גם על הקוים. אולי אז טמבלים כמו עודד קטש ודן שמיר ילמדו לקח.
בשלב הבא אפשר להחיל את זה גם על עסקנים ומנהלי קבוצות סטייל חיים "זה פיגוע חיזבאללה" אוחיון

פרמינדס 30 במרץ 2013

עד לפני כמה שנים לא הייתי מפסיד מחזור, הייתי במגרשים צפיתי גם בקבוצות שלא אהדתי. כיום אפילו הקבוצה שאני אוהד לא ממש מעניינת אותי ובכלל כדורסל לא מעניין. לדעתי הרמה ירדה בנבא, אירופה ובארץ בהתאמה. בעקבות מה שקרה בשנות התשעים בנבא זה הפך למשחק הייליטס וכוכבים. תכלס אין הרבה כוכבים והרמה ממשיכה לרדת. ראיתי השנה פה ושם משחקי יורוליג או וטיפה משחקי ליגה, זה פשוט לא זה. יש מעט מאד כוכבים, והם לא ברמה של פעם אבל זאת לא הבעיה. הבעיה היא חסרים שחקני עמוד שדרה…אמיר בינו או ניר רכליס זה שמות שקופצים לראש. אנלא חושב שהם היו סופר מוכשרים, אבל היה שווה לשלם את הכרטיס לראות את החברה האלו. שום חוק רוסי לא יתקן את זה, אני לא חושב שבכלל מישהו יודע איך לתקן את זה, מלבד אולי להשקיע בנוער ובכלל לשנות את מה שהולך שם. אין גם יותר זרים ברמה גבוהה בארץ, להזכירכם תותחים כמו – פרוויס שור, אינס ווטלי, מיטשל ג'ינו בנקס….זה רמה שלא תגיע לארץ יותר…בעצם עדיף יש יותר זמן לעשות דברים יותר מעניינים…..

עדי אבני 30 במרץ 2013

ואחרי כל ההסברים המלומדים לא הבנתי כמה דברים:
א. אם מה שרוצים זה רמה של כדורסל גבוהה, למה לעזאזל לשריין בכלל מקומות לישראלים? 7 זרים ללא מיסוי יתנו כדורסל ברמה גבוהה יותר מהפלגמטים הישראלים, וגם לא יעשו בושות בגביעי אירופה
ב. איך הטיעון "אין מספיק ישראלים טובים" מתיישב עם העובדה שכרגע לרוב קבוצות הליגה אין 5 זרים?
ג. ואם אכן "אין מספיק ישראלים טובים", מה ההבדל בין 4 ל-5 מבחינת המנהלת?
ד. האם תקידה של המנהלת לדאוג לרמת הכדורסל או להזדהות של הצרכנים= הצופים? לדעתי הצופים חשובים יותר

אייל הצפון 30 במרץ 2013

הדבר היחידי שאני לא מבין זה למה אתם נטפלים רק לכדורסל.
הישראלים מפונקים, חסרי יסודות, רוצים רק את הכסף המהיר, ודואגים רק לפרנסה שלהם, ולא רק בספורט, בהכל (כמו שאמר אמריקאי אחד שחי פה כבר מספיק שנים כדי להכיר טוב את נפש הישראלי ההומיה).
לדעתי, צריך להחיל את חוקי ההעסקה שנהוגים בכדורסל בישראל על כל שוק העבודה. למה צריך לדאוג לפרנסה (ולזכויות סוציאליות) לישראלים שלא רוצים ולא יודעים לעבוד אם אפשר להביא שחורים (מטאפורית, צבע העור אינו ממש קריטי)שיעבדו הרבה יותר קשה, תמורת פחות כסף, והמעסיקים לא יצטרכו להפריש להם לפנסיה ולזכויות סוציאליות אחרות, ישלמו עבורם פחות מסים, ואם הם נהיים כמו הישראלים תמיד אפשר לשלול להם את רשיון העבודה בארץ ולהחזיר אותם לארצות המוצא שלהם?
הישראלים צריכים ללמוד להתמודד בתחרות מול הזרים, אם הם מספיק טובים הם יצליחו, ואם הם לא יצליחו בארץ תמיד יש להם את האופציה לקבל דקות במקום אחר.
בעצם, (ויענו לי אלו שמבינים בכלכלה) המדיניות הכלכלית של הממשלות האחרונות לא מבוססת על השקפת העולם הזאת?

אורן 30 במרץ 2013

אז לא לקנות כחול לבן?

סירקיס 30 במרץ 2013

לא מבין גדול, אבל פה לא מדובר בשוק תחרותי. לצרכן אין ליגה אחרת שהוא יכול לצרוך ממנה, לכדורסלן הישראלי אין ליגה אחרת שבה הוא יכול לגדול.
בסופו של דבר לא מדובר בעסק כלכלי, לכן העובדה שהוא מפוצץ בזרים לא תורמת לאף אחד.

אנונימוס 30 במרץ 2013

רעיון מצוין. ראש הממשלה כבר הציע לא מזמן להחליף את הרופאים ברופאים מהודו. צריך לאמץ את זה, הגיע הזמן להחליף את כולנו באמת, לפתוח את הגבולות, לתת הנחה במס לעובדים מחו"ל בכל המקצועות. מי שלא מספיק טוב, שילך לחו"ל. אלא שישארו יהיו היהודים הכי מוכשרים שיש. ברירה טבעית. live with it

אורן 30 במרץ 2013

אין מה לעשות.אנחנו עצלנים ובינוניים…
(האמת ,אמלי זה באמת נכון(

אפריים 30 במרץ 2013

סלח לי, אבל מי שאומר שאין מספיק שחקנים ישראלים טובים כנראה לא מכיר את השוק.
נסתפק בשני שמות שבעיני נותנים ביטוי בדיוק למצב הבעייתי כיום- יועד בן-יוסף ו-גיא לביא.
שני גארדים מוכשרים. לביא סומן כדבר הבא בכל הנבחרות בהן שיחק, בן-יוסף שלט בליגה הלאומית ביד רמה בשנה שעברה.
בגלל ריבוי הזרים והנטייה להביא גארדים זרים (בגלל אתלטיות וכו') שניהם נדחקו לספסלים ולא מקבלים הזדמנות רצינית להתפתח ברמה של ליגת העל.
דוגמא הפוכה היא בר טימור.
בין אם בבחירה או מחוסר ברירה, בהפועל תל-אביב הישראלים מקבלים הכי הרבה דקות ואחרי פתיחת עונה מקרטעת, בר טימור מתחיל להראות את היכולת האמיתית.

והטיעון של אירופה מעליב כבר כל-כך הרבה שנים את האינטליגנציה…

ג'וני 30 במרץ 2013

בהפועל ת"א אולי הישראלים מקבלים הכי דקות משחק (נראה לי שהישראלים במכבי ת"א משחקים יותר) אבל מה זה שווה שהקבוצה בתתתית..זה שהישראלים משחקים זה לא ישפר את הרמה שלהם.
גם בליגה הלאומית משחקים רק עם 1-2 זרים ועובדה שהישראלים שם על הפנים גם שהם משחקים הרבה .
לביא יכול להיות שסומן כדבר הבא בכל הנבחרות אבל זה מפני שאולי הוא היה טיפה טוב יותר משאר השחקנים הבינוניים בנבחרת אבל זה עדיין לא הופך אותו לשחקו איכותי
גם בכדורגל בכדורעף ובכדוריד הישראלים משחקים בעיקר ישראלים ועובדה שרוב האנשים בציבור לא מכיר אותם כי הם לא כוכבים אלא סתם ממלאים עמדה בקבוצה מפני שיש הגבלה לכמות הזרים ולכן הענפים האלה לא מצליחים.
הכדורסל הישראלי לא מתפשר על איכות ולכן הוא ענף הספורט הגדול והמצליח במדינה ורק מי שטוב משחק .
פשוט צריך לגלות את הכישרונות הטובים באמת ולעבוד איתם חזק כמו שגילו את כספי קטש והלפרין מגיל צעיר.

אפריים 31 במרץ 2013

כמובן שיש ביננו פערים אדירים בתפיסה.
אפשר להתחיל לטעון טיעונים לכאן ולכאן אבל יש לי רק שאלה אחת-
האם המצב הנוכחי הוא טוב בעינייך?
או במילים אחרות-
את מי הכדורסל הישראלי מעניין כרגע?

התשובה שלי היא שהמצב לא טוב וגם השבתת הליגה לא מזיזה ליותר מדי אנשים זה מצב שצריך לשנות (שינוי שהמנהלת, בעלי הקבוצות ושאר הבירוקרטיים לא יעשו לעולם מרצונם החופשי).

משה 30 במרץ 2013

הטיעון של "הזרים הורסים את הכדורסל הישראלי" הוא לא יותר מפופוליזם. נבחרות הנוער, הקדטים והנערים לא נכשלות בגלל זרים, הן נכשלות בגלל עבודה לא נכונה. ארז אדלשטיין היה בכיף מביא עוד זר שניים, למעשה עובדתית הפועל נכשלה עם זרים(לפחות שניים אם אני זוכר נכון) ולכן האמירה שהישראלים משחקים שם מתוך עיקרון לא מנותק מההתנהלות במציאות.
עודד קטש היה שלשום ביציע העיתונות. אי אפשר לחשוד באיש שהוא לא רוצה ביקרו של הכדורסל הישראלי. הוא למעשה אמר בצורה המפורשת ביותר שהשביתה והדרישות של הארגון חסרות כל ביסוס או צידוק. יש מחסור חמור בכדורסלנים ישראליים ברמה גבוהה והורדת הרמה של הליגה ע"י הוספת כדורסלנים חלשים לא תשנה את המצב(חוץ מהמצב הכלכלי של הכדורסלן הישראלי).

איתמר 30 במרץ 2013

מה קטש היה אומר אילו בעלי הקבוצות היו מחתימים 6-7 מאמנים זרים ומשאירים פירורים למאמנים הישראלים ?
הטיעון של קטש שהשחקנים הישראלים משתפרים באימונים הוא טיעון כה אווילי עד שהוא מחייב את קטש לבשר לעומרי כספי שאין לו צורך לדאוג מכך שהוא כמעט לא משותף במשחקים כי העיקר הוא הרי להשתפר באימונים.
אם קטש היה מאמן בימים אלה את הפועל הוא היה אומר דברים אחרים.בהיותו מאמן אילת ולנוכח האיום של הרציקוביץ בפירוק הקבוצה אם השחקנים הישראלים של אילת יצטרפו לשביתה (ולהרציקוביץ יש ניסיון בפירוק קבוצה) לקטש לא היתה ברירה אלא ליישר קו.
אדלשטיין תומך בצמצום מספר הזרים והוא אמר זאת בשנים האחרונות עוד לפני שהגיע להפועל.
גל איתן,שחקן מוגבל וגבולי ביותר ביחס לליגת העל ניצח השנה להפועל שני משחקים בקליעה בשניות האחרונות.ספק אם הוא היה משחק דקות כה רבות בקבוצות אחרות.המאבק שמתנהל עתה הוא למען שחקנים כמוהו שאולי אינם בעלי כישרון יוצא דופן אבל נותנים את הנשמה על המגרש וזה לפחות מה שאוהדי הפועל מבקשים מהשחקנים שלהם.
מוזר אגב שאף אחד לא טורח לשאול את אוהדי הקבוצות מה רצונם.

משה 30 במרץ 2013

1. בניגוד לשחקנים הישראלים, המאמנים מוכיחים שהם טובים יותר מהמקבילים באירופה. כשהשחקנים הישראלים יוכיחו את זה אני אתמוך בהם.
2. אדלשטיין מיישר קו עם התקציב שלו ולא עם צמצום זרים. ליצור תיאוריה סביב מצב קיים זה לא רציני.
3. כנראה שאתה לא יו"ר איגוד האוהדים. סביר להניח שאם היו עושים משאל בין האוהדים היית מפסיד כי למכבי ת"א יש יותר אוהדים מלכל קבוצות הליגה יחד(אני לא אוהד מכבי אבל אני ריאלי).
4.עם כל הרומנטיקה לגל איתן, בליגה בו גל איתן יהיה הרף הגבוה מכיוון שתוסיף לה עוד 30 ישראלי הרמה תהיה בלתי אכילה בעליל.

משה 30 במרץ 2013

* 30 ישראלים
דרך אגב, אני לא טוען לרגע שאני אוהב מה שאני רואה, אני טוען שמה שהשחקנים מנסים לעשות ישפר רק את מצב חשבון הבנק שלהם, לבטח לא את הכדורסל הישראלי.

אורן 30 במרץ 2013

1.צודק
2.חצי צודק.אדלשטיין מיישר קו,אבל קח את אדלשטיין לאורך כל השנים בליגת העל ותראה איך הוא תמך בשחקן הישראלי.
3.אם ככה,אז אין טעם לליגה.אם מה שחשוב זה רק קבוצה אחת-אז אין טעם לליגה.
4.לא מסכים.

משה 30 במרץ 2013

אורן,
לגבי 3 אני רק הגבתי להצעה של איתמר לשאול את האוהדים, אני חושב שההצעה לא נכונה ולכן התגובה בהתאם.
לא חייבים להסכים על 4, זו דעתי.

, 30 במרץ 2013

אולי עם שחקן פחות מוגבל וגבולי הפועל לא הייתה צריכה סל בשניות הסיום בשביל לנצח… מוזר שכשמכבי הביאה מאמנים זרים אף אחד לא דיבר על מעמד המאמן הישראלי. גם במכבי חיפה יש מאמן זר. ואגב כספי, שמעתי שהוא החליט לשבות בגלל שמעמד של השחקן הישראלי בנ.ב.א. גרוע מאוד. רק אחד! זה בטח אנטישמיות. וגם הנ.ב.א. יוצא להגנת השחקן האמריקאי שרואה עוד ועוד זרים תופסים שם את. המקום של שחקנים אמריקאים. יש עליה של מאות אחוזים בשיתוף זרים בנ.ב.א. בשנים האחרונות. בושה שניר אלון עוד לא שם.

אורן 30 במרץ 2013

שיהיו פה 7 מאמנים זרים,אני מבטיח לך שכל המהוגנים כמו דן שמיר וקטש ישמעו אחרת.אולי כשיהיו לך פחות מנהלים מצויינים כמו אוחיון ועמית גל,שפירקו קבוצה מהצפון,ובנו אימפריה עם שישה זרים,מקום שמיני ו300 צופים למשחק-הכל יראה אחרת.
בוא נביא זרים לכל המקומות-גם למאמנים וגם לעסקנים.
אני בטוח שאז אף אחד לא יקרא למאמן הישראלי "עצלן ובינוני".

אורן 30 במרץ 2013

משה ,יש דברים שאני מסכים איתך.לגבי קטש,הוא בעיקר רוצה ביקרו של עודד קטש.אם קטש היה נולד 10 שנים אחר כך,הוא היה מתראיין אצל חבריו בערוץ הספורט ובוכה על המצב.מנגד ,הוא היה זוכה לכינוי "בינוני ועצלן".

העתיד 30 במרץ 2013

אין מספיק ישראלים טובים? אתה רציני?
למה שאני, נער בן 17 עוד מעט לא יקבל הזדמנות להוביל קבוצה?
קטש לא קיבל הזדמנות ברמת גן? וגודס בהפועל חיפה?
הישראלים כן מספיק טובים! תאמינו בנו ותנו לנו הזדמנות להוכיח .

משה 30 במרץ 2013

כן אני רציני.
אני לא מכיר אותך אבל בניגוד לשנים שעברו השחקנים הצעירים לא מצליחים להוכיח את עצמם מול המקבילים שלהם באירופה, איך אתם יכולים לטעון שאתם יכולים להוביל קבוצות בליגה ?
תוכיח את עצמך באימונים ובהשתלבות ואם תהיה מספיק טוב תוביל קבוצה. כשאני מתחיל לעבוד בחברה אני לא טוען שאם יתנו לי להיות מנכ"ל אני אוכיח את עצמי, אני פשוט מנסה להתקדם לשם.

ג'וני 30 במרץ 2013

אף אחד לא אמר שהישראלים לא טובים
אבל מה לעשות שלא כולם כוכבים כמו קטש גודס וג'מצי שהוכיחו את עצמם בגילאים הצעירים והם הוכיחו את זה באימונים לפני ששיחקו במשחקים רשמים.

בדיוק כמו שבספרד לא כל שחקן ספרדי משחק בליגת העל ובנבחרת ככה זה גם לא אצלנו.
יש מספיק ליגות אחרות

העתיד 30 במרץ 2013

מי קבע שמישהו הוא לא כוכב רק על פי אימונים?
נראה למישהו פה ששחקן נוער טוב לא יכול לתת 5-10 דקות בקבוצות בארץ?

, 30 במרץ 2013

אתה שחקן טוב? תוכיח את זה. שחק טוב יותר מהזר שעל המשבצת שלך. האם המאמן מספסל אותך במקרה זה? אם כן, איך אתה מסביר את זה, למה זה קורה? ואם לא, אז מה הטענה

העתיד 30 במרץ 2013

איך אני יכול להתקדם אם יש שישה זרים בקבוצה? שיביאו 4 זרים, מקסימום.
המאמנים בארץ לא יודעים לאמן שחקנים צעירים ולפתח אותם, הזרים גם פח,הם מזלזלים באימונים ובכל הליגה הזאת בכלל.
שיביאו שחקנים צערים לקבוצות, ילדים בני 16-18 ויתנו להם קצת דקות משחק, הרי ממשחקים משתפרים הכי הרבה.

ג'וני 30 במרץ 2013

תאמין לי שאם תשחק עם שחקן זר תשתפר הרבה יותר מאשר אם תשחק מול שחקן ישראלי שהוא פחות או יותר ברמה שלך.
מי שטוב משחק והזרים לא מונעים משחקנים ישראלים טובים להתקדם.
יש ליגות באירופה עם הרבה יותר זרים מאשר אצלנו וזה לא מונע מהשחקן המקומי להצליח.

פעם שאלו את דורון ג'מצי הגדול אם לא מפריע לו שיש הרבה שחקנים זרים.
ואז דורון ענה שדווקא לשחק מול זר ולהילחם על מקום בהרכב הראשון היה מבחינתו אתגר גדול מאוד להוכיח שהוא שווה משהו .
ג'מצי הוכיח שעם עבודה קשה חשיבה מקצועית נכונה אפשר לא רק לקבל דקות משחק אלא להיות כוכב בישראלי בקנה מידה אירופי.
היום יש שחקנים ישראלים עצלנים ובינוניים שבמקום לעבוד קשה ולהוכיח שהם שווים משהו מתבכיינים לתקשורת כאילו שמישהו חייב להם משהו .
אין להם טאבו על מקום בהרכב

שחקן ישראלי = נבחרת ישראל
ליגה ישראלית = שווה בפני כולם כמו בכל מקום בעולם

אנונימוס 30 במרץ 2013

כן אנחנו רואים איך השחקנים פה משתפרים. ב15 השנים האחרונות מספר הזרים רק הולך ועולה. וכל מי שעיניו בראשו רואה בבירור את העליה ברמה של השחקנים הישראלים, הליגה, והנבחרת. אי אפשר להחמיץ ממש.
גם מכבי רק מצליחה יותר ויותר ככל שיש לה יותר זרים. פעם עם הישראלים לא היו מגיעים לכלום. היום כבאירופה אין לה הגבלה על זרים, ויש לה 6 זרים + מתאזרח בסגל היא דורסת כל מה שזז. זהו. השתכנעתי.

, 30 במרץ 2013

אגב הטענה שלך ב15 השנים האחרונות התבגרתי בלא פחות מ15 שנים, ובמקביל חלה ירידה גדולה ברמת השחקן הישראלי. האמנם צירוף מקרים? לדעתי יש לי חלק משמעותי בנפילה ברמת הנבחרות מעצם העובדה שאני נושם.
אולי מעלים את מספר הזרים כי אין מספיק ישראלים טובים בשביל לקיים ליגה תחרותית? אולי מביאים זרים בשביל להרים את הרמה? אפשר לחשוב שהקבוצות מלאות בתותחים שמחכים להתפוצץ ברגע שהבלטה שזר יושב עליה תתפנה.
ואם כן, מה רע בהצעה של חמישה זרים עם חוק רוסי ושלושה צעירים? אם הישראלים רוצים לשחק שייאבקו על הדקות שלהם ולא יקבלו אותם במתנה. הקבוצות, בסופו של דבר, רוצות להצליח (כן, גם באירופה) ולהיאבק על תארים.
קורלציה היא לא הוכחה סטטיסטית

אנונימוס 30 במרץ 2013

אולי מעלים את מספר הזרים כי זה פשוט זול יותר ?
מה זה "אין ישראלים ברמה מספיקה"? אם תפתח אותם אז יהיו, אם תיתן להם הזדמנות לשחק אז יהיו. היום אין לאף אחד אינטרס לפתח שחקנים, וזרים עולים חצי מחיר.
ומה רע בהצעה של 4 זרים? אם הקבוצות רוצות להיאבק באירופה אז שיאבקו. אני אישית שם זין אחד גדול על כל אירופה, כי יש קבוצה אחת בדיוק שזה באמת משנה לה מה קורה ב"אירופה" (וגם היא פחות מצליחה ככל שיש לה יותר זרים), כל השאר לא באירופה או נכשלות סדרתית במפעלים קקמייקה שלא מעניינים אף אחד.
אף קבוצה לא מלאה בתותחים שיתפוצצו מחר. כולן מלאות בצעירים שאם יתנו להם הזדמנות לשחק לאורך זמן בסוף יצא מהם משהו.
מישהו חושב שאם השנה בהפועל תל אביב היו מתחילת השנה 4 זרים, בר טימור היה מקבל דקות כמו שקיבל? הוא נתן הרבה משחקים גרועים השנה. אבל לא הייתה ברירה ולכן המשיך לשחק, ולאט לאט הראה שיפור.
והנה במשחקים האחרונים, כבר יש זר גארד נוסף, אז הוא רואה הרבה פחות מגרש. למזלו בדקות שהוא משחק הוא מראה יכולת סבירה כי כבר קיבל את הבטחון ב20 המשחקים שלפני כן. נכון, לא תמיד זה עובד. שירן שלצידו קיבל אותה הזדמנות ולא לקח אותה. אבל אם נותנים הזדמנות ל20 צעירים, מקבלים 5-10 שחקני ליגת על סבירים ומעלה.
אם נותנים הזדמנות ל10 צעירים, מקבלים 2-4. זה מה יש. זאת פירמידה. ואם לא מרחיבים את הבסיס נתקעים עם המצב של היום של ליגה דרג ב' מינוס באירופה, נבחרות בוגרים בצניחה וחוסר כמעט מוחלט של שחקנים איכותיים לנבחרת באופק.

אורן 30 במרץ 2013

אגב,הטענה המגוחכת של קטש כאילו באימונים יותר מאשר במשחקים,מזכירה את הטענה שבה השתמשו במכבי ת"א -שמוטב להלפרין ודומיו להישאר במכבי ולהתאמן עם הטובים ביותר,מאשר לשחק בקבוצה אחרת.אין ספק,שבאימונים האלה הלפרין גידל ביצים כל כך גדולות ,שמצא את עצמו קולע 8 נקודות למשחק בליגה הגרמנית.
שגב ולמנסון(אגב,גבוה עם גוף,למי שטען שאין כאלה) לא משתתפים אפילו במשחקונים באימונים.
הייתי רוצה לראות את קטש עושה קריירה כשחקן אימונים.קטש,גודס,אמישה וכו קיבלו הזדמנויות בגיל 18.אף שחקן ישראלי לא יקבל את זה היום,אפילו אם לא יהיו יורדות.

, 30 במרץ 2013

טיעון שחוק ומגוחך. הלפרין הוא שחקן שהיה טוב וקיבל דקות ואז עבר לקריירה אירופית. כמה הוא קולע באיזה ליגה רק מאשש את הטענה שהישראלים לא מספיק טובים, נקודה לרעתך…
את ההזדמנויות שקטש קיבל, ולא במכבי, הוא לקח בשתי ידיים והיה שחקן מספיק טוב בשביל להפוך לכוכב. שוב, בשורה התחתונה חובת ההוכחה על השחקן הישראלי ולא להפך.

אורן 30 במרץ 2013

את ההזדמנויות שקטש קיבל הוא קיבל כאשר היו 2-3 זרים.הוא התחיל בעונה חלומית ברמת גן,כאשר הזרים היו בריסקר ועוד אחד ששכחתי.
ככה הוא שיחק גם בגליל.הוא כשרון ענק,אבל היום הוא לא היה מגיע לזה.
ואגב,לגבי מה שאמרת על הלפרין.איפה הוא היה טוב במכבי?הוא הרי חלק מכוכבי הנבחרת.ואם גם הוא לא מספיק טוב,אז בוא נכריז על ליגת זרים וזהו.

ג'וני 30 במרץ 2013

אורן אתה טועה ומטעה

אם קטש היה משחק היום הוא היה מקבל את אותם דקות משחק גם אם היו 5 זרים בעמדה שלו משום שהוא היה כישרון ענק.
בליגה הישראלית שיחקו עם 2 זרים בתקופה שבכל אירופה שיחקו עם 2 זרים .
אם היום באירופה יחזרו לשחק עם 2 זרים אתה תראה שגם בליגה הישראלית ישחקו עם 2 זרים אבל מה לעשות שלא כך הם פני הדברים ואם הליגה הישאלית רוצה להיות בטופ של אירופה אז היא חייבת להתאים את עצמה לאירופה.
קטש הוכיח את עצמו גם נגד שחקנים אירופאים מצויינים בקבוצות ששיחק וגם בנבחרת.

מי שטוב משחק בלי שום קשר לכמות הזרים.

, 30 במרץ 2013

אגב, הדיונים פה מצחיקים. כל אחד רושם פה על שחקן ישראלי כזה או אחר שהוא טוב, תותח, גבוה עם גוף, נמוך עם גופה, כולם מעולים ופוטנציאליים לנבחרת בזמן שהמאמנים שלהם בעצמם אומרים שהם לא מספיק טובים. למי אני מאמין, למישהו שיושב וכותב דעות עם אג׳נדה או למאמן שרואה אותם משחקים כל יום?

אורן 30 במרץ 2013

א.אז אל תגיב אם זה מצחיק אותך.
ב.האם בינו היה יותר מוכשר משוטבין?
לא נראה לי.הוא פשוט קיבל יותר דקות.זה הכל.אתה באמת חושב שהיום יש יותר קהל מאשר בשנות ה80 וה90.אז גדלו ממציאות אחרת ונהנו ממנה.והיום יש מציאות אחרת ו300 צופים בגליל/גלבוע(שרק לפני כמה שנים זכתה באליפות).

, 30 במרץ 2013

א. אם משהו מצחיק אותי אסור לי להגיב לא? למה? לא ברור.
ב. למה הוא קיבל יותר דקות? אולי כי הוא לא טוב מספיק?
בדיוק בגלל שהמציאות היא אחרת, והקבוצה האהודה בישראל היא ברצלונה למשל, בשביל לקיים ליגה תחרותית ברמה טובה יחסית צריך זרים כרגע.
אם ישקיעו בנוער ובעוד שלוש שנים יצמח פה דור עמוק ומוכשר, למה שמאמן לא יתן להם לשחק?
זה מה שלא ברור לי בכל הסיפור. אף אחד לא מסביר למה שמאמן יעדיף זר בינוני על ישראלי טוב? הם מחפשים להפסיד?
העמדה של המאמנים, כולל מאמני נבחרות, ברורה בעניין הזה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 במרץ 2013

תגיד, נראה לך שהאוהדים יושבים עם מדד ואומרים לעצמם "הרמה מספיק טובה" או "אוי, הרמה לא מספיק טובה"? או שאולי סביר יותר להניח שמה שימשוך מחדש קהל לכדורסל הוא שחקנים שהאוהדים אשכרה יזכרו את השם שלהם, גם אם הם טיפה פחות טובים מאיזה זר אמריקאי שבא לפה ליומיים ועוזב?

יי 30 במרץ 2013

קודם כל, ב-ר-ו-ר שהאוהדים יושבים (בלי מדד) ואומרים לעצמם המרמה מספיק טובה או אוי הרמה לא מספיק טובה. על זה מתבססת צרכנות הספורט. אמירה כזו היא דמגוגית. אמירה דמגוגית נוספת היא ההוספה "טיפה" ליד פחות טובים. אם הישראלים היו "טיפה" פחות טובים אף אחד לא היה פוצה פה ומצפצף. הבעיה היא שהם "הרבה" פחות טובים עד לא קיימים מבחינה כמותית בליגה. אין מספיק שחקנים ישראלים "טיפה" פחות טובים בשביל למלא סגל של קבוצה. לא זכור לי שאוהדים לא הזדהו עם זרים מצוינים, או שישראלים נשארו בקבוצה אחת ולא עברו לקבוצה שהציעה להם יותר כסף. (ע"ע מכבי). הזר שבא לפה יומיים ועוזב בגלל שמציעים פה חוזה לעונה אחת, כי אין כסף ליותר מזה, ופוחדים להתחייב לזר שיכול להתברר כנפילה. לקבוצות אין כסף לשלם, אז הן מביאות זרים בינוניים או מציאות, ולמזלה של הליגה כאלה לא חסר. קבוצות שרוצות שחקן, זר או ישראלי, יציעו לו חוזה ארוך טווח, ולמצער ירוויחו דמי שחרור גבוהים. לא ראיתי שלאוהדי הכדורסל בארץ קל יותר לזכור ולהזדהות עם השמות איתי או יועד מאשר אנתוני פרקר ואפילו זרים פחות בולטים כמו בריאן רנדל או קוקי בלצ'ר או הופסון. הסיבה שזרים עוזבים היא שקבוצות חותכות אותם או שהם מקבלים הצעות גבוהות יותר ממקומות אחרים. ואגב, לא חייבים להביא זרים אמריקאים. לא חסרים אירופאים טובים… הצירוף זר אמריקאי מצביע על קסנפוביה ומניעים "זרים" (חה-חה).

אורן 30 במרץ 2013

אוהדים?ליגה בכדורסל?יש בכלל קשר בין שני המושגים האלה?

אלון 30 במרץ 2013

הפלייאוף שאמור להיות מסקרן במיוחד השנה. זו בדיחה נכון?

קסיוס קליי 30 במרץ 2013

נגיד שהטיעונים של השחקנים הישראלים נכונים ( ולדעתי הם לא ).

למה לעשות שביתה עכשיו לקראת סיום העונה?
איפה נשמע כזה דבר??

זה רק מוכיח כמה הם לא מקצוענים וכמה ההתקדמות של השחקן הישראלי לא תלויה רק במספר הזרים אלא גם באופי שלהם וברמת המקצוענות שלהם.

כמו שקובי יכול לשנות את התזונה שלו אחרי 17 עונות בליגה בגיל 34 גם שחקן ישראלי יכול למצות כל אספקט כדי לשפר את עצמו.

אבל אנחנו יודעים מה זה ישראלים, וכן אני מכליל . זה עדיין לא סותר את הנקודה שכקולקטיב אנחנו עצלנים ומחפשים קיצורי דרך.

אנונימוס 30 במרץ 2013

איפה נשמע כזה דבר באמת. לשבות מתי שזה מפריע למעסיק. ממש חסר תקדים, זה כמו להשבית את נתבג לפני החגים, מי מעלה על הדעת בכלל?!
היו צריכים לחכות לקיץ, לתת לקבוצות לקבוע עובדות בשטח ולהחתים 5 זרים, ואז לשבות.

, 30 במרץ 2013

למה בקיץ אי אפשר לשבות?
שלא יפתחו את העונה הבאה, למה לפגוע באוהדים שקנו מנויים וכרטיסים?
כשבנ.ב.א. שובתים הם לא עושים את זה לפני הפלייאוף אלא לפני פתיחת העונה.

אנונימוס 30 במרץ 2013

למה בנתבג שובתים לפני החגים ולא ביום כיפור? כי יודעים שאז אפשר להשיג הכי הרבה הישגים. אלה עובדות החיים
ובנ.ב.א כששובתים אי אפשר להחתים אף אחד. פה לעומת זאת מנהלי הקבוצות יכולים להחתים 5 זרים או כמה שבא להם ולקבוע עובדות בשטח. אז השחקנים עשו את הדבר הנכון מבחינתם, והחליטו לשבות מתי שכואב, כמו בנתבג.

קסיוס קליי 31 במרץ 2013

גם עכשיו הם יכולים לעשות מה שבא להם ולקנוס או לגרום להפסדים כספיים. יש חוזה מול שחקן והוא לא יכול להפר ואם כן זה פועל לשני הצדדים. חוץ מזה בnba היה ידוע לפחות שנה מראש שתהיה שביתה כי אף אחד לא הגיע לסיכום עד לפני תום ההסכם אבל עדיין המשיכו לשחק!! ואם מנהלי הקבוצות הם אנשים חכמים הם יראו לשחקנים מאיפה הדג משתין ושילכו לחפש את החוזים שלהם בבלגיה או פולין. אני לא ראיתי אף שחקן ישראלי טוב מתפספס. השוק האירופאי פתוח לכולם. גם היקמן בתור אמריקאי שיחק בפינלנד ב 7 דולר התגלה במכבי ועכשיו הוא יישב על חוזה חצי מיליון לפחות בעונה הבאה. בעידן הסקאוטינג של היום אף שחקן לא מתפספס. אתה טוב אתה משחק. ואם לא תשתפר ואם לא תחמש מקצוע אחר כמו שקורה בכל תחום בעולם. החוק הרוסי פלוס המגבלה זה הזרים זה יתרון משמעותי לשחקנים המקומיים. בכל לחגה באירופה יש לפחות 5 זרים. לא שמעתי השחקים הרוסים הספרדים או היווניים בוכים על זה. או מגיעים למצב של שביתה באמצע העונה

אנונימוס 31 במרץ 2013

הם יכולים לנסות לקנוס ולגרום להפסדים לשחקנים. אבל רק לנסות. כי השחקנים הכריזו על סכסוך עבודה בצורה חוקית לחלוטין. מה שמנהלי הקבוצות יעשו להם אישית כבר תלוי בחוקי העבודה ומה מותר ומה אסור. להחתים זרים לעונה הבאה בקיץ לעומת זאת כבר לא קשור לחוזים עם השחקנים.
וברור מאליו שאפשר "להפר" חוזה בשביל שביתה, אחרת אף אחד לא היה שובת אי פעם. שביתה, אם זה לא ברור, זה לא לעבוד בזמן שיש לך חוזה. לא לעבוד כשאין לך חוזה, זה קצת חסר תוחלת.

אנונימוס 31 במרץ 2013

ועשיתי חיפוש קל לגבי מגבלות זרים בליגות אחרות. מצאתי את הדיון הזה בפורום כדורסל אירופי
http://forums.interbasket.net/archive/index.php/t-13784.html
ספרד מותר רק 3 שחקנים זרים, באיטליה רק 2, ביוון רק 3. ובכולן משהו כמו חצי מהקבוצה חייבת להיות עם דרכון מקומי אם זכור לי נכון. המצב שם מסובך כי כי כל עוד הם באיחוד האירופי הם חייבים להתחשב בחוק בוסמן ולכן אפשר עוד לא מעט בוסמנים.
אבל אפשר גם להסתכל על ליגות אחרות. למשל לטביה 3 זרים, קרואטיה 4. לא כולם חושבים שחצי או סגל שלם שמורכב מזרים זה כזה רעיון טוב.
וזה עוד לפני שדיברנו על הקלות מסים, זה שאין שם שירות צבאי שגומר 90% מהשחקנים, וזה שהצעירים באירופה (בניגוד לישראלים) בגלל בוסמן יכולים תמיד לעבור לשחק באחת מהליגות האחרות באירופה.

אבי 31 במרץ 2013

מסכים עם המאמר. פשוט אין מספיק ישראלים טובים וקביעת חוקים שיגבילו את הזרים לא יפתרו את הבעיה שמתחילה בגילאים יותר צעירים, אני לא חושב ששחקן שמגיע לבוגרים ללא יסודות טובים ישתפר דוקא בגלל שהוא יקבל יותר דקות, שחקן ישתפר בגלל שהוא יעבוד על המשחק שלו, ולתת לו דקות באופן שרירותי יכול אף להחמיר את הבעיה כי לא יהיה לו שום תמריץ לעבוד ולהשתפר.
חוק רוסי עם ארבעה זרים משול לפלסתר על פצע שהזדהם, אולי לא יראו את הפצע אך הוא ימשיך להזדהם עד שהחולה ימות. במקום לטפל בבעיה בצורה שטחית שלוקחת את האחריות מהאנשים שבאמת אחראים לבעיה (מאמני נוער שיותר חשוב להם לנצח מאשר לפתח שחקנים,מנהלי קבוצות שמחתימים זרים לענף בלי הסתכלות רחבה, ובעיקר השחקנים עצמם שבמקום לעבוד ולהשתפר דורשים כמו ילד מפונק שיתנו להם לשחק בלי קשר לרמתם).

אורן 31 במרץ 2013

הכי יפה היה לראות את שבת ביציע אתמול בערוץ הספורט.
אותו ערוץ מאוזן ואובייקטיבי,לא זימן אף נציג אחד מהשחקנים,ונתן במה חופשית לעסקן "חשוב" כל כך ,כמו עמית גל,להשוות את מאבק השחקנים,ל"תקופות החשוכות של יהודי ארופה",כהגדרתו.כמובן שאם אוהד מסויים היה מתבטא ככה-היו כבר קולות לעצור אותו ולהוריד נקודות לקבוצה.

יי 31 במרץ 2013

טוב, נתחיל לענות:
1. מנהלי הקבוצות לא יכולים לעשות מה שהם רוצים כי התקנון קובע 4 זרים או חמישה עם חוק רוסי. אסור להם להחתים עוד זרים, למרות שזה מה שאני הייתי עושה. אבל זה כבר נושא אחר.
2. כששובתים בנתב"ג מחזיקים את המדינה בשבי (ואני לא ביקרתי מעולם בנתב"ג) זה גם לא בסדר. זכור לי שמורים שובתים לפני פתיחת שנת בלימודים ולא לפני הבגרויות, כי להם יש אחריות לתלמידים ואכפת להם, בניגוד לשחקנים שמחזיקים את האוהדים בני ערובה ולא אכפת להם. תאמין לי שמורים ירוויחו הרבה יותר אם הם היו שובתים לפני הבגרויות. וגם למורים בקיץ אין "חוזה" והם עדיין שובתים, כי שביתה זה לא רק להפר חוזה, כמו שאחד מכם אמר, יש הרבה דרכים לשבות, גם בנ.ב.א. שובתים בקיץ, חלק עם חוזה וחלק בלי.
למה שביתה בקיץ ודחיית הליגה תשיג פחות תוצאות מאשר עכשיו? אם אני בעלים ומנהלת, אני קופץ על העגלה, מבטל את הליגה עכשיו, ובשנה הבאה מציב אולטימטומים מטורפים לשחקנים ומשיג כל מה שאני רוצה. איפה ההגיון?
3. חוק בוסמן מבטל את הרלוונטיות של זרים באירופה, לקאחה יש ספרדי אחד. לסיינה שנים בלי איטלקים, ברצלונה וריאל על תקן מכבי לוקחות את הספרדים הכי טובים והשאר מתבססות על זרים. כנ"ל יוון בשנים הטובות, ועל טורקיה אין מה לדבר בכלל. ההגבלה היא למעשה שלושה אמריקאים (רוב הדרום אמריקאים והאפריקאים משחקים עם דרכונים אירופאים). רוצים להנהיג בארץ חוק על שלושה אמריקאים, וזרים מהאיחוד האירופי בלי הגבלה? כמה זה יתרום לשחקן הישראלי?
3. צעירים טובים בארץ יכולים לשחק כזרים באירופה. אם הם טובים יימצאו הקבוצות שיקלטו אותם.
4. בקשר לצבא, יש לי הצעה טובה. אני מזמן בעד לבטל את הצבא. לטובת הכדורסל הישראלי, כמובן.

יי 31 במרץ 2013

אם זכור לי נכון, הדגישו בערוץ פעם ופעמיים שהזמינו נציגים מארגון השחקנים ואלה סירבו להגיע. למה להשמיץ סתם? לבדוק לפני שמקשקשים.

אורן 31 במרץ 2013

לפני שאתה מקשקש,אף אחד בערוץ לא אמר אתמול ולא אמר ביום ה את מה שאתה חושב שאמרו.פשוט לא אמרו שום דבר כזה.אני יודע שזה מוזר לך,כי הרי ממש לא רואים שהערוץ הזה משרת קבוצה אחת בלבד-אבל לא אמרו את זה.אני כן הקלטתי(לא מתגאה בזה)וחיפשתי טוב טוב לשמוע את "ההזמינו" שלך,אבל מצטער פשוט לא.זה גם ממש לא הפתיע.
אם אתה מצפה מ"עתונאים" כמו גלדסטון לסיקור הוגן אז שכח מזה,אלא אם כן רפאל נאה היה מסקר הוגן.אגב,הם לא היו מסרבים להגיע.אין להם שום אינטרס לשמוע שמשווים אותם ל"משטרים חשוכים בארופה" ולא לענות.באמת,יש לך פה הערות סבירות ביותר בנוגע לכדורסל,אבל אל תיתמם.

יי 31 במרץ 2013

את היציע של אתמול לא ראיתי. ביום חמישי, כמדומני, עם הראיון של קטש, רסקין בפירוש אמר (בסיום הראיון) שהזמינו שחקנים. אני מציע לך לבדוק שוב, רק את הדיון בהשתתפות קטש, אם הקלטת. אם אני טועה, ולא נראה לי שאני טועה, אז אני מתנצל. אבל אם אני לא טועה, אז אני לא מקשקש לפני שאני חושב, ואתה חייב לי התנצלות :)

יי 31 במרץ 2013

ואגב, אני לא שולל אפשרות שרסקין שיקר כשאמר את זה. אבל:
1. קל מאוד להפריך זאת.
2. למה להם לשקר? אם המטרה של התכנית היא רייטינג, הרי שעימות טלוויזיוני מבטיח הרבה יותר מדיון במעמד צד אחד.
3. גם בלי ייצוג, אני עדיין לא מבין את השאלה הבסיסית ששאלתי כאן יותר מפעם אחת, והיא למה המאמנים לא משחקים עם השחקנים הכי טובים שלהם, אלא מעדיפים זרים בינוניים על ישראלים טובים. ואם כולם מסכימים שכרגע אין מספיק שחקנים ישראלים טובים וצריך להשקיע בעתיד כדי שבעוד שלוש ארבע שנים יהיה אפשר לשחק כדורסל ברמה סבירה גם עם שלושה ואולי שני זרים, למה זה לא עומד על השולחן, שלא לומר מרכז הדיון?
4. כל זה לא מסביר למה השביתה היא עכשיו, כשהאוהדים הם המפסידים העיקריים (ולא בעלי הקבוצות, שחוסכים כסף ומענקים, הוצאות שוטפות וכו') והם בני ערובה, ולא בתחילת העונה הבאה?

אורן 31 במרץ 2013

לצערי אין לי את ההקלטה של יום ה(גם לי יש גבולות)אבל לא זוכר שהוא אמר דבר כזה.אז אין התנצלות…
בכל מקרה,אם תעקב אחרי התנהלות הערוץ,זה לא ישאיר לך מקום לספק.

שמשון 31 במרץ 2013

הכדורסל פשוט נהיה כל כך לא מעניין. הייתי עוקב פעם אחרי כל המשחקים, שומע ברדיו ובטלוויזיה כל מה שיש. עוקב אחרי יריבויות ושחקנים, אבל זה פשוט נהיה משעמם, והסיבה הפשוטה היא שאין תחרות, ואין שחקנים שאפשר להזדהות איתם. אפילו חברים שלי שאוהדים את מכבי, כבר עוקבים רק אחרי היורוליג ולא מתעניינים בכלל במשחקי הליגה הישראלית.
לא יודע אם השחקנים הישראלים טובים מספיק או לא (אפשר לחשוב שקובי ואלי בלול היו כאלה גאוני כדורסל), ולא יודע אם הדרישות שלהם מוגזמות או לא, אבל משהו חייב להשתנות, לא יכול להיות שהדבר היחיד שמעניין אנשים בכדורסל הישראלי הוא משחקים של מכבי ביורוליג – שגם הם משוחקים לרוב עם אמריקאים.

לדעתי אנחנו בעמדה שבה כל שינוי הוא מבורך. ומי שטוען פה שהליגה ברמה גבוהה, או שהיו פעם ישראלים נהדרים שלא יהיו עוד כמוהם חי באשליות.

אורן 31 במרץ 2013

3.מסכים איתך לגמרי.
4.שני דברים-בקיץ מכבי עשתה מחטף ברגע האחרון והעלתה ל6 זרים במקום ל5.היית סומך על אנשים כאלה בקייץ הקרוב?
דבר שני-באמת,על איזה אוהדי כדורסל אנחנו מדברים.אוהדי מכבי הם נגד השביתה,כי פחות זרים זה יפגע בהם.איזה אוהדים ,שבאמת אוהדים,מקבוצות אחרות עד כדי כך נפגעים.אני סבור שיש אוהדים מקבוצות אחרות שנגד ירידה של כמות הזרים,אבל עדיין חושב שרוב האוהדים של קבוצות אחרות מעדיפים פחות זרים.זו דעתי בלבד.

יי 31 במרץ 2013

עדיין תלויות ועומדות טענות 2, 3 ו-4.

אורן 31 במרץ 2013

לגבי טענה 2-יורת מאשר חשוב לערוץ הספורט הרייטינג ,חשוב לו לייצג את בעל הבית.זה שאיכשהוא יצא להם את עמית גל,נו אז יש להם איזה בעיה של ליהוק..
לגבע 3 ו4 -עניתי

אנונימוס 31 במרץ 2013

אז בגלל שאירופה נדפקה ונתקעה עם חוק בוסמן שנפל עליה משומקום, גם אנחנו צריכים ללכת עם אותו טמטום? כבר הבאתי מקודם דוגמאות לליגות שחוק בוסמן לא תקף לגביהן, ושם יש מגבלת זרים נמוכה מישראל. גם הם לא מבינים כלום מהחיים שלהם וצריכים לפתוח את הליגה לזרים ללא הגבלה?

ואם כבר מדברים על בוסמן ונתלים בו – זה עובד גם בכיוון השני, לא רק בכיוון שנוח ליו"רי הקבוצות ושאר מטנפי הכדורסלנים הישראלים לנפנף בו. שחקן יווני צעיר בן 19 שלא מצא מקום בליגה היוונית הראשונה, יכול ללכת לשחק בליגה אחרת כבוסמן. לא כל הישראלים יכולים לעשות זאת, אולי אפילו רובם לא. למעשה זה גרוע מכך כי בגילאים 18-21 אף אחד מהם לא יכול לעשות את זה, כי הם תקועים בצבא. ועוד אנחנו מדברים על מתי המעט מהם שהצבא לא שבר אותם וגרם להם לפרוש, או לרדת ברמת ההשקעה שלהם כך שהסיכוי שהיה להם להתפתח לשחקן איכותי הופך לאפסי

קסיוס קליי 31 במרץ 2013

אבל מה המטרה? לתת לשחקנים ישראלים במה? נותנים להם! זה לא שאנחנו לא רואים את הרמה בנבחרות הנוער השונות והקדטים. זה מה יש. מה שישפר אותם זה כמו שאמרתי להיות מקצוענים ולהתאמן ברמה אישית על דברים שצריך לשפר . ושוב אני אתן דוגמא של שחקני נ.ב.א שעובדים בקיץ עם מאמנים אישיים על נקודות תורפה. איפה זה קורה עם אליהו למשל שלא שיפר את המשחק שלו כבר 7 שנים?? ולמעשה עם כל שחקן הוא פשוט זה שמרוויח מיליון דולר על הכלום שלו. תאמין לי שאם אפילו חלק קטן מהשחקנים היה עושה את זה הייתי בעדם, אבל הם חובבנים ומחפשים את הדרך הקלה. וגם שובתים באמצע העונה! תעשו שביתה לפני הפתיחה של העונה הבאה. אני מאוד מקווה שהם לא ינצחו את המאבק הזה כי אז השחקן הישראלי לא ישתפר לעולם ותמיד יחפש לו איזו קומבינה.

אורן 31 במרץ 2013

קומבינה כמו שמכבי עשו כשהעלו ל6 זרים כמה שבועות לפני תחילת השנה?
פשוט לא ברור פה מי הקומבינטור האמיתי.

קסיוס קליי 31 במרץ 2013

מה קשור מכבי עכשיו??? באמת תהיו רציניים. כל דולר שמשולם לשחקנים האלה הם צריכים להגיד תודה. אין ליגה אמיתית . אתם מתארים לכם מצב שקבוצת כדורגל בישראל מוותרת על השתתפותה בליגת האלופות?!? אין הישגיות מקצועית ואין כלכלית. אני לא ראיתי שחקן שמשפר אספקטים במשחק שלו . אתה ראית?? כשזה יגיע נתחיל לשאול את בעלי הקבוצות שאלות. עד אז שישבו בשקט מגנים עליהם יותר מדי. כדורסל זה משחק אתלטי. אם אני רוצה לראות משחק אינסופי של מסירות יש את הליגה לנשים.

יי 31 במרץ 2013

בקשר לצבא, כמו שאמרתי, אני בעד לבטל, או לפחות עם חוק רוסי ובוסמנים.
לא ראיתי התייחסות ללמה מאמנים יעדיפו זרים בינוניים על ישראלים טובים אם האינטרס שלהם הוא לנצח.
לא ראיתי התייחסות ללמה לעשות שביתה שפוגעת באוהדים ולא בתחילת עונה. למה לא שבתו בתחילת העונה הזו, למשל? הרי התנאים הם אותם תנאים מתחילת העונה, אז למה לא אז?

יי 31 במרץ 2013

אריק שיבק הוא מאמן נבחרת ישראל. האינטרס שלו הוא ריבוי שחקנים ישראלים טובים לנבחרת ודקות רבות לשחקנים ישראלים. הוא אינו עובד של המנהלת אלא של איגוד הכדורסל, ובנוסף, הוא אינו כפוף לאינטרסים של בעלי הקבוצות פה משום שכבר שנים הוא לא עבד בארץ, וכיום הוא כידוע בנבחרת. שיבק צריך להיות התומך הראשי של ארגון השחקנים.
למה הוא תומך בחוק הנוכחי? למה הוא מצדד במנהלת בנושא הזה? האם אפשר לחשוד בו במשוא פנים לא מקצועי?

ג'וני 31 במרץ 2013

הפוך גוטה הפוך
מפני ששיבק יודע שהשחקנים של הנבחרת ישתפרו ויהיו טובים יותר רק אם ישחקו ביחד עם הזרים בכל המסגרות אם זה בליגה המקומית ,ליגות אירופאיות ,יורוליג יורוקאפ ,N.B.A ששם יש ריבוי זרים
אם יהיה ריבוי ישראלים בליגה אז הרמה תרד וזה ישפיע גם על הנבחרת וזה משהו שאנחנו לא רוצים.

הרי הכדורסל לא רוצה להיות חובבני כמו שאר ענפי הכדור בארץ ששם יש ריבוי ישראלים וכמעט ואין זרים איכותיים .

אורן 31 במרץ 2013

יי,אני אענה לך רק את דעתי(שיכול להיות שהיא מופרכת).
שיבק ,בעיני,הוא מאמן בינוני.הוא לא בשורה הראשונה של המאמנים.הסיבה שהוא המאמן,ולא אחד כמו אדלשטיין,זה שהוא תקרא לזה עם יחסי אנוש טובים ,ואני אקרא לזה פוליטיקאי.אין סיכוי שהוא יחליט משהו כנגד האינטרס של המעסיקים שלו.מצטער,לא מאמין לו.לא מאמין למי שמחליט על וועדה מקצועית עוד 3 שנים,שלך תדע מי שותף לה.אבל שוב-אולי זה סתם מופרך.

קסיוס קליי 31 במרץ 2013

הפוסט של גיל שלי מומלץ ביותר. גם בגלל הפוסט שהא תמיד מאיר עיניים וגם בגלל התגובות שמעלות טיעונים מאוד חכמים . כאילו שאנחנו לא רוצים שחקנים ישראלים. ברור שרוצים וכמה שיותר אבל רוצים ישראלים טובים!! טובים! כאלה שבאמת איכפת להם מהמשחק . אני מכיר את רמת המקצוענות של השחקנים והיא לא גבוהה מצטער. ולכן אני לא יכול להזדהות עם דבר כזה . חוץ מזה השוק פתוח. יש כאלה שמרחיקים עד לסין וכבר נתתי את הדוגמה של היקמן ולמעשה של כמעט של כל שחקן אמריקאי שלא הצליח ברמות הגבוהות, יורד רמה ומקווה לטוב. זה מה שקרה להיקמן ולפארגו וביינום ואלף זרים אחרים שלא היה להם מקום בליגות הגבוהות.

יי 31 במרץ 2013

כתבתי תגובה מאוד ארוכה אבל היא לא עלתה (קארמה או ניר אלון?) אז אסתפק בתגובה קצרה: ארגון השחקנים חתם בתחילת העונה על ההסכם הנוכחי. עכשיו הוא החליט לשבור את הכלים. הוגן זה לא. מי שנפגעים הם האוהדים. רוצים לא לפתוח עונה? בבקשה. אמצע עונה? סחטנות.
השחקנים לא יודעים איך לרדת מהעץ הזה עכשיו…

אמנון 31 במרץ 2013

כמו מרבית מי שכתב על זה השביתה אתה מפספס את הנקודה העיקרית-הליגה הזאת ממומנת מכספי המסים של ישראלים, ובחוצפה רבה מאוד היא שמה מקלות לאותם ישראלים.

קסיוס קליי 31 במרץ 2013

אגב עוד משהו לגבי השחקנים הישראלים שיוצאים נגד שחקני מכבי.

בלי מכבי טפירו וחבריו היו יכולים להציץ כמה שחקני כדוריד בישראל מרוויחים וזה בדיוק מה שהיו מקבלים.

בזכות מכבי יש עניין בליגה הזו שמושך את הכול קדימה.

יי 1 באפריל 2013

שטות. הליגה הזו ממומנת מכספים של בעלים, חסויות, זכויות שידור ומכירת כרטיסים, וזכות הקיום שלה הוא לא כספי המיסים אלא אוהדים. בלי אוהדים אין ליגה. אוהדים רוצים לראות כדורסל ברמה. כל הגורמים המקצועיים כולל כולם קובעים שבלי זרים לא תהיה רמה לליגה. ישראלי טוב יתקדם בלי מקלות בגלגלים, וישראלי גרוע יכול לנסות להשתפר ולהלחם על הדקות שלו. ברגע שהוא יהיה יותר טוב מהשחקן שיושב לו על הבלטה, הוא יקבל יותר דקות ממנו. עד אז, שיתאמן חזק וירשים את המאמן שלו. אף אחד לא יתקע מקלות בגלגלים לשחקנים מוכשרים. הקבוצה היחידה שהאשימו אותה בייבוש ישראלים הייתה מכבי, שקנתה שחקנים והושיבה אותם על הספסל. אז עכשיו גם אשקלון עושה את זה?
ועדיין אף אחד לא מסביר את הנקודה הפשוטה? איפה כל הישראלים המצוינים שישחקו 120 דקות בערב ברמה גבוהה בעשר קבוצות? למה המאמנים שלהם לא מעדיפים את הישראלים המצוינים האלה על פני הזרים הגרועים שיש פה? למה מתעלמים מהמציאות? קבוצות תחרותיות לא נבנות כיום על טהרה לאומית אלא מנסות להרכיב סגל תחרותי. לפעמים השחקן הכי טוב (בתיאוריה) הוא במקרה בן אותה ארץ (אליהו, שהוא המשתכר הכי גדול במכבי, ספנוליס באולימפיאקוס, דיאמנטידיס בפנא) ולפעמים לא (מקאלב בסיינה, פלניניץ בחימקי) אבל ברוב המוחץ של הקבוצות חלק הארי של השחקנים המקומיים הם משלימים במקרה הטוב ופוסטר במקרה הרע, ובכולן יש יותר לא מקומיים מאשר בארץ (זרים + בוסמן).
אם הקבוצות האלה מתבססות על ייצור מקומי, למה לנצל את חוק בוסמן? תרכיבו קבוצות מקומיות. אלא שכולם יודעים שקבוצות שמבקשות להצליח מחפשות את השחקנים הכי טובים, בלי קשר לתעודת הזהות.
ובכל הסיפור הזה, איפה תמקמו את המתאזרחים? הרי בעיניכם הם זרים. צביעות יוצרת דיסוננסים. זה לא בריא למחשבה.

שונא עסקנים 1 באפריל 2013

בכדורסל הישראלי יש יותר עסקנים,מאשר שחקנים ישראלים
ובטח שיש יותר עסקנים מאשר קהל!

יי 1 באפריל 2013

הצעה לקבוצות:
לחפש בעונה הבאה כמה שיותר שחקנים יהודים מחו"ל ומתאזרחים ולאזרח כמה שיותר זרים. שכולם ייחשבו ישראלים ושהסחטנים יאכלו אבק.
הייתי מביא לפה כל שחקן שהסבא שלו רבע יהודי בכאילו.
יש לכם בעיות? תפנו למשרד הפנים ומשרד המשפטים שיישנו את חוקי האזרחות בישראל. הקסנופוביה תרים את ראשה המכוער בגלוי?
מעניין מה יגידו אז כל הצדקנים.
וגם הנבחרת רק תרוויח מזה.

אורן 1 באפריל 2013

אפשר פשוט לשים אותם בכלא כי הם "בינוניים ועצלנים".אפשר ,אגב,לעשות טרנספר לישראלים ושהודים יחיו פה במקומנו.אולי הנבחרת לא תצליח,אבל זה יעשה סוף לצדקנים.
אגב,יי,אני מקווה שאתה שר "התקווה" לפני המשחקים של מכבי,זה ממריץ את היקמן מצויין.

יי 1 באפריל 2013

אפשר לחשוב שאוחיון הוא אחד מאבות הציונות ואליהו מקים ישובים בגליל בין אימון לאימון. לא ראיתי שהשחקנים המתאזרחים בנבחרת משחקים פחות טוב רק כי הם לא יודעים לדקלם "נפש יהודי הומיה" (אגב, לבלו נפש יהודי הומיה, אבל הוא עדיין נחשב זר בעיניך). אגב, מעניין מה יקרה אם אי פעם יגיע שחקן ערבי לנבחרת. גם ערבים ישראלים הם זרים בעיניך? דמגוגיה כל אחד יכול לעשות.
בשורה התחתונה, עדיין לא הבנתי למה בעונה הספציפית הזו, שפרטיה והסכמיה היו ידועים מראש, השחקנים הישראלים החליטו לפגוע בזרים שבאו לכאן להתפרנס בכבוד, ובעיקר באוהדים המתמעטים שעוד רוצים לראות כדורסל בארץ. תשבו בתחילת העונה הבאה ותשבתו בשביל ליגה על טהרת השחקן הישראלי מצדי, אהלן וסהלן. אם אתה חושב שהתקווה תגרום לשחקן לעשות פה דאבל דאבל אתה מוזמן לצפות. אולי גם אני אצפה. אבל להתנהגות סחטנית שמקלקלת בעיקר לאוהדים אין מקום בעיני.
התנאים היו ידועים מראשץ לא טוב לכם, אל תעלו למחזור הראשון.
טרור של ילדים קטנים, שנשכבים על הרצפה באמצע הסופר ומתחילים לצרוח, מתאים לילדים קטנים. השחקן הישראלי הוכיח שהגיל המנטלי שלו נמצא על רצפת הסופר.

אורן 1 באפריל 2013

חבל שלא השתמשת במילה "טרור" כאשר מכבי עשתה מחטף והעלתה ל6 זרים ממש לפני תחילת העונה.לא נעים לי לאמר לך,תתעורר.בענף כל כך מושחת,ינפנפו אותם בקייץ.

יי 1 באפריל 2013

תראה איך אתה חותר תחת הטענות של עצמך:
אם מכבי עשתה מחטף (שגם הגליל, "חממת הצעירים", שותפה לו, גם הם משחקים עם שישה זרים וחוק רוסי, ובאופן מפתיע, הן גם שתי הקבוצות היחידות שעדיין באירופה, אז אולי עניין ששת הזרים תקף יותר לאירופה? אולי הפועל ירושלים שפיקששה עם הזרים שלה מודחת בהשפלות בלי הצגות של הישראלים המעולים שיש לה?) זה היה לפני המחזור הראשון, נכון? תשבתו שם, בנקודה ההיא. אם ארגון השחקנים היה מכריז אז "הגענו לסיכומים, מכבי שינתה אותם בלי הסכמתנו ולכן אנו שובתים" ארגון השחקנים היה מקבל גב מקיר וקיר, ולא ביקורת כמו עכשיו. שנית, רק מכבי וגליל השתמשו במחטף הזה, יתר הקבוצות פועלות באותו הסכם שהגיע בשיתוף ארגון השחקנים. שחקני מכבי לא שובתים. אז כל הליגה מושבתת לטענך בגל המחטף והסבל של השחקנים הישראלים של גלבוע גליל. נשמע הגיוני מאוד.
הענף מושחת, יכול להיות. כל ענף מושחת, כי כל עסקן הוא פוליטיקאי בהגדרה וכל פוליטיקאי מושחת. אבל הפעם, לצערי, הטעות היא של השחקנים. אם ינפנפו אותם בקיץ, אז שישבתו. מה הכוח של ארגון השחקנים? מי שצריך את השחקן הישראלי עכשיו, בשביתה הכה מוצלחת הזו, יצטרך אותם גם בקיץ. מספיק להיות צבוע. כולם יודעים שאין ליגה בלי שחקנים ישראלים. אם השבתה של הליגה תהיה לא אפקטיבית בקיץ, היא בטח ובטח לא אפקטיבית עכשיו. במקום שהשחקנים יגייסו לובי עבורם, שכולל אנשי איגוד, מאמנים, שופטים, שיסנדלו את הליגה ויכתיבו תנאים, הם שפכו את התינוק עם המים ועכשיו כולם נגדם.

אורן 1 באפריל 2013

גליל-"חממת הצעירים"?ספר את זה לבית יוסף ולטישמן.
עם מלאי הזרים שלהם,גליל בתחתית עם 300 צופים למשחק.
נתחיל מזה שבמפעל שגליל משחקת בו,גם הפועל עודפים מליגה א,היתה מגיעה לפיינלפור.ודבר שני-מה אכפת לי מארופה.אותי מעניין הליגה.האם בכדורגל היו אפשרים סיטואציה כזו,לקדש קבוצה אחת שמ
שחקת בארופה על פני ליגה שלמה.אגב,ירושלים זכו ביולבקאפ עם שלושה זרים(ניצחו בגמר את ריאל מדריד).
כל הסיפור של המנהלת,לדעתי,זה שיש את מכבי שאותה מעניין רק היורוליג ויש עסקנים אינטרסנטיים שאותם מעניין להמשיך את המצב הקיים.לשלם לזרים זולים.רוב הכסף כמובן ציבורי(עם זה מנהלת,טוטו ועיריות).ככה תמיד עסקנים מסויימים ימשיכו לקבל משכורת,להופיע בטלוויזיה ולצאת נגד השחקן הישראלי.אני לא טוען שכל ראשי הקבוצות כאלו(רוזן שם הרבה כסף לדוגמא).

יי 1 באפריל 2013

אז אתה מציע לבעל קבוצה לשלם לישראלי בינוני הרבה יותר מאשר לזר טוב בשביל לעודד את התחרותיות בליגה? מוזר שבעונת האליפות של חולון למורן רוט היה מקום בהרכב, ואצל הגליל גל מקל לקח אליפות לצד פארגו. הישראלים הטובים משחקים.

אורן 1 באפריל 2013

יי,
גדלתי בחולון,שחקתי בחולון(מחלקות הנוער),הייתי במשחק האליפות.הקבוצה של חולון היתה קבוצה מדהימה.יותר מהכל היא היתה קבוצה של זרים(נפלאים אגב).הקבוצה הזו התפרקה מהרבה סיבות.כמעט בטוח שבכל מקרה אף זר לא היה נשאר שם בכל מקרה.מורן רוט היה שם שחקן משלים.היה ברור לכולם שדיקסון עדיף עליו,ומורן רוט היה זה שמשלים חמישייה עמוסת אגו.
חולון,אגבף היתה קבוצה ישראלית מדהימה בשתי תקופות עבר שלה.בתחילת שנות ה80 ובתחילת שנות ה90 עם אמיר כץ.ברור שהיכולת האתלטית של הזרים עדיפה,אבל הקבוצות של אז היו יותר מרגשות לדעתי.

אורן 1 באפריל 2013

אגב,לדבי ההמנון-הכוונה היתה שאין למכבי בעיה לשיר את ההמנון לפני כל משחק יורוליג(אין דבר כזה בעולם),אבל כן יש להם בעיה שישחקו יותר ישראלים.

יי 1 באפריל 2013

אגב, הדוגמא של מכבי היא דוגמא מצוינת לטענות שלי: הרי מכבי נחשבה תמיד לנבחרת ישראל מחוזקת, כל השחקנים הטובים בליגה ועוד זרים. שכמכבי יכלה היא שיחקה עם קטש שפר והנפלד והגיעה להישגים.
היום נבחרת ישראל מחוזקת לא שווה שלב בתים ביורוליג, אז מה אתה רוצה הם יעשו, ירכיבו קבוצה לא תחרותית? איזה הרכב של שלושה ישראלים יכול לשחק היום ביורוליג, ומי ישחק בשאר הקבוצות? כשהיו פה שחקנים טובים נתנו להם לשחק. היום יש שחקנים פחות טובים מכל מיני סיבות ובשביל לשמור על רמה גבוהה צריך זרים. מישהו נתן פה דוגמא על לטביה. אני מציע מדינת ספורט קצת פחות מפותחת: גרמניה. אם יש משהו שבו אני סומך על הגרמנים זה שהם יודעים לתכנן. כשנבחרת הכדורגל הייתה בנסיגה מסוימת בסוף שנות התשעים הם הפעילו תכנית חירום והיום כידוע נבחרת גרמניה היא בין החזקות באירופה.
בליגה הגרמנית, אם אינני טועה, מותרים מספר רב של זרים, בנוסף לחוקי בוסמן. זאת למרות שבמחוז אחד יש יותר שחקנים רשומים מאשר בכל מדינת ישראל. הסיבה שהם עושים זאת היא שכרגע אין מספיק שחקנים גרמנים טובים. התכנית היא לצמצם את מספר הזרים ככל שגרמנים כישרוניים ישתלבו בסגלי הקבוצות, בתכנית רב שנתית, ובפיקוח מקצועי. אם לישראלים כ"כ חשובה טובת הכדורסלן הצעיר, למה לא דורשים תכניות רב שנתיות כאלה? למה ההתעקשות על הכאן והעכשיו, כאשר אין, מספיק, שחקנים, טובים? שוב, לדעתי הכל שאלה של דולרים. הניסיון לייצר ביקוש מלאכותי שיעלה את מחיר הכדורסלן הישראלי. אין כאן מרוויחים מזה מלבד עוד קבוצה של כ-40 שחקנים ישראלים לטווח מאוד קצר. ממש טובת הענף. ואגב, כמו שאמרתי, אני בעד זכותו של כל אדם לנסות ולהרוויח את המקסימום שהוא יכול. אבל למה לא להודות בזה? למה להעמיד פנים ולשקר? חוק רוסי וארבעה זרים נותן בדיוק, אבל בדיוק, עוד ישראלי בכיר (בכיר הכוונה לתוספת של כמה עשרות אלפי דולרים לחוזה, לא ליכולת משופרת, חלילה) אחד בכל קבוצה. בהנחה מופלגת שהחוזה ייחתם לארבע שנים (והוא לא) וששחקן יישאר בממוצע שנתיים בקבוצה, מדובר על 20 שחקנים לכל היותר (יותר בכיוון של 10) שירוויחו דקות משחק. כל השאר ירוויחו יותר כסף. ולמה לא? רק לומר את האמת. לא לשקר. הזרים ימשיכו להיות דומיננטיים, אין הבדל אמיתי בין 4 או 5. אם ישראלים היו רציניים, ולא מנסים לסדר חוזים נוחים יותר, הם היו מתעקשים על חוק רוסי הפוך בתחילת העונה הנוכחית או הבאה. אבל הם לא. והאוהדים אוכלים לקרדה. המאמנים אומרים שאין פה מספיק ישראלים טובים לליגה. למי אכפת? העיקר שעשרה שחקנים יקבלו עוד 10,000 שקל לעונה. המהפכה בכדורסל תסתיים בזה.

אורן 1 באפריל 2013

יי,
שוב ,הרבה חומר למחשבה במה שטענת.
אבל,מצטער אני לא אוהד מכבי.יותר חשוב לי הליגה מאשר מכבי.
מבין את אוהדי מכבי שזה לא מעניין אותם.ברור שמכבי תצליח פחות עם פחות זרים.אם לדעתך צריך לשעבד לזה ליגה שלמה,אז סבבה.
אגב,מסכים איתך לגמרי בעניין שאין הבדל רציני בין 4-5 זרים.לטעמי ארגון השחקנים היה צריך ללכת רחוק יותר,אם הוא כבר רציני.

יי 1 באפריל 2013

אני לא אוהד מכבי, ואני בעד המשפט הישן והטוב שקובע ש"זר הוא חיזוק לקבוצה". אין טעם להביא זרים שאינם מחזקים את הקבוצה, והם לבטח לא זולים יותר מישראלים. בעניין הקלות המס, ראוי לזכור שבניגוד לישראלים, לזרים הקבוצות בד"כ מממנות דירות וכיוצ"ב. אני מניח שבסופו של דבר זה מתאזן או שהזרים טיפה יותר יקרים. בכל מקרה ההפרשים הם לא גדולים. כמות המס שישראלים משלמים היא עניין למס הכנסה ולדיון אחר. מכבי לא הייתה מצליחה פחות עם פחות זרים אם היו פה שחקנים ישראלים ברמה גבוהה. אני חושב שראוי להבהיר נקודה אחת. אף אחד לא מחפש סתם זרים במקום ישראלים. אתה מחפש את השחקן הטוב ביותר שאתה יכול להביא לקבוצה בסכום נתון. זר או ישראלי. יש תחרות על דקות, אז תרצחו אחד את השני באימונים ותוכיחו שיש לכם מקום ברמות הגבוהות. ליגה עם שחקנים ישראלים היום, ויסכימו על זה גם השחקנים, תראה כמו ליגה למקומות עבודות. בליגה הלאומית יש שני זרים. בבקשה, איפה הישראלים שבולטים שם? למה אף ישראלי לא מוכיח את העליונות שלו בליגה עם שני זרים? בלי יכולות אין קהל, אף אחד לא יבוא לראות משחקים בלי רמה, ולא משנה מי משחק. טובת הענף מחייבת מחשבה לטווח רחוק. מצד שני, בכל זאת, אנחנו בישראל.

Comments closed