תנו לנשום

הגיע הזמן שנפסיק להיחנק במגרשי הכדורגל

1

אני זוכר את הפעם הראשונה שנכנסתי לאצטדיון בכפר סבא. את יציעי הבטון האפורים (אז, עוד נטולי כיסאות), את הקבוצות עולות לכר הדשא, את הפרצופים שגדשו את הט ריבונה, את ז'קו, שמכר גרעינים בלי חולצה, אבל בעיקר, בעיקר את הניחוח. ריח חזק של עשן סיגריות. כזה שמלווה אותך מהשנייה שדרכת באצטדיון וגם חוזר איתך הביתה.

לפני שנה, לקחתי את גיא, הבן שלי, בפעם הראשונה למשחק כדורגל. הוא היה בן 4 וחצי והביע התלהבות גדולה מכדורגל. אז הבאתי אותו למשחק, לאו דווקא כדי שיאהב את הפועל כפר סבא (למה להפיל עליו את הייאוש הזה? בני תבורי אוכל עד עכשיו את הלב על כך שמשך את בנו בגיל צעיר למשחקי הפועל פ"ת) – פשוט, כדי שיחוש קצת את האווירה באצטדיון.

התיישבנו בטריבונה התחתונה, מוקפים באוהדים וותיקים. אחד מהם, שישב מטר מאיתנו, הדליק סיגריה. ביקשתי ממנו בנימוס שיתחשב, אם לא בשבילי אז בשביל גיא. אז הוא העביר את הסיגריה ליד השנייה. גיא אמר שהעשן חונק אותו. עברנו מקום.

אתרי החדשות מכריזים היום על הצעת החוק החדשה של חברת הכנסת עדי קול מ"יש עתיד" – הקוראת לאסור על העישון גם במגרשי הכדורגל, על מנת שאוהדים שלא מעשנים יוכלו ליהנות מאוויר נקי במשחקים, מבלי שיהפכו למעשנים פאסיביים בעל כורחם.

יסלחו לי חבריי המעשנים, אבל אני לגמרי בעד.

לאלו הטוענים כי מגרש הכדורגל הוא מפלטם האחרון, המקום בו עוד אפשר להתפרק קצת, אני אומר בכיף, תתפרקו. אבל תעשנו בחוץ. כי אם לא מספיקות הקללות המעופשות שאפשר לשמוע במגרשים, כבר מגילאי הילדים אגב, לצד המתקנים העלובים שלנו, נגזר עלינו גם להיחנק מצחנת העשן העוטף אותנו מכל כיוון.

בכל מקום מדברים כל הזמן על הבאת קהל צעיר למגרשים. משפחות. דור חדש. כל אחד מאיתנו, שכבר יש לו ילד או שניים, מפנטז על היום בו יקח את בנו (או בתו) בפעם הראשונה למשחק של קבוצתו האהובה. זה קצת פחות סבבה כשיש מישהו שמעשן לו על הראש.

ואם אנחנו נוסעים לראות את בארסה בקאמפ נואו, או את מיטב משחקי הליגה האנגלית בחגיגת משחקי הכריסטמס – כדי להרגיש קצת "אווירה אמיתית של כדורגל" – הרי שבקאמפ נואו אסור לעשן מאז ינואר 2012. במגרשי הפרמייר ליג העישון אסור מאז 2007. כך גם בלא מעט אצטדיונים גדולים בעולם. באצטדיונים מסויימים באירופה הקצו "אזורי עישון" מיוחדים לאלו שלא יכולים בלי. אבל גם מתחשבים במשפחות ובילדים שרוצים לנשום אוויר נטול ניקוטין.

אם בכדורסל (ובכדורעף, ובכדוריד, ובטניס) הצופים יכולים להתאפק שעתיים בלי סיגריה, גם בכדורגל אפשר. לא חייבים להישאר שכונה. אז בחייאת, קחו איזה מסטיק מנטה ותנו לנשום קצת.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הערה לסדר
יוליוס קלופ

68 Comments

איתמר 25 באפריל 2013

סוף סוף מישהו אומר את זה בקול גדול. הגיע הזמן.
נמאס להגיע למגרש ולהרגיש בתוך מאפרה. בטח ובטח עם ילדים.

כריס פול 25 באפריל 2013

צודק! אם באנגליה הפסיקו עם העישון במגרשים, גם אצלנו יכולים.
רוצים שמשפחות וילדים יגיעו למשחקים? תנו להם את התנאים המתאימים!
עכשיו רק צריך לשפר את האצטדיונים…

אייל הירוק 25 באפריל 2013

מתפלא שהצעת החוק הזו הגיעה רק עכשיו. היה צריך לחוקק אותה מזמן.
מקווה שהיא תעבור חלק ויתחילו ליישם אותה כבר בעונה הבאה.

udi 25 באפריל 2013

בעד לגמרי למרות שאני לא רואה איך אוכפים את זה ביציעי העמידה של האולטראס, ששם אנשים עושים ככל העולה על רוחם.

משה 25 באפריל 2013

במשקל שלו ועוד מעשן 40 סיגריות ביום הוא יהיה גם הראשון שיקבל התקף לב בגיל 4.
אני מסכים שצריך כזו הצעת חוק אך מאחר ומגרשי הכדורגל הפכו למקום בו אין אכיפה בשום צורה היא תושם ללעג מהר מאוד.

גיא 25 באפריל 2013

מסקרן אותי לדעת בכמה משחקי כדורגל הגברת קול נכחה ועד כמה הפריע לה העשן. שהאנגלים יעשו מה שבא להם, וגם הספרדים , נהדר. מה שטוב להם לא בהכרח טוב לנו. אם מישהו ממש רוצה להשקיע במחשבה, שישריינו יציעיםאזורים מסויימים למשפחות ושם יהיה אסור לעשן והאווירה תהיה רגועה יותר. אין הבדל בין ההוא שנדחף לך עם סיגריה לפרצוף לבינך שנדחף לו לפרצוף עם 'אל תעשן'. שניכם פשוט לא שייכים לאותו היציע.

איציק 25 באפריל 2013

אתה במקרה הבן המורמר של אלון ריכמן מהכתבה :-)
לא צריך יציע למענים, יציע המעשנים נקרא בית. רוצה לעשן, שישב בבית ויעשן לתוך הפרצוף של כל המשפחה שלו ומסך הטלביזיה.

matipool 26 באפריל 2013

הגברת קול לא נכחה במשחקים . הצעת החוק באה בעקבות פניות אליה של אנשים שזה מפריע להם והיא אמרה את זה בריש גלי .
דרך אגב – זה חלק חשוב מתפקידם של חברי כנסת .
אני אוהב את זה שהחכ"ים של "יש עתיד" אכפתיים ואשכרה באו לעבוד . אתם יכולים להיות ציניים כמה שאתם רוצים ולהסתלבט על יאיר והגמדים אבל תגידו לי – מתי בפעם האחרונה , שר הבריאות היה במשך משמרת לילה שלמה בחדר טיפול נמרץ בבית חולים בכדי לבחון מקרוב וללא מסכי ערפול את המצוקות והבעיות של האנשים שמחזיקים את המערכת על הכתפיים שלהם ?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 25 באפריל 2013

עם כל הכבוד, אין שום סיבה לאסור משהו כזה באופן מוחלט.
איני מעשן, אבל אני מכבד את הרצון של אנשים לעשות דבר כזה, אם הם רוצים להרוג את עצמם, שישבו ביציע שמותר בו עישון ומי שיש לו בעיה ישב ביציע שאסור לעשן בו.

בני תבורי 25 באפריל 2013

מיקו,
איסור עישון יהיה צעד מבורך ויש את כל הסיבות בעולם לקבוע אותו בחוק ולאכוף אותו. רצון של אנשים לעשן לא ראוי לתמיכה יותר מצורך של אחרים לנשום אוויר נקי.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 25 באפריל 2013

יכול להיות שזה צעד מבורך מבחינתך, דורות על גבי דורות של מכורים לא יכולים להגמל פתאום, זה צעד לא מידתי ולא הוגן כלפיהם.
אם אתה יושב ביציע ליד, האוויר שאתה תשאף הוא אוויר נקי. אין לך שום זכות לקבוע מה הם יעשו כשהם לא לידך.

צור שפי 25 באפריל 2013

יקירי, פעם עישנו במטוסים והיום אפילו גדולי המכורים מאפסנים את הסיגריות ל-12 שעות עד ניו יורק ככה ששעתיים מינוס של משחק זה פיס אוף קייק. קוראים לזה אבולוציה וזה יגיע במהרה בימינו אמן.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 25 באפריל 2013

זה לא הוכחה או דוגמא לשום דבר. בטיסה אנשים צריכים להגיע ממקום למקום, במקום סגור בלי אוורור. אין שום דמיון לאיצטדיון כדורגל פתאום באירוע שאמור להיות בילוי, אתה לא הבנאדם היחיד שזכותו להנאה.
שוב, איני מעשן, למען האמת מעולם לא נגעתי בסיגריה. ועדיין, קשה לי להבין את חוצפת מתנגדי העישון להמצאות סיגריות ביציע אחר מהם.

תומאס נוימן 25 באפריל 2013

אני מעשן לשעבר, אבל חושב שרדיפת המעשנים בישראל התחילה לעבור את הגבול. לכל הפחות, צריך לאפשר יציע למעשנים. ומי אמר ש"משפחות" אינן מעשנות? מכיר מספיק משפחות בהן האבא (המעשן) מגיע למשחק עם הבן החייל (שמעשן) ואפילו האמא (המעשנת) מצטרפת. ולך תגיד לאוהד בשיא המתח, דקה 80, הקבוצה שומרת על יתרון שביר – לא להדליק סיגריה, או לצאת החוצה פתאום. נו באמת. ומה עם יוסי מזרחי?

בני תבורי 25 באפריל 2013

תומאס,
זו לא רדיפת מעשנים, זו הגנה על הזכות לא לנשום אוויר מזוהם ולא להסריח ממשהו שאתה לא אוהב.

בני תבורי 25 באפריל 2013

מטריד שאתה מתייחס למעשה דמוקרטי כאל רדיפה. אילו ציבור המעשנים היה מבין את המשמעות של: הדמוקרטיה שלך נגמר איפה שמתחיל האף שלי, לא היה צורך בחקיקה. שוועת המעשנים היא פעיית הקוזאק הנגזל, יש מספיק היכן לעשן מבלי להפריע לאחרים.

תומאס נוימן 25 באפריל 2013

זה הכל עניין של איזונים. גם עישון הוא "מעשה דמוקרטי". הדמוקרטיה מבוססת גם על המסורת הליברלית שאמורה לאפשר לבן-אדם לעשן במקומות מסוימים ומוגדרים (ולא רק בביתו הפרטי). זה חלק מהאוטונומיה של הפרט. לשיטתך – צריך גם לאסור לחלוטין מכירת אלכוהול (כמו בשנות היובש בארה"ב), שכן הדמוקרטיה של לוגמי היין והוודקה נגמרת בדיוק איפה שמתחילים קורבנות תאונות הדרכים כתוצאה משתייה ונהיגה. זה לא עובד ככה במציאות הדמוקרטית. יש מקום לאיזון שיבטיח מצד אחד את בריאותם של הלא-מעשנים, ומנגד יאפשר למעשנים להמשיך לעשן במקומות מסוימים וספציפיים (למשל – יציע מעשנים באיצטדיון כדורגל).

כיום, במרחב הציבורי – כבר אין מספיק היכן לעשן. ולאט לאט לוקחים גם את מעט המקומות שנותרו.

דווקא הפתרונות הקצינויים – לכל צד – הם בלתי דמוקרטיים.

בני תבורי 25 באפריל 2013

תומאס,
בחייך, ככה אתה מבין אותי? כשאני מעשן לידך אני פוגע בך. כשאני שותה לידך אני לא פוגע בך. זה ההבדל. האוטונומיה של הפרט אינה כוללת חדירה לאוטונומיה שלי. אני לא מציע לאסור עישון, אני רק מציע לאסור עישון במקומות ציבוריים אליהם מגיעים גם כאלה שהעשן מפריע להם.

איציק 25 באפריל 2013

ודאי, העשן לא יאיז לעבור את הגדר ליציע הסמוך. כל הכבוד לו. אם לא היו לעישון נזקים אז אולי איכשהו היתי מוכן לסבול סתם סירחון (גם לא בטוח), אבל גם נזק בריאותי. שים לב, רבים מהמעשנים יוצאים למרפסת כדי שלא יהיה ריח בבית. להם זה נראה לא טוב, אבל שאני אריח אותו, זה אחלה. שים להם ונטות ביציעים ואז נדבר.

אזי 25 באפריל 2013

אני לא מבין את כל התשובות של כל אתה שאומרים שאי אפשר בלי כשבנוקיה, שמספק לא פחות רגעים מותחים, אי אפשר לעשן ביציעים.
בקמאפ נואו אמנם אין כמעט רגעים מותחים, אבל בליגה האנגלית – לא מעשנים.

אתם רוצים אירופה? אירופה זה גם בזה.

הדבר שהכי הצחיק אותי בימי ביציע, היה לשמוע את כל המעשנים מתלוננים אל זה שהיה מדליק סיגר באופן קבוע.

ירושלמי 25 באפריל 2013

רוצים אירופה?

היכן יציעי המשפחות?
מה עם שירותים נקיים?
מזון שאשכרה ניתן לאכול? ובמחיר שפוי?
מתקנים פעילויות והופעות טרם המשחק?
מכירת אלכוהול?

אי אפשר רק לקחת. לפעמים צריך גם לתת.

איציק 25 באפריל 2013

כל מה שציינת מצריך עלויות. הפסקת עישון ביציעים היא ללא עלות רק חקיקה.
נ.ב.: הלואי שיעבירו חקיקה, אם ראשי הכדורגל לא מבינים שחובה לעשות גם את שאר הדברים שציינת, למרות העלות.

ירושלמי 25 באפריל 2013

מה עם הוזלת מחירי הכרטיסים? גם זה מצריך עלויות?
היכן שנוח להתערב מתערבים. אם לחברת הכנסת הזאת אכפת ממה שקורה במגרשים היא מוזמנת להציע מכלול של פתרונות למצב או שלא תתערב בכלל.
אחרת זה פופוליזם זול.

איציק 25 באפריל 2013

ירושלמי,
הלוואי ותעשה זאת, אבל העישון שלך זה נזק בריאותי שלי ולכן זה עקרוני יותר. חוץ מזה, פופוליזם אף פעם לא הרתיע אף חבר כנסת. במקרה זה ממש לא איכפת לי האם היא עושה זאת מסיבות פופוליסטיות או לא, העיקר שהיא תצליח.

ירושלמי 25 באפריל 2013

אני לא מעשן אבל זו לא הנקודה.
אני מסכים בהחלט עם הרעיון הכללי שמי שמעשן לא צריך לפגוע באלה שלא מעשנים.

התירוץ של: "זה הסטנדרט שקיים בכל אירופה ואין סיבה שלא ייושם פה", הוא פשוט לא מקובל עליי.
מי שלא מוכן להיכנס עמוק לתוך הרפש שנקרא כדורגל ישראלי שלא יעשה לנו טובות. לשים פלסטר על שבר פתוח, את זה כל אחד יכול לעשות.
אני מזמין את חברת הכנסת לבוא פעם אחת למגרש כדורגל ממוצע כדי לחוות את חווית ה"כדורגל ישראלי" במיטבה, פעת אחת תספיק.
אני מבטיח שהיא תראה 10 דברים שדחוף יותר לתקן מאשר יישום החוק נגד עישון.
נגעת נשאת או שאל תיגע בזה.
שבענו מלוזונים ולימורליבנתים.

איציק 25 באפריל 2013

ירושלמי,
אתה לא מבין, היא לא עושה את זה למען הכדורגל. גם מי שעשה חוק נגד עישון בפאבים לא חייב ללכת לפאבים, והחוק נגד עישון בתחבורה ציבורית חוקק על-ידי אלו שלא יוצאים ממזגן הרכב. חקיקת חוק במגרש כדורגל לא מחייבת אף אחד ללכת לשם. אתה לא תגיד למשהו שבעד הוצאת הזנות מחוץ לחוק שקודם יתחיל ללכת לזונות לפני שהוא מדבר. אתה יכול להיות בעד החוק או נגדו גם בלי להשתמש.

ירושלמי 25 באפריל 2013

אולי לא ללכת לזונות, אבל בהחלט כדאי להיפגש עם כמה מהן פנים אל פנים כדי להבין ולשמוע קצת ממקור ישיר.
לפתור בעיה זה לא רק לחסל אותה, צריך למצוא פתרונות שבאמת יועילו לשני הצדדים.
קח את הזונות, תמצא להם תעסוקה והכשרה, אלה שמכורות לסמים תשלח לגמילה ותשכן במעון מתאים. סתם להוציא חוק נגד זנות ולתת למשטרה לפטרל ברחובות לא יוציאו אותם משם.
כנ"ל לגבי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים.
כנ"ל לגבי כדורגל ועישון במגרשים.
הרי ברור לכולם מה הפתרון הכי קל – להוציא חוק שאסור לעשן במגרשים, זה מה שהיא תעשה.
והרי ברור שרוב הסיכויים הם שהחוק לא ייאכף כי לך תגיד לכמה מאותאלפים של ערסים שאסור להם לעשן במגרש.
או שינסו לאבוף אותו בכוח, ואז אנשים יתעמתו עם אנשי הבידוקסדרנים, או שפשוט לא יגיעו למגרשים.

אני מצפה לפתרון יישים שלא יפגע באחד הצדדים. לצערי זה לא יקרה כי לבחורה הזאת אין מושג קלוש, בגלל זה היא זורמת עם העניין לכאורה.
ברגע שיתחיל להיות לה מושג היא תקח את שתי הרגלים ותתרחק מכל מה שקשור לכדורגל.

איציק 25 באפריל 2013

אתה מדבר על חקיקה חכמה/הוגנת, וזה לא תמיד מצריך להיות במקום כדי שזה יקרה. לא כל אחד שכותב סכנת מתח גבוה חטף את ה-220V RMS בעצמו. לגבי העישון באיצטדיונים, בדיוק כמו בתחנות רכבת וברציפים. אמרו שלא יחזיק מים. בהתחלה עישנו ושמו פס. עם הזמן אתה רואה פחות ופחות מעשנים ברציפים. נכון, שמו להם מקומות מותרים לעישון, אך דאגו שהם יהיו מבודדים, כך שאף אחד מחוץ למתחם לא ירגיש בריח. אם אתה מסוגל לבודד איזורים כאלו במגרשי הכדורגל, בכבוד, שיעשנו שם עד שיצא להם עשן מהאוזנים.

ששון 27 באפריל 2013

ירושלמי, כל כך, אבל כל כך צודק.

אמת 25 באפריל 2013

באמת זה מה שמפריע לכם העשן ?
לי הפלואוריד במים והאנטנות הסלולריות יותר
אם באמת אכפת לכם מהילדים הרי פעם בשבוע שבועיים עשן פסיבי במקום פתוח לא יהרוג אותם הכסילות שלכם אולי כן אזרחים טיפשים

בני תבורי 25 באפריל 2013

לא, למען האמת טרולים מפריעים לי יותר.

תומאס 26 באפריל 2013

ע"פ כינויו, הוא נשמע יותר כמו כתב של "השמש".

משה 25 באפריל 2013

לא יאומן כל התגובות של המעשנים פה!
אני נוכח במגרש מידי שבוע (מכבי קביליו יפו!), והעישון שמסביבי מפריע לי מאד!
בקשות ותחנונים מהמעשנים לא עוזרות, ולא נותר אלא להיחנק בשקט.
מה לא ברור בזכות לאויר נקי? כן, הרבה לפני שאר הדברים שחסרים במגרשים.
ההשוואה הנכונה היא לא למישהו ששותה לידך, אלא למישהו שיורק בפרצופך וטוען שזו זכותו הדמוקרטית!

תומר חרוב 25 באפריל 2013

מה הבעיה בלקבוע שיהיה יציע עישון ויציע ללא עישון(לפי הביקוש), למה לרוץ ולאסור באופן כולל וגורף?
מה השלב הבא? שכמו בכניסה לשגרירות ארה"ב יחרימו בכניסה לאצטדיונים את הסיגריות כדי לאכוף את החוק?
אני מקבל את זכותם של הבריות באוויר נקי מסיגריות אבל יחד עם זאת, סטריליזציה של אצטדיוני הכדורגל היא לא משהו שהייתי מעודד כל כך מהר. רוב האצטדיונים בארץ מספיק גדולים כדי להקצות בהם איזורי עישון. וגם הייתי נותן אפשרות למכור אלכוהול באצטדיונים.

איציק 25 באפריל 2013

אולי גם נחלק מזרקים וקונדומים, אבל רק ביציעים המיועדים לכך. זה לא רציני. העשן לא יסתתר מאחורי הגדר של היציע המותר לעישון, והאלכוהול לא יצא מהגוף אוטומאטית ביציאה מהיציע. אם היתה יכול לעשות איזור מבודד יחסית (שים לב, יחסית ולא סטרילי) עוד היה אפשר לאפשר עישון, את סיפור האלכוהול אני לגמרי לא מבין (אולי בירה שחורה).

תומר חרוב 25 באפריל 2013

מה אתה לא מבין? אם בגרמניה ובאנגליה אפשר לשתות באצטדיונים למה לא כאן?

איציק 25 באפריל 2013

לא מספיק כמה דוקרים מחוץ לפאבים והפיצוציות, עכשיו "נעודד" זאת גם במיגרשי הכדורגל? במיוחד כשהיצרים מתלהטים. אין לי משהו נגד מכירת אלכוהול בתאטראות, אולמות הקונצרטים, הופעות רוק, ואפילו בעתיד באיצטדיוני כדורגל, אבל בעתיד, כשהכול יהיה כמו באירופה במיגרשים (אולי אפילו רמת המשחק) אפשר יהיה לדבר גם על טקילות שהגוזלנים ימכרו יחד עם הקרטיב.

אמת 25 באפריל 2013

תעברו לממלכה המאוחדת שם אוהבים יפי נפש כמוכם, ממש האומות המאוחדות פה, כולם אנשים נאורים !!! אירופה תמצאו באירופה פה זה המזרח תיכון

אופיר 25 באפריל 2013

יאללה טמבל, לך ל-one.

מתן גילור 25 באפריל 2013

עישון במרחב הציבור, לעניות דעתי, הוא אקט בוטה של "אני ואפסי עוד."
אלון – כל הכבוד.
בהתחלה אף אחד לא האמין שיצליחו לאכוף במטוס ובאוטובוס. הכלים לאכיפה קיימים. עכשיו רק נדרשת החלטה.

שלו 25 באפריל 2013

בדיוק.
המרחב הציבורי הוא לא פח זבל של כולם.
הוא לא שייך לכל מי שרוצה לזהם אותו ולבריונות.
צר לי מאוד על המכורים, אבל זאת הסיבה הכי טיפשית ששמעתי, כי אם אני מכור לסמים אז יקצו לי גם יציע?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 25 באפריל 2013

עישון חוקי לגמריי במדינת ישראל. דמגוגיה זולה.
כשיפסיקו למכור סיגריות במכולות יהיה על מה לדבר.

שלו 26 באפריל 2013

גם אלכוהול וחומרים אחרים חוקיים בכל מיני פיצוציות….

מיקו גוטליב אהלן סבבה 26 באפריל 2013

יש איסור על הכנסת בקבוקי שתייה, לא על הכנסת בקבוקי אלכוהול. גם פריגת חוקים בפיצוציות האלה.
אני חושב שבמקביל ליציע מעשנים צריך לעשות גם יציע אונס.

גיסנו 26 באפריל 2013

נכון, כי זה בדיוק אותו הדבר.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 27 באפריל 2013

לא הפריע לאנשים להשוות את זה לנהיגה מסוכנת ושימוש בסמים, מה בדיוק ההבדל?

גיסנו 27 באפריל 2013

כפי שכבר כתבתי, זאת השוואה מטומטמת. ממש.

עישון סיגריות כרגע עוד חוקי בלא מעט מקומות. לא ידוע לי על מקום בארץ (או באירופה) שבו אונס, תקיפה בנשק חם או נהיגה בשכרות חוקיים (ואני מדבר שיכור באמת, לא אחרי בירה-שתיים).

אופיר 25 באפריל 2013

מה עובר בראש לבן אדם שעדיין מעשן ב-2013?

צור שפי 25 באפריל 2013

כלום

איציק 25 באפריל 2013

עשן

תומר חרוב 25 באפריל 2013

זה מתחיל מסיגריות ובלי שנרגיש גם יאסרו לעשן גראס ביציעים….

אופיר 25 באפריל 2013

הבעיה עם תקנות כאלה, היא שאם לא באמת מתכוונים לאכוף אותן התוצאה היא הגחכה של מערכת החוק.

באומרי זאת, כשיצא החוק נגד עישון במקומות בילוי לא האמנתי שהאכיפה תצלח, ואפילו ביני לביני תהיתי האם זה לא חוק פולשני מדי והאם לא מוטב להשאיר לבעל העסק את הבחירה בשטח העסק שלו. כמה שנים אחרי, אני לא מאמין איך בגלל קומץ קופים היינו צריכים למצמץ ערבים שלמים ולחזור הביתה מסריחים.

טל המנצ'סטרי 25 באפריל 2013

מי שהיה ביציעים באנגליה יודע שאולי שומרים שם על החוק ולא מריחים עשן סיגריות ביציע (לא בגלל אהבת החוק אלא בגלל החשש להיזרק החוצה אם נתפסים)אבל כן מריחים שם את הגראס (בעיקר כשאתה ביציע חוץ של הקבוצה שלך)
ומי שהולך להשתין במחצית בדרך כלל צריך לקחת אוויר ולא לנשום יותר מדי כשנכנס לשירותים ולא בגלל ריח השתן אלא בגלל שכל המעשנים נכנסים פנימה לסיגריה מהירה.

אני מוכן לעסקת חבילה בכל הנוגע ליציעים באנגליה, שיאפשרו לעשן אבל שגם יחזירו את האפשרות לשתות בירה ביציע.

בנוגע ליציעים בישראל, אני לא רואה איזה אינטרס יש למצרים לבוא לשם בחום הזה…

matipool 26 באפריל 2013

לייק על המשפט האחרון .
גם נכון וגם מצחיק .

סתם 26 באפריל 2013

תאכלס, צריך לאפשר את העישון רק ביציעים שמאחורי השער / קרן לקבוצה מארחת, ולאסור אותם בכלל לקבוצה אורחת.
עישון לא שונה בהרבה מנהיגה מסוכנת – בשני המקרים הבן-אדם אומר "עזבו אותי אני עושה מה שבא לי" אבל בעצם עושה את זה על חשבון אחרים, ולרוב פוגע בהם יותר מאשר בעצמו. עד כמה שאני זוכר, בנהיגה יש חוקים ומי שחורג מהם מאבד את הרישיון. אז למה בעישון או בפעולות פוגעניות אחרות אין חוקים כאלה?

גיסנו 26 באפריל 2013

ההשוואות בין מישהו שמעשן לידך למישהו שנוהג בצורה מסוכנת או נוהג שיכור, או אפילו למישהו שמסתובב עם אקדח טעון זה הדבר הכי מגוחך שאני נתקל בו בנושא הזה. מסכים שעישון פאסיבי הוא לא בריא. ביום שמישהו ייפול וימות במקום בין רגע משאיפת מעט עשן פאסיבי, להשוואה הזאת תהיה לגיטימציה. עד אז זו סתם דמגוגיה זולה על גבול המטומטמת.

אני מעשן, ואני מבין מה מפריע לאלו שלא מעשנים בעישון פסיבי ומשתדל להפחית את אי הנעימות שאני גורם במידת האפשר. אם הולכים על מניעת עישון, אני בעד שלפחות יקצו יציע למעשנים. ראבאק, בשטח פתוח אתם לא באמת מריחים סיגריה של מישהו ממרחק של 50 מטר. מי שממש רגיש – שלא ישב צמוד לגדר. אני מבטיח לכם שבשערים 7 ו 8 בבלומפילד למשל, לא תריחו את הסיגריות של יציעים 4-5 ו 10-11. תהיו קצת ריאליים בבקשה.
ובתכלס אם הולכים לפי הגישה של "באירופה זה סטנדרטי" – אז שיתנו לנו תנאים של אירופה פה. אם במשחק אני אוכל לשתות בירה או כל משקה אחר בכיף, לאכול אוכל נורמלי ובמחירים יחסית שפויים, במתקן איכותי – נשקול את עניין הסיגריה. עד אז כל ההשוואה הזאת חסרת טעם.

אני כן מסכים שהדמוניזציה של מעשנים מעט מוגזמת. יש הרגשה שפעם בכמה זמן איזה פוליטיקאי שרוצה להיחשב נאור ומתקדם – מדברים על אדם שהדליק סיגריה בתחנת אוטובוס כאילו מינימום שלף אם-16 וריסס על אוטומט לכל עבר. רק קצת, קצת פרופורציות.

איציק 26 באפריל 2013

גיסנו,
אתה צודק בקשר לדרישות שלך באיצטדיון, דרך-אגב, גם ללא קשר לעישון, אבל ראבאק, צריל להתחיל מאיזה מקום, אז מתחילים מעישון. זה הכי זול, הכי נח והכי בריא, אז למה כזו התנגדות. מה אם לא מעשנים רוצים לאכול ולשתות אז עד שאין פיצה או נקניקיה נעשן לכן עד שיענו כל דרישותינו?

גיסנו 26 באפריל 2013

זה פשוט כדי להראות למה הטיעון של "ככה זה באירופה" מגוחך.

כמו שאמרתי, אין לי בעיה לקנות את הכרטיס שלי ליציע מעשנים אם ייעשה צעד כזה.
אבל השילוב של דמוניזציה מוגזמת של מעשנים פלוס התירוץ "ככה זה באירופה" כשיש עוד כ"כ הרבה דברים שלדעתי הם הרבה יותר משמעותיים לתיקון, סתם בעיקר כי בשנים האחרונות זה נורא אופנתי לתקוף מעשנים (בלי קשר לאילו מהטענות נכונות ואילו לא) וזה הכי קל לזרוק חוקים נגדם לאוויר.

זה כמו שכשדיברו על איסור עישון בתחנות אוטובוס כולם דיברו על הזיהום שזה גורם. לומר שמפריע לך שמישהו יושב בספסל לידף בתחנת אוטובוס ומעשן כי זה מסריח ולא נעים – אני מבין. לומר שזה פוגע לך באיכות האוויר כשאתה יושב במקום שפעם בדקה אתה מקבל בוכטה של עשן אגזוזים לפרצוף, זה מגוחך.

matipool 26 באפריל 2013

אלון – הפועל כפ"ס ?! לא חבל על הילד לאור מצבה הנוכחי של הקבוצה ? ( ואני אוהד שרוף לשעבר מגיל 6 ) .
כמובן שמצטרף לתומכים . מי האמין לפני עשור או שניים שלא יעשנו במטוסים , אוטובוסים , משרדים , מסעדות וכו' ( כמה סבלתי מזה בעבר ) ?
מי שרוצה לחנוק ולהרוג את עצמו לדעת , יישב נא ביציע נפרד למעשנים מסוגו .

איציק 26 באפריל 2013

לא סתם, אפילו בטברנות באתונה אסור!!!

GA'02 26 באפריל 2013

אדון מר כתב היקר,
מה אתה חופר לי במוח???????? איזה צחנה ואיזה חנוק?????????? יש לך אף של כלב האונד?????????? מה אתה כבר מצליח להריח ביציע???? הכל פתוח! מילא במגרשי כדוסל,אבל בכדורגל??? הבן שלו נחנק עאלק,או שהבן שלך שקרן (והוא רק בן 4 אז זה בעייתי ביותר מבחינך אחי) או שאתה ממציא לנו סיפור ומלביש עליו טור.

ח"כ חדש ואידיוט שמנסה להעביר חוקים רק בשביל הסטטיסטיקה…עוד מעט יהה אסור לי לעשן במרפסת בבית כי השכן מלמטה איכשהו מצליח להיחנק כתוצאה מכך.

לא שאני מפחד שהחוק הזה באמת יעבור,זה די ברור שהוא כן,אבל אז מה? גם על הבר אסרו עלינו לעשן … לייף איז טאף,סאק איט

איציק 26 באפריל 2013

טוב שהתעוררת רק היום, אחרת מאתמול היתה מתחיל לזבל את השכל כבר אתמול.
נ.ב.: אם אתה לא מריח את עשן הסיגריות באיצטדיון זה אומר שאתה כבר מסריח מעל הראש מהזבל של עצמך ואתה פולט אותו גם פה. אתה חייב בדיקה.

שלו 27 באפריל 2013

נעלמת?
היו לך חגיגות אליפות, אני מבין.
האנונימיות מוציאה מאנשים את הטוב ביותר.
ברעיונות ובשפה.

אחד שמכיר את כולם 26 באפריל 2013

לכל הקוראים.
זאת חוצפה מדרגה ראשונה שהולכים לאסור עליי לעשן במקום פתוח
1.אני רוצה לקבל סרטן זכותי לקבל אותו
2.מי שמפריע לו העשן תמיד מוזמן לעבור מקום מגרש כדורגל זה מקום רווי רגשות זה משחק של העם לא של אוהדי הרולקס מיד אליהו,יש מספיק מקום של אנשים לא מעשנים צריך לעשות כמו בסקווארד גרדן בנייו יורק מקום של מעשנים ומקום של לא מעשנים.
3.גברת קול מעולם לא הייתה במשחק כדורגל וכולם יודעים שסיגריות זה חלק מהחוויה ומההווי של משחקי הכדורגל,עצם זה שאוסרים עלייך לא אתפלא עם בן דוד של גברת קול הוא בחור שמוכר פיצוחים כי המניות שלו יעלו ואנשים יתחילו לפצח כמו משוגעים.
הקפיצה המוזרה שיש על ציבור המעשנים רק מראה כמה העם הזה אמביוולנטי,מאמין שבעתיד גם תאסרו עלי ללכת לשרותים במחצית של משחק כדורגל כי זה יוצר תור והילד שהולך לשם יכול לקבל חוויה מסריחה מהשירותים.

בני תבורי 27 באפריל 2013

זהו קמפיין נגד עישון. מרגש, מכובד, ייחודי:

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200491195977192&set=vb.339463585864&type=2&theater

Burberry Coat 27 ביוני 2013

Can I simply say what a reduction to find someone who really is aware of what theyre talking about on the internet. You positively know methods to convey an issue to light and make it important. Extra individuals need to read this and perceive this facet of the story. I cant consider youre not more widespread because you definitely have the gift.

Comments closed