תחזור תחזור

האם דריק רוז צריך לחזור לסדרה מול מיאמי?

Derrick-Rose

 

איזה ניצחון ענק של הבולס במשחק השביעי בברוקלין.

בלי דריק רוז, בלי לואל דנג, בלי קירק היינריך, כשיואקים נואה – הלב הכי גדול בליגה הזו – משחק עם פציעה מטרידה במיוחד.

אבל הנשמה של החבר'ה האלה, עם הנחישות של נייט רובינסון (איזה כיף של שחקן) והתרומה של האקס פקטורס טאג' גיבסון ומרקו בלינלי, הביאה את החבורה החבולה של טים תיבודו לסדרה גדולה אפילו יותר מול האלופה הגאה ממיאמי.

ועכשיו, לשאלת מיליון הדולר – האם דריק רוז, שהוגדר על ידי הרופאים ככשיר לחזור לפרקט עוד במארס, צריך לחזור לסדרה מול ההיט?

די ברור שרוז נמצא עכשיו בקונפליקט רציני.

סביר להניח שהוא משתוקק לחזור לשחק. העניין הוא שאחרי שלא שיחק מתחילת העונה, הוא לא מרגיש מוכן מנטאלית. והוא בטח לא רוצה להרוס את הכימיה של הקבוצה שרצה בלעדיו עם "אפקט פטריק יואינג" המפורסם, כולל בסדרה הנהדרת מול הנטס.

מצד שני…וזה חתיכת צד שני – אוהדי הבולס (ועבדכם הנאמן ביניהם) בטח לא ירצו לשמוע את זה.

הקבוצה הפצועה שלהם עשתה כמה דברים די מדהימים העונה. הם היו אלה שקטעו את רצף הניצחונות האדיר של מיאמי לפני חודש וקצת, ועם סגל חסר לגמרי, ניצחו לראשונה בתולדות המועדון סדרת פלייאוף במשחק שביעי בחוץ.

רוז, שקיבל אישור מהרופאים לחזור כבר מזמן, ישב בצד וראה את החברים שלו משחקים פצועים (או בלי חבריהם הפצועים). דנג היה מת לשחק אם רק היה מסוגל לדרוך על הרגליים. היינריך ניסה לעבור מבחן כשירות לפני המשחק מול הנטס אבל כשל בו. ונואה? הלוחם עם הסכין בין השיניים שיחק על רגל אחת ונתן את משחק חייו. ורק רוז, ה-MVP של הליגה לפני שנתיים, לא מרגיש "מוכן מנטלית" לחזור.

יואקים נואה. נשמה ענקית, אבל גם לו קשה בלי רוז.
יואקים נואה. נשמה ענקית, אבל גם לו קשה בלי רוז.

 

בלי רוז, הבולס עדיין יתנו פייט למיאמי ויעשו קצת רעש מול לברון והחבר'ה, אבל לא ינצחו בסדרה. עם רוז בריא במאת האחוזים וביכולת של לפני הפציעה – ניתן בהחלט לקיים דיון לגיטימי על יכולתה של שיקגו לנצח את הסדרה ולהעפיל לגמר המזרח.

אבל אם רוז יחזור – אף אחד, כולל הוא, לא באמת יודע איך הוא יחזור, אחרי שלא שיחק דקה אחת העונה.

מג'יק ג'ונסון קרא לרוז להקשיב לרחשי ליבו, ואמר כי אם הוא לא מרגיש נוח לחזור עדיין, עליו להמתין עד שירגיש מוכן. ואכן, לבקש מרוז לחזור עכשיו לסדרה הרותחת מול אלופת ה-NBA, אחרי שלא שיחק כל העונה, יכול להיות קצת לא הוגן.

אבל עבור אוהדי שיקגו, המצב קצת אחר.

עם כל הסימפטיה והסבלנות כלפי רוז – אף אחד לא יודע מתי ההזדמנות הזו תחזור.

אוהדי הבולס רוצים רק דבר אחד – שהכוכב הכי גדול שלהם יקים את התחת שלו מהספסל, ילבש את הגופיה מספר 1 – ויעלה לשחק.
כי יש לנו אליפות להשיג.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

 

ליגת שוקי ההון: יש עובדים ויש עובדים
עוד הפסד לצ'לסי

33 Comments

יואב 5 במאי 2013

אלון, פוסט מדהים.
הלוואי שיחזור. זה יכול להפוך את הסדרה לאחת הגדולות אי פעם.

ג'ימבו 5 במאי 2013

וואו – אם רוז חוזר זה יכול להיות הרגע של העונה.
אני אוהד הבולס מאז ימי ג'ורדן ומת לאיזו סדרה עסיסית מול ההיט עם רוז (ודנג בשאיפה שיחלים ויחזור).

c web 5 במאי 2013

אני חייב לציין שחשבתי שדריק רוז עדיין פצוע או לא לגמרי החלים.
אם הוא בריא ב 100 אחוזים אז לפי דעתי הוא מחויב חוזית אפילו לעלות ולשחק
בטח ובטח כאשר הגארד היחיד שלא פצוע בקבוצה שלו זה מרקו בלינלי. יש לי הרבה כבוד לאיטלקי אחרי הסדרה מול הנטס אבל מול וייד, צ'אלמרס וריי אלן הבולס יצטרכו יותר.
אם רוז חוזר עכשיו ומצליח לתת אפילו 80% מהיכולת שלו לפני הפציעה(יכולת MVP לפי מי שבחרו בו אז) יש מצב שהדרך של מיאמי עד לגמר לא תהיה כל כך קלה. מי יודע אולי אפילו היא תהיה יותר קשה מאשר של מי שתפגוש אותה מהמערב.
היא עדיין לוקחת את האליפות לפי דעתי אבל אם רוז חוזר זה יהיה כל כך יותר מעניין!
תחזור תחזור

אלון רייכמן 5 במאי 2013

c web – אכן.
לזה בדיוק אני מתכוון.
ואגב, בל נשכח שרוז יושב על חוזה של 94.8 מיליון דולר, כן?

יריב 5 במאי 2013

כדאי לזכור שלפני שנתיים מיאמי שיחקה נגד שיקגו עם רוז בריא לחלוטין, ולמרות ששיקגו נתנה פייט, מיאמי לקחה את הסדרה בפער משמעותי (4-1, אמנם עם נצחונות בשני משחקים צמודים). הרושם שלי הוא שמאז מיאמי השתפרה הרבה יותר משיקגו, אז קשה לי להאמין שאפילו עם רוז ב 100% הסדרה הזו תהיה תחרותית.

כרובי 5 במאי 2013

גם אם הוא יחזור, אין לשיקאגו שום סיכוי לעבור את מיאמי ואפילו לא לדגדג אותה. אז שיחזור, אולי זה יהיה נחמד לרייטינג ולקהל – אבל מבחינת כדורסל ההיט נמצאים בפאזה אחרת לגמרי והם יעברו בקלות.

עמית זילברבוש 5 במאי 2013

אלון,
שתי הערות:
1. גם אני מת כבר לראות את רוז חוזר אבל קשה לי לדמיין שחקן שלא שיחק שנה שלמה חוזר לסדרה מול מיאמי ובאמת משפיע עלייה לחיוב יותר מלשלילה. אפשר להניח שהקבוצה רגילה כרגע לרוץ בלעדיו יותר מאשר איתו. אפשר להניח שהוא לא יחזור אפילו קרוב לאיך שהיה , כי צריך זמן משחק בשביל זה.
מצד שני, לא הייתי באימונים של שיקגו, לך תדע – אולי זה דווקא כן יכול לעבוד ולתת לנו את אחד הסיפורים אם לא ה!?
בשבילי זו התלבטות פנימית קשה.
2. אני חושב שהשימוש ב""אפקט פטריק יואינג" המפורסם" עושה עוול גדול לרוז. להבנתי, השימוש בסינדרום הוא כאשר קבוצה מתחילה לשחק טוב יותר בלי הכוכב שלה. זה בהחלט לא המצב עם שיקגו – היא אומנם נתנה עונה אדירה יחסית למצבה (רציתי להדגיש את צמד המילים האלו), אבל בטח לא טובה יותר מאשר כשהייתה לפני פציעתו.

אלון רייכמן 5 במאי 2013

עמית,
לגבי סעיף 1 – מסכים לחלוטין – עם השיקולים לשני הכיוונים.
זו בדיוק הדילמה שהעליתי כאן, ואני חייב להגיד שגם אני לא יודע מה עדיף.
מצד שני, כאוהד הבולס – מה שכתבתי כאן הוא בעיקר wishful thinking בתקווה שאולי רוז עוד יחזור וגם יהיה לא רע בכלל…
אחרי הכל, זה לא שהבחור יושב על כיסא גלגלים. הוא מתאמן עם הבולס כבר מעל חודשיים.

לגבי סעיף 2 – יכול להיות שאתה צודק. הכוונה שלי היתה בעיקר לכך שהבולס הסתגלו העונה לשחק בלי התלות של רוז – ואכן – פתאום נואה וגיבסון נותנים יותר, בלינלי מפתיע ונייט רובינסון, שמחפש בית חם כבר כמה שנים טובות, נותן יופי של כדורסל ומרגיש בעל הבית מדי פעם.

c web 5 במאי 2013

נראה לי שאם והוא יחזור זה ברור שזה יהיה אך ורק כגיבוי מהספסל. להתאמן זה טוב ויפה אבל הוא לא חווה משחק אמיתי כמעט שנה. מהסיבה הזאת אני מאמין שהוא לא יכול לגרוע בכלל אלא רק להטיב.
אני לא מצפה ממנו לפתוח בחמישיה ולתת ממוצע של 25 נקודות למשחק אלא לעלות מהספסל, לתת לרובינסון, בלינלי והיינריך עוד כמה דקות לנשום בזמן שהוא רודף אחרי אלן או וייד ומצד שני מריץ אותם קצת בהתקפה.
אני באמת לא רואה שום דבר רע בזה שהוא יחזור כל עוד זה במסגרת הזאת. הוא כשיר וביחד עם הקבוצה כבר חודשיים? אם ועד עכשיו זה לא השפיע עליהם לרעה זה לא אמור גם עכשיו לפי דעתי.

עמית זילברבוש 5 במאי 2013

אני כן יכול לחשוב על "דאוןסיידס" בחזרה שלו, למשל העובדה שזה יסכן אותו.
אמנם הרופאים אומרים לו שהוא בריא אבל רק השחקן יודע באמת מתי הראש שלו מסתדר.
אני מכיר את הביקורת הגדולה שהוא קיבל על זה שכולם נלחמים בשיניים לחזור והוא יושב בחליפה כמו מפונק כבר כמה חודשים.
אני דווקא יכול להבין אותו – שחקן שהמשחק שלו מסתמך כ"כ הרבה על הפיזיות שלו, האתלטיות, החדירות לצבע, שינויי הכיוון- כשהפציעה יושבת בראש לדעתי הכל מאד מושפע. ומעל כל זה, אפילו הסיכוי להפצע שוב הוא הרבה יותר גבוה.
לכן, על אף הרצון הכ"כ גדול שלי לראות אותו, אני חושב שיש הגיון בלוותר על העונה הזאת, כדי לא לסכן את העונות הבאות.
ואחרי שאמרתי את כל זה – הלוואי שיחזור לסדרה נגד מיאמי!

אלון רייכמן 5 במאי 2013

עמית, הכל נכון.
ובעצם, מי יודע מה נכון.
אני רוצה שיחזור כבר עכשיו :-)

איתמר 5 במאי 2013

רוז מתאמן כבר תקופה ארוכה עם הבולס. לא יודע באיזה כושר הוא נמצא, אבל זה בטח בכושר סביר פלוס.
אני מאמין שגם אם הוא יחזור ב-60 אחוז יכולת – זה יכול מאד לעזור לבולס בסדרה כל כך קשה מול מיאמי.

מייקי 5 במאי 2013

תענוג של פוסט.
רואים שהוא נכתב על ידי אוהד אמיתי.
מה אני אגיד לך, יאללה – שיחזור. יהיה סופר דופר מעניין…

יובל אלטמן 5 במאי 2013

אלון מתי אתה חושב שהוא יחזור? כי אני אוהד מושבע של שיקגו ועם כל הפציעות זה קצת מפחיד אותי לקבל סוויפ ממיאמי

רונן 5 במאי 2013

אין לך מה לפחד. זה יגמר לפני שתרגיש.

עומרי 5 במאי 2013

כרגע אני לא חושב שיש לבולס יותר מדי מה להפסיד. בסך הכל הם בקושי עברו את הנטס, קבוצה הרבה הרבה הרבה פחות טובה מההיט. כך שגם אם הוא יגרע, לבולס במילא אין סיכוי בלעדיו, אז מה זה משנה אם הם יפסידו משחק אחד יותר לאומת הסיכוי שהם יוכלו לתת פייט ואולי אפילו לנצח את הסדרה מול מיאמי.
כמובן שאם הוא עדיין לא כשיר ב100 אחוז אז העניין הוא שונה, אבל כל עוד העניין הוא רק מנטלי, אני לא רואה סיבה למה שהוא לא יחזור, אפילו מתוך מחיובות לקבוצה ששילמה לו המון כסף על שנה שלמה שהוא לא עשה כלום.

אדי 5 במאי 2013

איפה ריפ המילטון בכלל? נראה שהוא נשכח לגמרי…

אסף רביץ 5 במאי 2013

התחושה שלי היא שלא רק שהוא לא רוצה לחזור ישר לתוך סדרת פלייאוף, גם בקבוצה ממש לא רוצים את זה. לחזור מפציעה של שנה ישר לפלייאוף זה לעלות מ-0 ל-100 בשיא המהירות וזה בעיקר יפגע בתהליך החלמה שבטוח יוכל להיעזר בעוד כמה חודשים והדרגתיות של מחנה אימון ועונה רגילה. כדי לא לסכן את הסיכוי לרוץ לאליפות בעתיד הם מוכנים לוותר על הסיפור הרומנטי וחסר הסיכוי בהווה. ואני חושב שהם צודקים.

נחשון שוחט 5 במאי 2013

תודה על הפוסט. דמיינו במקום רוז את ג'ורדן, בירד, מג'יק, אייזיאה, אייברסון, מלון, דאנקן וכו' – מישהו בעולם היה מצליח לגרום להם לשבת על הספסל במצב כזה? זאת אפילו לא שאלה של תוחלת אובייקטיבית (זה עניין להחלטת המאמנים). זו שאלה של רעב ומנהיגות. האם אתה בטוח שההחלטה כאן היא של רוז? קשה לי מאד להאמין ששחקן כזה, אם הוא בריא, לא מת לחזור לפרקט.

אלון רייכמן 6 במאי 2013

נחשון, ההחלטה היא לגמרי של רוז.
הרופאים אישרו לו מזמן לחזור לשחק. הוא כשיר רפואית.
זה הוא עצמו שמעכב את החזרה שלו, כיוון שאינו ״מוכן מנטאלית״ כהגדרתו.
אין לי ספק שכל אחד מהשמות שציינת כאן, היה מזנק חזרה לפרקט לקראת הסדרה מול מיאמי, בלי לחשוב פעמיים.

בר שושני 5 במאי 2013

כאוהד הבולס, אני הייתי שמח אם הקבוצה ורוז היו מודיעים חגיגית שהוא לא חוזר השנה וגמרנו. איזה אליפות להשיג השנה. אני מעדיף לא לסכן את העתיד של הפרנצ'ייז – כן, לחזור מפציעה ישר לאינטנסיביות של הפלייאוף מול אלופת האן.בי.איי והקבוצה עם ההגנה הכי אתלטית בליגה זה לסכן את העתיד של הפרנצ'ייז – ולחזור בשנה הבאה.

ניינר 5 במאי 2013

בכל פעם שאני רואה את רוז בחליפה על הספסל אני נזכר באחד אדריאן פיטרסון. אם הייתי אוהד בולס הייתי מתחרפן ממנו. חבל שהם לא מקשיבים שם לבר שושני שאומר את הדבר הכי נכון (וממילא גם איתו לא יעברו את מיאמי)

מ.ס 5 במאי 2013

אבל המאמן אמר שהוא לא יחזור, האח/אמרגן שלו אמר שאולי הוא יחזור – ולדעתי הוא באמת לא יחזור, והסיבה שהוא לא יחזור העונה היא רוז עצמו – לדעתי הוא מפחד להפסיד, להכתים את שמו, ולא לעמוד בציפיות.
תחשבו שנואה לדוגמא היה פצוע ואז רוז היה לוחץ עליו לחזור – והוא בטוח היה חוזר, אבל לרוז אף אחד לא יכול לבוא ללחוץ עליו לחזור.
בכל מקרה הבולס כנראה יפסידו – גם איתו וגם בלעדיו – אבל אין סיכוי שהוא יזיק להם – בטח לא שהיינריך פצוע.

red sox 6 במאי 2013

מרקו בלינלי הוא כבר לא "אקס-פקטור" – הוא פשוט פקטור.

נתי 6 במאי 2013

וההיט רק השתפרו מאז..

אגב, לא כואב הלב לראות את ששת ה-רכזים (לדעתי. חמישה מוכחים ואחד בדרך) של הליגה לא משתתפים בחצאי גמרים??
דרון וויליאס, כריס פול, ראג'ון רונדו, סטיב נאש ודריק רוז (בלי דירוג). ועוד אחד ווסטברוק שמתקדם בצעדי ענק..
אז מי נשאר לנו? טוני פארקר- טוב, הוא באמת ענק. וויד- בחייכם. זה לא מה שהיה. ופישר הלא נגמר.. ועוד כמה טובים אבל..

מעניין לבדוק, היום מול "אז"(כלומר פעם), מהן העמדות שסופגות את ההכי הרבה פציעות/פציעות חמורות ומה ההשפעה של קפיצת האתלטיות העצומה של השנים האחרונות מול "אז" על שינוי זה..

Yavor 6 במאי 2013

הם יפסידו גם איתו. חבל על הבריאות והסיכון. חכו שנה ותנסו ברצינות יותר.

יונתן 6 במאי 2013

מזכיר לי קצת את סיפור ג'אמיר נלסון ב2009. היה פצוע כל הפלייאוף, וחזר לסדרת הגמר נגד הלייקרס. סה"כ לא היה גרוע או משהו, אבל הוא לא היה בשיאו והניצחון של חבורת הקובי היה די פשוט.
נלסון אמנם לא ברמה של רוז, אבל מצד שני רוז לא שיחק כל העונה, כך שיכול להיות שהדברים מתקזזים. אני מאמין שאם רוז יכול לשחק הוא צריך לשחק, מהסיבה שבלעדיו כמעט ואין סיכוי לבולס. איתו זה הימור, אבל אם ההימור יעבוד והוא יהיה בשיאו (בכל זאת, הוא מתאמן עם החבר'ה כבר כמה חודשים בצורה מלאה) יכול להיות שיש סיכוי לעשות משהו.

אלון רייכמן 6 במאי 2013

יונתן, בדיוק מה שאני אומר. :-)

ליבר 6 במאי 2013

הסיבות של רוז לא לחזור כבר ממזמן מגוכחות בעיני.
"אוי אוי אוי הייתה לי פציעה ועכשיו אני לא מוכן מנטלית לחזור"
איזו נקבה! קצת נפצעת ביג פאקינג דיל. הקבוצה שלך נלחמת בשיניים ושחקנים מתאבדים על המגרש בשביל לגרד נצחונות ואתה מעודד בחליפה?!

עכשיו הם צריכיםפ לשחק מול מיאמי עם שחקן חמישייה אחד בריא לחלוטין וכל השאר משחקים חצי פצועים או לא משחקים בכלל!

ובקשר לכל אלו שאומרים שאין סיכוי, אז מה אם אין סיכוי?!
נראה לכם שיש אוהד אחד של הבולס שלא חושב שיש סיכוי. גם אם סיכוי קטן הוא מאמין. השחקנים על המגרש מאמינים. המאמנים מאמינים.
זה בסופו של דבר משחק של 5 על 5. תמיד יש סיכוי! אז שהפרימדונה הזאת תפשוט את החליפה ותרד לפארקט!

נ.ב. הכי מעצבן זה שהוא תמיד נמצא בחימום של לפני המשחק וזורק לסל ואח"כ חוזר ללבוש את החליפה.
WHAT A PUSSY

בר שושני 6 במאי 2013

אני בדרך כלל אדם נעים ונוח אל הבריות, אבל אני באמת מקווה שאתה תקרע את הרצועה הצולבת בברך ותדבר אחר כך.

מה שרוז מדבר עליו הוא שהזיכרון השרירי שלו עדיין לא שם – זה עניין שהוא בין המנטלי לפיזי, ומאוד יכול להיות שהברך יכולה לשאת את העומס, אבל הוא עדיין לא מסוגל להעמיס עליה, מנטלית, את העומסים האלה.

כמה מהר אנשים מרגישים שאנשים אחרים, שהם בכלל לא מכירים, חייבים להם משהו..

7even 6 במאי 2013

איך אנשים עוד ממשיכים לקבוע מראש מי ינצח ומי לא בכזו נחרצות?
רק לפני שבועיים כתב כאן מישהו, ואני מצטט: "לא משנה מה יהיה גמר המערב, דנבר תהיה שם".
הבחור לא טעה בסדרה אחת, אלא בלי לשים לב במשפט אחד הוא טעה ב-3 סדרות.

אני אישית אוהד מיאמי כבר שנים רבות, בערך מתי שדוויין ווייד הצטרף לליגה, ואם למדתי משהו זה שפלייאוף ה NBA מאז הוא לא ממש דבר צפוי.

אפשר לתת הימור, אבל קביעות נחרצות נועדו לכישלון.

ועדיין – Go HEAT!!

Amir A 7 במאי 2013

עד כמה דרק רוז שמח באמת על הניצחון הזה של הבולס?

אלון רייכמן 7 במאי 2013

אמיר, יש מצב שהוא עוד קיווה שהם יפסידו במשחק מספר 7 בברוקלין…שהדילמה לגביו תרד מהשולחן כבר.

Comments closed