יאללה חיפה

פתאום נורא בא לי שחיפה תיקח אליפות

Mekel2

אפצח בוידוי קטן. אני אוהד מכבי תל אביב כדורסל, פחות או יותר מאז שאני מכיר כדורסל.

מצד שני, אני אוהד מזן מעט שונה. כשמכבי משחקת ביורוליג, אני לא רואה בעיניים. מתוח כמו דסי פורר וגבי בר נתן. מתקשה להסדיר דופק ככל שהמשחק קובע יותר. מנהג של שנים בימי חמישי בערב, מאז…ומתמיד. אבל עם השנים, צפה ועלתה בי התובנה שבניגוד להצהרות של אנשי מכבי (וחלק גדול מאוהדיה) כי "הליגה היא הלחם והחמאה שלנו" – בעיניי דווקא היורוליג היא הלחם והחמאה של מכבי. החוזה ארוך הטווח עם הליגה, התקציבים והסגלים הנבנים בהתאם, המאמנים, האולם, המנויים, ההתלהבות – הכל מכוון בראש ובראשונה להייפ האירופי.

ויותר מזה, פתאום עם השנים, לא רק שפחות היה איכפת לי אם קבוצה ישראלית אחרת תזכה כאן באליפות או בגביע, אפילו התחלתי לקוות שזה יקרה. כי אני באמת ובתמים רוצה שיהיה כאן מעניין. שעוד קבוצות יתעלו לרמה של מכבי ובהמשך – גם ישחקו ביורוקאפ וביורוליג. בדיוק כמו בספרד, ברוסיה או באיטליה. שהתקציבים והמתקנים יהיו ברמה גבוהה גם בירושלים ובחיפה ובחולוניה. וכן, כשקבוצה ישראלית אחרת משחקת בגביע אירופי – אני מת שהיא תצליח. מת שירושלים יגיעו רחוק ביורוקאפ (ואולי, עם הארנה החדשה סוף סוף ידאגו לנציגה ישראלית נוספת ביורוליג). ושג'ף רוזן ירשום את חיפה ליורוקאפ ושגליל תזכה שוב בליגה הבלקנית, יאללה, בכיף.

כי מבחינתי, ברגע שהקבוצות הללו משחקות במפעלים האירופיים, הן מייצגות קודם כל את הכדורסל הישראלי, אחר כך את הפועל, או מכבי או אליצור חדרה. כי ככה נראית ליגה בריאה. וככה מגיעים רחוק יותר. הכל כמובן – בתנאי שהקבוצות האחרות ישאפו לעלות לרמה של מכבי, ולא ינסו למשוך אותה למטה אליהן. זהו, עכשיו הקיו שלכם להתחיל להשמיץ בתגובות של "אין לך מושג", "אתה לא אוהד אמיתי" "אתה לא מבין מה זו יריבות ספורטיבית". אבל תאמינו לי שאני מבין. ואני חולה כדורסל ברמות יוצאות דופן, מכל כך הרבה בחינות.

אבל בליגה הבינונית שלנו, בטח שהשנה – כשמכבי נראית פגיעה מתמיד, פתאום נורא בא לי שמכבי חיפה תיקח אליפות. זה היכה בי בעוצמה אתמול, כשצפיתי בניצחון של חיפה במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר מול אילת. נזכרתי שוב למה אני כל כך אוהב לראות את חיפה העונה ובכלל – איזו קבוצה נדירה הם קיבצו שם השנה, אחרי שתי עונות של פח.

אני מת על דונטה סמית. אני מת על שחקנים מסוגו של דונטה סמית. סופרסטארים עם בורג אחד משוחרר בראש, קצת באד בויס, קצת שכונה – אבל איזה רעב למשחק. ואיזו תשוקה לנצח – ואיזה שחקן. כפי שכתבתי בעבר – נורא מזכיר לי את פיט מיקאל מברצלונה. וקלאת'יס – מת עליו. שנים לא היה כאן גבוה שרץ ככה את המגרש וקולע מכל טווח (ולא – ליאור אליהו לא מכדרר ככה ובטח שלא קולע ככה). וגל מקל בעונת שיא עם טונות של מנהיגות ואחריות. וכשפול סטול קם על הצד הנכון ומתמקד במסירה ובניהול המתפרצות – תענוג לצפות בו. למרות שהוא שרוט יותר מרוב הדיסקים שיש לי באוטו. וקוז'יקרו נהנה מהחיים. וחנן קולמן חזר כדי לעבות את הקו האחורי. וקורי קאר אחראי על מצב הרוח. ואנטון שוטבין – מתי תבין! עד שלא תוריד את השפם המכוער הזה המאמן לא ייתן לך לשחק.

Haifa3
דונטה סמית. אחלה שחקן למרות הבורג הרופף.

ופתאום, נורא בא לי שחיפה תתפוצץ ותגיע לגמר מול מכבי (כן, זו תהיה מכבי. מצטער אוהדי ירושלים – יש גבול לכמה רחוק קבוצת המטורללים שלכם יכולה להגיע העונה) ושבניגוד לגמר הגביע – חיפה גם תיקח הפעם. זה יעשה כל כך טוב לקבוצה הזו ולעתיד שלה. ויתן תיאבון וחשק לג'ף רוזן. ויהיה רק מכה קלה בכנף למכבי. כי די עם הדרמות, אפשר להפסיד פה אליפות. היורוליג חשוב הרבה יותר.

לא בטוח שחיפה תצליח לעשות את זה, אבל עם הביתיות בגמר (בשאיפה שיעברו את אילת בסדרה הלא פשוטה הזו) והתעלות חד פעמית במשחק אחד – לחיפה יש את היכולת לעשות זאת. אני מת על מכבי, למרות הקבוצה הגרועה שנבנתה שם העונה – אבל ממש לא אהיה עצוב אם חיפה תיקח השנה אליפות. לפחות קטן ודוידוביץ' לא יריבו מי יניף את הצלחת.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

בשם האב
גפרורים למדורה צהובה-אדומה

67 Comments

ארליך 27 במאי 2013

פוסט מעולה. קול שונה בין כל הקולות המוכרים.
ותתפלא לשמוע שאני מסכים איתך לגמרי. אני חושב שחיפה באמת יכולה לעשות את זה השנה. היא תצטרך פשוט יום גדול של לפחות 4 שחקנים שלה. וגם קצת מזל לא יזיק.

דניאל 27 במאי 2013

בתור אוהד ירושלים, אני לא יכול להתווכח איתך. חיפה נראית השנה מצוין ובאמת הכי כיף לראות את המשחקים שלה העונה. ירושלים? אולי בשנה הבאה.

אריק אלפסי 27 במאי 2013

בתחילת העונה בראד גרינברג אמר על דונטה סמית שהוא "השחקן הכי טוב מחוץ ל-NBA". יש ערבים שבהם הוא באמת נראה לא רחוק מזה.

עידן 27 במאי 2013

איזה כיף לראות אוהד שפוי בין ים המסיתים. אחד שרואה גם את התמונה הגדולה יותר. מחזק את ידייך יא חביבי!

אלון רייכמן 27 במאי 2013

תודה עידן. I just call it like I see it.

יובל 27 במאי 2013

אחלה פוסט! הלוואי ועוד כמה היו חושבים כמוך.
בתור אוהד של חיפה אני מקווה מאד שהעונה הם ייקחו את ההזדמנות המיוחדת שיש להם…

קיש 27 במאי 2013

הייתי אתמול במשחק, וגם במשחק הראשון נגד גליל – וחיפה היא באמת קבוצה מעולה, כשהיא "רוצה". משום מה בכל משחק היא מתאמצת מאוד, בשלב מסוים, להחזיר את היריבה למשחק, וזו פריבילגיה שלא תתאפשר לה בגמר.
אם נעזוב את האליפות השנה, ובכלל – כי כמו שאתה אומר אין לזה הרבה משמעות – חיפה צריכה לשמור על עצמה, להתחזק בעוד 3-4 שחקנים ברמה גבוהה, ואז היא תהיה, לא פחות, קבוצת יורוליג לגיטימית. שני ישרלאיים וזר תותח יביאו אותה לרמה של מכבי ת"א, לא זו של העונה. אם לשם חיפה מכוונת – אז הייתי מחתים היום את גרינברג לעשר שנים, מחפש ישראליים צעירים ומבקש משמעון שיכניס אותנו לאירופה.
אולי כל זה יתחיל באמת רק עם אליפות…

אלון רייכמן 27 במאי 2013

קיש, חותם על כל מילה. זו בדיוק הכוונה שלי. אפשר אגב, גם להתחיל עם היורוקאפ.

איציק 27 במאי 2013

אלון,
כאוהד מכבי לא שרוט, אני מזדה עם כל מה שכתבת. גם אני בעד כל קבוצה ישראלית שמשחקת בחו"ל, גם אני רוצה שהרמה תעלה במקביל לניהול, מתקנים ומה לא. אני אפילו כותב שאולי למכבי עדיף שתפסיד אליפות עם כבוצה כזו, ואולי משהו יתעורר בגלל זה, כיוון שהשנה לא הליגה התקרבה למכבי כי אם מכבי הגיע לליגה (לא התקרבה, הגיע). אבל, אם מכבי תעבור את ירושלים (ואני לא משוכנע עם אוסף השרוטים המשותף על המגרש), כשיזרק הג'אמפ הראשון, כל מה שכתבתי ילך לפח וארצה שמכבי תקח את האליפות. מה לעשות, קשה לי להאמין שתשב ותרצה שחיפה תיקח, תקפוץ מעצבים על כל טעות של חיפה, וכו'. אוהד מכבי לא מסוגל לכך. זה הכל לפני המשחק, או אחריו, לא בזמן המשחק.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

איציק, צודק. בגלל זה אני כותב את זה לפני המשחק…אבל באמת מגיע לחיפה של השנה. ומכבי של השנה אכן מבאסת את הישבן.

טל בן יהודה 27 במאי 2013

האמת שהכל היה בסדר עם הטור הזה עד לפסקה השלישית החלה.

סתם סתם… פוסט מצוין שאני מזדהה עם חלקו.

אני כמוך אוהד מכבי מאד רציונלי והרבה פעמים (תאמינו או לא) מוצא את עצמי אומר "איך הייתי רוצה שקבוצה כמו מכבי חיפה תיקח אליפות". כי זה באמת יהיה טוב לכדורסל הישראלי, וזה באמת לא ישנה הרבה למכבי ת"א. ואני באמת חושב שהמשפט "הליגה היא הלחם והחמאה שלנו" הוא בדיחה.

אבל אז מגיע המשחק עצמו, ואני לא מסוגל לראות את מכבי ת"א מפסידה. ולא מסוגל לראות אוהדים אחרים שמחים. ולא מסוגל להתמודד עם כל האחר כך. אבל ככה זה אוהד… נראה לי.

rafik 27 במאי 2013

בתור אוהד מילדות, שלא מסוגל לוותר על ימי חמישי, שמחתי כשחולון לקחו אליפות כי הגיע להם, ואני אשמח אם חיפה ייקחו השנה כי הם הקבוצה הכי מדליקה בליגה (ביחד עם נתניה, אבל עם משאבים יותר משמעותיים). הייתי לוקח את הקבוצה של חיפה as is ומעביר לנוקיהו עם כמה שיפורים קלים וקדימה ליורוליג… בטוח שלאוהדים של מכבי ת"א היתה עונה יותר שמחה

אלון רייכמן 27 במאי 2013

rafik – מסכים איתך.

ירושלמי 27 במאי 2013

אז מה שעושה את ההבדל בין מכבי לחיפה זה בלאט?

אריאל 27 במאי 2013

אחלה טור, מסכים עם כל מילה. אני גם אוהד מכבי, היום אמנם קצת פחות, וממש התבאסתי במשחק החמישי נגד בני-השרון בסדרה המופתית מ- 2010. למי אכפת מהליגה?

אסף 27 במאי 2013

פוסט מצוין,רק הסגה אחת לטעמי דווקא קלאתיס הוא האס של חיפה העונה,לא זוכר בארץ גבוה כל כך מגוון גם התקפית וגם הגנתית,
במקום מסוים ולצורך השוואה רק מגדיל את תחושת הפספוס שלי מה היה יכול להיות ליאור אליהו אם היה דואג להעמיס על עצמו קצת יותר שרירים ומפתח קליעה מעבר לחצי מטר מהסל…(בקיצור היה מוכן לעבוד יותר ולא בורח חזרה מאירופה לבית החם והמפנק בארץ)

איציק 27 במאי 2013

קני בארלו, נוריס קולמן המכשף, כולם לא פחות טובים מקלאטיס, אבל הוא לבן. אם נלך יותר אחורה, פרויס שורט ומיק מיצ'ל. היו רק לא זוכרים.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

איציק, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד.

איציק 27 במאי 2013

אני חושב שקלאתיס טוב, אבל לומר שלא היה כמותו בארץ זה קצת מוגזם. חלק מאלו שציינתי יכלו לשחק גם 3 וגם 4 וכולם היו לפחות כמוהו אם לא טובים יותר. ועדיין, הוא בי פאר טוב יותר מכל מה שמסתובב היום בארץ.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

איציק, איפה ומתי כתבתי שלא היה כמותו בארץ?
מה שכתבתי כאן בפוסט זה: "שנים לא היה כאן גבוה שרץ ככה את המגרש וקולע מכל טווח"…

איציק 27 במאי 2013

אלון,
שים לב, התגובה שלי הינה לתגובה של אסף, משפט ראשון: פוסט מצוין,רק הסגה אחת לטעמי דווקא קלאתיס הוא האס של חיפה העונה,לא זוכר בארץ גבוה כל כך מגוון גם התקפית וגם הגנתית.
אני הגבתי לטענה זו שלו. הוא טוב, אך היו לא פחות טובים ממנו בעמדה 4. התגובה הינה לא לפוסט שלך.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

אסף, אם תקרא קצת אחורה טורים קודמים שלי – אני לא חושב שיש שחקן בליגה שלנו שפירגנתי לו, היללתי אותו והרעפתי עליו מחמאות – יותר מקלאת'יס. ואכן – שם את ליאור אליהו בכיס הקטן מבחינת כל היכולת שאין (וכנראה לא יהיו לעולם) לליאור.

אסף 27 במאי 2013

אלון קבלתי את ההערה בשמחה… לגבי אליהו מה שהכי מכעיס אצלו שזה מרגיש שנובע מעצלנות נטו,ראה את השנה אצל איבנוביץ' בה ישר ברח חזרה לישראל,נכון איבנוביץ' משוגע אבל ראה כמה קידם שחקנים כולל כאלה שיצאו ממנו ל-N.B.A (ספילטר,סקולה,קלדרון,נוצ'יוני..)
מבחינתי אולי השחקן הישראלי הכי מפוספס בעשור האחרון.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

לגמרי. אליהו יכול היה להיות כוכב NBA בדיוק כמו לא מעט אירופאים פחות מוכשרים ממנו שנמצאים שם. הבעיה היא שהוא לא אוהב לעבוד קשה, לא שיפר כלום מהחולשות שלו בחמש השנים האחרונות ולא עושה הגנה (למרות שהוא טוען שכן, הוא חרא של שחקן הגנה).

איציק 27 במאי 2013

יש לי שאלה לגבי זה: האם יכולת התמדה והשקעה היא לא כישרון? הרי ללא לכל אחד יש את היכולות המנטאליות להשקיע ולעבוד על דברים קטנים כגדולים. לספורטאים גדולים יש את היכולת הזו, ראו ג'ורדן או לברון, ולאחרים אין, ראו אליהו. זה אחד הכשרונות שחסר לו ולכן אולי הוא לא מספיק כישרוני להיות שחקן NBA. אולי זה לא נכון לומר שיש לו כישרון אך אין לא כיולת התמדה/השקעה. אולי נכון לומר שהוא לא ניכן בכישרון של התמדה ולכן לא ניכן בכישרון משחק המתאים לרמות הגבוהות ביותר???

ג'וני 27 במאי 2013

גם מסי חרא של שחקן הגנה ועדין יש כאלה טוענים שהוא כדורגלן הטוב בעולם
אליהו שחקן טוב וזה ממש לא משנה איפה הוא משחק
שחקנים יותר טובים מאליהו לא משחקים בN.B.A כי בסופו של דבר מדובר רק בליגה אחת של 30 קבוצות ואין פשוט מקום לכולם בסגל.
אם היה עוד 2-3 ליגות כמו הN.B.A אז ברור שאליהו היה משחק שם.

ניר 1 27 במאי 2013

לדעתי הפוסט הזה משקף את דעתם של לא מעט מאוהדי מכבי וגם את דעתי האישית אבל רק בסדרה חייבים להפסיק עם הבלוף של פיינל פור פיינל טו או כל שטות אחרת אף אחד לא ישכנע אותי שהיתה פה אלופה חוץ ממכבי מאז הגליל!!! תחשבו איזו סדרה מטורפת יכלה להיות פה תחשבו על אילת משתפרת שנה הבאה תחשבו על חולון נבנית מחדש ומרימה קבוצה. מצטער חולון קבוצה שאני באמת מחבב אבל הם לקחו גביע במשחק אחד ולא אליפות.
הערה לאיציק נכתב שלא היה פה כמו קלאטיס שנים מה שנכון) לא שלא היה בכלל.

איציק 27 במאי 2013

ניר 1,
היכן אצל אסף כתוב שנים. אני קורא לא מהר, וכנראה גם לא ממהר להבין, אבל אני לא מוצא בתגובתו את המילה "שנים." אצל אלון זה אכן "שנים" ולכן התגובה לא הופנת אליו.

עמית זילברבוש 27 במאי 2013

אלון,
גרמת לי להזדהות עם כל מילה. כמעט. תכלס לי לא אכפת אם גם אילת יקחו. לא בא לי שירושלים יקחו כי לא מגיע להם עם כל הבלאגן שיש שם כל שבוע. מצד שני אולי בכל זאת, בשביל, בשביל טפירו.
אבל הכי חשוב, שיהיה פלייאוף טוב, משחקים צמודים ואינטנסיביים, ויכפרו קצת על השטויות שהיינו צריכים לסבול במשך העונה הזאת.
שיהיה לנו בכייף!

אלון רייכמן 27 במאי 2013

עמית, מסכים איתך לגמרי. גם אילת זה סבבה. העיקר שיהיה מעניין.

סנטה38 28 במאי 2013

איך אפשר לרצות שאילת תיקח אליפות?
קבוצה שבגלל כסף ועסקנות עלתה 3 ליגות על השולחן הירוק! מה לה ולספורט בכלל? זה ביזיון שאילת בליגה הראשונה בכלל ואני מאחל לה כשלון חרוץ

גיל שלי 27 במאי 2013

מזדהה עם כל מילה, ומחזיק אצבעות לגל מקל, הלוואי ועוד שחקנים ישראלים היו משקיעים חצי ממנו בעצמם כדי להפוך לכדורסלנים טובים יותר

אליקו 27 במאי 2013

אני חושב שכל אוהדי הכדורסל בארץ (לא משנה איזו קבוצה הם אוהדים) חושבים בסתר ליבם שלחיפה מגיע העונה לזכות באליפות. נחזיק להם אצבעות.

ג'וני 27 במאי 2013

לא ממש
דווקא לאילת מגיע לזכות באליפות
מכבי חיפה לא ממש יציבה העונה

כוכב עליון 27 במאי 2013

אני מנסה ולא מצליח להסביר למה אני לא אוהב את הרעיון שמאחורי הפוסט. נראה לי שאוהדים ש"מוכנים" לוותר על האליפות לקבוצה אחרת זה או ממקום של התנשאות ,ניתן לילידים לקחת איזו אליפות שיהיה להם בסבבה, או ממקום "שזה משהו ששייך לנו אבל הנה קחו שלכם אבל עונה הבאה זה שלנו, כן?" או סתם ההרגשה המטופשת שמכבי זה המדינה ולהיפך, שזה כל אוהדי מכבי של יום חמישי. בוא נגיד את האמת, בתור אוהד של קבוצת כדורגל שלקחה 13 אליפויות מתוך ה 20 האחרונות ורק לפני שנה בכה כשהפסיד אחת בשניה האחרונה, מי שמוכן לוותר על אליפות הוא לא באמת אוהד. אבל אולי זה רק אני ככה

אלון רייכמן 27 במאי 2013

כוכב עליון – נראה כאילו לא קראת את הפוסט אלא רק שמעת על הרעיון שמאחוריו…אם בכל זאת קראת וזה מה שהסקת ממנו (התנשאות???) אז הבנת פשוט הפוך. אני בעד תחרותיות וקידום הענף, לא קידום מכבי ת"א.

ולגבי הפסד אליפות – אתה באמת משווה אליפות של מנצ'סטר יונייטד לאליפות של מכבי כדורסל כאן בארץ? חבל שהעלית את ההשוואה הזו בכלל.

יואב 27 במאי 2013

פוסט נהדר, ואני מאד מזדהה עם ההרגשה שלך, בתור אוהד שרוף שהעביר את שנות הנעורים שלו בשער 11 , וגם היום לוקח ללב כל הפסד באירופה.

זה לא מנע ממני בגמר הפלייאוף ב2010, למצוא את עצמי מנסה להילחם באינסטינקט שגרם לי לצהול (בלב, אין צורך להגזים) בכל סל של גליל.

אני יכול להישבע שאפילו נפתחה בירה של שמחה בסוף המשחק.

אלון רייכמן 27 במאי 2013

יואב, זה בדיוק זה.

תומר חרוב 27 במאי 2013

בירה שותים גם בעצב, לא?

יואב 29 במאי 2013

יואב, כדאי שאחד מאיתנו יוסיף מילה מבדילה לשמו(:

MOBY 27 במאי 2013

כולכם נבלות.
חמסה חמסה חמסה טפו טפו טפו. קניתי ראשי שום. זורק מלח לכל הכיוונים. (שכחתי משהו?).
הלו…. לא הגענו עוד לגמר. חיפה מעולה בלמלא את הדלי לבעוט בו למזלה היא מצליחה למלא אותו שוב. אבל אילת טובים. ודונטה מהזן שהשתן עולה מהר מאוד. וסטול בהחלט לא יציב מספיק. תנו לי נצחון ברביעי. רק לא לטוס אל על הם מגלחים הרים. משחק משחק לא לרתום את העגלה…. בבקשה.

אלון רייכמן 28 במאי 2013

MOBY – אתה גדול…אילת אכן קבוצה חזקה ותהיה סדרה לא קלה.
אבל אני חושב שחיפה עוברת.

ד"ר א 27 במאי 2013

נשמע כמו טור שהייתי יכול לכתוב בעצמי.

מצד שני, בעצם, כבר כתבתי אותו לפני ארבע שנים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95_%D7%93%D7%94_%D7%A4%D7%94

אלון רייכמן 28 במאי 2013

אתה בטוח ששמת את הלינק הנכון?

ד"ר א 28 במאי 2013

לינק שגוי לחלוטין, כמובן

http://www.yehudemo.org/?p=351

אלון רייכמן 30 במאי 2013

סבבה :-)

תומר חרוב 27 במאי 2013

נוטה להסכים עם כוכב עליון. לא בעניין של ההתנשאות אלא בכך שכשאתה אומר שהיית רוצה כאוהד להפסיד אליפות, מראה בדיוק מה היא שווה ומה שווה הענף הזה. כי אם אתה(ואוהדים אחרים) מוכנים להפסיד את האליפות, כנראה שגם הזכייה בה היא לא משהו כל כך חשוב.

אלון רייכמן 28 במאי 2013

תומר, אני חושב שזכייה באליפות כאן עבור מכבי חיפה (או ירושלים או אילת לצורך העניין) תהיה משמעותית הרבה יותר עבורן, מאשר זכייה בעוד אליפות עבור מכבי. עניין של היסטוריה, חווייה בתולית וראשונית, התלהבות של כל מי שסביב הקבוצה – ומה שזה יעש לקבוצה ולקהל שלה. משהו שמכבי כבר לא צריכה.
שוב, הכל מתוך רצון לקדם כאן את הענף ולראות קבוצות נוספות מתרוממות לגבהים חדשים.

כוכב עליון 28 במאי 2013

נמשיך את השרשור מכאן, יש 3 סוגים של "אוהדים" שמוכנים לוותר על אליפות: 1. אלה שמתנשאים 2. אלה שהם אוהדי יום חמישי (להלן אבא שלי, שלא בטוח שידע שיש משחק אתמול) 3. לא אוהדים. לא ציינתי שאתה באופן אישי מתנשא. עצוב לי בתור אוהד כדורסל שהגענו ללתת אליפות ברחמים. אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני מסכים עם טל בן יהודה בעניין הזה, אם אתה אוהד,אתה לא רוצה לאבד אליפות. ואגב, תזכיר לי במה קידמה האליפות את חולון וגליל? כל עוד האליפות לא מביאה אותך לשום מקום (יורוקאפ או שמא גם זה של ירושלים בטאבו) לא יצמח פה דשא, וכל ניסיון לומר אחרת זה מגוחך במקרה הטוב. הרי רק לפני כמה שבועות כתבת על שחקנים שצריכים להגיע למכבי ורובם אם אני זוכר נכון היו מחיפה, אז אליפות לא תעזור להשאיר אותם, רק תקדם אותם לדבר הבאמת חשוב, להגיע לימי חמישי של מכבי ת"א.

אלון רייכמן 28 במאי 2013

כוכב עליון, נתחיל מהסוף. אם יש משהו שיכול לעזור להשאיר את הכוכבים של חיפה, זו אולי אליפות. והבטחה של ג'ף רוזן שהקבוצה תשתתף במפעל אירופי בעונה הבאה עם תקציב מוגדל. ושדרוג שכרם. אחרת הם יעזבו. אם לא למכבי אז לאחת מההצעות הרבות שיהיו להם מאירופה. בקיצור, לא רואה את חיפה מצליחה להשאיר את דונטה סמית ופאט קלאת'יס אחרי העונה הנהדרת שלהם, אם לא משהו מיוחד – אליפות וכד'.
וכמו שאמרתי – הכל צריך לבוא עם מעטפת – בעלים שמשקיע כסף, מתקן מתאים, תשתיות, ספונסרים. לכן האליפויות של גליל וחולון לא קידמו אותם במילימטר. כי לא היה להם אף אחד מאלה. לחיפה דווקא יש סיכוי בכיוון.
ובאשר לאהדת כדורסל – האמן לי, שאני בעשירון העליון של האוהדים (מבחינת אהדה, פנאטיות, אובססיה למשחק, אהבה לכדור – לא בכסף, כן?)

dtnsgl 28 במאי 2013

זה נכון שהיורוליג (או גביע אירופה לאלופות בעבר) זה הלחם והחמאה של מכבי.
העניין הוא שכשפעם אמרו על הליגה שהיא הלחם והחמאה של מכבי זה גם היה נכון, כי רק זכייה באליפות הובילה את מכבי לשחק בגביע אירופה לאלופות ותנאי הכרחי להשגת הלחם והחמאה הוא לחם וחמאה בעצמו.
מאז שלמכבי יש חוזה מובטח עם היורוליג, הלחם והחמאה כבר לא תלוי באליפות הליגה ולכן הליגה היא לא לחם וחמאה – מכבי מבחינתה היא האלופה עוד לפני הג'אמפ הראשון בעונה כי גם בעונה הבאה תהיה ביורוליג.
בגלל הנקודה הזאת הליגה הפסיקה לעניין אותי כמעט לחלוטין. מנסים לעשות הכל כדי לקחת ממכבי אליפות ולרוב לא מצליחים – אפילו שלמכבי לא כל-כך אכפת מזה.

אבל כן, למרות שבימי חמישי אני צהוב לגמרי – הלוואי שמכבי חיפה תקח אליפות רק כדי שיהיה סיכוי (סביר סוף-סוף) לעוד קבוצה ביורוליג

אלון רייכמן 28 במאי 2013

כנראה שהסיכוי לקבוצה נוספת ביורוליג לא תלוי במי תיקח אליפות. עניין של רצון, תקציבים ואולם מתאים. אולי הפועל ירושלים עם הארנה החדשה. כרגע בכל אופן, גם אם יציעו – אין אף קבוצה ישראלית נוספת שמעוניינת או יכולה לשחק ביורוליג.

ערן 28 במאי 2013

"אוהד מכבי", הצחקת אותי.
אוהד אמיתי מקווה שמכבי תנצח בכל מצב ובכל מסגרת. אתה סתם חובב ספורט שחצן שמחפש משהו חדש. למה שלא שאר הקבוצות יעלו את הרמה במקום שמכבי תהיה רעה ו"חיפה תתפוצץ", כלשונך?
שטויות במיץ. אוהד מכבי אף פעם לא מאחל לקבוצה שלו להפסיד.
טור שלם מרוח בפתטיות מתובלת בלוזריות.
אתה יותר אוהד חיפה מאשר אוהד מכבי ולא מייצג אף אחד שמכנה את עצמו אוהד מכבי.

אלון רייכמן 28 במאי 2013

ערן, חבל שזה מה שהבנת מהפוסט.

ערן 28 במאי 2013

הבנתי מצוין.
אתה חלק מהמערך התקשורתי שמנסה ומקווה שמכבי תיפול העונה.
אז צר לי לאכזב אותך. מכבי, קבוצה עם תקציב של 20 מיליון ממש לא אמורה להפסיד לחיפה בגמר.
חיפה היא קבוצה שיכולה למשוך הרבה ילדים ואנשים כמוך, נייטרלים, בלי שייכות אמיתית לקבוצה מסוימת. היא סקסית, היא חדשה, היא רעננה, יש לה סטאר ישראלי וסטארים שהם לא ישראלים (כאמור, משוא הערצתך – דונטה סמית' ופט קלאת'ס), אולם חדש, אוהדים וראש עירייה נמרץ למדי.
הבעיה היא שיש לה לא מעט בעיות שיהרסו את החלום הורודירוק שלך.

זה מתחיל עם העובדה שהחוק הרוסי דיי פוגע בחיפה.
חוץ מגל מקל, אין לה ישראלים טובים. כן, קוז'יקרו, צ'וברביץ' וחנן קולמן לא בדיוק נראים לי שחקני ספסל שיתמודדו מול המפלצות הצהובות.
החוק הזה רק פוגע בה.
זה ממשיך עם העובדה שפול סטול רק מחרב לחיפה את המשחקים מול מכבי, והוא מקבל פול ביטחון מהמאמן שלו. כלי התקפי אחד פחות.

זה משאיר אותנו עם כמה שחקנים שהופכים את חיפה לפייבוריטית-
גל מקל, תומאס, דונטה סמית' ופט קלאת'ס.
נתחיל באחרונים. פט קלאת'ס וסמית' לדעתי הם בגדר קונצזוס. שחקנים מצוינים שיכולים לתפוס מקום גם בקבוצת יורוליג מדרג אמצעי.
הרבה זמן לא ראיתי שחקן כמו סמית' בליגה הזניחה שלנו, וקלאת'ס… מתפוצץ מול מכבי באורח קבוע.
אבל למכבי יש מאצ' אפ מצוין עם כל השחקנים האלה, ולכן חיפה לא ניצחו את מכבי אפיל פעם אחת.

יוגב אוחיון ומורן רוט מול גל מקל. שני שומרים אישיים מעולים מול שחקן טוב, אם הם רוצים אפשר להאט אותו.
סמית' מול סמית'. לא חושב שדווין סמית', שחקן הגנה מרשים לכל הדעות, לא יכול לעצור את השחקן האהוב עליך.
פט קלאת'ס וליאור אליהו.
פה אני רוצה לחלוק עליך ספציפית.
אתה אומר שליאור לא יודע לכדרר ולא מגיע לרמה של קלאת'ס, לא קולע כמוהו… אני חושב שאתמול הוא דיי סתם לך את הפה.
לליאור יש יכולת דיי דומה לשל קלאת'ס, סיום מתפרצות נהדר ויכול, כמו שאתה אומר -"לרוץ את כל המגרש",
קלאת'ס אף ירד באחוזי הקליעה לאחרונה. ליאור גם לא זורק משלוש אז אין פה בכלל השוואה. ובאחוזי ה-2 – הסטט' מדברת, ליאור טוב יותר.
תומאס מול ג'יימס… אני לא צריך להרחיב.
צר לי לנפץ לך את החלום.
מבין שאתה חושב משהו, זכותך, אבל ההגדרה שלך כאוהד מכבי פשוט לא מדויקת, מאחר ואתה רוצה שקבוצה אחרת תביס אותה ("שחיפה תתפוצץ עליה)
אתה יכול לומר – "פרשן כדורסל שמחבב את מכבי תל אביב ביורוליג"
זהו.

בני תבורי 28 במאי 2013

ערן,
אתה פוץ.

ערן 28 במאי 2013

בני תבורי,
אתה יכול לקפוץ לי.
"פרשנים", עלאק.

אסף 28 במאי 2013

פשוט נפלא

מנחם לס 28 במאי 2013

פרט קטן: ב-1954 הייתי כמה חודשים לפני הצבא פוינט גארד של מכבי חיפה יחד עם עוזי בלוטרייך והלל גולדברג (ז"ל) שמכבי חיפה גנבה אותנו ממכבי בת גלים.

אלון רייכמן 30 במאי 2013

מנחם, גדול.

tzvika 29 במאי 2013

אין לך מושג.
אתה לא אוהד אמיתי.
אתה לא מבין מה זה יריבות ספורטיבית.

אלון רייכמן 30 במאי 2013

:-)

קובי 30 במאי 2013

לאלון- פעם גם אני חשבתי כמוך אבל אחרי כמה שנים הבנתי שטעיתי בגדול!!

ואני יסביר : לפני ארבע שנים מוריניו ואינטר זכו בליגת האלופות. ועשו הישג מדהים של טרבל היסטורי. אבל ירחם השם איזה כדורגל מגעיל הם שיחקו. לראות אותם היה פשוט חתיכת סבל נוראי. המשפט שרווח אז היה "פירקנו אותם 1-0" ודוקא בגלל זה היום אינטר נעלמה. כי בשביל מה צריך להשקיע אם אפשר לשחק מגעיל ולהצליח???

ולכן נניח שהקבוצה המגעילה שפדרמן בנה לנו. הייתה מצליחה לזכות ביורוליג השנה. זה היה פשוט אסון כי אז לא היינו יכולים אפילו לחלום על שחקנים איכותיים. כי בשביל מה להשקיע אם אפשר לחסוך ולנצח בדרך מגעילה??? בגלל זה הדרך יותר חשובה אפילו מתארים גדולים ככל שיהיו!!

אבל מאותה סיבה אני עוד יותר שונא את שאר הקבוצות בליגה- כי שאר בעלי הקבוצות בליגה צורת החשיבה שלהם. לא רק שהיא כמו פדרמן אלא אפילו גרועה ממנו. הדבר היחיד שהם שואפים אליו זה להגיע לגמר ולעקוץ את מכבי וזהו. ואם לא הלך השנה לא נורא ננסה עוד פעם שנה הבאה. אף אחד לא באמת מתכוון להעמיד קבוצה ברמה גבוהה שתוכל להתמודד בגאון מול מכבי. אפילו על היורוקאפ ששם התקציבים של רוב הקבוצות הם חמישית ממכבי הם לא מנסים להתמודד!!!

בגלל זה אני מעדיף שמצד אחד מכבי כל שנה תיקח אליפות. ותגרום לשאר הקבוצות להבין שבלי אולם. שחקנים. ומאמן ברמה גבוהה. גם עוד 100 שנה הם ישארו בלי אליפות. ואז הם סופסוף יתחילו להשקיע. ומצד שני ביורוליג אני רוצה בכל שנה שמכבי לא באמת משקיעה שתפשל. כי "להצליח בביינוניות פרוש הדבר לקבע אותה"!!

ולגבי חיפה- גם אני מאוד אוהב את המשחק שלה ואת השחקנים. אבל אין לי אפילו צל של ספק ששלושת הכוכבים שלהם יתנדפו עם הרוח בעונה הבאה. וחיפה תחזור להיות מה שהיא הייתה בשנים האחרונות. אז נכון שחיפה לא יכולה להתמודד מול קבוצות עם תקציבים ענקיים. אבל יש דברים שהיא כן יכולה לעשות. ורק אם היא תעשה אותם אני יתחיל להאמין בקבוצה אחרת שהיא לא מכבי ת"א [הכוונה לחבב לא לאהוד!!].

הדבר הראשון שחיפה צריכה לעשות זה- להחתים את גרינברג לחמש שנים הבאות כדי ליצור דרך והמשכיות. הדבר השני זה- לקבץ לתוכה את כל השחקנים שהיו הכי טובים השנה בליגה. ישראלים וזרים כדי ליצור קבוצה איכותית שתהיה באמת אלטרנטיבה ראויה למכבי. למשך כל העונה ולא רק למשחק אחד בגמר. והדבר השלישי- לכוון הכי גבוה שאפשר ביורוקאפ. כי ההצלחה האמיתית של חיפה תימדד באירופה יותר מאשר בליגה. כמו שאת מכבי מודדים בעיקר באירופה….

הסגל שהייתי ממליץ להם לעונה הבאה :
1.רוט. ניסים.
2.דייסון. יבזורי.
3.סאנדרס או הופסון. רייס.
4.דאנקן. רייט. שולדבראנד.
5.האסל. צ'וברביץ'. כדיר.

ומקל דונטה וקלאת'ס יהיו במכבי. במקום רוט סמית' וקיינר מדלי. אבל זה כבר נושא אחר….

Comments closed