אניגמה

משהו באופי של דרוקר כנראה עוצר אותו שוב ושוב

Druker

 

הפועל ירושלים שברה אתמול שיאים חדשים של לוזריות.

מצד שני, הרבע הרביעי אתמול היה מעין מיקרוקוסמוס של כל העונה הירושלמית – רכבת הרים, חסרת שליטה לפעמים, שנועדה להתרסק.

תמיד הערכתי את שרון דרוקר. מאמן בגובה העיניים, מדבר לשחקנים שלו בכבוד, חייכן לרוב ומבין לא מעט כדורסל. העונה ההיסטורית בה זכה עם ירושלים בגביע יול"ב הכילה בתוכה את כל המרכיבים האלו. הרגישות שלו בטיפול בשחקן מתוסבך כמו וויל סולומון, התפקוד הנכון של טונג'י אוואג'ובי שתמיד אהב למסור לפני שחיפש את הזריקה לסל, והשינוי הטקטי שהציל לירושלים את העונה ההיא – כשהעביר את דורון שפר לעמדת הרכז ומנהל המשחק – ואת וויל סולומון לעמדת הקלעי. עונה למזכרת, שעל גלי הצלחתה דרוקר משייט עד היום, למעשה.

העונה הזו, מנגד – היתה תמונת מראה הפוכה לאותה עונה גדולה ב-2004. עם בית המשוגעים במלחה – שכלל הנהלה לא מאוזנת ומסוכסכת עם עצמה ושחקנים עם אישיות גבולית ופתיל קצר מדי – מפתיע שירושלים בכלל הצליחה להגיע עד הלום.

"אבל תסתכל מה משותף להכל", אמר לי חבר לפני כמה ימים – "דרוקר הסתכסך עם טפירו באמצע העונה, הסתכסך עם קרייג סמית בסיפור עם אותו ראיון מפורסם, הסתכסך עם סמואלס, רב קצת עם דני כהן – כנראה שיש משהו מאחורי פרצוף הרואה החשבון החביב שלו". אז נכון, מבחוץ נדמה שדרוקר צריך בכלל לקבל צל"ש על ששרד את העונה המוטרפת הזו במלחה, עם אוסף הפסיכים אותם אימן. מצד שני – כמאמן העומד בראש המערכת המקצועית, האחריות על סגל השחקנים היא עליו. גם בראד גרינברג בחיפה מאמן כמה אגואים גדולים, ושני שרוטים מרכזיים (סטול וסמית') – ולא שמענו שום דבר דולף משם החוצה.

וזה העניין עם דרוקר. משהו באופי שלו כנראה תמיד דופק אותו קצת. כשהגיע למכבי ת"א בנובמבר 2008 יחד עם פיני גרשון במקום אפי בירנבוים שפוטר, הקריירה של דרוקר היתה בנקודת זינוק אידיאלית. מכבי היתה פגיעה מתמיד, פיני הגיע כמשיח שבא להציל את המצב, ודרוקר – שסיים שנתיים אפורות משהו באוסטנד הבלגית, סומן כזה שיחליף אחרי שנה או שנתיים את פיני שרצה לתת עוד עונה ולפרוש. עונה וחצי לאחר מכן, כשהשניים הפסידו אליפות לגליל ופוטרו ממכבי, כל הלכלוך יצא החוצה. גרשון האשים פומבית את דרוקר כי חתר תחתיו באופן מחפיר, וניסה לרשת אותו עוד בחייו.

Druker2
דרוקר עם גרשון בתקופה המשותפת במכבי. עד הפיצוץ.

***

והנה אנקדוטה אישית שלי עם דרוקר. בעונת 2005-2006, כשדרוקר אימן ברוסיה את אוראל גרייט (טריוויה זריזה – איזה שחקן ישראלי דרוקר חתך מהקבוצה?) אחרי השנתיים בירושלים, עבדתי בדסק הכדורסל של ידיעות אחרונות. הייתי אחראי בין השאר על סיקור הכדורסל האירופי והעולמי. דרוקר לא ממש הכיר אותי אישית, אז הרמתי לו טלפון והצגתי את עצמי, כשבין השאר ציינתי כי אסקר את הישראלים באירופה וכמובן גם אותו ואת קבוצתו. דרוקר היה לבבי במיוחד, החלפנו מספרי טלפון ואימיילים, וקבענו שנדבר מדי פעם. לאורך אותה עונה, דרוקר דאג לסמס לי אישית בכל פעם שקבוצתו ניצחה, ביקש שאפרט בהרחבה על הניצחונות החשובים שלו ודאג לשמור על קשר טוב. אכן סיקרתי אותו באופן חיובי, כולל כתבת צבע גדולה באמצע העונה, והקשר בינינו היה מצוין למרות שאף פעם לא התראינו.

בשלהי אותה עונה, דרוקר הגיע לביקור בארץ וקפץ לכמה משחקי כדורסל. סיקרתי באותה עונה כמה קבוצות ישראליות, כשאחת מהן היתה מכבי ראשל"צ. וכך יצא, שדרוקר הגיע לאחד המשחקים של ראשון, ונתקלתי בו באולם. מיד ניגשתי אליו ואמרתי לו – "אהלן שרון, מה העניינים! אני אלון רייכמן, זה שמדבר איתך כל שבוע בטלפון…" דרוקר חייך חיוך זריז, אמר לי "אהלן, מה שלומך" ומיהר הלאה, לשוחח עם מכר שקלט מרחוק.

ואולי זה בדיוק העניין. דרוקר יהיה נחמד למי שהוא צריך, מתי שהוא צריך. מתחת למעטה החביבות יהיה ממוקד מטרה בשאיפות המקצועיות האמיתיות שלו. רק שעם כל המינגלינג והנטוורקינג משהו לא לגמרי דופק. איכשהוא הפריצה הגדולה באמת לא הגיעה עד היום. לא ברוסיה, לא בריטאס וילנה ממנה פוטר כעבור כמה חודשים, לא במכבי ממנה פוטר בסוף עונת 2009-10, לא באריס סלוניקי ממנה פוטר באמצע עונת 2010-11 ולא במונטגרנארו האיטלקית, ממנה פוטר באמצע עונת 2011-12.

***

ואז הגיע המשחק אתמול. זה שיכל להחזיר את ירושלים השבורה והאומללה לחיים. לתת לה פרץ אנרגיה מחודש מול הנמסיס הצהוב. אבל כנראה שגם ללוזריות אין גבול, ושיאים נועדו להישבר. לא ברור מה יהיה עם דרוקר בעונה הבאה, בכלל לא בטוח שימשיך בירושלים ואולי הוא גם לא רוצה. אבל איכשהו, האניגמה שנקראת שרון דרוקר תישאר בעיניי לא מפוענחת. מצד אחד, פוטנציאל על הנייר להפוך למאמן אירופי צעיר ומצליח סטייל פוטסיס קציקאריס או קסטוטיס קמזורה, ומצד שני, לא מצליח להתרומם מעל לסף של הפועל ירושלים – אוסטנד הבלגית.

ואולי זה מה יש. ועם זה ננצח. רק לא על הבמה של היורוליג, אלא את הפועל חולון בליגה שלנו, כמאמן בני השרון או גלבוע גליל. גם טוב.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

תנו לראות משחק
גברים בשחור

58 Comments

גלעד 4 ביוני 2013

פוסט מעולה. גם אני חשבתי על זה לאורך השנים – כשדרוקר פוטר כל פעם מקבוצה אחרת. ושוב העונה, כשהסתכסך כל פעם עם שחקן אחר. משהו באופי שלו כנראה בעייתי באמת.

אביהו 4 ביוני 2013

ובל נשכח את גילי מוסינזון שזרק עליו כדור לאחר שטען שדרוקר קילל אותו. ברור שמוסינזון לא שה תמים, אבל כנראה שגם דרוקר לא.

תומר חרוב 4 ביוני 2013

מוסינזון כנראה סובל מכמה בעיות ואולי הוא לא היה צריך לשחק כדורסל אבל דרוקר פשוט ירד נמוך מאוד ופגע בו בנקודה מאוד רגישה. אם זה היה טראש טוק בין שחקנים אז מילא, אבל מאמן לא צריך להגיד דברים כאלה.

ינאקיס 4 ביוני 2013

אלון, פוסט חזק.
האמת היא שאני חייב להסכים איתך. משהו בדפוס ההתנהלות של דרוקר לאורך הקריירה מצביע על מגמה מסויימת. מפה לשם, הבנאדם פוטר מלא מעט קבוצות והסתכסך עם לא מעט אנשים.
וזה עוד בלי להזכיר את התביעה שלו מול בולוניה שביטלה לו את החוזה.

אלדד 4 ביוני 2013

פיני גרשון עד עכשיו לא סולח לדרוקר וממשיך לסגור איתו חשבונות, כולל בטור שלו היום בוואן: http://one.co.il/Article/218002.html

אלעד 4 ביוני 2013

איזה כיף לפיני שיש לו במה חופשית לכתוב את השטויות שלו. כל מה שצריך זה קשרים נכונים.

טל בן יהודה 4 ביוני 2013

קריאה ממש מהנה וטובה שמספקת תמונה טובה של דרוקר.

אני עד היום לא לגמרי מבין כיצד דרוקר, שעד לפני 3 שנים נחשב למועמד טבעי למשרת המאמן של מכבי, הגיע לנקודה הזו שהוא כל כך רחוק משם פתאום. האם זה רק ״חתירה״ כפי שציינת, או גם הבחירות המקצועיות שביצע…

בכל מקרה, למרות שאני לא חזק בטריוויה, האם התשובה היא שרון ששון?

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

טל, אכן – התשובה היא כמובן שרון ששון, ששיחק עונה לפני כן באוראל גרייט ונחתך עם הגעתו של דרוקר.
לגבי דרוקר עצמו, אני חושב שזה שילוב של שני הדברים – בחירות לא מספיק טובות ובעיות אופי מסויימות.
באמת מדהים איך רק לפני כמה שנים, כשהיה במכבי, הוא היה פסע לפני קבלת משרת המאמן הראשי. ואיפה הוא עכשיו.

גיא זהר 4 ביוני 2013

מה שגדול בטור של גרשון שהשם דרוקר לא הופיע בגוף הטקסט וכנראה שהוא עצמו (פחות סביר) או העורך שנותן כותרות חיפשו. ליצור פרובוקציה.

גיל מזימבבואה 4 ביוני 2013

שאלה – נגיד שדרוקר היה ממשיך לדבר איתך, ואולי הייתם יושבים ביחד עד סוף המשחק. האם גם אז היית כותב את הפוסט הזה?

גואל 4 ביוני 2013

שאלה במקום

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

גיל, האמת שכן. המקרה שסיפרתי הוא סתם אנקדוטה שאולי משקפת תמונה גדולה יותר.
אין כאן כמובן שום דבר אישי וגם לא ממש נפגעתי מדרוקר באותו מקרה. פשוט קיבלתי תמונה ברורה יותר של האיש ואופיו. וזה המשיך גם אחר כך, מסתבר.

אבי 4 ביוני 2013

גם לי זה בלט אך בהסתכלות מעמיקה יותר הבחנתי שדווקא בנקודות שבהן אלון גולש לדעתו האישית מהעובדות על דרוקר הוא דווקא מחמיא לו.
לא ניתן להכחיש שיש תחושה של קריירת אימון מפוספסת כששפל המדרגה היה העימות עם מוסינזון.

יואב מ 4 ביוני 2013

גיל, השאלה שלך קנטרנית לדעתי.

המפגש האישי של אלון רייכמן עם דרוקר, נכתב כדוג' לסיבה אפשרית לכך שלדרוקר יצא מוניטין של מאמן עם יחסי אנוש בעייתיים.

מה הבעיה עם זה?

מילא אם תוכן הפוסט היה "חותך" ללא רחמים את דרוקר(ואז היה מקום להעלות את התהייה שלך שמרמזת על סוג של "סגירת חשבון"), אבל זו ממש לא רוח הדברים מהפוסט.

נ.ב: אני לא מכיר אישית את אלון רייכמן, וגם לא את דרוקר.

גיל מזימבבואה 4 ביוני 2013

זה ברור שהשאלה שלי היתה קנטרנית, אני רק חושב שאלון כתב פוסט טוב אבל טעה שהכניס את הסיפור האישי שלו כי זה "הפליל" את הפוסט ואת אלון.
ד"א הרבה עיתונאים טועים (לדעתי כמובן) באבחנות שלהם לגבי אישיות של אנשים על סמך מפגש של 10 שניות, וסביב זה בונים תיאוריות בגודל של כתבות אמצע בעיתון.

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

גיל, אבל זה בדיוק העניין.
שסיפור המפגש האישי שלי הוא תוספת קטנה המחזקת את כל מה שכתבתי, ולא להיפך.

גיל מזימבבואה 4 ביוני 2013

אלון, אני מביא לך את צד הקורא. מה הוא מבין או רוצה להבין. הרי אם אבא של דרוקר יקרא את הפוסט הזה הוא ישר יגיד שזה נובע ממניעים אישיים, וזה בטוח לא מה שהתכוונת שכתבת את הפוסט.

יניר 4 ביוני 2013

הבעיה היא לא דרוקר, כל מאמן חושב שהוא יוכל לנצח את המפלצת שעונה לשם הפועל ירושלים.
גם דרוקר נפל על חרבו. הבעיה היא לא בו.
ועם זאת- מאמנים רהוטים ומקושרים כמו דרוקר וגם דן שמיר מקודמים על ידי העיתונות ומאמנים לא פחות טובים כמו עפר ברקוביץ או דני פרנקו נדחקים לצד,
ואגב דרוקר, שאלו את אריק שיבק על העבודה שלהם ביחד ברעננה

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

יניר, מסכים עם רוב הדברים שלך. אני גם יודע ששיבק שופע מחמאות לדרוקר מהתקופה שלהם ברעננה. אפילו נכחתי אז במשחקים של רעננה.
ואכן – עפר ברקוביץ' מאמן לא פחות מוצלח עם יחסי ציבור פחות טובים. דני פרנקו דווקא מקבל לא מעט פירגון מהתקשורת והוא בהחלט נמצא בעלייה.
דרוקר אכן נקלע ל"תסמונת ירושלים", אבל התופעה איתו מופיעה גם בלא מעט קבוצות ומקרים נוספים. כך שאי אפשר להפיל את הכל על עניין ירושלים.

אמיר ברמן 4 ביוני 2013

אמממ…. נראה לי שזה היה יניב גרין ששרון חתך מאוראל גרייט.

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

אמיר, נסה שוב.

דוד 4 ביוני 2013

לבי השחקן הישראלי ששיחק אתל דרוקר ברוסיה- שרון ששון האגדי! (בתקופה שהוא עדיין לא היה אגדי…)

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

מתי הוא כן היה אגדי…?

דוד 4 ביוני 2013

ברגע שפיני הבין איך לשחק איתו… פווארד ארוך וגובה, עם קליעה אבסלוטית לשלוש, יכולת להוריד כדור לריצפה, וראית משחק מצויינת (אם כי זה הביא אותו גם לאבד לא מעט, כי ניסה להתחכם יותר מידי).

אם רק היו יודעים להשתמש בו, היה יכול לממש את הכישרון ההתקפי המרשים שהיה לו.
כדי לזכור אותו בצורה חיובית, אני מתייחס רק לצד אחד של המגרש…

אגב, אין פירגון על זה שצדקתי?

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

כל הכבוד.
זכית בסוף שבוע בעיר הרוסית פרם, ביתה של קבוצת הפאר לשעבר אוראל גרייט.

סתם צהובה 4 ביוני 2013

יש לי תחושה שגם אם ליגת העל הייתה מורכבת רק מקבוצה אחת, הפועל ירושלים, הם לא היו לוקחים אליפות.

האם הם הפסידו בגלל דרוקר? האם הפסידו בגלל ה-dna שלהם? דוגמא טובה נהדרת לדיון הביצה והתרנגולת …

אנדרו 4 ביוני 2013

יש תחושה שהפוסט הזה דיי לא אובייקטיבי.
"הוא אמר לי 'היי, מה שלומך' ועבר הלאה"

אבל בלי קשר אני חושב שהטלת האשמה על דרוקר יצאה מפרופורציות.
אתם יושבים שם על הכיסא ובטוחים שאתם יודעים הכל, שדרוקר לוזר, שתכנון המשחק שלו שגוי, אבל בעצם אין לכם מושג.

דרוקר עשה כל מה שהוא אמור לעשות. הוא לקח טיימ אאוט כשהחבר' שלו לא היו בעניינים, הוא הורה להם לבצע תרגילים, להזיז את פלס לצבע וללכת עם סמואלס, להתקיף.
אבל הגארדים שלו עשו טעויות אומללות שפשוט הריצו את מכבי, וככה אי אפשר לעצור אותה.
חוץ מזה, באמת, מכבי יוצאת למתפרצת וסמית' קולע שלשה על הפרצוף של מישהו, מה הוא כבר יכול לעשות?
ולוגאן… הבחור זרק 2 שלשות *על היד* של השומר שלו, מי יכול לעצור את זה?
לא להגזים.

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

אנדרו, הפוסט לא היה על המשחק של אתמול ספציפית, אלא על הקריירה של דרוקר עולה ועל העונה האחרונה בירושלים בפרט.

אלעד 4 ביוני 2013

ובכל זאת, ברור לנו שי-ם בכל מקרה לא הייתה לוקחת את הסידרה, לא משנה עם איזה מאמן.
בהיסטוריה של היריבות הזו יש הרבה מאוד קאמבקים מפיגור דו-סיפרתי, כשבהרבה מקרים דווקא י-ם היא זו שחזרה, כולל במפגש האחרון ביניהן בליגה.

ערן קאלימי 4 ביוני 2013

המממפףףףף, את ויל סולומון הוא רצה לזרוק, דני קליין הטיל ווטו. שפר ריכז כל העונה, פרט לחודשיים בהם סולומון ריכז, ואז גם הגיע היול"ב. יתרה מכך, בסדרה מול ר"ג שפר זז מעמדת קלעי ה-3 בחזרה לתפקיד הרכז, ולא הצליח לבצע פיקנרול כל הסדרה מול דני לואיס, והלחץ של סטאק שיצא אליו עד החצי לפעמים. שפר כן שמר על רכזי היריבה, ועשה את זה נהדר בכל השנתיים אצלנו, גם בעונה השניה המזעזעת שלו.
הוא גם סירב למקארתי, פעמיים. בפעם הראשונה בצדק, ביל אדוארדס שחקן טוב יותר, רק שהוא לא נתן לו לשחק. עונה אחרי זה אדוארדס שיחק מעולה באירופה, ונתן עוד שתי עונות סבירות לחלוטין. בפעם השניה הוא סתם סירב, שוב קליין החתים את מקארתי בניגוד לדעתו.
דרוקר נחש ומאמן מחורבן.

איתן 5 ביוני 2013

מקארתי היה הדבר הכי טוב בירושלים בעונה הזאת, ווינר ודבק שמחבר קבוצה והוא הוכיח את זה בכל הקבוצות בהן שיחק אחרי שעזב.

ערן קאלימי 5 ביוני 2013

נו, זה רק מחזק את הנקודה שלי.

ערן קאלימי 4 ביוני 2013

וגם אתמול, דרוקר קפא לחלוטין ברבע האחרון. לא אקח ממנו ניהול משחק מצויין עד אז, לא אקח ממנו ניהול משחק 5 מופתי מול נתניה, לא אקח ממנו את ההחזרה לתפקוד של פלס. אבל הוא כן קפא ברבע האחרון, והוא אחראי על ההפסד הרבה יותר מרוח "לוזריות" כזו או אחרת.

צדק אתי 4 ביוני 2013

כל מילה בסלע.
בדרך כלל איני מסכים עם רוב הדברים שנכתבים כאן.
אך בעניין זה הכל נכון.
בדרך כלל אני מתנגד בכל תוקף לפטר מאמן באמצע העונה
אך השנה חשבתי שדרוקר היה חייב להיות מפוטר כמה וכמה פעמים.

אשר לדרוקר בעיני הוא אכזבה גדולה מאד .או שבעצם הצפייה ממנו הייתה "מקח טעות "ולא ראלית .
הקריירה של דרוקר בגדול מאד מוזרה ומעניינת.
מצד אחד הוא הצליח יפה בארץ בקבוצות הקטנות (מישהו זוכר את רעננה ? )
אח"כ הוא הגיע לקבוצה גדולה והתרסק בארץ באופן טוטאלי כשבמשך שנתיים הוא לא הגיע לפיינל פור.
אך מצד שני הוא הצליח בשנתו הראשונה להביא את גביע היול"ב לירושלים שזה הישג נפלא (ובמחילה מפיני גרשון "מה זה יול"ב?" .)
אח"כ הוא הגיע לאירופה וגם שם משהו לא ברור .
מצד אחד הוא לקח את גביע הצאלנ'ג (הפחות חשוב מיול"ב)
עם אוראל גרייט מנחותה עדן.
וכאן המקום להזכיר ששחקן שאלת הטריוויה היה שרון ששון הזכור לטוב.
מצד שני הוא חווה פיטורים הזויים מכמה קבוצות ישר בהתחלה .
כשבין לבין הוא עובר כמה קדנציות באוסטנד הבלגית וזוכה להישגים יפים מאד ובכמה תארים מקומיים.

השנה בירושלים דרוקר נכשל בענק.
לי אישית היו צפיות גדולות ממנו אך התבדתי מהר מאד.
אמנם כאוהד הפועל אני זוכר שאף אחד לא גמר כאן יפה וכל הגדולים עברו כאן (למעט בלאט)
כמו פיני גרשון ,צביקה שרף ,אפי ,אדלשטיין ,גודס ,חרוש ,קטש ועוד כמה. ואף אחד לא יצא יותר מדי טוב ובלי שריטות.
אך דרוקר הוא כישלון מהדהד במיוחד לאור זאת
שהוא התכאסח עם כולם.הבחור החביב ?? הזה איבד ממזמן את חדר ההלבשה. כבר בעניין קרייג סמית אם לא לפני כן .הוא היה צריך לעוף לא בגלל כישלון מקצועי אלא בגלל אובדן חדר ההלבשה.
אחרי שסמית נזרק היה נראה לנאיבים שבאמת האשמה היא בשחקן.אך אז ראינו את פלס ואז את המכות בין פלס לסמואלס והבנו כולנו שהשחקנים איבדו כל אמון במאמן המאכזב.
הוא נכשל כמעט בכל חזית.
בארץ מאזנו כולל פליאוף הוא 19-16 עלובים פחות מ 46 אחוז.
בליגה הוא נכשל סיבוב ראשון .
ובליגה כ"כ בינונית חצי גמר הפליאוף והגביע זה מעט מדי בטח הסוויפ המהדהד.
בקיצור דרוקר צריך ללכת אך באמת אין לי מושג מה יכול להצליח בקבוצה שאיבדה כל זהות מקצועית.

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

אולי להחזיר את אפי לעמדת המאמן?

צדק אתי 4 ביוני 2013

אני בהחלט תומך בעניין ורצתי אותו מזמן בסיבוב חוזר במלחה.
אך יש לי עוד שם שאשמח לראות אותו במלחה קוראים לו דני פרנקו.
אני אישית מעריך מאד את הגישה שלו .

מאשקה 4 ביוני 2013

כן, רק אפי !!!!

צדק אתי 4 ביוני 2013

אשר להפועל ירושלים הכישלון החל בכך שניסו לעשות קיצורי דרך.
באמצע העשור הקודם הפועל ירושלים חיה בפרדוקס ספורטיבי נדיר ודי יחודי.
הפראדוקס נבע מכך שמצד אחד בליגה הפועל הייתה גדולה ברמה אחת לפחות מעל כל קבוצה בארץ כמובן למעט מכבי ת"א.
אך מאידך מכבי ת"א הייתה גדולה עליה בכמה רמות לפחות.
בקיצור הפיתרון היחידי שהיה מתאים לירושלים הוא להתמקד באירופה .
הבעיה שאירופה נגמרה לה מהר בגלל שיטת משחקים בגביע היולב/יורוקאפ.
בנוסף הפועל קיבלה החלטה הזויה ושערוריתית כשוויתרו על ההזדמנות לשחק ביורוליג .

וככה החחל אובדן הזהות.
מה שניתן היה לעשות (ואמרתי זאת באותם שנים ובזמן אמת)
היה לשחק בליגה אירופאית מתאימה .באופן פרדוקסלי (מספר 2 )
דווקא הליגה האדריאטית אותה ליגה שמכבי שיחקה בה היא ליגה שמתאימה לירושלים הרבה יותר וכמו כפפה ליד.
היות והפועל שלא כמו מכבי לא משחקת במסגרת אירופאית משמעותית.
בנוסף מכבי גדולה על הליגה הזו ,אך הפועל כאמור רחוקה ממכבי.
הפועל לא יכולה ביום אחד להתמודד עם קבוצה כמו מכבי
לכן ראוי לה להצליח להתמודד עם קבוצות דרג ב בצמרת האירופאית.אם אני נשיא הפועל אני קובע קריטריונים כאלו.
1. לדעת להתמודד עם קבוצות האדריאטית כמו פרטיזן ,ציבונה ,לובליאנה והכוכב האדום.
2. להציב יעד להעפלה לפינל פור של הליגה הזו.
3. להשיג דרך הליגה הזו את הכרטיס ליורוליג ולזכות בליגת האדריאטית.
4. דרך מסגרת כזו להגיע ליורוליג על בסיס קבוע.
5. להתמודד בסיבוב הראשון ולנסות להגיע לטופ 16.
6. לעבור את שלב הטופ 16.
רק כשסעיף 6 יקרה באופן קבוע (וזה לבטח רחוק מאד)
שייך לדבר באופן מעשי על תחרות מול מכבי.
ככה עושים המקצוענים .אך מה עושים החובבנים ?
החובבנים מחפשים פטנטים וגם מוצאים אותם בדמות קיצורי דרך של המנהלת .וככה למעשה ניתן לומר שההתרסקות של ירושלים מבחינת זהות החלה בשיטת הפינל פור. וככה במקום לחשוב לזמן ארוך ולהציב מטרות ספורטיביות ראויות מצאו עצמם הפועל כשהם עסוקים בניסיון לנצח את מכבי באותו משחק בודד . וככה יוצא שהם אפילו לא זוכים להגיע לאותו משחק.
כאוהד הפועל שרוף אני מתפלל ששיטת הפינל פור /אליפות של משחק אחד תבוטל ותעלם מן העולם. רק אז ניתן יהיה לראות כאן מחשבה מקצועית.

אסף כלשהו 4 ביוני 2013

כאוהד הפועל לאוהד הפועל- זהו הפוסט המדוייק ביותר שקראתי מימיי בהקשר של הקבוצה.
מסכים עם כל מילה, ובעיקר אלו על ביטול הפיינל פור שהשחית את הענף בכלל ואותנו בפרט.

צדק אתי 4 ביוני 2013

אסף תודה רבה זו מחמאה גדולה.
נקווה לימים טובים יותר .

איציק 4 ביוני 2013

לגבי דרוקר – הוא מאמן אובר רייטיד. לא גרוע אך לא כזה טוב. היתה לו הצלחה אחת גדולה ביול"ב והרבה כישלונות. אולי זו עונת המזל היוצא מין הכלל המצביע על הכלל.
לגבי ירושלים – קבוצה אובר רייטיד, לפחות לפי הרייט של עצמה. קבוצה שכל פרח נובל בה, פרט לאוהדים שבאים מאהבה וחוזרים לא תמיד כמו שבאים.
תשלבו את שני האובר רייטיד ותקבלו רף ציפיות כל כך גבוהה שרק ההתרסקות יכולה להיות מרשימה יותר. הרבע הביעי אתמול היה הפאנץ'.
משהו צריך להחזיר את דרוקר למימדים שלו, מאמן סביר של קבוצות מרכז ומטה. משהו צריך לעשות מהפכה בהפועל ירושלים. רק כך נראה שיש סיכוי לשני האובר רייטיד הללו.

איציק 4 ביוני 2013

אחרי קריאת שאר התגובות, נראה לי שהשחקן שדרוקר חתך היה ששון (או אולי גרין) :-)

אלון רייכמן 4 ביוני 2013

איציק, זה היה ששון.

איציק 4 ביוני 2013

זה היה בצחוק, הבנתי מזמן, אם אחרי קריאת התגובות עם התשובות עוד לא היתי מבין, היתי במצב חמור, אבל תודה בכול מקרה :-)

מאשקה 4 ביוני 2013

אלון, פוסט נהדר על שרון דרוקר כמאמן.
מעולם לא חיכיתי כל כך שהעונה תיגמר כמו העונה הזאת, והרבה בגלל שרון דרוקר כמאמן הפועל + הניהול הכושל של קן הצרעות מבית אגרון.
דרוקר הסתכסך עם שחקנים, פיטר את העוזר שלו מסיבות שהתבררו כי הן שקריות, לאחרונה סיפסל את דן גרונפלד וממש גמר לו את הקריריה, קפא בקור של מינוס 20 ברבע האחרון אמש בנוקיה, הביא את הקבוצה למשחק מביש בחצי גמר גביע המדינה השנה, קילל אוהד ותיק אחרי משחק ועד היום לא התנצל.
שרון דרוקר הוא דיפלומט בגרוש, ואולי באמת חתרן בלתי נלאה…
( שרון ששון – אהובי !!! )

צדק אתי 5 ביוני 2013

לצערי הרב מסכים עם כל מילה

עירן 4 ביוני 2013

פוסט טוב מאד.

עם זאת, מי שיצפה שוב במשחק יראה כי הסיבה המכרעת לתחילתו של גלגול כדור השלג, שהביא בסופו של עם הצטברות תנופת הגלגול שלו, להופעה המביכה הזו ברבע האחרון הינו רביב לימונד. כמות הטעויות שעשה הנ"ל בפתיחת הרבע ועד שסוף-סוף סופסל הינה לא פחות ממדהימה, עד שאין אתה יכול שלא לצפות ולתהות כיצד עובד (או שלא) מנגנון קבלת ההחלטות שלו. אתה מנסה גם להבין האם הנסיון שלו, שלעתים הוא הגורם המאזן קבלת החלטות רעועה, לא היה אמור לחפות על העדר היכולת הבסיסית הזו למצוא את ההחלטה הנכונה ברגע נתון מחד ומאידך תמיד, אבל תמיד, למצוא את ההחלטה הכי רעה.

ג'וני 4 ביוני 2013

אפשר להגיד הכל על דרוקר אבל נכון לעכשיו הוא המאמן מס' 1 בכדורסל הישראלי
הוא המאמן הפעיל הישראלי היחיד שהוביל קבוצה ישראלית לזכייה בגביע אירופה.

מה שקרה העונה קורה למעשה כמעט כל עונה בשנים האחרונות במועדון
פשוט לוזריות וחוסר מזל .

אורן 5 ביוני 2013

דרוקר הוא המאמן מספר 1 וגמצי הוא השחקן הגדול בכל הזמנים.
מה הדבר הבא-טביב הוא המנהל הטוב בכל הזמנים?

צדק אתי 5 ביוני 2013

למה מכבי לא ישראלית ?
למה בהפועל שיחקו פחות זרים ?
כאוהד הפועל אני לא מקבל זאת.
דבר נוסף בלאט הוביל את נבחרת רוסיה להישגי על שלא היו לה שנים רבות לפני הגעתו היש להשוות את היורובסקט של בלאט עם רוסיה ליולב' ? .
דרוקר נכשל בענק בארץ והכישלון שלו הוא כישלון מתמשך של השנים האחרונות.
דבר נוסף הישג אחד גדול ככל שיהיה לא אומר דבר בנוגע להווה.
רפא בניטז בנה היטב את ולנסיה בתחילת העשור הקודם .לאחר מכן הוא לקח צ'מפיון מדהים עם ליברפול והיה על הגג. אך לאחר מכן הוא נכנס לתקופת כישלונות ארוכה עם ליברפול ואינטר ואף אחד לא הסתכל אליו למשך שנים,עד שהוא קיבל צ'אנס של ברירת מחדל בצ'לסי וקצ שיקם את מעמדו.
אם בניטז היה פסה שנים רבות למרות צ'מפיון בשנת 2005
אז דרוקר עם היולב של 2004 בוודאי.
כמה אפשר לבנות על ההישג של 2005 ???????????

איציק 5 ביוני 2013

אני חושב שיש לך גנרטור תשובות הזויות הכי טוב שראיתי אי-פעם. ראוי פטנט, פרסום וכבוד.
שאפו

נר הלילה 4 ביוני 2013

פוסט נהדר. רגע השפל של דרוקר הוא מכל הדברים פיטורי העוזר, כי:
א. חכם על חלשים.
ב. דרך על בן אדם סתם בשביל להראות סמכותיות- מעשה נבלה.
ג. חירב לעוזר שלו חלומות חיים.
ד. היה בעצמו עוזר וראינו.

בלי קשר לכלום י-ם היא פשוט בית קברות. מי לא נקבר בה, שחקנים ומאמנים. מזכירה את מכבי כדורגל עד השנה. זה סימן שהבעיות הן הנהלה וקהל. יש משהו שלא עובד טוב זאת קבוצה בלי שום חסד ובלי דרך. איפה הסיסמאות על יש לי אהבה והיא תנצח ואיפה העובדה שזורקים שם כל הזמן שחקנים ומאמנים. לא נראה לי שבאמת אוהבים שם אף אחד.

רייכמן, אהבתי את שהכנסת את האנקדוטה שלך עם דרוקר לכתבה. רגעים קטנים וחסרי חשיבות לכאורה לפעמים מאירים הרבה יותר מסטטיסטיקות גדולות.

צדק אתי 5 ביוני 2013

מסכים בהחלט

פרמינדס 5 ביוני 2013

דווקא נראה ששרון היה ממש אחלה איתך, הוא לא התעלם ממך, מה בדיוק אתה רוצה? שהוא יזמין אותך לבירה בהפסקה? נחמד מאד לחתוך אישיות של בנאדם על סמך כמה אנקדוטות. אתה לא ממש מכיר אותו כל מה שיכולת לעשות להקרין את עצמך או את מה שחשבת שהוא לתוך מסמן ריק ובעצם, לקחת כמה פירורי מידע ולהפוך אותם לתמונה שמשכנעת הדיוטות לגבי אופיו. נשמע לי לא נכון לא הוגן, אבל מתאים מאד לרמת העיתונות בארץ. אין לי כלום עם שרון דרוקר, ברור שמבחינה מקצועית האיש הזה לא נמצא בדרך למעלה….אולי היה יפה יותר אם היית משאיר את הפוסט הזה מקצועי לגמרי? לא ממש חסר חומר בנושא הזה על השרון הדרוקר….האמת הוא חתיכת אנגימה..ודרך אגב יכול להיות שהוא חתרן, רק שהנתונים שמסרת לא מספיקים להבין זאת. לא הייתי מתייחס לגרשון ומה שהוא כותב באתר one, מספר הפעמים שהוא ביקש להחליף את בלאט הוא אינסופי. אין גם כלום בעד בלאט הוא מאמן מעולה (עם חסרונות) ופוליטיקאי מעצבן במיוחד.

Comments closed