להתחיל מלמטה

הפועל כפר סבא בליגה א'. ואולי דווקא עכשיו זה הזמן לקחת את הילד למשחק

Guy

בעוד קבוצות ליגת העל בכדורגל מתמרקות לקראת תחילתה של עונה חדשה בסוף השבוע הזה (אמנם אחרי פגרה עמוסת בעיות וקרבות מרים בין ראשי ההתאחדות לטוטו) אבל עדיין – עונה חדשה, קבוצות הליגות הנמוכות יותר מתכוננות אף הן, כל אחת ותקציבה הזעום, לרגע שלהן תחת השמש – שיתחיל קצת יותר מאוחר.

יש לי חברים שהם אוהדים ותיקים של מכבי ת"א. ראו את נמני ואיציק זוהר גדלים כנערים, ליוו את הקבוצה כצעירים ועכשיו לוקחים את ילדיהם לראות את הפלא בבלומפילד. יש לי גם חברים אוהדי הפועל ואוהדי מכבי חיפה – שחונכים כעת את הדור הבא, קונים לילד את הצעיף הראשון שלו ולוקחים אותו בחרדת קודש למשחק הראשון בחייהם, ואז לשני והשלישי – ולדרבי הראשון ולמשחק האליפות או גמר הגביע הראשון, ואז קונים את המנוי הראשון.

ואני, אני גדלתי בכפר סבא.

המשחק הראשון בו נכחתי היה של הפועל כפר סבא. למעשה זה היה אפילו משחק גביע הטוטו, לא משהו מלהיב. כפר סבא ניצחה את הפועל חיפה 0:1 משער של נמרוד אלבז (רגע, מי?) ואני נשביתי מיד. נשביתי בקסמיה של הפועל כפר סבא שלי, הקטנה, הלוזרית, הירוקה. לא מכבי ולא בית"ר, לא חיפה ולא נתניה. ככה יצא.

הילד החמוד שבתמונה כאן, הוא הבן שלי גיא – בן 5. נסענו ליד האצטדיון לא מזמן והוא שאל אותי אם הפועל כפר סבא משחקת שם. השערים היו פתוחים, אז החנינו את הרכב ונכנסנו. עשינו סיבוב קצר וגיא הצטלם כאן על רקע היציע. זה לא האולד טראפורד או אנפילד, אפילו לא סמי עופר או המושבה. כולה אצטדיון לויטה המיושן והדהוי, עם גבעות החול והשיחים סביב המגרש והשלטים של מסעדת אחלה.

אבל בשביל גיא זה היה כמו הקאמפ נואו. הוא התרגש ושאל כל מיני שאלות. תהיות תמימות כאלה, של ילד. כמו למשל, במשחק – מי מביא כל פעם את הכדור? כל פעם שחקן אחר מביא את הכדור שלו מהבית? ומה קורה אם הכדור עף לכביש? יש מבוגר שהולך להביא להם אותו? ואמא שלהם מרשה להם לשחק בלילה?

אני מסתכל עליו, מהצד, על התמימות החלבית הזו, הילד שעוד לא "התקלקל", עוד לא הריח את עשן הסיגריות מהטריבונה, שנספג בבגדים וחוזר איתך הביתה, עוד לא שמע את הקללות מהיציע לעבר המאמן, והשוער הנכה, והחלוץ הבן זונה שלא מוסר והולך עם הראש בקיר. והראש אומר שאם כבר, אז שיחווה את זה בקבוצה מצליחה. אולי אפילו לא בארץ. ניקח אותו בכריסטמס לאנגליה, נראה משחק באולד טראפורד, או בסטמפורד ברידג' או בווייט הארט ליין – שיחוש מה זו אווירת כדורגל אמיתית. אווירת חג. שיתחיל כמו שצריך.

אבל הלב, הוא עדיין כאן. עם המגרשים שלנו, והדשא המצהיב, ומוכר הגרעינים שצועק "אני הולך", והמשוגע עם הזמבורה, ושחקנים שגדלתי עליהם כמו מייקל יפה, ואלי יאני והאחים בן חיים, ונח איינשטיין. ומשחקים מול מכבי יפו ושעריים, ומשחק העלייה הבלתי נשכח מול עכו. ואתה שוב נקרע, למה לעשות לו את זה? כפי שבני תבורי כתב כאן לא מזמן בסוג של הלקאה עצמית על שבכלל הכניס את בנו לענייני הפועל פ"ת ורואה אותו עכשיו אוכל את הלב, אפילו יותר ממנו, כאוהד אדוק.

Fans
פעם היה פה שמייח. אוהדי כפר סבא בלויטה.

 

ומצד שני, אולי השנה זה דווקא הזמן. הפועל כפר סבא ירדה לראשונה בתולדותיה לליגה א'. המקום הנמוך בו היתה אי פעם. השתוותה ליריבה העירונית הקטנה בית"ר כפר סבא (שכמעט עקפה אותה וכשלה במשחקי המבחן על העלייה ללאומית מול בית"ר ת"א/רמלה). אבל לראשונה מזה שנים, של בעלים מנותקים והרסניים והנהלות שכונתיות – התגבשה קהילת אוהדים שקנתה יחידות שליטה בקבוצה, ויחד עם אליל העבר אלי יאני ועוד כמה אנשים טובים – התחילה הכל מחדש, הפעם בצורה נקייה. יו"ר חוג האוהדים המסור מונה למנכ"ל בקבוצה, לאוהדים סוף סוף יש say – ואולי המודל, שדומה במהותו לזה של הפועל קטמון, יצליח גם כאן.

ופתאום לא איכפת אם זו ליגה א' או ליגה ב' – כי זו הקבוצה שלנו. האהבה שלנו. המועדון שלנו. וכפר סבא עוד תחזור לאן שהיא צריכה להיות, בדיוק כמו שלידס עוד תחזור ושפילד יונייטד עוד תחזור ופורטסמות' עוד תחזור. כי פעם היה פה שמח, כש-7,000 אוהדים ירוקים מילאו את לויטה. ובכלל, איזו עוד קבוצה יש באזור? פיקציה כמו הפועל רעננה? רמה"ש השכונתית? מכבי הרצליה? הפועל הרצליה? האוהדים של כולן יחד נכנסים לרחבת ה-16 בלויטה ועוד נשאר מקום לבעוט שם פנדלים.

ואולי, אולי החלום הקהילתי הזה, בדומה לזה של הפועל אוסישקין והפועל קטמון, של הורים וילדים ונשים ואחיות שממלאים את היציע – יקרה גם אצלנו. ויצמח מלמטה, כמו שהרבה דברים טובים צומחים. ואם גיא ירצה להיות שם, אז הוא יהיה. והוא יחווה את זה מהצד הנכון. ואם לא – אני לא אכעס. הוא תמיד יוכל ללכת לסרט במקום. שם לא חוזרים הביתה עם לב שבור וריח של סיגריות.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

הכל צפוי והרשות נתונה (יניב פרנקו האדום משיב)
וחושך

21 Comments

תורג'י 23 באוגוסט 2013

בתור אחד שבדיוק כמו הבן שלך ראה כדורגל לראשונה באותו איצטדיון ושיחק בילדים של הפועל כבר סבא הפוסט באמת מרגש אותי.

רק שאלה כי אני באמת לא יודע – אלי יאני לא נקרא להציל את הפועל כפר סבא כבר בעבר?

אלון רייכמן 23 באוגוסט 2013

אכן, אלי יאני נקרא לדגל בעבר כדי לעזור בתפקידים שונים. פעם כאחראי על מחלקת הנוער, פעם כמאמן, פעם כמגייס משקיעים. הוא תמיד נרתם באהבה.
הפעם זה מעט שונה, האוהדים הובילו מהלך בו תהיה להם שליטה בכ-60% מהקבוצה, בנוסף לעזרה של אלי יאני ורו״ח סתיו שחם שהיוו בעצם את קבוצת הרכישה החדשה.

תורג'י 23 באוגוסט 2013

לא שאני יודע הרבה, אבל אם יאני לא הצליח בעבר, איך קורה שנותנים לו שוב?

רוקט 88.2 23 באוגוסט 2013

מרגש. הלוואי וזה יצליח והקבוצה (בהנהגת והנהלת האוהדים) תגדל ותפרח. אני מאחל לגיא שנים רבות של אהדה ואפילו כמה הצלחות פה ושם. השאלה היא, למה איצטדיון לויטה שנפתח בשנת שמונים ומשהו הוא כבר מיושן ? הייתי בו לפני כמה שנים ונדהמתי לראות כמה שהוא לא נוח (אפילו משונה).

אלון רייכמן 23 באוגוסט 2013

זה בדיוק העניין. מיושן זה לא בהכרח ישן. אולד טראפורד ותיק בהרבה מאצטדיון לויטה ואני מניח שתסכים איתי שהוא חדשני ונוח בהרבה.
באצטדיון לויטה היציעים קצת רחוקים מהמגרש עקב מסלול ריצה המקיף את המגרש, וכפי שנוכחת ודאי לראות כשביקרת בו, זה לא הדבר היחיד שמיושן בו.

תוהה 23 באוגוסט 2013

מי המנכל החדש?ריגשת מאוד.

אלון רייכמן 23 באוגוסט 2013

גיא בלום, שהיה יו״ר חוג האוהדים.

בני תבורי 23 באוגוסט 2013

כל כך יודע על מה אתה מדבר…

ניר 23 באוגוסט 2013

ריגשת אותי מאוד, מצפה.יום אחד לקחת את הבן שלי כשיגדל
ואולי יתמכר כמו שאבא שלו היה (וכך יהיה לי תירוץ לחזור למגרש) ואולי לא ונמשיך בחיינו.

אריאל 23 באוגוסט 2013

מה הקטע של כל כותב באתר הזה לשים תמונה של הילד שלו?

חנן 23 באוגוסט 2013

איך מישהו שכותב טקסט כזה יכול להיות אוהד מכבי תל אביב בכדורסל?
בכל מקרה,
לו יהי.

אנונימוס 24 באוגוסט 2013

"ופתאום לא איכפת אם זו ליגה א' או ליגה ב' – כי זו הקבוצה שלנו"
זה כ"כ נכון. כל כך, כל כך נכון. ומה שראשי הספורט פה, אותן עלוקות מוצצות דם שאוהדים וטובתם הם הדבר האחרון שבראש מעייניהם, לא מבינים ולא רוצים להבין

עירן 24 באוגוסט 2013

אלון, נהדר !!!

ההזדהות שלי באה מהמקום שאני נמצא בו בבית, עם בני. בן אחד (שלישי בסדר) בין 3 בנות. הוא בן 6 וקצת. כמו כולם, כל היום הוא מדבר על "בארסה" ומסי. התחלתי במהלך של הגברת התודעה שלו ליונייטד שלי.
בהכנות לכתה א' היה לי מאבק מול אשתי, שלא הבינה למה אני כופה עליו לא לקנות דברים עם המותג של בארסה. בסוף קנינו קלמר של יונייטד. אה, הוא כבר יודע שרוני רוצה לפרוש…

אתמול גם הגיעה הפיג'מה של יונייטד שקניתי לו באי ביי. נקווה שבסוף זה יחלחל עד הסוף.

אמרתי לאשתי שהיא צריכה לקרוא כאן באתר את ההסברים המרגשים של אבות בדבר העברת האהבה לקבוצה שלהם לדור הבא.

בכל מקרה, הרעיון לקחת אותו עוד שנתיים בערך לאולד טראפורד לראות משחק (בתקווה שיהיה משחק צמרת עדיין…) הוא אופציה מרגשת לחלוטין.

matipool 24 באוגוסט 2013

יפה ומרגש אלון .
הפועל כפר סבא הייתה אהבת הילדות בראשונה שלי , עוד לפני ליברפול .
המגרש הראשון שהייתי בו היה האורווה . ישראל פוגל בעצמו ובכבודו הזמין את אבא שלי , אותי ואחי הצעיר ממני בשנה למשחק אימון של הפועל כפ"ס לפני פתיחת הליגה ( הייתי אז בן 6 והיינו שכנים חדשים של פוגל בהוד השרון ) .
החיידק תפס אותי הכי חזק והייתי אוהד שרוף במשך שנים .
כשהבן הגדול שלי היה בן 6 , לקחתי אותו ללויטה למשחק בליגה השנייה ( לא זוכר אם קראו לה אז לאומית או עדיין ארצית ) . לא ממש תפס . גם אני התנתקתי בהמשך .
היום הוא בן 19 , אוהד שרוף של ליברפול והיה באנפילד יותר פעמים מבלויטה ( וגם יותר ממני ) .
מה שקורה עכשיו בכפ"ס בהחלט מרגש ואני מחזיק להם אצבעות . הקטן שלי בן 3 , אנחנו עכשיו תושבי כפ"ס וגרים 2-3 דקות מהאצטדיון .
אולי תהיה לי חזרה בתשובה עם הקטנצ'יק .

עמית זילברבוש 24 באוגוסט 2013

יפה מאד.
לי נראה שאין לך ממש ברירה אלא "לקלקל" את הילד – פשוט כי זה לא תלוי בך , זה חזק ממך…
ואם כבר, אז להתחיל מלמטה זו אחלה התחלה – איך אמרו פעם:"משם אפשר רק לעלות". וחוץ מזה ככה מעריכים יותר את ההישגים.
שיהיה בהצלחה.

אני בא מקטמון 25 באוגוסט 2013

תחןשה כ,כ מוכרת. עדיף יום בליגה ג' בקבוצה שמחה של האוהדים על חיים שלמים עם טביבים ודומים להם.
שיהיה לכם רק טוב בדרך הנכונה.

נ.ב.
החזרנו לכם את השחקן בעל היחס ההפוך בין גובה לנשמה, תהנו מהגליצ'ים של סמיר עבד אל חי, מדובר בתופעת טבע :)

מכבי הרצליה 25 באוגוסט 2013

רק על השחצנות הדוחה שלכם מגיע לכם להירקב בליגה א' עוד ימים רבים.

בוזו 25 באוגוסט 2013

וגם שם יהיה לנו פי 50 קהל מלכם.

לך תקושש שני שקלים כדי להביא את אפי הנמר חזרה למגרשים, ככה אולי יהיה לכם מניין.

מישהו מפעם 26 באוגוסט 2013

חשבתי שתשים את הסצנה הזאת:
http://www.youtube.com/watch?v=ZEMyKlXzV4w
חשבתי שלמדת סוציולוגיה של הספורט בוינגייט..(-:

ירוק 26 באוגוסט 2013

לא יאומן שיש אוהדי הרצליה שעדיין קיימים
תחזור לחור שלך…

ג'ון מקינטייר 27 באוגוסט 2013

פוסט מקסים.
וכפר סבא זה צרות של עשירים.
אני מנסה לחבר בין ילד וצפרירים חולון….

Comments closed