אבא עשיר, אבא עני

כמה תובנות ממשחקי גביע ווינר והדרבי התל אביבי

398333

 

1. אני אוהב את גביע ווינר שמגיע רגע לפני פתיחת עונת הכדורסל כאן. הזדמנות נאה לבחון את הסגלים שהתגבשו, או עדיין מתגבשים, לראות מי שיחק אותה ומי עוד רחוק משם.

מי הביא זרים חלשים שזמנם קצוב (וינסנט קאונסיל של הפועל ת"א?) מי פגע בינגו עם כמה מציאות (ראשון פרימן המוכר בנתניה, טיילר האניקט בנס ציונה?) ומי בנה קבוצה שאמורה לבוא קטנה ולצאת גדולה (בני הרצליה?).

הרי בליגה שמתחת למכבי ת"א  – ומדרגה מתחתיה הפועל ירושלים/מכבי חיפה – אין כסף לטעויות. נפילה עם שני זרים מתוך ארבעה עלולה להיות ההבדל בין פלייאוף עליון למאבקי הישרדות בליגה.

הפועל ת"א אגב, היא דוגמא מצויינת. בגזרת הישראלים, שולדבראנד, לימונד וקצת מתן נאור זה יופי. אבל בלי זרים חזקים הם יתקשו להוות פקטור משמעותי העונה. קרלון בראון מצוין, ג'וש אוואנס עוד טעון הוכחה ו…זהו. אדלשטיין צריך להזדכות על קאונסיל ולפגוע בול עם שני זרים מצויינים, בכסף הקטן שיש לו. רצוי שאחד מהם יהיה רכז.

על רקע הסגל העמוק למדי של מכבי, עם תקציביה וספונסריה האמידים, קצת מדכא לראות את הפועל הדלילה, שכל כך רוצה, אבל חסרת האבא העשיר שידחוף את היד לכיס וינחית פה כמה תותחים.

זה המשחק. כשאין לך כסף – או שאתה פוגע בזרים בכסף קטן ומרוויח עוד ישראלי או שניים צעירים סטייל אור סולומון ושון דאוסן בראשל"צ, או שאתה מדשדש ומקווה לקצת מזל (כפי שכנראה יקרה עם נתניה, ראשל"צ ואשדוד העונה). להפועל אין בינתיים אף אחד מאלה.

2. איזה קלאסה הדווין סמית הזה. כשהוא במיטבו, הוא קטלני. הורג אותם ברכות. שקט, לא מכריח כלום, חיסל את הפועל אתמול. בכל פעם שהם הרימו את הראש – בום. שלשה מהפינה. או סל גדול בחדירה. כנראה שגם העונה אייג'נט סמית יהיה האס של מכבי. רק שבלאט חייב להכין אלטרנטיבות ליום גשום, בו סמית מחליט לא להופיע (כמו בסדרה מול ריאל ובמשחק הגמר מול חיפה בעונה שעברה). זה יכול להיות אינגלס, אולי בלו, ואולי בכלל היקמן כשיתאושש ויחזור לעצמו. אבל וויסקי איכותי וטוב כמו סמית, יש רק אחד. באנקר.

3. בסוף המשחק בנוקיה, כשהשחקנים ירדו לחדרי ההלבשה, קבוצה גדולה של אוהדי הפועל עמדה וקיללה את דווין סמית. יכול להיות שהם לא מייצגים, אבל בעיני זו לוזריות ממדרגה ראשונה. לקלל שחקן יריב שנתן משחק נהדר, ספורטיבי, וניצח אותך ביושר על המגרש, זה כבר מעבר לסתם הוצאת תסכול. זו תבוסתנות של חלשים. הרי כשאוהדי ריאל מדריד בכדורגל קמו בזמנו על רגליהם ומחאו כפיים לרונאלדיניו של ברצלונה שקירקס אותם אצלם בבית, בברנבאו, הם הוכיחו כמה שהם גדולים. אוהבים כדורגל איכותי ויודעים לכבד את זה גם כשזה מגיע מהיריב שכרגע ריסק אותך.

לקלל את השחקן הזה שניצח אותך, ועוד בחור טוב ושקט כמו סמית, זו תעודת עניות לאוהדים שמתיימרים לייצג משהו אחר.

4. רכז אחד טוב. זה כל מה שמכבי תל אביב רוצה. בינתיים, יש לבלאט את טייריס רייס, ואת יוגב אוחיון, ואת ריקי היקמן, ואולי אולי את יובל נעימי, שכנראה יושאל בקרוב כדי לפנות מקום לבלו. אבל נדמה שאף אחד מהם הוא לא רכז טופ יורוליג כרגע. קשה עדיין להסיק מסקנות, אבל נדמה שטייריס רייס צפוי לתקופת הסתגלות בטבילת האש שלו ביורוליג. הוא מהיר וחזק, אבל אין לו קליעה יציבה והוא חושב לעיתים לאט יותר מהקצב בו הוא רץ – מה שגורם לאיבודי כדור. גם ג'רמי פארגו התחיל בצליעה וסיים כאחד הרכזים הטובים ביורוליג, אבל ספק אם רייס הוא כזה.

ריקי היקמן ינסה לעשות את קפיצת המדרגה העונה, אבל הוא לא באמת רכז אמיתי ויוגב – גם אתמול – הראה שהוא שוגה שוב ושוב בקבלת ההחלטות. למרות כמה סלים יפים בסוף, מלבד החדירה הנהדרת שלו בשמאל בה הוא לוקח את הכדור עד הטבעת, אין ליוגב כרגע את היכולות להוביל קבוצה ביורוליג.

5. ואם כבר רכז – מצורפת כאן תמונה למזכרת עבור יובל נעימי. יכול להיות שאני טועה, ונעימי בכלל יישאר בעוד ג'ייק כהן יהיה זה שיושאל. אבל יכול להיות שלמרות החוזה לשלוש שנים, לא נראה יותר את נעימי לובש צהוב אף פעם. ואולי זה עדיף לכולם.

(התמונה באדיבות ספי מגריזו)

aaaa

 

 

יומן השביזות של הג'איינטס - האם זה הכי נמוך?
שיקגו

65 Comments

martzianno 8 באוקטובר 2013

תמונה למזכרת…. מעולה.
ועוד עם המספר של קווין מגי!

סמית הוא באמת שחקן שכל אחד רוצה בקבוצה שלו, אבל…
חוץ מבסדרה נגד ריאל ובגמר מול חיפה – כאילו לא אמרת כלום – זה בדיוק הזמן שצריך אותו.
ועדיין, טוב שהוא כאן.

אלעד 8 באוקטובר 2013

סמית הוא שחקן משלים, לא מוביל. במכבי איכשהו בנו עליו בשנה שעברה שיוביל אותם, וככה זה גם נראה. נראה לי שהשנה הסיפור יחזור על עצמו. מעניין מי תזכה מההפקר הפעם (אולי סופסוף הפועל ירושלים?).
וכן, הוא שחקן מצויין וסימפטי.

יוסי 8 באוקטובר 2013

סמית' הוא שחקן מושלם*, לא משלים.

אלעד 8 באוקטובר 2013

מה שתגיד. הול אוף פיימר

גיא 8 באוקטובר 2013

אולי סוף סוף פעמיים רצוף לקבוצה לא תל אביבית

שחר האדום 8 באוקטובר 2013

אבל שאוהדי מכבי מקללים את שולדברנד(בגלל פניני) זה בסדר
אבל שטורניר פתיחת עונה נערך בבית של מכבי זה בסגר
רק לקלל את סמית(הלוואי ישבור רגל מחר) זה לא בסדר.
יש לי הרגשה שאתה צהוב…

אלעד 8 באוקטובר 2013

שחר, לא צריך להרים להנחתה כל פעם שמועברת ביקורת על קהל של הפועל. זה שכולם ככה לא מכשיר את השרץ. אין לי ספק שלכל קהל יש בעברו קללות לעבר שחקני היריבה אחרי הפסדים, כולל הקהל הזה של ריאל. הסיפור אתמול לא היה זה, כי אם הניצחון הקליל של מכבי. אבל גביע ווינר לא מעניין, ואדלשטיין והפועל הראו שבליגה ובפלייאוף, כשרמת האינטנסיביות עולה, הם משחקים TOE-TO-TOE עם מכבי, למרות פערי התקציב הבלתי נתפסים. אני מצפה לכך גם השנה.

תולעת 8 באוקטובר 2013

חצי הגמר והגמר ייערכו בבית מכבי בראשל"צ (שהוא הבית של הפועל).

טל בן יהודה 8 באוקטובר 2013

עוד בגביע ווינר בשנים קודמות:
גלבוע/גליל אירחו את מכבי ת"א בגן נר
הפועל ירושלים אירחו את מכבי ת"א במלחה
מכבי חיפה אירחו את מכבי ת"א ברוממה

עכשיו שחר האדום, הינך מתבקש ללכת ולמצוא ציטוט של דיוויד בלאט מתבכיין על כך. אני מבטיח לחכות כאן עד אשר תמצא.

אלון, אחלה. נהנית לקרוא…
אבל אולי זה רק בגלל שאני צהוב מגעיל.

שחר האדום 8 באוקטובר 2013

בכל שנה בוחרים אולם לשחק בו את גביע ווינר ובו משוחקים כל המשחקים.
השנה בחרו את ראשון(שהוא לא הבית של הפועל) אבל במקרה את הדרבי שיחקו בנוקיה.

תולעת 8 באוקטובר 2013

בניגוד לשנים קודמות הפעם היו 10 קבוצות ולא 8, וגם ירושלים ונתניה שיחקו בהיכל. חצי הגמר והגמר ישוחק בבית מכבי שהיה הבית של הפועל בעונה החולפת. חבל שלא תהיו שם כדי להנות מיתרון הביתיות.

שחר האדום 8 באוקטובר 2013

נס ציונה-אשדוד זה לא בטורניר סתם מששחק.
ולא משנה כמה פעמים תרשום את זה ראשון זה לא הבית של הפועל(ותהיה בטוח שאם הפועל הייתה ממשיכה לשחק בראשון לא היו עושים את הטורניר
שם)

שחר האדום 8 באוקטובר 2013

מעניין שלא הגבת על הקללות והבוז לשולדי…

אלון רייכמן 8 באוקטובר 2013

שחר, אתה יודע שמכל השנים בהן גביע ווינר שוחק עד עתה – זו הפעם הראשונה שהוא משוחק בנוקיה? ובכלל, מדובר על גביע ווינר, לא על גביע המדינה.

אסף .ג. 8 באוקטובר 2013

לגבי הפועל הוחתם עוף זר מתחת לסל, כרגע לאור היכולת של קאונסיל מסכים איתך שחסר רכז זר מנגד כאוהד הפועל וחבר עמותה בה מיום הקמתה קשה לגייס מאוד כספים באין בעלים אוליגרך(לשמחתנו) ככה שאולי שווה לתת לו עוד זמן להתחבר.
אגב יש לפחות 4 ישראלים צעירים(שירן, אריאלי, גפן, גוט) שאם שניים מהם יפרצו קדימה זה יהיה נפלא, שירן אגב כבר התחיל בזה בעונה שעברה ואני מאמין שלאור ההיסטוריה שלו עם ישראלים צעירים/אלמונים (איתן, טימור רק בעונה שעברה עלינו לטובה)אדלשטיין גם יצליח לקדם אותם.
סוגיית נעימי, לא הוא ולא כהן יהיו במכבי בהנחה שבלו מוחתם, ולאור הצפיפות בעמדות הגארד גם יוגב אוחיון צריך להתחיל לדאוג מאוד לדקות שלו, אפילו בליגה שאפשר לשחק עם רייס/היקמן ולנדסברג כישראלי לצידם.הוא פשוט ממשיך את קו הדעיכה מהעונה שעברה ואליפות אירופה האחרונה…

אלון רייכמן 8 באוקטובר 2013

אסף, מסכים איתך.
לגבי צעירי הפועל – יותר מאשמח לראות אחד או שניים מהם פורצים השנה. חייב להגיד שיותם שירן קצת מאכזב אותי באנמיות שלו. הוא הראה כמה ניצוצות בעונה שעברה ואני מצפה ממנו להרבה יותר. מצפה שיראה יכולות התואמות את הכישרון שלו. בניגוד ליוני ניר למשל, שמה שרואים זה מה שמקבלים אצלו, ולא יותר.

אסף .ג. 8 באוקטובר 2013

עוף=עוד זר

אדם בן דוד 9 באוקטובר 2013

דווקא אהבתי עוף זר. נשמע מתאים יותר :)

צביקה 8 באוקטובר 2013

אין מה לעשות, כשתקציב הזרים שלך נמוך ממשכורתו של השחקן העשירי במכבי צריך להמר על זרים בוגרי קולג'. אה כן ואני עדיין מעדיף קבוצנ עם זהות ישראלית אמיתית ולא חמשיית זרים ומתאזרחים. נראה לי ששירת התקוה בנוקיהו בימי חמישי תהיה פטטית משהו כשהישראלי המוביל שלך הוא בין האחרונים ברוטציה. קבוצה של המדינה עלאק…

יואב 8 באוקטובר 2013

הבכיינות של הג׳ינג׳ היא כבר מזמן בלתי נסבלת. עושה רושם שרק בזה הוא עסוק תמיד. לכן הוא לא מתקדם.
לתוצאה אין משמעות גדולה אז קח את ההזדמנות ותפיק את הרווח במשחק ביד אליהו. אז כן, הוא יפיק את הרווח אבל יבכה במקביל. מאוס!

רני 8 באוקטובר 2013

גם התגובות האליומות שלך בכל פעם שאתה מתייחס להפועל תל-אביב
מאוסות ובלתי נסבלות. הבנו שאתה שונא את הפועל. תתקדם.

יואב 8 באוקטובר 2013

אלימות? וואלה? אתה בכלל מבין את משמעות המילה, טמבל?
אני בהתקדמות מתמדת וזה בדיוק מה שאוכל לך את הצורה. בתיאבון….

רני 8 באוקטובר 2013

אם רצית להדגים למה התכוונתי הצליח לך

יואב 8 באוקטובר 2013

לא רואה שום אלימות בתגובות שלי. אם נפגעת מהטמבל, מתנצל.
עכשיו תוכל להסביר לי למה הוא צריך להתבכיין? טוב לו לשחק ביד אליהו ולשפשף את הקבוצה שלו בגדלים שונים ואווירה אחרת. לתוצאה במשחק הזה ובטורניר הזה אין ממש משמעות(בעיני לפחות). והוא יודע את זה וגם אמר את זה אבל היה חייב להוסיף את הקיטורים. ממש משל העקרב.
מיותר לגמרי ומקבע את התדמית הבעייתית שלו.

אלעד 8 באוקטובר 2013

יואב, אתה יכול להתנסח אחרת.
זה שהחלטת שלאדלשטיין תדמית בעייתית – זכותך. לטעמי הוא כבר התקבע כאחד מטובי המאמנים שצמחו לנו כאן, עם כמה תחנות קריירה שיישארו בלבבות של הרבה אנשים. אני לא מצפה מאוהד מכבי להבין את זה :).
הוא גם אחד הבודדים שהצליחו לעשות מעבר מוצלח לעמדת הפרשן. חבל שאין לנו עוד כמה אדלשטיינים, בקיצור, אפילו אם צורם לך באוזן לשמוע אותו.

יואב 8 באוקטובר 2013

אלעד,
לרגע לא טענתי שארז לא מאמן מוכשר. להפך, הוא אנדראצ׳יבר ביחס ליכולותיו וכאן נשאלת השאלה למה.
אגב, הוא לא אהוב במיוחד גם על ידי חלק מאוהדי הפועל שאני מכיר(מהגרעין הקשה שהולך למשחקים) ואני בהחלט מבין למה.
אין שום קשר לקבוצה שאני אוהד, אני גם לא מעולף מבלאט.
ממש לא הייתי רוצה שארז יאמן קבוצה שאני אוהד. הוא כל כך חשוד במצבי משבר ובעיקר משדר לי פאניקה ונירגנות. לא תודה.

יואב 8 באוקטובר 2013

נ.ב
הוא אחלה פרשן. באמת אחד הטובים.

יואב 8 באוקטובר 2013

אלעד,
עוד משהו, קצת מוזר שאתה ורני כל כך מודאגים מבחירת הניסוח שלי כאשר כמה תגובות למעלה ישנה תגובה אדומה שמאחלת לסמית לשבור את הרגל.
לא ראיתי שנזעקתם שם להטיף מוסר על אלימות התגובה(כי ארז בכיין זה מה זה אלימוש).
ואם זה לא מוסר כפול אדום ברוב תפארתו, אז מה זה?

יואב 8 באוקטובר 2013

התגובה האחרונה מכוונת לרני.

אלעד 8 באוקטובר 2013

אם תסתכל טוב, תראה שגם ביקשתי משחר האדום להפסיק להרים להנחתות. את ה-THREAD של התגובות שלך אתה התחלת, ובתגובה באמת קצת אלימה. בי פגע הזלזול באדלשטיין שאני מאוד מעריך כמאמן, עוד לפני שמונה כמאמן של הפועל.

מכביסט ותיק 9 באוקטובר 2013

איזה תגובות אלימות? אני טוען שאתם חבורת טינופות שרוב האוהדים שלכם מקללים קללות נאציות אתם חבורה אלימה דוחה לוזרית לא ספורטיבית. וזה רק המבוא. להמשך הספר תשלם כסף.

יואב 8 באוקטובר 2013

אלעד,
ראיתי שהגבת ולכן הוספתי שההודעה האחרונה לא מיועדת לך.
לא מצאתי אלימות בתגובה הראשונית שלי אבל כנראה שהכל בעיני המתבונן.
לא קרה כלום(:

משה 8 באוקטובר 2013

2. אחת הבעיות הגדולות של מכבי בעונה שעברה(שתימשך השנה) היא לצפות מדווין סמית' ליותר ממה שהוא מסוגל לתת. הוא שחקן משלים שבגלל היכולת בסדרה נגד פנא לפני שנתיים קיבל תפקיד מרכזי מדי והיה חלק מהנפילה בעונה שעברה.
3. לקהל של הפועל אין קלאסה, גם לא לקהל של מכבי. הבדיחה היא שהקהל של הפועל מאמין לסיפורים שמספרים עליו הכתבים שלו…

גיל שלי 8 באוקטובר 2013

כשהאבא העשיר עסוק בלכסות את התחת למקרה שהוא נפל וטעה, במקום להתעסק במיקסום הסיכוי שלו, תוך נכונות לקחת סיכונים, היתרון המובנה על האבא העני שלוקח סיכונים פוחת בהגדרה.
בפשטות – אבא עני שלקח סיכון שהצליח = אבא עשיר שכיסה את התחת ולא לקח סיכון
אחלה רפרנס לספר שעוד לא טרחתי לקרוא

אלון רייכמן 8 באוקטובר 2013

בדיוק.

MOBY 8 באוקטובר 2013

לטיילר האניקט בנס ציונה יש את כל המעלות ויהיו תצוגות מופלאות שלו.
אבל לדעתי
קצת לחץ והוא יתרסק אני מעריך את נס ציונה יחד עם נתניה כמועמדות לירידה. הספסל של נס ציונה הוא חבית נפץ התחלה פושרת עד גרועה ויהיה שמח במקומון שם.
באמת, הג'ינגי הזה, הוא לא ספורטאי דגול כמו הקפטן והמאמן הצהוב ויחסם לאליפות ברוממה.
השאלה היחידה היא כמה צופים היו אתמול ביד אליהו. ואם היו מעל 5000 זה מאוד הגיוני לשחק את המשחק שם.
לי מוזר שאת המסע לאמריקה של חיפה משום מה שוכחים בעיתונות הספורט המקצוענית שלנו. יאללה למחוץ את הבוכנות.

יואב 8 באוקטובר 2013

מובי,
ספורטאי דגול הוא בוודאי שלא בלי קשר למקבילים הצהובים שלו.
האיש מתבכיין שסידרו לו דרבי. אין דברים כאלה. זה בטח שיא של משהו.

MOBY 8 באוקטובר 2013

אבל זו שאלה מעניינת למה היה דרבי אתמול? זה שעדיף ביד אליהו מאשר בראשון די ברור.
אבל היללות שלכם משנה שעברה על רוממה והגמר גביע הליגה עדיין מהדהדות במנהרות הכרמל.

יואב 8 באוקטובר 2013

אני בכלל לא מדבר על מיקום המשחק(ממש ממש לא מעניין אותי איפה משחקים את הטורניר הזה) הוא אשכרה התלונן ״שסידרו דרבי״. אכתוב שוב, זה בטח שיא של משהו.
אין רלוונטיות בכלל לגמר של שנה שעברה למרות האבסורד שהקבוצה השניה מארחת את הראשונה. הבנו שזכיתם(אין הודעה שלך שלא עוסקת בזה) וגם ברכנו אתכם. לא מציע לכם להתרגל לזה(:

אנונימוס 8 באוקטובר 2013

מה לעשות שבאמת סידרו דרבי? מכבי חיפה לא יכלה לשחק כי נסעה לחו"ל. אז הכניסו את הפועל חולון שסיימה במקום 9 לטורניר במקומה. הגיוני. רק שהכניסו אותה ממש במקומה – כאילו סיימה מקום 2, וזה במקום להזיז פשוט את כל הקבוצות מקום אחד קדימה.
ודי ברור למה, כי רק כך אפשר לסדר דרבי.

אמנון 9 באוקטובר 2013

למה שהוא לא יתלונן?
אם נדאל פורש מחר מווימבלדון, נראה לך שזה הגיוני שהשחקן המדורג 108 יקבל את ההגרלה שלו? לא, נכון. היינו אומרים שזאת התנהלות חובבנית. כי זה בדיוק מה שעשו, אחריי שמכבי חיפה פרשה וחולון פשוט הוקפצה למקום ה-2.
אם המנהלת רוצה לקדם את הכדורסל על ידי דחיפת משחקי דרבי, "אדרבא". אם היא רוצה לקיים אותו ביד אליהו(ולא, לא היו אתמול הרבה אוהדים, עובדה שהיציעים האוהדים היו סגרוים), "אדרבא". אם בנוקיה מציגים את השחקנים של מכבי כאילו זה משחק בית, כבר לא כל כך "אדרבא".
בכל מקרה יש משהו פגום בעקרון הספורטיביות כשבמשחק ששתי היריבות שלו ידועות מראש, אחת מהן תזכה לארחו באולם הביתי.

יואב 9 באוקטובר 2013

אנונימוס,
ומה רע בזה? זאת לא הזדמנות טובה לארז לשפשף את השחקנים שלו בסיטואציה קצת שונה?
הוא לא יכול להפיק מכך את התועלת שלו? כמו שהקבוצה שלו נראית, כל משחק ואימון אמור להיות יקר מפז מבחינתו.
זה מוציא אותו בכיין וכנראה שקצת פחדן.

יואב 9 באוקטובר 2013

אמנון,
זה משחק זניח בטורניר ידידותי. העיקר הוא לתרגל על רטוב ולצבור עוד דקות של כימיה ותאום.
התוצאה או היריבה זה שולי. כך נראה לי.

אמנון 9 באוקטובר 2013

מי אמר שהוא לא מפיק מכך את התועלות? אני בטוח שעבור ארז וצוות האימון של הפועל המשחק הזה היווה הזדמנות לבחון דברים, שגם ידברו עליהם באימון.
אבל זה בספירה הפנימית של הפועל. בספירה הציבורית-כללית, שרשרת ההחלטות של המנהלת ביחס לטורניר הזה הייתה זוועתית. זאת לא בכיינות לדבר את מה שעל ליבך, במיוחד שבסופו של דבר בעובדות היבשות אתה צודק.

1. לא הגיוני שהמנהלת מסדרת משחקים בכוונה בניגוד לעקרונות ספורטיביים מקובלים
2. לא הגיוני שבמשחק נייטרלי ששתי הקבוצות שיתחרו בו ידועות מראש, ייבחר האולם הביתי של אחת הקבוצות
3.מעבר לכך, לא הייתה הצדקה מבחינת קהל לנוקיה

אלו היו תמצית הטענות של ארז. לא בכיינות, טענות מוצקות ורציונליות.

Yavor 9 באוקטובר 2013

זה שטויות.
מטרת גביע ווינר זה ליצור עניין ובאז, וזה בסדר גמור לסדר דרבי בשביל זה. דיוויד סטרן לא מארגן משחקי פתיחת עונה וחג מולד עם היי-פרופייל? כבר שנים שכן, כי זה מה שמוכר ואטרקטיבי – ואיש לא פוצה פה על חוסר הגינות וכו' (וזה עוד בעונה הרשמית!)

MOBY 9 באוקטובר 2013

יואב,
אני דווקא חושב שאני לא מזכיר את האליפות מספיק (פשוט אין לי זמן) בוודאי לעומת סטיית התקן בכדורגל והרעש שהיא עשתה.
אותי זה מצחיק לשמוע גם את היללות ודו הקוטביות של שני הצדדים אף אחד מהם לא מצליח לראות מעבר לקצה האף שלו.
גם אתה.
אם אני זוכר נכון אילת לא צרכים לשחק מול הצהבת אלה ירושלים. אז אם עושים טורניר ראווה זה מעולה, בוא לא נקרא לו יותר מטורניר ראווה. אם מנסים לתת לו משהו מעבר לזה אז הארגון גרוע, התוכנית גרועה והסידור מסריח.
לא הג'ינג'י (שאני רחוק מלהיות מאוהדיו) צריך היה להתעסק עם זה שישלח את מנהל הקבוצה ונציגי הבעלים שיצעקו המלך עירום.

יואב 9 באוקטובר 2013

מובי,
מסכים. יותר מידי רעש מטורניר ראווה.

אורן 8 באוקטובר 2013

אלון,תמיד אוהב לקרוא אותך וכבר הגבתי ככה בעבר.
אבל זה לא הטור הראשון שבו אתה מסתכל על קהל של קבוצה אחת(הפועל)ומתעלם מזה של קבוצה שנייה(מכבי).אין ספק שלקלל את שולדברנד על זה שהוא ספג נאצות מפניני זה הרבה יותר גרוע מזה שאוהדים קיללו את הכוכב של היריבה.לא מתאים.אתה רוצה שאוהדים יראו אובייקטיביות.זה כולל גם אותך.

אלון רייכמן 8 באוקטובר 2013

אורן, קודם כל תודה.
שנית, אם קראת אותי בעבר, אתה ודאי יודע שבענייני אלימות, קללות, גזענות וכו׳ אני הכי אובייקטיבי שיש – אני נגד זה בכל צד. צהוב, אדום, כחול, ירוק, ורוד פוקסיה.
גם אוהדי מכבי שקיללו את שולדבראנד הם חבורת מטומטמים. עזוב, תאמין לי שבקטע הזה אני אובייקטיבי.
לא יכול לסבול אלימות מילולית חסרת הצדקה וטעם.

אורן 8 באוקטובר 2013

אלון,זה פחות או יותר מה שכתבת בטור הקודם שזה קרה(בתגובה שכתבת לי).פשוט מאכזב שעוד טור מזכיר דבר די פעוט כמו שציינת בטור ,לעומת דבר הרבה יותר מתמיה כמו הקללות לשולדנברנד.
עם כל הכבוד לתגובות פה,שמים יותר לב לטור עצמו.בלי קשר לזה,מתבכיינים על כלום(בכל הקשור לדרבי ווינר),למרות שתגובת המנהלת פאתטית ובזויה.

אמנון 9 באוקטובר 2013

לא שאני לא מאמין לך ולא מכבד אותך ככותב, אבל למה שנחשוב שאתה "הכי אובייקטיבי שיש" אם בטור הזה על המשחק הזה אתה מציג באופן חד צדדי קהל אחד כמי שקילל.
ואם כל מה שיש לך להגיד על הקהל של הפועל זה רק שקיללנו את דווין סמית', זה גם לא בדיוק "הכי אובייקטיבי שיש". זה נשמע הרבה יותר כמו אוהד שנפגע או הושפע ממעשה של קהל יריב, בלי להתייחס לכך שקללות נפוצות בכל מקום ברחבי הגלובוס. וגם היו נפוצות אתמול בדיוק בצד שממול ליציע של הפועל.

אנונימוס 8 באוקטובר 2013

אין שום דבר, אפילו לא אחד, שראוי למחיאות כפיים במכבי ת"א. גם אם מייקל ג'ורדן בעצמו יחזור מפרישה ילבש צהוב ויקלע 70 נקודות בדרבי, הוא עדיין יהיה ראוי לקללות על כך שהוא משחק במועדון שמייצג את כל מה שרע בכדורסל הישראלי.

ויותם שירן כבר בן 23. מה זה ניצוצות? לצערי לא נראה כבר שיצא ממנו משהו.

אלון רייכמן 8 באוקטובר 2013

יותם שירן אכן מתגלה כאכזבה גדולה בינתיים.

אמנון 9 באוקטובר 2013

כל פעם שאיש תקשורת אומר לקהל של הפועל מה לא לעשות, אני יודע שאנחנו בכיוון הנכון.
ועכשיו, ברצינות. הקהל של הפועל לא צריך להיות כמו הקהל של מכבי שלא צריך להיות כמו הקהל של ריאל או הקהל של בילבאו(הבנת את הכוונה). אין כזה דבר מעשה "נכון" לעשות בשביל קהל(מעבר לדברים לא חוקיים ולא מוסריים כמו גזענות, הומופוביה, אנטישמיות וכ'ו). אם יש קהל שהדרייב שלו זה לקלל, שיקלל, אם יש קהל שרוצה להריע לשחקן יריב, שיריע.
במקום להתעסק במה הקהל צריך לעשות עדיף שהכדורסל הישראלי יתעסק בלהביא קהל.

קובי 9 באוקטובר 2013

לדעתי בלאט טועה בחשיבה שבלו צריך להיות במקום נעימי או כהן. כי כשבודקים לעומק מי שהכי מיותר בסגל הוא דווקא גיא פניני. איפה בדיוק הוא יקבל דקות? כסמול על חשבון סמית' ואינגלס? כפאוור על חשבון בלו כהן או טיוס? כקלעי בשתיים על חשבון היקמן או לנדסברג?

אחרי ההבאה של בלו הוא וכהן ישחקו כפאוורים. טיוס יהיה מחליף שלישי בעמדות הפאוור והסנטר. כשבליגה הוא ישמש לעיתים כסנטר שני בגלל חוק הזרים. סמית' ואינגלס יהיו באנקר בסמול כשגם לנדסברג שהוא 2-3 יקבל שם דקות.

בעמדה שתיים היקמן לנדסברג ונעימי [אם ישאר] עדיפים עליו. כשגם אינגלס ואולי רייס יכולים לשחק בה.

אז טכנית איפה בדיוק ישולב פניני??? עמוק בספסל גם במשחקים וגם באימונים!!!!

נכון שאין לפניני סעיף יציאה או השאלה. אבל זה יהיה חכם מאוד מצד מכבי. ובטח ובטח מצד פניני שזה העונה האחרונה שלו בחוזה. לצאת להשאלה בקבוצה טובה על חשבון מכבי. להראות לאירופה מה הוא עדין שווה [והוא שווה המון!]. ואז בעונה הבאה הוא ישיג חוזה מצוין בקבוצה טובה.

בנוסף זה שאלה של זמן עד שלנדסברג יכנס סופית למשבצת של פניני כישראלי. ואל תשכחו שגם בן רייס מחיפה מתחיל להפציץ ולהיות על הכוונת של מכבי לעונות הבאות….!!

ג'וני 9 באוקטובר 2013

אם מכבי ת"א הייתה משחקת נגד קבוצות N.B.A התקשורת הייתה עושה מזה פסטיבל
אבל שמדובר בקבוצה ישראלית אחרת זה כמעט ולא זוכה לסיקור כאילו שמכבי חיפה משחקת נגד קבוצה מקזחסטן.
הנהלת מכבי ת"א יכולה ללמוד מרוזן שיעור במיתוג המועדון .

מעניין כמה שוחד משלמת הפקת ערוץ הספורט למכבי ת"א על ברברת וליקוקים מסביב לשעון .

MOBY 9 באוקטובר 2013

ומכבי חיפה ניצחה!!!!!!!
(את הרבע האחרון….) מול הבוכנות.
ניצחון 11-29 ברבע האחרון, והפסד 69-91 בסיום.
קלעו: דוד קוביאן 20 נקודות (6 מ-8 לשלוש), בריאן רנדל 14 נק', דונטה סמית' 12 נק', 11 ריב' ו-11 אסיסטים, אייק אופייבו 10 נק', מורן רוט 7 נק' ואלכס צ'וברביץ' ובן רייס 3 נק' כ"א.
דגן יבזורי, עידו קוז'יקרו ואורי קוקיה (9 ריב' ב-19 דקות) שיחקו ולא קלעו.
אלכס מוכיח שוב שהיה צריך לחשוב מחוץ לקופסא בקיץ האחרון. ורק על פחדנות, שמרנות וכיסוי תח , שיבק צריך לעזוב את אימון הנבחרת.

כח הגברה 9 באוקטובר 2013

בכותרת "אבא עשיר, אבא עני" – אתה מתכוון לדיוויד פדרמן, כן?

אלון רייכמן 9 באוקטובר 2013

בין היתר.

יניב - אדום עולה 9 באוקטובר 2013

לפי המצב של פדרמן השבוע בבורסה אתה צריך לחדד איזה אבא הוא

כח הגברה 10 באוקטובר 2013

לזה בדיוק כיוונתי. גם וגם כנראה…

צביקה 9 באוקטובר 2013

אתם כולכם עוסקים בטפל – מבין כל הטענות של ארז הטענה המשמעותית היא שקיימו את הטורניר שהוא טורניר הכנה כדוגמת גביע הטוטו עליו השלום, בו אפשר לבחון זרים אחרי משחק הגביע. הפועל נאלצו לרשום את הזרים וכעת במידה וירצו לחתוך חלק מהזרים החילוף ייחשב במסגרת סך הזרים שמותר לרשום במהלך העונה שהוא 8 ככה זה במדינת החובבנות המנהלת לא מתואמת עם האיגוד. אבל העיקר שאנשיהמנהלת נזעקו להוציא מכתב תגובה… שהם נאלצו כבר להתנצל בפני ארז על הכתוב בו.

משיח 10 באוקטובר 2013

מעריך מאד את אדלשטיין כבן אדם מאמן פרשן ומבין כדורסל..

אבל הוא קצת/הרבה נוטה לבכיינות יתר!

ג'וני 11 באוקטובר 2013

אם ארז לא היה בוכה אף אחד לא היה שומע עליו
הוא בנה את הקריירה שלו מבכיינויות כמו שקופמן בנה את הקריירה שלו מצרחות ואלימות מילולית .
מצד אחד ארז יודע וגם אמר שזה טוב לקבוצה שלו שהיא משחקת ביד אליהו כדי לצבור ניסיון וכ'ו אבל שניה אחרי זה בוכה לתקשורת שהוא לא מבין למה המשחק נערך ביד אליהו ולא באולם אחר.

בוהה 12 באוקטובר 2013

קצת לא ברור לי הבכי והנהי של אדלשטיין על "סידור" הדרבי .
הרי מנקודת המבט של המנהלת (וגם של האוהדים) ,כל דבר אשר יוסיף עניין לליגה הגוועת הזו יבורך.

דרך אגב גם בגביע הטוטו עליו השלום סידרו בתים כאילו גאוגרפיים ,כדי לזמן דרבים ומפגשים מעניינים רק כדי להכניס קצת באז ועניין לתחילת הליגה .

Comments closed