רק תביאו את הדרבי?

האם הדרבי הוא באמת כזה קדוש?

383867

 

יום לפני הדרבי התל אביבי הגדול, פאולו סוזה שיחרר הצהרה מעניינת במסע"ת של מכבי.

הוא אמר: "למועדון שרוצה להיות גדול אסור להתעסק יותר מדי בדרבים", והוסיף "אנחנו רוצים לשמח את האוהדים, אבל להיסטוריה נכנסים עם הישגים בליגה ובאירופה, כמו שעשינו מול בורדו".

וזה די מעניין, כי חלק גדול מאוהדי מכבי והפועל, שלא לומר רובם, לא באמת חושבים ככה.

עבורם הדרבי הוא חזות הכל. המשחק הכי חשוב בעונה (או יותר נכון, שלושה-ארבעה). האדוקים יגידו שלתת בראש ליריבה העירונית יותר חשוב מאליפות.

אחרים אף יגדילו אומר שאליפות עם הפסד בדרבי זו אליפות עם כוכבית.

אבל במכבי של עידן גולדהאר וקרויף יש סטנדרטים חדשים של מקצוענות. אוהדי מכבי שהגיעו הבוקר לאימון המסכם בקרית שלום לקראת הדרבי כדי לעשות קצת בלגאן ולפוצף אותו במטרה להדליק את השחקנים נבלמו ע"י מאבטחים שלא הרשו להם להיכנס.

סוזה החליט שנמאס לו מהשכונה והצהיר: "אני לא אוהב שקהל מפסיק אימונים". גם אם זה אימון שלפני דרבי.

**

אז מי צודק בעצם? האוהדים שאומרים כוסאומו הכל – הדרבי מעל הכל? בטח ובטח אוהדי הפועל שאליפות כנראה כבר לא יקחו העונה ואת אירופה הם רואים בינתיים בטלוויזיה.

או שאולי הגיע הזמן שנצא כבר מהשטאנץ הזה ונחשוב קדימה, על הלונג ראן ועל המטרות החשובות והמשמעותיות יותר? כי ככה זה אצל המקצוענים?

ולשאלה שאסור לשאול. אפילו לא בלחש. ובכל זאת – האם הדרבי באמת כזה קדוש?

תרגישו חופשי להפציץ בתגובות.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

לקט חדשות אתלטיקה חורפי
הניצחון בוילה

54 Comments

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

אחזור על מה ששאל אותי אוהד הפועל ותיק ומוכר ועל תשובתי לו. הוא אמר לי שהוא מוכן לנצח בדרבי ולא לקחת אליפויות. ואני אמרתי לו שאני לא יכול לתת לו תשובה כזאת. אז הוא אמר לי -"זה מכביזם". וזה די נכון סה"כ. מכבי ת"א על כל ענפיה מקדשת את התארים. אז נכון שאין אחד שרוצה להפסיד דרבי אבל אם יש 3 משחקי דרבי בעונה אני מוכן להפסיד 2 משחקים ולקחת אליפות. אני לא בטוח שאצל הפועל זה אותו מצב. אצל הפועל השנאה למכבי גדולה מהשנאה של מכבי להפועל. זה בערך כמו המצב בין היהודים לערבים. מי שנחות מדוכא עלוב ורמאי, שונא יותר את המצליחן.

אלעד 15 בדצמבר 2013

שאני אבין, בהקבלה שעשית – אתה נכנס למשבצת של המצליחן? ממתי מצליחנים מטפחים רגשות קיפוח כאלו חזקים?

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

אני אישית רחוק מלהות מצליחן. הפועל הם בהקבלה לעמי מדינות ערב סביבנו שהם כושלים בורים פנאתיים וקיצוניים. זה בדיוק כמו אוהדי הפועל (למעט הבורות) שמרגישים שדופקים אותם שהכובש המכביסטי בדמות השטן הקטן הציוני שמעון מזרחי שנעזר בשטן הגדול השחקן האמריקאי או בשטן הגדול המליארדר מקנדה. הסתדר לך קצת?

אלעד 15 בדצמבר 2013

ממש לא. אתה מנסה לתפור לעצמך תזה. תאמין לי שגם לאוהדי הפועל ההצלחה הכללית חשובה יותר. והשנאה (הספורטיבית) היא חלק מהעניין. יכול להיות שיש כאלו שמונעים רק משנאה, אבל אני בטוח שיש אוהדים כאלו בכל מחנה. שכחת שעד לא מזמן מכבי כדורגל לא היו כאלו מוצלחים? אני זוכר טוב טוב את הדרבי ההוא לפני כמה שנים שנגמר ב 0:0 ואת הצהלות של אוהדי מכבי כאילו הרגע זכו בגביע אירופה…. למרות שהתיקו עוד לא הרחיק אותם מהסיכון לרדת ליגה. העיקר שפגעו להפועל בסיכויי האליפות

מכבי זה אצלי בלב 15 בדצמבר 2013

"התיקו לא הרחיק אותם מהסיכון לרדת ליגה" – אההה מה? באותה עונה מכבי סיימה שלישית אחרי חיפה והפועל, והמשחק היה במסגרת הפלייאוף העליון, ככה שלרדת ליגה אני לא חושב שהיה איפשהו במחשבה של שחקני ואוהדי מכבי…

אלעד 15 בדצמבר 2013

כל מה שאני זוכר מהעונה הזו של מכבי שהיא הייתה בזיונית. עדיין לא הפריע להם לחגוג 0:0 עלוב בדרבי

מכבי זה אצלי בלב 15 בדצמבר 2013

תראה לי אוהד הפועל אחד שלא מקווה לתיקו מחר, וזה אפילו לא משחק שישפיע על האליפות.

אורן 15 בדצמבר 2013

אתה מדבר על אותה מכבי שחגגה אחרי התיקו בדרבי?
או על אותה מכבי שפתחה רגליים מול חיפה?
באמת השנאה של הפועל למכבי יותר גדולה?
פשוט זה לא מתחבר עם עובדות.

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

אני לא מכון סקרים. אני יכול לומר לך מה אני רואה סביבי. וזה עירוב של רגשות ושנאה וכו. לפי מה אתה קובע שמכבי שונאים את הפועל? הרי ה-11 שלדברייך נתנו לחיפה את המשחק חצי מהם לא נולדו במכבי והחצי השני היו זרים. אז מהיכן השנאה? חלק גדול מאוהדי כדורגל שונא את היריבה כי היא שונאת אותם. אני אישית לא מצליח לשנוא את הפועל כמו שהם שונאים את מכבי. יש עוד הבדל ביננו את המדבר על כדורגל ואני מדבר על מכבי ת"א הגדולה כולה. השנאה שלכם לשמעון מזרחי היא פסיכוטית חצי מכם צריך לאשפז בכפייה.

עדי אבני 16 בדצמבר 2013

אני קובע שמכבי שונאים את הפועל לפי זה שכשמכבי-סל לקחו את אליפות אירופה, והלכו לחגוג בכיכר רבין, השיר המרכזי שהושר הוא "מי שלא קופץ אדום". היריבה לבשה ירוק דווקא, והפועל-סל לא היתה בדיוק יריבה ראויה באותם שנים.
די להיתמם

שחר האדום 16 בדצמבר 2013

מה שפסיכוטי הוא קבוצה שלוקחת 37 מ38 אליפויות עד שצריך להמציא שיטה לא ספורטיבית כדי שהיא לא תקח אליפות כל שנה בסוויפ

כוכב עליון 16 בדצמבר 2013

זה לא אתה שקורא לאוהדי הפועל כל הזמן טינופות? יש יאמרו שמילה זו נאמרת במעט שנאה. אפילו פסיכוטית

אריק האחר 15 בדצמבר 2013

איזה תגובה נכונה מכביסט.
אליפות ודאי קודמת לדרבי .
דרבי קודם לכול משחק אחר.
והכי טוב לקחת את הדרבי בעונת אליפות.
אהבתי מאד את דברי סוזה ועוד יותר
את ההתנהלות של ההנהלה באימון.
משדרים ומתנהגים מקצוענות

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

כתבתי את זה בזהירות. כי אם תאמר לי שמכבי תפסיד ב-3 משחקי הדרבי בעונה ותקח אליפות, אני בבעיה לתת לך הסכמה מראש. יש שאלות שאין להן תשובות.

עוד מתן אחד 15 בדצמבר 2013

תרשום על בית"ר VS הפועל כאן יש שינאה תהומית!
המשחקים בניהם תמיד מגיעים לרמת טטירוף משני הצדדים…
ומה שמצחיק שבמישחק עצמו יש טירוף ואם יש אליפות אף אחד לא באמת זוכר.
אני חושב שזה קצת הזוי

בדרבי התל אביבי זה שונה רק בגלל שהאנשים רואים אחד את השני ביום יום המרחק האידיאולוגי נגמר מזמן… כולם צבועים!

שחר האדום 16 בדצמבר 2013

ביתר שונאים את הפועל הרבה יותר מהפועל את ביתר. כמו שאוהדי הפועל שונאים יותר את מכבי מלהפך(מכבי שחצנים, זה לא בקטע שלהם שנאה)

מעיין אוהד מכבי 15 בדצמבר 2013

האשליה שהדרבי הוא מעל לכל בשביל אוהדי מכבי נבעה מהשנים בהם הקבוצה לא נאבקה על אליפות ודשדשה בין מרכז הטבלה למאבק על מקום באירופה.

גדל דור (כפי שכתב טב"י) שלא ידע הצלחות ואת מקומה הטבעי של מכבי. עם זאת, בשום שלב, אף אחד לא קידש את הדרבי יותר מאשר אליפות או תואר אחר. קידשו את הדרבי פשוט כי לא היה את מה לקדש ועל מה להיאבק, מעבר ליוקרה העירונית.

שגיא 15 בדצמבר 2013

+1

אלעד 15 בדצמבר 2013

נחמד מה שאתה אומר. אתה אומר שתמיד חשוב לנצח, חוץ מכשהקבוצה גרועה ואז חשוב יותר להרוס ליריבה העירונית. אני מאוד מעוניין לשמוע מה יש ל"מכביסט ותיק" להגיד על המכביזם המופלא הזה

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

אני לא מילון אבן שושן למכביזם. אני לא אמרתי שתמיד חשוב לנצח. תמיד חשוב להביא תארים. מלבד זה אתם עוסקים כאן יותר מידי בתקופה של שלטון נמני. בתקופה הזאת אירעו כל כך הרבה דברים הזויים- לצבא של אוהדים היה חשוב יותר נמני מאשר אליפות…. אז זה מיותר להתעסק בזה.

מעיין אוהד מכבי 18 בדצמבר 2013

וואו איזה דמגוגיה זולה.

מה שאמרתי הוא שתמיד חשוב לנצח, אבל שהחשיבות של משחק בודד עולה כאשר אין מאבק על תארים, מאחר שהיוקרה העירונית נשארת הדבר היחיד שנותר להילחם עליו.

זה ממש לא אמרתי. אמרתי שבהיעדר מטרות מקצועיות ובהיעדר הצלחות בדמות מה שחשוב באמת (תארים), הקהל שלא ראה את מכבי זוכה בתארים התחיל לקדש את הדרבי, פשוט כי לא היה שוב מאבק אחר על תארים או יוקרה.

דגש 15 בדצמבר 2013

נכון להיום לקבוצה ישראלית אין סיכוי להציב את עצמה "על המפה" דרך אירופה. המפה היחידה שקבוצה ישראלית יכולה למצוא את עצמה עליה היא מפת המדינה. לכן המשחקים הכי חשובים הם משחקים של תצוגת עוצמה בקנה מידה מקומי.

סוזה וג'ורדי וכו' מסתכלים על מכבי בקנה מידה אירופי, דרכו היא נראית קטנה ולא חשובה, ובטח שלא העימותים הקטנים שלה כמו משחקים מול הפועל. אם מכבי רוצה להגיע לרבע גמר הצ'מפיונס, למשחקים מול הפועל אין חשיבות. גם לאופוריה שניצחונות יכולים להביא אין תועלת וגם המשבר שהפסדים יכולים להביא יש רק נזק כל עוד המטרה בטווח הארוך היא לנצח את נאפולי.

אבל עד שמכבי לא תוכיח שהיא בדרך לאזור הזה, של 8 הגדולות בצ'מפיונס, וזה יהיה רק החזון הרחוק של מיץ', הפוקוס של האוהדים יישאר על המשחקים הגדולים ברמה המקומית. על הדרבי.

בכדורסל הם ניסו גם להגיע לאירופה וגם לתת כבוד לדרבים ובאמת בעונות כמו זו אנחנו רואים את ההשפעה השלילית של זה.

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

8 הגדולות בצמפיונס? הנכדים של הנינים שלך לא יזכו לראות את זה. אולי אם יקרה איזה נס של הגרלות הזויות עם טעויות שופט קניית משחקים והרחקות המוניות קבוצה ישראלית תגיע לרבע גמר

דגש 15 בדצמבר 2013

ולכן האוהדים ימשיכו לתת כבוד לדרבי יותר מלמשחק מול בורדו. למרות מה שסוזה וג'ורדי אומרים. לגבי היעדים והסיכויים להגיע אליהם אפשר (וכדאי) להרחיב במקום אחר.

איציק 15 בדצמבר 2013

את מה שאמר סוזה אמר בשנה שעברה גרסיה, אין שום חדש. זו המדיניות מלמלע, כניראה של קרויף, ואולי אף יותר גבוה. יש גישה שהמטרה היא תארים, כל השאר הם אבני דרך למטרה. לפי זה כולם מתישרים.

יניב 15 בדצמבר 2013

העסקה שמכבי עשתה עם קרויף ,אוסקר וסוזה היא פשוטה – הם באים בשלב ראשוני בקריירה , נותנים את הכל כדי לקדם את מכבי ולהיבנות בעצמם כאנשי מקצוע .
נקודת הייחוס של כל אנשי המקצוע שם היא אירופה – והרזומה הרלוונטי הוא תארים ואירופה – אף אחד במלאגה או בברייטון לא מתעניין במאזן דרבים – שופטים על שורה תחתונה .

זו העסקה וזה רוח הדברים ואלה הם הפרופורציות – מה שכן העובדה שסוזה אומר את זה כל כך ברור היא קצת יהירה – אפשר היה להתנסח נכון יותר בשביל הקהל – הרי אחרי הכל מה איכפת לך להעמיד פנים שהדרבי הוא באמת מעל הכל בשבילך ?

אריק 15 בדצמבר 2013

"להתנסח נכון יותר בשביל הקהל" – מאיפה אתה מביא את השטויות האלה??
סוזה הוא המאמן, ולא חביב הקהל. תפקידו לאמן את הקבוצה וכל משחק חשוב. אין דבר יותר טיפשי ממאמן/שחקנים להגיד שהדרבי הוא המשחק הכי חשוב כי אז אתה נופל או קם על משחק אחד, וזה נוגד את כל הרעיון של כדורגל.
שים לב, שסוזה לא מזלזל, והוא אפילו אמר שהוא מודע לחשיבות המשחק לאוהדים.
אני חושב שכדאי לכמה אנשים בארץ ללמוד מההתנהלות של אנשים שרואים את הכדורגל בצורה רחבה ונכונה יותר מאשר האנשים שתקועים כאן (בארץ) מבחינה מחשבתית (כמו כל מי שהיה במכבי עד לפני עונה).
את ההתנסחות בשביל האוהדים נשאיר לרב"ש.
מכבי ימשיכו באותה הדרך עם או בלי הדרבי (ואני מקווה שזה יהיה עם הדרבי…)

יניב 16 בדצמבר 2013

נו באמת אריק .
אם יש דבר שהאירופאים טובים בו זה נימוס בסיסי .
אני לא מלפה שיעשה החלטה אחת לא מקצועית בגלל שזה דרבי , אבל מחווה קלישאתית במסיבת עיתונאים – זה חוסר מקצועיות שנוגד את הרעיון של הכדורגל ?

די . לא כולנו כאלה פרובינציאלים .

רוקט 88.2 15 בדצמבר 2013

התחלתי בתור אוהד הפועל ת"א (וליברפול). אני מנסה להיזכר מתי התחילה השנאה למכבי ת"א ונדמה לי שזה קרה רק בסביבות כיתה ז'-ח' (ואלה היו השנים הטובות יותר של הפועל ת"א).
כשהגעתי לצבא מצאתי את עמי מוקף באוהדי מכבי ת"א ואז באו השנים הטובות של נמני. במובן הזה, נמני עזר למקד את השנאה במכבי ת"א כיוון שלצד שמעון מזרחי סוף סוף הייתה תמונה לשים על הלוח של הקליעה למטרה (מטאפורית מטאפורית….)
מה שאני בעצם בא להגיד הוא שגדלתי בשנים טובות של הפועל ת"א. הדרבי חשוב, כיף לנצח את מכבי ת"א וכיף לנצח בכלל, אבל רבאק….אף הפסד בדרבי, כולל ה – 4-0 הכי משפיל שיהיה לא יכול לקחת את השמחה של האליפות ב – 2010 (שלוש ארבע ו…קיזוז/פחות נקודות/גביע קופל/קיזוז/לוזון-מכר-את-הליגה…..).
שאלה לכל אוהד הפועל שעבר את גיל 30: אתה בטח זוכר/ת מה עשית ואיפה היית שלנדאו נתן לנו את האליפות ב – 1986, נכון ?
כמה נגמרו הדרבים באותה שנה ? שכחת, הא ?
שלא נטעה, אני שונא להפסיד בדרבי. הכאב כפול. אני שונא להפסיד בדרבי כי בימים שאחרי הפסד בדרבי אני לא יכול לקרוא את עיתונות הספורט/אתרי הספורט או לראות חדשות הספורט. אני טומן את ראשי בחול ומחכה שהתמונות המאוסות של הצהובים יעברו מאליהן.
אבל….אני מעדיף תארים על כל הפסד בדרבי. אני מוכן להפסיד 5-0 שלוש פעמים בעונה אם בסופה של אותה עונה מכבי תרד ליגה. באמת.
הייתי שמח להאשים בתובנה הזאת את ההתבגרות והקירבה לגיל 40, אבל נדמה לי שהייתי כזה מאז ומתמיד. בשביל אליפות אני מוכן להפסיד 2-3 דרבים בשנה. בשביל ירידת ליגה של מכבי ת"א אני מוכן להפסיד 3 דרבים בשנה. 4 בשנה של פלייאוף או עשרה, באמת שכן.

אדם בן דוד 15 בדצמבר 2013

+1

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

אתה שקרן. בשביל ירידת ליגה של מכבי אתה מוכן לתת 20 שנה מהחיים…..תהיה רגוע זה לא יקרה לא בתקופת חייך לא בתקופת נכדיך ולא בתקופת הכדורגל במתכונותו של שנת 2000 עד 3000. הלאה.
כעקרון אני מסכים איתך שתואר חשוב יותר במיוחד לקבוצה כמו הפועל ת"א. בכדורסל לא ראיתם אליפות 44 שנה !!! 44 שנה !!! אתה קולט את המספר הזה? ובכדורגל עם כל הרעש שאתם עושים תסתכל על המאזן של מכיב והפועל…איפה אתם ואיפה אנחנו.
לגבי דבר אחד אני לא מסכים איתך. ישנן תוצאות במשחקי דרבי שיש להםן משמעות הסטורית 0:5 ה-0:4 שקבלתם לפני 20 שנה – 0:4 שקבלתם שנה קודמת. ככל שהתוצאה נדירה יותר ככה יש לה משמעות גדולה יותר.

רוקט 88.2 16 בדצמבר 2013

לא זכור לי שנפגשנו אי פעם, אפילו לא וירטואלית ובכל זאת הדבר הראשון שאתה בוחר להגיד לי הוא "אתה שקרן". לטעמי, זה מעיד עליך הרבה יותר משזה מעיד עלי.
אם יש דבר אחד שאני לא עושה, באדיקות, זה לשקר. אני לא משקר. לא לאשתי, לא לבנות שלי ולא לאף אחד אחר. ולכן, אני אודה לך מאוד אם להבא, כשמסיבה כלשהי תרצה להגיב למשהו שכתבתי כאן (או בכל מקום אחר) אל תשתמש במילים האלו. לא כלפי לפחות.

חיים הצהוב 16 בדצמבר 2013

רוקט, יש אנשים שלא באמת צריך להגיב אליהם

עדי אבני 16 בדצמבר 2013

+100
אני הייתי אצל סבתא, רואה את המשחק בטלויזיה, והמשפחה שלי, לא ממש חובבת כדורגל, לא הבינה מה הילד בן ה-12 שלהם כל כך משתגע וצורח בכל הבית :)

איתן מסוארי 16 בדצמבר 2013

ילדון. בבית ביפו. רוקד על השולחן ושר לארמלי שימשיך לבכות לשופט. מצטרף לשאגות שהגיעו מבית ההורים של יום טוב טליאס השוער. למדתי מילה חדשה – פאסיבי. מאז יש לי המון כבוד ללהטבי"ם.

אביעד 15 בדצמבר 2013

רוקט, כל מילה בסלע!

אורן 15 בדצמבר 2013

אני רוצה לנצח בדרבי את מכבי-רק בשביל שמכביסט ותיק יכתוב שאוהדי הפועל שרים נאצים ושואה וזורקים רימונים ומנפצים קברים.
זה שווה הכל.מכביסט וותיק הוא האוהד האולטימטיבי.שילוב של ווינר בנשמה ומשורר הייקו.אין לי ספק שרק בגלל אוהדים כמו מכביסט וותיק-מכבי עלתה שלב.היכולת שלו לשדר ווינריות לשחקנים עושה את ההבדל.

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

יש לכם סיכוי לנצח בדרבי העונה. זה כנראה יהיה הדרבי השלישי או הרביעי. אבל גם אז הסיכוי הוא בערך 20%. לגבי מחר הסיכוי שלכם לנצחון הוא 8% ולתיקו 45%. למעשה אני מאוד יופתע אם מכבי ינצחו בהפרש של יותר משער אחד . תיקו לא יפתיע אותי בכלל. אני אכן האוהד הקלאסי של מכבי.

אריק 15 בדצמבר 2013

כדורגל זה משחק עם מטרה: האם אתה מעדיף לשחק יותר יפה מהפועל רוב העונה, אבל לא לנצח? כי המטרה היא לשים את הכדור ברשת!
אותו הדבר עם הדרבי: המטרה היא לנצח משחקים בכדי לקחת אליפות. לא עוזר לנצח את הגדולות ולהפסיד לכל הקטנות שזה יותר מחצי ליגה. תן לי אליפות – הדרבי זה כמו ששיחקת יפה וניצחת.

ר.פאולר 15 בדצמבר 2013

הויכוח קצת מיותר, הרי זה אף פעם לא עומד אחד מול השני.
אנחנו תמיד רוצים לנצח, ובמיוחד את הפועל.
למעט ויכוחים תיאורטיים , זה לא במחיר של אליפות אף פעם.
מה עדיף הצלחה באירופה או בליגה זה ויכוח הגיוני, כי ב"ד בא אחד על חשבון השני.

דרך אגב,מכביסט ותיק , היית קונה שני דאבלים, כשאנחנו נותנים חמישיות בדרבי ומול חיפה, עם קמפיינים מטורפים באירופה, במחיר של ירידת ליגה בעונה השלישית ?

מכביסט ותיק 15 בדצמבר 2013

בשביל לענות לך צריך תוכנת מחשב. מצידי תעשו קמפיינים מופלאים באירופה. אני סופר תארים לא עליסה בארץ הפלאות. הנה כרגע אופירע מארץ האגדות פרסמה שאיזה גרוזיני מליארדר קונה אתכם. לפחות עורו לא שחור אז יש לו סיכוי.
מבחינתי זה שמכבי לא ירדה ליגה זה שווה ערך ל-3 אליפויות רצוף ויותר. יש אולי 5 קבוצות בעולם כולו. הדגש עולם כולו שמעולם לא ירדו ליגה.

גיסנו 15 בדצמבר 2013

אחרי שכל פעם (כמעט) שמישהו ביקר את סוזה, הוא גם הוכח על טעותו (כי עם תוצאות בסוף לא מתווכחים לא?), הוא כנראה יודע יותר טוב מכולנו מה לעשות ומה לומר. וגם ככה עד שעה לפני השריקה לא נוכל לנחש מה הוא מתכנן.

הבנאדם מוביל אותנו למקום ראשון בסוף הסיבוב עם נצחון אדיר בקרית אליעזר, אולי נצחון בדרבי (בע״ה) ושלב בתים מדהים בקנה מידה מקומי והיסטורי בקנה מידה של המועדון. מי אנחנו שנכיד משהו? הוא יודע יותר טוב מאיתנו מה טוב בשבילנו.

לגבי מה יוצר חשוב – תארים או דרבי – אז בשבילי זה תארים. יש כאלה שיקראו לסוזה להתפטר אם חו״ח נפסיד מחר. ככה זה. העובדה היא שבהפועל מתכננים את המשך העונה (בדגש על רכש, מי יימכר וכד) בהתאם לתוצאה (כך לפי התקשורת, ואני בספק אם זה היה המצב לו המשחק האחרון בסיבוב היה נגד הפועל עכו למשל). בשביל מכבי אחרי האופוריה/באסה של יום-יומיים חוזרים לשגרה ויש כבר מזמן תכנית עבודה מוגדרת. זה ההבדל האמיתי.

מכביסט ותיק 16 בדצמבר 2013

כעקרון כללי אני מסכים איתך אבל מחר המשחק חשוב מאוד לנצח. אחכ חשוב לנצח אותו בגלל שהוא דרבי. אני זקוק לטווח של 8 נקודות מהמקום ה-2 על מנת שנוכל להיות פחות עצבניים ולהגיע למשחקי הגביע מרוכזים. ב"ש לא קבוצה חזקה אבל היא מנצחת בחוץ משחקי קקה שבדרך כלל קבוצות נופלות בהן. מה שבעוד 4 מחזורים חיפה באה לבלומפילד עם אנרגיה. הם מאמינים שהם יכולים להיות אלופים.

יואב 16 בדצמבר 2013

זה תמיד היה כך במכבי. דרבי הוא לא מעל הכל, הוא תחנה בדרך. בניגוד להם.
בכלל, מיטשענק, יורדי, סוזה הם המכביסטים המודרנים. לכן הסינכרון הוא מושלם.

עדי אבני 16 בדצמבר 2013

מה דעתי?
כאוהד הפועל, אני בעד דאבל והפסד ב-2 משלושת הדרבים בכל שנה.
אבל הבעיה שלי היא הפרובינציאליות המחלחלת, גם פה בתגובות, ומצד שני ההתנשאות על הלבנטינים האלה שחושבים שהם יודעים מה חשוב להם.
סוזה עושה חיל במכבי עד כה, אין ספק. הוא הוכיחי שהוא מאמן חושב, יצירתי, מעודכן. הוא שינה את מכבי מהקצה לקצה, והפך את הקבוצה המנצחת-אך-משעממת של השנה שעברה לקבוצה תוססת ומפתיעה. אבל זה לא אומר ש"סוזה יודע יותר טוב מכולנו מה לעשות ומה לומר" כפי שהתנסחו מעליי. הוא לא. והוא בטח לא יודע מה חשוב יותר לאוהדי הכדורגל הישראלי יותר מאוהדי הכדורגל הישראלי.

יואב 16 בדצמבר 2013

סוזה פירגן להפועל והוריד קצת לחץ ממשחק טעון ומכניס הכל לפורפורציות.
הוא בוודאי יודע מה חשוב לאוהדי מכבי-שהעליונות המקצועית תתורגם לתואר! והמשכיות ביבשת.
האיש הוא פיור קלאס בכל מילימטר.

אר 16 בדצמבר 2013

יורדי וסוזה הם אלופים בשיווק. הם בונים מותג. הופכים ניצחון על קבוצה מתחתית הבונדסליג שבאה עם הרכב חסר לניצחון הגדול ביותר של קבוצה ישראלית …. הופכים כל תוצאה להישג וכו'. מכבי קבוצה סבירה המאורגנת היטב. בסופו של יום משחקים שם יואב זיו, אלברמן, טיבי, יצחקי ודור מיכה. מכבי בונים מותג ועושים את זה יפה מאוד. מידי פעם משחילים איזו כתבה על הסכם ספונסרשיפ הכי גדול בהיסטוריה וכו'. עדיין מכבי הפסידו בבאר שבע, הוציאו תיקו עם מכבי פתח תקוה וכמעט ירדו עם תיקו בירושלים. קבוצה טובה מאוד בקנה מידה ישראלי. זה הכל.

ארז (דא יונג) 16 בדצמבר 2013

בעיניי אחד המאפיינים המרכזיים של אוהד מכבי הוא לא להתייחס (או להתייחס בצורה מינימלית) לכל קבוצה אחרת שהיא לא מכבי.

אז דרבי זה חשוב, ואני מאחל להפועל שיפסידו בכל משחק (טוב, חוץ ממשחקים נגד בית"ר לפעמים – עניין של העדפה אישית), אבל אף הצלחה/כשלון של שום קבוצה אחרת לא חשובה יותר מההישגים של מכבי, אז אין פה בכלל שאלה.

זה שההם מהצד השני שמחים יותר מכשלונות של מכבי מאשר מנצחונות של הפועל זה עניין שלהם (שנובע כנראה ממחסור חמור בהצלחות משלהם). אני מנסה להדמות להם כמה שפחות (ולכן גם ה"חגיגות" אחרי ה0-0 ההוא היו בזויות בעיניי).

ABC 16 בדצמבר 2013

טוב שסוזה שם סוף לקרקס הלבנטיני של לבוא לאימון לפני דרבי, לעשות בלגאן ולזרוק רימוניםחזיזיםפירות העונה.

הקרקס הזה הגיע לוולפסון, וזה נראה מה זה גועלי.

הדרבי לא מעל הכל. אני גם לא מאמין שאוהדי הפועל כדורגל מרגישים ככה. אולי אוהדי הפועל כדורסל.

אורן 16 בדצמבר 2013

אלון,
מה עם פוסט כדורסל?

אלון רייכמן 16 בדצמבר 2013

אורן, הפוסט הבא יהיה על כדורסל. מבטיח.

אר 16 בדצמבר 2013

כתבתי לעיל, מכבי בונים מותג. כשבונים מותג, מה שאתה משדר כלפי חוץ הוא כולל גם את החזון שלך. תמיד יש פער בין הברנדינג למה שקורה בפועל. בתהליך בניית המותג, הפער הוא הרבה יותר גדול. לכן, לא צריך להכנס לאין סוף ניתוחים. בפועל, הדרבי הוא סופר חשוב גם למכבי והם מבינים את זה היטב. ברמת המותג, דרבי הוא קצת יותר מעוד משחק. וואללה יופי.

צהוב בדם 16 בדצמבר 2013

הדרבי מעל הכל. כולל אליפות. למה? כי תחשבו על המבט שלכם בעיניים אם הפועל(חס וחלילה, חס ושלום) תנצח אותנו השנה בכל הדרבים. אפילו אם ניקח אליפות, עדיין נצטרך לענות על "כן אבל ניצחנו אתכם השנה!" שכל אוהד הפועל מקולל יגיד. אני מבטיח לכם, שעם כל האופוריה של האליפות, המבט שלכם יהפוך ברגע למושפל… לנצח את הפועל זה לא עוד משחק. זה אחד הה"נים של השנה. לי אישית אין בעיה לא לקחת אליפות כל שנה(כמו שג'ורדי אמר לסיים כל שנה מקום 1-2) אבל, וזה אבל גדול, שבחיים לא נפסיד להם. אחת הסיבות שהאליפות של שנה שעברה הייתה כל כך מתוקה הייתה בגלל ההצגות שנתנו להם. ואם כבר במכבי עסקיננו, וכל שיטת ה"רוטציה" שכולם מדברים עליה. אנחנו רוצים היום הצגה, אנחנו רוצים היום שחיטה לא כשרה, ואנחנו רוצים היום את הראש של הפועל. כן תתפרק לא תתפרק, יש קונה אין קונה. זה לא מעניין. אנחנו רוצים לנצח, ולא ב 1 או 2. אנחנו רוצים לפרק. למה? כי אנחנו מכבי! That is what we do!

מעיין אוהד מכבי 18 בדצמבר 2013

באמת שלא איכפת, שהפועל ימשיכו להתעסק בדרבי בזמן שאנחנו נזלול תארים (היי מכבי-סל).

כמו שמישהו כתב – אם מכבי היו מוציאים חולצה כמו החולצה של הפועל עם הריבועים הריקים שצריך לסמן בהם V, היה רק ריבוע אחד – תארים.

Comments closed