מסע הקסם הירוק

הפועל כפר סבא חוזרת, חזקה ובריאה מתמיד, עם הרוח במפרשים ואהבה בלבבות. מסע הקסם הירוק בעיצומו!

121

 

 

1. זהו, המעגל נסגר. קצת פחות מ-7 חודשים אחרי שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל חזר בו מהחלטתו והשיב את מכבי אום אל פאחם לליגה הלאומית, תוך שהוא מחזיר חזרה את הפועל כפר סבא לליגה א', היוצרות התהפכו.

הפועל כפר סבא החדשה, בבעלות חלקית של אוהדיה, עם הרוח החזקה בגבה, סיימה את עונתה הראשונה אי פעם בליגה א' עם עלייה זריזה חזרה אל הלאומית, בדרך לטיפוס חזרה למעלה אל צמרת הכדורגל הישראלי.

אום אל פאחם החובבנית, המקולקלת, חסרת התקציבים והערבויות, נשרה לליגה א' אחרי עונה מבישה בלאומית בה השיגה נקודה בודדת (32 הפסדים ותוצאת תיקו אחת) ומאזן שערים של 14 שערי זכות מול 122 שערי חובה.

2. לפני שנתפנה לחגיגות העלייה המרגשות של כפר סבא – זה הזמן להזכיר שוב שהבקרה התקציבית של ההתאחדות לכדורגל היא גוף עלוב, מיותר, חסר שיניים ועמוד שדרה ובעיקר מביך.

קבוצות יכולות להגיע לפתח העונה ללא תקציב, עם חובות ועיקולים ושחקנים שלא ניתן לשלם להם משכורת ובאופן כללי להשתין מהמקפצה או על פדחתו של יו"ר הבקרה, ועדיין למצוא עצמן פותחות את העונה כרגיל, אפילו אם הן משיגות נקודה בודדת בעונה כולה ומבזות את עצמן ואת הליגה.

זהו גוף רקוב, הפועל תחת מטריה של התאחדות חובבנית, וכפוף לגחמותיו של כל שופט תורן בכל בית משפט חיצוני.

אבל את הפועל כפר סבא זה לא ישבור. כי לפעמים, רק בחשיכה מוחלטת ניתן לראות את הכוכבים. או כדברי מרטין לותר קינג – רק האור יוכל לחושך, רק האהבה תוכל לשנאה.

3. והפועל כפר סבא, בניגוד לשלל אפיזודות חולפות בכדורגל שלנו, היא אימפריה. גם כשהיא בליגה א'.

והמועדון הירוק, שירד ליגה לפני שנה עקב הליכה יזומה לפירוק והפחתת 9 נק' – שינה פניו. ניקה מעצמו את העשבים השוטים והחל בתהליך ההבראה.

עסקנים אינטרסנטים ומנותקים -אאוט. בעלים אמיץ שבא מאהבה – אין. האוהדים הפכו לבעלים חלקיים על הקבוצה ושותפים אמיתיים לדרך, שחקני עבר זכו לתפקידי מפתח במועדון.

הכרטיסים הוזלו, משפחות שלמות חזרו ליציע שהתמלא גם בנשים וילדים, שחקני בית הוחזרו, מחלקת הנוער שוקמה, הקהילתיות חזרה והפועל כפר סבא קמה מההריסות נקייה, איכפתית וטעונה באהבה מחודשת.

ופתאום, זה לא משנה בכלל באיזו ליגה הקבוצה נמצאת. כי כולם ידעו שהפניקס הזה, עוף החול עם הרוח בכנפיו – יחזור ויעלה ויגיע לאן שהוא אמור להגיע. מסע הקסם הירוק יצא שוב לדרך.

 

456

 

 

4. הסיבוב במגרשים הציוריים של ליגה א' היה חוויה מזככת, כמו תראפיה בעיסוק.

פה משחק חוץ באולגה, שם סיבוב במגדל העמק או ביקור ייחודי בטבריה. מגרשים עם רוח פרצים, כזו שמאווררת את הנשמה ומעיפה את הכדור לקיבינימאט.

אבל הקהל הירוק, הישן והחדש, הוותיקים ואלו שנחשפו לראשונה לפלא אחרי שאבא הרגיש שזה הזמן להביא אותם סוף סוף למגרש – דחף בכל הכוח. זרק על עצמו שוב את החולצה הירוקה והצעיף ושר מהלב.

למיכאל קירטבה שהפך לדון קישוט מודרני שמדיח פייבוריטיות בגביע וכובש את שערי היריבות ואת לבבות האוהדים, לג'ו אסקלינג השוודי-יהודי שעשה עלייה במועדון הכי מרגש בשרון, לאורן ניסים קשישא שחזר לסיבוב שני בירוק של כפר סבא לחוויה מתקנת ומלבבת, תוך שהוא מראה שלנסיון וללחימה שלו אין תחליף גם בגיל 37, לאלירן סיימון שחזר הביתה למועדון בו אביו גדעון היה סמל ואגדה, ולכל הלוחמים הירוקים שחרשו את המגרשים של ליגה א' בעוד הקהל הירוק מגביר את הרוח בגבם בדרך לעונה הכי מרגשת בקריירה שלהם.

123

 

5. כי כשזה קורה, כשהחזון והאהבה והחוויה חוברים להם יחדיו למעיין שילוש קדוש שכזה, זה פחות חשוב באיזו ליגה משחקים. גם עבור אוהדי מילוול, קבוצתם היא תמיד אימפריה שפשוט לא נמצאת כרגע בפרמיירליג.

בניגוד לקבוצות חסרות זהות או רלוונטיות המעטרות את ליגת העל שלנו כמו רמה"ש או רעננה, במועדון הירוק של כפר סבא – המועדון האמיתי היחיד באזור השרון (לא כולל נתניה כמובן!) פועם לב של אלופים.

ובעוד כפר סבא תנפנף בידה לשלום למכבי אום אל פאחם בעוד השתיים מחליפות מקומות, היא כבר תסמן את המטרה הבאה – המשך המסע אל עבר ליגת העל, המקום הראוי למועדון הירוק.

6. ועכשיו, ממשיכים להביט קדימה. זה הזמן לבקש מהעירייה שתשפץ סוף סוף את האצטדיון המיושן בעיר ותהפוך אותו לאכסניה חמימה ומהנה יותר, כראוי לקהל של המועדון הזה, לקרב שחקני עבר נוספים אל המועדון ואל היציעים ולהביא עוד ילדים ומשפחות לטריבונה, לשלב שחקני נוער ובית נוספים בקבוצה הבוגרת ולהמשיך את הכיוון הקהילתי, המחבר את המועדון לעיר ואת הקבוצה לשורשיה.

וזה לא משנה אם זה ייקח שנה או שנתיים, אם זה יקרה בקלות או בהתגברות על מכשולים ואתגרים מייגעים – מסע הקסם הירוק בעיצומו – וזה הזמן להצטרף, כי האוטובוס כבר מזמן עלה על הכביש המהיר.

הפועל כפר סבא חזרה, והיא כאן כדי להישאר.

 

1313

 

צילומים, גרפיקה, עיצוב – סיון פרץ האחת והיחידה.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מרתון בוסטון - המתחרים
5 שאלות ותשובות למשחקי אתמול (19/4)

17 Comments

עידוקוליס ליפשיץ 19 באפריל 2014

מרגש. מאוד.
חבל שנאלצתם לחכות שנה מסיבות כל כך רעות.

שוב יש ניצנים של מראות שמוכיחים שגם ישראלים יודעים לצרוך כדורגל בצורתו הנכונה (בעיניי).

טל 12 19 באפריל 2014

בהצלחה בליגה הלאומית. מגיע לקבוצה כזו לעלות לליגת העל.

כאוהד מכבי נתניה (משנות ה 80) אני מאחל לנו עוד משחקים רבים נגד כ"ס במסגרת ליגת העל,כמו שהיו בשנים הטובות של הקבוצות בליגה הלאומית.

מאשקה 19 באפריל 2014

רק שלא יחזירו לכם את טביב :)
שיהיה לכם בהצלחה

גיא זהר 19 באפריל 2014

מסכים שהבקרה היא פארסה ושלא.א פאחם הגיע לרדת ליגה. מצד שני, לא לכם או לחילופין לנס ציונה הגיע להישאר כי מי שירד שיירד. אם למישהו הגיע להחליף את א.א פאחם זה ליפו (מיזם יפה כשלעצמו שהתמסמס כשחדרו אליו גורמים לא ראויים) או למקום שני בליגה א' צפון. הכי טוב לחזור דרך המגרש ומאחל שבמהרה תגיעו לליגת העל כמו אימפריות אחרות כהפועל פ"ת והפועל ירושלים (המאוחדת).

יניב פרנקו 19 באפריל 2014

מסכים – במיוחד לגביי הפועל ירושלים המאוחדת – ואם על הדרך קבוצה כמו מכבי פתח תקוה תגיע באופן קבע ללאומית אז בכלל .

גיא זהר 20 באפריל 2014

יצא לי לשבת עם אוהדי מכבי פת בחצי הגמר. עצוב שהלוזונים הפכו קבוצה ותיקה וסימפטית למאוסה. נקווה שגם התיקון שלהם יגיע

אריאל גרייזס 19 באפריל 2014

איזה כיף. עוד לא חזר לי האמון בכדורגל הישראלי אבל כיף שיש אור קטן בקצה המנהרה

דור בלוך 19 באפריל 2014

מרגש נהדר, וכמו שנכתב לפני הזדמנות לעשות את הדברים "נכון".

אני חושב שכדי שההזדמנות הזאת תמומש (ואני יודע שזאת לא דיעה פופולארית בסביבות כפ"ס) הקבוצה חייבת להפוך לקבוצת הייצוג של השרון ולבלוע את הרצליה רמה"ש רעננה והוד השרון.

ערן לוי 20 באפריל 2014

כפ״ס יכולה להיות הקבוצה הייצוגית של השרון אם זה מה שיחליט ההמון, התקשורת, האוהדים. בדיוק כמו שסכנין היא קבוצת הייצוג של המגזר הערבי (והיא לא). כפ״ס תייצג את כפ״ס, בדיוק כמו שעשתה זאת בעברה העשיר.

ערן 19 באפריל 2014

סחתיין ובהצלחה. מקווה תהיו סמן ימני של ״איך לנהל מועדון שעבר משברים קשים ביותר״.

אנונימוס 20 באפריל 2014

מברוק!

צהוב תמיד 20 באפריל 2014

המון מזל טוב, באמת מרגש.
תמיד הייתה לי פינה חמה בלב להפועל כפ"ס, מועדון עם נשמה ומסורת שראוי להיות בליגת העל.
יאללה כפ"ס

גיא 20 באפריל 2014

כתיבה יפה וטור מעניין!

כיף היה לראות העונה את שתי העולות מליגה א' קריית גת וכפר סבא. שתי קבוצות שראויות לליגה הלאומית ואפילו מעבר לכך.

ההתנהלות בתחילת העונה של הבקרה הייתה ביזיון ובסופו של דבר פגעה בשתי הקבוצות. לטעמי ההחלטה בסוף הייתה נכונה (כי בכל זאת את היורדות והעולות צריך לקבוע על המגרש) ,רק היא הייתה צריכה להתקבל בשלב הרבה יותר מוקדם שיאפשר לשתי הקבוצות להערך כמו שצריך.

אני די בטוח שאם כפר סבא הייתה מקבלת בדקה ה90 הודעה שהיא משחקת בלאומית היא הייתה מוצאת את עצמה יורדת בסוף העונה לליגה א' בגלל שהקבוצה שנבנתה לא הייתה ברמה גבוה.

אני לא מבין מה הטענה שלך כלפי האצטדיון-אחלה של אצטדיון ומתאים לקבוצה כמו כפר סבא

צור שפי 21 באפריל 2014

להפך גיא, האיצטדיון מזעזע ומה שאלון כתב מאוד נכון.
ברכות חמות לשיקום ולעלייה.

אריאל גרייזס 22 באפריל 2014

מה שעצוב זה שאני זוכר כשהאיצטדיון נבנה, וזה לא היה כזה מזמן (הייתי אז באיזור חטיבת הביניים, כלומר בסוף שנות השמונים) – וכבר הוא לא רלוונטי.

martzianno 21 באפריל 2014

ברכות.
כמו שאומרים בשכונה – הצדק ניצח!

דדי פישמן 23 באפריל 2014

שיהיו בריאים וחזקים ויעלו ויצליחוככל שירצו.יוזמתם ברוכה מאין כמוה.בדרכם למעלה שלא ישכהו.בדרך למעלה הרמה המקצועית צריכה לשלוט והרומנטיקה,כבודה במקומו מונח,חייבת לסגת.מעתה הקבוצה הזו תצטרך הרבה יותר כסף ובעלי מקצוע ברמות יותר גבוהות.הרבה בהצלחה מועדון יקר רק אל תשכחו מעכשיו הרמה המקצועית שלכם היא שתכריע את גורלכם.
כל טוב לכם.

Comments closed