עונת קסם

כמה סמלי שאחת מעונות הכדורסל הגדולות שראינו כאן, הסתיימה בדרמה נהדרת ובעוד ערב של ווינריות צהובה

1695122-5

 

1. וואו, איזו עונה. וכמה סמלי שהיא גם הסתיימה ככה, בשיא המתח, כיאה למכבי ת"א הנוכחית. ה-silverware למכבי, הפרחים והכבוד לחיפה.

רבות ידובר על שיטת שני המשחקים, על יתרונותיה וחסרונותיה ועל תחושתו של כדורסלן שמנצח במשחק האחרון של העונה והולך הביתה מאוכזב. יש בזה משהו לא כל כך הגיוני.

מצד שני, זה רץ כבר לא מעט שנים ביורוקאפ בהצלחה ומדובר ככל הנראה, בכל מקרה, בעניין חד פעמי בדרך לסדרת גמר של הטוב מ-3 בעונה הבאה אצלנו (או חזרה למשחק בודד…)

ובכל זאת – איזה קרב עיקש נתנה חיפה של פרנקו – מרחק סל אחד מאליפות בק טו בק ותהילת עולם לדונטה סמית. ואיזה ווינרית מכבי ת"א שפשוט ניצחה כל משחק חשוב העונה עם ביצים של בת יענה.

 

2. כשבלאט הכריז במסיבת העיתונאים של תחילת העונה שמכבי הנוכחית מסוגלת להגיע לגמר היורוליג, זה היה נשמע קצת מופרך. ת'כלס, גם עכשיו – אחרי שזה קרה, זה עדיין נשמע לי קצת מופרך.

בסופו של יום – יש למכבי שלושה שחקנים שפשוט היו שם בכל רגעי הלחץ של המאני טיים וסחבו אותה לתארים – טייריס רייס, ריקי היקמן ואלכס טיוס (שהיה על הפרקט בכל הרגעים החשובים בסיומי המשחקים הגדולים בעוד סופו עודד מהספסל).

דייויד בלו כמובן משלים את החבילה ועוד שנייה אגיע גם אליו – אבל השלושה האלה הם ווינרים שלא היו במכבי שנים. בלעדיהם מכבי לא היתה זוכה לא ביורוליג ולא באליפות.

זה יהיה רעיון לא רע לפתוח לרייס וטיוס את החוזה כבר עכשיו ולהפוך אותו לתלת שנתי. לגבי היקמן – עם כל השטויות שהוא ידע לעשות (וברוך השם, הוא ידע) – הוא התגלה שוב ושוב כווינר אמיתי.

יהיה חבל לראות אותו הולך לשכר משולש באיזו קבוצה טורקית. ובכלל, לאור החשיבות שבהמשכיות – אולי שווה לנסות להפוך בלטה ולהשאיר גם אותו.

 

3. ומה תגידו על מכבי חיפה. כמעט כל הקבוצה התחלפה, כולל המאמן – והיא כמעט עשתה זאת שוב. מדהים.

מצד שני – כשאתה משאיר את דונטה סמית – שהוא לבדו כמעט כמו קבוצה שלמה, הכל נהיה אפשרי.

כתבתי אינספור פעמים העונה איזה שחקן אדיר דונטה. שידכתי אותו למכבי ת"א לא מעט (סליחה MOBY) וגם לירושלים במקום דופרי בעונה הבאה.

ועדיין – שווה לומר זאת שוב – מדובר באחד השחקנים הכי טובים ששיחקו כאן מעולם. לא להאמין באיזה ליגות הוא שיחק לפני כן. ובאיזה לא.

ממוצע של 29 נק', 10.5 ריב', 7 אס' ומדד של 40.5 בשני משחקי הגמר זה מטורף. אתמול הוא כמעט וחצב לבדו אליפות ירוקה.

ועכשיו, צריך לנסות ולעשות הכל כדי להשאיר אותו כאן.

אם לחיפה אין את האמצעים – זו הזדמנות טובה לבחון את ההצהרות של אורי אלון מירושלים. הדיבורים על כיסיהם העמוקים של בעליה ועל כך שלא יהססו לפתוח אותם עבור חיזוק ראוי.

דונטה סמית הוא חיזוק ראוי. גם מכבי בתמונה וגם לה הוא יכול לסייע רבות ביורוליג. כי הוא כוכב יורוליג – גם אם לא שיחק שם מעולם.

 

407895

 

 

4. ואם כבר מכבי, תמיד מדהים אותי לראות את הבעות הפנים המיוסרות של שמעון מזרחי, גם ברגעי השמחה הגדולים ביותר.

כשמכבי הניפה את גביע היורוליג לפני חודש – הוא לא שיחרר אפילו חיוך. אתמול, קלטתי אותו בזווית העין ברגע הנפת צלחת האליפות.

בשולי החבורה המניפה שפניני במרכזה, בדיוק ברגע בו הקונפטי ניתז לאוויר וכולם מניפים ידיים גבוה ומשחררים צרחת אושר, שמעון עמד עם ידיים בכיסים ופרצוף של מישהו שהכלב שלו מת.

לא בדקות המתח של ההארכה, לא שעה אחרי ההנפה כשהאדרנלין קצת שקע – בשניית ההנפה עצמה.

נכון, תגידו שהוא תמיד נראה ככה. שהוא מאושר מבפנים. שהוא לא יודע לחייך. שהוא כן שמח. שזה שמעון.

ובכל זאת – יש משהו קצת מטריד בעניין. יו"ר של מועדון שנראה כאילו חרב עליו עולמו, כשהקפטן שלו מניף את צלחת האליפות.

ובכן, למתקשים לפענח את הבעות הפנים של שמעון – מצורפת תמונה עם הסבר לגבי כל הבעה, שלא יהיה בלבול (ניתן ללחוץ להגדלה):

Shimon

 

5. ומילה על דייויד בלו.

12 שניות לסיום הזמן החוקי, במצב של 4 הפרש לחיפה (ושוויון בהפרש הכללי) סימסתי לחבר "תאר לך שדייויד בלו, במשחק האחרון שלו בקריירה, קובר עכשיו שלשת אליפות עם הבאזר".

אז בלו כמעט וקלע סל ניצחון רגיל ובכל מקרה, מדובר באחד השחקנים הגדולים שזכיתי לראות.

מעבר לקליעה האבסולוטית והנקייה, בין הטובות אי פעם באירופה, זה כל מה שמסביב.

הלוואי והיה שחקן ישראלי (צבר) אחד עם דרייב ולחימה על המגרש כמו של בלו. הנחישות, תחושת הדחיפות, הטראש טוק, הלחימה האדירה בהגנה, האמונה בכל מצב.

כמה שהוא נינוח, מתעניין באינספור דברים וכיוונים אחרים מחוץ למגרש, לא חי רק סביב הכדור – ככה הוא רוצח שקט על המגרש, קובר יריבות עם שלשות אדירות ומשאיר את הלב על הפרקט.

אמרתי זאת בעבר ואומר זאת שוב – בלו הוא השחקן האהוב עלי במכבי הנוכחית וההפסד הכי גדול שלה בשנייה שיתלה את הנעליים.

שיהיה בהצלחה איש גדול – החותם שהשארת כאן לא יישכח לעולם.

IMG_7226_4x3

 

6. לא ברור עדיין אם דייויד בלאט ימשיך או לא (ומסתמן שלא) אבל הנה נתון מדהים: סיכוי לא רע ש-4 הקבוצות שסיימו את העונה הסדירה בארבעת המקומות הראשונים יחליפו מאמן הקיץ.

שתיים כבר עשו זאת (ירושלים והפועל ת"א) והשתיים האחרות מתנדנדות. למעשה, למעט חולון ונס ציונה – יש סיכוי לא רע שכל יתר הקבוצות יחליפו מאמן בקיץ (כולל אלו שכבר נפרדו ממאמנן).

נתון די מדהים לאור העובדה שחווינו עונה מהגדולות שהיו בכדורסל הישראלי.

עונה בה ירושלים הובילה את הליגה ועשתה עונה מצויינת, הפועל ת"א חזרה בגדול לצמרת, אילת הוציאה מעצמה את המקסימום שנה שנייה ברציפות, נס ציונה שיחקה לפרקים כמו קבוצת יורוקאפ והציגה אולם ביתי רועש ושמח, ועל חיפה ומכבי ת"א אין צורך להוסיף.

ודווקא עכשיו, במקום לשמור על היציבות וההמשכיות – מפרקים ובונים מחדש.

יש אילוצים כספיים, זרים שהפתיעו ורוצים כסף גדול יותר (נס ציונה) הנהלות ועיריות שהפחיתו תקציבים ותמיכות (ראשל"צ) ובכל זאת – טוב יעשו מנהלי קבוצות אם יבינו שההמשכיות, בטח עם מאמן מוצלח (הפועל ת"א, ירושלים) היא אחד המפתחות החשובים.

 

1505041-18
יש מצב שהפועל עוד יצטערו על שחרורו. אדלשטיין

 

7. אז יאללה. נשארנו עם ימבה תאבון לקראת העונה הבאה.

הפועל ירושלים תיכנס לארנה, הפועל ת"א לאולם הדרייב אין, חולון תעבור גם היא בשאיפה לאולמה החדש, נהריה חוזרת סוף סוף לליגת העל (עם האולם המטופח שלה) ומכבי תנסה לשחזר את ההיסטריה.

חיפה וירושלים יעשו מאמצים להעמיד קבוצות יורוקאפ חזקות ויתר הקבוצות צריכות לשאוף לשחק במסגרת אירופית כלשהי (גביע האתגר, אדריאטית, בלקנית) שתיתן עוד דקות לישראלים ולצעירים.

אחרי עונה כזו, מצידי שהבאה תתחיל כבר בשבוע הבא.

 

לך תבין
היה יופי

39 Comments

רועי 12 ביוני 2014

יפה.
כמה מילים שלי:
נתחיל מזה, שבסופו של דבר, מזל שלא אישרו את הסל (שהיה, לא תשכנעו אותי גם אם תראו לי עוד חמישים פעם את הריפליי מאחורי הסל הרחוק שבו אין שום סיכוי לדעת מתי הכדור עזב את האצבעות, להבדיל מהריפליי הבודד שקיבלנו מהזווית שבאמת אפשר לראות שאיך שהאורות נדלקים הכדור במילימטר כבר עזב את היד).
למה מזל ? כי אחרת היה לכל אכולי השנאה והקנאה עוד משהו לבכות עליו בעשר השנים הקרובות (בנוסף לעבירה החמישית של טפירו).

הטענות של חיפה על השיטה – אוווווו שלום לכם. אני דווקא אתחיל מזה שאני מסכים עם כל מילה, לא יכול להיות מצב בכדורסל שאתה מנצח את המשחק האחרון של העונה ולא לקחת את התואר, זה אנטי כדורסל. אם היינו מדינת כדורסל מתוקנת, עכשיו היינו ב 1-1, מחכים למשחק השלישי (המכריע במקרה של סדרה של הטוב משלוש). אבל אנחנו לא מדינת כדורסל מתוקנת, אנחנו עסוקים בלהמציא חוקים להחליש את מכבי, לייצר תחרותיות מלאכותית (ביטול סדרת הגמר), ולדאוג לעבודה ומשכורות לישראלים מזדקנים, וישראלים עצלנים שמקומם מובטח (חוק רוסי).
אבל לכם אנשי מכבי חיפה לא נותר לי אלא לצטט את הציטוט הידוע: כשבאו לקחת את היהודים (אליפות שמוכרעת במשחק אחד, בבית של הקבוצה שסיימה במקום השני) שתקתם (וחגגתם אליפות), אז כשבאו לקחת אתכם, אל תתפלאו שלא נשאר מי שיצעק.

הישראלים/צברים/יהודים/נימולים – זו הסטטיסטיקה של עובדי ההסתדרות:
מורן רוט – 5 נק' , 12-2 מהשדה.
דגן יבזורי – 3 נק', 6-1 מהשדה.
בן רייס – 3 נק'.
צ'וברוביץ' – 0 נק'.
קוז'יקרו – 0' נק'.
ואפשר גם לציין את פניני עם 3 נק', 6-1 מהשדה.
אז פעם הבאה כשאתם מדברים בלהט על "זרים למקצוע" תעיפו מבט בסטטיסטיקה הזו ותחשבו טוב מי זר למקצוע.

אלעד 12 ביוני 2014

רועי, יש סיבה אחת שטוב שלא אישרו את הסל, וזו כמובן לא הסיבה המתבכיינת ומלאת רגשי הנחיתות שציינת:
כי במצב שאי אפשר לדעת בוודאות (ואי אפשר היה לדעת בודאות) עדיף לשופטים לא לקבוע בעצמם את זהות המנצח, ולהניח לשחקנים לעשות זאת בעצמם במהלך 5 דקות נוספות.

לגבי השיטה, אני מעתיק מה שכתבתי אצל גיל שלי:
אני לא מצליח להבין אנשים שמתלוננים על השיטה. אוקיי, אפשר לנסות קצת לשנות, לעשות סדרה של הטוב מ-3, לשחק עם זה. אבל אנשים שוכחים מה היה פה לפני שהתחיל החוק הרוסי וביטול סדרת הגמר.
ש-י-ע-מ-ו-ם אחד גדול. מכבי פשוט פירקה כל קבוצה שהגיעה לגמר, כשהמשחק השלישי והכל-כך לא מעניין היה מול חצי אולם ריק.
עכשיו כבר שנים שיש לנו ליגה יותר מעניינית, זהות האלופה ל-א ידועה בתחילת השנה (אלף-בית של ספורט תחרותי, אם תשאלו אותי), כל קבוצה (אפילו הפועל ירושלים!) מרגישה שיש לה צ'אנס.
אתם באמת חושבים שחיפה היו צמודים ככה למכבי בסדרה של הטוב מ-5? נסיון העבר מלמד שלא. כאשר ההכרעה היא במשחק אחד כל הלחץ הוא על הפייבוריטית. בסדרה הלחץ ההזה לא קיים.

רועי 12 ביוני 2014

לגבי ה"התבכיינות":
הייתי משלם הון כדי להיות עכשיו ביקום מקביל, שבו חיפה ולא מכבי קולעת את סל האליפות הזה ופוסלים אותו.
מת, מת, מת לראות את הדיונים בנושא ואת ניתוחי הצילומים סטייל רצח קנדי/עבירת התוקף של טפירו.

אלעד 12 ביוני 2014

אתה פשוט יוצא מכליך בנסיון ליצור יקום מקביל ודמיוני לחלוטין שבו דופקים את מכבי. תחליט מה אתה רוצה – להיות אנדרדוג או לאהוד קבוצה שזוכה ב-100 תארים? קצת קשה להיות גם וגם.

רועי 12 ביוני 2014

חמוד, אני לא צריך לצאת מכלי, לא המצאתי כלום,
אני מחזיר אותך לגמר מול הפועל ירושלים, למחרת המשחק היה בידיעות ניתוח פריים-ביי-פריים אם היתה עבירת תוקף של טפירו על שארפ או לא. ולא היה מדובר על שריקה של השניה האחרונה שחורצת את גורל המשחק.

אלעד 12 ביוני 2014

אני מבין שמסגרת ותלית מעל המיטה…
אתמול אנשי חיפה לא הוציאו ציוץ על כך שאולי הייתה עבירה על סמית במהלך האחרון. מה אתה אומר, אם זה היה שחקן מכבי יכול להיות שהם לא היו מתייצבים להענקת הגביע במחאה?

רועי 12 ביוני 2014

כי זה אפילו לא היה קרוב לעבירה.

אלעד 12 ביוני 2014

אבל למה אתה מציג את זה כאילו מכבי נדפקה? השריקה הייתה נגד ירושלים, מכבי ניצחה וזכתה באליפות. איפה פה היא נדפקת בדיוק?

רועי 12 ביוני 2014

לא הצגתי כאילו נדפקה,
אני רק אומר שהעליהום התקשורתי על סמי בכר לאחר אותו משחק היה מביש, ורק כי השריקות (הנכונות לטעמי) היו לרעת הפועל ירושלים ולטובת מכבי. ועכשיו באה החלטה של שופטים, גורלית הרבה יותר, וכולם מגמגמים "אי אפר לדעת… לא חד משמעי… ובלה בלה בלה" כשברור לי, שאם המצב היה הפוך, והסל שנפסל היה לטובת חיפה, היה מתנהל עכשיו עליהום שלם על השופטים ועל ה"שריקה של העונה".
אני חושב שכולם בתוך תוכם יודעים שאני צודק.

יואב ג'וני 12 ביוני 2014

אם לא השיפוט הנוטה בצורה ברורה מאוד לחיפה זה נגמר 20 בחיפה ו-20 אתמול אבל אתם תמשיכו לחשוב שקוז'י יכול לעצור את סופו ושכל חדירה של רודריק/הניג או כל זר אחר זה פאול אבל שרייס חודר דממה. ולגבי המהלך האחרון – עבירת תוקף הכי ברורה שיש של דונטה.

אלעד 12 ביוני 2014

יכולת השכנוע העצמי שלך מדהימה. למה אתה לא מסתפק בזה שבחרת לאהוד קבוצה שלא מפסידה אף פעם? זה לא מספיק? אתה חייב לתבל את זה בתחושה דמיונית של "כל העולם נגדנו"?

פרננדס 12 ביוני 2014

לייק

פרננדס 12 ביוני 2014

לייק

יואב ג'וני 12 ביוני 2014

+1

עודד 12 ביוני 2014

איפה ראית אוהד מכבי בוכה על השיטה? אני ורוב החברים שלי דווקא לוקחים את ההפסד הזה בכבוד, ולא מאשימים שום שיטה. ידענו שזו השיטה בתחילת העונה, ואף אחד לא התלונן עליה אתמול בתום המשחק.

רועי 12 ביוני 2014

אני מבין שלא ראית את התגובות של אנשי הקבוצה שלך.

עודד 12 ביוני 2014

התגובה היחידה ששמעתי היא של עידו קוז'יקרו שעוד סוג של הגן על השיטה הזו (למרות שהוא כרגע הפסיד)

רועי 12 ביוני 2014

אז תעשה סקירה של התגובות של אנשי חיפה באתרי האינטרנט…

אילן 13 ביוני 2014

סקירה של תגובות באתרי אינטרנט? נשמע כמו תרגיל בחיפוש זבל בערימת חרא.

ויקטור מורוז 12 ביוני 2014

הצחיק אותי לשמוע את האמירות של חיפה שהם "ניצחו פעמיים את המשחק" ובכל זאת הפסידו את האליפות.
חבר'ה, בהארכה הפסדתם…

יוני צהובי 12 ביוני 2014

חשבון בצפון דרוש שיפור.
וברצינות – מישהו מסוגל להסביר את האמירות של אנשי חיפה? "ניצחנו פעמיים"?

ירושלמי 12 ביוני 2014

בתום 40 דקות הם הובילו.
בתום 5 הדקות של ההארכה הם גם הובילו.

הם התייחסו לזה כאל ניצחון כפול.

Rotem 13 ביוני 2014

אבל אם התחלת את הארכה ביתרון 4 וסיימת את הארכה ביתרון 2, כנראה קלעת פחות מהקבוצה היריבה בהארכה לא? קרי הפסדת.

ניצחו פעם אחת. ויאללה סדרה של הטוב משלוש זה פתרון לא רע.

ואם כבר הגבתי, אם בלאט הולך לנבא, יהיה מעניין אם יקח איתו את בלו.

יואב ג'וני 12 ביוני 2014

דונטה סמית זו הגניבת דעת הכי גדולה שראיתי בחיי. חצי מהסלים שלו זה מרפקים בפוסט אפ. הרי ברור לכולם שאם סופו למשל היה משחק בחיפה הוא היה קולע 30 נקודות כל משחק כי פתאום היו שורקים כל התקפה לעבירה לזכותו ובהגנה המשרוקית הייתה דוממת. ככה זה. איפה ואיפה. צריך למכור זכויות שידור, לספר לנו שהליגה תחרותית. יאדה יאדה יאדה.

אלון רייכמן 12 ביוני 2014

יואב, אתה צודק. דונטה סמית זה גניבת דעת. לא הייתי נותן לו לשחק ביוקנעם/מגידו. זר פח. לא מבין למה כולם רוצים אותו. סתם שחקן.

אלעד 12 ביוני 2014

קצת כבוד יואב. הבנאדם ניצח אתמול כמעט לבדו את אלופת אירופה. גם כשמנצחים צריך לדעת לתת כבוד.
שחקן ענק

יואב ג'וני 12 ביוני 2014

הוא קיבל מספיק כבוד מהשופטים.

אילן השועל 13 ביוני 2014

הוא ובלאט צריכים ללכת לליגה אחרת, איפה שכל גנבי הדעת משחקים!!!

trailblazer 13 ביוני 2014

אולי אני מציין פה את המובן מאליו,אבל "יואב ג'וני" זה לא סוג של פארודיה על יואב בורוביץ' והמגיב האגדי "ג'וני"?

איציק 12 ביוני 2014

האם הירידות על המבט של שמעון לא מוגזמות… הוא לא אשם שיש לו גנים של באסט-האונד…

אילן 13 ביוני 2014

לא בא לו לחייך. יש לך בעיה עם זה? הא? הא?
:-)

מאשקה 12 ביוני 2014

אלון, יופי של פוסט לסיום עונת כדורסל טובה, וזאת לעומת האיגוד המצחין, באמת היה כיף בעונת הכדורסל הזאת.
אבל למה להתחיל שוב בשבוע הבא ?
חכה רגע קט – מונדיאל, ווימבלדון, הטור דה פראנס, ועוד לא נגמר הגמר של ה – NBA – תן קצת לנוח :)

קובי (מכביסט) 12 ביוני 2014

לאלון :
לפני כמה זמן התפרסמה כאן באתר כתבה על "אליפויות עם כוכבית*". אז בעיניי כל קבוצה שזוכה באליפות בכדורסל בארץ. ולא קוראים לה מכבי. זה אליפות עם כוכבית! משום שלחתוך למכבי ת"א שני שחקנים עם "חוק הצעירים". ולהגביל אותה עם חמישה זרים בלבד. ואח"כ עוד לעשות גמר של משחק אחד או שניים. זה רמאות לשמה!

זה משול בעיניי למתאגרף שכונתי חלש. שבא להיאבק על אליפות העולם. מול המתאגרף הכי חזק בעולם. אבל בתנאי שהוא יהיה קשור בשני הידים. שאסור לו לבעוט ברגליים. ורק לנגוח מותר לו. וכל הפאתטים עומדים מהצד ומריעים לקרב "הנהדר והשוויוני" שמתפתח לנו כאן…הזוי הזוי הזוי!!!

בקשר לעונה הבאה :
ככל הנראה בלאט עוזב. מי שצריך לדאוג מזה. זה מכבי שצריכה לחשוש למעמדה ביורוליג. והקבוצות בליגה צריכות לחשוש ששינוי השיטה של מכבי יחזיר אותן למעמדן הטבעי!! כי השיטה ההגנתית של בלאט הייתה טובה ביורוליג. ששם הוא אמור להחליש יריבים בעלי יכולת קליעה חזקה.

אבל בליגה המצב בדיוק הפוך מכבי היא החזקה. ושאר היריבות צריכות להוריד לה את הסקור. אה ממה שכבר הסקור שלה היה נמוך בגלל השיטה של בלאט. וזה נתן להם תמיד את התחושה שהם קרובות ויכולות לנצח. עכשיו עם מאמן אחר ופחות עקשן בהגנה. המצב יחזור לקדמותו מכבי תשפיל בליגה ותושפל ביורוליג…

בקשר לסגל עכשיו זה סופי (7 זרים לא יגיעו וכסף מצד שני יתפנה מעזיבת בלאט…)
1.רייס. אוחיון.
2.דנטמון (או דילייני). לנדסברג.
3.דווין סמית'. פניני.
4.דונטה סמית'. בלו (או כהן).
5.טיוס. סופו. ג'ון בראיינט (או פישר אם יקבל אזרחות!),

MOBY 12 ביוני 2014

1. האליפות היתה אצלנו ביד- הפסדנו אותה. אחד המחזות הכי מצערים בספורט בשבילי זה לראות את הפניני מניף את הצלחת. שייתן לרייס ולבלו (ולטיוס) את הכבוד מגיע להם. מצטער זה הגעיל אותי.
2. לא מבין למה הערכה משוחקת בבית של אחת המתמודדות. מן הראוי (והספורטיביות) היה (והיה מספיק זמן….) לעבור ולשחק את הערכה בראשל״צ או באוסישקין….. מה דעתך טל? :)
3. גם אני לא מבין את הקשקשת החיפאית? מי בחיפה? על נצחון כפול. אם נגמר החצי השני בשיוויון כללי הרי שהצהבת ניצחה אותנו ב-2 נקודות בהארכה.
4. אני אופטימי היתרון הגדול עובר ליבשת החדשה…
5. שנה הבאה נפרק את הליגה. להשאיר את השלד הישראלי לקרוא לפסיכולוג שיעבוד על רוט רייס ויבזורי יש להם טראומה. ומי שמצפה מקוזי וצוברוביץ שיהפכו להיות ספקי הנקודות הישראליים הוא הזוי. רוט יבזורי ורייס איכזבו קשות. אבל לא פחות מהילוד פניני. אבל זה הכדורסל שלנו. בשביל חמישיית אמריקאים אני קם. ב-4בבוקר בטח לא הולך ליד אליהו ורוממה

MOBY 13 ביוני 2014

כמובן שהדונטה בסעיף 5 נשאר ירוק!

א.ב 15 ביוני 2014

האמת שצריכים לבטל את ליגת מקומות העבודה לזרים דרג ב' לאלתר…
מתוך 166 נקודות רק 13 של ישראלים…
ולא תשכנעו אותי ש"בלו" או כל אחד מאלה הוא ישראלי… הרי בשניה הראשונה הם עוזבים.

צריך שני זרים בליגה וזהו, וכמובן בלי זר בליגות הנמוכות.

רועי 15 ביוני 2014

אתה לא חושב שהמסקנה שלך קצת הפוכה ?
אולי הרק 13 נק' של ישראלים אומר שהם לא מספיק טובים ולא ברמת כדורסל סבירה לצפייה ?
זה יפה שעד לא מזמן הטענה היתה שיש יותר מדי זרים, והזרים שמביאים הם לא ברמה מספיק טובה ("זרים למקצוע") ועדיף לשתף ישראלים, עכשיו פתאום הזרים יותר מדי טובים ולוקחים לישראלים המסכנים את העבודה (שהם לחלוטין לא מספיק טובים בה).

א.ב 15 ביוני 2014

לא חושב שהמסקנה שלי הפוכה
המסקנה נובעת מזה שישראלים לא משחקים באופן כללי וסדיר, וזה ברור כשיש כל כך הרבה זרים לא טענתי שהישראלים טובים מהזרים,
הרמה בליגה היא לא כזאת גבוהה ועדיין יש מתח, אז מה זה משנה אם פשוט נוריד את הרמה לכולם ? וכן יהיה צריך לקצץ במשכורות של הישראלים, אבל מצד שני לא רואה סיבה למה לא לעשות זאת.

פנדה 16 ביוני 2014

"אז מה זה משנה אם פשוט נוריד את הרמה לכולם"? אתה מקשיב לעצמך?

זה סוג של סוציאליזם מטופש כזה. מרגרט ת'אצ'ר פעם הסבירה את זה יפה: מבחינת הסוציאליסטים לא משנה שכולם יהיו עניים, העיקר שלא יהיו עשירים.

Comments closed