אסקפיזם

אחרי הטילים והאזעקות, בואו נחזור קצת להתעסק בכדורסל. יאללה בן אלטיט!

1652660-5

 

 

חזרתי מהמילואים, אחרי שהוקפצתי בצו 8 עם תחילת הלחימה, כמו רבים אחרים (אהלן, גרייזס).

לא פשוט להיות שם, לא קל לחוות את זה מקרוב, אבל המשימה חשובה והמטרה ברורה.

ובכל זאת, הרצון הוא לכתוב על חוזים ארוכי טווח של שחקנים במקום על טילים ארוכי טווח, על כדורי משחק ולא על הכדורים במחסנית, על הטילים של ערן לוי לחיבורים ולא על הטילים של החמאס – טוב – הבנתם את הרעיון.

אז יאללה, בא לי לדבר קצת על כדורסל, במקום על מלחמה.

 

1. מכבי תל אביב נראית מנומנמת משהו בקיץ הזה, אבל זה כנראה רק על פני השטח.

אחרי הכל, לא קל להביא את השחקנים הכי טובים שהצוות המקצועי ואנשי הסקאוט סימנו בפנקסיהם, בחוזים הבינוניים שמכבי מוכנה לשלם ובמצב הביטחוני הבעייתי כרגע בארץ הקודש.

ועדיין – מסתמן שפארגו חותם וגם בראיין רנדל בדרך לעמדה מספר 4 (אם דיון תומפסון יסרב לחוזה שהוצע לו). ולאט לאט מתחיל להתגבש סגל. אולי גם דיאור פישר יירד קצת בדרישות ויצטרף כמחליף בעמדה 5 כישראלי לכל דבר.

 

2. מילה על פארגו. מקצועית – הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר כרגע. אמנם הוא לא שיחק כמעט בשנה החולפת בצסק"א, ובעצם לא שיחק יותר מדי גם בשנתיים שלפני כן כשעבר בין ספסלי קבוצות ב-NBA, אבל פארגו הוא שחקן של ביטחון.

פארגו של עונת 2010-11 במכבי, בטח אחרי הפציעה של פרקינס – הרגיש שסומכים עליו, שהעסק על הכתפיים שלו, והתעלה ככל שהתקדמה העונה – בדיוק כמו טייריס רייס של העונה החולפת. אותו סיפור כמעט.

במכבי הוא יקבל שוב את הבמה להוביל, את הביטחון מגודס כגארד הבכיר – ומיליון דולר בעונה זה בהחלט מחיר מצויין למכבי לשלם עבור שחקן ברמתו (שיכול בקלות לקבל יותר בקבוצה אחרת).

האם פארגו ומרקיז היינס יכולים להיות הפארגו-פרקינס של 2010-11 או הרייס-היקמן של 2013-14? ימים יגידו.

ברמה האישית – זה מעניין לראות שמכבי מוכנה להתגמש מול שחקן שברח לה פעמיים. בפעם הראשונה עם חוזה חתום.

פעם לא היה צ'אנס שמכבי בכלל תסכים לדבר שוב עם שחקן כזה. היום, כשהאילוצים מכתיבים מציאות אחרת, מוחלים גם על הכבוד בשביל להביא את השחקן הכי טוב על הנייר.

 

3. בראיין רנדל. נשמה. שחקן הגנה נהדר. אופי נוח. שחקן של מאמן. קבוצתי לפני הכל. מכיר את הליגה מצויין. אבל גם שברירי ונוטה להיפצע באופן חריג. לא יציב. בלי קליעה מחצי מרחק. לא בטוח שמספיק טוב לרמה הגבוהה של היורוליג. אולי כמחליף.


מכבי חיפה נגד בנביט
יעיל, הגנתי, אבל גם שביר ולא באמת כוכב. רנדל.

 

4.  דיון תומפסון – מזכיר קצת את ריצ'ארד הנדריקס בקונספט. פורוורד חזק, שמשחק בעמדה 4 אבל יכול לתפקד גם כ-5, בטח שבליגה. שחקן חמישייה לגיטימי לגמרי ביורוליג, יש מצב שעדיף על רנדל.

העניין הוא, שבין אם זה רנדל או תומפסון – מכבי חייבת קליעה בעמדה 4, בטח לאחר עזיבתו של בלו. אפשר לשחק עם דווין סמית או עם פניני בעמדה הזו, אבל לא כפיתרון קבוע.

ג'וש דאנקן יכול היה להיות פיתרון נהדר לעמדה הזו. שחקן מצויין עם קליעה נדירה לפורוורד. יש מצב שמכבי תצטער שלא נלחמה עליו יותר.

אה, ולאלה הטוענים שיש למכבי את ג'ייק כהן שחוזר אליה אוטומטית, בואו נעבור הלאה.

 

5. אז מה יש לנו עד עכשיו – פארגו ואוחיון בעמדה מספר 1, מרקיז היינס וסילבן לנדסברג בעמדה 2, דווין סמית וגיא פניני בעמדה 3 השברירית, בראיין רנדל או דיון תומפסון בעמדה 4 לצד שחקן נוסף, סופו ואלכס טיוס בעמדה 5.

אם דיור פישר לא יתגמש בתנאים כמחליף נוסף (וישראלי) לגבוהים – אפשר בהחלט לתת את הקרדיט לבן אלטיט. גבוה ישראלי, אתלט עם פוטנציאל, שיכול לצבור דקות בליגה נגד נס ציונה ואשדוד. גם ככה ביורוליג הגבוה השלישי לא באמת משחק.

בעמדה 4 מכבי בכל מקרה תצטרך שחקן נוסף, ואלא אם יחליטו להמר על ישראלי צעיר נוסף, או שעמרי כספי יחליט במפתיע לחזור לאירופה, מכבי צריכה להביא לעמדה הזו זר נוסף, עם קליעה. לוק באביט שהוזכר לאחרונה, עשוי להיות פתרון לא רע בכלל.

 

6. הנסיך כספיאן. אם כבר נגענו בכספי, הוא כנראה יעדיף למצות את אופציית ה-NBA וסביר להניח שגם ימצא קבוצה (מסתמן שיחזור לסקרמנטו).

מצד שני, האטרקטיביות שלו כרגע ב-NBA נובעת מחוזה המינימום שלו לשחקן בוותק שלו (קצת מעל מיליון דולר) שאינו מעמיס על תקרת השכר של אף קבוצה.

באירופה, כספי יכול לקבל הרבה יותר. בטח בקבוצות מרוסיה או מטורקיה. וגם להפוך לשחקן חשוב יותר ברוטציה. סיכוי לא רע אגב, שגם מכבי היתה מוכנה לשלם לו סכום דומה לחוזהו האמריקאי כדי להחזיר אותו להיכל.

אבל כספי רואה כרגע רק פסים וכוכבים מול העיניים. יכול להיות שאחרי עוד עונה בינונית, הוא יבדוק בקיץ הבא דילים באירופה.

 

casppi2[6
יסגור מעגל בקינגס, ואז לאירופה? כספי.

 

7. פרוייקט העתיד. שון דאוסן הוא כנראה הכוכב הבא של הכדורסל הישראלי.

מבחינת פוטנציאל, ספק אם יש כרגע ישראלי שמשחק בארץ שעולה עליו.

זה רק עניין של זמן עד שהוא ייצא מהחממה של מכבי ראשל"צ אל עבר שדות ירוקים יותר. אולי זה הזמן של מכבי להציע לו חוזה ארוך טווח כפרוספקט עתידי, ולהשאיל אותו.

העונה גם תהיה עונת המבחן האמיתית של סילבן לנדסברג.

או שיעשה את קפיצת המדרגה המיוחלת ויהפוך לשחקן יורוליג לגיטימי, או שיישאר שחקן משלים נחמד שנותן הצגה פה ושם. לא מעט עניין של אופי.

 

dowson1
שון דאוסן. פרוספקט.

 

8. ולסיום, מילה על הצברים.

לא נחזור לוויכוח של צביון ישראלי כן או לא, והאם טיוס ולנדסברג הם ישראלים אמיתיים או לא.

גם לא נשווה שוב לקבוצות כמו מילאנו או מלאגה, שכמעט כל הסגל שלהן מורכב מזרים.

השאלה האמיתית כרגע, היא איזה ישראלים באמת מתאימים לרמה (הגבוהה) של היורוליג.

שניים מהם משחקים כבר במכבי (אוחיון ופניני) שניים משחקים ב-NBA (כספי, מקל) ושניים חשבו שהם כאלה, אבל הם כנראה כבר לא (אליהו והלפרין).

היתר שהוזכרו (יבזורי, בן רייס, מורן רוט, אפיק ניסים) לא באמת שם. אולי רביב לימונד, אבל גם לא בטוח.

אז או שמכבי הולכת בכל הכוח על צביון ישראלי (צברי) גם על חשבון הישגים, ומשלבת בסגל את איתי שגב, אלטיט ואולי גם הררי, או שהיא הולכת על הישגים בזירה האירופית.

כרגע נראה שהיא מכוונת לאפשרות השנייה, אולי עם חיזוק ישראלי קטן שיקבל דקות כשאפשר (אלטיט).

איך שלא יהיה, יהיה מעניין להמשיך לעקוב.

אולי בסוף גם שאראס עוד יגיע.

 

 

תשובתו הארוכה של איציק
ביל / דורטמונד: ושייה לגראב וקרואנה זוכים

50 Comments

oded 24 ביולי 2014

מסכים עם הרוב
לגבי נקודה 5- הגבוה השלישי לא משחק? ספר את זה לטיוס
זה נכון בחלק מהקבוצות, אבל בקבוצה שאחד הגבוהים שלה הוא סופו זה ממש לא נכון.
סופו יכול לשחק 15-20 דקות למשחק (אם הוא לא נכנס לבעית עבירות לפני כן). זה אומר שבמידה והגבוה השני נפצע/נכנס לבעית עבירות/בבעית מצ' אפ וכו' הגבוה השלישי ישחק.
לא כל גבוה הוא לבאן מרסר שיכול לשחק 40 דקות כל משחק…

אלכס 24 ביולי 2014

אני רק הערה: איך שחקן יכול להשתפר בלי להתמודד עם אתגרים?
מה שתקבל מישראלים שמשחקים בליגה זה ישראלים ברמה של הליגה (ולא יותר).

מלכוד 22 משהו…

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

בוא נתחיל עם זה שהצעירים יתמודדו ברמת הליגה. גם לזה אלטיט והררי לא ממש זכו בעונה שעברה.

צרפתי 24 ביולי 2014

הם פשוט לא צריכים לחתום במכבי תל אביב…

ד״ר א 25 ביולי 2014

המשׂחקים בארץ בשנה שעברה דוקא היו אתגר יפה מאד. המון משׂחקים צמודים – שבסוף אכן הפכו את מכבי לקבוצה שאי-אפשר להפיל לקרשים, או אפילו לנצח במשׂחקים המכריעים.

טרוצקי 24 ביולי 2014

צריך ללכת על איתי שגב לדעתי רף הפוטנציאל שלו גבוה (תרתי משמע) משל דאוסן, שהוא שחקן שלם יותר היום.פוורורד אתלטי עם מוטת ידיים כזאת לא מוצאים כאן כל יום.

יוספיהו 24 ביולי 2014

הבעיה של שגב זה שנכון להיום, הקליעה שלו ממרחק של מעל מטר היא לא יותר טובה משל אלכס טיוס (ואני לא מגזים. באמת.)
מה שפשוט לא מתקבל על הדעת לשחקן שמיועד לעמדה 3 (ואולי 4 בסמול בול של ישראל).

במשחקי העתודה לא התרשמתי במיוחד מאינטילגנצית המשחק שלו, אבל זה יבוא עם הזמן. רק שאת הניסיון הזה הוא יצטרך לצבור מחוץ למכבי.

המפץ הגדול 26 ביולי 2014

ראשית, תודה אלון על פוסט נהדר, (ותודה שאתה נלחם עבורנו).
לעניין הצעירים, חוץ משון דאוסן, רפי מנקו בהחלט שחקן שיכול להגיע לרמות הגבוהות לדעתי, אבל ירושלים לא יוותרו עליו בקלות. גם עוז בלייזר יכול להתפתח לרמות יורוליג לדעתי. תנו להם זמן.

אסף .ג. 24 ביולי 2014

מסכים עם oded מכבי חייבת גבוה שלישי כל עוד סופו הוא אחד מהשניים זה לא רק הנטייה לעבירות והמחסור באוויר בריאות אלא גם השבריריות והמועדות לפציעות של רגליים שסוחבות עליהן 140 ק"ג.
לגבי הצעירים זה מלכוד שכבר שנים קיים במכבי מצד אחד אומרים בואו נקדם אותם לפחות בליגה המקומית גם על חשבון הפסדים(פדרמן,מזרחי)
מצד שני אחרי הפסד או שניים בליגה אותם אנשים מתיישבים למאמן על הווריד ומכאן והלאה הוא כבר חושש מהתוצאות ואותם צעירים נדחקים לקצה הספסל,בקיצור אם הנהלת מכבי מקבלת החלטה עקרונית על קידום הצעירים בסגל (אלטיט,הררי) היא חייבת לעמוד מאחוריה לאורך זמן ולא לזגזג בה.

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

אסף, מסכים לגמרי.
אם גודס יחליט שהוא מקדם את אלטיט כשחקן רוטציה בליגה (ומי יודע, אולי יתן לו כמה דקות גם ביורוליג – אם בפרטיזן בלגראד יכולים אז גם מכבי יכולה לפעמים) הוא צריך לקבל את כל הגב מההנהלה. גם במחיר של הפסד פה ושם.
אחרת זה באמת לא שווה.

רועי 24 ביולי 2014

לא הבנתי את המשפט "אם בפרטיזן בלגרד יכולים אז גם מכבי יכולה לפעמים", מה מקור ההשוואה בין המועדונים ?
פרטיזן הוא מועדון שבנוי כל כולו על תוצרת מקומית והשבחתה.
השגיות ברמות הגבוהות של היורוליג במקרה שלהם היא מקרית ובטח לא מטרת העל.

גיסנו 25 ביולי 2014

אולי העונה האחרונה, שבה מכבי הפסידה יותר מבכל עונה אחרת שאני זוכר במהלך הליגה – ועדיין סיימה ראשונה ולקחה טרבל – תביא איזה שינוי תפיסה קל במכבי, ואולי ישלבו קצת צעירים בליגה.

ואם לא, אז להשאיל לגליל. זה הוכח כבר כמה פעמים כפתרון מוצלח :)

רועי 24 ביולי 2014

אחלה ניתוח.
אם אני לא טועה, אלטיט ושגב סגרו בגליל אצל ברק פלג.

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

ואולי זה לטובה.

משה 24 ביולי 2014

לטובתם ולטובת הכדורסל הישראלי.

רועי 24 ביולי 2014

עוד דבר, מעניין אם יביאו גם שחקן על התקן של אינגלס.

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

התקן של אינגלס זה להחטיא זריקות פנויות ולנופף במגבות מהספסל, לא?
וברצינות – מכבי חייבת פורוורד (עדיף בעמדה 4) עם קליעה טובה. קצת כמו שאינגלס היה אמור להיות. אינגלס גם תרם בהובלת כדור – מה שאולי לנדסברג יוכל לעשות גם השנה.

יוסי 25 ביולי 2014

בקיצור, מכבי צריכה את דיוויד בלו.

גיל שלי 24 ביולי 2014

פארגו שחקן יותר טוב מרייס, כך שאם מכבי תחתים אותו, יש לה מזל שרייס הלך.

כריס פול 24 ביולי 2014

גיל, חשוב להיזהר מקביעות חד משמעיות.
יכול להיות שפארגו שחקן יותר טוב מרייס. אבל אצל גארדים כמוהם זה המון עניין של ביטחון.
אין הרבה רכזים בתולדות היורוליג ששיחקו לאורך זמן כמו שרייס שיחק בחודשיים האחרונים של העונה. הוא היה פשוט אדיר. שילוב של ביטחון עצמי בשיאו, כושר אישי נדיר וסיטואציה קבוצתית נכונה.
אם פארגו ישחק בעונה הקרובה כמו רייס של החודשים האחרונים במכבי, או כמו פארגו של חצי העונה השנייה של הקדנציה הקודמת שלו במכבי, אני (וכל אוהדי ואנשי מכבי) קונה את זה עכשיו.

וולטר וויט 24 ביולי 2014

אלון, כתמיד כיף לקרוא את הפוסטים שלך, הבעייה היחידה היא התדירות הנמוכה מידי….
1. באמת מעניין לראות את ההתפתחות של מכבי בעניין יחסיה עם שחקנים שעזבו בטריקת דלת זו או אחרת. אני מאמין שחלק מהעניין זה מהירידה במעורבות של הדון. נראה לי שכשהוא שלט ביד רמה במועדון, בחיים פארגו לא היה חוזר.
2. לטעמי רנדל לא מספיק טוב לרמות האלה. ראינו ממנו את כל מה שהוא יודע, שזה טוב לליגה אבל לא מעבר. הוא לא פתאום יראה דברים יוצאי דופן. בלי קשר הוא כבר הרבה שנים בארץ – אני מאמין שמכבי יחשבו כמה פעמים לפני ההחתמה שלו בגלל מגבלת המס = צריכים לשלם עליו כמו ישראלי ולא כזר.
3. כולי תקווה שנראה את אלטיט משחק השנה יותר. מהקצת שראיתי ממנו במכבי ובליגה השניה, הוא שחקן נהדר מפוצץ בפוטנציאל. כולנו נהנה ממנו.
4. תשכח מכספי לשנים הקרובות. כל עוד תהיה לו אפשרות לשחק בנבא, גם לא בקבוצת פליאוף, הוא יעשה זאת. אולי עוד 3-4 שנים יחזור לאירופה.
5. אם מכבי הייתה מועדון שמסוגל לראות מעבר לשנה-שנתיים הקרובות, היא הייתה מחתימה את דאוסון כמו שכתבת. אבל כידוע זה לא המקרה. לא זכור לי שחקן שהוחתם על חוזה ארוך טווח (כשעדיין לא היה שחקן מוכח) ויצא ממנו משהו משמעותי במכבי.
6. עם קצב ההחתמות כרגע, זה נראה שוויצ'יץ' יהיה הגבוה השלישי…

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

וולטר ווייט – אין לי אלא להסכים עם כל אחד מהסעיפים שלך כאן.
לגבי אלטיט – לפי כל מיני שמועות שמתרוצצות, לא מן הנמנע שהוא בכלל לא ישחק במכבי בעונה הקרובה, אלא יושאל בסופו של דבר לקבוצה אחרת בליגת העל (גליל?) בה יזכה ליותר דקות (ואולי גם זה לטובה).
לגבי כספי – זה גם מה שאני חושב, אבל לך תדע. יש הפתעות בחיים.

יוספיהו 24 ביולי 2014

אחלה ניתוח.

לגבי רנדל- פגעת בול לדעתי:

כשחקן חמישייה זו החתמה גרועה.

כשחקן ספסל זו החתמה נפלאה.

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

בדיוק. השאלה היא אם מכבי תרצה להשקיע את הכסף ברנדל ולשלם עליו את המס המוגדל (היות וזו תהיה עונה שישית שלו בישראל) עבור שחקן שאמור להיות מחליף. ההימור שלי הוא שלא.

איציק 24 ביולי 2014

יפה,
1. רנדל רך מידי, נפצע מידי לרמות היורוליג לטעמי.
2. טיוס זה פותנציאל לברז. הברז שהוא שם לנבחרת מחייבת את מעשה שעשו לשחקן האיטלקי (ברח לי השם) שברח לנבחרת. תריך לקנוס אותו חזק ולהתיר את החוזה. עם כל הכבוד לא, הוא מרשה לעצמו לדרוך על מי שבא לו. שילך, יעשה קופה המקום אחר וידרוך עליהם.

יוספיהו 24 ביולי 2014

רק אשלים שאתה מדבר על דניאל האקט ממילאנו

איציק 24 ביולי 2014

חשבתי שזה האקט אך לא היתי בטוח. תודה :-)

omer 24 ביולי 2014

אני לא חושב יבזורי כיום הוא 2 רמות מעל פניני. אוחיון פחות או יותר ברמתם של לימונד או ניסים.

לישראלים לוקח זמן במכבי. חלק מזה נובע גם מהעובדה שסומכים עליהם פחות. תן ליבזורי שנתיים במכבי והוא יתרום הרבה יותר מפניני.

יוספיהו 24 ביולי 2014

ליבזורי יש מבנה גוף של שחקן נוער.

הוא לא מסוגל לשמור על אף שחקן סביר, וברמה האירופית הוא לא יצליח להתפנות בהתקפה ליותר מ2 זריקות במשחק.

יש פער עצום בין הפיזיות בליגה שלנו לבין הפיזיות של אירופה והיורוליג.

וובמאסטר 24 ביולי 2014

אם ליבזורי יש מבנה גוף של שחקן נוער, מה יש לאוחיון?

omer 25 ביולי 2014

או פניני?

ינ 24 ביולי 2014

"לחוות מקרוב"? כל אלפי המילואימניקים שנמצאים מהצד שלנו של הגדר ורק מחכים כל היום – לא נראה לי שאפשר להגיד שהם חווים מקרוב את הלחימה. זה מבצע של 97% של כוחות הסדיר.
ושלא יעבדו עליכם.

איציק 24 ביולי 2014

גם אם אתה צודק, ואתה לא, 3% זה זניח, ואולי ריכמן ב-3% הללו? מהצד הזה של הגבול הכל שקט, אין נסיונות חדירה, אין הגנה על הישובים, התותחים לא רועמים. ממש בטן גב… פשששש

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

ינ, לא יודע מי אתה – אבל אתה מוזמן להגיע איתי בפעם הבאה למילואים.
דבר איתי אחרי שנחזור.

דרור 25 ביולי 2014

ינ אתה איש מביך. אתה מבין שאם לא המילואימניקים אין מי שישמור על הגבול? כל הסדיר כמעט נמצאים בפנים. אם לא המילואימניקים היית כבר שומע על כמה חמאסניקים שמשוטטים להם במדינתנו הקטנה. תתבייש לך.

the bird 26 ביולי 2014

ינ
יש לך את זה בפחות אייקיו ?
כי קשה להגיע לרמה הזו של אינפנטיליות.

סחתיין אלון
שמור על צעמך וחזור בשלום !

היסטוריון של ספורט 24 ביולי 2014

על מכבי יש הרבה זמן לדבר .
אך הכי חשוב כרגע שחזרת בשלום הלוואי על כולם.
כל הכבוד.
במעבר חד אסתפק בכך שעל מכבי יהיה הרה זמן לדבר.
בשביל שמכבי תצליח ישנם קודם כל שני עקרונות אסטרטגים שהובילו להצלחתה לאורך כל העשור האחרון וחריגה מכישלונות אלו הובילה לכישלונה.
ואלו העקרונות.
1. סגל מכסימלי של 11 שחקנים בכירים
2. סגל דומה בין הליגה ליורוליג.
גם אשתקד וגם בשנים קודם אשתקד כאשר מכבי החתימה יותר מממספר שחקנים זה הרי שהרוטציה לא הייתה ברורה ולא הייתה יציבה וגרמו להתרסקות (כולל אשתקד).
וכן כאשר ישנה תחלופה רצינית בין הליגה ליורוליג.
אשתקד רק שיחרור שחקנים וכן פציעת ג'יימס הובילה פרדוקסלית להצלחה הגדולה …מכיוון שהיא שמה את טיוס כשחקן בכיר וישראלי לצורך החוק בארץ וזה ייצב את הספינה …והרוטציה התבהרה בעקבות השחרורים.

לכן השנה פרישת בלו מעבר לחסרון המקצועי הכבד מהווה מכה גדולה מאד לאיזון בין המסגרות כאשר בלו היה הישראלי היציב לאורך כל העונה מבחינת תפקידו בכל המסגרות.
זה מוביל אותנו ללנדסברג שהוא למעשה שחקן המפתח לא פחות.
הוא למעשה עשוי למלא חלק ניכר מהחור אותו הותיר בלו …נכון הם בתפקידים אחרים לחלוטין אך גם לנדסברג יכול לשים נקודות על הלוח וגם הוא יכול לקבל תפקיד רציני .
מבחנו של לנדסברג הוא מבחנה של מכבי .

איציק 24 ביולי 2014

החסרון של לנדסברג שהוא חור ענק בהגנה. נכון, גם בלו בקדנציה הראשונה היה ידית שחייה בבועה משלה ועם הזמן הפך למשהו ששיחק 5 (בנבחרת) ושם גוף ומלחמה. משום מה לא נראה לי שלנדסברג הולך בכיוון של בלו ולהוסיף את ההגנה לארסנל שלו.

אלון רייכמן 24 ביולי 2014

מסכים בהחלט לגבי החיסרון הגדול של בלו (אני כבר מתגעגע) והספק לגבי ההגנה של לנדסברג.
לי גם יש ספק בנוגע להתקפה של לנדסברג. משהו באופי שלו. נורא שברירי. לא יציב מספיק.
הלוואי והוא יפתח ויטפח קצת חספוס וקשיחות – כמו שעשה בלו עם השנים. גם בצד ההגנתי וגם בצד ההתקפי.
לכן אני חושב שהעונה הקרובה תהיה עונת מבחן משמעותית עבורו – בה נראה אם לנדסברג אכן הולך להיות שחקן יורוליג חשוב (שלא לומר כוכב), או סתם עוד שחקן.

גיא זהר 25 ביולי 2014

1. רנדל, סופו וסמית בקבוצה אחת זה מתכון לצרות מבחינת פציעות.
2. דאוסן כרגע הוא לנדסברג בלי קליעה. רחוק מלהתאים למכבי.
3. לראשונה בתולדות הנבחרת, שחקן מכבי אחד בסגל. ובאותו עניין כל הקונצים של טיוס בכוונה לקבל השעייה ולגרום למכבי להעיפו מה שיסדר לו חוזה גבוה יותר. אני הייתי משעה למספר משחקים בודד כמו במקרה גורדון בזמנו וקונס אותו ( ואת רוט שאולי כדאי שיחזור למפעל הדפוס בבארי, נראה לי שבימים אלו זקוקים שם לידיים עובדות) בסכום רציני לפחות שלושים אחוז מהמשכורת.

שחר ד. 25 ביולי 2014

אלון,
כמה אנשים חשבו לפני שהגיע למכבי שאוחיון מתאים לרמה של היורוליג? אין פה שאלה של מצאי בשוק, יש פה בעיה של רצון.

לגבי רנדל – לחלוטין תפס אותי בהפתעה. לדעתי הוא יהיה השחקן שלא יירשם במהלך העונה בליגה (ברוטציה עם סופו) ובכל מקרה יהווה שדרוג על אינגלס. לגבי השכר, ככל הנראה ימשיך לקבל את אותו השכר (נטו) כמו שקיבל במכבי חיפה (מה שיהפוך אותו לשחקן עם השכר הנמוך ביותר בסגל המוביל), לא משהוא שמכבי לא יכולה לעמוד בו.
עם זאת, מקצועית אני חושב שמדובר בטעות. מכבי היתה צריכה שני שחקנים – אחד שיכול להיות (כמו תומאס) חזק מספיק כדי לשחק כחמש, ושחקן שני שיכול לשחקן גם כשלוש כאשר הפציעות של סמית' יחזרו. רנדל לא עונה על אף קטגוריה ועכשיו הם צריכים לבחור על מה לוותר (בהנחה, שבשונה ממה שכתבת, הם לא ילכו על פורמט של 7 זרים)…

the dove 25 ביולי 2014

אני חולק עליך בעניין שחקנים ישראלים ברמת יורוליג. צר לי אך פניני ואוחיון אינם ברמת יורוליג כלל. מי שמגרד את הרמה זה ליאור אליהו (ברמה ההתקפית). היחידים שנמצאים ברמת היורוליג הינם המתאזרחים ושחקני ה NBA שלנו. אין יותר שחקנים ברמה כמו עדי גורדון שפר קטש הנפלד שלף מיקי שפע וג'מצ'י לא בגלל הזרים והמתאזרחים אלא בגלל שיש לנו דור מפונק אשר במקום לחפש להשתפר במחוזות המכללות והמדינות האדריאטיות כמו שעשו נדב הלפרין ומקל לדוגמא, דורש קביעות בקבוצתם למרות שאינם בשלים או מוכשרים, זאת באמצעות גב של הפנסיונרים גרין ושות' שרוצים עדיין משכורת בעלת 6 ספרות. אחד העילויים היחידים מדור זה הינו שון דאוסן שהתברך בגנים אמריקאים המחנכים לעבודה קשה.

דרור 25 ביולי 2014

אני חייב להבין משהו מאלה שכל הזמן אומרים ישראלים צעירים ומתאזרחים.
ישראלים- באופן חד משמעי ובקונצנזוס מוחלט כולם מבינים שאין ישראלים שמתאימים היום לרמת יורוליג. הלפרין ואליהו חתומים במקום אחר. אם אתם רואים כל יום חמישי אתם מכבי ומצפים שהיא תנצח אל תצפו שהם יסתמכו על שחקנים בינוניים.
צעירים- מה יעזור לקדם צעירים? א. יקח להם כמה זמן להגיע לרמות הגבוהות ביותר . ב.זה לא כמו בכדורגל שאתה יכול לעשות עליהם רווח של כמה מיליוני שקלים. ג.בהמשך למה שאמרתי מקודם ברגע שהם יהיו ברמה גבוהה הם יעברו לקבוצה עם כסף גדול או נ.ב.א ואז למכבי לא ישתלם ההשקעה עליהם כביכול של הזמן שחיכו שיקצרו את הפירות. ד. מכבי רוצים שחקנים מנוסים שעברו כבר משהו בקריירה או ברמה מסויימת ובצד . כך הם מתמודדים בצורה טובה יותר במאבקים הקשים של אירופה.
מתאזרחים- בקטע הזה זה קצת כפיות טובה. כל אחד רוצה שכל העולם יהיה בעדנו ויאהב אותנו. בישראל בניגוד למדינות אחרות באירופה המתאסרחים הם לא מתאזרחי כדורסל נטו שהמטרה שלהם זה לעשות קופה וללכת.
אצלנו המתאזרחים שהתאזרחו בהתאם לחוקי ההתאזרחות הנוקשים והמחמירים במדינת ישראל- כלומר שורשים יהודיים,יהודיים בעצמם,או נשואים לישראלית. באופן הזה גם אחרי הכדורסל באופן כזה הם קושרים את גורלם עם מדינת ישראל או עם היהדות- הם חלק מהעם שלנו.

דרור 25 ביולי 2014

מצטער על כמה טעויות כתיב ככה זה שאתה כותב מהר מהאייפון.

MOBY 25 ביולי 2014

אלופה לשעבר מחפשת עמוד שידרה ושחקנים
כל המעוניין לפנות למשרדים במיאמי.

אלון רייכמן 27 ביולי 2014

בינתיים חיפה פותחת שלוחה של ליגת מרכז אמריקה ברוממה. חוץ מזה מה אתה דואג, אלכס צ'וברביץ' ממשיך…

the bird 26 ביולי 2014

קודם כל תודה אלון
1.על זה שאתה חלק מכל אלו ששומרים עלינו .
2.על זה שיש פה פוסט של ספורט !!!!
כבר חשבתי שאנחנו באתר בלוגים של יונית וחדשות 2.

לגבי מכבי
מאוד מעניין מי יביאו כקלעי לעמדה 4
(כמחליף לבלו בעיקר ולאינגלס פחות (: )
על זה לדעתי תקום או תיפול העונה הבאה.
ופישר יכול להיות החתמה מצויינת ל5

ושוב תודה על 1 יישר כח ושמור על עצמך !

אלון רייכמן 27 ביולי 2014

תודה לך.
מנסה דווקא בימים האלה להמשיך לכתוב על ספורט…
לגבי מחליף לבלו – יש לי תחושה שמכבי לא תביא (או לא תצליח להביא) סטרץ' פורוורד שיודע לקלוע (סטייל לינאס קלייזה, או אפילו ג'וש דאנקן – מה שמירזה טלטוביץ' היה כל השנים בשביל ויטוריה) אלא תסתפק בעוד שחקן בעמדה 3 (כמו פאלמר מאילת שהוזכר היום כמועמד). בל נשכח גם שהבעיה הכי אקוטית של מכבי בעונה החולפת היתה הריבאונד, ובינתיים אני לא רואה שהביאו איזה סוס שישאב ריבאונדים בסגנון ריצ'ארד הנדריקס. כך שעם כל הכבוד לרנדל, וכל עוד פישר לא חותם – אני גם לא רואה שבעיית הריבאונד טופלה.

the bird 28 ביולי 2014

תודה אלון ,ותמשיך לנסות (:
קלעת בול למחשבות שלי …מקווה לפתרון מעניין של ההנהלה .

Comments closed