הגביע הגרמני, רבע הגמר

פוסט חי ממשחק הגביע הגרמני המסקרן בין שאלקה ונירנברג. הופעת אורח - אלמוג כהן

כיף עם אלמוג והחבר'ה

הבלוג יוצא היום לשלב את העבודה, עם ההנאה, עם חוסר הברירה. חוסר ברירה, כי אין שידור של בלקפול בגרמניה היום. כלומר אולי כן, אבל לא ככה שאני אוכל לראות. ההנאה – לראות שוב את שאלקה העצומה והשיבה על כוכביה הבינלאומיים כראול, הטנטלאר, פרפאן, נוייר ויוליאן דראקסלר. לא שמעתם? בגיל 17 וחצי, צעיר השחקנים ששותפו אי פעם בבונדסליגה עבור שאלקה. והשלישי הכי צעיר בכלל. והעבודה? אני פה כדי לראות את אלמוג כהן משחק.

 

אוקיי, דקה רביעית, ובעוד אני משרבט להנאתי, כבר 1:0 לנירנברג. יוליאן שיבר, בהתקפה מסודרת אחרי קרן, מנצל את ההגנה הלא מסודרת של שאלקה. בקרן לנירנברג כהן שחקן ביטחון כמעט בחצי שלו. טוב, בגובה 1.69 מטר לא בדיוק אופציה לנגיחה.

 

דקה 12, בניגוד לקורה על המגרש, שאלקה משווה. מאריו גבראנוביץ', בן עשרים משווייץ. תרשמו את השם. גול של גדולים, אחרי מסירה כפולה בין ראול ושמיץ, כדור חד פנימה ומשמונה מטרים בערך גבראנוביץ' מסיט כדור לפני הרגל של המגן לפינה. בקרנות שלוש אפס לנירנברג, גם בהזדמנויות מעבר לגולים.

אלמוג כהן, אגב, משחק מצויין. אין לו כל כך מה לחפש ברחבה, אבל ביניהן הוא רץ הרבה, לוחץ, מתקל, שותף.

לא פשוט להפוך לשחקן הרכב בבונדסליגה, בייחוד לא מסדר הגודל של אלמוג. אבל הוא זוכה לתשבחות, לכתבות חיוביות, ולציונים טובים מה'קיקר' שטוען שיש להם סטנדרטים אחידים שנחקרו מדעית. המיקום שלו במגרד הוא בקישור הדפנסיבי, אבל בקו קדמי יחסית לבלגי סימונס. מעין חוליה מחברת בין הקישור המאד קדמי של נירנברג והחוליות ההגנתיות.

דקה 28

אלמוג כהן סופג צהוב מוצדק. אחרי שדקה לפני כן נכנס לתיקול בלי כדור, טוב לנגיעה מיותרת עם מנואל נוייר, ולא קיבל כרטיס אלא רק שיחה צפופה עם השופט, הוא נכנס בפרפאן שרץ על הקו למתפרצת. הכוונה אולי לא היתה שם, אבל הפאול כן. כהן הוא עכשיו האוייב האישי של הקהל.

 

דקה 32

שוב מתפרצת, והפעם גול לנירנברג, שוב שיבר, בהתקפה קלאסית. אקיצי'י באמצע, מטעה ימינה ומוסר שמאלה לאייגלר שפורץ חצי שמאלה ומוסר ימינה. שיבר מגיע לכדור בקלות ומכניס בחדות לפינה. זה מה שמלמדים בבית ספר למתפרצות, ומצד שני, ההגנה של שאלקה לא קיימת היום. 2:1.

 הגול לנירנברג הגיע  בדיוק כששאלקה השתלטה על המשחק וסיכנה שוב ושוב את השער של רפאל שפר. שער שניפסל לראול, עוד נבדל מפוקפק, וכרגיל הגול הגיע בצד השני. אלמוג כהן בינתיים נחלש, איבד גדורים, שיחק ביד, לא הגיע למסירה כפולה בגלל חוסר הבנה עם סימונס. יש מקום לשיפור.

מחצית. 0:5 בקרנות לנירנברג. טוב, 5:1, בשניה האחרונה בזבזה שאלקה מתנה של הגנת נירנברג.

 

יש לכם שאלות לאלמוג כהן? מבטיח לנסות לשאול אותו אחרי המשחק.

מחצית שניה

חוץ מביציעים לא קורה פה כרגע יותר מדי. משחק מהיר, אבל ההגנות התאפסו על עצמן. אז אפשר לספר לכם שזה משחק מיוחד, לפחות עבור האוהדים. בין שני המועדונים היה הסכם, שכלל ברית בין מועדוני האוהדים.

אופס, אלמוג כהן נשלח לבדו לנגיחה ברחבה מול בנדיקט הוודס, שגבוה ממנו ב25 סנטימטרים. נו, מילא. לא היה לגמרי בלתי מסוכן לחלוטין.

ובצד השני גול! דקה 57, סוף סוף שאלקה מסדרת התקפה נורמלית. קלוגה עובר בכדרור את כהן, מה שפותח לו חלל, מסירת עטמק לראול, מסירה פשוטה לרקיטיץ' וזה בועט מ15 מטר לפינה. 2:2

עכשיו שאלקה מתקיפים. צפו לגול של נירנברג.

מגאת איתר את כריסטין פאנדר המגן הימני כבעיה של שאקלה. לא פלא, פאנדר הבינלאומי לשעבר חוזר משנתיים של פציעות חוזרות. זה הסיכוי האחרון שלו לחזור להיות מקצוען, אבל הוא חוזר לאט לאט. הוא באמת היה איטי להפליא. החליף אותו חוראדו, שגם הוא לא בכושר טוב במיוחד, לטענת מגאת. טוב, יש לו חצי שעה להוכיח את ההיפך.

חילוף גם בנירנברד. רובין אוקוטי, שהחליף את כהן בשבת ובנגיעה הראשונה שלו בישל את הגול המדהים של שיבר, החליף הפעם כחלוץ נסוג את הקיצוני הימני הגלר.

 בקשר לברית האוהדים, רציתי להוסיף שהיא בוטלה, אבל זה לא משנה לאוהדים. הם עדיין מגיעים למשחקים עם הצעיפים שחציים של שאלקה וחלקם אדומים לבנים של נירנברג. זה גם כולל, שלא שורקים בוז אחד לשני, ובכלל מתייחסים בכבוד. ומקווים לניצחון של האחרים, כל עוד זה לא בניגוד לאינטרסים של הקבוצה…

דקה 75, בעיטה ראשונה של כהן לעבר השער. מ28 מטרים, לא רע. כמטר וחצי ליד הקורה השמאליצת. זה קצת הפחיד את האוהדים של שאלקה שהשתתקו לרגע.

טוב, אני מקווה שיקרו פה דברים כי בינתיים קר מאד. הגג של האצטדיון עשוי מממברנות דקות, שנקרעות, מסתבר, די בקלות. מספיק כמה עשרות טונות של שלג, והעסק מתמוטט, בחלקו לפחות. אחרי השלג הכבד בסוף השנה האחרונה, נקרעו שבעה מ24 החלקים. ודווקא יציע העיתונאים הוא בין האחרונים לתיקון. לפחות ניגבו קצת את שולחנות העבודה, וספגו קצת מים מהמדרגות.

דקה 88, חילוף. אלמוג כהן יוצא לאט לאט, כל החילוף מטרתו להרגיע את שאלקה שסיכנה את השער של נירנברג שמונה פעמים בארבע הדקות האחרונות. הקהל שורק בוז, כהן נהנה בעליל. הצוות מחבק אותו, הוא מחליף כאפות עם הספסל. אלמוג כהן, שחקן של נירנברג בבונדסליגה. לא רע.

92 דקות הסתיימו. גם המשחק. הארכה, כמובן. בקרנות שאלקה ניצחה 14-5.

על ההארכה אין יותר מדי מה לכתוב. ככה זה כשהמשחק מתארך, פחות חמצן מגיע למח, ההחלטות נהיות מוטעות, ושחקנים מעדיפים שלא לרוץ כשלא חייבים. שאלקה טולטת גם בחצי הראשון של ההארכה, נירנברג מבזבזת זמן. בינתיים זה נראה כמו פנדלים.

ואז באה הדקה ה119. יוליאן דרקסלר הילד מהנוער של שאלקה שנכנס בדקה ה117 בניסיון נואש של מגאת להזיז משהו, הגיע לכדור עשרים וחמישה מטר מהשער, קצת לפני פינת הרחבה הימנית. וכמו בחלומות שלו, הוא פרץ לכיוון המרכז, הטעיה של מגן , ורגע לפני הרחבה הוא אזר אומץ. ושניה מאוחר יותר הכדור שלו פירפר בפינה השמאלית, מעבר לידיים של שפר המזנק. אצטדיון שלם התפוצץ. 2:3, שאלקה בחצי הגמר. דרקסלר על הכתפיים והיציע הצפוני חוגג אותו, קורא בשמו, עושה איתו כוריאוגרפיות. וכל האצטדיון חוגג. הם זקוקים לקצת שמחה פה בשאלקה.

בלקפול. אחרי כל הדיבורים על הטקטיקה
סיכום צ'מפיונשיפ סאנדיי

9 Comments

תומר חרוב 26 בינואר 2011

אלמוג שחקן נהדר עם מוסר עבודה גבוה מאוד. ראיתי אותו מגיל 17 שהוא עלה לבוגרים בנתניה ובכל שנה הוא שיפר משמעותית את המשחק שלו בהרבה אספקטים, כולל הפיכה לאופציה התקפית אחרי שבשנתיים הראשונות היה נדמה שאין לו מה למכור 40 מטר מהשער. גאטוסו הישראלי.

טל 12 27 בינואר 2011

מסכים.

הקישור של הנבחרת עם אלמוג,כיאל,נאתכו ובוזגלו יכול להיות קישור דינמי בדיוק כמו שצריך.אם כולם בכושר בזמן (בלי פציעות)אז יהיה בסדר.יש גם את ערן זהבי.

דוד מירושלים 26 בינואר 2011

זנדר, פשוט כיף לקרוא את מה שאתה כותב.

ויכסלפיש 26 בינואר 2011

לייק.

אביאל 26 בינואר 2011

בהחלט אירוע מרגש והלינק – http://www.youtube.com/watch?v=YA63ekwiYUA

נ.ב. למישהו יש מושג מהי המנגינה שמתנגנת שם ברקע ? תודה

הופ 26 בינואר 2011

נהניתי מפוסט חי של משחק שהתרחש אתמול, נדמה לי שזה אומר הכל.

אלון זנדר 27 בינואר 2011

תודה על כל התשבחות.

לגבי אלמוג כהן, אני מתכוון בקרוב להקדיש לו פוסט. אחרי שדיברתי איתו קצרות והתרשמתי ממנו, אולי אצליח לקבל ראיון מקיף יותר. בכל אופן הוא מקבל עכשיו בגרמניה יותר עניין תקשורתי מאשר שקיבל בארץ. וזה אומר די הרבה, חוששני.

לגבי דרקסלר, אי אפשר היה למחוק לו את החיוך מהפנים גם שעה וחצי אחרי השער. וכמה עיתונאים ניסו. הוא פשוט היה בעולם החלומות. ואגב, מגאת הסביר לכמה עיתונאים שנשארו עד הסוף במיקסט זון, שהוא שיכנע את ההורים של יוליאן לתת לו לעזוב את בית הספר חצי שנה לפני הבגרויות. "בקרוב הוא לא יצטרך יותר בגרות" הבטיח מגאת. הוא באמת מאמין בילד.

אביאל, תודה על הלינק. המוסיקה היא "חרוז של קיץ אחר", או יותר נכון "חרוז של קיץ שונה" מתוך פסקול הסרט "אמלי".

http://www.youtube.com/watch?v=qBZPa-kLLCE

צור שפי 27 בינואר 2011

למה "חוששני"?

הופ 29 בינואר 2011

נו, גם לך יש כוחות ניחוס מסתבר. חיוביים הכוונה
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?folderid=609&docid=93351&lang=HE

Comments closed