לקחת את החוק לידיים

אחרי העונש למסי, עזרה לפיפ"א להשלים את ספר החוקים האידיאלי

שלשום התפרסם ששחקן הכדורגל ליונל מסי של קבוצת פוטבול קלוב ברסלונה נענש. הלז העז, לציון שער שהבקיע מול סנטאנדר, להרים את חולצתו ולחשוף גופיה עליה נרשם Feliz Cumple Mami. כלומר, ברכות לבביות, מאמי. מסתבר שלאמא שלו היה יום הולדת באותו יום. מילא, אם היה עושה זאת מול ריאל אחרי סלאלום אישי מבריק. אבל מול סנטאנדר מפנדל? ועל כך נענש. לא, סתם. ברצינות: הוא נענש כמובן בצדק. כי הוא לקח את החוק לידיים, ולאן נגיע אם כל אחד יחליט לקחת את החוק לידיים ולפרסם כל מיני דברים על החולצה. מסי יקבל קנס של אלפיים אירו לפחות, ועוד כרטיס צהוב בדיעבד. טוב שאמא יש רק אחת. ואגב הוא לא הראשון.

 אם זה חס ושלום ימשיך כך, עוד אנשים יחשבו, שזה המשחק שלהם. והוא לא שלהם, הוא של פיפ"א. פעם הוא היה "אסוסייאשן פוטבול", או בקיצור "סוקר". היום הוא שייך להתאחדויות ששייכות לפיפ"א ולכן אסור לכתוב יותר אליפות העולם או גביע העולם בכדורגל, אלא יש להוסיף "של פיפ"א" וסימן רשום ותמונה של בלאטר עם הילה בדרך לפרס נובל. יש פה סדר.

וכדי לשמור על הכדורגל האהוב שלנו מכל צרה וצוקה, צריך שחוק יהיה חוק. כדי להבטיח את זה אני מציע להוסיף כמה סעיפים שיבטיחו שהמשחק יישאר של פיפ"א ולא יהפוך לאנרכיה.

– שחקן שיעיר לשופט שהוא לא נפגע, כמו שוויינשטייגר למשל, ושאין צורך להוציא ליריב צהוב, ובכך יערער את מעמדו של השופט כמי שרואה הכל בזמן ובדיוק מושלמים, יורחק עד השריקה לסיום ואחריה ייאלץ להגן בגופו על צוות השיפוט מפני הקהל

– שחקן שיתמוך בהכנסת אמצעים טכניים לשיפוט בכדורגל יורחק למשחק ויאולץ לצפות בספורטינג גיחון נגד אליקנטה

– שחקן שבראיון עיתונאי יאמר כל דבר אחר מקלישאה מקובלת יורחק מכדורגל עד שוועדת האתיקה של פיפ"א תקבע שדעתו הסתדרה ושהוא כשיר לבוא בין אנשים

– שחקן שאחרי הבקעת שער לא ייעמד מול המצלמות וינשק את הלוגו של הספונסר הרשמי של התחרות בה הוא משתתף ייקנס בגובה שלוש משכורות חודשיות, יורחק למשחק  וייאלץ לחתום על חוזה אימוץ עם חברה לייצור מכשירי שמיעה או כל עזר סניטרי אחר

-שחקן שאחרי הבקעת שער ניצחון בכגביע העולמי יחשוף חולצה ועליה מסר לקולגה שמתה מקבוצה יריבה יורח לשארית חייו, השער ייפסל בדיעבד והגביע יילקח מנבחרתו ויוענק לנבחרת שתיבחר בהליך דמוקרטי וחסוי של פיפ"א בהשתתפות פוליטיקאים ואנשי עסקים מהמדינות המועמדות לזכייה באולם חסין האזנה וממוזג במלון בציריך. שיטת בחירה שממילא יותר מתאימה לפיפ"א מאשר הטורניר הארכאי שכולל משחקי כדורגל משמימים שמסבים את הדעת מהעיקר.

לי נינג - ממתעמל למיליארדר
יוחזר ההומור (ורצוי גם המנדט)

14 Comments

moby 29 בינואר 2011

שחקן שיצטיין, יעלה נבחרת שמספר תושביה 5 מיליון ומטה(זה שוק זה), בטורניר הגביע העולמי. ואת קבוצתו להשגים מרשימים בטורנירים באירופה ובליגה שלו. ייאלץ לעבור זובור ע"י הועדה המסדרת. ולא להיות מוזכר ככדורגלן השנה בעולם.
במקומו יקח את התואר שחקן מוכשר מאוד אבל עם כוכביות בנוגע להובלת קבוצה, ווינריות.

נינו 29 בינואר 2011

מצויין, כל הכבוד.
בכלל, מה הם חושבים לעצמם, שהם בני אדם?
צריך לאמץ את חוק הטכניות על תלונות לגבי שיפוט מהNBA ולהעביר אותו לכדורגל: התלוננת? פנדל. עכשיו נראה אותך מתלונן.
התלוננת שוב? הועברת ללא ידיעתך לקבוצה מהליגה השנייה באלבניה. נסיעה נעימה

הופ 29 בינואר 2011

ברוח המהפכה המתחילה לפעם חזק יותר ויותר עם ההתפתחויות העולמיות, אני מצטרף לקריאה: החזירו את הכדורגל לאוהדי הכדורגל!
זו ההזדמנות שלנו לעלות על משרדי פיפ"א.

צור שפי 29 בינואר 2011

צריך קודם להעביר את המשרדים לקהיר

אשך טמיר המקורי 29 בינואר 2011

עצוב כמה שזה נכון

אריאל 29 בינואר 2011

האמת, זה תהליך שקורה בכל העולם. אוהדי פוטבול כבר מזמן קוראים ל-NFL No Fun League כי הליגה לא מרשה שום חגיגות מכל סוג. ב-NBA, אסרו על תלונות לשופטים או אפילו לעשות עם הידיים אחרי ששרקו לך פאול אסור.
אנשים עם כוח לא מבינים את מגבלות הכוח ופשוט לא מסוגלים שלא להשתמש בו.
ובמאמר מוסגר – אני לא מבין את הקטע של שחקנים לחגוג על ידי הורדת חולצה. את זה טוב שאסרו – איזו מין חגיגה זאת? (ואני לא מדבר על חולצה שמתחתיה רשום משהו, אלא על הקטע של להוריד את החולצה מהגוף כשרצים לקהל)

גמל (סתם גמל) 29 בינואר 2011

כמו שאמרתי אני לא בעד הגבלות על הדרך שבה שחקנים חוגגים שערים. לפי דעתי האיסור להוריד חולצה הגיע בגלל הפופולריות הגוברת של כדורגל הנשים. אם לגברים אסור אז גם לנשים אסור, לך תסביר למיליארד ערבים ,או כל ציבור אחר ש"נפגע" מקרסול חשוף של אשה, תמונה כזו
http://haz3319.files.wordpress.com/2009/04/chastain.jpg

עזי 31 בינואר 2011

ההסבר פשוט – זה היה מתוכנן כגימיק שיווקי לפרסום חזיית הספורט אותה היא לובשת וצ'סטין הודתה בכך שגם קיבלה על זה כסף.

גמל (סתם גמל) 29 בינואר 2011

אני לא אוהב את כל ההגבלות על חגיגות השערים אבל באיזשהו מקום אני מבין מאיפה זה נובע. אין שום פסול בכתובת לכבוד אמא או לזכר שחקן יריב. אבל מה יקרה אם על החולצה מתחת יהיה כתוב לזכר החפים מפשע שנהרגו בפיגוע טרור כלשהו ברוסיה, שחקן אחר יחשוף כיתוב שמהלל את לוחמי החופש הצ'צ'נים שמכים ברוסיה… אז יתחיל הבלאגן ומזה חוששים בפיפא. אז הם נותנים קנסות על כל "עבירה" ולמראית עין הם נלחמים בתופעה, אבל אלו קנסות שלא באמת פוגעים באותם שחקנים.

תומר חרוב 30 בינואר 2011

לא מסכים, האיסור בא כדי לשרת את הספוסרים שרוצים שריאן גיגס יחגוג את השער מול ארסנל עם הכיתוב של שארפ ולא עם חזהו השעיר. היו גם נשים שהורידו חולצות וחשפו את…חזיית הספורט שלהן(לא חשוף יותר מאצניות ובטח שלא מכדורעפניות חופים). קיצור, במדינת פיפא כמו במדינת פיפא- זה הכסף חבר.

גמל (סתם גמל) 30 בינואר 2011

נשים באמת חשפו, אבל עכשיו אסור להן.
אני לא מאמין שזה בשביל המפרסמים בגלל שכשמיה האם חשפה את החזיה שלה, נייק קיבלה פירסום אדיר עד כדי כך שהאמונה הרווחת בזמנו הייתה שזה היה מתוכנן ולא אקט ספונטני

פרלה 30 בינואר 2011

בתום 30 מחזורים ינוכו לכל קבוצה מחצית הנקודות שצברה…

ynon 31 בינואר 2011

Like!!

דורפן 1 בפברואר 2011

זנדר – בקשר לקלישאות. אנדראס לינדנגראד – שוערנו האגדי שבזכותו לא נקנה אף אחד מכל השוערים שדיברת עליהם בפוסטים קודמים – אמר לאחר המשחק מול סאותהמפטון "לא ביום אחד נבנתה רומא" – מאיפה הוא הביא או ידע קלישאה כל כך ישנה ויפה?

Comments closed