להיות אבא של נהג מירוצים – מפגש עם חנוך ניסני

יום אימונים של רוי ניסני בהוקנהיים. אני ואבא של רוי מדברים על מירוצים, על קריירה, ובעיקר על איך זה להיות אבא.

אתמול נסעתי להוקנהיים – להוקנהיים רינג כמובן, אחד משני מקדשי הספורט המוטורי הגרמני – עבור כתבה ל'גלובס.' פגשתי שם את רוי ניסני בן ה16- שהתאמן עם קבוצתו, מיקה מוטורספורטס, בהזדמנות שכל הפמליה נעה צפונה לקראת המירוצים הבאים בהולנד עוד שבועיים. כל הספורט הזה ומה שמסביבו הוא מדהים – אבל זה קודם כל נושא לכתבה עצמה.

ישבתי, עמדתי והסתובבתי גם עם חנוך ניסני, אבא של רוי. אדם מעניין לשיחה, עם הרבה תובנות, סיפורים ודוגמאות. בכלל, אפשר היה לראות את הכבוד שניתן לו מתוקף היותו נהג פורמולה אחת לשעבר. אני מנסה למצוא מקבילה לפערי האיכות בין נהגי הפורמולה אחת ואלפי הנהגים האחרים שעוסקים בספורט מוטורי, ולא מצליח. זה הקרם דה לה קרם של הספורט. לכן מותר לחנוך הרבה יותר מאשר לסתם אבא של נהג צעיר וכשרוני.

אחד התחומים הכי מעניינים עבורי התחיל כשלחנוך הסתבר שיש לי בת. להיות אבא, גם עבורו, משאיר את כל השאר בצל. בכלל, הוא אומר, אצלו במשפחה הקשר חזק במיוחד. הנה, בנושא המירוצים, יש הרבה צירופים של אבא ובן במסלולי המירוצים בהסטוריה. אצל כולם היה זה האבא שהדביק את הבן במחלה הזו. אצל הניסנים זה היה הפוך, כנראה המקרה היחיד בהסטוריה. רוי נהג בקארטינג מגיל חמש. אחרי שנה גם לאבא התחשק – והוא עלה לקארטינג לראשונה בחייו בגיל 38.

מבן לאבא

כדי להוכיח משהו לעצמו, ולעולם, הוא החליט לעזוב כל מה שעשה עד אז, ובאמצעות אימונים מפרכים והשקעה כספית עצומה הוא הגיע בתוך חמש שנים להיות נהג פורמולה אחת עם הסופר-לייסנס, כלומר אחד שרשאי לנהוג במירוצי הפורמולה אחת – וזה, שתדעו, מבחן נהיגה מטורף. עד היום הוא נוהג בפורמולה מאסטרס אלפיים, של הסבב הותיק. מה שאומר כושר גופני מדהים, ריכוז וקבלת החלטות של טייס קרב.

מאה וחמישים קמ"ש בזאקס

 

אבל הוא גם אבא, והבן שלו נהג עם פוטנציאל ענקי, גם לפי מי שדיברתי איתו סביב המסלול. חנוך ייעשה הכל עבור ההצלחה של הבן שלו, מה שבעיקר אומר שהוא חייב לשמור על עצמו ולהישאר ברקע, ולתת למנג'ר מקבוצת הניהול, ולקבוצת מיקה מוטורספורט המפורסמת לעבוד עם רוי כפי שהם מוצאים לנכון. בינתיים זה עובד והמקצוענים שסובבים את רוי מאוד מרוצים מההתקדמות שלו.

מה זה מקצוענים מה זה מרוצים

כששאלתי את חנוך אם אין לו חשש, הרי זה ספורט מסוכן ביותר, הוא השיב שבמשפחה מאמינים שיש שמירה מלמעלה. לדעתי הם בעיקר מאמינים שאמצעי הבטיחות יחזיקו, הרי המכונית והמסלולים שופרו כדי למקסם את הבטיחות של הנהגים. ואולי הם גם עוצמים את העיניים ומזמזמים עד שהמחשבה הרעה תחלוף לה מעצמה.

כמה אלפי אירו של אמצעי בטיחות

אבל הרגע הכי מוצלח מבחינתי היה כשזכיתי שוב לאינסייט אמיתי על הענף. עמדנו לרגע ליד החומה שמפרידה את הבוקס מהמסלול, וצפינו ברוי טס על פנינו בישורת. בין עליה למטרודרום לצפות בסיבובים הקלאסיים של האנטרי-מטרודרום ופניית זאקס, וקפה בבוקס.

אנטרי מטרודרום, זאקס והשיקיין לפני הישורת של הגריד פרושים למרגלות הצופים. גם ביום אימונים סתמי

 דיברנו על קריירה, על הצלחה, ואז שמענו את רוי מתקרב מהשיקיין. הוא עולה ל-230 קמ"ש בישורת ומאיט לקראת היציאה לפנייה. הגאווה בעיניים של חנוך נשפכה החוצה וזהרה. דיברנו שוב על איך להיות הורה משנה את החיים. ואז אמר חנוך: "נהגים שהופכים להיות אבא לילד הופכים איטיים בשלוש עשיריות בסיבוב בממוצע, בדוק". עבורי, זו תמצית התחושה.

*

מה קרה לאח של מיכל
תגובה לדורפן

4 Comments

ויכסלפיש 18 באוגוסט 2011

אני ישבתי איתו בבית קפה ברמת השרון ועשה רושם פנטסטי של אחד שיודע בדיוק מה הוא רוצה מעצמו כבר בגיל 15

דורפן 19 באוגוסט 2011

שתי הערות חשובות מעין כמוהן.

האחת: נראה לי שיש כאן יריבות פנים ישראלית מצחיקה – בהקשר לאלון דאי שהיחצנים שלו שלחו לי את הודעת "נהג הפורמולה-1 היהודי הראשון". הם אכן ציינו בהודעה שחנוך ניסני היה נהג ניסוי אבל שזה לא נחשב…

השניה היא לגבי צניעותו המופלגת של הכותב. כמי שישב לידו רועד מפחד בהרבה מכבישי גרמניה אני יכול לציין שאלון לעתים נדירות מאט לפחות מ-200 קמ"ש.

דובי מילר 20 באוגוסט 2011

דורפן – אין ממש יריבות, נהפוך הוא, פרגון הדדי.
הם נפגשים במהלך העונה מספר פעמים על אותם מסלולי מירוצים כאשר הסדרות שהם מתחרים בהם נמצאות באותה "תוכנית".
אלון מנוסה יותר ומתחרה בקטגוריה בכירה יותר – פורמולה-3, רוי מתחרה בפורמולה-מאסטרס , סדרת חסות של פולקסווגן.
יאמר לזכות שניהם – לא קל להם אבל הם בדרך הנכונה.
שאר הכותרות – עניין של יחצנות.
ההקשר של אלון לנהג הפורמולה-1 היהודי (בטח לא הראשון)הוא בהקשר של – JRDA , עליו כתבתי לא מזמן.
לצערי, קשה לי לראות מי משניהם מגיע לפורמולה-1 (אלא בדרך הכלכלית..) ולו רק מכיוון שבסדרות שבהן הם התחרו/מתחרים באירופה – יש נהגים שמגיעים להישגים טובים מהם..

עופר סמפסון 9 ביוני 2013

חנוך
זה עופר המ"מ שלך מגולני
ואחיך מתקופת האבטחה באירופה

אם אתה קורא את התגובה שלי פה
בבקשה צור איתי קשר בפייסבוק
או במייל:

ofersampson@gmail.com

כל הכבוד על ההישגים בתחום
ועל הבן המוכשר
עופר

Comments closed