בונדסליגה רולז (מחזור 14): שאלקה לא קבוצה

OCAL@clkr.com למי נגמרה הסוללה?

באיחור אבל בכל זאת, אחרי הכל זה אמור להפוך לעניין ממוסד.

כמה הערות לבונדסליגה, מחזור 14.

1. שאלקה לא קבוצה.

2. אני מתכוון לזה במובן הכי פשוט, לשאלקה אבד המנגנון שגרם לה לשחק כקבוצה, להפוך ליותר מסכום החלקים שלה ובכך לכפר על שחקנים עם יום חלש, כאלה שעדיין בהכשרה, ועל אגרסיביות ומהירות עדיפים של קבוצה יריבה.

וככה פתאום בולט לעין איך אף מסירה של פוקס לא מגיעה לשחקן קבוצתו, איך בלאשצ'יקובסקי התחמן מפרפר אותו, את חוסר האונים של הכישרון הלא ממומש מיפן, אוצ'ידה, את אי היכולת לשלוט במשחק של הולטבי, את חוסר הניסיון שלו ושל דרקסלר, את חוסר החשק של ראול כשלא הולך, ועוד. מביך. תצוגה שהאוהדים לא ישכחו.

3. מה משותף לבאיירן ולברצלונה העונה? שתיהן לא עדיין ניצחו אף משחק העונה אחרי שנקלעו לפיגור. באיירן אפילו הפסידה את כולם. כלומר, שתיהן חייבות להבקיע שער ראשון ואז לשלוט במשחק, באמצעות הנעת כדור. זו החולשה של הנעת הכדור.

היא מונעת שערים של היריב ומאפשרת לשלוט במשחק ולהניע אותו לאן שאתה צריך, אבל היא לא מבקיעה שערים. כמו שהסתבר עד כמה ברצלונה תלויה במצב הרוח, או בכושר המשחק של מסי, כך גם באיירן תלויה טוטאלית בבסטיאן שווויינשטייגר.

מאז שנפצע, באיירן במגמת צניחה. קודם כל ניצחון דחוק של 1:2 מול אאוגסבורג האחרונה, אחר כך הפסד ביתי לדורטמונד, ניצחון על קבוצת הרפאים של ויאריאל 1:3 והפסד מביש למיינץ, 3:2. קבוצות שלוחצות על באיירן מכריחות אותה לטעות. זה כמובן תלוי בכמות הריצה של שחקני היריב, ופה החולשה של באיירן, ששחקניה עצלנים מכדי לרוץ.

לפעמים קוראים לזה יעילות, או תחכום. אבל מי שלא רץ, צריך שתהיה לו הנעת כדור מעולה בלי טעויות. כלומר כמו זו ששוויינשטייגר מנהל בדרך כלל. כשהוא איננו, זה נראה מביך עבור סגל הטוב בגרמניה, הטוב ביותר ביי פאר.

4. האם מנשנגלדבך זה הדבר האמיתי? כמעט כל שנה יש קבוצה כזו. מיינץ בעונה שעברה, הופנהיים, ברלין בעבר הקרוב. קבוצות שמגיעות משום מקום, בלי שמישהו יספור אותן (גלדבך שיחקו בסוף העונה האחרונה פליאוף ירידה נגד המקום השלישי בבונדסליגה 2, בוכום, וניצלו בדוחק רב! וזה לא שהם קנו שחקנים רציניים בדרך).

בדרך כלל זה מסתיים אחרי חצי עונה, והקבוצה מסיימת במרכז הטבלה או מגיעה לאירופה דרך ליגת אירופה המכובדת. לכל הקבוצות האלה אופייני, וכך גם ל'פוהלן', הסייחים של מנשנגלדבך, שהן מתבססות על משחק קבוצתי ואינטיליגנטי טקטית. בלי יותר מדי כוכבים.

גם לגלדבך יש רק את השוער המעולה אנדרה טר-סטגן (בן 19!), ואת הבינלאומי הגרמני מארקו רויס (22), ומגן ברזילאי מהדרג השני בשם דאנטה.

רק שמנשנגלדבך היא לא רק יציר של מאמן, אלא גם של הגב שהוא מקבל. לוסיין פאבר שנתקל בבעיות בהרטה, מול המנג'ר הכל יכול דיטר הנס (שהספיק מאז גם להחריב את וולפסבורג) מקבל יד חופשית אצל הירוקים-שחורים. והוא מאז ומתמיד מאמן של קונספט. השיטה שלו עובדת, גלדבך היא קבוצה התקפית ויעילה לכיוון השער היריב, ובו בזמן שומרת על עמידה קומפקטית בהגנה, מה שמוריד מכמות הריצה הנחוצה לה.

זו היתה אמורה גם להיות השיטה של שאלקה, אבל דורטמונד, שרצה הרבה יותר, הראתה את הגבולות של השיטה. אם גלדבך יוכלו להתמודד בשבת הקרובה עם דורטמונד בכבוד, אפשר יהיה לישוב עליהם בקטגוריה אחרת מזו של מיינץ והופנהיים. יותר לכיוון של קייזרסלאוטרן, שכעולה חדשה הדהימה וזכתה באליפות ב-1998.

מה שמדבר עבור הקטגוריה הזו היא העובדה שמדובר במועדון מבוסס, עם מסורת של הצלחה וביטחון עצמי, וים של אוהדים מסורים. יהיה מעניין.

5. עצוב. בסט. פאולי החליטו חברי המועדון שאי אפשר להמשיך עם המסחור בכדורגל. בכך נקבע שבטרקלין הכבוד של 'סוזי'ז באר' לא ימשיכו לתת במהלך המשחק לרקדניות המומחיות שלהן להתפתל על העמוד, בטיזר לבאי מועדון הסטריפטיז הסמוך. החוזה שמסתיים בסוף השנה לא יוארך. מנהל המועדון המאוכזב: "אפילו בעלי תפקידים ושחקנים של קבוצות יריבות היו אצלנו אורחים קבועים ונהנו מאוד". רק בסט. פאולי.

*

אני לא רוצה לחוות דיעה על המקרה הטראגי של גארי ספיד הסימפטי. אני רק רוצה להזכיר שאין מקרים של התאבדות ללא סבל מהמחלה הנוראית הזו הנקראת 'דיכאון'. אחרי השופט באבאק רפאטי בשבוע בעבר היה זה קוון בלגי השבוע. וספיד, כמובן.

הסיבות לא משנות, לא הלחץ הנוראי, לא ההתעמרות בשופטים, ולא העניין הסוטה בחיי המין של מפורסמים. הרי בסופו של דבר מי שאשם הם הצרכנים שדורשים עוד ועוד מכל זה, בלי להרגיש אחראים או לתת לעצמם דין וחשבון. שיר להתנחם:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן של אוהד מתוסכל - צהוב מול כחול
יומן הנרגן / יואב בורוביץ': כדורסל זה משחק לשחורים

18 Comments

סלע 29 בנובמבר 2011

שלום אלון,

נעים וקריא מאוד, אהבתי. עם זאת אני חייב לומר שאני לא מסכים לגבי שאלקה. הם קבוצה לא רעה ועם המאמנים הנכונים הם גם רצו יפה. יש חומר שחקנים טוב וסטיבנס בנתיים מאוד מצליח. הפסד בדורטמונד הוא לא כישלון, זה משחק כמעט אבוד מראש לכל קבוצות הליגה. עם כל החובות והאתגרים, שאלקה מתברגת בצמרת מעל לקבוצות עם תקציב עדיף. הביקורת אולי הייתה קצת קשה מידי, כי בכל זאת, כקבוצה שמשחקת יחד, ועם דגש על ה-יחד, זאת קבוצת צמרת לכל דבר בגרמניה.

אם תרצה לדון עם אוהדי בונדסליגה ותיקים מאוד, שחלק נכבד מהם גם גר בגרמניה (כמוני) וחי את הליגה, אז אתה תמיד מוזמן להכנס לאתר שנדרש ממני לציין בראש העמוד.

כל טוב ואולי נשתמע,
סלע

ערן לוי 29 בנובמבר 2011

1. שאלקה כן קבוצה. הם לא הקבוצה הטובה בגרמניה אבל הם בהחלט קבוצת צמרת, בדיוק כמו שאומר ידידי סלע.

2. כשאומרים "ברלין" מתכוונים לבירת גרמניה, ללהקה ששרה את take my breath away ולגבי. כשאומרים "הרטה" יודעים כולם שמדברים על קבוצת הכדורגל מברלין. בדיוק כמו שבית"ר זה ירושלים, איש לא יקרא לבית"ר "ירושלים", איש לא יקרא לבאיירן "מינכן", איש לא יקרא להרטה "ברלין".

3. מנשנגלאדבך היא לחלוטין יציר של המאמן. לוסיאן פאברה מחזיק בשיטה ששומרת על הפוטנציאל של סגל מוגבל, בדיוק כמו שיש לו בגלאדבך, בדיוק כמו שהיה לו בהרטה. ופאברה הוא מאמן הגנתי, לא התקפי. את שמונת השערים שהקבוצה שלו הבקיעה בשני המחזורים האחרונים גם פאברה עצמו לא יוכל להסביר.
עוד על גלאדבך:
http://sports.walla.co.il/?w=/196/1869012

המטקאי 29 בנובמבר 2011

1-אפרופו הנתון שציינת " באירן קבוצה שלא רצה …" אותי היה מענין לראות נתונים אמתיים על כמויות הריצה בכל משחק של כל שחקן- הרבה יותר מעוד ציון בעיתון של ראשון. נראה לי שבכלל אחת הבעיות של הכדורגל הישראלי זה כמות הריצה המועטה יחסית ובכדורגל מדובר על מאמץ אנארובי בה הדופק משתנה.
2- שאלה לגבי תקציבים בליגה הגרמנית – האם יש מישו שיודע את הנתונים המשוערים של תקציבי הקבוצות בבונדוסליג? אני שואל את זה כי בגרמניה יש את באירן מינכן הגדולה ואין אחריה קבוצה שתערער על ההגמוניה שלה לאורך 20 השנים האחרונות ולכן אחת לכמה שנים זוכות קבוצות כוולסבורג באליפות. לעומת זאת במרבית הליגותבכירות-ספרד,איטליה,אנגליה,פורטוגל האליפות תחולק בדרך כלל לאחת מהגדולות.

דאג לי 30 בנובמבר 2011

אלון, אני חושב ששאלקה נראית עד כה יותר טוב מכפי שציפיתי. וגם נגד דורטמונד היא שיחקה לא רע. פשוט נתקלה בקבוצה שבאמת גדולה עליה נכון להיום. ועדיין, אלמלא הייתה חוטפת את השני בצורה אומללה, זה יכול היה גם להיגמר בשוויון.
כמה נקודות אור:
1. דווקא השוער השני, אונרשטאל, שמשחק כרגע עושה רושם טוב מאוד (אולי תרחיב עליו קצת. מעניין אותי לקרוא מיהו מהו). בדרגה אחת יותר טוב מפארמאן.
2. מאטיפ מתפתח לבלם ברמה יחסית גבוהה.
3. ג'רמיין ג'ונס קצת ייצב את הקישור האחורי. זה לא שחקן אמנם כדי לרוץ לאליפות, אבל יותר טור מפיר קלוגה או מהגנאי שהביא מגאת'.
4. תימו פוקי הפיני נראה כמו כישרון רציני. אני מאוד מחזיק ממנו וחושב שהוא צריך לקבל יותר דקות.
5. סטיבנס הזיז את ראול קדימה, לשחק חלוץ, בעוד שאצל רנגניק הוא שיחק בקישור ולא מצא את עצמו.
6. ואין מה לעשות, להתאושש מהעונה הקודמת תחת מגאת' זה בעיה קשה. הקבוצה הזו תקועה עם כ"כ הרבה בינוניות שהוא הביא. אוצ'ידה למשל, ויש עוד המון דוגמאות וייקח זמן להתאושש. אבל יש בסיס לעבוד איתו. אונרשטאל, הובדס, פוקס, פוקי, הונטלאר, פארפאן אם יישאר וכמובן דרקסלר שלדעתי הוא יכול להיות שחקן אדיר. אפילו באומיוהאן מפתיע לטובה. אם שאלקה תביא בעונה הבאה קשר אחורי ברמה גבוהה, מגן ימני, ועוד קשה יצירתי אולי יהיה אפשר לדבר על ריצה לאליפות.

נועם 5 בדצמבר 2011

אונרשטאל בהחלט מדהים. ממה שאני זוכרת הוא מאיזה כפר קטן באזור של גלזנקירשן, והגיע לשאלקה לפני שנתיים כשהיה בן 18, ואני לא חושבת ששיחק אפילו פעם אחת במשחק רשמי כל שהוא עד העונה (עם הקבוצה הראשונה הכוונה).

אני חושבת שיותר מכל דבר הוא הוכחה למאמני שוערים המעולים של שאלקה. הוא כ"כ דומה לנוייר בתנועות שלו, בהתנהלות שלו על המגרש, זה מדהים.

במשחק אתמול היו לשוער של אוגסבורג כמה הצלות נהדרות, זה היה מפתיע, עד שאמרו לי שהוא שוער עבר של שאלקה :).

עוד אופיר אחד 30 בנובמבר 2011

מנשנגלדבך הפכה מאז תחילת העונה לקבוצה האהובה עליי ביותר באירופה. היא משחקת כדורגל נהדר, בעיקר ביחס לכלים המוגבלים שיש לה. היא נתנה כמה תצוגות גדולות השנה עוד לפני קלן וברמן (1-4 על וולפסבורג, 1-2 על האנובר וגם ה-2-2 נגד לברקוזן היה מעולה). יש לה עדיין בעיה במשחקי חוץ ובמשחקי בית נגד קבוצות שמסתגרות כמו ק'לאוטרן ונירנברג, שהיא אמנם ניצחה אבל במשחקים משעממים.

היכולת של מנשנגלדבך במשחקי חוץ תמנע ממנה להתחרות על האליפות. על מקום בליגת האלופות בהחלט אפשר לדבר.

אני חושב שהגדולה של פאברה היא ביכולת להפיק מכל שחקן את התכונות הטובות שלו. האנקה למשל הוא חלוץ שלא מסוגל לכבוש או לעבור שחקן, ובכל זאת הוא אחד השחקנים הכי טובים במנשנגלדבך השנה, בזכות התנועה שלו ללא כדור, הלחימה והפרגון שלו לחברים. תמיד שנאתי אותו בגלל המוגבלות שלו, השנה הוא הפך לאחד השחקנים האהובים עליי (ואפילו הדהים וכבש נגד קלן, דווקא במשחק חלש שלו). שחקנים צעירים כמו הרמן ונוישטאדר משתפרים ממשחק למשחק, ורגל שמאל של אראנגו מצטיינת גם היא, למרות שהגוף שסביבה נוטה לעצלנות קשה. רק נשאר לחכות שדה קמארגו יחזור מהפציעה שלו, ואז לא נצטרך לסבול את בובאדיז'ה הזוועתי עולה מהספסל.

וחוץ מזה גם יש לה את ההמנון הכי יפה בגרמניה. אני מאוהב בקבוצה הזאת.

אלון זנדר 1 בדצמבר 2011

סלע, ערן. אני מוחמא מתשומת הלב ומכך שחשבתם שכדאי שאדע כמה דברים. מצד שני, אני קצת נבוך, אם לומר את האמת. אני בספק אם קראתם םוסטים קודמים שלי, מכירים את הבלוג שלי או בכלל יודעים על הכתיבה שלי. רק להבהרה, אני יושב בגרמניה בעצמי כמוכם, ומסקר כעיתונאי את הבונדסליגה מזה 15 שנים.
הבהרה מס' 2: כאוהד שאלקה וחבר מועדון, ברור שאני לא מנסה לטעון שלמועדון באופן כללי אין קבוצה, או חס ושלום להעליב אותו. רני מדבר, גם כתגובה לפוסט ה'לפני' על הרשמים כתוצאה מצפיה במשחק.
עד היום ראיתי, פלוס מינוס, ארבעים משחקי דרבי של חבל הרוהר. ולא זכורה לי הופעה אנמית כזו של שאלקה מול דורטמונד. משחק נרפה, לא קבוצתי, חסר אגרסיביות וכיסוי הדדי. לכן היציאה הפרובוקטיבית משהו אולי, שלשאלקה אין קבוצה. פשוט כי היא לא שיחקה כקבוצה.
מצד שני, ברור לי גם שסטייבנס ראה זאת בדיוק כמוני ועוד איזה עשרה מיליון, ושאין סיכוי שזה לא עומד בראש מעייניו. וסטייבנס הוא אליל, וטוב בהרבה ממה שהרוב חושב. אגב, אם אתם חיים בגרמניה אולי זכיתם דווקא אתם לטעום את הסקופ האחרון שלי: ההסבר של סטייבנס אודות המוטו המיוחס לו "DIE NULL MUSS STEHEN", שהוא גאה להיות מזוהה דווקא עם משפט בגרמנית, אבל שזה בכלל לא מחובר לתפיסת הכדורגל שלו וזה ציטוט מוטעה שהוצא מהקשרו? הופיע ב'קיקר', ב'שפיגל' וברדיו? זה היה בשיחה איתי….
בכל אופן, אני לא מסכים עם זה שהשנה שאלקה קבוצת צמרת. בשביל זה צריך להפגין יותר יציבות ויכולת גם מול קבוצות ממעלה הטבלה, ושאלקה מאד מגמגמת בעניין הזה. הדרך והשיטה עדיין לא שם.
סלע – אתה אומר, שמשחק בדורטמונד הוא אבוד מראש: זה לחלוטין לא נכון. זו דרך חשיבה שלא קיימת אצל שאלקה. ולראיייה, הסטטיסטיקה. אף נצחון של דורטמונד בארבע השנים האחרונות, רק 2 ב16 המשחקים האחרונים (כולל המשחק שגמר לשאלקה את סיכויי האליפות ב2007). כולל שני נצחונות חוץ של שאלקה בדורטמונד, אחד מהם 4:0.
התקציב של שאלקה, שהיתה פעם ענייה, הוא השני בגודלו בבונדסליגה על פני שנים. רק ברמן והמבורג עברו אותה בעשור האחרון פעם אחת בדירוג.
ערן, אני לא יודע אם ידוע לך, אבל אני כותה ליושבים בציון, שלא מעודכנים בדקויות השמות בבונדסליגה. להם ברלין בד"כ יותר אומר מאשר הרטה. מצד שני, אני מקבל את התיקון, בייחוד מפי אוהד. בית"ר זה רק ירושלים? זקנתי. לניסים כהו היה מן הסתם מה להגיד על זה.
על 3 אני לא יודע איך להגיה לך בדיוק. קראת מה שכתבתי? לטענתי גלדבך יכולה להיות יותר מעוד קבוצה שמככבת לרגע. יש לה את הבסיס, המורשת, והביטחון העצמי כמו לקייזרסלאוטרן בזמנו. כשהייתי לאחרונה באמטדיון הטירוף היה שם בעיצומו. למרות שרוב האוהדים עדיין חושבים שהם חולמים. כי המשחק של הסייחים האהובים שלהם מזכיר מאד את המשחק תחת ווייסוויילר והיינקס. מהיר, התקפי, זורם ומוחץ.
רני מבין שאתה לא אוהב את פאבר, ואת המשחק ההגנתי המושלם שהוא תפר להרטה שלך: אבל אופי המשחק ההוא מאד התאים לסגל שבנה לו דיטר הנס. להגיד על פאבר שהוא עכשיו עדיין מאמן הגנתי זה בדיחה. גם אם זה כתוב בוואלה. השיטה של פאבר, אגב, כמו שהזכרתי, היא אותה שיטה של סטייבנס. אז גם שאלקה הגנתית?
יש שתי דרכים להתמודד עם קבוצות שרצות הרבה: לרוצ כמוהן או יותר, או לעמוד בצורה שנקראת בגרמניה מאז ביטול הליברו "קומפקטית". כלומר לצמצם כל הזמן מרווחים, ולמנוע אפשרויות מסירה. רק בשלב מסויים יש ניסיון לחלץ את הכדור מרגלי היריב ולשחרר כדור מהר קדימה. היציאה של מנשנגלדבך מרגע זה להתקפה היא שירה בתנועה. בינתיים. המבחן האמיתי מגיע במחזור הקרוב.
לאיש המטקות: בעניין הריצה, בוודאי. הבדל של כשני קילומטר ריצה למשחק, שזה עולמות.
בעניין התקציבים: לא צריך לשער. יש מספרים. בזריזות: על פי ליגת הכסף של דלויט יש לבאיירן תקציב של 323 מיליון אירו. להמבורג 146 מיליון. לשאלקה 140. לשטוטגרט 115, לדורטמונד 105, לברמן 97. זה נכון ל2010. התקציבים של 2011 יפורסמו רק בשנה הבאה, אבל ברור שיש עליה אצל שאלקה ודורטמונד. הראשונים שיחקו רבע גמר צ'מפיונס והשניים זכו באליפות או משהו.

ערן לוי 1 בדצמבר 2011

אלון, תודה על התגובה לתגובה. שמעתי והחכמתי, אם כי יש לי כמה הערות אגב:
גם אני קצת נבוך. אני לא עיתונאי שכותב 15 שנה על הבונדסליגה אבל יש לי איזשהו רקורד קטנטן בקרב עשרת קוראיי הנאמנים. גם אני כותב כאן באתר, גם אני כותב ליושבים בציון. אני מאמין שהעובדה שאני יושב כאן אינה רק להאכיל את היושבים בציון (או בגולה, לא כל הישראלים שיושבים בלוס אנג'לס באמת מכירים את הדקויות) אלא גם לספר להם מקרוב על מה שאני יודע. אני מניח שרוב היושבים בציון גם לא שמעו על הרטה וברלין עבורם זה נופשון סופ"ש ולא קבוצת כדורגל. יש לנו את היתרון: אנחנו יושבים כאן, רואים משחקים כאן, מכירים את הדקויות כאן. אפשר לשמור את זה לעצמנו ואפשר לשתף את כולם בזה.

בית"ר זה י-ם. להכניס את נסים כהן לתמונה זה כבר גובל בהתפלספות לא חיונית. דווקא היושבים בציון (חוץ מששת אוהדי בית"ר. ונסים כהן. וירון כהן. וניסן כהן. שכחתי איזה כהן?)חושבים על בית"ר י-ם כשהם שומעים "בית"ר". לא צריך לעקוץ כשבאמת אין צורך.

יפה מאוד שאתה מגיע למשחקים. כל הכבוד שראית את הטירוף באצטדיון. גם אני ראיתי את גלאדבך לפני כמה שבועות כשהגיעו למשחק מול הרטה (ברלין, שלא נתבלבל), גם אני התלהבתי מהמשחק שלהם. אבל עדיין הכל מתחיל אצלם בהגנה. אם אכן קראת את הכתבה שלי ב"וואלה" היית מבין על מה אני מדבר. דיברתי על ה"קומפקטהייט" שמשאיר את דנטה מאחור הרבה יותר מאשר בעונה שעברה, ואם אכן צפית בכמה משחקים בעונה שעברה אתה יודע שדנטה בילה לא מעט ברחבת היריב.

מעולם לא טענתי שאני לא אוהב את פאבר או שלא אהבתי את "המשחק ההגנתי המושלם שהוא תפר להרטה" שלי. זה נוח יותר לשייך דברים שלא באמת קרו, נשמע שזה מסתדר יופי עם הדברים שרצית לומר.

אלון, אפשר לומר את כל מה שאמרת גם בדרך אחרת, בלי לסנוט ולעקוץ. את זה גם אני יכול.

אלון זנדר 2 בדצמבר 2011

ערן – מאיפה העור הדק הזה? כל עוד אנחנו מתווכחים לגוםו של עניין, אתה מוזמן לסנוט ולעקוץ כאוות נפשך. אל תשכח, אני אוהד שאלקה, ומורגל בעניינים כגון אלה. בייחוד שהשיר האהוב עלי המשחקי חוץ הוא WIR SIND SCHALKER, JEDER HASST UNS, SCHEISS EGAL
אני מתנצל אם נפגעת, מהדברים שלך שקראתי (ואני תמיד קורא לפני תגובה)נדמה היה לי שאינך מחבב את פאבר, ובכל מקרה כינית אותו מאמן הגנתי. ו זה שהוא העמיד הגנה משופרת לעומת הברדק שהיה שם בעונה שעברה – זה ברור מאליו, אחרת גלדבך יורדת. וגם די קל לשיפור. אבל דגש קודם כל על עמידה הגנתית נכונה זה לא משחק הגנתי. כי אם כך, אז גם קלופ הוא מאמן הגנתי. ובעצם כל מאמן בליגה. לכן אני לא מסכים עם מה שאמרת.

על בית"ר לא נסכים – אולי כי אני מסרב לקבל את זה – אבל אולי זה גם עניין של גיל, אני חושש… בייחוד כמי ששיחק בקבוצת ילדים מאולתרת מול בית"ר נתניה במים היותר עמוקים של שנות השמונים. או שזה היה עדיין בשנות השבעים? ירחם השם.

הסכמתי איתך שהייתי צריך לרשום הרטה – כבר מספיק פעמים כתבתי הרטה בעבר, כך שאני חושב שאפשר לסלוח לי על ברלין אחד.

אלון זנדר 1 בדצמבר 2011

דאג: משחק טוב לא קונה לך כלום, בטח לא בבונדסליגה. חוסר ההשקעה וחוסר ההקרבה, ובעיקר – חוסר האמונה, די הדאיבו אותי. יהיה טוב, כמובן.
אונרשטאל הוא עוד חוליה בשרשרת השוערים המעולים, שהולכת ומסתיימת. אונרשטאל עצמו אמנם היה בסגל של נבחרת העתודה 2(U20), אבל לא היה שוער יותר משני משחקים. הוא בסגל הרחב של נבחרת העתודה היום, אבל אל מזומן אפילו כשוער מחליף – ולא פלא. רווין טראפ, רון רוברט צילא, באומן מפרייבורג ששכחתי את שמו הפרטי ועכשכו מאוחר מכדי לבדוק, ובעיקר אנדרה טר-סטגן טובים ממנו בהרבה.
אונרשטאל בן 21 כבר, וטרם כתבתי עליו מסיבה אחת: עוד לא התבהר מי השוער הראשון של שאלקה העונה. פיירמאן יכול לקבל עוד משחקים לצבור ביטחון, חש את אונרשטאל וגם את הילדברנד שאני לא סובל אבל הוא שוער נבחרת לשעבר עם נסיון. ואפילו שובר עוד עשוי להציב דרישות. כשתתברר הנקודה נראה הלאה.
מאטיפ היה טעות כקשר דפנסיבי, הוא בלם מצויין, אם כי עוד מאד צעיר וחסר ניסיון. יחד עם הובדס ופפאדופולוס יהיה בקרוב שוב לשאלקה מרכז הגנה למופת, כמו תמיד.

פר קלוגה טוב לעבודה שחורה, ואנאן עדיין כישרון צעיר.רני שמח שג'ונס חזר לפעילות, תמיד אהבתי אותו. יש לו גם את הרצח בעיניים כשצריך. וגם חוראדו והולטבי עושים קישור דפנסיבי לא רע לפעמים…

ראול צריך לעזוב את הקבוצה, כי בלעדיו אין היררכיה, הוא כל כך משפיע. זה עצוב, אבל לדעתי בלתי נמנע. לדעתי שאלקה תתחזק בהגנה, במקום אוצ'ידה ופוקס, ותפתור את עמדת השוער בפיתרון "גדול". לפני ההגנה ישחקו פפדופולוס והולטבי מדורגים, ואז עם פרפאן וחוראדו באגפים, עם באומיוהאן באמצע, או דרקסלר באגף וחוראדו באמצע, והונטלאר מקדימה, יש קבוצה מעולה. מחליפים: פוקי והחבר'ה.

אופיר: מנשנגלדבך היא בחירה מצויינת לאהדה בבונדסליגה. הרבה מסורת ואווירה, כדורגל כייפי ואפילו הישראלי הראשון בבונדסליגה!
אבל להגיד את זה על האנקה, אחרי שהבקיע צמד? הוא ממילא נושא לפוסט משלו.

נועם 5 בדצמבר 2011

להוציא את פוקס? באמת? אני חושבת שהוא עושה עבודה נפלאה, היו לה קצת משחקים חלשים בשבועות האחרונים אבל אתמול נגד אוגסבורג הוא חזר לעצמו (והוא היה הגיבור הפרטי שלי במשחק נגד חיפה).

בקשר לאוצ'ידה, יש לו את אותה בעיה כמו לחוראדו ולרקיטיץ' בשעתו, התפקוד שלהם תלוי בשחקנים אחרים. אם הם לא מצליחים ליצור שותפות טובה עם מישהו הם חסרי חשיבות במקרה הטוב, אבל כשהם כן מצליחים הם בהחלט מורגשים.

כרגע הבעיה העיקרית שלי היא הולטבי. הוא עובר תקופה רעה, הוא לא לוקח מספיק אחריות, ואולי באמת הבעיה היא ראול. לקח לי המון זמן to warm up to him, ועכשיו שוב אני חושבת שאולי הוא פשוט לא מתאים לנו.

עוד אופיר אחד 1 בדצמבר 2011

למזלי לא היה לי זמן לכתוב את הודעת ההערצה להאנקה לפני הדרבי נגד קלן, אחרת שני הגולים שלו היו באמת מביכים אותי.

אבל אני חושב שדווקא עכשיו חשוב לזכור כמה שהאנקה חסר כישרון. אם צמד השערים שלו יגרום לנו לחשוב שהוא שחקן טוב, עוד נתאכזב מכמה שהוא גרוע. רק אם נשלים עם העובדה שאין לו שום כישרון, נוכל להעריך עד כמה טוב הוא משחק!

ירוסלב 2 בדצמבר 2011

אוי זנדר את חרטטן שאין דברים כאלה פשוט,

"התקציב של שאלקה, שהיתה פעם ענייה, הוא השני בגודלו בבונדסליגה על פני שנים. רק ברמן והמבורג עברו אותה בעשור האחרון פעם אחת בדירוג.

כל גרמני מצוי יודע שכבכר כמה שנים טובות וולפסבורג מחזיקה בתקציב הכי גדול בגרמניה אחרי באיירן, שאלקה נמצאת בחובות של מעל 200 מיליון יורו ומשועבדת לבנקים ולחברות פרטיות ל-50 שנה הקרובות.

אלון זנדר 5 בדצמבר 2011

ירוסלב, אולי אני חרטטן. אבל אתה פשוט לא צודק. ולכן הייתי במקומך דווקא מוריד פרופיל. לא יודע מה הגרמני המצוי יודע, ולא מבין למה זה צריך לעניין אותי. התקציב של שאלקה השני בגובהו בגרמניה, הרבה, המון יותר גבוה מזה של וולפסבורג.
לשאלקה יש חובות עד 2027, היא לא משועבדת לאף אחד כי היא הצליחה לקנות את החוב שלה ולהעביר אותו לשפארקאסה המקומי ובכך לעירייה. מצד שני ההכנסות שלה מכרטיסים משועבדים בשבעים אחוזים לטובת החוב. ומצד שלישי, יש לה נכס שיש כמוהו, בסדר הגודל שלו, בבונדסליגה רק לבאיירן: ארינה ששייכת כולה למועדון.
בפעם הבא אפשר לקרוא לפני שמגיבים, יש מספיק מידע מדויק ברשת. זה יכול לעזור.

ערן לוי 5 בדצמבר 2011

הגרמני המצוי כנראה לא באמת בקי בהלכי תקציבי הקבוצות. שאלקה אכן במקום השני מבחינת גודל התקציב.

Avnas 4 בדצמבר 2011

הממונים ב"שוקן" רוצים לצמצם את ספורט הארץ
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000702326
מחאה חדשה צריכה להתחיל

אלון זנדר 5 בדצמבר 2011

הארץ זה עיתון שאני מחרים בגלל היחס שלו לעובדים שלו. על היחס המשפיל בעיתון הזה לספורט אין בכלל צורך לדבר.

Avnas 5 בדצמבר 2011

לגבי היחס? אתה בטח יודע טוב ממני
יש להם את הספורט הטוב ביותר,
בהפרש גדול מכל היתר.

Comments closed