אתמול בערב שוחחתי בבאר של המלון שלהם, עם נציגים מאיי הבתולה, ברמודה וסמואה לכנס הרפואישל פיפ"א. הם כמובן לא דיברו על שום נושא רפואי. דיברנו על קונקאקאף, על ג'ק וורנר (שכנראה שוב יצא מהסיפור איש חופשי), ועל השאלה, האם בלאטר יבוא כמובטח לנאום בפני באי הכנס היום בבוקר. אמרתי להם, שאני לא מתאר לעצמי שירשה לעצמו לא לבוא, ולהודות שמשהו לא כשורה.
הוא לא בא.
אלה ימים מסעירים עבור עיתונאי ספורט. כמות המידע שזורמת מכל העולם מעצמה פשוט מהממת. ומטרידה. דברים שנכתבים כרגע יכולים להתברר כמיושנים או אפילו מגוחכים בעוד רבע שעה.

במהלך היום עסקתי בעיקר בקונפליקט עם הדרישה הפלסטינית והמאבק של ההתאחדות הישראלית לקראת ההצבעה. לא הכל מתקתק, אבל צריך לתת גם מילה טובה כשצריך. המסמך הישראלי הוא פיתרון מצויין לבעיות לכאורה של הפלסטינים, ואי הקבלה שלו היא בבירור (לכולם) הצהרת כוונות של הפלסטינים שפניהם לפרובוקציה פוליטית בלבד ולא לפיתרון איזשהן בעיות. "הןא איש רועש", אמר לי עיתונאי גרמני בקפטריה על רג'וב. לא אוהבים אותו.

אבל מה שמעסיק את התקשורת זה עניין השחיתות. וגם את בלאטר, מסתבר. לפי נאומו בפתיחת הקונגרס הוא באמת חושב שצריך עכשיו להילחם בשחיתות, לעשות רפורמות ולשפר את התדמית. הרי היו לו עד עכשיו רק 18 שנה לעשות את זה.
פינת ציטוטי בלאטר:
"זו הקדנציה האחרונה בהחלט שלי. אין סיכוי שאתמודד שוב" (2011)
"אנחנו נחזיר את האנייה שהיא פיפ"א למסלול הנכון, במים צלולים ושקופים. נצטרך קצת זמן, אי אפשר לעשות זאת מיום למשנהו. אבל הפירמידה שלנו שלמה כי הבסיס יציב, יציב כמו המשחק שלנו" (2011)
"כשאבחר לנשיאות פיפ"א אדאג שאי אפשר יהיה להיבחר לתפקיד פעיל אחרי גיל 70", (1998, בגיל 60)

טוב. עוד כמה שמות לרשימה מאתמול:

חשודים שכבר הודו באשמתם וצפויים לעונש מופחת:

צ'אק בלייזר, 70, הממותה האנושית, הוא ציפור השיר של הFBI אחרי שהיה האסיסטנט של ג'ק וורנר לענייני הלבנת כספים כמזכ"ל קונקאקאף, הקליט חברי פיפ"א עבור החוקרים האמריקאים, ידוע כציסטר 10 אחוז בגלל חוזה שידורים נחמד שסגר עם ההתאחדות האמריקאית, הודה בשורה של מעורבויות בשחיתות, עלול לקבל עד 15 שנה בכלא, מספר 13 ברשימה ההיא.

ז'וזה הווילה, 71, בעלי ענק תקשורת הספורט הברזילאית טראפיק גרופ, אליו שייכת גם טראפיק USA שנשיאה דווידסון הואשם אתמול, הודה באשמה בדצמבר האחרון והבטיח להחזיר 151 מיליון דולר, מהם החזיר כבר 25 בזמן ההודאה

הבנים של וורנר, דאריל ודריאן (46) שמשמש כעד מדינה. המשפחה של וורנר קיבלה לעתים קרובות כספים מכל מיני מקורות, בקטאר למשל

ומחר: רשימת החשודים של השוויצרים!

ספ בלאטר לא בין העצורים
המנורה האחרונה מאוגוסטה ויקטוריה