הדו קרב על אליפות העולם, קרלסן – קריאקין: זה מתחיל

קרלסן יתמודד בפעם הראשונה מול יריב מהדור שלו

מחר יחל בניו יורק הדו קרב על אליפות העולם בין מגנוס קרלסן, האלוף המכהן, וסרגי קריאקין, הטוען לכתר שזכה בתחרות המועמדים. בסוף הדו קרב הקודם, בעקבות נצחונו של קרלסן על אנאנד, הופיע הציוץ הבא שציטט את הפרשן הרוסי הידוע סרגי שיפוב:

והוא הסתבר כמדויק. לאחר שקרלסן נאבק באנאנד בשני דו קרבות (בראשון זכה בתואר ובשני הגן עליו), הדו קרב הנוכחי נראה כמסמן חילוף דורות מלא, כשמול קרלסן ניצב הפעם יריב בגילו (כמעט במדוייק: קריאקין נולד באותה שנה – 1990 – אבל בינואר, בעוד שקרלסן בנובמבר).

למעשה, הדו קרב הנוכחי יקבע את השיא הנמוך בתולדות אליפות העולם מבחינת סכום גילאי המשתתפים, שהוא קטן במקצת מ-53 (לקרלסן ימלאו 26 בסוף החודש הנוכחי, לקריאקין 27 בעוד חודשיים). השיא עד כה היה 54 – משותף לדו קרב הראשון בין קרפוב (33) לקספרוב (21) מ-1984, ולזה שבין קרמניק (29) ולקו (25) מ-2004. כמו כן, הדו קרב הזה ממשיך – או מחדש – את מסורת הק' ב-ק' (קרפוב – קורצ'נוי, קספרוב – קרפוב, קרמניק – קספרוב).

קריאקין וקרלסן היו שניהם ילדי (או נערי) פלאהראשון והשלישי הצעירים בכל הזמנים בקבלת תואר רב האמן (קריאקין בגיל 12 ו-7 חודשים, קרלסן בגיל 13 ו-5 חודשים). הקריירות שלהם התפתחו במקביל, ובמשך מספר שנים דווקא קריאקין היה בעל ההישגים המרשימים יותר ומי שמשך את מרבית תשומת לב. אבל בסביבות גיל 17-16 קרלסן החל להתקדם רחוק יותר, ותוך זמן לא רב הפך למדורג מס' 1 בעולם, לשחקן הדומיננטי ביותר בסבב הטורנירים (באופן שלא היה כדוגמתו מאז קספרוב), והחל מ-2013 גם לאלוף העולם. קריאקין, לעומת זאת, "רק" ביסס את עצמו כשחקן צמרת בטופ-10 (המיקום הגבוה ביותר שלו ברשימת דירוג עד כה היה הרביעי – ביולי 2011, אז גם הגיע למד הכושר הגבוה ביותר שלו, 2788; עם זאת, לרוב הוא נמצא יותר בתחתית העשירייה הראשונה או במעלה השנייה). אבל לקריאקין, למרות שלא היה מסוגל אף פעם לשמור על רמת משחק גבוהה ביותר בעקביות דומה לזו של קרלסן, גם היתה מאז ומתמיד יכולת להתעלות באירועים חשובים – מבין השחקנים שהם כיום בשנות ה-20 שלהם, הוא נמצא במקום השלישי לאחר קרלסן (כמובן) וקרואנה מבחינת מספר טורנירי העל שזכה בהם בקריירה שלו, ובסבב אליפות העולם האחרון יכולת זו באה לידי ביטוי ברור תחילה בזכייה הדרמטית בגביע העולם ולאחר מכן בתחרות המועמדים.

קרלסן עצמו, אגב, מעריך מאוד את קריאקין (אם כי מן הסתם לא ממש חושש ממנו – או מכל מתחרה אחר שלו כיום), וכנראה לא הופתע מהעפלתו לדו קרב נגדו. בראיון שנתן לבלוג נורבגי קצת לפני שהחלה תחרות המועמדים (ניתן לראות תרגום גוגל לאנגלית כאן – השאלה האחרונה), ציין את הרוסי כפייבוריט שלו לזכייה בתחרות בגלל שיש לו הכנה טובה, חוזק מנטלי, רוח לחימה ויכולת טובה להתגונן בעמדות קשות.

המאזן האישי בין השניים במשחקים קלאסיים עומד על 4-1 לטובת קרלסן במשחקים מוכרעים ו-16 תוצאות תיקו (מאז 2005). המפגשים ביניהם במהלך השנה האחרונה נטענו בעניין מיוחד כיוון שתחילה השניים היו אמורים להיפגש בטורניר סטוונגר שהתקיים בנורבגיה מעט לאחר תחרות המועמדים – אלא שקריאקין, למרבה התרעומת של המארגנים, ביטל ברגע האחרון את השתתפותו (בנימוק של עייפות לאחר התחרות). רבים חשבו שמדובר בתירוץ כדי להימנע ממפגש עם קרלסן לפני הדו קרב, כפי שהמחישה הקריקטורה של חוזה דיאז:

php03s6wx

אלא שכמה חודשים לאחר מכן קריאקין הראה שלא זה מה שהניע אותו, כשהשתתף בטורניר אחר (בבילבאו) ביחד עם קרלסן, שם שיחק איתו אפילו פעמיים. מכל מקום, קרלסן הפגין במשחקים האלה עליונות ברורה – הוא גבר על קריאקין באופן משכנע בלבן, והוציא תיקו קל בשחור.

אין ספק שקרלסן מגיע לדו קרב כפייבוריט ברור. מעבר לאותם מפגשים אחרונים בין השניים, קרלסן כאמור לא רק נושא את תואר אלוף העולם אלא הוא השחקן בעל ההישגים הטובים ביותר באופן עקבי לאורך זמן רב; בשנה האחרונה, מאז סוף 2015, זכה כבר בחמישה טורנירים קלאסיים רצופים (ולפני כשבועיים, אגב, הרשים גם בתחום המשחקים המהירים כשגבר באופן משכנע על נקמורה בדו קרב בליץ אונליין). קריאקין, בתקופה המקבילה, זכה כאמור בגביע העולם ולאחר מכן בתחרות המועמדים, אבל לצד זאת היו לו גם מספר הופעות בינוניות מאוד.

כך שאם קרלסן יגיע לדו קרב כשהוא במיטבו אין לכאורה סיבה מיוחדת שלא יזכה. אבל מצד שני, הוא עומד לפגוש ביריב שידוע כבעל יכולת להתעלות במעמדים מכריעים, עצבים חזקים מאוד ויכולת מרשימה להגן על עמדות קשות – ושממסד השחמט הרוסי, המשתוקק מאוד להחזיר את תואר אליפות העולם שאבד מאז שזכה בו אנאנד, עומד מאחוריו. לקריאקין יש צוות מרשים של עוזרים (לא שלקרלסן אין), וסביר להניח שאלה השקיעו הרבה בהכנת פתיחות מתוך שאיפה להכניס את קרלסן ללחץ כבר משלבים מוקדמים במשחקיו של קריאקין בלבן (כפי שאנאנד הצליח לעשות באופן לא רע בכלל בדו קרב הקודם). קרלסן, לעומת זאת – כפי שאמר פעם בראיון לטלוויזיה הנורבגית – משקיע מאמצים רבים בהכנה שנועדה לבטל את חשיבות ההכנה של יריביו. במידה בה המשחקים יתגלגלו לאלתורים על גבי הלוח וקרבות תמרונים בעמדות פחות או יותר מאוזנות, סביר מאוד להניח שהדבר יפעל לטובתו.

הדו קרב הוא בן 12 משחקים קלאסיים (הפעם השביעית בה אליפות העולם מתנהלת בפורמט הזה, מאז שהתבסס ב-2006 בדו קרב בין קרמניק לטופלוב); אחרי כל שני משחקים (ולפני המשחק ה-12, במידה ויהיה בו צורך) יהיה יום מנוחה. המשחקים מתחילים ב-14:00 לפי שעון החוף המזרחי, כלומר 21:00 לפי שעון ישראל. מחוץ לאתר הרשמי של הדו קרב, מתבלט האתר chess24 ככזה שיהיה ניתן לצפות בו בחינם בשידור המשחקים בליווי פרשנות כאן; את צוות הפרשנים יוביל פיטר סבידלר. באתר הרשמי צריך להירשם ולשלם 15$ כדי לקבל את חבילת השידור השלמה המוצעת כאן.

השיעור שלי מטראמפ - מערכת בחירות כגמר גביע (האוטובוס של מוריניו)
שנתיים וכוס תה (על לימור שפיגל)

60 Comments

איציק 10 בנובמבר 2016

תודה אייל,
תחרות זו עברה איכשהו מתחת לרדר של העיתונות הקונבנציונאלית הפעם. אולי בגלל הבחירות בארה"ב. בדרך כלל היו מדווחים מחר יחלו תחרויות הגמר…; היו כתבות צבע על המועמדים; כל מיני איזכורים באתרי חדשות, ועוד. הפעם בכלל לא רואים זאת במדייה שאינה שחמט, לפחות לא בישראל. האם בנוסף לבחירות הפעם זו תחרות בין מתמודדים "אפורים" שלא כמו קורצ'נוי, קרפוב, קספרוב ובודאי גלפנד, אשר עוררו עיניין מעבר למשחק עצמו? אין יריבות יוקדת או סיפור מעניין במיוחד לאף אחד מהם.

אייל סגל 10 בנובמבר 2016

לא הייתי קורא לקרלסן "אפור", אבל אני מסכים שקשה למצוא לדו קרב הזה נרטיב משמעותי מחוץ לתחום השחמט פרופר. ראיתי ראיון או שניים עם קרלסן שבהם הציעו לו אפשרויות כאלה – סביב איזה עוינות אישית שכביכול יש בינו לבין קריאקין או כגירסה מחודשת לפישר-ספסקי בהקשר של חידוש המלחמה הקרה מול רוסיה, אבל הוא ביטל אותן מייד…

דורפן 10 בנובמבר 2016

קרלסן הוא הפרודיגי של קספרוב – אוייב הקרמלין – הם רק צריכים לשאול אותי ויש יופי של סיפורים…

Yavor 11 בנובמבר 2016

קריאקין גם תמך בפלישה לאוקראינה וסיפוח קרים, אם מחפשים בד גאי פה.

פאקו 10 בנובמבר 2016

מעולה. חיכיתי לתחרות ולליווי המשובח שלך אותה.

צור שפי 10 בנובמבר 2016

אני נדהם כל פעם מחדש מהעובדה שהחבר'ה האלה הגיעו לרמה של רב אמן בערך בגיל בר המצווה. לגבי המפגש – מעניין אם יש משקל מנטלי כלשהו אצל קרלסון לעובדה שהוא כבר אלוף העולם לא מעט זמן ומגיע למעשה מעמדה שבה "מחכים" למעידה שלו. הקלישאה אומרת שקל יותר לכבוש את הפסגה מאשר להגן עליה…

שמעון כסאח 10 בנובמבר 2016

גם אתה נדבקת מאיציק וקורא לו קרלסון או שאתה מסרב לבטא באופן פומבי את השם של המנהל המקצועי של מכבי חיפה?

איציק 10 בנובמבר 2016

אני חייב לציין שאתה אדם מאושר, אם אלו הדברים שמדאיגים אותך. הלואי עלי!!!

צור שפי 10 בנובמבר 2016

צודק שמעון. התפלקה לי ה-וו.

איציק 10 בנובמבר 2016

לקחת אות אהו"י אחת יותר מידי.

אמיתי 10 בנובמבר 2016

אחלה פוסט..
מה אומרים הסקרים? היחס בווגאס? סיכוי גם פה להפתעה?

שמעון כסאח 10 בנובמבר 2016

לא כוחות ושום סיכוי להפתעה.

אמיתי 10 בנובמבר 2016

אחרי כל מה שקרה השנה בספורט ובפוליטיקה נאוור סיי נאוור

אייל סגל 10 בנובמבר 2016

https://twitter.com/Lord_GOZ/status/796464803380428801

(ואפשר להוסיף את הקאבס, כמובן)

דוד 11 בנובמבר 2016

the cavs or the cubs?

אמיתי 11 בנובמבר 2016

ואת באר שבע וראשון..האנדרדוג הוא הפייבוריט החדש

שמעון כסאח 11 בנובמבר 2016

יונית לוי וערד ניר נשארו בניו-יורק לסקר את הדו-קרב? גם אם הם וCNN יהיו בעד קרלסן זה לא יעזור לקריאקין.

אמיתי 11 בנובמבר 2016

החברה מהקרמלין יעזרו לו כמו לטראמפ

איציק 11 בנובמבר 2016

האקסטרה-סנסים כבר הגיעו.

סימור סקגנטי 10 בנובמבר 2016

יופי של סקירה אייל. Chessbomb ישדרו להערכתך?

אייל סגל 10 בנובמבר 2016

אני מניח שכן – אחרי שהתביעות של Agon על הפרת זכויות יוצרים בעקבות השידורים של אתרים שונים בזמן תחרות המועמדים נכשלו. מבין האתרים הבולטים, chess24 ישדר גם עם פרשנות.

יורם 10 בנובמבר 2016

תודה על הסקירה, אייל. אר תיקון קטן: הפרש השעות בין ישראל לארה"ב הוא 7 שעות ולא 6.
אגב, הנה ניתוחים של 4 ההכרעות הראשונות בין השניים:
https://en.chessbase.com/post/the-duel-magnus-carlsen-vs-sergey-karjakin

אייל סגל 10 בנובמבר 2016

צודק, תיקנתי

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

קרלסן עם לבן במשחק הראשון, ואתמול התקיימה מסיבת העיתונאים הראשונה: https://chess24.com/en/read/news/carlsen-i-ll-punch-him-until-he-finally-knocks-over

דוד 11 בנובמבר 2016

לפחות קריאקין שיפר את האנגלית האיומה שלו.
לסרגיי 2 תגובות עיקריות ל-1.ה4:
1. ה5. ספרדית (עם נטייה בזמן האחרון לשחק את הברלין).
2. ג5. סיציליאנית, בעיקר ניידורף. הפתיחה הזו, שהיתה הנשק העיקרי שלו נגד ה4 ננטשה בתקופה האחרונה לטובת ה5. היות וכאנדרדוג הוא לא אמור לנסות לנצח בשחור, סביר להניח שנראה את זה רק בשלב מאוחר, אם יהיה חייב ניצחון בשחור. ניתן לקשור את הצלחותיו האחרונות בהתפתחות שלו כשחקן סולידי וכמתגונן עקשן, וחלק גדול מזה קשור בנכונות לסבול בשחור עם הנוסחים של הרוי לופז. מעבר לכך, בפעם האחרונה שהוא ניסה את הניידורף נגד קרלסן זה הסתיים בתבוסה.
לכן יש לקוות שקרלסן קורא את התגובות כאן, ישכח מהדו קרב הקודם, וישחק 1.ג4 או ד4, המשחק יכול להיות הרבה יותר מגוון. אני לא הולך לוותר על שיעורי בית ולקום מאוחר ללימודים רק בשביל חומת ברלין!

יהודה.א. 11 בנובמבר 2016

אתה דוד עם האצבע השבורה?

יהודה.א. 11 בנובמבר 2016

אז אתה לא מי שחשבתי..

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

אגב, לגבי סדר הצבעים – בעידן הדו קרבות של 12 משחקים, מי שמקבל לבן במשחק הראשון יקבל אותו גם במשחקים 3, 5, 8, 10 ו-12, כלומר שבאמצע מחליפים את הסדר הפנימי ומי שהיה לבן במשחקים האי-זוגיים מקבל אותו בזוגיים. הרציונאל הוא למנוע יתרון קטן שיהיה למי שיקבל את הלבן באופן קבוע לאחר כל יום מנוחה (שיש לאחר כל שני משחקים). אבל באופן כזה אפשר אולי לומר שדווקא מי שמקבל את השחור במשחק הראשון נהנה מיתרון קטן בזכות שני לבנים רצופים באמצע הדו קרב (משחקים 7-6), שיכולים להקנות אפשרות ללחץ חזק על היריב בשלב קריטי.

Ivan Pedroso 11 בנובמבר 2016

תודה רבה!

יהודה.א. 11 בנובמבר 2016

אייל, תודה על הפוסט, ותודה מראש על הסיקור.
מי העוזרים שלהם?

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

היום נעשה מקובל לא לגלות את הזהות של כולם לפני סוף הדו קרב – במיוחד כיוון שקל לתקשר איתם דרך סקייפ או מייל, כך שלא חייבים להיות בקירבה פיזית. אתמול במסיבת העיתונאים הם הזכירו את פוטקין, מוטילב (קריאקין) ונילסן (קרלסן) כמי שנמצאים איתם בניו יורק, אבל הבהירו שיש עוד. נדמה לי שבהזדמנות אחרת קריאקין הזכיר גם את ממדיארוב, לפחות כמי שעזר לו בהכנות לקראת הדו קרב (הוא גם היה חלק מהקבוצה שלו בזמן תחרות המועמדים – קריאקין שיבח אותו בראיון על זה שעזר לו לאמץ שם סגנון אגרסיבי יותר).

יהודה.א. 11 בנובמבר 2016

כן, לפני זמן מה הם בילו יחד ואף העלו תמונות..

אילן 11 בנובמבר 2016

אומרים שלקריאקין עוזר גם נפומניצ'י אבל לרדיו יאן יש מה לומר על זה: https://youtu.be/gLHiCS17m0Q?list=PLAwlxGCJB4NfaIuxHcePbcgTJJMw7j5au&t=66.

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

טוב, הרצון של קרלסן להתחמק מהכנות הפתיחה של קריאקין ברור באופן מיידי – פתיחה לא שיגרתית ברמות הגבוהות, עם מוניטין תיאורטי נמוך למדי, כמו הטרומפובסקי (1.ד4 פ-ו6 2.ר-ז5), קריאקין עוצר לחשיבה כבר במסע השישי…

יורם 11 בנובמבר 2016

אנאנד שיחק את הטרומפובסקי בד-קרב נגד קרפוב ב-1998, במשחק בו היה חייב לנצח. הוא זכה, אבל רק בזכות טעות גזה של קרפוב (לאחר 28..צ:ז6 שחור לא פחות טוב):
https://www.youtube.com/watch?v=biryBmCo740

ולפי Chessbase (האפליקציה, לא האתר) 8.פד2 של קרלסן הוא חידוש – מופיע רק משחק אחד בעמדה, ולבן שיחק בו 8.פג3.

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

אבל באופן מעשי, לפי זמן החשיבה של קריאקין על המסע השישי (כמעט 20 דקות), די ברור שבשבילו 6.ר-ב5 כבר לא היה מוכר.

Zak 11 בנובמבר 2016

קרלסן כהרגלו לא מאכזב… האם זאת הפעם הראשונה שהוא משחק את הטרומפובסקי?

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

לא, הוא כבר שיחק אותה בערך 20 פעמים – אבל מעט מאוד בשנים האחרונות ורק פעם אחת במשחק ממש "רציני" – נגד קרמניק בטורניר לזכר טל 2013 (בו הוא זכה):

http://www.chessgames.com/perl/chess.pl?pid=52948&side=white&node=41568

אגב, ה-TRUMPovsky – אולי זאת בדיחה בעקבות הבחירות…

אילן 11 בנובמבר 2016

מישהו צייץ: Make the TRUMPovsky great again

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

אבל בכל אופן, נכון למסע 11 (…ר-ה7), נראה שקריאקין ניצל את זמן החשיבה שלו בצורה טובה – למרות שנקלע לפיגור מסוים על השעון אין בעמדה שלו בעיות מיוחדות.

אילן 11 בנובמבר 2016

אגב, באפליקציית Follow Chess בנייד המסעים מדווחים לפני Chess24 או Chessbomb…

אייל סגל 11 בנובמבר 2016

24.ח3 כנראה מכין את הפריצה ז4. ללבן בכל זאת יתרון עמדתי קטן מהסוג שקרלסן אוהב לשחק עליו, כפי שמסביר שורט:

https://twitter.com/nigelshortchess/status/797181676485021696

אם כי סביר מאוד שיתברר כי הוא קטן מדי בשביל לנצח.

אייל סגל 12 בנובמבר 2016

בסוף קרלסן משום מה לא שיחק ז4 אלא 27.ו4 ואז אחרי 27…ח5 קריאקין מנע את האפשרות הזו; ללבן לא נשאר הרבה מה לעשות והתיקו היה די ברור. בסך הכל קריאקין יכול להיות מרוצה מזה שצלח בשלום את משחק אליפות העולם הראשון שלו – בשחור – בלי שהיה צריך לסבול הרבה.

אלי 12 בנובמבר 2016

יש איפשהו שידור שרואים את השחקנים כמו באליפויות קודמות?
המשחק עצמו מספיק לא טלוויזיוני אז אפילו לוקחים לנו את הקצת שהיה לנו קודם.

אייל סגל 12 בנובמבר 2016

באתר הרשמי, בלינק שהבאתי בסוף הפוסט; אבל כאמור, צריך לשלם 15 דולר (לכל הדו קרב) בשביל לראות את השידור החי. לפי מה שראיתי אתמול, אגב, השידור כולו לא כל כך רע – הפרשנית היא ג'ודית (לא סוזן!) פולגר ויש באולפן מדי פעם אורחים מעניינים. בכל אופן, אחרי שהמשחק נגמר הם מאפשרים לצפות בוידאו באופן חופשי: http://worldchess.com/2016/11/12/world-championship-game-1-draw (בתחתית העמוד).

אייל סגל 12 בנובמבר 2016

סיכום תמציתי של המשחק הראשון:

https://www.youtube.com/watch?v=OUbiOYfND3c

יורם 12 בנובמבר 2016

מי זה הבחור?

אייל סגל 12 בנובמבר 2016

האלטר אגו של יאן גוסטפסון…

אייל סגל 12 בנובמבר 2016

אגב, למי שרוצה לראות את השחקנים בחינם במהלך המשחק, מצאתי לינק לשידור ישיר של הטלוויזיה הרוסית – http://tvsport.pro/channel/11109

אילן 12 בנובמבר 2016

תודה, אבל לא רואים את השחקנים אלא אם צריך ללחוץ שם על משהו נוסף…

יהודה.א. 12 בנובמבר 2016

שבוע טוב!

אולי זה אינו ממין העניין, אבל נבחרת אוקראינה עם נגיעות אשדודיות, או כמו שקוראים לזה בליגה האירופית – מועדון אשדוד, זכו היום לניצחון יוקרתי על קבוצתו האיטלקית של גלפנד. כאשר איוונצו'ק מנצח בשחור את וושיה לגראב.

שמוליק 12 בנובמבר 2016

וסיימו מקום רביעי בתחרות ( על פי שובר שיוויון , למעשה חילקו מקומות 2-6 ) .

איבנצ'וק אכן בלט מאוד עם 5.5/7 בלוח הראשון .
מצטיינים נוספים הם רג'אבוב ( 5.5/7 בלוח השני ) , קאמסקי ( 6/7 בלוח שני , אם כי חלק מהיריבים פחות חזקים ) וסווידלר ( 4.5/6 בלוח ראשון ) .

גלפנד ( 4.5/6 בלוח שלישי ) היה בסדר גמור ומעלה .

בנשים שלא במפתיע בלטה אלופת העולם הו ייפאן עם 6/6 בלוח הראשון .

ארנון 12 בנובמבר 2016

אפשר לראות כאן את המשחק עם פרשנות :
https://youtu.be/JzJ0Um9Y6S0

עידו 13 בנובמבר 2016

תודה אייל ולמגיבים/ות!
ושאלה- למה לא מזמינים את קרפוב לדבר?? לא שמעתי אותו אף פעם מפרשן או סתם מתארח..

אייל סגל 13 בנובמבר 2016

טוב, אתמול קרלסן לא השיג הרבה בלבן ואיפשר תיקו נוח יחסית לקריאקין, והיום היה אותו דבר בחילוף תפקידים, ובאופן אפילו יותר בולט. התפתח משחק תמרונים אופייני לפתיחה הספרדית (דווקא בנוסח הקלאסי ולא הגנת ברלין, שקרלסן נמנע ממנה), ובנקודה מסויימת (החל ממסע 18) קריאקין שבר את המתח עם סידרה של חילופים שפישטו את העמדה והשאירו אותו בלי שום סיכויי ניצחון ממשיים; אולי החמיץ משהו ואולי סתם שיחק בחוסר שאפתנות. לא דו קרב מרגש מאוד בינתיים. אפשר לקוות שבינתיים קרלסן לפחות כבר התחמם לגמרי ויגיע במצב רוח שאפתני למשחק השלישי – במסיבת העיתונאים אמר שהוא מצטער שמחר יום מנוחה ושהיה רוצה להמשיך לשחק מייד.

עידו 13 בנובמבר 2016

ובלינק הזה רואים את השידור אני חושב הרשימי (לא שלמתי… סורי אייל )
http://wcc.protectedvideos.com/
לא מודע לגבי החוקיות – אייל ראשי למחוק אם לא מתאים
אבל מישהו פרסם בצ'ט של CHESSBOBM הסאונד של יהודית לא היה משהו
אבל עובד

אייל סגל 13 בנובמבר 2016

נראה כמה זמן זה ימשיך לעבוד…

Comments closed