זאת היתה אהבה ממבט ראשון. רבע גמר היורו, הרכש החדש של בארסה פותח לראשונה במדי הטרי קולור מול איסלנד ורמת הציפיות עומדת על אפס בחזקת 3. ככה זה כששני הבלמים האחרונים שהביאה הקבוצה שלך הם איש הזכוכית תומאס ורמאלן וג'רמי מתיה, שחקן שגורם לפיני בלילי להחשב שחקן אנליטי.

אחרי 5 דקות כבר הייתי מאוהב. אומטיטי, אז בן 22 שיחק כמו בן 40. מנווט את הקבוצה מאחור, ראשון לכל מאבק אווירי, בלתי עביר על הקרקע. איך אמר לי מישהו? זה פויול רק שזוף יותר. האמת שמישהו גם אמר חזק יותר, אבל כאן חשדתי. יותר מזה, על כל נגיעה שלו בכדור היה כתוב "ברצלונה". באותיות הקטנות היה כתוב "גווארדיולה" וממש בקטן "קרויף". כל מסירה עם מטרה, כל כדור עם מחשבה, אין כדורים ליציעים נוסח יחיאל אבן צור ואין כדורים סתם.

ב-35 המשחקים הראשונים שהאיש הזה פתח עבור ברצלונה בליגה, היא ניצחה ב-33. פויול כבר אמרנו? רק צעיר ב-15 שנה, מהיר בהרבה ושמאלי.

העונה הסתמן שדרוג נוסף בעלילה. לצד טר שטגן וכמובן מסי, הפך אומטיטי לשחקן הכי חשוב של הקבוצה. מי שראה את המשחק האחרון מול ולנסיה, ראה שחקן שעושה הגנה איזורית לבד. מפלצת של הגנה. תוציאו את אומטיטי מהמשחק הזה ואנחנו לא מדברים על השופט מאותגר הראייה, אלא על טר שטגן שהוציא חמישה כדורים מהשער.

ועכשיו הוא פצוע והעונה של ברצלונה הולכת לפח. לסמוך על פיקה ו-ורמאלן בהגנה זה בערך כמו לשלוח את חבר הכנסת חזן למסיבת רווקים ברומניה ולקוות שיהיה בסדר, אורן ישמור על פאסון. או לשים את לואי סי.קיי בחדר עם שלוש מעריצות ולקוות שזה יגמר במשחק שש בש. אם תוסיפו על זה 4 נקודות שהלכו בחסות השופטים ממדריד, תגלו איך הופכים עונה של אליפות במרס, לעונה של אולי אליפות, אולי באמצע מאי. ובעוד שלושה שבועות יוצאים לברנבאו ושם מי ישמור? אלוהים ישמור….

*****

בשולי ההגרלה למונדיאל, סוכנויות ההימורים עדכנו את ההערכות שלהם. ארגנטינה בערך במקום ה-8 וזה עוד נדיב לדעתי. זה לא יפריע לכולם לטעון שאם מסי יחזור מהמונדיאל עם פחות מגביע (ורצוי גם איזה שלושער בגמר), זה יהיה כשלון. כרוניקה של כשלון ידוע מראש.

 

 לקראת ולנסיה - משחק הצהרה
רבותיי ההיסטריה חוזרת