הגדול בדורו

בואו נדבר על המאמן שיישאר בזכרון עוד מאה שנה. המלך פפ, הראשון לשמו

בשנים האחרונות בולטת מגמה חזקה באירופה, מגמת ההפחתה. לא, אני לא מדבר על שוק היורו, לא על טרנד ההרזיה, אפילו לא על היחסים בין היוונים לגרמנים. אני מדבר על אלה שמנסים ככל יכולתם להפחית מהישגיו של אחד, קטלוני יקר, פפ גווארדיולה.

האמת שהמגמה הזאת התחיל כבר לפני 8 שנים, אולי אפילו קצת יותר. עם הצלחותיו הראשונות של גווארדיולה בברצלונה והשאלות על מיקומו של פפ בהיסטוריה, התחילו אנשים להזכיר לנו שאמנם גווארדיולה הוא גדול, אבל הוא הצליח רק בברצלונה הגדולה. שכחו שברצלונה שהוא לקח הפסידה שנתיים אליפות לריאל מדריד, הסתמכה על כוכבים מזדקנים או בירידה וחיכתה שליאו מסי יהפוך לכוכב שכולם אמרו שיהיה. פפ, משום מה, לקח בכל זאת את הביקורת די ברצינות. אז הוא עבר לבאיירן מינכן. שם דרס את הליגה במשך 3 עונות, כשהוא משחק את הכדורגל היפה והיעיל בעולם, בנה מכונה אדירה והגיע שלוש פעמים ברציפות לחצי גמר הצ׳מפיונס ליג. בחצי, כמו שקורה לפעמים בחיים, הודח. ואז הסבירו לנו שפפ אמנם גדול, אבל הוא נכשל. מה זה נכשל? ברמת לשים את המפתחות וללכת. נכון, 3 אליפויות, נכון, שבירת כל שיא אפשרי, נכון, כדורגל שגורם לאנשים תופעות שמקובלות בז׳אנרים אחרים לגמרי, אבל היי, זו גרמניה, זה קל וגם הוא לא לקח צ׳מפיונס. הרי צ׳מפיונס זה משהו שמונח על הרצפה, רק לבוא ולקחת. בוא נראה אותו מגיע לפרמייר ליג, אמרו המבקרים. שם משחקים כדורגל מדהים (כן, כי ידועה רמת הקידמה הטקטית באי הבריטי), שם יש תחרות אדירה (כן, לא צריך מספרים או עובדות, מספיק להגיד תחרות אדירה, זה כבר ישכנע מישהו) ושם באמת קשה. אין בפרמייר ליג כל מיני חטאפה או פרייבורג (נכון, אבל יש סטוק, בורנמות׳, ווסט ברומיץ׳, סוונסי וקריסטל פאלאס). ושם, שם זה כבר יהיה קשה. שם נמצאים מאמנים אמיתיים, לא כאלה שלוקחים תארים על הגב של מסי. שם מפרידים את הגברים מהילדים, שם פפ יגיע ויבכה שהוא רוצה הביתה, למסי. אולי לבוואריה. רק שם הוא מצליח, רק שם יכול האיש הבינוני הזה שמשום מה מאמין שהכדור צריך להיות כל הזמן ברגליים של הקבוצה שלו, להוציא משהו מהשחקנים שלו.

פפ, שוב, לקח ללב והלך לאנגליה. הפעם מנצ׳סטר סיטי היתה על הקו. מועדון עם המון כסף, קצת פחות הישגים. הסגל שהוא מצא שם התאים אולי לקבוצת צמרת בגרמניה, אבל קצת פחות לקבוצה צמרת בפרמיירליג, הליגה השנייה הכי טובה בעולם.

אז פפ התחיל לעבוד. בעונה הראשונה הסגל שלו הספיק לחצי עונה. הוא דרס את הליגה, עד שנגמר לו. באירופה הוא עשה סיבוב נחמד. וזה עם מגינים שקוראים להם קולארוב כן? בעונה השנייה, כלומר השנה, הוא דורס את הליגה האנגלית, הפעם בלי כוכביות. כרגיל הקבוצה שלו משחקת את הכדורגל הטוב ביותר, כובשת הכי הרבה שערים, סופגת הכי פחות, מניעה כדור כמו מכונה משומנת ומנצחת יריבה אחרי יריבה, כשהיא משאירה את מאמן היריבה נבוך. ואני מזכיר לכם, הפעם אנחנו הרי מדברים על הפרמייר ליג, זוכרים? פה אין חטאפה ופרייבורג נכון? פה כל משחק זה מלחמה. ספר השיאים של הפרמייר ליג יספוג השנה מכה ניצחת מזרועו של פפ. בליגה הגרמנית והספרדית (החלשות, כן, זוכרים), השיאים האלה ישרדו לדורות.

 

*****

ועכשיו ברצינות. יש לא מעט מאמנים מצליחים בשלושים השנה האחרונות. מוריניו מביא תארים כמעט בכל מקום. אנצ׳לוטי הוא קבלן תארים. זידאן משום מקום ובלי תיאוריית אימון אמיתית, זוקף לזכותו כבר בוכטה של תארים ועוד לא דיברנו על קונטה, על אלגיירי ואחרים. אף אחד מהחברה הנחמדים האלה לא משלב בין לקיחת תארים לתיאוריה אמיתית על כדורגל ולתפיסה בלתי מתפשרת שתישאר אחריו.

נסו לתאר את הכדורגל של זידאן בריאל? פעם זה ככה, פעם זה ככה. מה לגבי אנצ׳לוטי ועל איזה אנצ׳לוטי אנחנו מדברים? של מילאן, של צ׳לסי, של ריאל, של באיירן? איזה קבוצות באמת גדולות הוא משאיר אחריו? קחו אפילו את מוריניו. קבלן התארים מספר אחת אחרי פפ. מה יזכרו ממנו באינטר, שם באמת עשה עונה לספרים. גולים? שיטה מרגשת שהופכת לשיטת מועדון? כדורגל עילאי? תארים. המון מתכת בארון המזכרות. והיי, זה חשוב. אבל זה עדיין רק מתכת.

היחיד שעומד על המדרגה של גווארדיולה בשלושים השנה האחרונות זה אלכס פרגוסון. אחד שלקח תארים, אבל גם השאיר מורשת. מאמן שידע לקחת אליפויות עם רונאלדו, בקהאם וגיגס. אבל גם עם טיפוסים כמו כריס סמולינג, נאני וג׳ון אושיי. אצל פרגוסון, בהתאם למי שהחזיק קריירת אימון של כמעט 40 שנה, היו פה ושם התאמות אל מול רמת הסגל, היו שינויים בשיטה, אבל בגדול כמעט תמיד היה כדורגל התקפי, יכולת להוציא הרבה משחקנים ששווים מעט ומורשת שנשארת שנים קדימה. פפ הולך לעבור אותו, אם לא עשה זאת כבר, כל מה שהוא צריך זה קריירה שתאריך עוד מספר שנים. אחרי האליפות בעונה הזאת, כבר לא יהיו כוכביות ליד הקריירה של פפ. נכון, תמיד יקומו אלה שיגידו: היי, אבל הוא עדיין לא לקחת צ׳מפיונס עם סוונזי ולא גביע המלך עם אלקורקון. צריך לרחם עליהם, אלה אנשים שהיו רואים את הביטלס שרים ואומרים שזו לא חוכמה כשג׳ון ופול ביחד, חכו נראה מה הם יעשו בעצמם.

*****

הצעה: פנו לעצמכם כמה שעות מדי שבוע ותצפו במנצ׳סטר סיטי של פפ. זו עוד לא ברצלונה הגדולה, אבל האיש הזה יודע להביא מכונה לשלמות שרואים רק, אולי, במטוסי קרב. התאמה מושלמת של כל שחקן לחברו, פעולה מסודרת על המגרש, דחיפה בלתי נגמרת קדימה ומכבש  לחצים שמשאיר אגדות כמו חוזה מוריניו עם פה פעור ורצון ללכת הביתה ולהתכסות בשמיכה. נסו לצפות בדרבי של מנצ׳סטר ותבינו שזה היה התבוסת 2-1 הכי גדולה בכל הזמנים. במקרים מסוימים קבוצות מקבלות מהסיטי 4-0 ויוצאות מרוצות. זו הקבוצה השלישית שפפ בונה בשמונה שנים, שדורסת את הליגה בה היא משחקת ומציגה סטנדרט אחר של כדורגל, רמה אחרת של שלמות. בתור אוהד ברצלונה, כל מה שנשאר לי לשאול זה איך היה לנו בידיים את המאמן הטוב בעולם, אולי הטוב בהיסטוריה, ושלחנו אותו הביתה בשביל לראות אנשים כמו טאטה מרטינו מטנפים את הקווים. יכולנו לקבל עוד 6 שנים של המאמן הטוב בהיסטוריה עם השחקן הטוב בהיסטוריה והפסדנו אותן. רק על זה, אם לא על שלל חטאים אחרים, צריכה ההנהלה של בארסה ללכת הביתה. אבל זה כבר לטור אחר לגמרי.

בדיחה ושמה כדור הזהב
אוי קלאסיקו

תגובות

 • חז

  אני מתנצל, אבל אני מרגיש כאילו קראתי את יואב בורוביץ כעת.
  לא זו לא מחמאה.

  הגב
  • השמן.

   מדהים! הצלחת לזלזל באופן דוחה לא בכותב אחד שמקדיש מזמנו כדי שיהיה לך מה לקרוא, אלא בשניים! והכול בתגובה אחת! שאפו!

   הגב
   • חז

    הנה הגיע הצדקן.
    הכותב מזלזל פה בכל מי שלא חושב שפפ הכי גאון שיש (רמת הציניות לגבי המתנגדים לפפ בפוסט הזה זועקת לשמים). מדובר בפוסט אולי הכי לא מגובה בנתונים, הכל מרחשי ליבו של הכותב, מותר לו. מותר לי לתת קונטרה. זה אחד הפוסטים המתריסים שנכתבו פה ואני חושש שזה נעשה במכוון.

    ובנוגע לכותב השני שאני "מזלזל" בו, מספיק לראות את כמות הפעמים שבעלי בלוגים פה דיברו באותה צורה.
    בקיצור, תחסוך ממני.

    הגב
    • השמן.

     תחסוך מאיתנו, ואני אחסוך ממך.
     בכלל לא הגבת למה שנכתב בפוסט. סתם תגובה נמוכה במיוחד שנראית פבלובית משהו.
     תכתוב לגופו של עניין לא לגופו של כותב (כותבים, האמת)

     הגב
     • חז

      האם פפ בנה את באיירן ההיא? (הפוסט אומר שהוא בנה 3 קבוצות) או שמא הוא הרג את אחת הקבוצות המרגשות באירופה בעשור האחרון? האם באיירן לא דרסה את הליגה גם לפניו?
      האם העונה שעברה לא הייתה קטסטרופלית לחלוטין בסיטי אבל הרבה יותר נוח להוציא את הכל על מוריניו?
      האם לא פשוט קל לפפ שלא להתנהל במסגרת תקציב או בלי השחקנים הכי גדולים בעולם שהוא מקבל (הסגל שלו בסיטי משמעותית טוב משאר הליגה, שלא לדבר על שתי הקבוצות הקודמות שלו) ומנחיל עליו את השיטה היחידה שהוא יודע להנחיל (ועושה את זה טוב מאוד)?
      האם ב-2010 הוא הראה כמה הוא לא פרגמטי כשהלך מול אינטר של מוריניו עם הראש בקיר והודח? האם לא אותו הדבר עשה ב3(!) שנים רצופות בבאיירן?
      האם הוא כ"כ גדול כשהוא המאמן *היחיד* שמאמן כ"כ הרבה זמן ומעולם לא היה צריך לדאוג למסגרות תקציב/שכר/לא להביא שחקן שרצה?

      במשחק שלו מול יונייטד לא היה שום "תבוסת 2-1" כפי שכותב הכותב, זו פופוליסטיות לשמה. אובייקטיבית שני שערים הוא קיבל מטעויות הגנה (ובעצם כל השלושה שנפלו במשחק) כשדה חאה לא נדרש לעצירה אחת כל המשחק (בשונה ממול ארסנל למשל).

      אז הנה רואה, יש לי המון מקצועית מה לכתוב. סיטי כרגע הטובה באנגליה, אולי הטובה באירופה, אני לא מוריד ממנה את זה. אבל ההאדרה הזו פשוט לא מתאימה, לא מגובה ובעיקר מרגיש שנועדה להתריס. התגובה אולי נמוכה בשבילך אבל לי זה מרגיש שהפוסט נמוך ובעיקר מחפש להוציא עיניים לאנשים, כמו- הפלא ופלא, מה שכתבתי בתגובה המקורית שלי (כך אני חושב, תהרוג אותי). אז תבקש שאני אחסוך ממך, לא "מאיתנו". אני גם אגיב לך שאם לא נוח לך, אל תקרא.

      הגב
      • די

       הסגל שלו בסיטי משמעותית טוב משאר הליגה? איזו ליגה אתה רואה?
       חלוץ ושוער אלמוניים שהביא מברזיל לליגה העשירה בעולם ביי פאר, סטרלינג של סיטי לפני פפ נראה כמו הצל של עצמו ונחשב לאוברייטד הכי גודל באנגליה, וכמובן בל נזכיר את זה שהקבוצה סיימה מקום רביעי על הקשקש לפני הגעתו.
       אבל "ש לך המון מקצועית מה לכתוב"...

      • חז

       למי בליגה יש סגל טוב יותר? אפשר לראות את זה בטבלת ההוצאות. הוא יכול להרשות לעצמו להושיב את אגוארו. כמה קבוצות יכולות לעשות את זה? רק צלסי עם קוסטה וגם זה לא בגלל סיבה מקצועית.
       לגבי שוער- הוא מחפש שוער מסוג מסוים, ואגב שוער מצוין. זה לא שאם דה חאה היה פנוי הוא לא שובר את השוק להביא אותו.
       זסוס היה אלמוני? כולם דיברו עליו קיץ שעבר ביחד עם עוד איזה בן 16 שריאל קנתה כדבר הבא והכוכב הכי גדול בברזיל מאז ניימאר.

       עם סטרלינג עבודה מעולה השנה. לא לוקח את זה.

       לא צריך בכוח.

       מאמן מצוין. האלהה מוגזמת.

      • השמן.

       ברור שיש לך מה לתרום, בגלל זה הפריעה לי התגובה הראשונה.
       ואתה צודק, לא מאיתנו, ממני.
       אני כמובן אקרא ואגיב כרצוני, בסך הכל רוצה לעודד פה יותר דיונים מעניינים (כמו זה שהשתתפת בו), ופחות תקיפות אישיות

      • די

       חז, במקרה ופפ גונב ליגת אלופות העונה, מה יהיו ההסתייגויות שלך אז?

      • שמעון

       סטרלינג פלופ נחשב? הוא היה אחד השחקנים הכי טובים באנגליה ונקנה בסכום שיא, פלופ עלאק. לירוי סנה? גם נחשב כוכב. הוא קנה אותם פשוט צעירים. זה כמו שפסז הביאו את אמבפה והוא יהיה טוב יותר כל שנה.
       פפ לא יגנוב שום אלופות השנה וגם אם יקח עוד 10 אלופות הוא לא יגיע לחצי מפרגסון, אנצלוטי, מוריניו, ליפי וכו'.
       כל התהילה שלו נבנתה עי מסי, היה לו את השחקן הטוב בהיסטוריה בשיאו ואת הסגל הכי מוכשר של בארסה בשיאו והם היו שם לפניו ובארסה זכתה באלופות גם לפניו, כל מאמן אחר היה דורס עם בארסה ההיא שהייתה קבוצת הכדורגל הטובה בהיסטוריה.
       בבאיירן הוא היה כישלון חרוץ
       בסיטי שנה שעברה כשל עם התקציב הכי גבוה בליגה.
       אוברייטד מטורף כמו פיל ג'קסון שהיה לו את מייקל קובי ושאק. הם שניהם מאותו זן מאסטר.

      • חז

       אגיד שהוא מאמן מצוין שדוגל בשיטה אחת יחידה ויש לו שחקנים אדירים. יש לו שחקנים שלא נופלים בהרבה מריאל וברצלונה זה לא יהפוך אותו לאלוהי.
       ואני די בטוח שמסי רונאלדו או ניימאר ושות' יבקיעו לא מעט מול ההגנה שלו. זה דורש התאמות שהוא לא הראה שהוא יודעלעשות- להפך הודיע שיקנה בלם בינואר.

 • מיכאל

  בול. כנראה סובל מהפרעה אובסביבית, אבל מי לא ברמות האלה. ההנהלה ששחקה אותו עד שלקח חופש של שנה חייבת דין להסטוריה של ברצלונה. מאמן ענק. הלוואי עליי לשלב כזו תשוקה, מחוייבות ואמונה בדרך באספקטים של חיי.

  הגב
 • אמיתי

  יש פה איזה מגיב נו פרופגנדה. איך נאמר פחות יתחבר בטח לפוסט הזה..
  פפ מדהים וכמו שכתבתי גדולתו היא קודם כל בחדשנות שלו-
  החזרת הבול פוזשן למרכז הבמה יחד עם לחץ גבוהה על כל המגרש. השאר זה או עניין של כסף ושחקנים (תקציב הכי גבוהה או השחקן הכי טוב) או סובייקטיביות (משחק הכי יפה).
  אני שמעתי ראיון איתו בו הוא מדבר על זה שניצחון הוא מעל הכל והכי חשוב לו. פשוט בשיטה שלו (קרוייף ברצלונה וכו) הוא מאמין שישיג הכי הרבה ניצחונות. האסתטיקה היא משנית כמו גם הגולים.

  הגב
  • Matipool

   לא רק נו פרופגנדה. יש גם את D שהוא לפעמים כאן ועכשיו, לפעמים בגרמניה ולפעמים גם במקומות אחרים ובעצם הרבה אוהדי באיירן שממש ממש לא מסכימים עם יעוז. מבחינתם - פפ הרס להם מכונה מושלמת.
   בזוית הצרה שלי - לקחת את הקבוצה הכי עשירה בכל ליגה (בספרד, אחת משתי העשירות) ולהצליח איתה, לא עושה אותו בעיני הכי טוב בדורו. ההגנה שלו בסיטי לא הייתה מספיק טובה לטעמו אז הוא קנה 3 שחקני הגנה ושוער בסכום מטורף של מאתיים מיליון פאונד. לא הנחיל איזו שיטת הגנה עם הסגל העשיר ממילא שהיה לו.
   נ.ב. - אם נלך כמה שנים אחרי 30 השנה שיעוז דיבר עליהן, נגיע לאחד בשם בוב פייזלי. התחיל בצוות של שנקלי פיזיותרפיסט, מאמן מילואים ועוזר מאמן ולאחר פרישתו המפתיעה של שנקלי, אימן 7 עונות וזכה ב- 6 אליפויות, 3 אליפויות אירופה, גביע אופ״א ו-3 גביעי ליגה.

   הגב
   • D! פה ועכשיו

    אני פה. אם כי אני הולך לתת לנו-פרופרגנדה לנהל את הדיון.
    לא תמצאו הרבה אוהדים של פפ בבוואריה. הכדורגל שלו היה ברובו משמים, הוא חיבל קשות בזהות של הקבוצה, ולא - הוא לא הצליח להביא את מה שרצו ממנו. לזכות באליפות בגרמניה זה כמו שמכבי תזכה באליפות הכדורסל בשנות השמונים.

    וכמו מתיפול - זכה בהמון תארים בברצלונה - לא התחברתי לכדורגל הזה בכלל, שיעמם לי את התחת, מקבל שהייתה קבוצה גדולה ומלאת חידושים טכניים. ניחא.

    בסיטי בונים לו קבוצה חמש שנים לפחות ואז הוא מגיע ומוציא עוד חצי מיליון כדי שהיא תהיה מדהימה. לבריאות. מה שכן - הכדורגל כבר לא משעמם כמו בתקופת הבונקר ההתקפי.

    הגב
    • אמיתי

     מתי ודי
     כתבתי במפורש את מה שרשמתם פחות או יותר רק שגם רשמתי שאין מאמן שחידש כמוהו. תתמודדו עם הטענה הזאת. כל השאר זה ענייני כסף וטעם.
     לא חושב שהכדורגל שלו בבאיירן היה משמים. בכלל לא

     הגב
     • Matipool

      אמיתי - לא בטוח בכלל שאין מאמן שחידש כמוהו. אני בטוח שדורפן ועזי ישלפו לך כמה.
      רינוס מיכלס עם הטוטאל פוטבול גם באייאקס וגם בנבחרת הולנד, שנקלי את פייזלי עם הפאס אנד מוב הם כמה דוגמאות.

      הגב
      • אמיתי

       הכוונה בדור הנוכחי. מישהו העלה את קלופ כדוגמא נגדית. זה לא אותו הדבר

     • D! כאן ועכשיו

      בסדר, אתה לא חייב לחשוב שהכדורגל היה משמים, בכלל לא.
      אני כן חושב ככה, ולמעשה מרביתם הגדול של אוהדי וחברי הנהלת המועדון חשבו ככה.
      אם היה מגיע לצד זה גביע אירופה אולי היו סולחים לו
      אבל במועדון כמו באיירן - הוא קיבל הכל - את האישור להפטר משחקני בית בכירים ולהביא במקומם את מי שרצה - הוא לא הביא את מה שעבורו הגיע.

      אין מאמן שחידש כמוהו? למה לא? החידוש שלו תפס יותר טוב, חלק מקבוצה שזכתה בכלכך הרבה תארים שאין מילה אחרת. למה החידוש של קלופ לא מספיק טוב?

      הגב
     • jhkj

      על אף אהבתי אליו, רוב מה שהוא עשה כבר הומצא על ידי קרויף ומיכליס. קרויף הוא ככל הנראה המאמן שיצר את הזהות של אותה ברצלונה, מיכליס היה ההשראה שלו, פפ לקח ושדרג אבל הוא לא מהפכן כמוהם

      הגב
    • סהר

     +1000

     הגב
    • no propaganda

     1+

     הגב
    • אלכס

     +1. הרס זה לא מילה. הפסקתי לצפות בבאיירן בשנות פפ.

     הגב
 • שמעון

  רק הכותרת שלך נראה לי נועדה לנסות לעצבן אנשים חח.
  לא גדול ולא נעליים, חי על מסי, אימן קבוצות עם התקציבים הכי גבוהים והשחקנים הכי טובים, כשל בזכייה באלופות עם באיירן ויכשל גם עם הסיטי. אז יקח אליפות באנגליה שאפו אבל גם פלגריני לקח 2 אליפויות עם חצי מהתקציב שלו. מאמן טקטי מהגרועים שיש ברמות האלו, לא מגיב בזמן אמת. מאמן חלש מהאוברייטדים בהיסטוריה ותודה לליאו מסי שבכלל גרם להכיר את שמו כמאמן.

  הגב
 • כחול

  1. פפ באמת מאמן נהדר, מהטובים ביותר.
  2. יש לו שיטה, והיא נעימה למראה בדרך כלל, בניגוד לאחרים.

  אבל לעשות ממנו ישו, זה קצת מוגזם. הוא לא הבן של אלוהים. הוא אימן ב3 קבוצות, כל אחת עם התקציב או הכי גדול או השני הכי גדול בליגה. אני לא רוצה שייקח את אלקורקון לצ׳מפיונס. אבל את קלופ אני מעריך הרבה יותר. יותר מזה, כל הדברים שהוא עשה, במצטבר, הופכים אותו למאמן הכי מוצלח בדורו(כלומר כשמשקללים גם איכות הכדורגל). אבל הוא לא מרגש, אותי, ועוד רבים אחרים. מוריניו עם פורטו, רניירי עם לסטר, קלופ עם דורטמונד (ואולי יום אחד עם ליברפול) מרגשים אותי הרבה יותר. ומה זה כדורגל? רק רגש. אין בזה הגיון ואתה לא הופך להכי חשוב בגלל שיש לך את הסטטיסטקות הכי מרשימות. אתה הופך לכזה רק אם אתה מרגש. האיש שמסכם את הטיעון הזה מבחינתי הוא קנטונה - קאנטה/בוסקטס זה שחקן שמבחינת סטטיסטית אולי חשוב יותר לקבוצת כדורגל אבלאני יודע מי אני רוצה אצלי בקבוצה, ומי יותר חשוב למועדון ולאוהד.

  הגב
  • חז

   בול.

   הגב
  • צור שפי

   מאוד אוהב את הפרסונה של פפ (לא מכיר אותו) וברצלונה שלו אכן היתה כנראה קבוצת הכדורגל הכי טובה שראינו אבל אני מסכים לגמרי עם כחול ואוסיף שההשוואה עם סר אלכס מופרכת מהסיבה הפשוטה שלרבע המאה של הסר והיכולת שלו לברוא את עצמו ואת הקבוצה בכל פעם מחדש אין שום מקבילה. מסכים שפפ יחודי מבחינת טביעת האצבע והסגנון המובהק אבל זה רק מרכיב אחד בקביעת ההיררכיה של הגדולים מכולם. מבחינתי, ואינני אוהד יונייטד, זה עדיין פרגוסון ואחר כך, במרחק, כל השאר.

   הגב
 • Shutzi

  אני נאלץ להסכים אתך (על אף היותי אוהד יונייטד) לגבי איכות הכדורגל, שהקבוצות שלו משחקית. רואה בעיקר יונייטד, אבל שיצא לי לראות את בארסה של פפ, באיירן של פפ ולצערי הרב גם סיטי של פפ, אז כן, התמוגגתי מהכדורגל שהקבוצות האלה שיחקו. העונה אני ממש מקבל נקיפות מצפון, כאשר אני מוצא את עצמי נפעם מהכדורגל שסיטי מציגה
  דווקא נגד יונייטד אני לא חושב, שסיטי שיחקו כל כך טוב (עדיין היו כמובן עליונים על יונייטד). פפ אפילו בחר לשחק זהיר בלי עליה רבה של המגינים, ובייחוד לאחר שהובילו 2-1. לא חושב שזה הרגיש כמו תבוסה 2-1 (היה בקלות יכול להגמר אחרת, על אך השליטה של סיטי), אבל כן, יצאתי מהמשחק הזה עם תחושה, שאפילו במשחק פושר שלה, סיטי עליונה על יונייטד.

  הגב
 • יואב

  אני חושב שפרגי עומד על המדרגה הזאת עדיין לבד. כרונולוגית ובכלל.

  הגב
  • אריאל גרייזס

   כן

   הגב
 • איטלקי

  רק להזכיר שלפני שבוע הוא כתב שנדבד היה שחקן בינוני
  אין ספק שגווארדיולה גדול אבל הכותב הזה סתם פרובוקטור ברמה של טוקבק בוואן

  הגב
 • דורפן

  כשאומרים שמישהו ייזכר עוד 100 שנה - רצוי ללכת 100 שנה לאחור ולראות את מי זוכרים מאז. זה נותן אינדיקציה. האם מישהו יודע את שמו של איזשהו מאמן בכיר ב-1918. בגלל המלחמה אתן פה הנחה - 1925.

  הגב
  • יעוז סבר

   הלניו הררה, בלה גוטמן, קח 25 שנה עודף :-)

   הגב
   • דורפן

    הוא בליגה של אלו. בלי ספק. והעודף הוא 30-40 שנה. ההערכה שלך שקבוצות יוצאות ב-0-4 ומרוצות לא מדוייקת. הניצחון על יונייטד היה החמישי ברציפות והשישי משמונה בהפרש של שער אחד (ושני האחרים היו בהפרש של שניים). אז זה הכל חוץ מהתבנית של התוצאות בגרמניה וספרד. מה שעושה את זה מרשים יותר

    הגב
    • יעוז סבר

     גם בספרד היו כאלה. אבל 1-0 עם עליונות אדירה. בכל מקרה הרעיון כמו שאמרת, שיזכר הרבה קדימה. תקופת פפ, עשור, שני עשורים, כמה שימשוך, תיזכר לדעתי כאגדית. ידברו עליו כמו שמדברים על מיכלס של שנות השבעים, למשל. כולל הדבקות בשיטה.

     הגב
 • no propaganda

  כתבתי הרבה באתר על ההרס של שפפ עשה בבאיירן אז אני אתן רק כמה שורות:
  1. פפ שיחק כדורגל פחות התקפי, פחות יעיל ופחות יפה לעין מהחינקס לפניו. הטענה שלך גורמת לי לחשוב שלא ראית את באיירן בשנים שלפני פפ
  2. פפ מכר את טוני קרוס לריאל ולקח במקומו את טיאגו הבינוני, מה שפגע מאוד בקבוצה בטווח הארוך ועכשיו רואים את זה טוב מתמיד
  3. ללפ הייתה קבוצה משמעותית יותר טובה מריאל ב2014 והוא כשל לחלוטין בגלת גחמות הזויות כמו לאהם במרכז המגרש. הוא המשיך עם השטויות האלה גם בחצאי גמר מול ברצלונה ואתלטיקו. ובגלל השטויות האלה באיירן לא קיבלה מעמד היסטורי שהיה מונח על הרצפה.

  נסתפק בזה כרגע

  הגב
  • סתם אחד

   בתור מעריץ של פפ חייב להודות שקשה לי פה עם התגובות אבל אני לא יכול להגיד שאני לא מבין מה עומד מאחוריהן למרות שאני לא מסכים איתן .. אבל דווקא התגובה שלך תפסה לי את העיין ולא בגלל שהיא הייתה האחרונה .
   1. 3 האליפיות של פפ היו הרבה יותר קלות מאלו של החנקיס
   2. הכדורגל פפ בבאיירן היה בין היפים באירופה
   3. טיאגו שידרג את עצמו בבאיירן משחקן מחליף בברצלונה לכוכב שבבאיירן. לפי דעתי מי שהכי פגע בטיאגו זה אנצלוטי אבל זה נושא אחר
   4. אם היית חוקר טיפה היית מגלה שגם שאלונסו , לאם , מולר ועוד . ביקשו מפפ לעלות את הטקטיקה שלהם לפני המשחק נגד ריאל מדריד באליאנז ארנה . פפ מאיזה סיבה כל שהיא הסכים ובאיירן הושפלה .

   הגב
   • no propaganda

    1. פשוט להיינקס היה מתחרה בגמות קלופ. בשנת הטרבל, היינקס שבר את שיא האליפות המהירה בחותר בגרמניה, אז פפ שסר את השיא הזה בעוד שבוע אחד, זה לא איזה הישג גדול. מה גם שאצל פפ הקבוצה הייתה מאבדת את החדות בכל חצי שני של העונה מה שפגע בה.
    2. אני לא אגיד שהוא היה לא יפה, הוא פשוט היה הרבה פחות יפה מזה של היינקס כלומר פפ הוריד גם את האסטטיקה. כמובן שביפה חייב להיות חלק של סובייקטיביות אז זה קצת ויכוח עקר.
    3.אל נקודת ההסתכלות שלך היא לא נכונה. זה לא משנה אם טיאגו שידרג את עצמו/פפ הוציא ממנו את המקסימום. מה שחשוב זה איך הוא לעומת האליטה של המשחק וספציפית קרוס. כאן טיאגו יוצא רע מאוד מההשוואה, הוא פשוט לא מספיק טוב, תוקע התקפות עם מסירות גורמות לשחקנים לעצור באמצע מתפרצת, יש סיבה שהוא לא פתח בברצלונה ואין סיבה שבאיירן יתפשרו על מה שלא טוב לברסה, ודאי כשיש לך את טוני קרוס ואין צורך להתפשר בכלל.
    4. פפ הפסיד את המשחק הראשון בגלל שלראפיניה אין את יכולות ההגנתיות לרמות האלה ומן הסתם זה נוצל ע"י ריאל. אין סיכוי שריאל הייתה מנצחת את המשחק כשלאהם משחק בהגנה. ואני דווקא כן עוקב ומתעמק(בכל זאת אוהד של הקבוצה וכל זה) והטענה הזו פשוט לא עומדת במבחן המציאות, תראה שידור חוזר של המשחק כדי להוווכח.

    הגב
    • Ollie Williams

     לגבי 3, אני חושב שמי שתפס את העמדה של קרוס הוא יותר צ'אבי אלונסו מאשר טיאגו שמשחק לרוב בעמדה וסגנון קדמיים יותר, ולכן ההשוואה לא בהכרח נכונה.

     הגב
    • Rodrik Harlaw

     "אין סיכוי שריאל הייתה מנצחת את המשחק כשלאהם משחק בהגנה."
     אין סיכוי? איך אתה יודע בכזאת ודאות, באיזו מציאות חלופית בחנת את זה? ("והטענה הזו פשוט לא עומדת במבחן המציאות")
     זה מצחיק כמה האנטי לגווארדיולה גורם לאנשים להגיב בצורה רפלקסיבית ולא רציונלית.
     אני לא יודע אם הוא המאמן הטוב בדורנו, כמו שטוען יעוז סבר, ואני לא זוכר ששמעתי את פפ טוען שהוא הכי טוב אפילו בנקודת זמן כלשהי בקריירה שלו (אם כי אני כן זוכר ששמעתי אותו אומר זאת על סימאונה לפני משחק מול אתלטיקו).
     לסגנון המשחק שלו, שמחייב, בין היתר, קו הגנה גבוה, יש חולשה מובנית (בונקר ומתפרצות של קבוצה יריבה), שמחריפה ככל שליריבה יש כלים איכותיים יותר (למשל, כל 3 חצאי הגמר עם באיירן, כשאפילו בארסה תפסה את תפקיד המתגוננת נגדו), וייתכן שמאמן אחר עם סגל דומה היה מייצר תוצאות טובות יותר, אבל קשה להכחיש את הדומיננטיות של הקבוצות שלו, גם כשהן לא זוכות בכל התארים. כל קבוצה, גדולה ככל שתהיה, שמתמודדת מולו מקבלת על עצמה (שלא לומר נכפה עליה) את המשחק שפפ מכתיב, כשלפעמים, זה נגמר בריסוק של היריבה או סתם חוסר אונים (ידיים רועדות של פרגוסון, מישהו?). קשה למצוא מאמן אחר שגובר בכזו צורה משכנעת על יריבות מאותו סדר גודל (כלכלי), באופן עקבי לאורך שנים.
     אישית, בתור אוהד בארסה, הייתי מעדיף לראות אותו חוזר, גם אם זה אומר פחות תארים, כי הכדורגל שהוא משחק, הוא הכי מרגש (עניין של טעם, אני יודע), מעניין (נסיונות לחדש, גם אם הם לא עובדים) ומתקדם (שימוש בחוק הנבדל, כדי לצמצם את מגרש היריבה, תוך הסתמכות על היכולת העדיפה של שחקניו בכל הנוגע להנעת כדור בשטח קטן) בעולם.

     הגב
   • no propaganda

    ובקטנה, אלונסו היה בריאל אז אם פפ לא חשד כשהוא ניסה לשכנע אותו לשנות משהו אז זו גם בעיה :)

    הגב
 • בני תבורי

  מכיוון שאנחנו כאן בדה באזר אוהבים מאוד לעורר מחלוקת, הרי שהפוסט עשה את שלו ביג טיים. בכל הנוגע לגאוניותו הנצחית של פפ, ובכן, אשמח לדון בכך מחדש שייקח על עצמו מועדון כמו לסטר ויביא אותו לאליפות. אתם יודעים מה? עזבו לסטר, כל מועדון אחר שאינו העשיר ביותר בליגה שלו באותה עת. ובזאת אני מזמין את ידידי ארם אבירם לספר את סיפור התעשרותו של רוטשילד.

  הגב
  • יעוז סבר

   רק שזה לא יקרה. מה שכן יקרה זה שרבים ימשיכו לקחת מועדוני על, לקרוס איתם או לנצח כשהם לא משחקים כדורגל שמתקרב לרמתו של פפ. וגם זה משהו. לא צריך להבין הרבה כדורגל והידע הטקטי שלי ממוצע לחלוטין. אבל אני פותח טלוויזיה וזה נראה כמו סאן אנטוניו באליפות מול מיאמי או כמו גולדן סטייט בשיאה. זה נראה טוב, זה שוטף את המגרש, בשביל זה יש ספורט.

   הגב
   • בני תבורי

    נו, אז אם זה לא יקרה, מן הראוי היה להמתין עם הפוסט.

    הגב
    • יעוז סבר

     כותב מה שאני מרגיש עכשיו. אני מרגיש שאנחנו עדים לגדולה בזמן אמת. מרגיש שמכל הדור הזה, פפ יזכר כאגדה. משהו בגדלים של מיכלס, קרויף (ולא במקרה שניהם), הררה, גוטמן וכו. מישהו שעוד כמה עשרות שנים יוביל בכל דיון "הטוב ביותר על הקווים". כמו פדרר וג׳ורדן הוא יוביל לא רק בתוצאות, אלא גם ברמה, בניצוץ. זה המון בעיני.

     הגב
     • שמעון

      חכה שיפגוש את בארסה או פסז הוא יקבל בראש

      הגב
   • שמעון

    סן אנטוניו? לפופ מעולם לא היה את הסגל או השחקן הטוב בליגה בשום נקודת זמן ובשום אליפות. שפפ יעשה ככה אז נדבר.

    הגב
    • יהודה ב"ד

     אפשר וראוי לאמר על פופוביץ את הדברים הטובים ביותר בלי להוריד מערכו של טים דאנקן בטענה שבשום נקודת זמן הוא לא היה השחקן הטוב ביותר בליגה.

     הגב
     • שמעון

      טימי מעולם בשום נק זמן ובשום דקה בקריירה לא היה הכי טוב בליגה. אנסח זאת כך אם פופ לא היה המאמן שלו הוא היה עם 0 אליפויות בכל מערכת אחרת. השנה לספקס יש קבוצת יורוליג מחוזקת באולדריג בן 33 ופאו בן 38 כל מאמן אחר והם בכלל לא בתמונת הפלייאוף. אבל לפופ התרגלו זה כמו לברון שלברון נותן 28 8 8 זה רגיל אבל אם יאניס נותן את זה או שחקן אחר הם אמויפי. או מסימורונלדו שזה רגיל שהם שמים 50 שערים בעונה אבל אם איזה קבאני יתן 50 שערים או גרינזמן אז הם אמויפי. נכון לכרגע בעקבות שקיעתם של הפיסטונס פופ מאמן העונה. הוא כמו פרגי בנה ב20 שנה כמה קבוצות שכולן בצמרת והוא מעולם לא היה פייבוריט בשום שנה לקחת אליפות ועל הנייר אף פעם לא הייתה לו את הקבוצה הכי טובה בליגה.

      הגב
      • דן ברקאי

       הוא יותר מפרגי. פופ הוא קודש הקודשים! יחד עם ביליצ'ק...

      • יהודה ב״ד

       ״טימי מעולם בשום נק זמן ובשום דקה בקריירה לא היה הכי טוב בליגה״
       נו, שוין.
       יש טיעונים כבדים לכך שדאנקן הוא goat בעמדה שלו. יש טיעונים יותר כבדים לכך שהוא היה השחקן הגדול בדורו.
       לאורך קריירה ארוכה דאנקן נתן קליניקה למתקדמים במה פירוש להבין את המשחק הקבוצתי הזה שקוראים לו כדורסל לעומק, ולשחק אותו פשוט ונכון, בדרך שעושה את הכדורסל למשחק גדול. אבל מה בלי רעש וצלצולים ועל זה באמת אין לו כפרה.
       וכן יש שם מקרים שבהם מאמן גדול ושחקן גדול חיים זה לצד זה.

 • אסף the kop

  בתור אוהד ליברפול, אני חושב שההשוואה בין פרגוסון לגווארדיולה היא מגוחכת.
  שגווארדיולה יעמיד 3 שושלות (דורות) של קבוצות אלופות, שהוא יבנה קבוצה מחבר'ה צעירים מהנוער של המועדון וכאשר הוא יגיע להשגים מבלי להזדקק לתקציב של מדינה אפריקאית ממוצעת, אולי אז ניתן יהיה להתייחס אליו כמו אל ונגר.

  הגב
  • בני תבורי

   לגמרי אסי

   הגב
  • קירקגור

   מעולם לא תמכתי בדבריו של אסף כמו הפעם

   הגב
  • זינק

   אתה יודע שגם פרגוסון לא בדיוק התמודד עם תקציב של מילוול?
   הטיעון של תקציבים גבוהים לא צריך לעמוד לחובתו.
   הוא מאמן קבוצות גדולות, שלהן תקציבים גדולים. בזה הוא לא שונה מאף אחד אחר היום או בעבר (כמובן שבאופן פרופורציונלי לתקופה).
   אגב, שמעתי את הטיעון הזה לא מעט גם בהקשר של אוברדביץ׳ ונראה לי שאפשר לבטל לחלוטין את השאלה לגבי יכולתו.

   הגב
   • איציק

    נראה לי שלכל הקבוצות שאוברדוביץ' אימן היה תקציב נמוך ומשמעותית מזה של מילוול.

    הגב
   • חז

    זינק אתה צוחק? הוא לקח גביע אירופאי (מול ריאל!!!) ואליפויות (ברבים) עם פאקינג אברדין בסקוטלנד. זה שקול לאליפויות (שוב ברבים) של פאניוניוס ביוון או אליפויות של בראגה בפורטוגל.
    יונייטד של 93 הייתה הכי עשירה בליגה? אלן האנסן יחלוק על זה.
    פרגי הוציא המון כסף לאורך השנים כי יונייטד בנתה מותג בשנים הכי שוות לכך כי הפרמיירליג נהייתה רווחית (ליבפרול לדוגמה עשתה את זה עשור מוקדם יותר כשלא היה כסף). להגיד שכמו פפ זה מצחיק.

    הגב
    • יואב

     חז,
     תגובה יפה. מול 2 מפלצות מכבי סל סטייל בסקוטלנד. לא יאמן.
     המשפט של הנסן הוא על 96. (((:
     והסיבה העיקרית להפיכתה של יונייטד למפלצת הכלכלית שהיא היא.... פרגי.

     הגב
     • איתמר

      הייתי מוסיף גם את קנטונה כאחראי להפיכת יונייטד למפלצת כלכלית.
      פעם קראתי שכאשר קנטונה הגיע ליונייטד, הערך של המועדון עמד על כחמישים מיליון ליש״ט.
      כאשר קנטונה עזב, הערך של המועדון כבר היה חמש מאות מיליון ליש״ט.

      הגב
      • יואב

       מאז הוא הוכפל או שולש. עם אליפויות אנגליה ואירופה תחת פרגי.

    • אסף the kop

     חז
     חסכת לי את התגובה

     הגב
  • יואב

   אסי, לפנתאון. וזה בלי להתעכב על פאקינג אברדין.

   הגב
 • אוהד נחמני

  סיכומים עושים, מה לעשות, בסוף.
  גם השוואות בין שחקנים פעילים. ועם הזמן באה הפרספקטיבה.
  שכחת לכתוב עוד משהו על גווארדיולה, שהוא טוב מאוד ביחסי ציבור ובטווית קשרים. פוליטיקאי.
  כמאמן הוא טוב מאוד, עד שהוא נמאס על השחקנים שלו. זה מה שקרה לו בבארסה.
  ולא, הוא לא לקח את הקבוצה משום מקום. היה שם שלד מעולה שרץ ביחד כבר הרבה שנים ודיבר את אותה שפה של גוארדיולה. לא צריך להגזים ולהאדיר סתם. אה כן, היה לו גם עוזר מאמן עם נסיון שאימן כבר במועדון.

  הגב
  • Matipool

   אברם לעשירים? (-:

   הגב
 • איציק

  כאוהד ענק של פפ ומסי, אומר שלא מסכים עם מה שאתה כותב. אני חושב שפפ מאמן מצוין אבל לא המצוין היחיד. השיטה שלו בבאירן לא הייתה משהו ובטח לא ביטאה את רוח המועדון. בברצלונה הוא יישם בדיוק את רוח המועדון (מה שמאמנים אחרים פחות הצליחו) אך צורת המשחק לא הייתה הכי שובת עיין. כמובן שאי זכייה בצ'מפיונס עם באירן זה כישלון ייחסי. את זלאטאן לא שמים כראוי לכדור מוזר כי לא הביא את הגביע של הצ'מפיונס למרות שהיה הרבה פעמים בקבוצות ללא סיכוי. פפ כל שנה מאמן קבוצה עם סיכוי ובטח באיירן. מי שמביא את מוריניו מבין שהוא מביא מאמן שלא מביא שיטה אלה תוצאות, ולכן לא ניתן לדרוש זאת ממנו, כך ששהשוואה בינו ובין פפ לא במקום. ההשוואה לפרגי עוד יותר מופרחת כי פרגי נשאר במועדון המון שנים ובנה שושלת על שושלת עם שחקנים מתחלפים וגם עם שיטות מתחלפות. גם המורשת של פרגי גדולה לאין ערוך. בקיצור, מאמן מעולה, אך לעשות אותו ענק כפי שאתה מתאר הדרך עוד ארוכה עד בלתי אפשרית.
  אם כבר אתה מדבר על מאמן ענק ויחיד בדורו אז זה לא פפ אלה פופ.

  הגב
  • שמעון

   בדיוק פופ ופרגוסון מאד דומים.

   הגב
  • איתמר

   ועדיין צריך לזכור שיונייטד של פרגי לא היתה בשום שלב קבוצה היסטורית.
   יונייטד של פרגי לא שלטה באירופה כמו הקבוצות הגדולות באמת.
   את שתי הזכיות שלו בליגת האלופות פרגי חייב לאלילת המזל.
   תחשוב על כך שאם טרי לא היה מחליק, פרגי וגרנט היו מסיימים את קריירת האימון שלהם עם אותו מספר של תארי ליגת אלופות.

   הגב
 • מיקו גוטליב אהלן סבבה

  יש סיבה שלא הכנסת את סימאונה?
  הבנאדם לקח מועדון במשבר וקידם אותו לרמת דרג 1.5 בספרד, שאמור להשאר כזה גם אחרי שהוא ילך עם האיצטדיון החדש.

  הגב
  • יעוז סבר

   הוא בהחלט ענק, אבל צריך להביא כמה תארים נוספים בשביל לעלות לגדולים ביותר. בהחלט אבל מאמן עם שיטה, דרך והצלחות. אין ויכוח.

   הגב
   • שמעון

    כמה תארים נוספים? אל תצחיק אותי, הוא לקח קבוצה פח והפך אותה לאחת הטובות באירופה, אם פפ נגיד היה מאמן אותם הם היו בליגה השנייה. ולא אדבר בכלל על התקציב. סימיונה 10 דרגות מעל פפ

    הגב
 • דן ברקאי

  כאוהד בארסה 11 שנים אני פשוט מחלק לשני חלקים את העבודה של פפ. האחת כמאמן והשניה כמשפיע על עולם הכדורגל.

  כמאמן, ראיתי טובים ממנו וגדולים ממנו, כי מאמן לפני הכל חייב להביא תארים. ושם, פפ קצת צלע משהו. שיאים זה נחמד, אבל כמו שמסי אומר התארים הקבוצתיים הם המעניינים לא האישיים.

  כמשפיע, כנראה (לא עוקב הרבה אחרי ענף הכדורגל) הוא האדם שהכי השפיע על הכדורגל בשנות האלפיים ומי יודע עד מתי ילמדו את שיטות הלחץ, המסירה, וחוק שלוש השניות שלו. זה לא עשה פרגי, ואת הישגיו המופלאים כמאמן לא זוקפים לאיזו פילוספיה אלא לפרקטיקה המשובחת שלו.

  הגב
  • שמעון

   כן כן שיש לך פויול צאבי אינייסטה ואת הכדורגלן הטוב בהיסטוריה שכולם בשיאם אז כן הוא יכול ללחוץ למעלה וחרטות. אני רוצה לראות אותו מיישם את הלחץ בווסטאהם או טוטנאהם. חכמולוג גדול.

   הגב
   • דן ברקאי

    אני חכמולוג או הוא?!

    בכל אופן, קבוצותיו עשו לחץ ולא רק בארסה. נחמד להעביר את הלחץ לווסטהאם או כל מיני קבוצות מוגבלות כאלו ואחרות, אבל המציאות היא שמתוך ששת קבוצות שהם הטופ של אירופה לאותה השנה רק קבוצתו של פפ עושה את הלחץ בצורה אפקטיבית וברמת גימור מעוררת השתאות. לא ראיתי את ריאל, צ'לסי של מוריניו או יונייטד של פרגי עושות לחץ בכזה תיאום וכזה אטרף.

    הגב
    • שמעון

     אל תיעלב הוא מאמן התקפי וכיף לראות את קבוצותיו בהחלט בניגוד לקבוצות של מוריניו אבל הוא אפילו לא קרוב לגדול בדורו. הוא בסהכ מאמן טוב מאד. זהו הוא לא טופ 10 היסטורי בשום פלנטה

     הגב
     • kirma der faux

      כשסלאש תופס שבע מעשרת המקומות בטופ 10 לכל אחד יהיה קשה להכנס.

      הגב
    • שמעון

     אגב החכמולוג התכוונתי לפפ חח אז אל תהיה לי חכמולוג (:

     הגב
 • Ollie Williams

  אני מאוד אוהב את הסגנון של פפ ובעונה הראשונה שלו בבארסה הייתי יושב מרותק ופעור פה מול המשחקים.

  That being said
  לפפ יש בעיה ענקית. הוא לא יודע לשנות מומנטום. לא של משחק נקודתי ולא של עונה.
  בוא יודע לבנות מכונות נהדרות. אבל כשהמכונה קצת חורקת או נתקלת בהתנגדות לא צפויה - הוא אבוד.
  לא זכור לי שום משחק שלו, באף קבוצה - בטח שלא משחק מכריע - שבו משהו לא הלך לקבוצה ופפ שלף איזה חילוף עם שינוי טקטי שהפך את המשחק. להיפך, לרוב הוא ניסה איזה חילוף ראש בראש שרק החמיר את המצב. ראבאק, יש מאמנים בישראל שעושים את זה יותר טוב ממנו.
  וגם לאורך עונה, לא זכור לי שקבוצה שלו נכנסה למומנטום בעייתי והצליחה לצאת ממנו, בזמן או בכלל.
  ההדחות בבאיירן, בחצי גמר הצ'מפיונס בשנים שרק 5 או 6 קבוצות התחרו על ארבעת המקומות, היו די מבישות.

  ובגלל זה למרות שהוא מביא תארים ויוצר קבוצות כדורגל מרשימות ומהנות לצפיה (בשבילי), מבחינתי הוא מאמן ענק אבל עם כוכבית גדולה שמקשה עלי להגדיר אותו כטוב בדורו.

  הגב
  • יואב

   לשפוט את פפ על חצאי גמר, שם הכל יכול להיות וכולן מעולות, זה לא פייר כלפיו. אבל אם הוא הרוויח את הזכות להישפט לשלילה רק על 2 משחקים בעונה- אז מדובר באמת במשהו יוצא דופן וזה לזכותו.

   הגב
   • Ollie Williams

    בוא לא נשכח איפה הוא אימן ובאיזה שלב קיבל את הקבוצה. זו שדרסה את אירופה שנה לפני כן ולקחה טרבל אחרי שפירקה את בארסה בחצי עם 7-0 בסיכום בשתי תצוגות תכלית.
    ושוב, זה היה בזמן חלון של כמה שנים שהאנגליות פחות היו בתמונה, והעילית של הצ'מפיונס הורכבה בעיקרה מ 6 קבוצות פחות או יותר (באיירן, דורטמונד, בארסה, ריאל, אתלטיקו, וקצת יובנטוס).
    פעמיים מתוך השלוש הודח בבושת פנים אחרי תבוסה מחפירה במשחק הראשון שהפכה את הגומלין למיותר.
    אז כן, בקנ"מ של באיירן מינכן זה כבר הופך לכשלון.

    בכל מקרה כל ההדחות שלו בחצי הגמר עם באיירן נובעות מהבעיה העיקרית שלו שציינתי, זו שלדעתי מונעת ממנו לעבור ממעמד של מאמן מצויין ל"גדול בדורו".

    נשאל את זה ככה: האם במכבי הנוכחית, עונה שלישית שתסתיים ללא אליפות ונניח תיאורטית הפסד בגמר גביע - זה עדיין לא כשלון? לדעתי כן.

    הגב
    • יואב

     כשריאל וברצלונה כל כך חזקות, זה פתוח. אין לבאיירן שום יתרון מובנה עליהן, בטח לאחר עונת שיא שנה קודם.
     מה שאמרתי שפפ הרוויח את הפריבלגיה להישפט על 2 משחקים בעונה בלבד. זה שלו.

     הגב
     • Ollie Williams

      עבור מועדון שהמטרה המוגדרת שלו היא זכייה בצ'מפיונס, שלשם כך הוא הובא כי האליפות בגרמניה הייתה די בטוחה - כו, זו נפילה כשזה קורה 3 פעמים רצוף ופעמיים בצורה מביכה במיוחד.
      הוא מאמן גדול, אמרתי את זה מההתחלה, אבל זה עומד בעוכריו כשרוצים להגדיר אותו כ"הגדול בדורנו".

      הגב
      • יואב

       בעיני הוא לא הגדול בדורו אם פרגי נכנס לקטגוריה הזאת של דורו. מעבר לפרגי, אני לא רואה נחיתות של פפ מול אף אחד. זה דיון מעניין אבל הוא לא נחות מאף אחד.

      • יעוז סבר

       אולי מסכים איתך לעניין הכוכבית שכתבת והיא, ניהול המשחק של פפ. סבלתי ממנו כאוהד בארסה. מה לעשות והוא לא מושלם. הוא בונה מכונה, אבל מגיב פחות טוב בזמן משחקים (יחסית כן?) ומתנגד לשנות מערכים (למשל להעלות קשר אחורי לשמור על תוצאה). זה חסרון של פפ, מה לעשות, יש גם כאלה.

      • אריק

       אני דווקא חושב שמדובר בדור חלש של מאמנים ,בגלל חוסר הסבלנות לא גדלים היום קאפלו, סאקי, טראפטוני, היצפלד והיינקס חדשים. אלו היו מוצאים שיטות שיגרמו לפפ להראות רע מאוד יותר פעמים.
       אבל בדור הנוכחי יכול להיות, וגם זזה טעון הוכחה שהוא הכי גדול.
       הוא אולי הכי גדול מכולם כיום בהינתן תנאים אופטימליים.

      • ב"פ

       מוזר שאתה מזכיר את החסרון הזה על פפ ואז מזכיר את פרגי. פרגי בעיקר בנה קבוצות, הגיימדיי שלו היה בינוני וכטקטיקן הוא לא היה מיוחד. אגב, יש בזה מידה מסויימת של סתירה. מכונות טובות לא מסוגלות להתאים את עצמן, וקבוצות שמתאימות את עצמן לא ממצות את הפוטנציאל שלהם, בגלל שחלק ממיצוי פוטנציאל הוא התאמה של שחקנים ספציפיים עם כישורים ספציפיים בצורה אוטימלית ודבר כזה הוא לא גמיש בטבעו

      • Ollie Williams

       יעוז - ברור שאף אחד לא מושלם, אבל לי זה חורה שמאמן שבונה כזו מכונה, וכ"כ פדנט ומשקיע בפרטים הקטנים, לא יודע (או רוצה) להכין איזו תכנית מגירה או שתיים, איזושהי גמישות במערך. זכורים לי כל מיני משחקים בבארסה בפיגור ואז הפתרון הנשלף הוא להכניס את סיידו קייטה במקום אינייסטה....

       ב"פ - אני מסכים אבל חושב שאצל פפ זה קיצוני מדי. לפעמים מספיק לעשות שינוי קטן בתפקוד/הוראות של שחקן או שניים כדי לבטל את היריבה כמעט לגמרי. מוריניו בגלגול הראשון בצ'לסי, לפני עשור וקצת, היה אשף בזה. ועדיין - לא זה מה שמפריע לי בפפ. קבוצת כדורגל כ"כ טובה שלא יודעת להתגבר על מכשול לא צפוי, זה קצת כמו רכב שיהיה מדהים אבל צריך גרר על כל פנצ'ר.

      • יעוז סבר

       אולי, אתה צודק, אין מה להגיד. בהחלט שזו החולשה הבולטת של פפ. אבל החוזקות כאלה בולטות.

     • no propaganda

      ב"פ באיירן של היינרס(לפני שפפ הגיע) הייתה בדיוק קבוצה כזאת: מכונה שמתאימה את עצמה. גם התאימה את עצמה: רבע, חצי וגמר אלופות, כל אחד בסגנון שונה ובכל אחד מהסגנונות היא דרסה.

      הגב
      • יעוז סבר

       נכון. ובגלל זה היא נתנה עונה אדירה. ושוב ושוב נגיד, פפ לא מושלם. אבל רוב הזמן הכדורגל של הקבוצות שלו מושלם.

 • איתמר

  לצערי (כאוהד יונייטד), אי אפשר לפסול את האפשרות שסיטי תנצח את כל המשחקים בליגה עד סיום העונה.
  קבוצה מפלצתית.

  הגב
  • שמעון

   זה כי מוריניו מביך ביונייטד מעבר לציפיות וצלסי חוותה נפילה השנה. גם מנואל פלגריני הגדול בדורו הביא 2 אליפויות לסיטי שזה יותר מפפ והגיע לחצי גמר אלופות גם עם חצי תקציב ועם קבוצה פחות טובה מאחרות בליגה.

   הגב
   • איתמר

    ועדיין צריך לתת לפפ קרדיט על כך שהקבוצה שלו עולה לכל משחק במטרה לנצח ועם רעב להבקיע שערים.
    זה לא מובן מאליו.

    הגב
   • יואב

    פלגריני הביא אליפות 1 כמדומני.

    הגב
    • כח הגברה

     את האליפות הראשונה הביא מנצ'יני, רק כדי להזכיר לאיזו רשימה אלמותית פפ (כנראה) יכנס השנה.

     הגב
    • שמעון

     מנציני פלגריני אותו דבר אל תבלבל אותי סתם. הנקודה היא שאחרים לפניו זכו בסיטי עם קבוצות הרבה פחות טובות.

     הגב
     • כח הגברה

      הנקודה היא שאחרים (יותר מאחד) פחות טובים זכו לפניו בסיטי עם קבוצות פחות טובות. כלומר, להגיד שלפניו היתה בסיטי שממה (מבחינת הישגים) זה פשוט לא נכון, להיפך - מאז שסיטי עם הכסף הגדול, היא זוכה כל שנתיים-שלוש בתואר, גם עם מאמנים שאינם ממש גדולי הדור.

      הגב
 • רומן

  אליפות לוקחים במאי לא בדצמבר.
  עוד משחק ענק של סיטי היום, עוד תצוגת מופת של קווין דה ברוינה.
  מזכיר לך שגם בבאירן בדצמבר זה נראה מושלם ובאפריל קיבל פטיש בראש 3 שנים רצוף.
  אני מאוד פקפקתי בפפ, השנה בינתיים לפחות הוא מוכיח שהוא אכן מאמן ענק, סיטי אכן משחקת כדורגל מדהים.
  ומה תגיד אם הוא יקבל רביעיה לפנים מיופ היינקס, ואיזה קללה עסיסת בגרמנית?
  במקומך הייתי מחכה עם ההכתרות למאי, פציעה קטנה של דה ברוינה והכל יכול להתהפך.
  ויונייטד כבר סגרה פער יותר גדול בפחות זמן.

  הגב
  • no propaganda

   לצערי, אין לבאיירן קבוצה מספיק טובה השנה כדי לתת רביעיה לאף אחד.

   הגב
   • דוד

    נכון. אבל יש לה מאמן שיכול ללמד את פפ דבר או שניים בכדורגל.

    הגב
 • דוד

  מסכים שפפ מאמן גדול, אבל אנחנו לא בשלב המאניטיים של העונה עדיין.
  אבל איך אפשר במשפט אחד להשוותו לסר אלכס, עם הנימוק שהוא ידע לזכות באליפויות עם טיפוסים כמו כריס סמולינג, נאני וג׳ון אושיי? ועוד לצייר את זה כמחמאה לפרגוסון?
  אתה רציני? באיזה יקום פפ מקביל אליו מהבחינה הזו?

  הגב
 • אופיר

  הרעות החולות של כתיבה בעידן באינטרנט (עם דגש על הרשתות החברתיות):
  1. הפרזות (למטרת פרובוקציה?)
  2. טיעוני אנשי קש על ימין ועל שמאל, שמטרתם להגחיך מראש מתנגדים פוטנציאליים
  3. עכשויזם ודיונים כפייתיים על גדולה היסטורית

  לעצם העניין: כן, מאמן גדול עם טביעת אצבע מובהקת. השיטה שלו מחייבת שימוש בשחקנים הטובים והאינטלינטים (ומכאן שגם היקרים) ביותר בנמצא.

  הגב
  • Ollie Williams

   שכחת את
   4. התחום האפור מת מזמן, הכל שחור משחור או לבן בוהק.
   5. חובה לשתף אך ורק את מה שמדהים כדי שלא יחשבו שיש מצב שאתה לא מאושר 200% מהזמן (פחות רלוונטי לפה אבל סתם תופעה מציקה)

   הגב
 • אורי מהמרכז

  כתבה מעולה!

  הגב
 • רוני יובל

  פפ מאמן גדול. כשיגיע לגדולה של צ׳ולו, תודיעו לי.

  הגב
 • רומן

  אגב כל מי שמשתמש בזה כהוכחה לזה שברסה היתה מצליחה בליגה הטובה בעולם טועה ובענק. פפ לזכותו יאמר הסתגל לאי פי אל, הוא אמנם עדיין אבססיבי להחזיק את הכדור, אבל זה ממש ממש ממש לא הפיפי קקה של ברסה, זה כדורגל סוחף עם משחקים אגפים, הגבהות, מתפרצות, בעיטות מרחוק, זה כדורגל נפלא.בארסה היתה מאוננת 90 דקות ומנסה להדחף במסירות קצרות דרך האמצע, סיטי תוקפת גלים גלים מכל הכיוונים.

  הגב
  • שמעון

   הליגה הטובה בעולם מאז 2008 עד היום זה הספרדית. האנגלית לא קרובה לשם אפילו. ובארסה נתנה בראש לכל קבוצה אנגלית שפגשה. מה שהיה קורה שבארסה באנגליה הייתה דורסת יותר.

   הגב
   • משה ו

    ברצלונה קיבלה בראש מצ'לסי ברוב המאבקים הישירים ביניהם ב-15 שנה האחרונות (כולל ב-2009 בה שופט נורבגי מושחת החליט להעניק את הגביע במו דיו למסי וחבריו).

    הגב
   • רומן

    שמעון, לא הבנת את הנקודה.
    אני טוען שההצלחה הכבירה של פפ בסיטי לא מעידה על כך שברסה היתה מצליחה באנגליה, כי אין שום קשר בין הכדורגל שברסה שיחקה לבין זה של הסיטי.
    סיטי משחקת מרווח מהאגפים, עם דה בריינה כפליימייקר, זה שיטה אחרת לגמרי מהפיפי קקה. בברסה לא היה שחקן בסטייל של דה בריינה, לא היה משחק אגפים, לא היו גולים בראש ולא היו איומים מרחוק. אני חושב שדווקא זו גדולתו של פפ שידע לשנות את הסגנון שלו ולהתאים לאנגליה.
    מסכים עם המגיבים מעליי שאמרו שהבעיה שלו זה שהוא מנהל משחק מזעזע.

    הגב
 • ב"פ

  אגב, פוסט שלם ו100 תגובות שמדבר על מאמנים גדולים בדור הנוכחי ואף אחד לא מזכיר את סימאונה. זה חתיכת תועבה ואני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. תתביישו לכם

  הגב
  • matipool

   תקרא יותר בעיון ולעומק. תראה שהוא מוזכר כמה וכמה פעמים (לפעמים בשם "צ'ולו"). מאמן ענק (אבל היה שחקן מלוכלך).

   הגב
   • רומן

    שחקן מלוכלך זה עוד בסדר. הוא בעיקר היה רמאי מגעיל, מה שהוא עשה ב98 לבקהאם בלתי נסלח.
    לאנגליה היתה קבוצה של לזכות במונדיאל והרמאי הזה בדיוק כמו הרמאי ב 86 שדד אותם. מי שאוהב כדורגל תמיד צריך לזכור את זה ולא לתת לרמאים מטונפים לקבל גוון רומנטי עם השנים.

    הגב
    • סער

     מסכים לגבי סימאונה, גם הכדורגל שלו בתור מאמן הוא די מגעיל.
     הרמאי מ86 לפחות היה שחקן ענק שבאותו משחק נתן לנו שער שנזכור כל החיים שלנו (השער השני באותו משחק).

     הגב
 • אבי

  ההנהלה של ברצלונה אשמה בעזיבה של פפ? יש לזה ראיות? אשמח לראות (לא באירוניה, באמת אשמח).

  הגב
 • ניק

  הכתיבה מצויינת אבל פוסטים כאלה הם בדיוק הסיבה שיש קת של שונאי פפ (מתודה שאני נמנה עליהם).
  קשה להתווכח שמדובר במאמן מעולה, אבל קל להתווכח כשמנסים לעשות ממנו איזה גאון שהמציא מחדש את הכדורגל. כמה נקודות שלא חושב שעלו בדיון הזה:
  * פפ לא המציא כלום מבחינה טקטית, אלמנטים של לחץ או חלוץ מזוייף היו עוד לפניו. נכון שבלחץ הוא שידרג את זה אבל יש לעובדה שהיו לו 2 סגלים של אלופות עולם חלק בזה ולעובדה שבחלוץ המזוייף היה לו את אחד הגדולים בכל הזמנים...
  * פפ ברסה הצליח אבל שוכחים שמאמן שלא מקבל מאית מהקרדיט שלו (אנריקה) זכה בנקודת זמן מסויימת באותם כמות תארים של פפ וזה עם אתלטיקו כיריבה נוספת ועם דרך סופר מרשימה באלופות (אני מתאפק אבל לא מצליח ואזכיר שהוא גם לא קיבל עזרה אנסופית מהשופטים).
  * פפ די חלש בגילוי כשרונות, הן מבחינת לגדל שחקנים מאפס (עשה את זה עם פדרו, בוסקס וקימיש ולדעתי זהו) והן מבחינת לרכוש שחקנים פחות ידועים (היו לו כמה רכישות הזויות בקריירה)
  * לא יודע מה ראית בדרבי, אני ראיתי קבוצה שמבקיעה 2 גולים מטעויות מגוחכות של לוקאקו, מגיע ל1-2 מצבים טובים באמת ב70% שליטה בכדור ורצה להעביר זמן בקרן וזה מול יונייטד שהייתה נוראית ובלי השחקן הכי טוב שלה... לא בדיוק התבוסת 2-1 הכי גדולה בהיסטוריה...

  הגב
  • יעוז סבר

   מה שחשוב לדעתי בטור זה כתיבה טובה וגירוי של הדעות השונות. אם כולם היו מסכימים איתי, אז משהו לא היה בסדר. באופן טבעי ענק כמו פפ, שמרכז סביבו כל כך הרבה מעריצים, גם מושך שונאים. לעצם העניין, תסתכל על הכדורגל שהקבוצה שלו שיחקה מול טוטנהאם, קבוצה שתפרה את ריאל 3-1 לפני מספר שבועות, ותבין על מה אני מדבר. ושוב, זה עם סגל שנופל לדעתי משמעותית מלפחות 5 קבוצות באירופה (וזה הרבה).

   הגב
   • איציק

    מה שחשוב לדעתי בטור זה כתיבה טובה... מממממ... בבבבב... גגגגגג... פפפפפ..... הרבה פפפפפ...
    ;)

    הגב
   • ניק

    יעוז, ההשוואות האלה של נצחנו את X שניצחו את Y אז אנחנו יותר טובים מהם, לא אומרות הרבה.
    בלי לפגוע בהישג אתמול, טוטנהאם מאז אותו משחק ניצחה רק 3 מ8 משחקי הליגה, אז הם לא בדיוק בכושר הכי טוב שלהם. סיטי גם ניצחה 4 משחקים רצוף לפני שחטור בדקה ה80 פלוס, על חודו של גול. לא בדיוק דריסה.

    אגיד עוד משהוא שחשבתי עליו ושחכתי לרשום - ברמת התבוסות (3-0,4-0 וכו') הקבוצות של פפ אכן משחקות נהדר. אבל במשחקים צמודים כשלא הולך להם והם הולכים עם אותה שיטה, ראש בקיר, של עוד מסירה ועוד מסירה, זה אחד הדברים המייגעים!

    הגב
    • יעוז סבר

     אכן, כמו שנכתב פה, כשזה מסתבך, ולפעמים זה מסתבך, זה הולך קשה ופפ לא אוהב לשנות. זה החסרון שלו, אין מה להגיד. אבל לרוב זה הולך אצלו, סטטיסטית, וכשזה הולך זה הדבר הכי יפה בעולם הכדורגל.

     הגב
   • matipool

    טוטנהאם שתפרה את ריאל לפני כמה שבועות הייתה אז בשיאה ועם כשירות מלאה.
    היא כרגע פצועה מאד ושחוקה. בעיקר בחלק האחורי שלה וזה מתבטא מצוין בתוצאות.

    הגב
 • ארם אבירם

  לבקשתו של ידיד בני תבורי, הנה מה שכתבתי בפייס אך לפני שישה ימים:
  שמעתי את דסקל מתראיין בגלי צהל ומסביר את שיטות האימון המדעיות של פפ ואיך הוא קובע קוביות במגרש ומגדיר לכל שחקן איפה צריך להיות בכל דקת משחק ומשרטט תבניות לפיהן אם שחקן אחר נמצא במקום X אז עליו לעבור למקום Y. תכלס, נשמע מאוד מעניין, אבל הזכיר לי את הסיפור על הדרך בה רוטשילד עשה את הכסף שלו:
  ביום ראשון, אימא נתנה לרוטשילד הצעיר תפוח. בהיותו יזם מלידה, הוא מיד מכר אותו עבור דולר. ביום שני הוא הלך ורכש שני תפוחים בעד הדולר ומיד מכר אותם עבור שני דולר. כך הוא המשיך לגלגל תפוחים וכסף במשך השבוע כולו ואז, ביום שבת, סבא שלו נפטר והוריש לו עשרה מליארד דולר...

  הגב
  • רומן

   חחחחחח

   הגב
  • ליצ'הלופ

   אכן כך

   הגב
 • דוד

  משחק הלחץ של סיטי יכול להתרסק מול חוליית חוד מהירה כמו של ריאל או פס"ז, ואפילו מול באיירן. תראה מה עשתה מונאקו לסיטי. תראה מה עשה אנצ'לוטי לפפ בתקופת באיירן.
  אמנם השנה הקבוצה טובה יותר (בינתיים) אבל זה ממש לא אינשורנס, ואנחנו יודעים שפפ לא ירצה לשנות כלום. מאמן טקטי כמו זידאן או היינקס יכול בקלות לעשות לו בית ספר.

  הגב
 • דונאדוני

  With greatness comes the hate.

  נו מה לעשות, תמיד יהיה מי שיקטין.
  עד שהוא לא יזכה באליפות נורבגיה עם קבוצה שבדית הוא מבחינתי אפס מאופס.

  יש פה סוג של פרדוקס.
  איך אפשר לאמן קבוצה היסטורית אם אין לך שחקנים היסטוריים?
  אומרים שלפפ היה את השחקנים הטובים ביותר.
  בשנת 2007/2008 אף אחד לא אמר שלברסה יש את הסגל הכי טוב באירופה ולא את הכי טוב בעולם ולא את הכי טוב בהיסטוריה. בוודאי בלי רונאלדיניו, דקו ואטו.
  לאחר שנה שנתיים פתאום יש להם את הקבוצה הטובה בעולם ואולי בהיסטוריה.
  ואז באים האנשים ואומרים שזה לא חוכמה להיות כזה טוב כשיש לך כאלה שחקנים.
  כשמאמן בונה מכונה אדירה אז השחקנים שלו טובים, כשהוא לא מצליח אומרים שהמאמן לא מפיק מהשחקנים. בקיצור, אין למאמן שבנה קבוצה היסטורית מספיק קרדיט על התהליך.

  כנ"ל סיטי, מישהו היה מהמר בתחילת העונה שככה הם יראו? מילא יזכו באליפות, מילא יהיו בצמרת, אבל ככה?
  פתאום אומרים שיש לו את השחקנים הכי טובים. מן הסתם, כשהקבוצה שלך היא הכי מרשימה בעולם, השחקנים בה יהיו הכי מרשימים בעולם, ואז יגידו לך שלא חוכמה לבנות קבוצה אדירה עם שחקנים אדירים.
  ז'סוס, דה בריינה, סטרלינג, דלף, פרננדיניו, ווקר, סטון, סנה, אוטמנדי, אדרסון.... מישהו פה עד העונה חשב שהם שחקנים היסטוריים? לא! אבל הם מביאים עונה היסטורית, חלק כיחידים אבל בטוח שכקבוצה.
  אז פתאום המאמן רק רוכב על השחקנים שלו...
  תמצאו לי אחד שאמר שב2007/2008 - צ'אבי, אינייסטה, בוסקטס, אלבס, אבידאל, ואלדס, פיקה, פויול הם שחקנים בקנה מידה היסטורי. ב-2009 כבר כולם היו סופרסטארים, אז בכל זאת אולי מישהו שם ידע מה לעשות.
  תמיד מחמיאים לפרגי איך הוא ידע לטפח שחקנים, רונאלדו לדוגמא. אבל כשפפ מטפח אותם וגורם להם להוציא 100% מהפוטנציאל שלהם אז זה כבר השחקנים ולא הוא.

  ובקשר לכמה כסף הוא הוציא... אם תנטרלו את מנדי שאין לו ממש חלק בעונה הזאת, תגלו שהרכש העונה עלה בערך כמו פוגבה (בוודאי אם תכניסו למשוואה את המכירות שסיטי עשתה).
  גם מי ישמע מי הוא קנה... הוא לא הביא את ניימאר, מסי ורונאלדו, הוא הביא שחקנים שהרבה הטילו ספק ביכולת שלהם לקחת את סיטי לרמות הגבוהות ביותר.
  היום כמובן כולם חכמים גדולים, וכמובן שלכולם היה ברור שהשחקנים האלה הם מאסטר פיס.

  בקשר לבאיירן, לא אשתכנע שלעוף בנוקאווט לברסה/באיירן/ריאל/יובה/פריז זה כישלון. פפ עף לקבוצות שבמקרה הטוב הוא 60% פייבוריט עליהן ובמקרה הרע הוא לא פייבוריט בכלל.
  נתקל בברסה מעולה עם מסי, ניימאר וסוארז בשיאם, נתקל בריאל עם רונאלדו בשיאו, ובאתלטיקו הקשוחה של סימאונה.
  נגיד ששתי קבוצות נפגשות בחצי, ושתיהן מפיקות את מירב הפוטנציאל שלהן, כמה מהן יעלו לגמר? יפה.
  אז פפ לא נכשל בבאיירן, כמה מאמנים הביאו טרבל אחרי טרבל?
  אפשר לומר שהוא עשה את המצופה ממנו (דאבל בגרמניה), אבל לעוף בחצי לאימפריות כדורגל זה לא כישלון, זה אכזבה (ציטוט: א.א).

  מה כזה קשה בלפרגן כשצריך? למה להוריד?

  אני אבל מקבל את הטיעון שהוא לא בהכרח מאמן מהגדולים בהיסטוריה ויש לו מה להוכיח עוד.
  אבל נראה שפפ מוכיח שבקבוצות גדולות, אין בדור האחרון טוב ממנו. הוא פשוט יודע להפיק את המירב מקבוצות גדולות.

  נ.ב: אין עוד מאמן שאתה רואה את ההשפעה שלו על קבוצה יותר מפפ. תאהבו או תשנאו את הכדורגל שלו, טביעת יד של מאמן תמיד רואים אצלו, ובהגזמה, וזה נדיר לומר על מאמן.

  הגב
  • רומן

   כל מילה.

   הגב
  • היסטוריה לעניים

   מעולה
   ואשתי עדיין חושבת שאתה השחקן הכי סקסי שהיה במדים הכחולים.

   הגב
  • אמיתי

   בקטנה. השחקנים שהיו לו בבארסה זכו בתארים בלעדיו וגם עם הנבחרת. דור שחקנים היסטורי בלי קשר לפפ

   הגב
  • ק.

   אחרי +100 תגובות טוב לקרואדברי טעם. אני מגזים, אבל כאלה שמסתכלים בראייה רחבה על סוגיית פפ. מסכים עם רב מה שנכתב על פרגי.
   כאוהד לא הבנתי בזמנו מה הוא שם ב2009 את בוסקטס הילד מבארסה ב על חשבון יאיא טורה. פתאום בדיעבד זה שחקן שזכה עם ספרד. גם צ'אבי ואינייסטה היו טובים אצל רייקארד, צ'אבי היה גם באנקר, אבל שום דבר שדומה לצ'אבינייסטה של 2009-2012.
   אגב, בגלל הדמיון בסגנון הפוזשן לספרד של דל בוסקה (רק שם 2 קשרים אחוריים, פה אחד ומסי), אנשים נוטים לייחס את הסגנון בבארסה לשיעמומון ופוזשן בונקר. לא הייתה קבוצה כזאת דומיננטית שישבה על השליש האחרון של היריבה כל כך הרבה עם כל כך הרבה חיתוכי עומק ומצבים ומבלי להסתפק ביתרון זעיר

   הגב
 • אבי 2

  יעוז, אתה כותב יפה, אבל לראשונה בטור הזה קצת הלכת עקום. פפ אכן מאמן גדול, ויש פה מקום לדיון לגבי מקומו בהיסטוריה (דעתי שהוא עדיין רחוק מפרגי), אך ההאדרה המלאכותית הזאת לעבודה שלו בסיטי קצת צורמת ואתייחס כדוגמא לעונה הראשונה בסיטי: ציירת את זה כאילו הוא הגיע לעיי חורבות - הוא עדיין קיבל סגל הכי מוכשר בליגה ופנקס צ'קים פתוח - הכישלון שלו גדול בעונה אשתקד - וטיבלת זאת עם "לשחק עם מגן כמו קולרוב?" - מאין הזלזול בסרבי הבינלאומי שנותן עונה נהדרת ברומא (שרצה לאליפות) עם כמות שערים של קשר התקפי?!?!

  הגב
  • אבי 2

   הפכת את קולרוב לגלן ג'ונסון:)

   הגב
  • יעוז סבר

   צריך קצת להגזים בשביל להבהיר נקודה, והאמת שלא היה לי כוח לפרט, אבל היה לו סגל ממש בינוני שנה שעברה בסיטי. גם השנה אני רואה את הסגל שלו ויש פנינים, אבל לא רואה שם ניימאר, אמבפה, מסי. השחקן הכי טוב שלו זה דה ברואינה והוא נזרק מצ׳לסי לפני כמה? שתי עונות. אחרי זה מה? אגוארו, אחלה סקורר, אבל עד רמה מסוימת. דוד סילבה בן 32, פתאום הוא כוכב? אדרסון השוער, מישהו שמע עליו לפני שנה? המגינים שנרכשו במיליונים, מישהו אחר ניסה לרכוש אותם, מהקבוצות הגדולות? שורה תחתונה סגל בינוני היה לו שנה שעברה, במונחים של קבוצת על, לא במונחים של הליגה בהולנד :-)

   הגב
 • S&M

  כמעט חשדתי שהכותב אוהד ברצלונה שחיכה שמונה שנים שפפ יעשה משהו יוצא דופן.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *