לברון מול החזון

הגנתי על לברון גם כשהפך לשנוא. השנה זה יהיה מסובך הרבה יותר

שנת 2017 מג׳עג׳עת אל קיצה ובשבילי זו היתה השנה שבה הפסקתי להבין אנ.בי.איי. אני לא מדבר על חוקי תקרת השכר, שצריך להיות רואה חשבון בשבילם, או חוקי הטריידים שמומלץ תואר בניתוח מערכות כדי להבין איך זה באמת עובד, אני מדבר על לברון ג׳יימס.

מעטים האנשים שאהבתי, פחות אהבתי, אהבתי שוב ועכשיו אני פשוט לא מבין כמו לברון ג׳יימס.

לברון הגיע לליגה בתור הבטחה ענקית, ובניגוד לטיפוסים כמו גרג אודן, נתן סחורה מהרגע הראשון ונתן עם כל הלב. כמה שהוא רצה לקחת את המועדון הדי עלוב שהגיע אליו עד לטבעת, וכמה שהבנתי אותו כשהחליט שאינו יכול עוד. נמאס היה לו לראות את קובי בראיינט, הנחות ממנו, משחק עם עוד שניים שלושה MVP לידו כשהוא משחק עם אנשים שקוראים להם אנטואן ג׳יימיסון וזידרונאס אילגאוסקאס. לברון החליט שהוא לוקח את ההצגה למיאמי והפך בלילה אחד לאדם השנוא בעולם. אני החלטתי לא לשנוא אותו. כשאתה לברון ג׳יימס המורשת משחקת תפקיד. טבעת ואתה יכול להגיע לטופ פייב בכל הזמנים. אין טבעת ולך תמקם את עצמך באיזורים של צ׳ארלס בארקלי וקארל מלון. לא איזורים רעים להיות בהם, אבל קצת מבאס כשאתה LBJ ובגיל 16 אמרו לך שתהיה מלך.

והאמת שבניגוד לשניים הקודמים שהזכרנו, ג׳יימס החליט נכון. הלך על מיאמי, נתן עבודה וסגר את הפינה של הטבעת. עד כדי כך הוא טוב, וכשהוא בונה חבורה ראויה הוא מביא את הסחורה. מיאמי של לברון ג׳יימס היתה קבוצה בצלמו ובדמותו. לא מרהיבה, אבל חזקה, מאסיבית, דורסת ומנצחת בכמויות. עוד קצת מזל וקצת פחות גרג פופוביץ ולברון גם היה סוגר 3 טבעות בשקט. לא היו במיאמי האלה איכותיות של שיקגו 96, בוסטון 86 או גולדן סטייט 2017. אבל היה בה המון די.אנ.איי של לברון, שמשחק כדורסל קשוח ובסוף לוקח את כל הקופה.

ואז בא הבום. בלי טובות, בלי שותפים, לבד, ג׳ריקן ג׳ריקן, פח פח, לברון חוזר הביתה. זה מדהים כמה שזה מדהים. לא זוכר מאז אלי אוחנה (וכן, אני מבין את הרפרנס הבעייתי) שחקן שחוזר הביתה לקבוצה כל כך לא אטרקטיבית כשברור שהוא יכול הרבה יותר.

והנה תמונת המצב. לברון ג׳יימס הוא אלוהים בקליבלנד. הוא הוכיח הכל, וכמו אלון מזרחי בשעות, הוכיח שכבר אין לו מה להוכיח. הוא מוביל, הוא מנצח, הוא מביא טבעות עם שותפים, בלי שותפים, עם מאמנים גדולים וגם עם טיירון לו על הקווים. עוד 4-5 שנות משחק שיש לו, בבית, בקליבלנד, והוא יכול לרוץ למושל המדינה בפקס. ראיתי כבר אנשים מתקנים טעויות, מה שלברון עשה עם החזרה לקליבלנד היה גדול מזה בשנות אור.

******

ועכשיו הוא רוצה לעזוב. שחקן עם 3 טבעות, כל תואר אישי אפשרי, נצחון בכל קרב ששמו מולו בלי רבע כוכבית על החגורה, המלך האמיתי של הבית בו נולד וגדל, ועכשיו הוא רוצה החוצה. ומה שמדהים זה שהעניין מתקבל בשוויון נפש. שחקן בקבוצה הכי טובה במזרח (סליחה בוסטון אהובתי), משחק את הכדורסל של חייו ורוצה לעזוב. לא חסר לו כסף, לא תארים, לא אהבה והוא רוצה לעזוב.

מה זה אומר עליו? מה זה אומר על כל העסק הזה שנקרא כדורסל מקצועני? מה הוא ישאיר לבאים אחריו שיטענו לכתר עוד 5, 10 ו-50 שנה?

נניח שלברון יעבור ליוסטון, ללייקרס רחמנא ליצלן, לדנבר נאגטס מצידי, ויקח עוד 2 אליפויות. זה ישנה משהו? ואם יקח עוד אחת ויגיע לעוד גמר, למישהו בכלל יהיה אכפת? אפשר להתעלות על הטבעת הראשונה שלו, אחרי 9 שנים בליגה? אפשר להתעלות על הטבעת הראשונה בקליבלנד, מול הקבוצה בעלת המאזן הטוב בהיסטוריה, ב-ב-י-ת, בקבוצת הפח ששמה קליבלנד קאבס (אפילו השם די צולע…)? אלוהים, לא חסר לך שום דבר בחיים או בקריירה ואתה מחפש משהו אחר?

******

הנה שני הסנט שלי. לברון עם פוטציאל לקבל דיבור על מקומות 2-5 בדירוג כל הזמנים. מיד אחרי אלוהים. הדבר היחיד שהוא יכול להשיג בליגה הזאת, שחשוב יותר מטבעת, זה השיא של קארים עבדול ג׳אבאר. עוד חמש שנים של כ-20 נקודות למשחק יביאו אותו לאיזור השיא. זה כלום בשביל לברון ריימון ג׳יימס. הגוף שלו במצב מושלם, הכוח שלו יאפשר לו לשחק קצת יותר בפנים ככל שהרגליים יהיו קצת פחות אתלטיות ולמען האמת עוד שתיים, שלוש עונות של 25 למשחק, יורידו בהרבה את הצורך שלו בצבירת נקודות בגיל 38 כשהגוף כבר יהיה באמת עייף. עם קצת חזון ג׳יימס יכול להגיע ל-40 אלף ולהעמיד שיא שישבר כשלסבתא שלי יהיו גלגלים. רק על זה הוא צריך לחשוב, רק זה צריך להיות בראש שלו. כל דבר אחר יהרוס לו את המורשת ויהפוך אותו לעוד רודף טבעת. רק שבניגוד לרודפים אחרים, הוא יעשה את זה כשעל היד יש לו שלוש כאלה.

חיבבתי את לברון ג׳יימס כשהוא הגיע לליגה, הבנתי אותו כשהוא עבר למיאמי, הערצתי אותו כשחזר הביתה לקליבלנד. אם יעבור בסוף השנה אני לא אכעס עליו, אני פשוט אפסיק להבין אותו. כמו ניהול המשחק של ספחיה בחמישי, התסרוקת של טראמפ או מה שעשתה לעצמה בפנים רנה זלווגר, יש דברים שפשוט אי אפשר להגן עליהם.

 

 

הניצחון על לסטר
פחות גרועים

158 Comments

NoOne 30 בדצמבר 2017

לברון מעולם לא אמר או רמז שהוא רוצה לעזוב.
זה הכל ספקולציה של תקשורת שצריכה רייטינג ועיתונאים שאין להם על מה לדבר או שפשוט "מתים" שלברון יעבור לקבוצה שהם אוהדים.
הוא עבר את מייקל ג'ורדן לדעתי ומבין כל השחקנים שאני ראיתי(תחילת שנות השמונים) הוא הכי טוב שראיתי.
מבחינתי אחרים יכולים לחשוב שעמרי כספי הוא השחקן הכי טוב או מג'יק או אוסקר רוברטסון, כל אחד שיחליט מה שטוב לו .

שמעון 31 בדצמבר 2017

הוא נתן מספיק רמזים שהוא יעזוב. הוא לא מכחיש. הוא לא מתחייב מעבר לעונה והעזיבה של קרי ומהלכים של גילברט די מרמזים על העתיד לבוא. הוא לא ישאר בקאבס. הקבוצה שם למעט לאב כבר זקנה שבעה מותשת ועייפה. הוא יודע שאי אפשר להוציא עוד יותר. אז יגיע לעוד גמר ושוב יחטוף מגולדן? הוא צריך ללכת לקבוצה שתמקסם לו את הסיכויים לנצח את גולדן. או תצמקסם אותו מבחינה כספית ושואו ביז עם התוכניות שלו לעתיד ואל איי זה המקום. מבחינה מקצועית הכי מתאים לו לבוא אלינו.

איציק 30 בדצמבר 2017

לברון שיחק במיאמי עם אחד כמו וויד ביכולת נפלאה (לא שיא אבל נפלאה) לפחות בטבעת ראשונה, עם אולסטאר כמו בוש, עם פיור שוטר אדיר שבמו ידיו הציל לו טבעת (עם מקובעות של הפופו) ואם פאקינג נוריס קול. איזה אפור ואיזה נעלים.
בקליבלנד זהכה בפוקס בטבעת עם GS פצועה ומורחקת (ואם הפעולה של גרין לא הייתה על לברון הוא לא היה מורחק). גם הטבעת רשומה על שמו של איזה כוכב צעיר שעבר לבוסטון לא פחות, ובמידה מסוימת אף יותר מאשר ללברון. אז אף אחד לא יזכור עוד שנים איך, עם מי ומול מי זכה, הטבעות שמורות לו, אבל התיאור שלך חוטא באופן רציני.
את השיא של כארים. אם יישאר בריא, הוא ישבור ללא קשר באיזו קבוצה ישחק. זה בידיים שלו והוא יעשה זאת בסבירות מאד גבוהה.

משה 30 בדצמבר 2017

בדיוק.
אם כבר הוא גנב אליפות לפופ (יותר נכון ריי אלן כי החיתול של לברון היה גדוש) ולא הפוך.

שמעון 31 בדצמבר 2017

כן ומי קלע את השלשה לפני השלשה של אלן?

שמעון 31 בדצמבר 2017

איציק את השיא של קרים הוא לא ישבור. עוד טבעת תבסס אותו מס 2 היסטורי בכל הזמנים ועל זה הוא משחק. הוא זכה בפוקס בקליבלנד?? חוץ מההרחקה של גרין הוא ניצח עוד 3 משחקים והתעלל בגולדן סטייט שנתיים בסדרת הגמר. אם כבר מי שזכו בפוקס זה גולדן ששיחקו מול לברון ודלבדובה בלי קיירי ולאב אחרת בחלום היו רואים טבעת. להגיד שקיירי יותר שותף מלברון זה כבר הייטריות קיירי היה מספר 2 תותח וקלאסי אבל מספר 2. לברון זה ליגה אחרת. וההרחקה של גרין אגב הייתה מוצדקת מאין כמוה. היה כבר צריך להיות מורחק מול אוק.

איציק 31 בדצמבר 2017

שמעון, באליפות ההיא סטף על רגל אחת ואיגי גמור פלוס הרחקה של גרין. ודאי שבמצב רגיל GS לוקחים. שנה קודם, בהחלט אוליניק די גמר לקליבלנד את האליפות בצורה מכוערת וגם קיירי היה מחוץ לעסק.
לגבי קיירי, הוא היה משחק 2 אבל כשהכל היה על המוזניים הוא היה ענק וגדול ממספר 1 שלו.

מתן גילור 31 בדצמבר 2017

מה הכוונה בעל המאזניים? נניח רבע אחרון של משחק 7 נחשב מאזניים?
כי ברבע הזה:
קיירי – 5 נק' ב-5 פוזשנס, 3 כ"ח, נחסם.
לברון – 11 נק' ב-9 פוזשנס, 3 כ"ח, אסיסט, חסימה.
מתוך 12 הנק' האחרונות 9 של לברון, 3 של קיירי.

יש עוד דוגמאות למאזניים באליפות הזו? כי אשמח להעמיד אותן במבחן.

איציק 31 בדצמבר 2017

מתן, מה שאני אוהב אצלך זה שאתה רואה את הספורט רק דרך הסטטיסטיקה. אני לא. זה חשוב, זה מעניין, זה לא מספיק. בסטטיסטיקה הפלוס מינוס של קיירי היה טוב יותר. בסטטיסטיקה דימון גרין נתן משחק לפנתאון. זה לא מסכם את הכל. נראה לי ששנינו ראינו את המשחק. סטטיסטית, לרוברט הורי יש יותר אליפויות מלברון או ג'ורדן. נראה לי זה נתון די משקר.
אני לא חושב שלברון פחות טוב מקיירי, אני חושב שהתרומה של קיירי לטבעת הייתה לא פחותה מזו של לברון, וזה לא עושה את לברון לגרוע.

מתן גילור 31 בדצמבר 2017

מה שאני אוהב אצלך זה שאוטומטית אתה לא מתייחס לטענה אלא לטוען. טכניקת דיון די נפסדת. אתה מתהדר בזה שאתה לא קם בלילה למשחקים. אני רואה יותר משחקים ממך ולמרות שאתה בטוח שכל האמת אצלך גם חושב שמבין לא פחות ממך בכדורסל בכלל וב-NBA בפרט. בניגוד אליך יודע לשלב מצוין בין מראה עיניים לסטט' ולא נותן להטיה הרגשית שלי לסמא את עיני אם המספרים סותרים אותה לחלוטין.
ה-+/- של קיירי לא היה טוב יותר בדקות באותו פרק זמן ובכל מקרה +/- זה מדד לא רלוונטי. אם כבר יש להסתכל על המדד המתוכנן (RPM).
ולא, לא רק בסטט' גרין נתן משחק לפנתאון. הוא נתן משחק לפנתאון אשכרה על המגרש. אתה הראשון שראיתי שטוען אחרת.

העניין פשוט ודי חוזר על עצמו – אתה כותב טענה. ושמבקשים דוגמאות וסותרים את מה שכתבת אתה תוקף על רקע אישי.

אז אני שוב שואל – איפה אותם המקומות באליפות הזו בהם הכל היה על המאזניים וקיירי היה מספר 1?
ואם לא ראית את רוב המשחקים וסטט' לחלוטין לא רלוונטית לדעתך, אז נסה להסביר לי למה התרומה של קיירי לטבעת לא היתה פחותה מזו של לברון.

איציק 31 בדצמבר 2017

מתן, לא מכובד. אני לא קם לרוב למשחקים, אבל מה לעשות את סדרת הגמר ראיתי בלייב (ואם כתבתי שראינו את המשחק, אתה יכול להאמין לי שראיתי אותו ולא תקציר). אתה מוזמן להיכנס לפוסטים של אותה התקופה ולראות בתגובות לפי שעת התגובה. חבל שאתה יורד לרמה זו. את שאר התגובה לא קראתי, כי היא כבר לא מעניינת.

שמעון 31 בדצמבר 2017

רק בחולומות של קיירי הוא היה מספר 1. אה גם בבוסטון הוא מספר 1. אחלה שחקן אבל איפה והוא ואיפה לברון מבחינת קריירה וביכולת באותם שנים.

איציק 31 בדצמבר 2017

מי השווה קריירות? ברור שלברון שחקן טוב יותר ובטח שהקריירה שלו הרבה יותר גדולה. דובר על משחקים ספציפיים. מה לעשות היו כנראה משחקים שבהם מיקל ג'ורדן לא היה הכי טוב בקבוצה שלא. אתה יודע, אף אחד לא יגיד על מישהו בשיקאגו שהיה טוב מג'ורדן אפילו לא ברמה עונתית, שלא לדבר על קריירה. כך שהטיעון שלך לא מחזיק מים.

Zak 31 בדצמבר 2017

קיירי גם חסם את איגודלה אחרי שלברון הלך עם הראש בקיר והחטיא מול כל ההגנה של הווריירס במצב של שיוויון 89? באמת נו. השלשה שלו היתה מדהימה, אבל להשוות את התרומה של קיירי לזו של לברון באותה אליפות זה לא רציני

שמעון 31 בדצמבר 2017

עוד פעם התירוצים של סטף על רגל אחת? גם לברון היה פצוע מול הספרס והמאבס ב-2011 ו-2014. נו באמת אני הכי אוהב את ה"פציעות" של השחקנים שהם מפסידים. לברון שנתיים נתן להם בראש בלי הכרה משחק אחרי משחק.

איציק 31 בדצמבר 2017

תקשיב, לומר שסטף לא היה פצוע בסדרה השנייה זה כמו לומר שקיירי לא היה פצוע בראשונה (או נלך הכי הזוי, לאב לא היה פצוע). בטח היו פצועים ובטח שהשפיע. אני מניח שאם שון ליוינגסטון היה נפצע זה היה משפיע פחות. וכן, מה שקליבלנד עשו באליפות הראשונה של GS זה היה נס עם מצבת הפצועים שלהם.

שמעון 31 בדצמבר 2017

נסכים שלא להסכים.

דונאדוני 31 בדצמבר 2017

איך זה אותו דבר?
סטף כבר מול אוקלהומה בחצי גמר שיחק את כל המשחקים וכנ"ל מול קליבלנד בגמר.
בגלל שהוא נפצע בתחילת הפלייאוף (וחזר בתחילת הפלייאוף) קבעת שהוא פצוע?
סטף משחק 7 משחקים בגמר ואתה אומר שזה כמו לומר שקיירי (שיחק משחק אחד בגמר) ולאב (אפס משחקים) לא היו פצועים.
תשמע אני נהנה לקרוא אותך לרוב, אבל כשזה נוגע ללברון אתה ממש מעוות את המציאות, ולפעמים זורק לאוויר "עובדות" שהן פשוט לא נכונות וזה ממש מחליש את הטענות שלך.
זכותך…

איציק 31 בדצמבר 2017

אני לא משווה רמת פציעה, בגלל זה אני אומר שמה שקליבלנד עשתה היה הרואי, למרות ההפסד, אבל לומר שסטף שיחק בריא זה לעצום עיניים. הוא היה צל של עצמו.
אתה רוצה ללכת על חומרה, בבקשה: לאב, הכי גרוע; קיירי; אחרון סטף.
אם זה עושה אותך מרוצה, סבבה. אבל זה לא אומר ש-GS שיחקה ברוסטר מלא במלוא העוצמה. מי שטוען זאת משקר או לא מודע למצב.
לגבי לברון, לא קשור. לא אוהב את האישיות שלו (בקשר לכדורסל) למרות שבשנתיים האחרונות נראה לי שהוא נעשה יותר בסדר (מקווה שזה לא השינוי אצלי); אני לא חושב שהמשחק שלו אסטטי. אחרי כל זאת, אני חושב שהוא אחד השחקנים הגדולים. לא חושב שהוא ממוקם מיד אחרי ג'ורדן אבל בחמישייה כן. אם אתה חושב שבהערכה זו אני מזלזל ביכולותיו, אז זה בהחלט בסדר מבחינתי. זה גם לא קשור לסיפור מורשת, אני יכול לחשוב שהוא שחקן ענק וללא מורשת כדורסל שאפשר לקחת איתנו. הוא אנומליה, ולא נראה לי שמישהו יכול ללמוד אותה, לחכות אותה, רק להעריך.

Tom 31 בדצמבר 2017

מדויק לגמרי,
העיקר לכתוב שהוא היה צריך לראות את קובי משחק עם שלושה MVP לצידו כל הקריירה.
הסופר טים הראשונה נבנתה ע"מ לקחת אליפות מהלייקרס אבל השנאה הזאת לקובי כנרה לעולם לא תגמר.

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

לברון מימיו לא שיחק עם עוד אמ.וי.פי לידו, אם לא מחשיבים את שאקיל בסוף סוף סוף בואכה סוף הקריירה. קובי שיחק עם שאקיל בשיאו, עם סטיב נאש, עם קארל מלון, עם שחקני ההגנה של השנה כמו גארי פייטון, מטה וורלד פיס, דוויט האוורד. שאני אמשיך? קבוצה מטורפת של סופרסטארים ולקינוח המאמן הכי טוב בכל הזמנים על הקווים. וגם איתם הוא הצליח להסריח לא מעט בכמה עונות.

שמעון 31 בדצמבר 2017

נו באמת גם אתה הייטר?? סטיב נאש?? שהיה שחקן גמור, קארל מלון גמור ובסוף הקריירה, פייטון גמור ובסוף הקריירה כמו שאקיל עם לברון, חח דוויט האוורד די אל תצחיק אותי אתה מזכיר את הליצן הזה כשחקן מהשורה הראשונה? וורלד פיס?? הרגע זלזלת באנטואן גיימיסון ואילגאוסקס שהם טובים מדוויט וומטה פיס.
קובי שיחק עם שאק בשיאו ועם גאסול מספר 2 טוב (פחות טוב מקיירי למשל). קובי בריאנט גםם נכון להיום מעל לברון. 2 אליפויות כמספר 1 ו-3 אליפויות כמספר 2 הכי דומיננטי אי פעם משהו כמו קרי/דוראנט (תבחרו מי מספר 2 שם). ועזוב רק אליפויות, ההנאה מהמשחק, הווינריות, הקלינג אינסטיקט, ההגנה, הדבר הכי קרוב שהיה למייקל אי פעם.

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

הדבר הכי רחוק ממייקל וכן, בנושא של בראיינט אני למעלה מהייטר. אני חושב שמדובר בהכי אוברייטד בכל הזמנים. ובכל מקרה, לא אני החתמתי את החברה האלה, הלייקרס החתימה אותם, בהנחה ששמות נוצצים יקחו אליפות. האנשים האלה ברחו מקובי הכי רחוק שרק אפשר.

שמעון 31 בדצמבר 2017

כן זכה בפוקס ב-5 אליפויות ונבחר 9 פעמים לחמישיית העונה וסתם שלישי בקלעי כל הזמנים ועוד איזה מיליון דברים מטורפים ממש אוברייטד זה הכל יצא לו במקרה.

פרקש 1 בינואר 2018

שמעון מסכים איתך לגמרי לגבי כל השחקנים שהוא הזכיר אבל לומר שקובע מעל לברון זה חוסר אובייקטיביות משווע. קובי ענק באמת שחקן מדהים אבל להשוות את שאקובי לקרי ודוראנט זה מצחיק.. שלוש mvp בגמר של שאר כולל mvp בעונה רגילה ובאותה תקופה קובי שחקן צעיר ועדיין לא חצי בשל לעומת מה שהוא נהיה בהמשך הקריירה שלו. דוראנט הגיע לקרי אחרי שתי עונות mvp שלו כשקרי מציג כדורסל היסטורי, לא דומה.
אין מה לעשות לברון הוא תופעת טבע וקובי אף פעם לא התקרב להציג יכולת דומה לדומיננטיות שלברון מציג.
למרות שמסכים איתך על הקילר אינסטינקט בזה קובי לפני לברון למרות השתפרות ענקית שלו בעונות האחרונות.

שמעון 1 בינואר 2018

לא השוותי בין קובי ושאק לקרי ודוראנט. אצל דוראנט וקרי אין באמת מספר 2, שניהם די 1. שאק ברור שהיה מספר 1 וקובי מספר 2 באותם שנים אבל כנראה שכחת מה קובי עשה בסדרות נגד פורטלנד סקרמנטו והספרס איפה שבאמת היה צריך. בגמר היריבות מהמזרח היו ככ חלשות שהן שאק והן וקובי לבד היו מנצחים אותם אז שאקיל בכלל לא היה צריך עזרה מקובי, הוא דרס לבד, זה לא מדד לכלום. הגמרים האמיתיים של הלייקרס היו בגמר המערב. קובי היה מאד בשל. הוא התפוצץ אח"כ לחלוטין כי הבמה הייתה שלו. קובי הבשיל מאד מהר.
קובי לקח את 2 האליפויות שלו כמספר 1 עם שחקנים פחות טובים ממה שהיה ללברון (וויד וקיירי יותר טובים מפאו), קובי נבחר לחמישיית ההגנה יותר מלברון, היה סקורר הרבה יותר טוב מלברון, ווינר יותר גדול מלברון ועם יותר טבעות מלברון. כתבתי כבר תגובה קודמת אני יכול להביא גם 10 טיעונים למה לברון טוב מקובי. אני רק אומר שהם ברי השוואה ודי באותו לבל. הרבה יותר נהניתי לצפות בקובי מאשר בלברון.
חוסר אובייקטיביות? אהבתי מאד את לברון עד המעבר למיאמי, ירד לי ממנו לא בגלל המעבר שהיה נכון וגם באותו רגע אמרתי את זה שהוא חייב לעזוב אלא בגלל שבמסיבה הגדולה ההיא הוא הראה כמה הוא מחפש את הדרך המאד קלה וכיוון ל-8 אליפויות קלילות בלי מאמץ, לצערו הוא לקח רק 2 שם והקיז דם עבור כל אחת.
אצל דוראנט זה עוד יותר קיצוני כי הוא מצא דרך הרבה יותר קלה מלברון ולא היה לו שום סיבה אמיתית לעזוב את אוק שהייתה לא פחות טובה מגולדן ובדיוק התבשלה להיות אלופה.

פרקש 2 בינואר 2018

טוב בכל מקרה זה מאוד אישי… ואני מאוד יכול להסכים איתך לגבי הנאה בלראות אותם משחקים. בתור מישהו שנהנה משניהם אבל לא אוהב אף אחד מהם יותר מדי ואני גם לא אוהד אף אחת מהקבוצות שלהם (אומנם אני אוהד סלטיקס אז בכל זאת יש קצת חוסר אובייקטיביות, לגבי שניהם אגב) נראה לי שקובי אף פעם לא עשה את מה שלברון עשה ועושה על המגרש. הוא פשוט שחקן כדורסל יותר שלם ויותר טוב ומספרים או יכולות ספציפיות כמו קליעה מרחוק או בחירה לחמישית ההגנה לא ישנו את זה..
דרך אגב בעיניי גם האליפויות של קובי באו בתקופה קצת חלשה לליגה (גם הראשונות וגם השניות) במיוחד זאת שהם ניצחו את פאקינג אורלנדו מג'יק השחקן הראשי שלהם זה דווחו האווארד. לא דומה לאליפות שלברון לקח בקליבלנד מול קבוצת העונה הרגילה הטובה בהיסטוריה שהוא מוביל את השחקנים של שתי הקבוצות בחמש קטגוריות

שמעון 2 בינואר 2018

אותו דוויט הצליח להדיח את לברון, חח אני לא יודע אם זה לחובת לברון או לזכות גאונותו של ון גנדי שהצליח לעשות משהו עם הבוק הזה. סתם אני יודע, זה לזכות ון גנדי. לברון בסידרה ההיא באמת עשה כל מה שיכל האמת נתן איזה 46 נק כל משחק.
ומה עם האליפות שקובי ניצח את בוסטון לא נחשב?

פרקש 2 בינואר 2018

וואלה נחשב ובגדול למרות שאני לא אשכח איך היללו את אותו אחרי הסדרה למרות משחק שבע מהגרועים בתולדות המשחק

שמעון 31 בדצמבר 2017

אה ודווין וייד לדעתי היה האמויפי של הפיינלס וגם כריס בוש לא היה איזה נגר לדעתי.

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

אף אחד לא טען שוויד הוא הגרסה האמריקאית לניצן חנוכי. הוא שחקן עצום.

איציק 31 בדצמבר 2017

אתה מזלזל בניצן חנוכי???

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

חלילה. הוא רענני…. ולגבי קובי, שום פוקס, פשוט לא ברמה של הגדולים באמת….

איציק 31 בדצמבר 2017

נרגעתי

פרפר נחמד 31 בדצמבר 2017

לא ברור מה אתה מנסה להגיד.
אני ממש לא אוהד של לברון אבל לברון צדק בכל אחת מהעזיבות שלו.
הוא לא חייב כלום לאף אחד. נתן 7 שנים לקליבלנד ו 4 למיאמי. הביא 2 אליפויות והחליט שבא לו לספר סיפור חדש בקליבלנד.

הארגון צריך לזכות באמונו ולא להיפך. זה הוא שהוא טופ 3 בכל הזמנים

לפניו ואחריו קליבלנד לא שווה כלום.
זכותו לשמור את האופציה לעזוב ולא להיות שבוי של איזה gm מטורלל וחצי מהליגה הם כאלה.

אין שום דבר שיהרוס את המורשת שלו

איציק 31 בדצמבר 2017

בתגובתך אתה מצדיק את הכינוי שלך, מתפרפר, לא חייב לאף אחד כלום.
ואתה צודק, שום דבר לא יהרוס את המורשת שלו. אין לו. שחקן אדיר ללא מורשת, זו המורשת שלו.

אמיתי 31 בדצמבר 2017

יא ראבי איזה הייטר.. מה לברון ליכלך פעם על באר שבע או משו?
עאלק אין לו מורשת..

איציק 31 בדצמבר 2017

נהנת מהתגובה שלך, נמשיך הלאה.

פרפר נחמד 31 בדצמבר 2017

:)

הגזמת
בוודאי שיש לו מורשת.
הוא האול אראונד פלייר הכי גדול אי פעם.
לא מחפש להיות סקורר ובכל זאת יסיים כנראה בטופ 3 בקליעה.
שחקן שבעונה ה 15 שלו מגיע לשיאים חדשים.
פריק גנטי ואתלטי שספק אם נראה אי פעם.

איציק 31 בדצמבר 2017

כל זה נכון, וכפי שכתבתי, שחקן אדיר, אבל זו לא מורשת. לסטף כבר יש מורשת גדולה יותר. שחקן בלי נתונים מיוחדים עושה דברים מדהימים. זה נותן תקווה כמעט לכל ילד וראה שיש כבר כאלו שמנסים לחכות אותו. לברון מבחינה זו הוא מוטציה, כמעט ולא ניתנת לשחזור. שחקן בגובה שלו עם יכולת פיזית כמו שלו גם מבחינת כח וגם מבחינת מהירות, ועם כישרון כמו שלו. כמובן שצריך לכבד אותו על כך שהוא לא לקח את הנתונים שלו כמובן מאליו אלה המשיך להשתפר, אם זה קליעה, אם המשחק עם הגב לסל ובכלל בכול אספקט. מצד שני הוא לא הראשון שעושה זאת, די אם נחזור למיקל, או לקובי שעשו לפניו, לכן יש המון כבוד, אבל הוא רכב בזה על מורשת של אחרים.
אבל אתה יודע מה, אם הגריק פריק יהפוך לגרסה של לברון, אומר שיצר מורשת כלשהי… הוא הדבר הכי קרוב שיש ללברון, נמתין, נראה.

שמעון 31 בדצמבר 2017

סטף קרי הפסיכופת חזר וכבר המטיר 38 נק. מצחיק אותי שיש אנשים שחושבים שאם קרי יוחלף בשחקן טוב אחר בליגה גולדן יקחו אליפות. בלי קרי דוראנט מקבל בראש בפלייאוף מהספרס יוסטון ומראסל.

שמעון 31 בדצמבר 2017

קרי זה שחקן אחד בדור. איזה תקווה. הרבה שנים לא תראה קלעי כמוהו וכמו דוראנט. קרי זה כמו מסי בהנאה מהמשחק.

איציק 31 בדצמבר 2017

שמע, הרבה שטויות אני מוכן לקבל ממך, אבל להעמיד את מסי ואת סטף על אותה מדרגה, ואתה עוד רומז שאני מזלזל בסטף. יש גבול לעלבונות שאתה יכול להטיח.
אני לא טוען שהם ברמה של סטף, אני טוען שהוא מודל לחיקוי. הסיכוי שיגיעו לרמתו נמוך, אך אתה תראה המון שמנסים. דרך אגב, יש פרשמן במכללות שכדאי לך לראות. מתוייג כסטף הבא.

שמעון 31 בדצמבר 2017

מה פתאום על אותה מדרגה, אמרתי רק בהנאה של המשחק ולא מעבר. סטף לא קרוב בכלל למה שמסי בכדורגל וגם לא יהיה.

איציק 31 בדצמבר 2017

עזוב, מבחינתי אין שחקן כדורגל שיכול להביא הנאה גדולה כמו שחקן כדורסל טוב. לא מסי, לא רונאלדו. מרדונה, רונלדיניו ורומריו היו הכי קרובים אבל גם הם לא.

שמעון 31 בדצמבר 2017

לא רמזתי אליך אבל אם רמזת על עצמך..:)
גם לונזו בול תוייג כסטף קרי, אבא שלו אמר שהוא קולע יותר טוב מקרי.
איך אתה רוצה שיחקו את לברון? את שאקיל מישהו מצליח לחקות? את סטף הרבה יותר קל כי הגודל שלו הוא של אדם ממוצע יחסית.
לברון לא אשם בזה במבנה הפיזי שלו. ולא הבנתי מה זה קשור למורשת

שמעון 31 בדצמבר 2017

נו בסדר גם אצלי זה ככה לכן אני אוהב כדורסל יותר.
מסי מפרפר שחקנים ורוקד על המגרש כמו קרי זה נראה כמו שחצנות אלגנטית אני רואה דימיון רב בין שנים כפנטיזיסטים.

שמעון 31 בדצמבר 2017

ואם מדברים על הנאה אח.. אייר קנדה גם בגיל 40 עוד זז בליגה הזאת הוא אולי ישבור את השיא של קארים.

איציק 31 בדצמבר 2017

תקשיב, אתה מכניס לי פילים למה…
אני גם לא מאשים את לברון. אני טוען שהרבה יותר אנשים יכולים לנסות לשכפל את קרי, ולו חלקית ביותר, מאשר את לברון. מבחינתי קרי הביא גם משהו חדש שינה את אופי המשחק לחלוטין. לברון זו גרסה של לארי בירד, הרבה יותר אתלטית, עם הבנת משחק מאד טובה אבל כנראה עדיין נחותה מזו של בירד (להשיג את מה שבירד השיג עם חוסר האתלטיות שלו צריך להיות עילוי בהבנה, לברון יכול לפצות על חלק מהדברים ביכולות פיזיות). לברון למד מהגדולים משהו שאם אחרים יעשו יהיה נפלא. ג'ורדן שדרג את עצמו מספר פעמים, קובי עשה זאת, וגם לברון.
את שאקיל גם לא ניתן לשחזר, הוא תופעת טבע, אבל את החלום או את יואינג כן אפשר. אם יקומו עוד סנטרים עם יכולת הגנה של החלום, אותה זריזות ומגוון תנועות כמו שלו זה יהיה נפלא. אמביד עוד לא שם ולא נראה לי שתהייה לו הזריזות שהייתה לאולג'ואן, אבל יש לו קליעה מבחוץ טובה בהרבה. ואם כבר בזכרת את שאקיל, איזו מורשת משחק הוא השאיר, פרט ללעשות חיים וחיוך ענק. יש שחקנים שמקבלים אותם כמו שהם וזהו, רק שאקיל לא דיבר על מורשת ולברון לא הפסיק לדבר עליה.
נ.ב.: תפסיק לדבר על העילוי בול. זה סתם להרוס ת'יום. סטף מהשלוש כנראה מסוגל לקלוע כמו בול מהעונשין אם יעשו תחרות קליעות.

ירושלמי 31 בדצמבר 2017

מה זה בכלל מורשת?
איך סופרים או מכמתים את זה?

איציק 31 בדצמבר 2017

ראשית, כדי לשאול את לברון ואולי גם את קובי. הם דברו על זה.
שנית, זה מושג עמום אבל לתפיסתי ותפיסתי בלבד זה משהו מעבר להישגים. זה אמור להיות שינוי לאיך שמשחקים את המשחק או מבינים אותו. ד"ר ג'יי הביא את השינוי של משחק מעל הטבעת עבור השחקנים שהם לא ביג מאנים. כנראה היו לפניו אבל הוא הביא את זה למשהו שאחריו הגיעו ג'ורדן, וילקינס וכל השאר. מג'יק שינה את משחק הרכז, כלומר שחקן מעל 2 מטר מנהל משחק, מריץ מתפרצות, תרגילים הכל. פני הארדווי זו הדוגמה הכי טובה להמשכיות אבל היו עוד. סטף שינה את ריווח המגרש והתנועה במגרש. לעומתם, את שאקיל ואת לברון קשה מאד לנסות ללמוד (כל אחד במידת כשרונו) כי הם תופעות פיזיולוגיות שהמשחק לא מכיר. לך תנסה לעשות את מה שהם עושים. הגריק פריק נראה הכי בנוי לנסות, אבל לא נראה לי, אבל גם הוא די חריג מבחינת מוטת ידיים, יכולת תנועה במגרש וקואורדינציה. מאד קשה ללמוד מלברון משהו, לא כי הוא נגד, אלה שגם אם תלמד, לא תוכל לעשות, חסר נתונים פיזיים, את סטף תוכל גם אם באופן עילג.
אם אני יכול לקחת משהו מהמשחק של שאקיל, זה את חדוות המשחק, החיוך, הזינוקים על הרצפה ומחוץ למגרש וכל זה בייחד עם עם הקילריות שלו. הלוואי ויותר שחקנים היו עם הגישה שלו.
מלברון קשה לי לראות מה לקחת מהמשחק עצמו, לא כי הוא לא טוב אלה כי אתה לא מספיק מתאים. מחוץ למגרש יש הרבה דברים שלא אהבתי בהתנהגות, מצד שני צריך לכבד את זה שהוא לקח את הפופולריות שלו והחליט לדבר ולא לשתוק. הוא לא היחיד אבל הוא לא פספס הזדמנות והרים את הכפפה.
לא יודע אם עניתי, אבל זה מה שאני חושב באופן כללי.

גלעד בלום 31 בדצמבר 2017

איציק, מה זה מורשת? אתה אומר בעצמך שהוא שחקן אדיר שמשתפר כל הזמן ושהוא ראוי להערכה, מה שהוא עושה כפאואר פורוורד ( הכל) שם שחקנים אדירים בתפקידו בצל ( פיפן, לארי בירד), הוא שובר שיאים כל עונה וגם מוסיף טבעות כל כמה שנים, נכון הוא לא ווינר מטורף ו כמו מייקל( שאין לו שני) ולא מאמי של התקשורת וצנום כמו קארי( עוד שחקן אדיר) שעושה דברים מדהימים אבל מה לא מורשת במה שהוא עושה? גם קארים לקח אליפויות עם שני מועדונים שונים.. ומה עושה את קארי למורשת? אגב אם דוראנט ייקח עוד 2-3 טבעות עם גולדן סטייט אז הוא הלברון של עמדה 4, וצריך להיות מוזכר באותה נשימה..בקיצור מה זה מורשת? יש גל של שחקנים בעמדות 3 שעושים הכל בשנים האחרונות, אין ללברון חלק בזה??

שמעון 31 בדצמבר 2017

דוראנט לעולם לא יהיה טופ 5 גם אם יקח 10 אליפויות רצוף. בשנייה שהוא עבר לגולדן סטייט הוא גמר לעצמו את הסיכוי הזה. יש מסביבו יותר כוכבים ממה שהיה למגיק.

איציק 31 בדצמבר 2017

גלעד, ראשית אני לא חושב שהוא שם בצל את בירד, לגבי פיפן אין ספק. שנית, כתבתי שמבחינתי זה מושג די עמום, אבל מורשת לדידי דורשת לא רק גדולה כשחקן אלה ערך מוסף כלשהו של שינו המשחק. לא שהוא משחק אחרת, אלה שאחרים יכולים לשחק אחרת, לאו דווקא ברמה שלו אבל במסגרות שלו. כפי שנתתי דוגמאות את הד"ר ואת קרי. שניהם שחקנים פחות טובים ממנו, אבל התרומה שלהם הכללית למשחק לדעתי גדולה משלו. הוא לא אשם בכך, קשה לייצר עוד לברון אחד מבחינת יכולות פיזיולוגיות והבנת משחק טובה מאד, אבל זה המצב הנתון. כנ"ל גם שאק מבחינתי. ושוב אחזור ממה שהתחלתי, זה מושג די עמום, ולכן כל אחד יכול לקחת לאן שייקח. זו ההבנה שלי של המושג מורשת.

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

גלעד, קבוצה שלישית תהיה פגיעה במורשת שלו. שתיים ,בנסיבות שהיו, זה סבבה. לגבי פיפן, ברור שעבר אותו. בירד? לא יודע, תראה קטעים שלו, היה לו כדורסל חייזרי ועשה המון בקריירה מאוד קצרה יחסית. אצלי בירד עדיין חזק בשתיים.

Eyal 31 בדצמבר 2017

לברון שחקן ענק ולברון רוצה/ חייב להישאר רעב . היום לדעתי הוא יכול להחזיק עד קרוב ל 40 וכדאי שבדרך לשם יהיו לו כמה שיותר טבעות . אחד הדברים הטובים ביותר שקרו ללברון הם גולדן סטייט – עכשיו יש לו תחרות בעיניים וזה (כמו מקצוען אמיתי) דוחף אותו לחפש את ההוכחה שהוא באמת הכי טוב שיש . צריך לעבור (וצריך לעשות את זה ללייקרס )

שמעון 31 בדצמבר 2017

האופציה הכי טובה שלל לברון זו פילי. הבעיה שזה יעצור את ההתפתחות של סימונס אבל פילי איתו בשלה להיות אלופה ועם מאצאפ טוב נגד גולדן. אתלטים גבוהים חזקים ומקיזים דם בהגנה. חמישייה של גימונס רדיק קובינגטון לברון ואמביד זה סיוט לגולדן. אם יש לו שכל לשם הוא צריך ללכת יוכל להיאבק עוד שנתיים על תואר ועדיין כמספר 1. אבל הוא ילך לליקרס ושם אין לו סיכוי אלא אם כן קאזינס וגורג יחתמו שם ועדיין יחד איתם זה סיכוי הרבה יותר נמוך מפילי. פילי גם יכולים לשלם לו מקסימום.

7even 31 בדצמבר 2017

בשל הכוונה זה סגל שלא מצליח להשתחל לפלייאוף במזרח החלש אי פעם ?

שמעון 31 בדצמבר 2017

המזרח החלש אי פעם? המזרח העונה לא פחות טוב מהמערב והתחזק משמעותית. ופילי קבוצה צעירה שהבסיס שם הוא יותר טוב מהבסיס שלברון חזר לקאבס. ופילי הרבה משחקים בלי אמביד.

אורן השני 31 בדצמבר 2017

השאלה היא מתי הם כן ישחקו הרבה משחקים עם אמביד?

לדעתי – לא בזמן הקרוב, אם בכלל

7eeven 31 בדצמבר 2017

אמביד שחקן מדהים, אבל הוא סוג של פני הארדווי – שחקן מדהים אבל עם שאלה של זמן עד שהברכיים יכריעו את הקריירה שלו.
כמובן שמאחל לו שזה לא יקרה לעולם, אבל זה זועק לשמיים.

שמעון 31 בדצמבר 2017

אתה צודק אני גם מרגיש ככה אבל מקווה שזה לא יקרה בפלייאוף אין בק טו בק וזה כבר טוב אני חושב שפילי תגיע יכולה לנצח כל קבוצה במזרח בפלייאוף למעט הקאבס. כולל את בוסטון אם אמביד בריא.

גלעד בלום 31 בדצמבר 2017

יעוז, אני גדלתי על בירד, ראיתי אותו בלייב במגרש ועשרות פעמים על המסך( משחקים מלאים) מהיום שהגיע לליגה עד שפרש, היה לו איי קיו של כדורסל יותר גבוה משל לברון, אין ספק, אבל אל תשכח שהוא שיחק עם 3 הול אופ פיימרז( הצ׳יף, די ג׳יי, מקהייל) ושיחק לפני ג׳ורדן בשיאו. כמובן שאם לבירד היה את הגוף של לברון הוא היה הכי טוב בכל הזמנים, אבל מה לעשות, זה לא שחמט, זה ענף פיזי…אורך הקריירה גם גורם, בירד בשנים האחרונות דידה על המגרש בגלל גב פגוע ולא היה טופ 5 בליגה בשנתיים האחרונות שלו, לברון טופ 2-3 בליגה בכל עונה כמעט למעט עונת הרוקי( שבה היה רוקי השנה), אני מעדיף לראות את בירד משחק אבל צריך להיות הוגנים, הכי קרוב למייקל זה לברון, יחד עם קארים( שהיה שחקן לגיטימי בליגה אחרי גיל 40!)

איציק 31 בדצמבר 2017

אויי, וכמה אהבתי את מקהייל, ללא קשר למקומו ברשימת הגדולים…

יעוז סבר 1 בינואר 2018

גלעד, לברון עבר את בירד כמעט בכל פרמטר מדיד, אין ויכוח. אבל בפרמטר אחד הוא לא יכול לעבור אותו, כדורסל. כשבירד היה בשיאו, הוא היה 3 פעמים ברציפות אמ.וי.פי של הליגה (למעשה היה צריך להיות ארבע) ושליט בלעדי כמעט באיזור שהיה מפוצץ כשרון. בכלל הליגה היתה יותר קשה אז לדעתי. אז נכון, פציעות, גיל, גב מפורק, קרסול מהגיהנום, הכל גרם לזה שבירד שיחק אפקטיבית 7-8 שנים בליגה. זה כלום. אבל אם נלך לענף שלך, אפשר להגיד את זה גם על בורג. בסוף היה זמן קצר ובתארים נאדאל עבר אותו, סמפראס וגם ג'וקוביץ. אבל בטניס? מי שראה אותו, ואתה ראית, מכיר את הקסם ואין לו הרבה מתחרים.

איציק 1 בינואר 2018

אין לו מתחרים.

גלעד בלום 1 בינואר 2018

איציק, גדלתי על בורג, הייתי אוסף כדורים שלו כששיחק ביד אליהו משחק ראווה וגם שיחקתי נגדו ( יש לי נצחון עצוב עליו בזוגות יחד עם מנסדורף כשחזר מהפרישה), הוא היה אליל אבל מעולם לא שיחק באוסטרליה( לא רצה להחמיץ כריסמס בשוודיה ) ומעולם לא זכה בניו יורק, היו לו מתחרים( מקנרו ), ומאז שפרש יש 3 שחקנים שעברו אותו ( סמפראס, פדרר, רפא ), גוקוביץ יכול לעבור אותו גם במידה ויחזור להיות עצמו.

בירד היה גם אליל שלי ( הייתי קם בארבע בבוקר לראות אותו ) , ואכן שלט בליגה, אבל לא יותר במידה יותר גדולה מהשליטה של לברון/דוראנט/קארי בשנים האחרונות, בשנים הללו זה היה מג׳יק, בירד, מייקל ובאליפויות התחלקו ביניהם.

מה לעשות שאורך קריירה הוא פקטור, בורג פרש בגיל 26, לברון עושה עונת שיא בגיל 33, גיל שבו בירד שכב על הגב בטיימ אאוט כדי שלא ייתפס.

איציק 1 בינואר 2018

גלעד, אני בדרך כלל לא מקנא באנשים. בך אני מקנא.
אני מסכים שלאורך הקריירה לרוב יש משמעות, אבל לפעמים זה לא הפקטור. הקפיצה של בימון שמה אותו כגדול מכולם. אולי עכשיו לא אבל להמון זמן.
בורג מבחינתי מספר אחד, פדרר מאד צמוד, ואם עבר, אני מתקשה להודות בכך למרות אהבתי הרבה אליו.
לברון מבחינה זו כנראה קרוב מאד לבירד, אבל אני לא מאמין שאי פעם אודה בכך. מספיק שנאלצתי להודות ודי מזמן שיש טובים מהדוקטור.

יעוז סבר 1 בינואר 2018

נו ו…גלעד, אתה לא מרגיש שעם כל הכבוד לתופעות הפיזיות שהן נאדאל ודיוקו, בורג הוא רמה אחרת פשוט כי…. הוא רמה אחרת. בלי הסברים, בלי מספרים (ולא שהמספרים שלו ושל בירד מביכים, רחוק מזה. שלושה מ.ויפי רצוף לאחד, 11 סלאמים לאחר, די חופפים. שש שנים של שלטון מוחלט, אומר משהו לא?)….

דוד 31 בדצמבר 2017

עניין האליפות האחרונה שכתבת זו נקודה חשובה. שום תואר לא יאפיל עליה ושום טבעת לא תעשה את לברון גדול יותר ממה שהוא עכשיו. ואתם יודעים מה? בעידן של "סופר טריידס" וקבוצות שמשלמות המון בשביל ה"כאן ועכשיו", אם שחקן כמו קריסטפס פורזינגיס, למשל, יישאר בניו יורק עד סוף הקריירה, ינצח פה ושם וירשום ממוצעים של 30 נקודות ו-5 בלוקים למשחק, הוא ייזכר כאחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של הנב"א גם אם לא יזכה בטבעת שחוקה אחת.
הבעיה של לברון זה שהדף שלו כבר לא חלק. הוא בעצמו גרם לנו במעבר שלו למיאמי למדוד אותו בטבעות. כבר קשה לו לשדר שטוב לו בבית כי כבר שכנע את עצמו (ואת קווין דוראנט על הדרך) שאנחנו לא מסתכלים עליו כך.

AdamB 31 בדצמבר 2017

לפחות העונה נראה שהוא רוצה תואר mvp נוסף.

שמעון 31 בדצמבר 2017

הוא לא יקח הארדן השנה רותח מתמיד ולא נראה לי שזה יפסיק אלא אם כן יפצע או משהו כזה. השנה האחש והזקן לוקח.

אלי 31 בדצמבר 2017

טור יפה אהבתי…
לברון הוא השחקן הכי שלם שהליגה הזאת ראתה ואני בספק אם נראה שחקן כמו לברון בעתיד…
אם הוא יעבור ללייקרס זה יהיה נורא אבל זה לא יקח ממנו את מה שהוא הביא לליגה..

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

ברמות שהוא מסתובב זה יקח ממנו. ברור שהוא ישאר עצום, אבל הניונאנסים בשביל להיות ה-2 בכל הזמנים, או מספר 6, נניח, הם דרמטים.

shadow 31 בדצמבר 2017

מגי'ק יושב בבית ונקרע מצחוק

שמעון 31 בדצמבר 2017

לברון הרבה הרבה יותר טוב ממגיק בכל אספקט של המשחק.

איציק 31 בדצמבר 2017

נו דיי

שמעון 31 בדצמבר 2017

בכל אספקט. קלעי טוב יותר אתלט טוב יותר חודר טוב יותר שומר טוב יותר חזק יותר וראיית משחק באותה רמה.

איציק 31 בדצמבר 2017

ראיית משחק גם בהגנה וגם בהתקפה הרבה יותר טובה אצל לארי, רק היכולת לבצע לא תמיד קיימת בגלל היכולות הפיזיות. כדי להגיע למקום שהגיע עם הנתונים של שחקן איטי (יחסית), בלי ניתור, לא חזק במיוחד, צריך הבנת משחק יוצאת מגדר הרגיל. גם הקליעה של לארי טובה בהרבה מזו של לברון, למרות שהוא שיפר אותה יפה מעוד אך אם מסתכלים על הקריירה אז אין ספק. ברוב שנות הקריירה רב הנקודות של לברון הגיעו לא ממש מזריקות מבחוץ. אצל לארי לעצור על קו השלוש במתפרצת היה כשסטף עוד לא היה בטוח שהוא רוצה לשחק כדורסל, אם הוא בכלל היה אז.

shadow 31 בדצמבר 2017

נו באמת שמעון מה לגבי אסיסטים חטיפות שליטה בכדור אליפויות.

וגם דברים פחות מדידים. ראית משחק, הבנת משחק, ווינריות, מנהיגות לעשות את אלה שסביבך טובים יותר.

וכל זה בעידן שהיה הרבה יותר קשה להשיג סטטיסטיקות ועוד בקבוצה שבה הוא היה באמת עושה משחק ולא סקורר.

איציק 31 בדצמבר 2017

שמעון, חייב התנצלות, אני בין כתיבה של עבודה לבין הפוסט חשבתי שאתה מדבר על הציפור. מחק את התגובה.
לגבי מג'יק, עזוב, רק לראות אותו ולחייך, לא צריך יותר מורשת מזה. ראיית המשחק שלו בהתקפה ברמות גבוהה יותר. הזריקה שלו, כיעור ביופיו, והכי חשוב, הוא היה הראשון שהגדיר שחקן שמשחק בחמש עמדות (אולי היה מישהו לפניו אבל אין לי מושג), זכות שעומדת לו. שחקן עם יכולות מנטליות מדהימות מהשנה הראשונה. ולו רק על משחק הרוקי כשכרים פצוע, מגיע לו שלא תתייחס אליו בזלזול כזה גדול.

shadow 31 בדצמבר 2017

כשלברון יקח 5 אליפויות ב10 שנים נדבר.
תרשה לי לגחך על הקביעה ההזויה "בכל אספקט של המשחק".

הס מלהזכיר את הבושה שהיה שותף לה ב2004 ו2006.

דרך אגב שאלת את עצמך למה כל עולם הכדורסל ומחוצה לו מכנה אותו בשם מגי'ק למרות ששמו האמיתי הוא ארווין? אפרופו מורשת.

שמעון 31 בדצמבר 2017

קודם כל אני לא מזלזל במגיק הוא טופ 10 אצלי. שאדו אני לא חושב שמגיק כדרר יותר טוב מלברון או היה יותר ווינר. למגיק היה את הצוות הכי טוב בהיסטוריה יחד עם דוראנט. היה אחלה שחקן אבל לטעמי לברון הרבה יותר טוב בכל אספקט. אני לא מוצא אספרט אחד שמגיק עולה עליו סורי. איציק לגבי בירד ענק בענקים הוא חמישי אצלי אחרי מייקל קובי לברון ושאק. נגדו עומדת העובדה שהוא שיחק מספר מועט של שנים יחסית. מה שהוא עשה בלי אתלטיות בליגה הזאת זה הלתי יאמן והוא היה הרלע הקטלני האמיתי הראשון הקרי והדוראנט של שנות ה80. ווינר ענק. הרבה יותר טוב ממגיק.

שמעון 31 בדצמבר 2017

שמגיק יקח 4 אמויפי דבר איתי ושיקלע 30 נק למדחק ולא 18 נק דבר איתי

איציק 31 בדצמבר 2017

שמעון, ברגע ששמת את קובי בחמישייה הראשונה אתה פסול לעדות כמבין כדורסל. הוא היה אולי האחד על אחד הטוב בכול הזמנים, אבל לא במשחק של חמש על חמש.

שמעון 31 בדצמבר 2017

איציק אתה באמת חושב שהייתי אומר שללברון יש קליעה טובה מבירד??? בירד ויינר יותר גדול מלברון וקלעי טוב יותר בהרבנ אבל זה לא חכמה. בראית משחק אני חושב שהם באותו רמה לברון יש לו אייקיו באסקטבול מהגדולים בהיסטוריה יחד עם מגיק ובירד. בשאר לברון עולה עליו.

איציק 31 בדצמבר 2017

לא בחמשת הטובים בחמש על חמש. כנראה גם לא בעשר.

איציק 31 בדצמבר 2017

אני מאמין שכן, אחרי שדחפת את קובי פנימה.

שמעון 31 בדצמבר 2017

איציק קובי 9 פעמים נבחר לחמישיית ההגנה של העונה ו9 פעמים חמישיית העונה הראשונה ולקח אמויפי והיה צריך לקבל עוד אחד ולקח 5 אליפויות ואינספור תארים. בוא תראה לי 10 שחקנים בהיסטוריה שהעמידו מספרים כאלו ולקחו 5 אליפויות. ואני בכלל לא מדבר על הויינריות שלו ויכולת הסקורינג המטורפת שלו אבל אתה גם לא אוהב את ראסל אז אני מבין. אז איך בדיוק אתה טוען שקובי לא מהגדולים ביותר?

shadow 31 בדצמבר 2017

שמעון אתה מתפזר לי. קשה לי לענות לך לעניין כשאתה טוען שלברון היה מוסר וחוטף יותר טוב ממג'יק.

שוב מג'יק לא היה הסקורר של הקבוצה אולי בגלל זה יש לו 5 אליפויות וללברון רק שלוש.

ואם אתה חוזר לנקודות ואליפויות אז שם קובי לא רואה את לברון.

כדרר בוודאות יותר טוב ובווינריות יש לו בייבי הוק בגארדן, מה יש ללברון? את קיירי באורקל? את ריי אלן בaa ארינה?

שמעון 31 בדצמבר 2017

איציק תודה שהתבאסת שקובי לקח 2 אליפויות אחרי שאקיל. בטוח היית מאלו שאמרו שהוא לא יכול ולא בנוי לקחת אליפות וכו אני צודק? זה קרה להרבה הייטרים (: אגב קובי ולברון זה או דאתה אוהב אותם או שהם מעוררים בך אנטגוניזם מוחלט ואם יש לך הרבה הייטרים סימן שאתה מספיק טוב.

איציק 31 בדצמבר 2017

שמעון, הטענה שלי שקובי עם הכישרון שלו היה יכול לצאת עם עוד 2-3 טבעות אם לא היה מחרב כמה משחקים עם זריקות טיפשיות כי הניצחון חייב להיות על שמו. ניצחון הוא לא ניצחון אם לא הוא מנצח. זה הבדל ענק לטובת לברון. הוא ימסור לשחקן במצב טוב כי הכי חשוב זה לנצח (לפעמים הוא עושה את זה יותר מידי). אם היה קצת עם יותר ענווה אז שאק היה נשאר ואז זו הייתה שושלת מפלצתית, אבל האגו דפק את הכישרון הענק.
לגבי ווסטברוק, השנה לדעתי הוא יותר טוב מבחינת ניהול משחק למרות הקבוצה הצולעת והניו זילנדי נהנה מזה בגדול (אוי כמה אני אוהב את המפלץ מני זילנד).

שמעון 31 בדצמבר 2017

שאדו שכחת את גיים 7 של לברון מול הספרס מה הוא עשה שם. ושכחת את המשחק מול דטרויט שזה המשחק הכי גדול שלו בקריירה? לא אמרתי שלברון מוסר טוב ממגיק אלא שהם באותה רמה. לגבי חוטף לא יודע לא התמקדתי ביכולת החטיפה העילאית של מגיק יותר מידי בנקודות לקובי יש יותר מלברון? לא בדקתי ממוצע למשחק אבל אני מנחש שההפרש מועט ובסקורינג הכללי לברון עד סוף הקריירה יעבור את קובי בטבלת מקום 3 אל דאגה. נכון קובי לקח 5 אליפויות אבל 3 מהם כמספר 2. לברון יש לו יותר אסיסטים וריבאונגים אז מה? הויכוח בין קובי ללברון לגיטימי לחלוטין ואפשר להביא המון טיעונים לכאן ולכאן. אני שם את קובי לפניו מכיוון שנהניתי לראות אותו יותר והיה מרגש אותי יותר. בשאר הדברים אני יכול להביא 10 טענות לפה ולשם לטובת כל אחד מהם מול האחר. מגיק לא היה ברמה שלהם סורי יודע שאתה אוהב אותו מאד.

שמעון 31 בדצמבר 2017

אי אפשר להאשים רק את קובי בהיפרדות עם שאק מי כמונו יודע איזה אגו יש לשאק 2 אגואים כאלו נפגשים אז היה פיצוץ כי שניהם הרגישו שמיצו את עצמם. קובי דאג בצדק לעצמו לקח את האליפויות ועכשיו זה היה הוא בהחלט אחרת תמיד היו אומרים שהוא מספר 2 אז עשה מה שהארדן עשה. זה הדרייב שלו קובי זה לא פיפן הוא האמין שהוא לא פחות משאק. עכשיו שאק יכל לפנות לו את הדרך ולהיות מספר 2 אבל הוא גם לא הסכים לזה למה? אגו ענק. למה מייקל לא היה כזה? קובי לקח 3 אליפויות וזה הספיק לו והוא רצה להוביל בדיוק כמו ריירי מה ההבדל? אם הוא לא היה עושה את המהלך הזה איש לא היה מדרג אותו טופ 10 היסטורי גם אם היה לו עוד 2 אליפויות. לפעמים כשרונות ככ גדולים צריכים להתפצל כל אחד לדרכו. תראה בגולדן אחלה קבוצה אהל לא קרי ולא דוראנט יהיו שחקנים טופ 5 או 10 כי שניהם מוותרים על גדולה אישית. התחרות דל לברון וקובי זה מול מייקל לא מול נאש ולכן הם חייבים לעשות את זה כמספר אחד ולהיות גומיננטי כמו מייקל זה הקטע הרעב והדרייב ולא להיות עוד חלק בפאזל.

שמעון 31 בדצמבר 2017

איציק לגבי ראסל הוא אותו ראבל פשוט השנה יש לו יותר כלים אז הוא מנהל יותר טוב יש למי למסור. הבעיה שלו שהוא ירד מאד בהגנה הוא לא שומר אני מבין את סה צריך לנתב אנרגיות והוא משחק באנרגיות פסיכיות אני מקווה שפלייאוף הם כולם ידעו לעלות הילוך בהגנה. אדמס היחיד ששומר שם. גם רוברסון מאד נחלש בהגנה.

איציק 31 בדצמבר 2017

רק בהבדל אחד, אף אחד מהמם לא מייקל.
אני מסכים שיש משהו בדבריך, אבל האגו מניאקיות הביאה אותו לדברים לא טובים. תראה כמה זריקות גרועות של דקות אחרונות יש לו כי הוא היה חייב לנצח. למייקל לא הייתה בעיה לתת כדור לאחר כדי שינצח, שאל את קר. ללברון בטח שאין. לקובי הייתה בעיה כזו.

שמעון 31 בדצמבר 2017

נכון אף אחד לא מייקל כי איש מהם לא עמד בהישגים המשולבים שלו של אליפויות תארי אמויפי וסטטיסטיקה אבל מי שלא יהיה מייקל בעתיד עדיין יצטרך לעשות את זה בדרך שלהם אי אפשר לעבור את מייקל אם אתה משחק כמו טימי או קאווי. זה יהיה חייב להיות מישהו מפלצת או קליעה פסיכית ורעב מטורף ואגומניאק רציני. שחקן קבוצתי כחלק מפאזל לעולם לא יוכל לעבור את מייקל כי הוא יצטרך הרבה תארי אמויפי הרבה אליפויות וסטטיבטיקה אישית מפלצתית. אני לא חושב שקובי היה משנה משהו אם היית שואל אותו היום. כולם לקחו זריקות רעות כמה פעמים אמרנו על לברון למה מסרת ולא זרקת? אז כן הוא לקח הרבה זריקות רעות וגם קלע הרבה מהם. גם כהייטר כמה שחקנים כבר באמת לדעתך טובים ממנו? 8 10? אז הוא טופ 12 במקרה הגרוע אצל ההיטרים זה אומר שהוא חתיכת דבר.

איציק 31 בדצמבר 2017

שים לב מה כתבתי על היכולות האישיות שלו, תותח על. הוא אצלי כנראה 11-15. 12 כנראה מספר עגול בשבילו.

shadow 31 בדצמבר 2017

שמעון מכיוון שהגדולה של מג'יק לא תלויה במה שאתה בוחר להתמקד אני רק אעזור לך קצת.
הוא היה שנתיים רצוף ראשון בחטיפות.

ועל אסיסטים באמת שזה מגוחך עד מוזר שאתה לא סגור.

שמעון 31 בדצמבר 2017

שאדו אצלי גדולה משלבת 5 אלמנטים: אליפויות, תארי אמויפי, סטטיסטיקה , שליטה ודומיננטיות לאורך זמן והנאה אישית מהמשחק. למי שיש את כל ה-5 וכמה שיותר מהם הוא הכי גדול. לכן מייקל ומסי הכי גדולים לדעתי בתחומם.
קובי נופל ממיקל בגדול בתארי האמויפי (אבל קרוב באליפויות ובמספרים ובדומיננטיות ובהנאה מהמשחק, 4 מתוך 5 לא רע)
לברון נופל ממייקל במספר האליפויות (אבל קרוב במספרים ובתארי האמויפי ונופל בהנאה מהמשחק). בירד ומגיק שאק וקארים נופלים מייקל במספרים בעיקר וחלקם באליפויות.
ככה אני מדרג שלהנאה מהמשחק יש את המשקולת הכי נמוכה במשוואה.

אז שחקן שיעבור את מייקל בעתיד יצטרך לקחת לפחות 5 אליפויות, יצטרך ממוצע קריירה לאורך עונות שיא של מעל 30 או אם מתחת אז הרבה אסיסטים וריבאונדים, יצטרך לקחת 5 תארי אמויפי לפחות. בקיצור הבנת אותי.

מגיק היה מלך החטיפות? גם אייברסון היה אז מה? לגבי אסיסטים לא אמרתי שלא סגור אמרתי ששניהם מוסרים באותה רמה. לברון מבחינתי הוא דגם מתקדם של מג'יק.

איציק 31 בדצמבר 2017

לברון הוא גרסה של בירד ולא מג'ק. הוא יכול לנהל משחק אך לא לרכז על בסיס קבוע, כמו שמג'יק יכל לשחק סנטר במקרה הצורך אך לא על בסיס קבוע. עניין של אופי ויכולות. יכולות יש במידה סבירה, אופי לא מתאים.

shadow 1 בינואר 2018

אתה שוב מתפזר לי. אצל מגי'ק זה ביחד עם שאר החבילה בניגוד לאיברסון.
וזה בא כנגד הטענה ההזויה שלך שמגי'ק לא עולה על לברון בשום אספקט של המשחק.

באסיסטים ומסירות זה אפילו לא קרוב אבל אתה יכול לחשוב מה שבא לך.

אני חושב שג'ורדן שיחק בתקופה הכי חשוכה וחלשה של האנביאיי. לעזאזל הבנאדם חזר משנתיים פרישה ולקח עוד טריפיט. אפשר לזקוף את זה לזכותו אבל תרשה לי להטיל ספק ולהגיד שזה בעיקר תעודת עניות לליגה.

שמעון 1 בינואר 2018

שאדו -אתה רוצה לומר שמגיק חוטף טוב מלברון, לא יודע אבל יאללה נזרום איתך אז מגיק עולה עליו בפרמטר אחד.
גם אני חושב שמייקל שיחק בעידן הכי חלש בליגה (אחרי 1980) ושהיה עידן חזק הוא לא הצליח לזכות באליפויות אבל מייקל עצמו גם היום היה קולע אותו דבר ואולי אף יותר, כנראה שלא היה מצליח לקחת 6 אליפויות (לא נדע) אבל תארי האמויפי שלו והמספרים לא היו יורדים. גם שהוא היה בן 40 וחזר מפגישה בשנות ה-2000 הוא עדיין הפגיז כל משחק איזה 20 נק והיו לו משחקים של 30 ו-40+ וזה בגיל 40!!
לדעתי השנה ספציפית מאגר הכישרון בליגה הוא הכי גדול שהיה אי פעם. הגארדים מטורפים, הביגמנים חזרו גם לאופנה קצת ובכלל אני חושב שבשנים האחרונות הליגה מאד חזקה, גולדן קצת הוציאה את העוקץ מזה אבל עם דוראנט למשל היה באוק איזה תחרות מטורפת הייתה אוק גולדן יוסטון וספרס קאבס. 5 קבוצות עם סיכוי טוב לתואר.

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

לדעתי זה הרוב ספקולציות שבכלל לא קשורות עליו.

אבל סתם משהו שעבר לי בראש בזמן שקראתי. מדי פעם עולות בדיונים קבוצות שמתחרות על תואר הגדולה בהיסטוריה (סלטיקס 86, סיקסרס 83, שיקגו 96 וכו'). אף קבוצה של לברון לא נכנסת לדיון הזה, אפילו רק ברמת הדיון

איציק 31 בדצמבר 2017

למה שתכנס?

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

רק ציינתי תובנה

שמעון 31 בדצמבר 2017

לברון במיאמי היה צריך להביא 4 אליפויות ב-4 שנים שהוא היה שם. בכל ה-4 שנים האלו הקבוצה שלו הייתה על הנייר הכי טובה בליגה. והוא הצליח להפסיד 2 אליפויות אבל אם היה מביא 4 אליפויות רצוף הקבוצה הזאת כן הייתה מוזכרת. עם עוד 2 אליפויות הוא היה מביט למייקל בלבן של העיניים כבר.

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

עוד סנטימטר הוא היה מלך, פחות סנטימטר מלכה

שמעון 31 בדצמבר 2017

מה לעשות זו המציאות. לברון עם 5 טבעות שווה יותר מלברון עם 3 טבעות. הוא בכלל כיוון ל-8 טבעות במיאמי :)

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

תראה, אני די בעד לברון, אז אני לא אעשה לו את העוול של השוואות לג'ורדן. הוא ייראה יותר טוב במאבק על מקום 2.
אם אתה רוצה לשחק את משחק ה"אם", אז הוא הרבה יותר קרוב לטבעת אחת מל-5. בכל מקרה זה היפותטי וחסר טעם

שמעון 31 בדצמבר 2017

אני איתך רק ציינתי. הוא לקח 3 שזה מאד מכובד ומאד קשה בליגה הזאת ובהחלט מכניס אותו לגדולים ביותר. בנוסף לזה יש לו 4 אמויפי שרק למייקל וקארים יש יותר וסטטיסיטיקה מפלצתית ועוד 6 גמרים ברזומה. בקיצור לא פראייר. אצלי הוא 3 אחרי מייקל וקובי נכון להיום. נראה מה יהיה עד סוף הקריירה.

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

משאיר לקובי ענן אבק.

איציק 31 בדצמבר 2017

אלעדכ, בזה אני איתך!!!

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

שניה, אני עושה צילום מסך

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

בצדק, הוא לא העמיד אלופה ענקית באמת. הכי קרוב היה במיאמי וגם זה בערבון מוגבל.

אלעדכ 31 בדצמבר 2017

כמובן שבצדק, אבל גורם קצת לגירוד בראש. לכל שאר הטופ-10 יש לפחות קבוצה אחת שנכנסת לדיון.

אגב, לא ברור לי אם זה כנגדו או לזכותו. אפשר לטעון שהוא מעולם לא הוקף בשחקנים גדולים באמת, ועדיין הגיע להצלחות.

שמעון 31 בדצמבר 2017

וויד היה שחקן גדול באמת, פשוט הפציעות גמרו אותו וזה מה שמנע ממיאמי עוד שנים בטופ והסיבה שלברון עזב שם.

יעוז סבר 1 בינואר 2018

לא יודע. העמיד אלופה בק טו בק, קבוצה שיזכרו. אבל כל הקריירה שלו הוא לא היה מלהיב ולא הקבוצות שלו. זה חלק ממה שעושה אותו לפחות פופולרי באופן יחסי.

Zak 31 בדצמבר 2017

למה רק המורשת צריכה להיות בראש של לברון? למה לא דברים אחרים? נכון שהוא ידוען ומודל חיקוי ושני בהיסטוריה של הכדורסל רק לג'ורדן. אבל עדיין מדובר בבנאדם שרוצה למצות את עצמו, להרגיש סיפוק מהעבודה ולהנות מהחיים. אז אם הוא לא מרגיש את זה בקליבלנד ובתאקל עם הבעלים הבעייתי וצריך אתגרים חדשים שיילך לאן שטוב לו.

איציק 31 בדצמבר 2017

למה הוא מדבר (או אולי דיבר עד העונה) עליה כל כך הרבה? כנראה זה חשוב גם לו.

עידן. 31 בדצמבר 2017

לא יודע מה יש ללברון לחפש בלייקרס.

אחת הקבוצות הגרועות בליגה. לורנזו בול הוא בלוף ובכל מקרה אולי השחקן הכי לא מתאים לשחק ליד לברון (צריך את הכדור ביד וחסר קליעה). גם אם יגיע איזה פול גורג' זה לא מבטיח ללייקרס כלום, כמו שאפשר ללמוד מהשנה של אוקלהומה.

דווקא לקליבלנד יש לא מעט נכסים. כבר עכשיו הם הקבוצה הטובה במזרח וזה בלי אולסטאר בדמות אייזה תומאס. בשנה הבאה יש להם מקום להחתמת מקס + בחירת דראפט מאוד גבוהה עם פוטנציאל למקום ראשון ששווה המון (הבחירה של ברוקלין).

יעוז סבר 31 בדצמבר 2017

לקליבלנד יש את הדבר הכי חשוב לתת ללברון. מורשת. מורשת של שחקן שעשה סיבוב, חזר הביתה ונשאר בבית. זה המון.

7even 31 בדצמבר 2017

לברון לא יעזוב. הכל זה ספקולציות של עיתונאים משועממים.
למה לעזוב אם כבר עכשיו יש שם אחלה בסיס?
ולמה לעזוב עלייה קלילה לגמר הליגה במזרח תמורת מלחמת עולם במערב?
בוסטון…גם עם הייוורד…מגרדת אולי חצי ניצחון מול הקאבס בסדרה
לגבי הבית של השחקנים…טרייד או שניים או זריקה לווייבר אפשר די בקלות.
הערכה שלי היא לטרייד רציני בינואר..משהו בסגנון של גורג לקאבס אם העסק באוקלהומה ימשיך להיות תקוע.

שמעון 31 בדצמבר 2017

אוק תיבחן רק בפלייאוף. העונה הרגילה לא מעניינת. הם עלולים לעוף סיבוב ראשון והם לעשות אליפות הכל אפשרי בסקאלה שלהם זו קבוצה שביום נתון ועם אינטנסיביות הגנתית שבטוח תבוא בפלייאוף יכולה לעקוץ כל קבוצה. הם מאד לא יציבים ואי אפשר לדעת מה נקבל מהם. אני מהמר עליהם מול כל קבוצה שלא גולדן סטייט בהנחה שאין פציעות.

7even 1 בינואר 2018

אני גם מהמר עליהם לפני יוסטון.
אבל לא בגלל כרמלו, אלא בגלל אדאמס.

תומרג 31 בדצמבר 2017

מורשת שמורשת, די כבר עם המורשת הזו!
מישהו מוכן להסביר לי מה זה מורשת בכל? מה הוא, אתר של אונסקו.

לברון הוא לברון, יזכרו אותו כאחד השחקנים הגדולים אי פעם. גדול שחקני קליבלנד, כנראה שגם מיאמי. שחקן עם סקילסט מטורף שלא הרשים את איציק. שחקן שיצא למאבקים פוליטיים ולא שמר את תדמיתו נקיה עבור מסעות הפרסום. כנראה גם סחי מארץ הסחים וגם עם אגו די מנופח.

הוא מרגיש מספיק בטוח בעצמו כדי לעבור למקומות שהוא חושב שיתאימו לו יותר. לרוע המזל הוא שוכח להתייעץ עם גולשי דבאזר ולכן נקבע שאין לו מורשת להותיר אחריו.
אני מניח שהוא לא מצליח להירדם בלילה עם התחושה הקשה הזו אבל ככה זה.

איציק 31 בדצמבר 2017

אתה כזה ממורמר. לך לפסיכולוג, אולי תמורת סכום סימלי יעזור לך.
1. היכן ראית אותי מזלזל ביכולות של לברון?
2. על המורשת בדה-באזר מדברים הרבה פחות מאשר הוא עצמו, אז תשאל אותו מה זה בכלל לפני שאתה רץ לדפוק על המקלדת.
נ.ב.: לברון שחקן ענק.

תומרג 31 בדצמבר 2017

ממורמר? אני?
לרוב אני סתם לא מבין אותך, עכשיו אתה פשוט מדבר שטויות

איציק 31 בדצמבר 2017

ממך זו מחמאה.

עגל 31 בדצמבר 2017

טור מצוין, כתוב מנקודת מבט קצת פילוסופית. גם לי לא נראה שהוא יעזוב את קליבלנד, אלא אם כן יהיה לו משהו קונקרטי מאוד חזק ביד שיכול לאיים על אמת על ג"ס. כרגע אליפות נוספת נראית די רחוקה.
לעבור את קארים זו משימה בלתי אפשרית, אבל מי יודע, אולי אולי.

איציק 31 בדצמבר 2017

לפי כתבה מעניינת בספורט 5, http://m.sport5.co.il/articles.aspx?docId=262197 נראה שאם יישאר בריא כנראה ישבור את השיא של כרים, זאת במידה וימשיך עוד כמה עונות בקצב של מעל 20 נקודות בממוצע למשחק, מה שממש לא מופרח.

שמעון 31 בדצמבר 2017

קשה קשה לשבור את השיא המטורף הזה כמה קארים שיחק 22 או 21 עונות? עד גיל 42 לא?

איציק 31 בדצמבר 2017

כן, אבל הוא התחיל בגיל מבוגר מלברון, כך שמספיק שלברון יסחב עד 38, וזה מעשי.

שמעון 31 בדצמבר 2017

וינס קרטר בן 41 אוטוטו אם הוא סוחב עוד עונה הוא הופך למבוגר בהיסטוריה לא יאמן. בכלל השחקן בכי מבוזבז בהיסטוריה. מעולם לא היה לו מאמן טוב ושחקנים טובים סביבו.

יובב 31 בדצמבר 2017

לברון תפלצת פיזיולוגית עם הבנת משחק ולא פחות, הבנת"הביזנס": כסף, פרסום, מה נדרש עמ לעניין, מה נדרש עמ להוביל דעה, מה נדרש עמ להיות מוזכר גם כשמפסיקים. כנראה שזה מסתכם במילה הכללית מורשת.
הוא לא סופר אף אחד. זכותו, לכאורה. הרוויח את זה בדם ויזע. רק שאי אפשר לזלזל בקהל שבגינו הגעת עד הלום. הוא יודע את זה טוב מאיתנו (ע"ע הבנת ה"ביזנס"). מכאן המסקנה הפשוטה(?) – כשיעדכן אותנו- נדע. הcpu שלו כבר ישקלל עבורנו הכל.

shadow 31 בדצמבר 2017

הוא לא יעבור את גיל 36 בליגה.
לא ידעתי שפופ אימן את דאלאס.
אני לא יודע אם העובדה שהוא לא שיחק ליד שחקנים גדולים באמת היא לחובתו או לזכותו.
כלומר אם מתעלמים מוויד בוש לאב וקיירי ומהעובדה שכל הקריירה נעשתה במזרח החלש. מי באמת היה שחקן גדול במזרח באותן שנים?
כשוויד לקח אליפות כמה שחקנים גדולים היו סביבו? ונוביצקי?

הקטעים שנכתבו פה על קובי נראים כמו חלק מסאטירה על אוהדי כדורסל.

אז באותה הרוח ובשביל לשמור על רמת השטויות, נדבר כשלברון יפריש שתי חולצות באותו האולם ובאותה הקבוצה.

שמעון 31 בדצמבר 2017

הכתב הודה שהוא הייטר מה אתה רוצה. אגב לברון יפריש 2 חולצות במיאמי והקאבס. 9 פעמים חמישיית העונה של ההגנה 9 פעמים חמישיית העונה הראשונה אם אני לא טועה 5 אליפויות ויותר מהכל הריגוש הריגוש אי אפשר לכמת את זה בסטטיסטיקה. אבל גם אתה הייטר של לברון הוא חגג גם על קבוצות המערב כמדומני אז המזרח החלש לא רלוונטי. גם מייקל היה במזרח החלש ולקובי חוץ מהספרס והסקרמנטו לא היו יריבות במערב אז לא צריך לגמד אחד בשביל להאדיר את האחר. שניהם שחקנים מדהימים ולטעמי מאז מייקל הכי גדולים. ללברון יש סטטיסטיקה טובה יותר ואל תשכח 4 אמויפי שזה מאד מאד מכריע ואני בהחלט מבין אנשים ששמים את לברון לפניו הם לא רחוקים אחד מהשני. בכלל הבעיה אצל לברון מבחינתי זה שהוא לא גורם לי לריגוש אני לא באקסטזה שאני רואה אותו הוא לא גרם לי מה שגרמו לי אייברסון קובי וינס קרטר קרי ווסטברוק. ריגוש אי אפשר לכמת בסטטיסטיקות.

shadow 31 בדצמבר 2017

עצם זה שהוא הודה שהוא הייטר רק גורם לי לרצות לחבוט בו יותר.

שמעון 31 בדצמבר 2017

לוויד היה את שאקיל והשופטים. לדירק היה את עצמו והוא אכן השחקן היחיד בהיסטוריה שהביא אליפות לבד. ודטרויט היחידה בהיסטוריה שלקחה אליפות בלי סופרסטאר.

יעוז סבר 1 בינואר 2018

דבר אחד די בטוח, ללברון יפרישו שתי חולצות, כי גם הוא, כמו קובי המאוהב בעצמו, עבר באמצע הקריירה מספר בצורה טיפשית לחלוטין. אז אפילו את ההישג המפוקפק הזה יש לו.

אלון3131 31 בדצמבר 2017

עצם העובדה שלאורך הדיון פה ואינסוף דיונים אחרים אנשים פה מתווכחים אם הוא 2 בהיסטוריה, 4 או 7(חוץ מshadow שאצלו לברון הוא 25 בערך) זאת המורשת שלו. הוא קיבע את מעמדו בטופ 10 בכל הזמנים ורוב האנשים שמים אותו טופ 5 ומעלה.

עליונות פיזית ? לא יותר ממג'יק או קארים או שאקיל או ג'ורדן. כל אחד היה לו את העליונות שלו.
מזרח חלש? ספרו את זה למגיק שטייל כל שנה וגם מייקל.
הפסדים בגמר? גם מג'יק ולארי הפסידו בכירים.
בונה סופרטימס? בעידן גולדן זה לא רלוונטי.

שורה תחתונה הוא לא צריך את המורשת המומצאת של כולם פה, המורשת שלו זה שהוא יזכר ככדורסלן בשורה אחת עם מג'יק ג'ונסון וקארים עבדול גאבר.

shadow 31 בדצמבר 2017

הוא ממש לא 25 אצלי הרבה הרבה יותר גבוה, בשם הבכיינות אתה לא צריך להפוך את עצמך למגוחך.
את המורשת תשאיר לאחרי שיפרוש. יש לו עוד מספיק שנים להרוס לעצמו את "המורשת" שהוא בנה לעצמו.
אם יש משהו שאני סומך עליו שיעשה, זה בדיוק את זה.

אלון3131 1 בינואר 2018

איך הוא יכול להרוס ? שאקיל התבזה ולא עשה כלום ב3-4 שנים אחרונות בקריירה וזה לא פגע במעמדו.

shadow 31 בדצמבר 2017

מה שסטף קרי עושה ב25 דקות אחרי 11 משחקים בחוץ לברון לא יעשה גם ב25 שנה.

איזה שחקן. פשוט טירוף.

גלעד בלום 31 בדצמבר 2017

צל, אם היתה לך בחירה את מי לקחת ולבנות קבוצה סביבו, את מי אתה לוקח? בכנות, גם אני חולה על סטפ אגב אבל סטפ מסוגל לשחק 1-2, לברון יכול לשחק 1-2-3-4-5 ולשמור על כל שחקן. קבוצה היריבה ללא יוצא מהכלל ( ראיתי אותו שומר על פורצינגיס )

איציק 31 בדצמבר 2017

סליחה על השאלה הגסה, באיזה מקום הוא שם את האמה כי לגב של חד הקרן הוא לא מגיע ;)

אלון3131 31 בדצמבר 2017

ובאותו שבוע הוא גם שמר על דניס שרודר

shadow 31 בדצמבר 2017

קבוצה בנויה יותר מאשר שחקן אחד ואם לשפוט על פי העבר ההווה והמציאות אז ניתן להסיק שסביב לברון מעולם לא נבנו קבוצות בעיקר באשמתו.

סביב סטף נבנתה אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה אז אני בוחר את סטף אם אתה משאיר לי ברירה רק בין שניהם.

אם אתה משאיר לי לבחור חמישיה בין מי שבא לי אז לברון לא נמצא שם בכלל.

הערך הכי גדול של לברון הוא כשהוא לבד. בקבוצה אמיתית (בטח בכזו של כוכבים) הערך שלו יורד מאוד ולראיה תראה את הבזיונות של נבחרת ארהב יחד איתו ב2004 ו2006.

נראה לי שאפילו באחד על אחד קרי טוחן אותו.

אלון3131 31 בדצמבר 2017

לכלכת צל. ב08 ו12 לקח זהב.ב04 היה בן 19.

shadow 1 בינואר 2018

יש משהו במה שאתה אומר אבל עדיין זה חלק שמשלים תמונה לא התמונה עצמה.

הממזר של סטוקטון 1 בינואר 2018

אוהבים להציג את לברון כדמות שייקספירית בת זמננו.

אבל אני אלך עם חנוך לוין.. – "הזונה מאוהיו"

רוני 1 בינואר 2018

אם יעבור לקבוצה שלישית ויקח איתה אליפות זו תהיה המורשת הייחודית שלו. להוביל שלוש קבוצות שונות לאליפות זה משהו שאף אחד מהגדולים עשה.

יעוז סבר 1 בינואר 2018

כי לא רצה ולא ניסה לעשות. יש לך ספק שאם ג'ורדן היה חוזר לא בשיקגו אלא באורלנדו, נניח, הוא היה לוקח אליפות?

אלון3131 1 בינואר 2018

נכון, אבל גם אין ספק שעם לברון מצטרף לגולדן הם לוקחים אליפות. לעומת זאת עם ג'ורדן היה חוזר מהפרישה הראשונה לפייסרס נגיד, ממש אבל ממש לא הייתי משוכנע שהוא לוקח אליפות.

איציק 1 בינואר 2018

אתה כנראה ממש אבל ממש טועה.

פצפוץ חמוץ 2 בינואר 2018

כל עוד גולדן סטייט במערב, לברון לא יעבור ללייקרס או יוסטון. נקודה.
מעניין מה יקרה אם הוא יעבור לפילי. עם אמביד וסימונס יש סיכוי שייקחו את גולדן סטייט.

איציק 2 בינואר 2018

לאן ייקחו את גולדן סטייט?

שמעון 2 בינואר 2018

לברון יעבור לבוסטון :)

Comments closed