צריך לדבר על מכבי

מכבי עוברת תהליך של ליברפוליזציה, זה קצת מדאיג אם אתם אוהדי מכבי

הנה עוד נושא שנמנענו מלגעת בו במקל, מכבי עלית תל אביב, או כמו שקוראים להם היום, מכבי משהו תל אביב (אשכרה יש לי בלק אאוט). בשביל תמיד יהיו עלית, במלרע, בהגיה של רפי גינת.

הבעיה במכבי של השנה היא פשוטה ואפשר לסכם אותה במשפט: לאף אחד כבר לא אכפת.

קחו את החודש האחרון. מה-28 בדצמבר. מאזן 5-5, תבוסה אדירה באולימפיאקוס, הפסד בית בדרבי, הפסד בית מול הגליל וכמה נצחונות על כל מיני בני הרצליה ובאמברג. וגם זה בנס. ומה? No one gives a Fuck. לאף אחד לא אכפת. מועדון הכדורסל המהולל מתל אביב, שהיה מכנס ישיבת הנהלה חירומית באישון לילה אחרי כל הפסד בשתי נקודות להפועל ירושלים בחוץ, נמצא בשאננות שיא. מה שהיה פעם אירוע קיצון, של פעם בשנה, כאשר הטמפרטורה בסביבות המועדון היתה עולה למאה מעלות צלזיוס, עובר היום בלי שאף אחד שם לב. בלי ישיבות חירום, בלי מתן גיבוי למאמן, בלי שחרור זרים וכמובן בלי ההודעה הבלתי נמנעת: "בסיכום עם המאמן היקר (מלאו את החסר) החליטו שני הצדדים להיפרד. מכבי תל אביב מודה למאמן על פועלו ומאחלת לו הצלחה בהמשך הדרך. למאמן זמני מונה צביקה שרף".

יש שיגידו שזה תהליך בריא. תהליך שבו מועדון קיצוני, שחי במונחים של חיים ומוות, הופך למועדון שפוי. אני חושב שזה תהליך עצוב. מכבי תל אביב קמה ונוסדה על האתוס של שמעון מזרחי. אתוס שלפיו משחק אימון זניח של נערים ב' חשוב כמו גמר יורוליג מול ריאל מדריד. מי שמזלזל במשחקים של נערים ב', סופו להיתפס לא מוכן ביורוליג. אצל שמעון, במיטבו, כלומר שימון, זה לא היה קורה. הוא היה מגיע למשחק של נערים ב', מסדר מה שצריך לסדר והמסר היה מועבר. נו וואן פאקס וויז מכבי אין דה יד. נו וואן פאקס וויז שימון. פרטים אצל בארי לייבוביץ, צ'ורצ'יץ, מרסר וכל מי שפעם חשב שהוא יכול לנצח את מכבי ואת שימון.

אז משהו מת במכבי ומשהו חדש עדיין לא נולד. המועדון נמצא כעת בסכנה לתהליך של ליברפוליזציה. מועדון פאר, שהיה רגיל לאכול תארים לארוחת בוקר, ואיבד מתישהו בתחילת שנות התשעים את דרכו. בהתחלה זה כאב, אחרי זה זה כאב פחות, בהמשך באה ההשלמה והיום מרוצים באנפילד מנצחון על בולטון מגול בדקה התשעים. גם ארסנל עוברת תהליך דומה, מילאן הגדולה בסכנה וגם לוס אנג'לס לייקרס (אינשאללה) מתחילה להתרגל לראות את העולם מלמטה. זהו תהליך שאם לא עוצרים אותו מוקדם, הוא הופך להיות כרוני.

כתבתי וכתבתי וכמעט שכחתי את הפואנטה. רק רציתי להגיד שזה תענוג. שלא ייגמר לעולם.

מבלימה להתקפה - נצחון על אשקלון
הנצחון על בטיס

23 Comments

יואב 22 בינואר 2018

בעונה כל כך דחוסה- חייבים לאמץ שפיות. כל יומיים שלושה משחק, למי יש כח לדרמה המזוייפת הזאת?
הפועל ים לעומת זאת ממשיכה לא לעניין. גם לא את עצמה.

אנונימוס 22 בינואר 2018

הכל מתחיל ונגמר בשריון המשוקץ. הוא סירס את החשיבות של הליגה. וגרם לכל המערכת להתכוונן לכך ולשדר ש"רק אירופה חשובה".מאחר שברור לכולם שבאירופה זה לא הגיוני לקחת תואר כל שנה, אלא פעם בעשור, נעקרת לה לאט לאט מהמערכת כל מנטליות ה"חייבים לנצח כל משחק".

יואב 22 בינואר 2018

נכון.

זינק 22 בינואר 2018

השיריון המשוקץ גמר את הליגה…. לא הפיינלפור ולא החוק הרוסי… נו בחיאת.

אלון 22 בינואר 2018

1) הפיינל פור והשיריון אחד הם
2) מה רע בחוק הרוסי? היתה פה אלה ליגה גם כשהיו רק 2 זרים

בארי ברודי 24 בינואר 2018

הוא התכוון שהשיריון הפך עבור *מכבי* את הליגה לפחות חשובה ואת האליפות למשהו לא קריטי.

7even 22 בינואר 2018

הדוגמא הכי טובה, אבל באמת הכי טובה?
משחקי היורוליג של ימי שלישי/חמישי, נמצאים איפשהו בעמוד הרביעי או החמישי של מדור הספורט (אני קורא רק 'ישראל היום, מצטער). ולרוב, בידיעה קטנה כזו בתחתית העמוד.

לא שאני כזה משוגע על ירושלים, אבל בשנה שעברה, כשקצת(ממש קצת) הלך לה ביורוקאפ, המשחקים שלה היו מקבלים שני עמודים, בזמן שהיורוליג היה נדחק לפינה.

וואלה…אולי גם לעיתונאים נמאס.
מעניין מתי גם ערוץ 5 יקלוט את זה…

אולי כיוון שבפעם האחרונה ששיחק בה ישראלי לא למטרת סגירת חור, זה היה איפשהו לפני איזה 20 שנה.
נכון לעכשיו זה התדרדר למצב שישראלים במקרה הטוב מוסרים את המגבת והמים לזר (לכדורסל) התורן

**לשמממוררררר*

שמעון 22 בינואר 2018

טת מי מעניין ישראלים בירושלים וחולון יש ישראלים? אין ישראלים טובים ולכן לא ישחקו. התלהבו פה מזוסמן אבל אמרתי לכם הוא בחיים לא יהיה כוכב הכדרור שלו והאחד על אחד שחו וזריקה תחת לחץ הם חלשים ברמה נוראית. יש לו גודל ומיקום טוב ואולי יום אחד יהיה לונקליעה טובה. הוא צריך קבוצההקטנה שתתן לו 30 דק והוא יוכל לדחק ולעשות שם טעויות וללמוד לכדרר אם הוא רוצה להתפתח לכוכב בקנה מידה ישראלי אחרת סתם נגר. הוא עשה טעות שנשאר במכבי בשביל פירורי דקות. במכבי אי אפשר ללמוד אין שם סבחנות לדברים האלו. צריך קבוצות קטנות כמו אשדוד גליל שם יקבל 30 דק. תראו את גיעק כהן איזה נגר היה במכבי ותוך שנה שאשדוד הפך לשחקן נפלא

7even 22 בינואר 2018

אז למה להביא אותם מראש?

בלאנקו 22 בינואר 2018

אתה צודק שאם זה ימשיך ככה אז אפשר יהיה לקרוא לזה ליברפוליזציה, אבל בשנה הזאת זה בלתי נמנע.
אחרי אינסוף טעויות בשנים האחרונות השנה זו בבירור שנת ניקוי אורוות ועונה פיננסית. לדעתי משלמים יותר כסף לכל מיני הזויים שלא משחקים בקבוצה לעומת אלו שכן. אם יצליחו השנה להתברג בשמינייה הראשונה זה הישג נהדר וכל ניסיון להעלות את רף הציפיות ללא כל ביסוס והתאמה לחומר השחקנים יהיה הרסני.
ובכל מקרה, גם כשיגיעו לעונה הבאה אחרי עונה חיובית (אני מקווה) ועם הרבה יותר כסף פנוי לשחקנים עדיין תהיה בעיה גדולה. כל עוד לא פורשים מהליגה הישראלית, אתה מחויב לשים לסגל עם 5-6 ישראלים. הבעיה שאין 5-6 ישראלים שבכלל מדגדגים את רמת היורוליג (וראו לאן התנדפו אוחיון, מקל, לנדסברג, פניני וכו') ולכן בחיים לא תוכל להרכיב באופן קונסיסטנטי קבוצה של טופ 4-5 יורוליג.

שמעון 22 בינואר 2018

זה לא נכון יעוז. היום היורוליג הפך כמו אן בי איי הרבה משחקים ומשחקים קשים כל הקבוצות כמעט טובות. מכבי שיחקה 5 משחקים ב10 ימים. גם גולדן סטייט עם 10 הפסדים אז מה? אין חשיבות להפסדים האלו כלל וכלל. צריך רק להגיע לפלייאוף. מכבי היא קבוצת טופ 8 ולא מעבר והיא במיקום הריאלי שלה. הרי אתה לא מצפה מפורטלנד לקחת אליפות באןביאיי נכון? מידי פעם אם יפתיעו כמו ב2011 יהיה טוב. מכבי במצב טוב מאד. לא יודע מה אתם רוצים. כל עוד גקסון וקול בריאים הכל טוב. הצפי בתחילת העונה היה טופ 8 אליפות וגביע בארץ זה גם מה שיהיה לדעתי. פיינל פור? קודם נגיע לפלייאוף ואז אלוהים גדול. לאנקרה כלום.

אלי 22 בינואר 2018

כל עוד שמעון שלט בכדורסל הישראלי ביד רמה והכסף של משלם המיסים זרם דרך רשות
השידור באין מפריע לא היה באמת סיכוי לאף אחד להרים את הראש..למכבי יש יותר שונאים מאוהדים (אני לא אוהד הפועל תל אביב או ירושלים) על כל השנים שהיא התעללה בכדורסל הישראלי..היום שהדברים קצת התאזנו אנחנו רואים שמכבי תל אביב זה מועדון היסטרי בלי דרך עם עבר מפואר והווה מפוקפק..
מכבי תל אביב לאורך כל השנים וגם היום פוגעת בכדורסל הישראלי ולא ההיפך..
מעולם לא עניין אף אחד שם כלום מעבר למכבי תל אביב,אבל שנים הם עטפו את זה באריזה של אנחנו התורמים הגדולים לכדורסל בישראל..
קאט דה בולשיט כל מלך סופו להתגלות במערומיו..

שמעון 23 בינואר 2018

כל קבוצה מעניינת את עצמה בלבד זה המהות. זה לא סותר שמכבי תרמה לכדורסל הישראלי ותורמת בלי מכבי אתה כמו הליגה בכדורגל. אתה מביך כמו הקבוצה שלך תביא כסף ותתרום לקבוצה שלך במקום להסתכל על אחרים. הישראלים של הפועל ים ותא מה זה תורמים חח. שאין שחקנים ישראלים צברים זה מה שיש. אם היה מישהו טוב הוא מזמן היה משחק. גייק כהן דיברתלומאו וטיוס הם ישראלים ומשחקים המון דקות יותר מהישראלים של הפועל ים או תא או חולון. רוצה ישראלים לך לליגה לאומית. לנו לא אכפת אני אוהד מכבי לא מעניין אותי אם הכוכבים זה ישראלים אמריקאים יוונים או סלובנים. גם בנבחרות הכדורגל והכדורסל מצידי שישחקו רק זרים. אני מעוניין לראות רמה ולא ישראלים בשבילם יש ליגות נמוכות.

7even 23 בינואר 2018

"בלי מכבי אתה כמו הליגה בכדורגל"
לא הבנתי….תסביר.

אתה טוען שאנחנו צריכים לומר תודה למכבי על זה שהיא קיימת?
אוקיי, תודה.

רומן 22 בינואר 2018

לאף אחד לא אכפת מ12 אמריקאים שלובשים חולצות צהובות ומשחקים כדורסל. יש גבול לפרובינציאליות, אפילו פה.

שמעון 23 בינואר 2018

גם במכבי חיפה כדורגל יש ישראלים? או ערבים? ותראה איפה אתם עם הישראלים. רק זרים אנחנו רוצים גם בכדורגל גם בכדורסל וגם בנבחרות

7even 23 בינואר 2018

אין בעייה עם זה.
בדיוק בגלל זה לאף אחד, גם לאוהדים עצמם, כבר לא מזיז מצב הקבוצה.

ולראייה – משחקי היורוליג שלה נמצאים בעמוד החמישי במדור הספורט, עם ידיעה קטנה, גם בנצחונות וגם בהפסדים. תבדוק אותי.

שמעון 23 בינואר 2018

ממתי מדורי הספורט קובעים משהו? כדורגל ישראלי זה מוביל שם, אז מה זה אומר? מדורי הספורט גם לא מקושרים כבר למכבי כמו ערוץ 5 ואין להם מידע יותר מידי אז מה שהם יכולים לעשות זה לתת טור של מליאניאק וביי.
ושמכבי לא דרסה את אירופה הם תמיד היו בעמודים בסוף. רק שהם הצליחו בצורה בלתי רגילה זה היה ראשי וכך יהיה.

כל מי שאני מכיר עוקב אחרי מכבי באדיקות וגם הרבה מנויים אז לא יודע מה אתה מדבר, בספורט ישראלי אני רואה רק מכבי כדורסל.

Dr. van nostrand 23 בינואר 2018

תודה על הפוסט, יעוז.
בהזדמנות זו נזכרתי כמה נהניתי לקרוא את הספר של אוהד גרינוולד על מכבי ( הוא היה כאן ב Q and A לפני כמה חודשים ).

tell ya what- נכון הבדיחה הזאת שבא אל מישהו בריון ומציב את קורבנו בתוך מעגל שסימן עבורו ומורה עליו בל יחשוב לצאת משם, כשבינתיים הוא מפליא את מכותיו ברכבו של המסכן, כאן הלך הפנס, אח"כ השמשה וכו'.
וההוא, בעל הרכב על כל מכה מתפקע מצחוק כי בזמן שהוא לא הסתכל… הוא יצא מהמעגל.

אז בדמיון שלנו, אחרי הפאנץ'… איך הבריון מתייחס לצחוק הזה שהוא יוצא מהמעגל? לוקח קשה או שלא אכפת לו?
לי זה היה יותר כיף לחשוב שזה באמת מרגיז אותו : ).

יעוז סבר 23 בינואר 2018

ד"ר פיספתי מי זה הבריון במשל שלך. אבל לדעתי מכבי היא ארגון אחר, חדש היום. היא נהנית מעונה חסרת ציפיות של מקום 8-10 ביורו ואולי איזה קרטוע לאליפות בארץ. זה עולם חדש. כל מי שקרא את הספר המבריק של גרינוולד מבין את זה. העונה הזאת, יותר מהעונה הקודמת, היא רעידת אדמה בעיני. עונה בינונית ומטה, ואיש לא מתרגש. זה לא מכבי שאנחנו מכירים.

שמעון 23 בינואר 2018

למה זה עונה בינונית ומטה? צריך לנצח כל משחק? חשבת שגם קבוצות אחרות התקדמו לעומת פעם?

Comments closed