לקראת הקלאסיקו כתבתי שברצלונה היא כמו אסון שמחכה לקרות. אולי זה לא הניסוח המדויק, אבל זו בוודאות רוח הדברים. איכשהו יש תחושה כל הזמן שכל מה שקורה השנה בברצלונה הוא סוג של מקרה. פוקס. קבוצה מוזרה, קצת לא מאוזנת, עם מסי אחד ענק, שמצליחה משחק אחרי משחק להביא את הסחורה (או כמעט להביא אותה). איכשהו ניצחנו את הקלאסיקו ההוא, אפילו הבסנו, אבל עד עכשיו אני מאמין שהתחושה היתה נכונה גם אז.

שיחה מקרית השבוע עם נדב יעקבי, אחד שמבין משהו בכדורגל בכלל ובכדורגל ספרדי בכלל, הראתה לי שלא רק אני חושב ככה והעלתה את סף הלחץ לשיאים חדשים.

משהו מרגיש בברצלונה השנה חלק מדי. אתה מסתכל על הקבוצה ואומר לעצמך שמתישהו טר שטגן יפסיק לעשות ניסים, שאומטיטי בעצם חזר מהפציעה די בינוני, שמסי לא ממש בכושר שיא, שאינייסטה משחק עשר דקות במשחק, קוטיניו לא רלוונטי לאלופות ודמבלה רלוונטי עוד פחות. אתה מסתכל על הקבוצה ומקבל את התחושה שצריך לבוא המאמן שישים סוף לעניין הזה, יתן לבארסה איזה 2-3 חתיכות בראש, וישאיר אותנו לחשוב למה בעצם לא ממש התחזקנו בקיץ כפי שהיינו צריכים (חלוץ אמיתי, קשר יוצר נוסח צ'אבי).

אז מה המפתחות לנס? מסי. אלה המפתחות. השחקן שלא הולך לו בכלל מול צ'לסי, חייב לקחת את הקבוצה על הגב. אחרי יותר מדי קורות ויותר מדי משחקים בהם הקבוצה מנצחת אבל הוא לא כובש, מסי צריך לתת הצגה. לקחת את הקבוצה על הגב מהרגע הראשון, לרדת לקבל את הכדורים אם צריך ולתקוף את ההגנה של צ'לסי. פעם אחר פעם. ההבדל בין מסי פעיל למסי סביל ומנסה לראות אם החברים שלו יקחו על עצמם את המשחק, הוא הבדל בין  ניצחון לבזיון. לא שחסרים למסי משחקים לפנתיאון, אבל איכשהו השלב הזה, נגד צ'לסי שיודעת להוציא מבארסה את הרע ביותר שלה, עם מאמן איטלקי מנחוס ושוער מנחוס עוד יותר, יכול להיות שיא חדש בפנתיאון על שם ליאו מסי. אם זאת העונה של ליאו מסי (והעונה הזאת, חשוב להזכיר, מסתיימת במונדיאל), זה הזמן להראות את זה גם בשלבי ההכרעה של העונה.

 

 

******

וכשיתפזר הערפל איכשהו נדמה שהעונה הזאת הולכת לעוד דאבל של בארסה, שלישי בארבע שנים, חסר תקדים ולמעלה מכך. ואיכשהו העונה הזאת הולכת לתואר שלישי רצוף של ריאל. פה פנדל, שם דחיקה עם הברך, פה הארכה, ולפני שנספיק להגיד סרחיו ראמוס זה יקרה. אל תגידו שלא אמרתי לכם.

 

 

טוב לו במקסימום
בין צ'לסי לצ'לסי