אז אשר יגורנו בא לנו, בערך. 90 דקות מול קבוצה שמתגוננת עם 10 שחקנים ומאמן שמרן שלא מעלה חלוצים (אלא אם אתם קוראים לפדרו החביב חלוץ). שימו לב שקו ההגנה של צ'לסי היה כל כך נמוך שבארסה סיימה את המשחק עם אפס נבדלים. חוזר שוב, אפס נבדלים. וזה עם סוארס שלבד שווה 4-5 נבדלים במשחק. אז מה קרה? פשוט מאוד, נבדל לא היה אפשרי. צ'לסי השאירה את הבלמים מאחורה, לא שלחה שחקנים למעלה והתגוננה בתוך הרחבה. בצורה כזאת בשביל לעשות נבדל צריך להיות דני דין.

ברוב המשחק היתה תחושה שהמשחק הזה גדול עלינו. אינייסטה לא חד, פאוליניו לא מכיר את המושג מסירה אחרונה, רקיטיץ' אחורי מדי, ומסי? הוא ראה את חברו הטוב פבראגס עושה עליו הגנה אישית לוחצת כמו פעם, כשמאחוריו מחכה באיזורית נגולה קנטה, האנרג'ייזר הצרפתי.

ההגיון אומר שבמצב כזה אמורים שחקנים אחרים להישאר פנויים יותר. הבעיה היא שבהרכב נטול דמבלה, קוטיניו ו…כן, ניימאר שאני עדיין לא שכחתי, אין כמעט שום שחקן בבארסה שמסוגל לייצר לעצמו. במיוחד לא כשאינייסטה נראה כבוי.

אבל…. אינייסטה כמו אינייסטה, מספיקה שנייה של חוסר חדות בהגנת צ'לסי כדי שהלוחם הותיק ישים למסי כדור עם סרגל על הרגל ומסי מצידו ישלח מדויק לפינה. אגב, לא גול קל כמו שנדמה. אני מכיר לפחות 5-6 שחקנים שהיו שולחים את הכדור לשורה 58 ביציע. כדאי לזכור שגם בשער עומד קורטואה שמוטת הידיים שלו דומה למוטת הידיים של אנטטקומפו.

ועכשיו, מה עכשיו? חוזרים לכמעט חודש שיכול להבטיח לנו את הליגה ואחרי זה מלחמת עולם בקאמפ נואו. הבשורה הטובה? הבונקריסטים בכחול יהיה חייבים לכבוש, אם מתחשק להם לעלות לשלב הבא. זה אומר שקונטה יצטרך לשחק פתוח. מה ההגדרה שלו לפתוח? בטח מערך 6-3-1. אולי. אולי 8-1-1. או לחילופין, בונקר והמון מתפרצות. אתמול זה כמעט סידר לו את השני. ניתן רק להתפלל שעד לאמצע מרץ יצליח דמבלה לחבר שניים שלושה משחקים, אולי לכבוש איזה שער מקרי ומי יודע, אולי מסי ירוויח לידו שחקן יוצר שיפנה קצת שטחים במרכז. אשרי המאמין.

1-1, מהתוצאות המבאסות ביותר שיש. אין ניצחון, יש שער חוץ, הכל פתוח ולך תדע עכשיו אם אתה מרוצה או מבואס. מצד שני משחק אחד בבית, ניצחון קטן יעשה את העבודה. שורה תחתונה, כמו שאומר הרבי נחמן, "מוכרחים להיות שמח". אין ברירה אחרת.

 

*******

זה מה שכתבתי לפני המשחק. התגשם? תחליטו אתם.

לקראת הקלאסיקו כתבתי שברצלונה היא כמו אסון שמחכה לקרות. אולי זה לא הניסוח המדויק, אבל זו בוודאות רוח הדברים. איכשהו יש תחושה כל הזמן שכל מה שקורה השנה בברצלונה הוא סוג של מקרה. פוקס. קבוצה מוזרה, קצת לא מאוזנת, עם מסי אחד ענק, שמצליחה משחק אחרי משחק להביא את הסחורה (או כמעט להביא אותה). איכשהו ניצחנו את הקלאסיקו ההוא, אפילו הבסנו, אבל עד עכשיו אני מאמין שהתחושה היתה נכונה גם אז.

שיחה מקרית השבוע עם נדב יעקבי, אחד שמבין משהו בכדורגל בכלל ובכדורגל ספרדי בכלל, הראתה לי שלא רק אני חושב ככה והעלתה את סף הלחץ לשיאים חדשים.

משהו מרגיש בברצלונה השנה חלק מדי. אתה מסתכל על הקבוצה ואומר לעצמך שמתישהו טר שטגן יפסיק לעשות ניסים, שאומטיטי בעצם חזר מהפציעה די בינוני, שמסי לא ממש בכושר שיא, שאינייסטה משחק עשר דקות במשחק, קוטיניו לא רלוונטי לאלופות ודמבלה רלוונטי עוד פחות. אתה מסתכל על הקבוצה ומקבל את התחושה שצריך לבוא המאמן שישים סוף לעניין הזה, יתן לבארסה איזה 2-3 חתיכות בראש, וישאיר אותנו לחשוב למה בעצם לא ממש התחזקנו בקיץ כפי שהיינו צריכים (חלוץ אמיתי, קשר יוצר נוסח צ'אבי).

אז מה המפתחות לנס? מסי. אלה המפתחות. השחקן שלא הולך לו בכלל מול צ'לסי, חייב לקחת את הקבוצה על הגב. אחרי יותר מדי קורות ויותר מדי משחקים בהם הקבוצה מנצחת אבל הוא לא כובש, מסי צריך לתת הצגה. לקחת את הקבוצה על הגב מהרגע הראשון, לרדת לקבל את הכדורים אם צריך ולתקוף את ההגנה של צ'לסי. פעם אחר פעם. ההבדל בין מסי פעיל למסי סביל ומנסה לראות אם החברים שלו יקחו על עצמם את המשחק, הוא הבדל בין  ניצחון לבזיון. לא שחסרים למסי משחקים לפנתיאון, אבל איכשהו השלב הזה, נגד צ'לסי שיודעת להוציא מבארסה את הרע ביותר שלה, עם מאמן איטלקי מנחוס ושוער מנחוס עוד יותר, יכול להיות שיא חדש בפנתיאון על שם ליאו מסי. אם זאת העונה של ליאו מסי (והעונה הזאת, חשוב להזכיר, מסתיימת במונדיאל), זה הזמן להראות את זה גם בשלבי ההכרעה של העונה.

 

 

******

וכשיתפזר הערפל איכשהו נדמה שהעונה הזאת הולכת לעוד דאבל של בארסה, שלישי בארבע שנים, חסר תקדים ולמעלה מכך. ואיכשהו העונה הזאת הולכת לתואר שלישי רצוף של ריאל. פה פנדל, שם דחיקה עם הברך, פה הארכה, ולפני שנספיק להגיד סרחיו ראמוס זה יקרה. אל תגידו שלא אמרתי לכם.

 

 

 

לקראת צ'לסי
Welcome mister Kattash