לפני כמה חודשים כתבנו כאן שהפועל ירושלים החליטה לזרוק את העונה לפח. כתבנו, ולצערנו "אמרנו לכם". זה היה מספר ימים אחרי המינוי ההזוי של מודי מאור, שהזכיר במשהו את המינוי ההזוי לא פחות של רמי הדר למאמן מכבי תל אביב.

רחמים על הצמד הזה שהסתובב בעיניים מזוגגות מפחד על הקווים, מחשב את קיצו לאחור ושואל את עצמו אם לשמוח שקיבל את תפקיד חייו הלא הגיוני או להצטער על כך שהתפקיד הזה הולך להסתיים בביזיון ובפרידה בטרם עת.

הסיום המאולץ והידוע מראש הזה קצת מזכיר את צ'ר'ציל שהזהיר את צ'מברליין מלוותר לגרמניה, מה שיהווה לדעתו בזיון. צ'מברליין חשב שזה ימנע מלחמה. צ'רצ'יל ענה את המשפט הנהדר:

“You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.'”

או בעברית: יכולתם לבחור בין בזיון למלחמה. בחרתם בזיון ועכשיו תקבלו מלחמה.  כך קרה להפועל ירושלים. בחרו במודי מאור, פתרון די בזיוני, בשביל למנוע מינוי מאמן לעונה וחצי. קיבלו את הבזיון ועכשיו החתימו מאמן לעונה וחצי, בתנאים שלו.

*****

עכשיו צריך רק להתפלל שקטש הוא הצ'רצ'יל של ירושלים. קצת כמו צ'רצ'יל, גם קטש מגיע לתפקיד בשל במיוחד. הוא היה נסיך. רק לפני עשור קיבל את מכבי, ולפני כן את הגליל, בלי שקרע שרוך אחד של משרוקית. אחרי שסיים להיות נסיך, חזר ללמטה, כפי שצריך להיות ועבר את הסיבוב המלא. הפועל אילת, הפועל תל אביב, הפועל ירושלים, נבחרת העתודה ועכשיו בצדק נבחרת ישראל. אם יש מסלול שמוביל אותך בצדק להפועל ירושלים (אם נתעלם מזה שהיה בקבוצה בעבר, בהצלחה בינונית) זה המסלול.

עכשיו צריך קטש להוכיח שהוא באמת התבגר, והתנאים לא קלים. הסגל של הקבוצה סגור, אין יוצא ואין בא. בין השחקנים הוא ימצא את יותם הלפרין, אחד שיכול לתת המון ולא קיבל הזדמנות וליאור אליהו, אחד שיכול ונדמה שלא כל כך רוצה. אם יש מישהו שיכול להחזיר לאליהו את חדוות המשחק לעיניים, זה רק קטש. האיש שנתן לו את האאודי המפואר שלו, שתיים עשרה שנה אחורה, בשביל שהילד המתגעגע יסע להורים ברמת גן, הוא האיש שאליהו יכול להתחבר אליו.

הציפיות, שלא נמצאות בשמיים, יכולות לעשות לקבוצה רק טוב. בסך הכל צריך להגיע לפיינל פור ואז הכל פתוח. עודד קטש אחד שיודע ואוהב לנצח במשחקים גדולים ואוהב להכין את הקבוצות שלו למאני טיים. יש לו 3 ומשהו חודשים לעשות את זה. המבחן האמיתי יגיע בעונה הבאה. שיהיה בהצלחה.

בין צ'לסי לצ'לסי