5 הערות

מסי האומלל, ניימאר השבור, רונאלדו המזליסט ובאמצע חבורה של שוערים חסרי יכולת. מונדיאל 2018, רק התחלנו וכבר מבאס

  1. מסי, כן הוא. כתבתי לפני המונדיאל שהלחץ שמופעל על מסי הוא לא סביר. אני מוסיף לרשימה גם את ניימאר. שני אומללים שיכולים להביא לנבחרת שלהם רק גביע, ואז, ואולי רק אז, יזכו לקצת הנחה מהאוהדים. אצל מסי, רק מזכיר לניימאר, גם גמר במונדיאל הקודם לא הספיק. לגמר הרי כל אפס יכול להגיע, זה ידוע. גביע זה רק הגדולים באמת. בינתיים שתי הנבחרות מסריחות את המגרש והכוכבים נראים גמורים מנטאלית. ככה זה כשהלחץ עליך לא דומה לשום דבר אחר. ע"ע רונאלדו, שעולה לו משוחרר וחופשי, מה אכפת לו. הוא כבר עף בשלב הבתים לפני ארבע שנים ולקח בהליכה את כדור הזהב. ממנו אין ציפיות, אצלו כל שער זה שער הזהב. לראות ולקנא.
  2. קוטיניו. יותר ויותר מתגלה שהוא הברזילאי הטוב ביקום. מצד שני, גם אצלו משחק אלמנט הלחץ הרי בזמן שהתהילה, או הבושה, ילכו כולם לניימאר, מה אכפת לו לקוטיניו, יכבוש, יצא כוכב, לא יכבוש, יאשימו את ניימאר. תענוג.
  3. ובכלל, חוץ מרונאלדו שנבצר מבינתי למה הוא משחק בלי לחץ ונהנה גם מהמון מזל (דה חאה עם תצוגה של בוריס קליימן, פנדל שלא היה), הכוכבים הגיעו למונדיאל הזה מפורקים. מי שמצילים את המצב זה שורה של שחקני משנה, שמשחקים רגועים, בלי קופים ולבנים על הכתפיים ונהנים מהבמה הנוצצת בזמן שכוכבי העל רק רוצים לצאת לכמה ימי חופש בארובה.
  4. שוערים. המונדיאל הקודם היה מונדיאל השוערים. אוצ'ואה התמנון, נוייר, תצוגת העל של הווארד האמריקאי, קיילור נבאס שקנה את עולמו, רומרו שהצטיין בשער של ארגנטינה. המונדיאל הזה? מונדיאל הדווידוביצ'ים. קשה לציין שוער אחד שבאמת שינה משהו. שלושת השוערים שנחשבו שנים הטובים בעולם, בופון, קסיאס וצ'ך לא פה. קורטואה לא נדרש למתוח איברים, טר שטגן המסכן רואה את נויר מוריד חלודה על קו השער ואובלאק המדהים לא קרוב אפילו למונדיאל וגם כנראה לעולם לא יהיה. במקום זה אנחנו מקבלים את ג'ורדן פיקפורד, דה חאה בכושר מזעזע, קבאז'רו המסכן, סטויקוביץ שנבעט מחיפה, ושלל שוערים שבינוניות היא במקרה הטוב המילה שמגדירה אותם.
  5. מרקאדו, טליאפיקו, פרז, אקוניה, מזה. מי אלה אתם שואלים? ובכן, חצי מההרכב של ארגנטינה מול קרואטיה. עם יד על הלב, כמה אתם יודעים לספר לי על מישהו מהם? מתי שמעתם עליהם לאחרונה? אלא חמשת השחקנים הכי טובים בעמדות הקישור וההגנה שהאומה הארגנטינאית יודעת לשים ליד מסי. ולא, אף אחד לא נשאר בבית כי מסי לא רוצה אותו. מי שבבית, פשוט פחות טוב. לדעתי מאז המיתוג של ארוחות שף במאות אלפי שקלים כ"חמגשיות", לא היתה המצאה עלובה יותר מכך שמסי משחק בנבחרת של כוכבים. צריך להגיד את האמת, למעט מסי, ועוד שניים שלושה שחקנים שלא ממש מופיעים בנבחרת, ארגנטינה היא נבחרת שלא שווה מונדיאל. כנראה ששנות השפל בארגנטינה, לפני 10-15 שנה, השפיעו על הדור הזה, אולי על המסגרות של ארגנטינה, אולי על דברים אחרים, ומה שאנחנו מקבלים עכשיו זה את הדור הגרוע ביותר אי פעם. למעשה, אילולא מסי המסכן, זו נבחרת שלא היינו מדברים עליה בכל. גם כי, כאמור, לא היתה מגיעה למונדיאל, וגם כי אין בה כמעט שום שם ששווה אזכור. במקום לרדת על מסי, כדאי לשים אותו בשורה של שחקנים עצומים שסובלים מסגל נבחרת פאתטי. מדהים שעם הסגל הזה, בערך, הגיעו לשלושה גמרים בינלאומיים רצופים. מדהים.
  6. אז מה יהיה? הלוואי שהמונדיאל יתפוס קצב לקראת שלבי הנוקאאוט, כי בינתיים יש לנו מונדיאל די בינוני. יותר מדי נבחרות, פחות מדי נבחרות חלשות שבאמת מפתיעות ונותנות מונדיאל ענק, וכמה נבחרות מדרג הביניים שמוציאות את המקסימום מול נבחרות על עם כוכבים עייפים ומותשים. דבר אחד אפשר כבר לומר בוודאות, אם המונדיאל הבא, או אחרי הבא, יהיו עם 48 קבוצות, רמת העניין שבו תהיה בערך כמו המחזור הראשון של גביע הטוטו בישראל. בעצם למה להגיד רמת העניין, הרמה עצמה.
"צד שני!"
בלגיה-תוניסיה. קונטנדרית אורגנית

34 Comments

jhkj 23 ביוני 2018

פוסט מעניין מסכים מאוד עם 1-3
בנוגע ל-4 על כל השוערים האלה יש המון שוערים שנותנים מונדיאל מדהים, אוצ'ואה, שמייכל, מאט ריאן, נאבאס, רוי פטריסיו. לא הייתי אומר שזה מונדיאל הדווידוביצים.
בנגוע ל-5 בתור אוהד ארגנטינה אתה טועה לדעתי. מעבר לעובדה שמרקדו משחק בסביליה, אנזו פרס שיחק בולנסיה והם שחקנים מוכרים, בעניין העיקרי והוא הסיבה שארגנטינה לא מצליחה שהוא שזה לא השחנים הטובים ביותר שלארגנטינה יש להציע בכל העמדות שציינת. אין שום סיבה שאנזו פרס יפחת כשבאנגה וביליה על הספסל, אין שום סיבה שטאילפיקו ואקוניה יפתחו ביחד, אין שום סיבה שמזה יפתח כשיש את די מאריה, פאבון ודיבאלה. יש שתי עמדות בעייתיות בסגל הארגנטינאי שבגלל השחקנים האלה משחקים, עמדות המגנים ועמדת המאמן

הברזיליאני 23 ביוני 2018

לא הייתי אומר שזה מונדיאל הדווידוביצ'ים, פשוט כי הוא אחד השוערים הטובים בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי (לא שזה משהו מדהים, אבל אני מניח שזה הרפרנס שלך)

jhkj 23 ביוני 2018

זה הרפרנס של כותב המאמר, ככל הנקרא נקרא כך , על שם רגע האוי דוידוביץ המפורסם אם אני צריך לנחש. אישית תמיד אעדיף את שביט אבל אני מסכים איתך שמדובר בשוער טוב

עובר אורח 23 ביוני 2018

מה נסגר. לא מבין איך אחד השוערים הטובים שהיו פה הפך לשם נרדף לשוערים גרועים. לא סתם הוא קיבל בספרד את השם "התמנון"

Jhkj 24 ביוני 2018

א שוער לא רע, לדעתי לא טופ חמש של ישראלים ואחד השוערים הטובים שהיו פה קצת מוגזם
ב השתמשמתי במונח בו השתמש כותב המאמר, לא חושב שהוא גרוע בעצמי
ג ככל הנראה בגלל שהיה לו את רגע הקריוס שלו שהפך לאחד המוכרים בכדורגל הישראלים

XTS 23 ביוני 2018

ההייטריות לרונאלדו עולה כל דמיון.

שחר 23 ביוני 2018

תודה, מסכים בכללי עם הדברים.
הלחץ על הכוכבים הזוי. על רונאלדו בגלל מבנה האישיות שלו זה לא משפיע (וגם יש פחות לחץ).
יש מצב שארג' וגרמניה לא עוברות את הבתים, ומבין ברזיל וצרפת אחת עפה גג ברבע. דווקא אנגליה באה בלי יומרות הפעם, נראה מה יהיה

יעוז סבר 23 ביוני 2018

מסכים. אגב, נכון מה שכתבת על רונאלדו, הוא מבנה אישיות אחר לגמרי. מה שכן, אם כולם היו מצפים ממנו רק לקחת, יש מצב שהיה גם קורס, מקלל, מתחזה, מתבכיין וכו. האמת, שים את מסי ורונאלדו בצד, לא מכיר אחד שהיה עומד בלחץ הפסיכי הזה לגבי מטרה שהיא בקושי אפשרית ובוודאי לא תלויה רק בו.

dmc 24 ביוני 2018

מעניין שהגבת רק למגיב היחיד שהסכים איתך. זכותך וכו' אבל רציתי לציין את זה

משה 23 ביוני 2018

שכתוב האמת זה ספורט לאומי כשצריך להגן על מסי.
כרגע נכנסת כאחד המועמדים למדליה.

D! פה ועכשיו 23 ביוני 2018

+1

דניוש 23 ביוני 2018

+100

כמה קל לסדר את העובדות

אוהד 23 ביוני 2018

אשמח לדעת היכן בדיוק "שוכתבה" האמת או משהו בסגנון
מוזמנים לענות אתה וכל התומכים שלך בנוסח "+" ומספר כלשהו

D! פה ועכשיו 24 ביוני 2018

לא-פאופגנדה כתב את זה למטה. חבל לשכפל.

קלבדוס 23 ביוני 2018

מאז 2010 והמאמן מראדונה, ארגנטינה משחקת בשיטת מראדונה: אם מסי הוא מראדונה, אז תנו למסי את הכדור ויהיה בסדר.
נעזוב את היעדר ההגנה והשוער (למרות שזה גם תמוה, איך במדינת כדורגל מובילה אין פרוספקטים שיבשילו לתפקידים האלה ברמה נאותה). זו נבחרת שמשחקת כבר 8 שנים לפחות, בלי קישור יוצר. גם במונדיאל הקודם, אלה היו ביליה ומסצ'רנו, תנו כדור ללאו ונסתדר. גם הפעם.
האחריות על המאמן, ההתאחדות, ואם אכן "מסי קובע הרכב" אז בטח גם עליו. קשרים כמו חאוויר פאסטורה או אריק לאמלה לא הוזמנו עוד לקמפיין הקודם, ומאז אבדו בתהום הנשיה. לו-סלסו הוזמן עכשיו, לא רואה דקה. יודע מה? יש לך אינפלציה של חלוצים, קח אחד מהם, את היהלום דיבאלה, תשחק איתו בתפקיד מנהל משחק מתחת למסי, או להיפך. מסצ'רנו וביגליה? אנסו פרז ואקוניה? הכתובת הזו רשומה על הקיר כבר שנים ארוכות, וכלום, אפס. תנו כדור ללאו ונסתדר.
בסוף מגיע מודריץ' ואומר בחיוך של לא נעים: חתכנו את קו המסירה ממסצ'רנו למסי. זהו. ככה, גמרו את הקבוצה, ושלושה גולים בלבד היו עוד מעשה של חסד. כמה פשוט ככה כואב. כדורגל ברמה של גן ילדים.

קלבדוס 23 ביוני 2018

חוץ מזה ועם כל הכבוד, התמנון היה פול.

יואב 23 ביוני 2018

The walrus was Paul

no propaganda 23 ביוני 2018

אם לא בורוביץ והטור על קוין מיראלאס, זה היה הטור הכי הזוי שקראתי בדה באזר.

ניימאר הוא שחקן טוב שעשה לעצמו פרסומת כאילו הוא כוכב על כשבפועל יש המון שחקנים טובים ממנו כולל לפחות 2 בנבחרת ברזיל אז הוא גם האדם היחיד ביחס לא פורפוציונלי יחסית ליכולת שלו.

יש המון שוערים שמשחקים מצוין במונדיאל הזה, כולל כאלה שהיו מצויינים במונדיאל הקודם כמו נאבאס ואוצ'ואה.

בקישור של נבחרת ארגנטינה, יכולים לפתוח די מריה, מסצ'ראנו ובאנגה, זה מאוד רחוק מלהיות חלש (וזה עוד בלי להזכיר את פרז). בהגנה יש את אוטמנדי, מרקאדו(שחקן פותח בסביליה, לא ברור לי הזלזול) ורוחו. בהתקפה יש את היגואין, מסי, אגוארו ודיבאלה וזה עוד כשהשאירו את איקרדי בבית(אגב שחקנים שנשארו בבית לא מספיק טובים). אז כן חסר מגן אחד ושוער(שקיים הוא פשוט נפצע). אתמולל בברזיל שיחק שחקן מהליגה הברזילאית וזה לא היה כזה נורא.

והתעלמות מוחלטת מהעובדה שלא מחשיבים למסי את ההגעה לגמר כי הוא לא תרם כל כך הרבה להגעה הזו ויותר מדוייק 0! שערים בנוקאאוט, אף אחד לא מתעלם כששחקנים נותניפ הצגות בדרך לגמר, מה לעשות שמסי לא היה בכלל בכוון.

בקיצור מרגיש כמו טור של אוהד מתוסכל(לא ברור לי למה, ארגנטינה עוד יכולה להגיע רחוק במונדיאל הזה), ואין דבר שמדגיש את זה יותר מאשר הטענה על מונדיאל בינוני(הרי ברור שאם מסי היה נותן הצגה מול קרואטיה וכל השאר היה נשאר כמו שהוא, לא היית מעלה טענה כזו).

D! פה ועכשיו 23 ביוני 2018

++1
שלא לדבר על זה שיש מלא נבחרות עם שחקני הגנה שאף אחד לא מכיר, שאפילו בליגה הברזילאית לא משחקים ועדיין הם עומדים יפה ומתפקדים ותורמים לנבחרת שלהם.

יובל כזה 23 ביוני 2018

מצחיק. גם אני קראתי את הטור וחשבתי על הטור של בורוביץ' על מיראלאס.

Matipool 23 ביוני 2018

מי הברזילאי השני שהתכוונת אליו, מלבד קוטיניו? פירמינו?

no propaganda 23 ביוני 2018

מרסלו אבל גם פירמינו מעולה ואפשר להכניס אותו לדיון

טירזיאס 23 ביוני 2018

בול. אם מסי היה נותן הצגה מול קרואטיה ועדיין היו מפסידים, היינו ההייטרים סותמים את הפה.
לצערנו אבל יש מציאות קונקרטית שלא תלויה בתרחישי "what if" ובה למסי היו 2 משחקים חלשים מאוד. גם שאר הארגנטינאים היו גרועים, לפחות על זה אין ויכוח.

איש 23 ביוני 2018

לא מסכים עם אף מילה, אחת הכתבות היותר מטופשות שקראתי על המונדיאל הזה.

ברלה 23 ביוני 2018

מתחבר למה שאתה אומר על הלחץ שמופעל על מסי, אבל להגיד שהוא משחק לבד זה לחלוטין מז'אנר המיתוג של ארוחות שף במאות אלפי שקלים כחמגשיות. לפי כתבה בכלכליסט שווי הסגל של ארגנטינה הוא 925 מיליון שקל, תוציא 184 מתוכם של מסי (שוב, לפי הכתבה) וזה עדיין בערך פי שמונה מאיסלנד. העובדה שאתה אישית לא מכיר את שמות שחקני ההגנה של ארגנטינה לא אומרת כלום, אני מהמר שאתה גם לא מכיר את רוב שחקני נבחרת קרואטיה. בכל מקרה השחקנים האלו משחקים בקבוצות מובילות באירופה (סביליה, איאקס, ספורטינג ליסבון), כנראה שיש להם קצת כדורגל ברגליים

מרדונה 23 ביוני 2018

נראה שבאמת נגמרו ההזיות בנסיון להגן על מסי. כנראה שנדרש לו לשחק עם שחקני על שהם קצת פחות מהכי טובים בעולם בעמדה שלהם או אלופי עולם ואירופה לשעבר כדי לחשוף את אופיו האמיתי.

קלבדוס 23 ביוני 2018

חשיפה! הזיות! אופיו האמיתי!
ועוד ממי שקורא לעצמו מראדונה LOL

BRT 23 ביוני 2018

בתור הע"וד של מסי,
הטענות שלך לא עוברות אפילו את מבחן השימוע.
הבנאדם נחנק בנבחרת,
לא מסוגל להנהיג,
אפשר להשלים עם זה ולחיות בשלום,
גם אם אתה פאנבוי שלו.
זה מה שחסר לו כדי להיות הגדול מכולם,
יש לו קריירה אדירה מבלי שתהיה עו"ד כל כך גרוע בשבילו

טירזיאס 23 ביוני 2018

ואולי, נשמע פסיכי אבל תזרמו איתי, שגם מסי חלש מאוד וגם שאר נבחרת ארגנטינה גרועה. כן כן זה שני דברים שלא סותרים ויכולים להיות נכונים בו זמנית.
אם {הכנס חלוץ רנדומלי} משחק כמו מסי בשני המשחקים האחרונים, 100% מהמגיבים כאן היו דורשים להעיף אותו לספסל חד כיוונית ולהעיף כאפה למאמן שבכלל זימן אותו ונותן לו קרדיט בלתי נגמר.

ניק 23 ביוני 2018

זה באמת קשה לשחק כשאין שחקן ששווה 50+ מיליון בכל עמדה לידך ..אם נלך ליורו הקודם אז תראו את איסלנד שביחד עולים כמו המשכורת השנתית של מסי או את בייל שמצליח עם נבחרת שעולה כמו הבונוסים של סוארז..
וכן, רונלדו לא משחק בלחץ כי מה לעשות שיש לו אופי חזק והוא שלא כמו אחרים אשכרה מקיים ברגעי האמת

דוד 23 ביוני 2018

רונאלדו בפורטוגל, זלאטן בשבדיה, בייל בוויילס, כל אלה עושים/עשו בנבחרתם הרבה יותר ממה שמסי עושה בנבחרת שלו שמשופעת הרבה יותר בכוכבים.
לא נדרש ממסי להיות עבור ארגנטינה מה שהיה פלה או מראדונה. נדרש ממנו להיות לכל היותר תומאס מולר שכזה, גם את זה הוא לא מסוגל? לא שווה את טור הסנגוריה הזה.

עמית 23 ביוני 2018

זה אולי יפתיע אותך אבל ממש כרגע יש מונדיאל שלם עם דרמות וטרגדיות וסנסציות ומאות שחקני כדורגל, והוא מתרחש ממש סנטימר מחוץ לאובססיה הזאת סביב מסי ורונאלדו. פרגן לעצמך למשך חודש אחד בארבע שנים לנוח מהטרחנות הזאת, יש כדורגל, שמח פה

פה איתמר 24 ביוני 2018

אחלה מונדיאל
משחקים טובים פלוס פלוס
מתח
מהפכים
מה רע?

Comments closed