מכוער אבל די יפה

וולורדה, בניגוד לאוהדי בארסה, לא מאמין בצורך להיות יפה. הוא יותר אוהב לנצח. התנגשות עולמות שיכולה להסתיים בהתרסקות או בגביע אירופי

רונן דורפן, עיתונאי ספורט לא רע בכלל אגב, כתב פעם (ולא זוכר אם בפרטי, בפייס או בבלוג) שברצלונה היא קבוצה שכדי לקחת ליגת האלופות חייבת להביס את אירופה. יוצא להם לפעמים לא רע לאוהדי מנצ׳סטר האלה והפעם מדויק במיוחד (תיקון היסטורי, מדובר בדורפן מצטט את אופיר ממן המוכשר, שאולי ציטט את שי פאל המוכשר לא פחות, בקיצור, להצלחה אבות רבים וכולם צודקים….). בואו ניקח את ריאל מדריד, קבוצת שלוש אליפויות אירופה. לא שהיא היתה קבוצה רעה, אבל היא לא ממש הביסה את אירופה בדרך לתארים. לפעמים כן, לפעמים פחות, לפעמים ניצחה בפוקס, לפעמים בפנדלים, בהארכה, בגול בעזרת השוער. ריאל, ככלל, מייצגת מועדון שעושה מה שצריך בשביל לנצח, מכביזם, אתם יודעים. ברצלונה? אצלנו יודעים רק דבר אחד, להיות הכי טוב ו(לפעמים) לזכות, או לא. קחו את הזכיות האחרונות של בארסה בצ׳מפיונס, בכולן זכתה גם באליפות במדינה (ריאל רק ב-1 מתוך 4 זכיות בחמש שנים!), בשתיים מהן זכתה גם בטרבל ובאופן כללי שלטה בגמרים בהם שיחקה ונתנה הצגות כל הדרך לתואר. כבר מיותר להזכיר את הקבוצה של רייקארד שקרעה את אירופה בדרך לזכייה ב-2006 או את הקבוצה של קרויף ב-1992, אחת האלופות הגדולות בכל הזמנים. ברצלונה קצת פחות מבריקה, פשוט לא יודעת מה צריך לעשות בשביל לנצח. אז עפים מול צ׳לסי, מול אתלטיקו, פיאסקו מול רומא בשנה שעברה או סתם מול באיירן שהיתה אז קבוצה טובה ומחוברת בהרבה. בלי עליונות אמיתית, בארסה מאבדת את הראש בשלב מסוים, חצי או רבע, זה לא באמת משנה.

*****
ארנסטו וולורדה, ובזה כוחו וחולשתו, הוא לא מאמן ברצלונאי טיפוסי. למרות שנולד במרידה, הוא באסקי לכל דבר ועניין, שעשה את מרבית הקריירה המוצלחת שלו, כשחקן וכמאמן, באתלטיק בילבאו. אצל הבאסקים, בניגוד לברצלונאים, אין חוכמות. הבאסקים הם לא אנשים של פשרות והם אנשים של עבודה קשה ועיקשת. לא במקרה האנשים של הבאסקי על המגרש הם וידאל שכינויו ״הלוחם״ ורקיטיץ׳ שהוא קרואטי קשוח (והקרואטים קשוחים לפחות כמו הבאסקים) שעושה הכל על המגרש ולא פוחד להכניס את הידיים שלו לחרא, או לאכול דשא, אם זה מה שצריך בשביל לנצח.

הבעיה היא שבתור מאמן וולורדה פגש בדיוק את המסורת ההפוכה. אצל בארסה אין כזה דבר עדיף לחיות מכוער מלמות יפה. בבארסה אתה חייב, תחיה או תמות, להיות יפה. 4-3-3 הוא יותר מדת, מגינים תוקפים זה כורח המציאות ולהכניס בלם במקום חלוץ על מנת לשמור על תוצאה זה יותר גרוע מגילוי עריות. בגדול, זו גם הסיבה שברצלונה לא יודעת לנצח בעונות שהיא פחות טובה. ברצלונה לא שומרת על תוצאה, ברצלונה לא מתאימה את עצמה ליריב. ברצלונה מגיעה לשחק 4-3-3 עם 5 שחקני התקפה, שני מגינים תוקפים ושימות העולם.

התנגשות העולמות הזאת היא מרתקת והיא גורמת לאוהדי ברצלונה וותיקים כמוני (למעלה משלושים שנה) להסתכל על וולורדה בעין עקומה. באופן סמלי, בחגיגות האליפות אתמול צוינו גם 5 שנים למותו הטראגי של טיטו וילנובה. טיטו זצ״ל אולי היה מאמן פחות מוצלח מוולורדה, אבל הבין לנפשם של אוהדי ברצלונה. אצלו שיחקו 11 בוגרי לה מסיה על המגרש והחוק היה, תביס או תפסיד. זה בדיוק ההבדל בין בוגר לה מאסיה, לבוגר בילבאו. זה בדיוק מה שגורם לי, למשל, להתגעגע עד דמעות לטיטו ולכדורגל הרומנטי שסימל עבורי. התנגשות עולמות כבר אמרתי?

השיא של התנגשות העולמות הזאת תגיע ביום רביעי מול ליברפול. בזמן שעם ישראל יתייחד עם זכר 6 מיליון היהודים שנספו בשואה, יאבק וולורדה בשדים משל עצמו (להבדיל). הוא יצטרך לעלות במערך זהיר, וכך בוודאי יעשה, כדי לא לגרום לליברפול ולסילונים שלה לגמור את המשחק בעשרים דקות כפי שעשתה לגווארדיולה בעונה שעברה. גווארדיולה, לא מיותר להזכיר, הוא ההיפך הגמור מוולוארדה, ברצלונאי אמיתי. די ברור שהמשחק עשוי להיות מכוער מאוד לעין של אוהד ברצלונה אמיתי. די ברור שוידאל יקבל יותר דקות מריקי פוץ׳, וזה רק משל למשהו גדול הרבה יותר. די ברור שוולורדה יצטרך להיות חזק בשביל לשים אתם יודעים מה, על אוהדים כמוני, ולהמשיך לעשות מה שהוא עושה לרוב לא רע, לנצח.

בשורה התחתונה וולורדה שלושה משחקים מלעשות היסטוריה בברצלונה. לראשונה בהיסטוריה יש מאמן שמסוגל לקחת ברצלונה בינונית, מלאה חורים ותקלות, עם מסי אחד אלוהי, כל הדרך לזכייה בצ׳מפיונס. באופן אירוני משהו, בדרכו יעמוד לפחות מאמן אחד שכמו שמקובל בברצלונה, ישחק התקפה בכל הכוח ויזכה, אם יזכה, בכדורגל יפה. כך גם יהיה עם איאקס, אם תעפיל לגמר, שבוודאי לא תבוא להתגונן, ההיפך הוא הנכון.

 

*****

קשה לי להגיד את זה, אבל אולי זה רגע מהפך של מועדון, ממועדון שחי רק על רומנטיקה, למועדון שפתאום יודע מה צריך לעשות בשביל לנצח ולא מתבייש לעשות את זה. לא יודע אם אני רוצה את ברצלונה שלי כזאת, זה דיון שאני מקיים עם עצמי ועם חברים לא מעט, אבל די מעניין אותי לראות אותה ולהכיר אותה קצת לעומק.

התיקו עם צ׳לסי אחרי פודקאסט עם טל הרמן
לילה כיום יאיר

40 Comments

גרייזס 29 באפריל 2019

רק הערה אחת – קלופ של השנה מאמן הרבה פחות הולך על התקפה בכל הכח. מול באיירן במשחק הראשון הלך במערך מאוד זהיר והוציא תיקו אפס. גם מול פורטו בבית זה היה מאוד רגוע. ליברפול של השנה היא קבוצה אולי לא מכוערת אבל כן יותר אופרטיוניסטית. קלופ בשמחה ייקח תיקו או הפסד מינימלי בחוץ כדי להכריע בבית. אל תצפה שליברפול תבוא להכריע כבר במשחק הראשון, להיפך

אופיר 29 באפריל 2019

בדיוק, קלופ פרגמטיסט אמיתי. וגם ואלורדה לדעתי לא ציני בכוונה, אלא פשוט לא מצליח להוציא את המיטב מסגל נוצץ לא פחות מזה של 2011 (לדעתי), ולכן ברצלונה תלויה במסי בצורה אבסולוטית כל כך, בזמן שתחת אנריקה נתנה ריצה פסיכית בלעדיו כשהיה פצוע.

וגם בארסה יודעת לגנוב גביע, כפי שרבים מאיתנו עדיין זוכרים מאותו חצי גמר ב-2009.

צור שפי 29 באפריל 2019

חולק עליך אופיר. אני חושב שבלי הצמד החד פעמי צ'אבי-אינייסטה בארסה הנוכחית טובה ונוצצת הרבה פחות מאשר ב-2011. לדעתי וולוורדה מצליח באופן מעורר הערכה למזער את החולשות של קבוצה שרבים משחקניה נמצאים מעבר לשיאם ולנצל את איכות הנכסים – בראש ובראשונה מסי וטר-שטגן אבל גם רקיטיץ' ווידאל.

אנרי 29 באפריל 2019

והרבה לא זוכרים את השוד שהיה במשחק הראשון בקאמפ נואו

ק. 29 באפריל 2019

אופיר, הקבוצה ב2009 הייתה הטובה ביבשת בפער, גם אם במשחק אחד שופט נורבגי עזר לה, אחרי שהשאיר אותה בעשרה שחקנים בהרחקה הזויה בתחילת המשחק:)
בדיוק כמו שריאל בזכיה ב2017 (רק) הייתה הטובה ביבשת, גם אם היו חילוקי דעות על השיפוט במשחקים מול באיירן

ק. 29 באפריל 2019

דורפן הוא עיתונאי/בלוגר על, אבל את המשפט בפתיחה ממן כתב ודורפן הזכיר במספר הזדמנויות…

ממן 29 באפריל 2019

בדיוק, לכבוד היה לי שדורפן פירגן על האבחנה ואימץ אותה.. תשאיר לי את זה ;)

ניינר / ווריור 29 באפריל 2019

רק תיקון קטן, היחידים שקשוחים כמו הבאסקים הם הסרבים, בטח לא הקרואטים ימ"ש

דן ברקאי 29 באפריל 2019

חחח אבחנה הידועה לאוהדי בארסה הותיקים (אני 'רק' 13 שנה מכיר).

זוכר את שי פל יו"ר האהודים של בארסה בארץ מספר על התופעה. תופעה מעניינת מאוד…

jhkj 29 באפריל 2019

לא לגמרי מסכים ואני אסביר,
ברצלונה של וולורדה מול הקבוצה החזקה בבית או נוקאאוט בבית
3:0 על יובה
3:0 על צלסי
4:1 על רומא
4:2 על טוטנהאם
5:0 על ליון
3:0 על מנצ'סטר יונייטד
לפחות שלושה שערים למשחק, ברצלונה קבוצה שמפרקת בבית, קשה להגיד שזו קבוצה שתמיד מסתפקת באחד אפס

יעוז סבר 29 באפריל 2019

בהחלט. וזה לא מה שאמרתי. אמרתי שוולורדה זהיר ולא משחק בצורה ברצלונאית טיפוסית. זה שלא פירקנו? פירקנו. אבל לא כשיטה.

jhkj 29 באפריל 2019

מה שאני אומר זה שבבית אנחנו מפרקים כשיטה ובחוץ אנחנו כבר זהירים יותר, חוץ מרומא קיבלנו גול אחד סך הכל בכל חמשת ההתמודדויות האחרות בחוץ.

ק. 29 באפריל 2019

מול טוטנהאם היה בוומבלי וליון כבשו אחד אבל מסכים עם הנקודה

Jhkj 29 באפריל 2019

צודק ומסכים גם שהעניין הוא פחות משחקי חוץ ובית ויותר וולורדה בוחר את הקרבות שלו

אזרח 29 באפריל 2019

ה4-2 על טוטנהאם היה בחוץ…

דונאדוני 29 באפריל 2019

1. "ולהכניס בלם במקום חלוץ על מנת לשמור על תוצאה זה יותר גרוע מגילוי עריות".
2. "גווארדיולה, לא מיותר להזכיר, הוא ההיפך הגמור מוולוארדה, ברצלונאי אמיתי".

אתמול גווארדיולה הכניס את אוטמנדי וג'ון סטונס במקום סטרלינג ואגוורו.
ממליץ לך לצפות במשחקי ברסה בחוץ בליגת האלופות תחת גווארדיולה. נתן הופעות פחות טובות ממה שוואלוורדה נותן.
רק אסייג ואגיד שלדעתי גווארדיולה מאמן טוב מוואלוורדה, אבל בוא לא נתייחס לעובדות כמו שהן.

וואלוורדה ניצח את ריאל 5-1 בלי מסי. ועשה בדרך כלל תוצאות יפות כשמסי לא שיחק.
אתה באמת מאמין שיש מאמן בעולם שהיה מאמן היום בברסה ותחתיו מסי לא היה כל כך דומיננטי? פתאום הרבה אוהדי ברסה מפילים על וואלוורדה את העובדה שמסי דומיננטי מידי ואומרים פתאום שמסי "מציל" אותו.
בוא נהיה אמיתיים, תחת כל מאמן מסי היה שולט ביד רמה בקבוצה, ובצדק, עם יכולות כמו שלו אי אפשר אחרת.

"טיטו זצ״ל אולי היה מאמן פחות מוצלח מוולורדה, אבל הבין לנפשם של אוהדי ברצלונה. אצלו שיחקו 11 בוגרי לה מסיה על המגרש והחוק היה, תביס או תפסיד".

אז אתה מציע לוואלוורדה לשחק עם 11 בוגרי לה מסייה? להחזיר את טייו וקוואנקה? לפתוח עם ראפינייה?
אולי נבין שהדור של אז זה לא הדור של היום, ויש נסיבות לפעמים שאינן קשורות למאמן.
כנראה שאם תשחק היום עם 11 בוגרי לה מסייה בהרכב אתה תילחם על מקום בליגת האלופות.

וואלוורדה לקח את ברסה כשהיא מפורקת (ביחס אליה) אל מול ריאל מדריד אימתנית שכולם ניבאו שתשלוט באירופה ובליגה בשנים הקרובות.
מפה לשם, הוא הביא דאבל, ועכשיו הוא בדרך שוב לדאבל (ואולי טרבל). אולי נפרגן לו כבר ולא רק נחפש מה לא טוב בו?
יש מאמן כרגע בשוק שעדיף על וואלוורדה? מאמן שהוכיח שהוא טוב ממנו? כרגע גווארדיולה וקלופ לא פנויים, אז למה כל הזמן מדברים על המאמן בכלל?
הוא גם מקדם שחקנים – ארתור, ראקיטיץ' (שאצלו נראה טוב יותר מאשר בתקופת אנריקה), אומטיטי שנה שעברה היה אדיר, לנגלה השנה אדיר, פיקה בתקופה נהדרת, ג'ורדי אלבה תחתיו נראה המגן הטוב בעולם, טר שטגן השוער הטוב בעולם תחתיו, הוא מנהל נכון את עמדת המגן הימני. הוא מתנהל נכון עם אלנייה ווידאל.
תחת וואלוורדה ברצלונה כובשת המון שערים, מנצחת המון משחקים, זוכה בהמון תארים, אבל האוהדים כל הזמן יסתכלו עליו בעין עקומה כי הוא לא ברצלונה של פפ.

אולי כדאי שאוהדים שרובם בסך הכל עברייני מקלדת (בקטע טוב) יגידו לעצמם: "אוקיי, אני חושב ש-X צריך לפתוח במקום Y, אבל זאת רק דעתי, וכנראה עדיף להסתמך על המיסטר שיחליט מה שיחליט. הוא הוכיח שהוא יודע להביא תארים, הוא יודע לנהל חדר הלבשה, ואין אחד בתוך המערכת שאומר עליו מילה רעה. אולי וואלוורדה יודע יותר טוב ממני? זה הגיוני?".

כל מיני אוהדים שטוענים שסווארס/ראקיטיץ/בוסקטס/אחר צריך מנוחה ולכן לא כדאי לפתוח איתו במשחק X… מי אתם בכלל? אתם הצוות הרפואי? אתם חושבים שוואלוורדה לא מודע לחלוקת עומסים? הוא באמת צריך שישראל ישראלי יגיד לו איך לנהל סרגל מאמצים?
אלה שמתלוננים שהוא מוריד למלקום את הבטחון ולא נותן לו לשחק מספיק? אתם ניהלתם פעם חדר הלבשה? אתם מבינים איך לנהל היררכיה בקבוצת כדורגל? ברצלונה נועדה לשרת את מלקום? אולי פשוט מלקום כרגע הוא השחקן החמישי בטיבו בהתקפה ולכן ראוי להשתמש בו ככה ולא אחרת? אולי באימונים קורים דברים מסוימים שאנחנו לא יודעים? כל אוהד פקקטה נותן עצות איך לנהל סגל וחדר הלבשה למאמן שנותן בראש כל שבוע.

לוואלוורדה יש פאלטה אחת בתור מאמן ברצלונה וזה המשחק מול רומא. אבל כשבתחילת העונה אף אחד לא ציפה לתואר בכלל, אז אולי דאבל והפסד בליגת האלופות יכול להיות נסלח, ולא צריך כל הזמן להזכיר לו את זה. הנה גווארדיולה עף מול טוטנהאם פצועה, ואלגרי לאייאקס שעל הנייר פחות טובה מיובה. דברים קורים, בעיקר בנוקאווט, אז די כבר לחפש את וולוורדה על כל הפסד. לא קל לזכות בטרבל כל שנה.

ואם הוא יעוף עכשיו לליברפול? סבבה. זה יכול לקרות. ליברפול קבוצה אדירה והסיכוי הוא 50-50. גם אם יעוף, אפרגן לו ואומר שהוא חייב להמשיך כי הוא הוכיח את עצמו. זה לא טרבל או הבייתה, רק אנשים קיצוניים חושבים ככה ואני לא אחד כזה.

הבעיה המרכזית של וואלוורדה לדעתי היא יחסי הציבור שלו. יש לו כריזמה תקשורתית של מלפפון, יש לו פרצוף חמוץ, הוא לא שחקן עבר מפואר, הוא לא מאמן נוצץ, אבל הוא מספק את העבודה. להגיד שהוא איזה מאמן פרקטי של 1-0 זה גניבת דעת. יש על שמו (ועל שם מסי והשחקנים) המון משחקים שהם פירקו קבוצות. ריאל, מנצ'סטר, טוטנהאם, יובנטוס, אינטר, צ'לסי, אתלטיקו ועוד. אם רק היה לו יחסי ציבור של מוריניו/גווארדיולה/קלופ וחצי מהכריזמה שלהם, האוהדים היו מאוהבים בו.

אז במקום לבדוק מה לא טוב בו למרות כל ההישגים שלו, אולי כדאי להסתכל קצת על היתרונות שלו. ולא היתרונות שלו זה לא רק לשחק כדורגל פרקטי וציני.

אוהדי ברצלונה זכו במאמן נפלא, וחבל שהם לא יותר מציאותיים וחבל שהם לא מבינים שיש להם מאמן נפלא ביד. גם אם הוא לא המאמן הטוב בהיסטוריה של האנושות.

דונאדוני 29 באפריל 2019

חשוב לציין שלא כל הביקורת היא כלפי כותב הפוסט (רק חלקה), והרבה מהביקורת היא כלפי הדעה הרווחת של הרבה אוהדי ברסה שלא מבסוטים מוואלוורדה.

היסטוריון של ספורט 29 באפריל 2019

אני כותב בעיקר לך אבל לא רק לך .
מי אמר שאליפות מול ריאל מפורקת מספיקה ?
בעיני לקבוצה עם השחקן הכי טוב ההיסטורית הכדורגל האירופאי זה כישלון ללא גביע אירופה לפחות אחת ל כמה שנים (לא מתווכח כרגע אם מסי טוב מדייגו /פלה אבל אין שחקן מועדון אירופאי שהיה לאורך זמן טוב כמוהו).

ובו נודה על האמת ה 8/11 פחות מרשים בעיני מאשר ב 8/8 של יובה
כאשר גם למינכן יש 6/6 בדרך הבטוחה ל 7/7
וגם פריס 5/6 .
בקיצור תופעת העשור בעיני זו שליטת הקבוצה הבודדת …זה הגיע אפילו לנ.ב.א ובמידת מה לסופרבול.

לכן מאמן בברצלונה עומד בעיקר למבחן בטורניר הזה .
עם כל הלחץ המקריות וכו .
זה בדיוק מה ששלח הביתה מאמנים בפריז וגם אלגרי למשל עם כל 5 אליפיותיו (4 דאבלים ) לא בטוח ביובה .

ואם כבר הגבתי אז עוד נקודה ללא קשר לנאמר עד כה זהו מאץ אפ אולי בין הקבוצה הטובה באנגליה בכל הזמנים שלא תזכה בכלום לבין הגדול מכולם הפעם במשקל הסגולי החשוב ביותר .
ליברפול הגדולה ביותר למשל
מבחינת כמות הנקודות היא כבר חלפה על יונייטד 2012 לה היו 89 נקודות עונתיות בכל העונה שזו הסגנית הטובה בכל הזמנים
.
בצד השני מסי לראשונה ללא צאבי ואנייסטה יכול להיות נעל הזהב וגם מבשל הזהב ביבשת .
בעונה שהוא סימן את הגביע הזה והכל עובר רק דרכו .
זה יהיה מרתק אבל בתחושה שלי ברצלונה טובה יותר מהותית ותעלה לגמר שאני מקווה שיהיה מול איאקס ( למרות שהתברכתי ב 4 קבוצות שאת כולם אני באמת אוהב)

סבר 29 באפריל 2019

כל מילה של ההיסטוריון. ודונאדוני, לקחת את זה קשה. לא כתבתי נגד וולורדה, להיפך. כתבתי שהוא מאוד לא ברצלונאי באופיו, ומה לעשות, זה נכון. לעומת טיטו, שהיה בשר מבשרינו, לואיס אנריקה, פפ כמובן, הוא משהו אחר. עושה אחרת, לא סופר אף אחד, ויקום או יפול על מבחן התוצאה. כי עם כדורגל כמו שברצלונה שלו משחקת, שהוא לא מבריק בלשון המעטה, המינימום זה להביא תארים.

Jhkj 29 באפריל 2019

כמה דברים מהותיים, אחד ההבדל בין ברסה לבאיירן, פסז ויובה הוא אתלטיקו וריאל. בניגוד לכל מי שציינת לברצלונה יש מתחרות. עם ברצלונה תחליט שהיא עוזבת את ספרד כי קטלוניה ועוברת לשחק בצרפת, פסז אולי תצליח לקחת לה אחת גם אבל עדיין היא תרמוס את הליגה
דבר שני אומרים שללידס הייתה עונת סגנות של 91 נקודות

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2019

1. לגבי לידס לא בפריימרליג אתה מדבר בתקופה שבה היו 22 או 24 קבוצות בליגה .
בעידן 20 הקבוצות בפריימרליג השיא 89 של היונייטד .

2. גם יובה באיטליה עם 8/8 .
וגם שם יש מתנגדות .
נכון אתלטיקו וריאל טובות יותר.
אבל כתופעה בעשור הזה ה 8/11 לא משהו חריג ויוצא דופן .

Jhkj 30 באפריל 2019

המקרה של לידס לא היה מהותי וזה היה מזמן ואני מקבל את מה שאתה אומר. נקודות הן לא חזות הכל מבחינת יכולת אבל אני איתך שליברפול היא קבוצה מדהימה ביחס לזה שאולי לא תיקח תואר.

נאפולי ואינטר לא יכולות להתחרות עם העומק התקציב ואיכות השחקנים של יובה לאורך 38 משחקים. ריאל הייתה אלופת אירופה ארבע פעמים בחמש השנים האחרונות, אתלטיקו הגיעה לשני גמרים ועוד חצי. גם בפריימרליג לא היו שלוש קבוצות ברמה הזו עד השנה. להשאיר את ריאל בלי אליפויות זה לא כמו להשאיר את נאפולי בלי, ולכן להגיד הם הפסידו שלוש יובה לא יובה עם הישג יותר מרשים זה השוואה לא הוגנת

ק. 29 באפריל 2019

+1 דונאדוני

Jhkj 29 באפריל 2019

מסכים עם הרוב,
יש קונספציה אחת שמפריע לי כבר בכמה מקומות, איך הסיכוי בין ברסה לליברפול, קבוצה שטובה מבארסה רק בעמדת הואן דייק ואולי בעמדת המאמן, הוא 50-50? אני באמת לא רואה סייבה שברצלונה לא הפייבוריטית

ק. 29 באפריל 2019

גם אם בגדול אני מסכים פרסונאלית (שוערים יש פה שניים מהטופ 3 הנוכחיים יחד עם אובלאק), יש את עניין המצ'אפ של ההגנה של בארסה, שהרבה מאוד שומרת בשטח גדול כי הקבוצה יוזמת, לבין השלישייה הקדמית המהירה והלחץ הגבוה שליברפול יכולה לייצר איתם ועם הנדרסון

matipool 30 באפריל 2019

יש לפחות 4-5 שחקנים בליברפול עם קייס לביטול התזה שלך.
בהנחה שאתה שם את מסי מול סלאח, אז אני לא מחליף את אליסון, ואן דייק, רוברטסון, מאנה ופירמינו עם המקבילים בברצלונה.

יעוז סבר 30 באפריל 2019

וואו נסחפת. רוברטסון מילא. פירמינו? אליסון?

ק. 30 באפריל 2019

אליסון וטר שטגן פחות או יותר אותה רמה, מאנה ופירמינו על קוטיניו וסוארס? קוטיניו וסוארס יכולים להיות מעולים בליברפול:)

matipool 30 באפריל 2019

מאנה של העונה משאיר אבק מקילומטרים לקוטיניו.
פירמינו בגילו ועם כל מה שהוא נותן לליברפול מעבר לכיבושים (מנהיג הלחץ מקדימה, קבוצתי מאין כמוהו) עדיף לדעתי על סוארז של היום עבור ליברפול.
אליסון שווה לטר שטגן.

Jhkj 30 באפריל 2019

ג'ורדי אלבה מגן שמאל הטוב בעולם היום, יותר טוב מרוברטסון בהגנה ובהתקפה, חוץ ממרסלו בזכייה הלפני האחרונה של ריאל לא היה מגן ששיחק ככה בשנים האחרונות.
לסוארז יש יותר שערים, בישולים, טכניקה ראייית משחק וכח מפירמינו, לא רק הקלטות ומראה עיניים מגבים את זה אלא גם הנתונים בפועל.
אובלק השוער הטוב בעולם כיום, טר שטגן שני, בינו לבין אליסון יש גם את קורטואה, נאבאס, לוריס, דה חאה,לא בהכרח בסדר הזה אולי נויר ואדרסון ואולי שכחתי מישהו, אליסון יציב, מצוין, אבל הוא עוד לא טר שטגן, והוא לא לוקח את הכדורים הלא יאמנים שטר שטגן לוקח
בנוגע לקוטיניו כתבתי אצל ממן שכרגע אני מסכים איתך שמאנה יותר טוב ( קוטיניו בשיאו טוב ממאנה אבל כרגע בבירור הוא לא בשיאו) ובנוגע לוון דייק אני כמובן מסכים, והנה עשר תשע עמדות פלוס ספסל שאמרתי, כמו שדונאדוני אמר הסיכוי שלכם הוא לא אחד לאחת עשרה או שתיים לאחת עשרה כי כדורגל הוא לא סך החלקים במיוחד כשמדובר בליברפול, אבל ברצלונה בהחלט פייבוריטית

Matipool 30 באפריל 2019

הרשה לי לגחך על כל השוערים שרשמת שהם בין טר שטגן לאליסון. אליסון לא רואה אותם ממטר העונה.

Jhkj 30 באפריל 2019

א. האם זו הסכמה בנוגע לשאר?
ב. מוכן לשתף את הטופ חמש שלך בשוערים?
ג. איפה מתחילה ואיפה נגמרת העונה, האם מישהו שהיה נהדר במונדיאל זה נכנס לעונה הזו או שעברה וזה כשיש הבדל בין יכולת לעונה
ד. סמיר הנדנוביץ שכחתי שגם יותר טוב ממנו

matipool 1 במאי 2019

להלן תשובתי הסובייקטיבית מנקודת מבט של אוהד ליברפול מפוכח שיודע שיש סיכוי לא רע שהמשחק היום יכול להסתיים גם בתבוסה שלנו אם מסי יהיה בשיאו והכל יסתדר לכם:
א. לא מחליף את רוברטסון באף מגן שמאלי אחר בעולם. הוא נועד לליברפול וליברפול נועדה עבורו.
א2. פירמינו הוא כל כך הרבה מעבר לסטטיסטיקה. נכון שבעונה שעברה הוא היה טוב יותר מהעונה עם מספרים נהדרים אבל עדיין החשיבות שלו לליברפול עצומה. לא מחליף אותו בסוארז הנוכחי ותאמין לי, אני יודע מה זה סוארז בשיאו.
ב. מתייחס לעונה הנוכחית בלבד וללא דירוג פנימי: אובלק, טר שטגן, אליסון, אדרסון. לא סגור לגבי החמישי.
ג. עונת הליגות בלבד.
ד. זכותך לחשוב כך.

Jhkj 1 במאי 2019

א. כמו שדיברנו אצל דורפן, אני מסכים שהתאמה היא גם דבר חשוב, אבל מה שגורדי עושה בברצלונה הוא יותר ממה שרוברטסון עושה בליברפול, ואם תשים את שניהם בקבוצה נייטרלית, ג'ורדי יפתח.
א2. אין לי ספק שאתה מכיר את סוארז בכושר שיא, אני מכיר את סוארז של העונה, בין אם זה בקלאסיקו, בין אם זה לתקוע גולים בדקות האחרונות במשחקים מול ויאריאל ואתלטיקו, ובין אם זה במשחקים שהוא מפרק את ההגנה אבל לא מכניס גול, סט התכונות של סוארז עודנו שם, גם אם הוא לא הבקיע ארבעים העונה הוא עושה מה שהקבוצה צריכה ממנו, גם פירמינו כזה, אבל מאז ומתמיד פירמינו היה סוארז לעניים. כל פעם שהספידו את סוארז הוא הוכיח שעדיין יש לו את זה.
ב-ג. כשאתה מתייחס לעונה הנוכחית בלבד אז לפי מה אתה קובע שאליסון יותר טוב מנאבאס למשל? כי הוא פתח ביותר משחקים? כי הוא שיחק במעמדים יותר גדולים? כי הוא סופג פחות גולים למשחק? ואם כן זה על אליסון או על ואן דייק? נאבאס שוער קלטות שלוקח כדור בלתי נתפס במשחק. טר שטגן לפעמים יותר מאחד, אובלק יקח כמעט כל מה שצריך, אליסון הוא בעיקר לא קריוס, לא טועה, וזה חשוב שלא תבין אותי לא נכון, אבל לא רק שהוא לא מכריע משחקים בעצמו כמו השאר, הוא בקבוצה הגנתית שמאוד עוזרת לא לשמור על השאר ומצמצמת את הסיכוי שלו לטעות

דונאדוני 1 במאי 2019

לדעתי טר שטגן השוער הטוב בעולם קל.
יש לו את משחק הרגל הטוב באירופה (יחד עם אדרסון מסיטי אולי).
ובשוערות "קלאסית" הוא גם ראשון (יחד עם אובלק מאתלטיקו אולי).
כשמצרפים את שני האלמנטים האלה, אין עוד מישהו שמתקרב לטר שטגן לדעתי.
מדובר באלוהי השוערות, ולדעתי בדרך להיות השוער הטוב בהיסטוריה.
חבל שבגרמניה הוא לא מקבל גב מיואקים, כי ממש מגיע לו. הוא המסי של השוערים כפי שרבים מאוהדי ברסה כבר יודעים…

סבר 1 במאי 2019

טר שטגן היום השוער הטוב בעולם לדעתי, עם אובלק. סוארז זו שאלה. סוארס בשיאו לא רואה את פירמינו ממטר, עם כל הכבוד לבובי. העניין הוא שסוארס הפך להיות סוג של רונאלדו, הורס את המשחק בשיטתיות 89 דקות ואז כובש שער והולך לחגוג. מצד אחד המון שערים גדולים העונה, מצד שני, מי שרואה את המשחקים, רואה אותו תוקע את ההתקפה, הורס מתפרצות, הולך בכוח וכל זה כשהוא עייף ומאבד מהירות (והוא אף פעם לא היה סילון, תמיד היה טנק). בקיצור שאלה טובה איזה סוארס יגיע והאם יהיה לו את האקסטרה גול הזה שאז מה זה משנה מה הוא עשה בשאר המשחק (לדעת רבים, פחות לדעתי אגב). מגן? אלבה שחקן טוב בהרבה מרוברטסון, ביניהם יש גם את אלאבה, את מרסלו ואולי גם אחרים.

matipool 1 במאי 2019

אלאבה.. מרסלו… שמות.
העונה, רובו לא רואה אותם בעיניים. ראיתי את אלאבה מול ליברפול ומקווה שאלבה יהיה כמו אלאבה. מרסלו? 2019? ברצינות?

דונאדוני 30 באפריל 2019

אתם מסתכלים נטו על סגל וזה לא עובד ככה.
ליברפול השנה גדולה מסך חלקיה. הם משחקים כקבוצה והם ברמה של ברצלונה בערך השנה.
השובר שוויון הוא מסי.

Jhkj 30 באפריל 2019

חד משמעית מסכים, גם לא ספרתי את קלופ שהוא יתרון משמעותי, אבל אני אומר, ברצלונה פייבוריטית, היא לא מאה אחוז או תשעים אחוז, אבל היא בהחלט יותר מחמישים, וכשרוצים להעריך או לשערך תוצאה, לנייר גם יש משמעות, בעיקר עם הנייר בדרך כלל גם בא לידי ביטוי במגרש במקרה של ברסה

קורא אדוק 30 באפריל 2019

טור מעניין מאוד ואכן השנה אתם הקבוצה הטובה באירופה יחד עם סיטי. רק לגבי ריאל, נראה לי מרוב שההישג שלהם בלתי נתפס כבר מזלזלים בו, שלוש צמפיונז רצופים וארבע תוך חמש שנים זה משהו כ"כ כ"כ כ"כ קשה.. שאפילו לקחת פעמיים ברצף לא עשו איזה שלושים שנה בערך, לא בארסה ולא אף קבוצה אחרת בעולם . -:) אז לפעמים קשה יותר לפעמים קשה פחות, אבל ההישג עצמו בלתי נתפס

Comments closed